Hesaplipazar
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Osman Pamukolu’nun Trabzon Konumas

mHYILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.03.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Standart Osman Pamukolu’nun Trabzon Konumas

E.Tmgeneral Osman Pamukolu’nun Trabzon’da ilgin bir konuma yaptn duymutum. Fakat maalesef herzaman olduu gibi byk basnda bir internet sitesi hari hi bahsedilmedi. (benim grebildiim)
    Bir arkada saolsun ksaltlm metni bana gnderdi , ilgin konumann metni aadadr:

Osman Pamukolu’nun Trabzon Konumas
    Trabzon Trk Ocaklar Trabzon ubesi tarafndan nceki akam Hamamizade hsanbey Kltr Merkezi’nde dzenlenen “Hedefteki lke Trkiye” konulu konferansta konuan emekli Tmgeneral Osman Pamukolu, Trkiye’nin iinde bulunduu durumun gemite yaanan olaylarla benzerlik gsterdiini ifade ederek,
    “Trklerin egemenlik srd topraklarda d glerin kkrtmalar sonucu ok sayda ayaklanma yaand. Trkiye’nin iinde bulunduu artlar, 1860-1923 yllar arasndaki artlarla benzerlik gsteriyor. O gnlerin Girit’i, Dyun-u Umumiye’si, Galata bankerlerine karlk bugn, Kbrs, IMF ve bor veren lkeler var.
    Atatrk dneminde, 1923-1938 arasnda, Trk topraklar zerinde 15 ayaklanma yaanmtr. Atatrk’n byk tepki gsterdii bu ayaklanmalarn hepsi ksa srede bastrlmtr. 1950 ve 1960′l yllarda Rus ve ngilizler’in desteiyle Anadolu’da eitli ayaklanmalar karlmtr. Bunlar da bastrlmtr. 1980′den sonra ise PKK aracl ile bir ayaklanma karma yoluna gidilmitir” diye konutu.

Ermeni Oyunu
    Ermenilerin, Ermeni Soykrm Tasars’n btn Avrupa’ya kabul ettirmeye altna deinen emekli Tmgeneral Pamukolu,
    “Ermeniler, bunu yaptktan sonra 70-80 yl nce Anadolu’da ounlukta olduklarn iddia edecekler. Ege Blgesi’ni konumaya bile gerek yok. Orada kimin gz olduu herkesin malumudur. Maalesef emperyalizm, misyonerlik ve savalar zamann eskitemedii kavramlardr. Savalara dinler ve peygamberler dahi engel olamamtr” eklinde konutu.

Bedelli askerlii duymak bile istemiyorum
    Bedelli askerliin Anayasa’ya aykr olduunu kaydeden Pamukolu, Sleymaniye olayyla ilgili,
    “Sleymaniye’deki olaydan 12 asker deil tm askeri yetkililer sorumludur. Bu tr operasyonlarda tm ihtimaller gz nnde bulundurulmalyd.
    Trk Bayran indirmeye kalkan Yunanlnn ldrlmesinin ardndan ngiliz slerinden snrlarmza szan 7 Yunan askeri iki Trk askerini feci bir ekilde kurunlamtr. Biz de Sleymaniye olayna sessiz kalmamalydk”
    ifadelerini kulland.
    Bedelli askerlik uygulamsndan sz edilmesinin bile kendisini rahatsz ettiini kaydeden Pamukolu, “Byle birey olamaz. Paras olan, olmayan ayrm. Anayasa’ya aykr bir uygulamadr. Normal bir insana 12 ay eitim yeterli olacaktr.
    Bir rnek vereyim.. Karndaki insana ‘Al sana 40 trilyon ben seni 10 saniye sonra ldreyim’ bunu kim kabul eder. Bu i parayla olacak bir i deildir” dedi.

