Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teröre Karþý Sessiz Miting

olimpus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49

Standart Teröre Karþý Sessiz Miting

Teröre karþý sessiz miting;

Genelkurmay Baþkanlýðý’nýn dün gece yaptýðý “teröre karþý kitlesel refleks gösterilmesini” isteyen açýklamasýnýn ardýndan bazý sivil toplum örgütleri harekete geçerek Ýstanbul’da “teröre karþý sessiz miting” düzenleme kararý aldý.

Genelkurmay Baþkanlýðý’nýn internet sitesinden yayýnladýðý basýn açýklamasýnýn yankýlarý sürüyor. Bazý sivil toplum örgütleri açýklamayý demokrasiye aykýrý bulurken, Çaðdaþ Yaþamý Destekleme Derneði (ÇYDD) öncülüðünde bazý sivil toplum örgütleri de Genelkurmay açýklamasýnýn ardýndan miting düzenleme kararý aldý.

Cumhuriyet mitinglerinin öncüsü olan ÇYDD Baþkaný Prof. Dr. Türkan Saylan ANKA’ya yaptýðý açýklamada, düzenlemeyi düþündükleri mitingin ayrýntýlarýnýn henüz netleþmediðini belirterek þunlarý söyledi:

“Türk halký olarak þehitlerimiz için yanýyor, PKK terörünü ve bu terörü oluþturan, para ve silah desteði vererek Türkiye’nin baþýna bela eden tüm ülkeleri lanetliyoruz. Terörle mücadele devlet, hükümet, ordu, yöneticiler ve milletle el ele vererek yapýlýr. Bu konu, iç ve dýþ kýsýr siyasete asla malzeme olmamalýdýr. Halkýn mitinglerle tepkisini göstermesi çok doðal ve gereklidir. En kýsa zamanda Ýstanbul’da terörü tüm toplumca lanetleyecek bir sessiz miting yapma giriþimleri baþlatýlmýþtýr."

Saylan, yakýnda basýna ayrýntýlar hakkýnda bilgi verileceðini de sözlerine ekledi.
    Söz konusu VATAN ise gerisi teferruattýr...

Yaþ
    49

Bu miting için BMN ekibi olarak þimdiden plan ve hazýrlýklar yapmak gerektiði kanaatindeyim...
    Konu olimpus tarafýndan (08.06.2007 Saat 19:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

yetkililerin onay vermsi lazým ...

Yaþ
    49

Ýstanbul'daki sivil toplum kuruluþlarý, Genelkurmay Baþkanlýðý'nýn "teröre karþý toplumsal refleks gösterilmesini" isteyen açýklamasý üzerine 24 Haziran'da "sessiz miting" düzenleme kararý aldý. Sivil Toplum Kuruluþlarý Birliði Baþkaný Prof. Necla Arat, "Bu miting bütün sivil toplum örgütlerinin bir eylemi olacak. Planlarýmýza göre yer olarak Çaðlayan'ý düþünüyoruz" dedi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Bu bölümde (Organizasyonlar) sadece BMN'nin organize ettiði organizasyonlara yer verilmektedir.

Bu nedenle baþlýk serbest kürsüye taþýnmaktadýr.

Lütfen baþlýða siyasi içerikli mesajlar yazmayalým.
    Konu Tunga tarafýndan (11.06.2007 Saat 02:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Yaþ
    49

Taþýnmasý gerekiyor madem elbette taþýnsýn. Ama neden Genel e deðilde Serbest Kürsü ye taþýnýyor ? Genel Kurmay'ýn çaðrýsý Toplumsal bir kitleye hitap eden BMN de basite indirgenmeye mi çalýþýlýyor ? Elimizde TÜRK Bayraklarý Onbinlerce Þehit için sessiz yürüyüþ yapacaðýz diyorlar, Siyaset ile alakasý olacak olsa buna ilk tepki benden gelirdi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Olimpus abi, öncelikle ismini bilmediðimden dolayý sana kullanýcý adýnla hitap ettiðim için kusura bakma.

Konu ile alakalý olarak; bmn ve üyeleri, son dönemde yaþananlara ne kadar hassasiyetle yaklaþtýðýný "Þehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" baþlýðýnda göstermiþtir. Verdiðimiz her þehite üzülüyor, canýmýz yanýyor ve rahmetle anýyoruz. Bu bakýmdan bu tip hadiseleri kesinlikle basite indirgeme amacýný taþýmayýz.

