Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 Büyüklerden Hangisinin Yok... Bilin Bakalým

Nereden
    Bartýn

ama özel kanllarýnda masraflý olduðunu untmamak lazým mesela bjk falan kanalýný d-smart a verdi aylýk 70000$ masrafý varmuþ biz önce bir darboðazdan çýkalým ondan sonra tv iþini düþünelim

e-mercan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

tslove senin yazýn bile renk katmýþ buraya bizede bu lazým iþte
    Forum Kurallarý Gereði Ýmzalarýmýzda Link vermek izin verilenlerin dýþýnda yasaktýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý e-mercan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sevgili dostlar...benim kýsaca söylemek istediðim þuydu aslýnda...akþam haberlerden sonra tv lerde yayýnlanan spor programlarýna bir göz atýn ...Trabzonspor kaç programda haber olarak ele alýnmýþ kaç saniyelik haber yapýlmýþþ...yoo bulamazsýnýz boþuna aramayýn...bir kaç kanal hariç diðerleri trabzonsporumuzu maalesef haber deðeri olmayan kulupler sýralamasýna koymuþ bile....siz hala þampiyonluk bir gelsin diðerleride olur diye bekleye durun...þampiyonluk kenarda seyirci durmakla ve inþallah maþþallah demekle gelmez...yani medya bir takýmý neden haber yapar...iyi transferler yapmýyor diyemi...yada þampiyonluða inanmadýðý ve iddialý görmediði içinmi...ben bu baþlýðý açarken türkiyedeki 4 büyük olgusundan yola çýkarak açtým ve karþýlaþtýrdým...bazý arkadaþlar bizim durumumuz farklý biz onlar gibi olamayýz diye basit bahaneler arkasýna sýðýnarak bence kendi iç dünyalarýndaki acizliði yansýtmýþlar yazýlarýna...ne yani diðer 3 istanbul tajkýmlarýyla deðilde ankara takýmlarýylamý kýyaslayacaðýz trabzonsporu...eðer dört büyükten biriyse ..ki öyledir ...o zaman diðer 3 takýmla kýyaslarým bundanda daha doðal bir þey olamaz...ve onlar ne yapýyorlarsa pekala bizde yapabilmeliyiz yoksa 4. büyüklük sarsýlmaya baþlar...bir arkadaþýmda ts tv kurulmasýna gerek yok trabzon da yayýn yapan yerel kanallar var demiþ...sanýrým kendisi trabzonda ikamet ediyor olsa gerek çünkü trabzon dýþýndaki hiç bir izleyici bu kanallarý zaten izleyemez uydudan falan yayýn yapmýyorlar bunuda hatýrlatmak isterim...ayrýca bu tartýþmayý sadece tv ve bu yýlki transferler konusuna indigemeyelim lütfen bunlar sadece bir örnekti vermiþ olduðum...ve bunlarýn adedi çoðaltýlabilir...
    Deðerli kardeþim,
    Öncelikle þu yanlýþý düzeltelim.Diyelim ki biz 4 büyükten biri deðiliz.Varsýn olmasýn ama biz bu takýmýn ve camianýn kendi içimizde en büyük olduðunu hep bilelim.4 büyükten biri olmak için abuk subuk transferlere gerek yok.Tv kanalýnada gerek yok!...

Önce sen kulubüne sahip çýkacaksýn.Haddim olmayarak sana soruyorum:''Sen kulübe üyemisin?dergiye abonemisin?resmi ürün kullanýyormusun?her sene yeni çýkan formadan alýyormusun?'' Bu sorulara 60-70 bin kiþi ayný anda,ayný cevabý ''evet ben kulübümede üyeyim,dergimede aboneyim,heryýl yeni çýkan formalardanda alýyorum'' þeklinde cevap verdiðinde o zaman bu tip baþlýklara gerek kalmayacaktýr.O zaman sen bu tartýþmalarýn içinde olmayacaksýn,seni baþka camialar tartýþmak zorunda kalacak.Trabzonspor kulübü çok büyük, bunu nasýl baþardýlar? diye tv kanallarý belgeseller hazýrlamak zorunda kalacaktýr...

Düþünsenize kardeþim 100.000 tane üyesi olan bir kulüp...Kulaða nasýlda hoþ geliyor deðil mi?Sizin hakkýnýzý kim çalabilir?Dýgýturk sizin maç yayýnlarýný vermeyebilirmiydi?Show tv kupa final törenini vermeden dizi yayýnýna geçebilirmiydi?Bu 100.000 kiþi ile neler yapýlýr?ya da yapýlmaz bunu düþünseniz yeterlidir.