Barzani ve Talabani’ye kandlar
    Barzani ve Talabani’nin PKK ile savatklar dnemde Trkiye’nin yanndaym gibi davrandklarn da hatrlatan Pamukolu, unlar syledi:
    “Bu duruma aldanmamak gerekir. Bu kiiler, gerekte PKK ile ibirlii iindedir. Bugn tehlike ok net bir biimde aa kmtr. Baz gler, Trkiye’nin gneydousunu, Irak’n kuzeyiyle Krdistan ad altnda birletirmek istemektedirler.
    Bakn benim Barzani ve Talabani ile ilgili bamdan geeni anlataym. Bir gn habersiz bir ekilde PKK’nn en nemli kamplarndan birine operasyon hazrl iindeyiz. O dnemlerde byk basknlar yapyordu PKK.
    Bir karakol basknnda 28 kiiyi birden ldryordu. Onlar atmaya girdiklerinde bir ailenin tm fertlerini ldrrlerdi ki geride intikam alacak o aileden kimse kalmasn.
    Hazrlklarmz tamamladk ve o dnem Ankara’dan izinsiz operasyon yapamyorduk. Ankara’ya operasyonun ieriini anlatan bilgiyi getikten sonra bize bir emir geldi. Gelen emirde operasyon gzergahndaki iki karakolun bize rehberlik edecei, bizim o karakollarla ibirlii iinde olmamz sylediler. Operasyonu balattk.
    Denilen iki karakola yaklaan askerlerim bana bilgi verdiler. ‘Komutanm bize rehberlik edecek olan karakollara yaklatk, zerimize yamur gibi mermi ve fze yadryorlar.
    Evet bu olaydan sonra anladm ki bu Barzani’nin Ankara temaslar PKK’ya yardm iinmi. Ve bu operasyon sonras yaptm operasyonlarn hibirinde Ankara’y haberdar etmedim”

Kbrs ok nemli
    Konumalarnda sk sk Kbrs’n nemine deinen Pamukolu, “Kbrs ok nemli bir sttr. Malta, Cebelitark ve Kbrs. Bu yerin nemi tartlamaz. u anda Kbrs zerinde oynanan oyun, getiimiz yllarda Girit zerinde oynanan oyunla ayndr.
    Nasl Girit iin u kadar insan kalacak, bu kadar asker kalacak dediler ve Girit’i bizden aldlar. Kbrs’ta aynen byle olacak. Yllar sonra bakacaksnz ki Kbrs da gitmi” dedi.

Atatrk’n Lozan’ kurtarr
    Konferansn ardndan Trabzon halknn sorularn cevaplayan Tmgeneral Pamukolu bir vatandan, “Paam bize bir yol gster, bu gidiatn sonu ne olacak” sorusuna, “Bu gidiat iyi bir gidiat deil. Sizi kurtarsa kurtarsa yine Atatrk’n Lozan Anlamasna dahil ettii ‘aznlklarn korunmas’ maddesi kurtarr” ifadelerini kulland.
    Baz vatandalar da Pamukolu gibi doruyu konuan insanlarn ksa zamanda zarar grdn ifade ettiler.

ABD Vietnam’dan beter olur
    Irak’ta gelien olaylara da deinen Pamukolu, ABD’nin Irak’tan ksa sre ierisinde ekileceini belirterek, ABD ile ilgili unlar anlatt, “Bakn ABD Irak’n lllerinde bu kadar zorluk ekiyor. Daha o 430 km’ye 300 km’lik dalk araziye kmam. O cehenneme girmemi. Dmdz yerde gerilla sava ile karlat ve yzlerce, binlerce kayp verdi. O dalk araziye girdiinde ne yapabilir. Hibirey.
    Bizim Tugay’mza bal iki helikopterimiz dtnde ABD’den gelen ve onlarn en eitilmi askerlerinden olan yeil bereliler boylarn at iin karlk alana inmekten korktular.
    Ne zaman ki ben sava eitimi almam askerlerimden birkan yanma alarak kara atlamalarn istedim ve atladlar, o zaman Trkler atlad birey olmad deyip onlar da atladlar. Yani bu kadar korkaklar.
    Dnn, imdi o dalk araziye girdikleri zaman halleri ne olur” eklinde konutu.