Þimdi; çok özet olarak fikriyatýmý paylaþmak isterim. "Miting" kelimesi bana her zaman itici gelmiþtir. Kiþisel olarak ayný doðrultuda olsamda katýlmayý hiç tercih etmedim, edeceðimi de düþünmüyorum. Þehitlerimiz, Türk Milleti için en hassas konularýn baþýnda gelmiþtir. Görülüyor ki her zaman da böyle olacaktýr. Tartýþma çýkartmak istemem fakat Türkan Saylan'ýn bu iþe bulaþmasý bana çok üzüntü vermektedir. Bu millet sadece 2007'de þehit vermedi. 80'den sonra, özellikle 90'lý yýllarda sayýsýz þehitler verildi. O zaman kimse hareket etmedi de þimdi neden hatýrlandý. Seçimler de yaklaþtý maalesef. Bu gibi durumlar insanýn aklýna gelince özür dileyerek sessiz mitingi samimi ve içten bulamadým.

Tüm þehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yakýnlarýna ve sevdiklerine sabýrlar dilerim.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Türkler tarih boyu hep yýkmýþtýr diyen bir insanýn böyle bir mitinge öncülük etmesi bana hiçte samimi gelmedi.Sessizlik mitingi anlamsýz bence.Neden sessizlik acaba sesimizin daha gür çýkmasý gereken zamanda.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý olimpus Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Taþýnmasý gerekiyor madem elbette taþýnsýn. Ama neden Genel e deðilde Serbest Kürsü ye taþýnýyor ? Genel Kurmay'ýn çaðrýsý Toplumsal bir kitleye hitap eden BMN de basite indirgenmeye mi çalýþýlýyor ? Elimizde TÜRK Bayraklarý Onbinlerce Þehit için sessiz yürüyüþ yapacaðýz diyorlar, Siyaset ile alakasý olacak olsa buna ilk tepki benden gelirdi...
    2 hafta önce pkk konserine gidip 2 hafta sonra o platforma çýkanlarý çýkmasýna müsade edenleri gördükçe midemiz bulanýyor içimiz almýyor.

BMN olarak bir tepki vermemiz gerekiyor ise her illdeki Þehitlikleri ziyaret etmemiz çok daha anlamlý farklý yöne çekilmeyen bir yaklaþým ve sessiz bir tepki olacaktýr.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2 hafta önce pkk konserine gidip 2 hafta sonra o platforma çýkanlarý çýkmasýna müsade edenleri gördükçe midemiz bulanýyor içimiz almýyor.

BMN olarak bir tepki vermemiz gerekiyor ise her illdeki Þehitlikleri ziyaret etmemiz çok daha anlamlý farklý yöne çekilmeyen bir yaklaþým ve sessiz bir tepki olacaktýr.
    Aynen öyle abey... onlarýn paçavralarýnýn altýnda þarkoý söyledikten sonra eline verieln Türk bayraðýný titreye titreye sallamaya çalýþan insanlarla iþimiz olmaz bizim....

bayramlarda özel gnlerde þehitliklere gidip bizim için canlarýný veren insanlara bakýp ibret almamýz lazým.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yaþ
    37

mitinglerde anlamsýzca yürüyeceðimize topluca sehitlerimizin kabristanýna gidip dua edelim.ha oturdun ha sessiz yürüdün.kimsenin umrunda olmaz.

atabaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

2 gün önce sýrnakta miting yapargen dün þrnakta 3 þehit var sessiz miting ne iþe yarar ses getirmetikten sonra
    umutlarým ve ben vazgeçilmez intahar eylemlerinde....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Japonlar vatan nasýl savunulur diye göstermek için öðrencileri Çnakkaleye getiriyorlar....

Bizde askerlerimiz nasýl fedakarca canlýarýný verdiklerini görmemiz için kabristanlarýný ziyaret etmeli onlara layýk vatanýný seven gençler olarak düþmanlarýmýza gereken cevabý vermeliyiz

Yaþ
    49

Arkadaþlar olayý kiþisel boyutta düþünmedim ben. Eðer bu güne kadar böyle bir çaðrý yapmayan Askerimiz bugün buna gerek duymuþ ise bir bildikleri vardýr mantýðý ile yaklaþtým. Mitingi organize edeceklerden çok Mitingin amacýný yöneldim belkide. Eðer geliþmeler siyasi bir yöne çekilirse bu tür oluþumda benim birey olarak dahi bulunmam söz konusu olamaz.

