Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Terre Kar Sessiz Miting

olimpus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    45

Standart Terre Kar Sessiz Miting

Terre kar sessiz miting;

Genelkurmay Bakanl’nn dn gece yapt “terre kar kitlesel refleks gsterilmesini” isteyen aklamasnn ardndan baz sivil toplum rgtleri harekete geerek stanbul’da “terre kar sessiz miting” dzenleme karar ald.

Genelkurmay Bakanl’nn internet sitesinden yaynlad basn aklamasnn yanklar sryor. Baz sivil toplum rgtleri aklamay demokrasiye aykr bulurken, ada Yaam Destekleme Dernei (YDD) nclnde baz sivil toplum rgtleri de Genelkurmay aklamasnn ardndan miting dzenleme karar ald.

Cumhuriyet mitinglerinin ncs olan YDD Bakan Prof. Dr. Trkan Saylan ANKA’ya yapt aklamada, dzenlemeyi dndkleri mitingin ayrntlarnn henz netlemediini belirterek unlar syledi:

“Trk halk olarak ehitlerimiz iin yanyor, PKK terrn ve bu terr oluturan, para ve silah destei vererek Trkiye’nin bana bela eden tm lkeleri lanetliyoruz. Terrle mcadele devlet, hkmet, ordu, yneticiler ve milletle el ele vererek yaplr. Bu konu, i ve d ksr siyasete asla malzeme olmamaldr. Halkn mitinglerle tepkisini gstermesi ok doal ve gereklidir. En ksa zamanda stanbul’da terr tm toplumca lanetleyecek bir sessiz miting yapma giriimleri balatlmtr."

Saylan, yaknda basna ayrntlar hakknda bilgi verileceini de szlerine ekledi.
    Sz konusu VATAN ise gerisi teferruattr...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    45

Bu miting iin BMN ekibi olarak imdiden plan ve hazrlklar yapmak gerektii kanaatindeyim...
    Konu olimpus tarafndan (08.06.2007 Saat 20:33 ) deitirilmitir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

yetkililerin onay vermsi lazm ...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    45

stanbul'daki sivil toplum kurulular, Genelkurmay Bakanl'nn "terre kar toplumsal refleks gsterilmesini" isteyen aklamas zerine 24 Haziran'da "sessiz miting" dzenleme karar ald. Sivil Toplum Kurulular Birlii Bakan Prof. Necla Arat, "Bu miting btn sivil toplum rgtlerinin bir eylemi olacak. Planlarmza gre yer olarak alayan' dnyoruz" dedi.

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Bu blmde (Organizasyonlar) sadece BMN'nin organize ettii organizasyonlara yer verilmektedir.

Bu nedenle balk serbest krsye tanmaktadr.

Ltfen bala siyasi ierikli mesajlar yazmayalm.
    Konu Tunga tarafndan (11.06.2007 Saat 03:03 ) deitirilmitir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    45

Tanmas gerekiyor madem elbette tansn. Ama neden Genel e deilde Serbest Krs ye tanyor ? Genel Kurmay'n ars Toplumsal bir kitleye hitap eden BMN de basite indirgenmeye mi allyor ? Elimizde TRK Bayraklar Onbinlerce ehit iin sessiz yry yapacaz diyorlar, Siyaset ile alakas olacak olsa buna ilk tepki benden gelirdi...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Olimpus abi, ncelikle ismini bilmediimden dolay sana kullanc adnla hitap ettiim iin kusura bakma.

Konu ile alakal olarak; bmn ve yeleri, son dnemde yaananlara ne kadar hassasiyetle yaklatn "ehitler lmez, Vatan Blnmez" balnda gstermitir. Verdiimiz her ehite zlyor, canmz yanyor ve rahmetle anyoruz. Bu bakmdan bu tip hadiseleri kesinlikle basite indirgeme amacn tamayz.

imdi; ok zet olarak fikriyatm paylamak isterim. "Miting" kelimesi bana her zaman itici gelmitir. Kiisel olarak ayn dorultuda olsamda katlmay hi tercih etmedim, edeceimi de dnmyorum. ehitlerimiz, Trk Milleti iin en hassas konularn banda gelmitir. Grlyor ki her zaman da byle olacaktr. Tartma kartmak istemem fakat Trkan Saylan'n bu ie bulamas bana ok znt vermektedir. Bu millet sadece 2007'de ehit vermedi. 80'den sonra, zellikle 90'l yllarda saysz ehitler verildi. O zaman kimse hareket etmedi de imdi neden hatrland. Seimler de yaklat maalesef. Bu gibi durumlar insann aklna gelince zr dileyerek sessiz mitingi samimi ve iten bulamadm.