240 terrist sorguladm
    Trkiye’nin Dousunda PKK’y yok eden Hakkari Da Komando Tugay Komutan Emekli Tmgeneral Osman Pamukolu, 11 yandan 43 yana kadar niformasn gururla tadn belirtti.
    Krtlerin hepsinin Krdistan devletini kurmak ve bamszlklarn ilan etmek ortak hedefinde birletiklerini kaydeden Pamukolu, “240 PKK’l sorguladm. Hepsi az birlii etmi gibi, “Krdistan, bamszlk” dedi durdular.
    Teslim olanlar da bizim yapacamz operasyonlar nceden haber aldklarn ve o blgeyi terk ettikerini sylediler. u anda Irak’ta Krdistan devleti ABD tarafndan kurdurulmutur. Bunu herkes byle bilsin. nk bir devletin oluabilmesi iin gerekli olan esas unsur ve eler orada tamamlanmtr” ifadelerine de yer verdi.

Kaynak: http://arsiv.wordpress.com/2006/01/0...zon-konusmasi/
    Ana St Gibi Gzel,Ana St Gibi Temiz TRKEMZ

BZ NANMAYA DEVAM EDYORUZ !

mHYILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.03.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Standart Tmgeneral Osman Pamukolu le Syle _ 13.02.2007

Osman Pamukolu

Emekli Tmgeneral ve yazar.

1947 ylnda Sinop'un Gerze ilesinde domutur. Eitimini srasyla, Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahl Kuvvetler Akademisi ve Milli Gvenlik Akademisi'nde srdrmtr. Harp Okulu'ndan 1967'de mezun olmutur. 1993-1995 yllarnda Hakkari Da ve Komando Tugay ve Hakkari Tugay Komutanl yapmtr. Bu dnemde PKK'ya kar yaplan en byk harekt olan elik-1 Operasyonu'nu ynetmitir. elik-1 harekat 19 Mart 1995 gn balam ve toplam 37 gn srmtr. Operasyona 6 Tugay'dan 35 bin asker ve 10 bin korucu katlmtr. Gneydou grevinden sonra KKTC Paaky'de 28.nci Tmen Komutanl'n stlenmitir. 4 Austos 2002 tarihinde emekli olmutur. Pamukolu, Trk Ordusunda 5 tane stn Birlik Yetitirme Nian'na sahip tek kiidir.

ESERLER
    •Unutulanlar Dnda Yeni Bir ey Yok
    •Kara Tohum
    •Ey Vatan
    •Cumhuriyet Dnemi ncesinde Trkler

13/2/2007

• Yakn zamanda Gneydouda ortaya kan terrist saldrlarn gemiin tekrar olduunu dnyor musunuz?

Kitap yazlal iki yl oldu. Adndan da belli deil mi? (Unutulanlar Dnda Yeni Bir ey Yok). Bu bir. ki:Gneydou’da her ey ayn kald iin bu kitap yazld. :Gemi diye bir ey yok. Sadece geici bir duraksama oldu.

• Kitabnzda bahsettiiniz gibi askerlerimize vermi olduunuz gerilla eitimiyle ilgili taktiksel sava retileriniz u anki komutanlar tarafndan uygulanyor mu

Gerilla veya gayri nizami harbin taktiklerinin esas; baskn ve pusudur. Bana bunlar yedi adet askeri yksek okul ve akademi diplomas retmedi. Bunlar doadan elde ettim. Bu bir. ki:Bu i yaratclk ve zeka ile yaplr. :Hibir taklidin aheser olma ans yoktur. Drt: Bilgi ile olmaz sanat ile olur. Be:her eyin ba cesarettir. Eer cesaretiniz yoksa:ayet varsa dier hibir niteliinizin kymeti yoktur. nk harekete geiremezsiniz.
    “ Harman yeri dz olunca, sap yn da gibi grnr. “

• Kitabnzda MT ‘in Irak’ n kuzeyinde toplant halinde bulunan Pkk ‘ nn byk bir kongre dzenledii raporunun size ulatrlmamasnn nedenleri ve buna bal olarak ran da ki kampa yapmay dndnz basknn durdurulmasn nasl aklarsnz?