Bu durumda konu ile ilgili geliþmeleri, yorumlarýmý eklemeden bu baþlýk altýnda eklemeye devam edeceðim. Demokratik bir platform olan BMN'de herkes Hür düþüncesi çerçevesinde yorumlar ve gereken doðrultuda hareket eder...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

her ildeki arkadaþlar þehitlik ziyareti yapsa ve ortak bi platformda bunu bütün dünyaya duyursak sanal ve güzel bir organizasyon olur kanaatindeyim...

Yaþ
    37

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    her ildeki arkadaþlar þehitlik ziyareti yapsa ve ortak bi platformda bunu bütün dünyaya duyursak sanal ve güzel bir organizasyon olur kanaatindeyim...

katýlýyorum olursa katýlýrým...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

"Bu kadar ufacýk taþýn bu bedeni gizleyebileceðine inanabiliyor musun Tunga?"

Bu sözü, terörün en canlý olduðu yýllarda Güneydoðu'da Yedeksubay olarak askerlik yapan bir arkadaþým, yerde duran ufak sayýlabilecek bir taþý iþaret ederek anlatýyordu. Yoðun ateþ altýnda kaldýðýnda o koca vücudunu nasýl o taþýn arkasýna sýðdýrdýðýný ve 45 dakika çevredeki tüm PKK'lýlarýn ateþi altýnda nasýl sað kaldýðýný anlatýrken söylemiþti.

Öyle güzel betimleyerek anlatýyordu ki, gerçekten kendimi orada onun yerinde hissetmiþtim. "Gazap Üzümleri"ni okurken kendimi bu kadar kaptýrmýþtým bir de.

O an onun askerlik yaðptýðý günlerde kendi hayatýmda yaptýklarýmý düþünmüþ ve savaþtan bu kadar uzakta olmanýn, o hislerden uzak olmak anlamýna geldiðini düþünmüþtüm. Gözden ýrak olan, gerçekten de gönülden de ýrak oluyordu.

Ülkenin güneydoðusu bu kadar kaynarken, batýda hiçbirþey olmamýþ gibi normal bir hayatýn sürmesi de, orada yaþanýlanlarý anlamaya engel oluyordu. Bu bahs,i geçen arkadaþým Makina Mühendisi, þu an kendi iþini yapmakta olan ve yýlda 5 milyon USD ihracat yapan bir þirketin sahibi. Yani profesyonel asker deðil. Gitti bir dönem için ülkesi için savaþtý ve þimdi ülkesi için baþka alanda savaþýyor. Son derece sýradan bir vatandaþ aslýnda. Bizlerin gittiði okullarda okudu, bizlerin çalýþtýðý þirketlerde çalýþtý ve bizlerin yaþadýðý gibi yaþadý. Hayatýndaki 12 ay hariç. Ýþte o 12 ayda yaþadýklarý, orada bulunmayanlarýn asla yaþayamayacaklarý, anlayamayacaklarý bir tecrübe. Tek farký o sað döndü.

1984'te terör illetinin bu ülke topraklarýna ilk sokulduðu yýllarda, çok sevdiðim bir akrabam askerdi güneydoðuda. Askerlikleri uzatýldý ve tam 18 ay bazen Türk bazen Irak topraklarýnda PKK avlamakla geçti askerliði. O 18 ay boyunca, her gece TRT haberleinde ölen askerlerimizin isimlerini dinleyerek acaba aralarýnda o da olacak mý diye beklemek nasýl bir iþkencedir Allah'ým!

Orada yaþanýlan bir gerçeklik var. Buradan görünenden farklý. Buradan anlaþýlmasý mümkün deðil. Can pazarý. Kimler onlar? Bu ülkeye her biri kendi alanlarýnda hizmet vermek üzere ailelerin emek verdiði, yetiþtirdiði askerler, mühendisler, doktorlar, öðretmenler, iþçiler, esnaflar, vs. Halkýn bütününü oluþturan tüm unsurlar...

O insanlar orada bir gerçekliði yaþýyorlar. Ve tabi ki aileleri de. Bu insanlarýn verdikleri mücadele gerçek. Hiçbir hamaset barýndýrmýyor. Hiçbir siyaset barýndýrmýyor. Tertemiz, samimi. Asýl önemlisi de GERÇEK!