Önce buradan baþlayalým.Alfabenin ilk harfi A'dan yani...Herkes kulübüne sahip çýkma adýna kulübe üye olunacak...Bu kanun gibi bu kadar basit bir þeydir.

Fener stadýnda herhangi sýradan bir maçta bile stad'da en az 30.000 taraftarýn üzerinde o iðrenç renkli formalarý gördüðünüzde neler düþünüyorsunuz?Neden Trabzon'da bu kültür oluþmuyor?Dünyanýn en büyük þehir kulübü diye övünüyoruz ama ne hikmetse taraftarlýk adýna takýmýmýza sahip çýkmýyoruz...Ts club maðazasýnýn önüne kadar sergiler açýlýyorda yöneticilerin sesi çýkmýyor.Bilinçli taraftar sergiden Trabzonspor ürünü almaz...

Ben onu bunu bilmem, bu iþi ya yapacaðýz ya yapacaðýz...Baþkalarý bizi ilgilendirmiyor,TS Club Ýstanbul maðazasýnýn kapanmasýda çokta önemli deðil ama bu forma olayýna herkes sahip çýksýn.Kulübünü seven fedakarlýk yapacak,en güzel günlerimizi onun sayesinde geçirdik...Barcelona'yý yendiðimizde,Ýnteri,Lyonu,Aston Villa'yý devirdiðimizde hep onun sayesinde kýzlara hava attýk.Artýk destek sýrasý daha gelmedi mi?

Büyüklük; takýmýna her konuda destek olmakla olur.Gerisi laf-ý güzar
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Büyük takým deðiliz büyük kulüp müyüz tartýþýlýr..

ÝHSAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Ýstirham ediyorum, þu konu artýk kapatýlsýn....Daha evvel de söylediðim gibi konu çok çirkin boyut kazandý....Tartýþýlan þeyler hiç hoþ deðil....
    avatar: þike soruþturmasýný yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

sevgili ihsan.g konu bence hiçte çirkin bir hal almýþ deðil...kendi içimizde kendi yanlýþ ve doðrularýmýzý tartýþmaktan daha tabi ne olabilir... ayrýca A.Alper Yüce tesbitin ilginç...bende bunu anlatmaya çalýþýyorum ama maalesef arkadaþlarým aþýrý takým sevgisinden(fanatiklik) maalesef olaya ters açýdan yaklaþarak gerçeði görmekte zorluk çekiyorlar...istisnalar kaideyi bozmaz...
    Forum Kurallarý Gereði Ýmzalarýmýzda Link vermek izin verilenlerin dýþýnda yasaktýr.

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Arkadaþlar öncelikle þunu söyliyeyim yazdýklarýma cevap vermek isteyenler lütfen dikkatli okusunlar ve kötü niyetli olmadýðýmý anlasýnlar...

Önce e-mercan arkadaþýma konu için teþekkür ederim...

Konuya da gelince.Tabi ki TS bizim canýmýn herþeyimiz.Yeri gelir(Allah göstermesin) kaç senelik eþin ile boþanýrsýn ama takýmýndan vaz geçemez,deðiþtiremezsin.Bu bir kenar da dursun...
    Büyük takým mýyýz ? Bence hayýr!Büyük takým deðiliz ne yazýk ki neden mi ?Ýçinde bulunduðumuz dönemi ele alalým :
    -T.D. 4 futbolcu isterim dedi,3 alýndý,4 daha lazým dedi...
    -Tolga güven vermiyor,kaleci alacaðýz dendi,martinez düþünüldü,fiyatý yüksek gelip,becerizlikler de üstüne binince "Tolgaya güvenimiz tam,martinezi zaten yedek olarak düþünüyorduk,yedeðe görede fiyatý pahalý!" dendi
    -Biri çýktý transfer bitti dedi,diðeri her an alabiliriz dedi
    -Meþhur solbekimiz,sayýn Ziyan Doðan'ýn öz be öz evladýndan forumumuzda bile "ben memnunum" diyen var...Bknz Futbolcular>Celalettin konusu
    -En son hangi tarihte aldýðýmýn yabancýlar kampa yetiþti ben HATIRLAYAMIYORUM !
    vs vs vs...(vs dememe bakýlmasýn bir düzine daha sayabilirim)
    Böyle bir büyük takým olmaz.Olamaz !10 yýlda bir iki yýldýz çýkarýpta önündeki 10 yýlý onun üzerine kuran bir Büyük Takým olmaz !