MT, istihbaratn devlet st kademesine gnderir. Benim konumumla hibir ilgileri yoktur. MT, haberi kitapta yer alan devlet st kademelerinin hepsine defalarca bildirmitir. Yaplacak ne varsa onlara aittir. Benimkisi bir idealizmdir. Sanki btn devletin sorumlusu gibi hareket etmektir. MT mstearnn yapt almalar, rapor halinde bana gndermesi ben bu iin zerine ok gittiimden “Osman Paa dorular rensin, MT’in bunda gnah yok” demek iindir.
    ran kamp meselesi; nce cesaret gerektirir, sonra da bizim bu ii hangi teknik ile yapacamz onlarn hayallerinin dahi alamamasndan kaynaklanr.

• Kitaplarnz okurken heyecanlandk. Gurur duyduk. Sinirlendik ve aladk. Birilerine hesap sormak istiyorduk. Belki bizim gcmz yetmiyordu ama , siz veya sizin gibiler bir anlamda bunun savan nasl verdiniz?

“Halk ne kadar dorular bilir ise lkede o kadar gvende olur.” Ben bu ilkeyi yrtyorum. kinci kitab da yazdm (Ey Vatan). O da 50.000 civarndaki insana ulat. Onlarca kez TV programna ktm. niversite ve sivil toplum kurulularna PKK ve liderlik konularnda 40 kadar konferans verdim. Yzlerce kii ile mektup, telefon ve elektronik posta ile irtibattaym. lk kitap ise 125.000 resmi sat, 400.000 kadar korsanla 500.000’in zerindeki kiiye ulat

• Afrikada ve ortadouda cetvelle izilmi snrlara sahip lkeler de istediklerini uygulayan baz gler imdi Kuzey Irak da yine ayn oyunlar oynandklarn dnyor musunuz?

Ona ne phe? Yeni dnya dzeni ve kreselleme denilen ey; eski smrgecilik politikalarnn yeniden yrrle konmasndan baka bir ey deildir.

“ Hatay nlemenin tek yolu ihtiyatl olmak deil, cesarettir. Kt oduncu, baltasyla cebelleir. “

• Pkk ile sava konusunda uzman biri olarak Ordu sizden daha uzun yararlanmak istemedi mi ? Emeklilik sreciniz uzatlamaz myd?

Bunun iin nce bu iin uzmanlk olduunu anlayabilecek kapasite lazm.
    “ Vatan sevgisinden beslenen fedakarlk duygusu dejenere insanlara gln gelir. “

• Abdullah calan’ n yeniden yarglanmas konusunda ki grleriniz nelerdir?

Avrupa’nn gelecek gnlerde daha da artacak olan baskc, siyasi uzantsndan baka bir ey deil.

• Avrupa Birlii sreci hakknda neler dnyorsunuz? Hkmetin uygulad strateji doru mu?

Ey vatan kitabnda da yer ald gibi Avrupa birlii nesnesi olmayan bir eflatuni aktan baka bir ey deildir. Asla gereklemeyecek. Strateji mi? O da ne demek. Strateji g kullanma sanatdr. Mahkumlarn gc olmaz, demir parmaklklar olur.

“ d varsa dmann meydan ak hazrz
    Bu toprakta biz dodu, biz yaadk, biz varz. “

• Bugn size ayn greviniz tekrar verilmi olsa yapmak isteyip de yapamadklarnz anlatabilir misiniz?