Tm ehitlerimize Yce Allah'tan rahmet, yaknlarna ve sevdiklerine sabrlar dilerim.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Trkler tarih boyu hep ykmtr diyen bir insann byle bir mitinge nclk etmesi bana hite samimi gelmedi.Sessizlik mitingi anlamsz bence.Neden sessizlik acaba sesimizin daha gr kmas gereken zamanda.
    Recep Onur KIVRAK

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt olimpus Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tanmas gerekiyor madem elbette tansn. Ama neden Genel e deilde Serbest Krs ye tanyor ? Genel Kurmay'n ars Toplumsal bir kitleye hitap eden BMN de basite indirgenmeye mi allyor ? Elimizde TRK Bayraklar Onbinlerce ehit iin sessiz yry yapacaz diyorlar, Siyaset ile alakas olacak olsa buna ilk tepki benden gelirdi...
    2 hafta nce pkk konserine gidip 2 hafta sonra o platforma kanlar kmasna msade edenleri grdke midemiz bulanyor iimiz almyor.

BMN olarak bir tepki vermemiz gerekiyor ise her illdeki ehitlikleri ziyaret etmemiz ok daha anlaml farkl yne ekilmeyen bir yaklam ve sessiz bir tepki olacaktr.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt Klnkolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    2 hafta nce pkk konserine gidip 2 hafta sonra o platforma kanlar kmasna msade edenleri grdke midemiz bulanyor iimiz almyor.

BMN olarak bir tepki vermemiz gerekiyor ise her illdeki ehitlikleri ziyaret etmemiz ok daha anlaml farkl yne ekilmeyen bir yaklam ve sessiz bir tepki olacaktr.
    Aynen yle abey... onlarn paavralarnn altnda arko syledikten sonra eline verieln Trk bayran titreye titreye sallamaya alan insanlarla iimiz olmaz bizim....

bayramlarda zel gnlerde ehitliklere gidip bizim iin canlarn veren insanlara bakp ibret almamz lazm.....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

mitinglerde anlamszca yryeceimize topluca sehitlerimizin kabristanna gidip dua edelim.ha oturdun ha sessiz yrdn.kimsenin umrunda olmaz.

ataba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.02.2007

2 gn nce srnakta miting yapargen dn rnakta 3 ehit var sessiz miting ne ie yarar ses getirmetikten sonra
    umutlarm ve ben vazgeilmez intahar eylemlerinde....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Japonlar vatan nasl savunulur diye gstermek iin rencileri nakkaleye getiriyorlar....

Bizde askerlerimiz nasl fedakarca canlarn verdiklerini grmemiz iin kabristanlarn ziyaret etmeli onlara layk vatann seven genler olarak dmanlarmza gereken cevab vermeliyiz

yelik tarihi
    31.05.2004
    Ya
    45

Arkadalar olay kiisel boyutta dnmedim ben. Eer bu gne kadar byle bir ar yapmayan Askerimiz bugn buna gerek duymu ise bir bildikleri vardr mant ile yaklatm. Mitingi organize edeceklerden ok Mitingin amacn yneldim belkide. Eer gelimeler siyasi bir yne ekilirse bu tr oluumda benim birey olarak dahi bulunmam sz konusu olamaz.

Bu durumda konu ile ilgili gelimeleri, yorumlarm eklemeden bu balk altnda eklemeye devam edeceim. Demokratik bir platform olan BMN'de herkes Hr dncesi erevesinde yorumlar ve gereken dorultuda hareket eder...

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

her ildeki arkadalar ehitlik ziyareti yapsa ve ortak bi platformda bunu btn dnyaya duyursak sanal ve gzel bir organizasyon olur kanaatindeyim...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Alnt blackseastorm Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    her ildeki arkadalar ehitlik ziyareti yapsa ve ortak bi platformda bunu btn dnyaya duyursak sanal ve gzel bir organizasyon olur kanaatindeyim...

katlyorum olursa katlrm...