Ülkede bu kadar büyük bir hassasiyet baþlamýþken elbette bu nehri kendi su yoluna çevirmeye çalýþanlar da oluyor. Zira bu durumda iki sýnýfa ayrýlýyor insanlar. Birincisi orada canýný ortaya koyup mücadele edenler. Ýkincisi ise oradaki canlar üzerinden pazarlýk yapanlar, ki asýl büyük kalabalýk burada. Böyle olunca da insanlarýn bu en saf duygusunu sömürmek çok kolay oluyor. Çünkü insan aþýkken gözü dünyayý görmez. Vatan aþký da en kör edici asklardan birincisi.

Ne yazýk ki 20 sene önce de bu en gerçek, en saf duygular suistimal ediliyordu, þimdi de ediliyor. Hem de HER KESÝM tarafýndan. Ýstisnasýz her siyasi görüþ, gözleri, kaný donmuþ ve PKK'nýn canilikleri karþýsýnda sýrt sýrta vermiþ insanlarýmýzýn aþktan gözünün kör olduðu noktadan bir siyasi çýkar saðlamak peþinde. Ne yazýk ki!

Þehitlik mertebesinin yüceliði konusunda þüphemiz olmadýðýna göre ben asýl gazilerimize eðilmemiz gerekli diye düþünüyorum.

Bir ülkede döþenen mayýnlara ayaðýný, kolunu, elini kurban veren insanlardan Milli Futbol Takýmý çýkýyorsa, durumun vahametini anlatmak için baþka söze gerek var mý?

Ateþ düþtüðü yeri yakýyor, gerisi boþ laf!
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

sabah iþe gelip bilgisayarýmý titreyerek açýyorum....

acaba diyorum bugün þehidimiz varmý...... olmayýnca derin bir nefes alýyorum. sonra gnünü ilerleyen saatlerinde haberler þýrnakta mayýn saldýrýsý 5 þehit... yüreðime bir kor giriyor. ama bir þey yapmamamnýn verdiði eziklikle bazen iki damla yaþ bazen galeyani küfürler atýyorum.....

ama bir þey yapamýyorum. sorun bir iki kudurmuþu susturma sorunu deðil. sorun bataklýðý kurutma ayrýlýk tohumlarýný çürütme sorunu....

yeterki biz birlik olalým. birlik olduktan sonra deðil 3-5 çaðulcu yedi düvel sülalesi ile gelsin farketmez...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Bir bayandým ve Askere gitme gibi þansým yoktu. Ama 3 abiyle büyümüþtüm.ve çocukluðumdan aklýmda kalan büyük dedemin sarýkamýþta allahüekber daðlarýnda dolnarak þehit olduðuydu.Hep haberleri dinlerken izlerken þehit haberleri üzerdi beni belkide bu yüzden. Vatan sevmek onun uðrunda ölemek hiç düþünmeden allah vergisiydi bence insnaýn içine verilen.
    Üniversiteydim Gümüþhanede.Bir haber geldi þehire þehit cenazesi geliyor diye.Ve çok sevdiðim bir abiminden okul arkadaþý idi. Kalktý gittik cenazaye ve hayatýmda ilk dea bir asker cenazsesine gidiyordum.orda anladýmki Ateþ sadece düþtüðü yeri yakmýyor.cenaze topraða verilirken gözüm abiye gitti. dizlerini kýrmýþ ellerini baþýnýn arasýna almýþ arkadaþýna son kez bakýyordu ve belkide neler düþünüyordu.çünkü kahpece bir kurþuna gitmiþ bir arkadsaþ bir asker bir vatan evladý. ve bugün yýl 2007 haziran 11. yer levent levent camii ben gene ordayým ve gene bir þehit cenazesi. Hiç tanýmadýðým hiç görmediðim varlýðýndan bile haberim olmadýðý bir vatan evladýnýn cenazesindeyim.Uyanalým bence.Ayaða kalkalým. ATEÞ SADECE DÜÞTÜÐÜ YERÝ YAKMIYO YAKMIYO
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

kutoz
    Ziyaretçi

Her gün gelen þehit haberlerinin yüreðimizi derinden yaraladýðý gözyaþlarýmýzýn sel olduðu dönem içerisinde dün bir mail elime ulaþtý. Baþlatýlmak istenen bir kampanya ile ilgili... Ama bu kez son derece anlamlý, anlamlý olduðu kadar da tüylerimizi diken diken edecek ve hepimize sorumluluk yükleyen milli duruþu ortaya koyacak bir kampanya.