Ha diðer soru : Büyük Kulüpmüyüz ?
    Evet büyük bir kulübüz.Bunu ne gaval basýn,ne de bir baþkasý deðiþtiremez.Tarihte her zaman yazacaktýr,bu adamlar 6 defa þampiyon oldu,Ýstanbula kan aðlattý,gazetelere "eþþekler adam olur,bu fener olmaz" yazdýrdý !
    Ama son dönemlerimizdeki yönetimlerimiz saolsun,elimizdeki "büyük kulüp" sýfatýmýzý da zayýflatmak için elinden geleni yapýyorlar !
    Bazý arkadaþlarým bilet fiyatlarýndan bahsetmiþ.Önemli olan bilet parasýnýn miktarý deðil arkadaþlar.Daha önce forumda çok konuþuldu.O zaman da söyledim yine söylüyorum.Uzun sokakta 15 dk gezin.Kimin ayaðýnda Harley bot yok ? Kimin poposunu Levi's pantolon sarmýyor ? Çoðu artýk bunlarý da giymeyip polo,tommy,lacoste gibi markalarý tercih ediyor zaten.(15 deðilde 30 dk tur atarsanýz bunlarý da görürsünüz) Trabzon gibi sözde "FAKÝR" memlekette Polo markasýnýn 3 farklý,1 adet Tommy maðazasý,bilmem kaç tane Adidas," adet lacoste maðazasý var.
    Komik gelmesin ama bir hesap yapacaðým...Bir harley bot 200ytl,bir levi's kot MÝN 80 ytl,Adidas ayakkabý 140 ytl,Tommy gömlek 180 ytl vs vs vs

NOT:Çanakkaleden Trabzona bir arkadaþýmý misafir getirdim geçen yaz.Aðzý 1 metre açýk kaldý !Kendisi Tekirdaðlý olup,Senenin çoðu ayý Ýstanbulda ikamet eder...

Böylesine giyinmesini 10 numara bilen,böyle nerede oturacaðýný iyi süzen,böylesine takýlacaðý kafelerin ortamýný nezih tutmaya çalýþan ve masaya nasýl bir hesap geleceðine hazýrlýklý olan TS sevdalýsý birisi kalkýpta az ciddi bir maça 20 ytl vermiyorsa o þehrin takýmýna baðlýlýðýnda artýk çatlaklar oluþmuþtur.Bunun da iki nedeni "Kendini yönetemeyen Yönetimler!" ve futbolcularýn baþarýsýzlýðý.Bu ikisinin akabinde de spor haberlerinde ki 15 saniyelik,futbol programlarýnda ki 2.5 dk lýk TS hakkýnda yorum ve haberler,baþarýsýzlýklar...

Transfer:Yönetimlerimizi belki de en az eleþtireceðim konudur.Neden mi,arkadaþlarým,renktaþlarým.Özellikler TS sevdalýsý olupta Trabzon þehrini bilmeyenler,Trabzon gerçekten zor bir þehirdir.Kalkýpta dünya da yýldýzý parlamýþ-parlamak üzere olan bir futbolcuyu her zaman "ver parasýný gelsin"mantýðýyla getiremezsiniz.Onlarda insan,onlarda Baba,onlarýn da eþleri ve sosyal yaþamlarý var.Adam düþünmez mi çocuðum burada nerede okuyacak ? yine vs vs vs...Ha bu konuda da becerizlikler neredeyse bir düzine vardýr...Ama en azýndan haklý bulduðum bir noktalarý var.Özellikle yabancý transfer Trabzonumuz için gerçekten zor iþ,çok çaba istiyor...

Not:Zeki yönetimlerimiz de bunu bilmesine raðmen,alt yapýmýzý SÖZDE DEÐÝL ÖZDE BÝR ÞEKÝLDE profesyonellere emanet edip, " madem yýldýz alamýyoruz,kendi yýldýzýmýzý,yýldýzlarýmýzý yaratacaðýz !" diyemeycek kadar VÝZYONSUZLAR !.Hami gibi,Fatih gibi vs gibi.....Allah kahretsin...