Yapmak istediim her ey sorumluluk tadm dnemde kendi blgemde asker olarak yaplmtr. Trkiye ve yabanc topraklardaki tm PKK varln 6 ila 8 bin askerle, 14 ayda bitireceimizi Hakkari dnnde btn st kademelere bildirdim ve rapor ettim. Orada o dnemde grevli olan 360.000 askerin gereksiz olduunu belirttim. Yapamadlar. u anda da yaparz. Subaylar semeliyim. Subay ve askerleri ben eitmeliyim. Bu eitim, 6 ila 8 ay srecek. Tpk PKK’llar gibi. Dalara kacak ve btn dalar temizlenip i bitince ovalara dneceiz.

“ Trk Askeri sabr ve tahamml dolaysyla dnyann en dayankl askeridir. “

• Hakknzda kitaplarnzdan sonra bir ok eletiriler yazld. rnein Mehmet Ali Birand’ n 16,04,2005 tarihinde Posta gazetesinde kan kesinde “ Pamukolu Paa’ nn TV syleileri ve kitaplar ylesine abartl, ylesine komplo teorileriyle doludur ki, bizlerdeki inandrcl oktan kaybolmutur. “ szlerini nasl karlyorsunuz. Bu eletiriler sizi ne ynde etkiliyor?

Hereyin ortada olduu bir durumla ilgili nasl komplo teorisi diyebilirsiniz. Herkes tarafndan bilinen gerekler var... Sayn Birand da zaten tarafmdan uyuruk haberleri yznden mahkemeye verilmitir. Bunlar beni ypratamaz.

• Leyla Zana ve arkadalarnn serbest braklmas, Hadep yelerinin meydanlarda , mitinglerde rahata Abdullah calan posterleri asmas ve hala bu partinin seim olmas durumunda rahata seimlere girebilme haklarnn olmasn nasl karlyorsunuz? Sizce Trkiye bu kadar zgr olmal m?

Bunlar siyasi basklara maruz kalan devletin basiretsizliidir. Yaplmamas gereken olaydr. nk bunlar onlar motive eden yreklendiren kstahlatran ve bize kar durularna kuvvet kazandran bir durumdur.

• Askerlik Sresi ve bedelli askerlik , hakkndaki dnceleriniz nelerdir

Anayasa gerei Trk Silahl Kuvvetleri’ nin harbe hazr olmasndan Bakanlar Kurulu ( Hkmet) Trkiye Byk Millet Meclisi’ ne kar sorumludur. Bedelli sistemini son zamanlarnda osmanl nce Trk ve Mslman olmayanlara; bunlar askere almyoruz, silah ve malzemeye katklar olsun diye uygulamtr. Sonradan Trklere de tatbik ederken 1. Dnya Harbi ncesi Ermeni ve Rumlar da askere alm, fakat fiyaskoyla bitmitir. Ermeni astemen ve askerler silah ve mermileriyle kar tarafa gemi, Rumlardan da amele taburlar yaplmtr. Vatan savunmas neyi gerektirir? Sava sanatn renmeyi. Bu sanat retecek bireysel eitim 3-4 haftada verilebilir ve alnabilir mi? Muharebenin ne olduu ortada deil mi? Ne bedelli, ne de 8 aylk askerlik yapmann eitlik, adalet ve vicdan yn yoktur. Anlamak da mmkn deildir. Siz bilmiyor musunuz, muharebe sahas daha ok ilenmi kafa gerektirmiyor mu? Madem memletin ba belada bu dnemde iyi eitim yapanlar daha fazla silah altnda tutulmal. Gen nfus fazla, vesaire gibi mazeretler statkoculuktan baka bir ey deildir. Osmanlnn kadrolu temel askeri gc neydi? Yenieriler’ di. Ykseli dnemi dahil, baz dnemler dnda Yenieriler’ in mevcudu 20.000’ i gememitir. Yenieriler’ den sonra kurulan Nizam Cedidin mevcutlar 48 ila 70 bin arasnda deimitir. M:. 1540 ‘ larda bugnk anlamdaki ordu nizam ilk kez Msrllarda grlr. Ve bugne kadar dnyada sistematik bir ekilde alt askere alma usul uygulanmtr. En pahal sistem de u anda bizim uyguladmzdr. Yani btn ihtiyalar devlet tarafndan karlanan sistem. Bu sistemde parann yarsndan fazlas da yeme, ime , yatma, kalkma, ayakkab ve oraba gider. Bu da eski zaman gemi bir dzendir. Genileme , kalabalklama, bu devrin ve gelecein tekilat yaps deildir.