Ne mutlu Türküm diyen sevgili kardeþlerim. diye baþlýyor.

Ve devam ediyor:

Son günlerde artan terör olaylarý hepimizi etkiliyor. Bizler sýcak evlerimizde oturup siyasi tartýþmalar, seçim hazýrlýklarý ile meþgul olurken; onbinlerce Mehmetçik, gecenin karanlýðýnda, daðlarda tepelerde, keçi yollarýnda, sýrtlarýnda ortalama 30-35 kg. teçhizatla, elleri tetikte, dað bayýr demeden, her an ölüme hazýr olarak, emperyalistlerin, vatanýmýzý bölmekle görevlendirdiði teröristlerin peþinde koþuyor. Bu çocuklarýn manevi desteðe þiddetle ihtiyaçlarý var. Her þehidin; ailesine þehit olmadan önce söylediði, yazdýðý, þehit olma ihtimalinden bahseden konuþmalar, þiirler, helallaþmalar, Aslýnda bölgedeki hemen hemen bütün Mehmetçiklerin bu manevi desteði; hiç olmazsa kendi yakýnlarýndan saðlama ihtiyacýnýn, manevi destek arayýþýnýn tezahürleridir.
    Ýç güvenlik harekat alanýnda görev yapan hemen hemen her askerin bir þiir defteri, bir günlüðü, evlerine yazýlan mektuplarda bazen hayali çatýþma anýlarý vardý.

Komutanlarýnýn yazýp evlerine gönderdiði bir takdir yazýsý, silah arkadaþlarý ve komutanlarý ile birlikte çektirdiði bir fotoðraf, bir komando andý içmek, "Sen Türk komandosusun!" denmesi bile onlara çok büyük bir güç vermekteydi.
    Türk halkýnýn saðlayacaðý manevi desteðin iyi bir organizasyonla gerçekleþtirilebileceðini düþünüyorum. Böyle bir organizasyonun; ancak sizin gibi vatanýný milletini seven kiþiler tarafýndan yapýlabileceðine inanýyorum.
    Mevcut durumda Türk Silahlý Kuvvetleri tarafýndan terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat çerçevesinde bir terhis veya üstün baþarý terhis belgesi verilir ve bu yoðunluk içerisinde birlik komutanlarý yapabilirlerse ailelere çeþitli takdir, teþekkür belgeleri gönderirler.

Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz. Her Mehmetçiðe bir mektup... Her Mehmetçiðe bir Türk bayraðý... Oturalým, elimize kaðýt kalemi alalým; oðlumuza, kardeþimize, sevdiðimize neler söylemek istiyorsak, duygularýmýzý kaðýda dökelim, ekine bir bayrak koyalým ve askeri birlik adreslerine gönderelim.
    MEHMETÇÝÐE BÝR MEKTUP, BÝR BAYRAK...
    Kampanyamýzýn adý bu olabilir. Bildiðimiz askeri birlik adreslerine, askerlik þubelerine, il jandarma komutanlýklarýna, yakýnlarýmýza, tanýdýklarýmýza hiç olmazsa bir mektup gönderelim. "MEHMEDÝM! BAYRAÐIM SANA EMANET." diyelim. Zarfýn üzerine adres olarak sadece "MEHMETÇÝK" yazacaðýz. Altýna da adresini ilâve edeceðiz. Gittiði adreste, mektuplarýmýz sýrayla komutanlarý tarafýndan askerlere daðýtýlsýn.
    Eminim ki daðýtýlacaktýr da.

Bazý adresleri aþaðýda vereceðim. Deðiþik adresleri bilenler, herkesin katýlmasýný isteyenler, bildikleri baþkaca "birlik, kýta, bölük" vb. adresleri eklesin ve bu çaðrýyý birbirlerine iletsin. Türk milletini yanýnda görmek isteyen Mehmetçiðe bundan güzel manevi destek olamaz. GÜN; YÜCE TÜRK MÝLLETÝNÝN BÝRLÝK VE BERABERLÝÐÝNÝ KANITLAMA GÜNÜDÜR.