Bizim ruhumuz var iþlerini de býrakýp artýk gerçeklerle yüzleþelim.Ne takýmýmýzýn(futbolculardan bahsediyorum) ne de kulübümüzün RUHU falan yok.Kalan ruh bir avuç taraftarda...Bu saatte bu yazýlarý yazanda,okuyan da,forumda,forum yöneticilerimizde ,üyelerimiz de,Trabzonda ki harçlýðýný hafta sonu maçý için biriktiren,3-0 yendiðimiz ve rezalet top oynadýðýmýz bir maç sonrasý somurtan vs vs yapan insanlarda.Bu insanlarda kaldý artýk RUH !

Werther arkadaþýmýzýn da dediði gibi,el ele Trabzonsporu ,antep,gençler vs yapma yolunda emin adýmlarla ilerliyoruz...

Zaman ayýrýpta okuyan arkadaþlarýma teþekkürlerimi sunarým...

Ahmet(badaloðlu) abi,Trabzonda tribün dolduramaz olduk,üyelik konusunda iyice ümidimi yitiriyorum...

Umarým bir gün herþeyi düzeltebilirz...Umarým...

Þu okulu da bitirip,iþe baþladýðým gün üye olacaðým...Ne yazýk ki Þu an tek yapabidiðim lisanslý ürün alýp,her yýl bir forma edinip,Trabzona gittiðimde maç kaçýrmamak ...
    Kendini geliþtirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün deðildir(!). Yeniden yapýlanalým(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattýk(!).

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Lazolii, tespitlerin çok doðru ve yerindedir.Gördüðüm kadarý ile Trabzon þehri þu anda bir ateþe benziyor.Ateþ, kor haldeyken sönmeye yüz tutarya, iþte Trabzon þehri ateþi sönmedi ama küllenmeye yüz tutmuþ vaziyetedir.

Her yeni gelen yönetimler baþarýsýz oldukça bu ateþin kor vaziyeti,hýzla küllenmeye devam ediyor,küller artýyor.Bu ateþi canlandýrmak için gelen yöneticiler sönmeye yüz tutmuþ ateþe üflemesini bilmiyorlar.Daha çok yaptýklarý icraatlarla içinde Trabzon sevgisi yanan taraftarýn ateþini küllemek için uðraþ veriyor görüntüsü çiziyorlar.

Evet maalesef þu anda Trabzon'daki bu ateþin üzeri küllerle kaplýdýr.Ama o küllerin altýnda kor vaziyette bekleyen bir ateþ var.Yeterki o ateþi canlandýrmasýný bilen, o ateþe üflemesini bilen yöneticileri iþ baþýna getirelim.

Üyelik konusunda ümidinizi yitirmeyin, BMN olarak bu ümidi yitirdiðimiz an, bittiðimiz andýr diyoruz.O yüzden herkes imkanlarýný sonuna kadar zorlayacak ve bu kulübe sahip çýkacaktýr.Sen þimdi diyorsun ki, kulübe üye olmak için okulu bitireyim,iþe baþlayayým!!Ama lisanslý ürün alýyorum...Bence sen kulübe üye olana kadar lisanslý ürün alma.Ýlk hedefin kulübe üye olmak olsun.Kulübe üye olmak,lisanslý ürün almaktan daha kolay.Bu konuyu göz ardý etme...

Ýstesen sende iþe girmeden bu kulübe üye olabilirsin.Kendi þartlarýný en iyi sen bilirsin ama kendine bir hedef çiz, her ay þu kadar para biriktirebilirim diye bir kenara para ayýr.Bu 1YTL bile olabilir.Böylece okulunu bitirmeden Trabzonspor'a üye olabilirsin...

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

iþte bu....lazoliii ve badaloðlu gibi daha öncede adlarýný zikrettiðim bir kaç arkadaþým sizlerde olmasanýz ümidi kesecektim inanýn....yani gerçekleri görmek takýmýmýzý küçümsemek anlamýna gelmezki....gerçekçi yaklaþýmlarýnýzdan dolayý teþekkür ediyorum ve diðer arkadaþlarýda bu yola aklý selime davet ediyorum...trabzonspor u hepimiz çok seviyoruzki buradayýz...ama baþka çeylerle karýþtýrmayalým lütfen...ama þurasý kesinki bizde bu potansiyel var yeterki harekete geçirme azminde olalým...