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

"Bu kadar ufack tan bu bedeni gizleyebileceine inanabiliyor musun Tunga?"

Bu sz, terrn en canl olduu yllarda Gneydou'da Yedeksubay olarak askerlik yapan bir arkadam, yerde duran ufak saylabilecek bir ta iaret ederek anlatyordu. Youn ate altnda kaldnda o koca vcudunu nasl o tan arkasna sdrdn ve 45 dakika evredeki tm PKK'llarn atei altnda nasl sa kaldn anlatrken sylemiti.

yle gzel betimleyerek anlatyordu ki, gerekten kendimi orada onun yerinde hissetmitim. "Gazap zmleri"ni okurken kendimi bu kadar kaptrmtm bir de.

O an onun askerlik yapt gnlerde kendi hayatmda yaptklarm dnm ve savatan bu kadar uzakta olmann, o hislerden uzak olmak anlamna geldiini dnmtm. Gzden rak olan, gerekten de gnlden de rak oluyordu.

lkenin gneydousu bu kadar kaynarken, batda hibirey olmam gibi normal bir hayatn srmesi de, orada yaanlanlar anlamaya engel oluyordu. Bu bahs,i geen arkadam Makina Mhendisi, u an kendi iini yapmakta olan ve ylda 5 milyon USD ihracat yapan bir irketin sahibi. Yani profesyonel asker deil. Gitti bir dnem iin lkesi iin savat ve imdi lkesi iin baka alanda savayor. Son derece sradan bir vatanda aslnda. Bizlerin gittii okullarda okudu, bizlerin alt irketlerde alt ve bizlerin yaad gibi yaad. Hayatndaki 12 ay hari. te o 12 ayda yaadklar, orada bulunmayanlarn asla yaayamayacaklar, anlayamayacaklar bir tecrbe. Tek fark o sa dnd.

1984'te terr illetinin bu lke topraklarna ilk sokulduu yllarda, ok sevdiim bir akrabam askerdi gneydouda. Askerlikleri uzatld ve tam 18 ay bazen Trk bazen Irak topraklarnda PKK avlamakla geti askerlii. O 18 ay boyunca, her gece TRT haberleinde len askerlerimizin isimlerini dinleyerek acaba aralarnda o da olacak m diye beklemek nasl bir ikencedir Allah'm!

Orada yaanlan bir gereklik var. Buradan grnenden farkl. Buradan anlalmas mmkn deil. Can pazar. Kimler onlar? Bu lkeye her biri kendi alanlarnda hizmet vermek zere ailelerin emek verdii, yetitirdii askerler, mhendisler, doktorlar, retmenler, iiler, esnaflar, vs. Halkn btnn oluturan tm unsurlar...

O insanlar orada bir gereklii yayorlar. Ve tabi ki aileleri de. Bu insanlarn verdikleri mcadele gerek. Hibir hamaset barndrmyor. Hibir siyaset barndrmyor. Tertemiz, samimi. Asl nemlisi de GEREK!

lkede bu kadar byk bir hassasiyet balamken elbette bu nehri kendi su yoluna evirmeye alanlar da oluyor. Zira bu durumda iki snfa ayrlyor insanlar. Birincisi orada cann ortaya koyup mcadele edenler. kincisi ise oradaki canlar zerinden pazarlk yapanlar, ki asl byk kalabalk burada. Byle olunca da insanlarn bu en saf duygusunu smrmek ok kolay oluyor. nk insan akken gz dnyay grmez. Vatan ak da en kr edici asklardan birincisi.

Ne yazk ki 20 sene nce de bu en gerek, en saf duygular suistimal ediliyordu, imdi de ediliyor. Hem de HER KESM tarafndan. stisnasz her siyasi gr, gzleri, kan donmu ve PKK'nn canilikleri karsnda srt srta vermi insanlarmzn aktan gznn kr olduu noktadan bir siyasi kar salamak peinde. Ne yazk ki!

ehitlik mertebesinin ycelii konusunda phemiz olmadna gre ben asl gazilerimize eilmemiz gerekli diye dnyorum.