Ýþte bazý adresler:
    Komando Tugay Komutanlýðý Zincirdere/
    Kayseri Komando Tugay Komutanlýðý/Bolu
    Komando Tugay Komutanlýðý/Siirt
    Komando Tugay Komutanlýðý/Tunceli
    Dað ve Komando Tugay Komutanlýðý/Hakkari
    23. Jandarma Sýnýr Tumen Komutanlýðý /Þýrnak
    Jandarma Komando Tabur Komutanlýðý Hozat/Tunceli
    Jandarma Özel Harekat Grup Komutanlýðý /Tunceli
    51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlýðý Hozat/Tunceli
    Ýç Güvenlik A.Komutanlýðý Kiði/Bingöl
    Ýç Güvenlik Tugay Komutanlýðý/ Þýrnak
    Piyade Tugay Komutanlýðý Erciþ/Van
    Dað Komd. Tug. Ýç Güv. Tb. Komutanlýðý Yüksekova/Hakkari
    Mot. P.Tug./Bingöl
    Ýç Güv. Tug. Komutanlýðý Adaklý/Bingöl
    Mot. P.Tug. /Lice
    Mot. P.Tug. /Silopi
    Mot. P.Tug. /Sarýkamýþ

Evet dostlar, sýrtýnda otuz kiloluk yük, elinde silahýyla, gece gündüz daðlarda nöbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarýna karþý, ölümü göze alan bu evlatlar hepimizin.

Bu günlerde yanlarýnda olmayacaðýz da ne zaman olacaðýz? Onlar bizim çocuklarýmýz! Gencecik, fidan gibi, kýyamadýðýmýz...

Bizler için, bu vatan için, gecenin ayazýnda, güneþin kavurucu sýcaðýnda, sýnýr boylarýnda görevdeler.

Adýný bilmediðimiz, yüzünü görmediðimiz çocuklarýmýza, dinlenme anlarýnda, mektuplarýmýzla yoldaþ olalým, destek olalým, moral verelim, yazdýðýmýz cümlelerin içine sevgimizi, minnetlerimizi, dualarýmýzý yerleþtirelim.

Sevgili dostlar, lütfen sizler de bu kampanyaya destek veriniz ve bir Mehmedimize mektup yazýnýz!
    "Mehmedim! Bayraðým sana emanet."

Metin DÝYADÝN (Karadeniz Gazetesi)

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Kutoz Aðabeð'in yazdýðý kampanya daha mantýklý gibi. Askerlerimiz yalnýz olmadýklarýný hissetmeli.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Olimpus abi, öncelikle ismini bilmediðimden dolayý sana kullanýcý adýnla hitap ettiðim için kusura bakma.

Konu ile alakalý olarak; bmn ve üyeleri, son dönemde yaþananlara ne kadar hassasiyetle yaklaþtýðýný "Þehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" baþlýðýnda göstermiþtir. Verdiðimiz her þehite üzülüyor, canýmýz yanýyor ve rahmetle anýyoruz. Bu bakýmdan bu tip hadiseleri kesinlikle basite indirgeme amacýný taþýmayýz.

Þimdi; çok özet olarak fikriyatýmý paylaþmak isterim. "Miting" kelimesi bana her zaman itici gelmiþtir. Kiþisel olarak ayný doðrultuda olsamda katýlmayý hiç tercih etmedim, edeceðimi de düþünmüyorum. Þehitlerimiz, Türk Milleti için en hassas konularýn baþýnda gelmiþtir. Görülüyor ki her zaman da böyle olacaktýr. Tartýþma çýkartmak istemem fakat Türkan Saylan'ýn bu iþe bulaþmasý bana çok üzüntü vermektedir. Bu millet sadece 2007'de þehit vermedi. 80'den sonra, özellikle 90'lý yýllarda sayýsýz þehitler verildi. O zaman kimse hareket etmedi de þimdi neden hatýrlandý. Seçimler de yaklaþtý maalesef. Bu gibi durumlar insanýn aklýna gelince özür dileyerek sessiz mitingi samimi ve içten bulamadým.