WERTHeR
    Ziyaretçi

Ya genelde takýmýmýzýn büyüklüðünden ziyade taraftarýmýzýn büyüklüðüne iþaret edilmek istenmiþ yorumlarda. Elbette bizler taraftar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüz ama sanki bazý taþlar eksik geliyor bu konuda bana. Takýmýmýzýn bu hale düþmesinin ve itibar kaybetmesinin yegane sebebi bu kulübe üye olmakta gevþeklik gösteren taraftar olmamalýdýr. Ýþ bilmez idarecilerin eline bu gücü versek ne deðiþecek. Diyeceksiniz üye ol oy kullan. Nuri Albayrak yönetimine bu delegeler güvenmediler mi? Siyasette olduðu gibi vaatlerle kandýrýlmadý mý delegelerimiz. Sorun bence destek olmakta deðil. En basitinnden forumdaki yorumlarý dikkatlice okuyalým. Bilhassa genç kardeþlerimiz öyle düþünceler ortaya atýyorlarki artýk büyüklüðü filan düþünemez noktaya geliyorum gelecek nesil için. Taraftar profilimiz deðiþmektedir her geçen gün ve bu deðiþim bizlerin lehine olmamaktadýr. Bence þu anda takýmýmýzýn en büyük sorunu bu olmalýdýr. Sýradanlýða doðru ilerlerken BMN olarak bir þeyler yapýlmalý kanaatindeyim...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý WERTHeR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ya genelde takýmýmýzýn büyüklüðünden ziyade taraftarýmýzýn büyüklüðüne iþaret edilmek istenmiþ yorumlarda. Elbette bizler taraftar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüz ama sanki bazý taþlar eksik geliyor bu konuda bana. Takýmýmýzýn bu hale düþmesinin ve itibar kaybetmesinin yegane sebebi bu kulübe üye olmakta gevþeklik gösteren taraftar olmamalýdýr. Ýþ bilmez idarecilerin eline bu gücü versek ne deðiþecek. Diyeceksiniz üye ol oy kullan. Nuri Albayrak yönetimine bu delegeler güvenmediler mi? Siyasette olduðu gibi vaatlerle kandýrýlmadý mý delegelerimiz. Sorun bence destek olmakta deðil. En basitinnden forumdaki yorumlarý dikkatlice okuyalým. Bilhassa genç kardeþlerimiz öyle düþünceler ortaya atýyorlarki artýk büyüklüðü filan düþünemez noktaya geliyorum gelecek nesil için. Taraftar profilimiz deðiþmektedir her geçen gün ve bu deðiþim bizlerin lehine olmamaktadýr. Bence þu anda takýmýmýzýn en büyük sorunu bu olmalýdýr. Sýradanlýða doðru ilerlerken BMN olarak bir þeyler yapýlmalý kanaatindeyim...
    Engin, eðer takýmýmýzýn bu hale gelmesinde sýralama yapmaya kalkarsak taraftarýn en son sýrada olduðunu sana söyleyebilirim.Kulübe üye olmayý asla küçümseme, çünkü hesap ortadadýr.Bu taraftar sadece tribünlere bedava biletlerle çýkýp takýmýna destek olacaksa; hiç çýkmasýn daha iyidir benim için.Bu tip adamlarýn desteði olsa ne olur? olmasa ne olur?

Yöneticiler, bu takýmýn yýllardýr sýrtýndan bedavadan kendi reklamýný yaptýlar.Karþýlýðýnda ise bir þey vermediler.Türkiye'deki basýn zaten Ýstanbul menþeili olduðu için haliyle senin Trabzonuna kimse yer vermez.Hatta Trabzon'un baþarýlý olmasýný kimse istemez.Bunun tabi bir sürü nedeni var.Trabzon baþarýlý oldumu, gazete ve tv patronlarýna ektradan masraf çýkacaktýr.Trabzon'a muhabir gönder,yazar gönder,kameraman gönder v.s. bu adamlar otelde kalacak,yiyecek içecekler birde uçak masraflarý sonra haberleri Trabzon'dan gazeteye yetiþtirme teleþý v.s.bir sürü angarya gibi iþlerle uðraþacaklar.Bu takýmýn baþarýsýz olmasý için bir sürü neden sýralayabiliriz.