Bir lkede denen maynlara ayan, kolunu, elini kurban veren insanlardan Milli Futbol Takm kyorsa, durumun vahametini anlatmak iin baka sze gerek var m?

Ate dt yeri yakyor, gerisi bo laf!
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

sabah ie gelip bilgisayarm titreyerek ayorum....

acaba diyorum bugn ehidimiz varm...... olmaynca derin bir nefes alyorum. sonra gnn ilerleyen saatlerinde haberler rnakta mayn saldrs 5 ehit... yreime bir kor giriyor. ama bir ey yapmamamnn verdii eziklikle bazen iki damla ya bazen galeyani kfrler atyorum.....

ama bir ey yapamyorum. sorun bir iki kudurmuu susturma sorunu deil. sorun batakl kurutma ayrlk tohumlarn rtme sorunu....

yeterki biz birlik olalm. birlik olduktan sonra deil 3-5 aulcu yedi dvel slalesi ile gelsin farketmez...

Aye Aygn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Bir bayandm ve Askere gitme gibi ansm yoktu. Ama 3 abiyle bymtm.ve ocukluumdan aklmda kalan byk dedemin sarkamta allahekber dalarnda dolnarak ehit olduuydu.Hep haberleri dinlerken izlerken ehit haberleri zerdi beni belkide bu yzden. Vatan sevmek onun urunda lemek hi dnmeden allah vergisiydi bence insnan iine verilen.
    niversiteydim Gmhanede.Bir haber geldi ehire ehit cenazesi geliyor diye.Ve ok sevdiim bir abiminden okul arkada idi. Kalkt gittik cenazaye ve hayatmda ilk dea bir asker cenazsesine gidiyordum.orda anladmki Ate sadece dt yeri yakmyor.cenaze topraa verilirken gzm abiye gitti. dizlerini krm ellerini bann arasna alm arkadana son kez bakyordu ve belkide neler dnyordu.nk kahpece bir kuruna gitmi bir arkadsa bir asker bir vatan evlad. ve bugn yl 2007 haziran 11. yer levent levent camii ben gene ordaym ve gene bir ehit cenazesi. Hi tanmadm hi grmediim varlndan bile haberim olmad bir vatan evladnn cenazesindeyim.Uyanalm bence.Ayaa kalkalm. ATE SADECE DT YER YAKMIYO YAKMIYO
    imdeki Sevdan yle Byk ki.Trabzonum.

kutoz
    Ziyareti

Her gn gelen ehit haberlerinin yreimizi derinden yaralad gzyalarmzn sel olduu dnem ierisinde dn bir mail elime ulat. Balatlmak istenen bir kampanya ile ilgili... Ama bu kez son derece anlaml, anlaml olduu kadar da tylerimizi diken diken edecek ve hepimize sorumluluk ykleyen milli duruu ortaya koyacak bir kampanya.

Ne mutlu Trkm diyen sevgili kardelerim. diye balyor.

Ve devam ediyor:

Son gnlerde artan terr olaylar hepimizi etkiliyor. Bizler scak evlerimizde oturup siyasi tartmalar, seim hazrlklar ile megul olurken; onbinlerce Mehmetik, gecenin karanlnda, dalarda tepelerde, kei yollarnda, srtlarnda ortalama 30-35 kg. tehizatla, elleri tetikte, da bayr demeden, her an lme hazr olarak, emperyalistlerin, vatanmz blmekle grevlendirdii terristlerin peinde kouyor. Bu ocuklarn manevi destee iddetle ihtiyalar var. Her ehidin; ailesine ehit olmadan nce syledii, yazd, ehit olma ihtimalinden bahseden konumalar, iirler, helallamalar, Aslnda blgedeki hemen hemen btn Mehmetiklerin bu manevi destei; hi olmazsa kendi yaknlarndan salama ihtiyacnn, manevi destek araynn tezahrleridir.
    gvenlik harekat alannda grev yapan hemen hemen her askerin bir iir defteri, bir gnl, evlerine yazlan mektuplarda bazen hayali atma anlar vard.