Tüm þehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yakýnlarýna ve sevdiklerine sabýrlar dilerim.
    sonuna kadar katýlýyorum sana.. bu zamana kadar nerdeydi bu þehitlerine önem werenler.. bir de þehitlere sahip çýktýklarýný gösterip cenazede partilerinin iþaretini yapanlar war onlara hiç anlam weremiyorum zaten..

benim fikrim BMN TRABZON en kalablk grup. trabzonda saðcýsý solcusu birleþip BMN adýna büyük bi mitng yapýlablr..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

denizci61
    Ziyaretçi

Bir ülke düþünün;

Batýsýnda insanlar güven içinde uyuyor,iþe gidiyor,çocuðunu okula yolluyor,haftasonu maçýna gidiyor,Popstar Alaturkasýný,Pazar Keyfini seyrediyor. (genelleme yapýlmýþtýr)

Doðusunda ise kaos var,kan var,korku var,güvensizlik var. Orada gencecik fidan gibi delikanlýlar bayrak için,vatan için çarpýþýyor, þehit oluyor, gazi oluyor.

Þimdi size soruyorum böyle bir ülkede, Mehmetçiði kalleþ kurþun mu öldürür, yoksa uðruna canýný verdiði vatanýn, vatandaþlarýnýn tepkisizliðimi öldürür!

Unutmayalým ki tepkisizlik düþmana güç verir. Bundan önce sayýsýz "tepki"ye imza atan BMN olarak tepkisiz kalmayalým,bir þekilde bizde tepkimizi koyalým ama bu tepki elimizdeki imkanlarýn en güçlüsü, en seslisi, en göz önünde olaný olsun. Bu iþin siyaseti miyaseti olmaz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

terör belasý çok kritik bir zamanda baþýmýza musallat oldu gene. terörün amacý ülkedeki düzeni bozmak, yaþamý rayýndan çýkarmak.

cenazelerde þehitlerimize dualarýmýzý ediyoruz, televizyonda gördüðümüz zaman gözlerimiz belki de hayattaki en samimi yaþlarýný döküyor.

ama iþ mitinge gelince ben karþý duranlardaným.

þehitlerin ya da baþka kutsallarýn miting meydanlarýna inmesi taraftarý deðilim. maksadý ne olursa olsun þehitler bu milletin kalbindedir, meydanlara sýðmaz.

bu millet 5000 e yakýn gencecik fidanýný terör illetine feda etti. tek bir kez dahi yüksünmedi. þehitleri ile onur duydu, onlarý kalbinde yaþattý. genel kurmayýn açýklamasýný son derece talihsiz buldum.

vatan savunmasý mevzu bahis olduðunda bu millet her zaman ordusunun arkasýndadýr, dün de bugün de.. yarýn da olacaktýr.

terörün karþýsýndaki dimdik duruþunu hiçbir zaman bozmamýþ, evlatlarýný topraða verirken baþý dimdik "vatan saðolsun" diyen bu milletin ordusuna sadakati ortada iken, sanki bu destek yokmuþ gibi, teröre lanet edilmiyormuþ gibi halký kitlesel tepkiye çaðýrmak son derece tehlikelidir.

bu ayrýlýkçý terörün amacý kürt-türk çatýþmasý çýkarmak. 23 sene bunca þehide raðmen çýkaramadýlar. sebebi bu iþin halka inmemesi idi.
    bugün genelkurmay ýn açýklamasý bu iþi halka indirmektir.

teröre karþý savaþ devlet ve ordu eli ile verilir, vatandaþ dualarý ile desteðini verir.
    vatandaþý aktif alana sokmak mitinglerle dahi olsa tehlikelidir.

devletin her kurumunun teröre karþý söylemesi gereken kalýp bellidir.. dünyanýn her yerinde bu aynýdýr.
    "devlet yerindedir, terörle mücadelesinde dimdik ayaktadýr. vatandaþlarýmýz itidalini korusun, normal yaþamlarýna devam etsinler. çünkü terörün amacý hayatý normalden çýkarmaktýr. aksi bir hareket terörün amacýna hizmet eder."
    bu kalýp belli iken genelkurmayýn neden halký sokaða çekmek istediðini anlayabilmiþ deðilim.
    türk halkýnýn desteðinde bugüne dek bir eksiklik mi görüldü??
    hayýr..

o zaman terörün amacýna hizmet eden bu anlayýþa karþý savaþý halký sokaða indirmenin alemi ne???

aslýnda bir tahminim var bu konuda ama dile getirmek istemiyorum...
    genelkurmaya yakýþtýramam çünkü...

denizci61
    Ziyaretçi

"Tepki" illaki sokaklara dökülüp miting yapmak deðildir, evinin camýna bayrak asmak ta bir tepkidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)