• Genel af ve pimanlk yasas hakkndaki dnceleriniz nelerdir?

ki yl akn zamanda bizim blgede 202 PKK militan kendiliinden teslim oldu. Bunlarn 170 kadarn ben de sorguladm. Bu gelenler samimi. Fakat sizi baladk diye afla her halt yiyenleri tekrar halkn arasna sokarsanz bu kurumaya yz tutmu tarlay yeniden sulamaya benzer. Sonularn grr, bedelini de millete detirsiniz. Sonra da “ piman olmakta ge kalnd, saylmaz” dersiniz.

Tehditler alyor musunuz?

Dostumuzda oluyor dmanmzda. Eer arkandan havlayan kpekler yoksa kurt deilsindir. Dikkate alnmazsn. Demek ki bir eylerin savan iyi veriyoruz. Ben kklkten itibaren korku nedir bilmezdim. Size bir anm anlataym. Evimizin yaknlarnda bir orman vard. lkokuldaym. Okuldan kp gece o ormanda kalmaya karar verdim. Ailem izin vermedi ama ben yinede geceyi orda geirecektim. Tahta bir antam vard. Gece oldu. Ormanda yatyorum. akallarn bana doru yaklatn hissettim. Biliyordum ki akallar asla tek dolamazlar. En az iki tane olurlar. Yine biliyorum ki akallar kendilerinden gl olanlar hissettikleri zaman korkar dalrlar. yice yaklatklarn hissettim. Bir akal arkama doru gelmiti. Tahta antamla ona vurdum. Beline gelmi olmal ki bara bara kat. Dierleri de ondan rkerek katlar. Ertesi gn teyzeme anlattm olay ve bana evladm sen korkuyu ne zaman reneceksin dedi. Hayattaki ilk snavm vermi oldum.

SZLERDEN GELEN BAZI SORULAR...
    • Devletimiz istese PKK rgtn ortadan kaldramaz m? u saatten sonra Aponun aslmas gibi bir ihtimal gerekleirse PKK terrnde bir deiiklik olur mu? smail Ouz Baaa sorusu iin teekkrler...

Kaldrlabilir. 1830 senesinden itibaren terr rgtleri belli bal yerlerde konulandrlmtr. Zamanla isimleri deimitir. Bunlarn hepsinin yapmak istedikleri vatana millete szde bamszlk sava ad altnda sava verdiklerini iddia ederek devleti milleti blmektir. Hakkar ierisende yazlk ve klk kamplarn mevcut olduu anlalyor. Bunlar Hakkari merkezi batsnda Kato ( Karanlk Da), gneyinde Oramar ( Alandz) ; Yksekova gneybatsnda kiyaka Dalar ile emdinli Derecik blgesinde Balkaya Dalar’ dr. Bunlar dnda bahar, yaz ve sonbaharda bir ok blgeyi s ve harekat k ve toplanma alan olarak kullanyor, ancak ka girerken buralardan saydm yurt ii ve yurt d kamplara ekilip askeri ve siyasi eitime balyor. Adamlar bizimle yanyana yaz k yayor. Eitim yapyor , dinleniyor. Yerleri belli. Bahar gelince de buralardan karak her yere dalp, yapacaklarn yapyorlar. Corafya deimediinden bunlarn yeri de deiemez.imparatorluk dneminde de, Cumhuriyet dneminde de ne zaman bir silahl kalkma olduysa, arazide nerelerde bulundularsa imdi de ayn yerlerdeler. . Yrei olan gider onlar ordan sker (Onlardan korktuklar iin deil) D glerinde varln unutmamak lazm.