Komutanlarnn yazp evlerine gnderdii bir takdir yazs, silah arkadalar ve komutanlar ile birlikte ektirdii bir fotoraf, bir komando and imek, "Sen Trk komandosusun!" denmesi bile onlara ok byk bir g vermekteydi.
    Trk halknn salayaca manevi destein iyi bir organizasyonla gerekletirilebileceini dnyorum. Byle bir organizasyonun; ancak sizin gibi vatann milletini seven kiiler tarafndan yaplabileceine inanyorum.
    Mevcut durumda Trk Silahl Kuvvetleri tarafndan terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat erevesinde bir terhis veya stn baar terhis belgesi verilir ve bu younluk ierisinde birlik komutanlar yapabilirlerse ailelere eitli takdir, teekkr belgeleri gnderirler.

Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz. Her Mehmetie bir mektup... Her Mehmetie bir Trk bayra... Oturalm, elimize kat kalemi alalm; olumuza, kardeimize, sevdiimize neler sylemek istiyorsak, duygularmz kada dkelim, ekine bir bayrak koyalm ve askeri birlik adreslerine gnderelim.
    MEHMETE BR MEKTUP, BR BAYRAK...
    Kampanyamzn ad bu olabilir. Bildiimiz askeri birlik adreslerine, askerlik ubelerine, il jandarma komutanlklarna, yaknlarmza, tandklarmza hi olmazsa bir mektup gnderelim. "MEHMEDM! BAYRAIM SANA EMANET." diyelim. Zarfn zerine adres olarak sadece "MEHMETK" yazacaz. Altna da adresini ilve edeceiz. Gittii adreste, mektuplarmz srayla komutanlar tarafndan askerlere datlsn.
    Eminim ki datlacaktr da.

Baz adresleri aada vereceim. Deiik adresleri bilenler, herkesin katlmasn isteyenler, bildikleri bakaca "birlik, kta, blk" vb. adresleri eklesin ve bu ary birbirlerine iletsin. Trk milletini yannda grmek isteyen Mehmetie bundan gzel manevi destek olamaz. GN; YCE TRK MLLETNN BRLK VE BERABERLN KANITLAMA GNDR.

te baz adresler:
    Komando Tugay Komutanl Zincirdere/
    Kayseri Komando Tugay Komutanl/Bolu
    Komando Tugay Komutanl/Siirt
    Komando Tugay Komutanl/Tunceli
    Da ve Komando Tugay Komutanl/Hakkari
    23. Jandarma Snr Tumen Komutanl /rnak
    Jandarma Komando Tabur Komutanl Hozat/Tunceli
    Jandarma zel Harekat Grup Komutanl /Tunceli
    51. Motorlu Piyade Tugay Komutanl Hozat/Tunceli
    Gvenlik A.Komutanl Kii/Bingl
    Gvenlik Tugay Komutanl/ rnak
    Piyade Tugay Komutanl Erci/Van
    Da Komd. Tug. Gv. Tb. Komutanl Yksekova/Hakkari
    Mot. P.Tug./Bingl
    Gv. Tug. Komutanl Adakl/Bingl
    Mot. P.Tug. /Lice
    Mot. P.Tug. /Silopi
    Mot. P.Tug. /Sarkam

Evet dostlar, srtnda otuz kiloluk yk, elinde silahyla, gece gndz dalarda nbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarna kar, lm gze alan bu evlatlar hepimizin.

Bu gnlerde yanlarnda olmayacaz da ne zaman olacaz? Onlar bizim ocuklarmz! Gencecik, fidan gibi, kyamadmz...

Bizler iin, bu vatan iin, gecenin ayaznda, gnein kavurucu scanda, snr boylarnda grevdeler.

Adn bilmediimiz, yzn grmediimiz ocuklarmza, dinlenme anlarnda, mektuplarmzla yolda olalm, destek olalm, moral verelim, yazdmz cmlelerin iine sevgimizi, minnetlerimizi, dualarmz yerletirelim.

Sevgili dostlar, ltfen sizler de bu kampanyaya destek veriniz ve bir Mehmedimize mektup yaznz!
    "Mehmedim! Bayram sana emanet."

Metin DYADN (Karadeniz Gazetesi)

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

Kutoz Aabe'in yazd kampanya daha mantkl gibi. Askerlerimiz yalnz olmadklarn hissetmeli.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

omer61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Olimpus abi, ncelikle ismini bilmediimden dolay sana kullanc adnla hitap ettiim iin kusura bakma.