3 kýz kardeþ dediðimiz takýmlar baþarýlý oldukça onlar Ýstanbul'un en lüks barlarýnda,pavyonlarýnda vur patlasýn çal oynasýn bedavadan gezip tozup,yiyip içicekler.Sosyetede bu iþin içinde olunca senin þansýn hepten az...Çünkü Türkiye'de,Ýstanbul'un yeri çok ayrý vede farklýdýr.Bir Ýstanbul, Türkiye'yi bakabilir ama bir Türkiye, Ýstanbu'lu bakamaz; sözü bence doðrudur.Ýstanbul, dünyaya açýlan kapýdýr.istanbul, Türkiye'de dönen ticaret'in belkide %75'ine sahiptir.Para babalarý,holdingler,ticaret hep bu þehirdedir.Boðaz manzarasý yalýlarda oturup ülke baþbakanýný dahi bu baronlar tayin eder.Böyle güçlü bir þehire karþý Trabzon gibi ekonomik yönden çok zayýf bir þehrin direnmesi çok zordur.Helede þimdiki zamanda bu ekonomik güç makasý hýzla açýlmaktadýr.Çok basit bir örnekle Fenerbahçe'nin Þükrü Saraçoðlu stadýnda Galatasaray ve Beþiktaþla oynayacaðý maç hasýlatýna, Trabzon bir sezon boyu ulaþamaz.Aradaki farký anlamak açýsýndan bu örneði verdim...

Þimdi senin bahsettiðin konuya dönecek olursak kýsacasý þunu söyleyeyim...Nuri Albayrak belkide bu tip seçimlerin en son baþkaný olarak tarihe geçecektir.Çünkü o kongrede çok fazla oy kullanýlmadý.2-3 bin genel oyun kullanýldýðý bir seçimde baþkan seçildi.Nasýl seçildi? iþte asýl kafa yorulmasý gereken nokta bu...Onu baþkan seçilmesine getiren sürece bakmak lazým.Özkan Sümer dönemindeki parasýzlýk,Atay Aktuð dönemindeki beceriksizlik birleþince ortaya potansiyel yeni bir baþkan çýkardý.Ýþte bu yeni baþkan her kongrede olduðu gibi gruplarýn oylarýný belli vaadler ve baþka yöntemlerle milletin aklýný çelmiþtir.Arkasýna medya rüzgarýnýda alýnca baþkanlýðý kazanmasý süpriz olmadý.Çünkü camia artýk baþarý bekliyordu.Bunun içinde para ve güç lazýmdý.Herkes birde iktidarýn, Nuri Albayrak ile olan yakýn iliþkisine aldandý.

Nuri Albayrak'ýn baþkan olmasýnýn asýl nedeni Atay Aktuð'dur(benim görüþüm) takýmýmýz kýl payý kaçýrdýðý þampiyonluða raðmen; Dinamo Kiew maçlarý öncesi 2 tane transfer yapmadýðýndan(Þampiyonlar Ligine girince alacakmýþ!) dolayý þampiyonlar ligine gidemedik.Bu bizim 96 yýlýnda kaçýrdýðýmýz þampiyonluk kadar camianýn üzerinde büyük etki yapmýþtýr.Bu etki yüzünden herkes parasýz baþkanlardan býkmýþ usanmýþtýr.Nuri Albayrakýda millete paralý olarak tanýtmýþlar o da bunu Trabzon'daki gruplar üzerinde çok iyi kullanmýþtýr.Onlarý ikna etmek çokta zor olmadý.Çünkü ortada herþeye raðmen tarihimizde bir ilki beceremenin verdiði baþarýsýz bir baþkan vardý.Yani þampiyonlar ligine gidememe durumu vardý.Nuri Albayrak'ýn yýldýz sözü vardý v.s.

Þu anda kulübümüzün 18.000'e yakýn üyesi var.Þimdi bir seçim olsa en az 10.000'e yakýn kiþinin oy hakký(tabi aidatýný yatýranlar için geçerli) olacak.Bir sonraki seçimlerde bu 15.000 kiþiyi bulacak.Trabzonspor üzerinden 3 kuruþ menfaati olupta kulüple alakasý olmayan 300-500 kiþilik gruplarýn;Trabzon'un geleceði hakkýnda söz sahibi olmasýna izin verilmeyecektir.Artýk inanmadýðýnýz baþkan adayýna oy vermeyeceksiniz,projelerini somut olarak isteyeceksiniz.Yoksa artýk vaatlere karnýmýz tok.Bunun için üyelik þart diyoruz.Kýsacasý artýk 300-500 kiþilik gruplarýn sözü çokta etkili olmayacaktýr.Çünkü artýk ortada binlerce insaný ikna etmeniz gerekmektedir...Derin Trabzon'un sonu geldi...