• OHAL blgesine Krt ve alevi kkenli vatandalarmzn bilerek gnderildii kans var? Bunun doruluu nedir? Ali Grsoy’ a sorusu iin teekkrler...

Bu tamamen deli samas olarak oradaki bilgisi olmayan vatandalarmzn beyinlerine yerletirilmeye allan dedikodu ve siyasi grten ibaret sylenti. Zaten bu sylentileri tersine kantlayan “ Unutulanlar Dnda Yeni Bir ey Yok” kitabmda o blgede ehit verdiimiz askerlerimizin kkenlerini inceleyerek de varabiliriz. ou Trakya, anadolu, Ege ve Karadeniz ‘ li evlatlarmz. Bu lkenin hepsi bizim evlatlarmz bunun ayrmnn yapldn dnmyorum.

• En son olarak bir soru sormak istiyorum... Hakkari’ye ne zaman gittiniz?

Hakkari’ye gitmem iin bir sebep ve gereke yok. nk sorumlu biz deiliz. Yetkileri biz kullanmyoruz. Biz arparak elden km blgeyi geri aldk. Ama bir Trakya trks hep kulaklarmdayd.

“Kara tren aramza kara duman ekti de,
    Gz gre gre yazk, eyvah.
    Buralar sevemedim, gnl arada
    Deli gnl eremedi, eyvah murada.”

Kaynak: http://sehitlerolmez.blogcu.com/1214365/
    Konu mHYILMAZ tarafndan (15.06.2007 Saat 22:10 ) deitirilmitir.
    Ana St Gibi Gzel,Ana St Gibi Temiz TRKEMZ

BZ NANMAYA DEVAM EDYORUZ !

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

ok doru diyon kendisi kafal bir adamdr ey gidi lkem ne hale geldi

okan6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

evet kan uykusu kitabnn dier ismi unutulanlar snda yeni bir ey yok du ve harika bir kitapd okurken ytylerim diken diken omu ve saatlerce alamtm bir sebebdende ok zlmtm baka bir komutana gidermisin dendiinde istifa ederim demiti ama osman pamukolu hemen gidebilirim diyerek cesaret rnegi gstermidir douda yapt stn grev akndan dolay tk ederim
    ikenaz

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Standart Peki "psiz Recep"' olayna ne demeli?

Kan uykusu belgesellerini ben de izledim ve olduka etkilendiimi syleyebilirim. Ayrca bu lkenin insanlar iin yaplan her hizmeti de takdirle karlamak gerek. Ancak bu zatn "benden ncekiler birey beceremedi, Hakkari ve evresinde ne kadar baarl i varsa benim sayemdedir" balamndaki sz ve davranlarn ise tasvip etmiyorum. Her insann grevi srasndaki anlarn yazma, hatta bunlar belgeselletirme hakk var tabi. Ancak grevini baaryla ifa etmek zaten bir generalin asli vazifesi deil mi? Bu byleyse reklam yaparcasna olaylar yanstmann alemi ne?

Ayrca bu ahsn Kurtulu Sava kahramanlarndan, bizzat Mustafa Kemal'in "emice" diye hitap ettii psiz Recep iin kfr dolu yazlar ve szler sarfetmesine ne demeli ? O psiz Recep ki Karadeniz 'den Karasu'ya srf Kuvay Milliye iin gelmi, sava sonras Sakarya Ovas'nda kendi mlkiyetine sunulan geni arazi tekliflerini reddetmiken srf torunu Do.Dr. Emin Grses'le olan ekimesinden dolay ipe sapa gelmez hakaretlerde bulunuyor. Ksacas ben bu ahsn samimiyetine inanmyorum.
    BLMEM ANLATABLDM M?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)