Hesaplipazar
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Brol Topalolu Ezmoce (rya)

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Standart Brol Topalolu Ezmoce (rya)

-ahsm adna aylardr sabrszlkla beklediim bU albm bence sanatcnn u

ana kadar dinlediim en baarl albm oldu.Sizlerinde haberdar olmasn

istedim.16 tane birbirinden baarl eser var.zellikle MEKTUP ismli para

insan alp gtyor.Birde DDOU NANA isimli parann Grcistan'daki sz

yazarn bulmular ve bu arky ona syletmiler inanlmaz derecede keyifli

olmu.ERKAN OCAKLI'nn Tara san tara adl parasn deiik enstrmanlarla

alp gtrm.2-3 tane horon havas var kesinlikle arivlerde bulunmas

gereken bir albm oldu.Tvsiye ederim.Sanatcnn resmi sitesinde arklardan

blmler dinleyebiliyorsunuz.www.biroltopaloglu.com

Rya gibiydi ocukluum…
    Akamlar evlerde toplanlr, destanlar sylenir, horonlar oynanr, masallar anlatlrd. Sis basard ilkbaharda gnlerce, isesinde slanrdk.
    Kn gecelerimizi karnbeyaz, yazn ay aydnlatrd, arklar sylenirdi imecelerde… Meltem rzgarlar cevizleri dker, biz yerden toplardk. Balklarla dans ederdik derelerimizde. Tpk rya gibi…
    Yatalak olan bykannem (didinana), ilkbaharda guguk kuunun sesini duyduunda camn perdesini aralayp; ‘bu yl da guguk kuunun sesini duydum’ diyerek her defasnda krederdi.
    Annem bahede alrken bitkilerle dertleir, kularla birlikte ezgiler mrldanrd. Onun ahrda ineiyle sohbetini duyar, piirdii ekmein kokusuyla uyanrdm her sabah.
    Rya gibi…
    Kadnlar; horon oynama sevdasna kendilerine kyden uzaa gidecek iler yaratr, bylelikle tenha yerlerde horon oynar, arklar sylerlerdi. enlik gibi geen imecelere davet edilmeyenler kserdi, ii elenceye dntrrlerdi... Tpk rya gibi…

Barn, hogrnn, dayanmann hakim olduu bir dnya zlemi iinde; dedelerimize aa kesmek iin ormana giderken, yolda dier aalar rkmesin diye, baltasn mendille sardran anlayn yok olmamas dileiyle…

Birol Topalolu

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    35

Kesinlikle "en sk" albm olmu Birol Topalolu'nun.Karadeniz mzii adna byk emek veren birka kiiden biri,kymetini bilmek gerek.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

Erman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.10.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Barn, hogrnn, dayanmann hakim olduu bir dnya zlemi iinde; dedelerimize aa kesmek iin ormana giderken, yolda dier aalar rkmesin diye, baltasn mendille sardran anlayn yok olmamas dileiyle…

Birol Topalolu'nun albm kapanda yer verdii bu ilgin adeti uzundur merak ederim. Babaannem, dedem, kymzdeki byk teyzeler, amcalar ne zaman oduna ksalar ya da (ylda bir, gstermelik de olsa) bizleri oduna gnderseler mutlaka baltann keskin ucunu bir ekilde gizlerlerdi. Hangi drt, hangi hissiyat bir insan topluluuna, srf dier aalar korkmasn diye baltay mendille gizlettirebiliyor? Hem de doann, bir yaam mcadelesi iinde insann hem yar hem de ezeli dman olduu bir corafyada.

Elbette insann aklna gelen ilk mantkl aklama, o keskin ucun, dp de bir tarafmz kesmemesi iin mendille sarlddr. Ancak yine de insann daha derin, daha manevi bir anlam arayas geliyor. Ben o anlam kymzdeki yal bir amcaya bu adeti sorduumda buldum:

- E uaum (eliyle gstererek) ha o ilerideki aai kriy misun? Ben diyelm bugn onu keseceum. Ne demeya habunlar korkitayim ki? Bura benum topraum. Bu aalari benum babam, anam, dedem, byk dedem tikti. E bi yerde karda sayiliruk.

Bu ne muazzam bir duygudur? Acaba dnyann baka bir yerinde byle bir anlaya rastlanabilir mi? Hi sanmyorum. Sanrm bu topraklarn mahsul olmann tand bir baka ayrcalk da bu olsa gerek.

Birol Topalolu'nun, en az bu ok yerinde rnekle verdii hogr mesaj kadar gzel albmn edindim. Ben de mzikalite olarak bu albmle zirve yaptn dnenlerdenim. Ne de olsa bu topran mzii. zerine biraz da Topalolu sosu koyunca yllar boyu dinlenecek bir eser ortaya km. Kendisini tebrik, albm de herkese tavsiye ederim.
    Konu Erman tarafndan (09.07.2007 Saat 18:19 ) deitirilmitir.
    ok yaa Trabzonspor

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

bende birol topalolunu seviyorum iyi karadenizli sanatlardan biri

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)