WERTHeR
    Ziyaretçi

Ahmet abi þu forumda benim özellikle Trabzonsporluluk ve taraftar bilinci konusundaki düþüncelerimi belkide en iyi bilen kiþisin. Kulüp üyeliði elbette önemli imkaným olduðu an yapacaðým ilk iþtir. Þu yapmýþ olduðun açýklamalarýn hepsine katýlýyorum ama yinede buna raðmen umudum yok. Belkide toplumsal bir psikolojidir. Biz üzerimize düþeni yapalým yinede

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

aslýnda iþin kýsacasý þu: iyi takýmýn iyi taraftarý olur yada...iyi bir taraftarýn iyi bir takýmý olur...topraða hangi tohumu ekersen ürünüde ondan olacaktýr þüphesiz...elma dikip armut toplayaný hiç gördünüzmü arkadaþlar kaba tabirle...kýsacasý yaptýðýn yada yapabileceðin transferlerle oluþturabileceðin kaliteli takým kadrosuyla ancak kafaya oynayabilirsin...yoksa diðer türlü biz yüreðimizi koyarýz hýrslý takým oluþtururuz lafý bir yere kadar sonrasýnda teknik konuþur...sen 90 dakika koþa dur diðeri gelir 30 35 metreden bir serbest vuruþtan topu aðlarýna býrakýr aheste aheste sende izlersin ve aslýnda iyi oynamýþtýk ama neden böyle olduki þansa bak ya adamlar bir kere geldi o da gol oldu...eh o büyük transferleri ve projeleri yapmayada ne gerekli hepimiz tarafýndan malum ama herþeyin baþý vizyon eksikliði ....

sedat1453 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Exclamation

valla artýk taraftardan ziyade yonetin silkinip orada niçin bulunduklarýný iyice düþünmeleri ve gereklerini yerine getirmelidir yter artýk basiretsiz yönetim oyuncu istemiyoruz ne bu allah aþkýna yýllardýr sabrediyoruz daha ne kadar sürecek bu sabýr.....
    parola ÞAMPÝYONLUK

Samet Türkmen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

Bu üç büyük takýma kim kafa tutmuþ Türk futbol tarihinde . Üçüne karþý baþarý elde eden tek Trabzonspor'dur.Onun içinde tek büyüktür. Sen hala 4.büyük olup olmadýðýmýzý düþünüyorsun. Yani biraz daha baþarý elde etmesek kalkýp þeftali kurdu dördüncü büyüktür diyeceksin. (konuyu açan arkadaþ)

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

Standart anlaya anlaya bunumu anladýn.?

sevgili samettürk kardeþim yukarýda yazýlanlardan eðer anladýðýn buysa ...ne diyeyim sen tekrardan bir oku istersen konuyu belki cevabýnda bir deðiþiklik olur ama okuduðun halde anladýklarýnda bir deðiþim yoksa sana söyleyecek fazkla birþey yok zaten...burada takýmýmýzýn büyüklüðü hakkýnda ne benim nede baþkasýnýn bir þey yazdýðýný kimse söyleyemez...benim konuyu açarken ve yazdýklarýmýn dikkatli okunmasý halinde çýkacak olan sonuç þudur...Takýmýmýz (trabzonspor) büyük takýmdýr sorun büyüklüðüne layýk iþlerin yapýlmýyor olmasýdýr sadece bu kadar... yazýlanlarý dikkatlice okumayýpta sonradan olayý baþka taraflara çekmenin de anlamý yok...bu hem takýmýmýza hemde bize saygýsýzlýk olur...

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

Ben söylediklerimin arkasýndayým. O bahsettiðin tv'leri olan büyük transferler yapan kulüplerin arkasýnda yüzlerce zengin iþadamý var. Milyonlarca taraftarý. Bakýn bakalým hersene kaç tane kombine bilet satýyorlar sonra gelin bizim taraftara bakýn. Bakýn bakalým iþadamlarýmýza hangi kulüplere destek veriyorlar.
    Acaba bir fenerbahçe gibi bizim taraftarýmýz her maça gidiyor mu. 6-0 maç kazanýyoruz son dakikalarda yuhlamalar sövmeler. Önce kendimize kýzacaðýz sonra baþkalarýndan birþey bekleyeceðiz.
    O kulüplerle Trabzonspor'u karþýlaþtýrmanýn manasý yok. Bizden ileride olduklarý bir gerçek. Tabi akladýklarý karaparalarla.
    Ha hemen tv kuralým büyük transferler yapalým diyorsanýz ya kulübe taraftar olarak iyi günde kötü günde destek olacaðýz ya da kulübe karapara aklayan birilerini baþkan seçeceðiz.
    Trabzon 10-15 milyonluk bir þehir deðil. Belkide taraftarýda yok bu kadar.
    Onun için bu kulübe büyük transferler yapmak, tv'ler kurmak ekonomik yönden aðýr gelebilir. Trabzonspor'un yapacaðý öncelikli iþ baþarý elde ederek gelir saðlamaktýr. Baþka türlü bu kulübe kimse cebindeki parayý vermez.Vermiyor da zaten.
    Bu fikirlerim seninkine karþý deðil kesinlikle .Bende kulüp hakkýnda kendi fikirlerimi söylüyorum. Yanlýþ anlama

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

Standart söylediklerinde kýsmen haklýsýn

ama bir hatýrlatma yapmak isterim...bir tv kurmak öyle sandýðýn gibi ahým þahým bir maliyet gerektirniyor...türksattaki kanallara bakarsan ve birazda incelersen bunu rahatlýkla anlayabilirsin...yani zarar ettiðimiz ve çok yüksek bedeller ödeyerek kadromuza kattýðýmýz 1-2 futbolcu parasýyla bu yapýlabilir buna emin ol...ama ben illada tv yada transfere takmýþ deðilim zaten bunlar sadece birer örnekti verdiðim...çoðaltýlabilir örnekler...neyse ayný þeyleri farklý dillendiriyoruz fark bu...

bakigokhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

yav habu yerel tv lerin bi faydasýný gören var mi?
    takýmýýn yakasýný býrakmayan kendi rantý için habire spekülatif yalan yanlýþ haberler yapan yerler.Yattara ya yeter dedirtti diye haber yapýp taraftar saldýrýnca da kýnayan yerler.TS tv nin olmasý takýmýn þeffaflýðý açýsýndan önemlidir.Birinci aðýzdan olaný biteni dinlersin.Lakin TS tv de büyük bir maliyettir.Örneði BJK tv nin giderlerini karþýlamasý karþýlýðýnda sponsorluk anlaþmasý yapan bi beþiktaþ var.Gereksiz bir yatýrým olur bence.Öncelikle yapýlmasý gereken acilen trabzonsporu yýpratmak pahasýna abuk subuk haberler yapan yerel tv ve gazetelerin toplum tarafýndan dýþlanarak burunun acilen sürtülmesi gerekir.Bunlarýn baþýnda da TAKA ve Günebakýþ gazeteleri gelemktedir.Bize fenerin yapamadýðýný yapýyorlar ya.Ne demek yeter dedirtti neye yeter? adam geç gelsin öyle yapsýn böyle yapsýn sana maç alýyor mu o zaman bizene yaptýklarýndan? neymiþ arkadaþlarýna hakaret ediyormuþ bunun arkadaþlarý bu adam böyle disiplinsiz olmasa bunun yüzünü görebilirler mi ? Senede kaç kere barça ile veya real madridle oynuyorlar ki görsünler.Bu adam yýldýzdýr bu adama gösterilebilecek müsamaha da ancak gökdenize gösterilebilir.Herkes kapasitesini ve yerini bilmelidir.

y@vuss - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

Tv miz olsa ne olcakký sanký olsa ne olur olmasa sanký olanlarda cok biþey oluyor tek fenerbahçe ninki iyi gerisiz tepki almamak için kapatmýyor yoksa çoktan kapanýrdý....
    BU VATAN BÖLÜNMEZ BU BÖYLE BÝLÝNE
    BU VATAN UÐRUNA HAZIRIZ ÖLMEYE
    APO'NUN ÝTLERÝ SABRIMIZ KALMADI
    GURBETÇÝLER GELÝYOR S..... ANANI!!!!
    ÞEHÝTLER ÖLMEZ BU VATAN BÖLÜNMEZZZZZ!!!!!!!!

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

tv'miz olsa en azýndan þu olur: Cnn türk gibi veya diðer kanallar gibi istanbul baðýmlýsý kanallarda belki Trabzonspor haberi veriri diye beklemek zorunda kalmayýz.Eski baþarýlarýmýz ve diðer spor dallarýmýzý takip edebiliriz

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Olsun bizimde eu.muz var.

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý Emre Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Olsun bizimde eu.muz var.
    bu kadar moral bozucu mesaj arasýnda bu mesajý görüp gülmekte varmýþ demek ki
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

gaybana61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

bizim asi,hýrcýn,isyankar ruhumuz onlarda yok bu fark bizi ayakta tutuyor...

Nereden
    Düzce
    Yaþ
    44

bunu sanýrým hamsiye borçluyuz deðilmi gaybana61...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)