Konu ile alakal olarak; bmn ve yeleri, son dnemde yaananlara ne kadar hassasiyetle yaklatn "ehitler lmez, Vatan Blnmez" balnda gstermitir. Verdiimiz her ehite zlyor, canmz yanyor ve rahmetle anyoruz. Bu bakmdan bu tip hadiseleri kesinlikle basite indirgeme amacn tamayz.

imdi; ok zet olarak fikriyatm paylamak isterim. "Miting" kelimesi bana her zaman itici gelmitir. Kiisel olarak ayn dorultuda olsamda katlmay hi tercih etmedim, edeceimi de dnmyorum. ehitlerimiz, Trk Milleti iin en hassas konularn banda gelmitir. Grlyor ki her zaman da byle olacaktr. Tartma kartmak istemem fakat Trkan Saylan'n bu ie bulamas bana ok znt vermektedir. Bu millet sadece 2007'de ehit vermedi. 80'den sonra, zellikle 90'l yllarda saysz ehitler verildi. O zaman kimse hareket etmedi de imdi neden hatrland. Seimler de yaklat maalesef. Bu gibi durumlar insann aklna gelince zr dileyerek sessiz mitingi samimi ve iten bulamadm.

Tm ehitlerimize Yce Allah'tan rahmet, yaknlarna ve sevdiklerine sabrlar dilerim.
    sonuna kadar katlyorum sana.. bu zamana kadar nerdeydi bu ehitlerine nem werenler.. bir de ehitlere sahip ktklarn gsterip cenazede partilerinin iaretini yapanlar war onlara hi anlam weremiyorum zaten..

benim fikrim BMN TRABZON en kalablk grup. trabzonda sacs solcusu birleip BMN adna byk bi mitng yaplablr..
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

denizci61
    Ziyareti

Bir lke dnn;

Batsnda insanlar gven iinde uyuyor,ie gidiyor,ocuunu okula yolluyor,haftasonu mana gidiyor,Popstar Alaturkasn,Pazar Keyfini seyrediyor. (genelleme yaplmtr)

Dousunda ise kaos var,kan var,korku var,gvensizlik var. Orada gencecik fidan gibi delikanllar bayrak iin,vatan iin arpyor, ehit oluyor, gazi oluyor.

imdi size soruyorum byle bir lkede, Mehmetii kalle kurun mu ldrr, yoksa uruna cann verdii vatann, vatandalarnn tepkisizliimi ldrr!

Unutmayalm ki tepkisizlik dmana g verir. Bundan nce saysz "tepki"ye imza atan BMN olarak tepkisiz kalmayalm,bir ekilde bizde tepkimizi koyalm ama bu tepki elimizdeki imkanlarn en gls, en seslisi, en gz nnde olan olsun. Bu iin siyaseti miyaseti olmaz...

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    39

terr belas ok kritik bir zamanda bamza musallat oldu gene. terrn amac lkedeki dzeni bozmak, yaam rayndan karmak.

cenazelerde ehitlerimize dualarmz ediyoruz, televizyonda grdmz zaman gzlerimiz belki de hayattaki en samimi yalarn dkyor.

ama i mitinge gelince ben kar duranlardanm.

ehitlerin ya da baka kutsallarn miting meydanlarna inmesi taraftar deilim. maksad ne olursa olsun ehitler bu milletin kalbindedir, meydanlara smaz.

bu millet 5000 e yakn gencecik fidann terr illetine feda etti. tek bir kez dahi yksnmedi. ehitleri ile onur duydu, onlar kalbinde yaatt. genel kurmayn aklamasn son derece talihsiz buldum.

vatan savunmas mevzu bahis olduunda bu millet her zaman ordusunun arkasndadr, dn de bugn de.. yarn da olacaktr.

terrn karsndaki dimdik duruunu hibir zaman bozmam, evlatlarn topraa verirken ba dimdik "vatan saolsun" diyen bu milletin ordusuna sadakati ortada iken, sanki bu destek yokmu gibi, terre lanet edilmiyormu gibi halk kitlesel tepkiye armak son derece tehlikelidir.

bu ayrlk terrn amac krt-trk atmas karmak. 23 sene bunca ehide ramen karamadlar. sebebi bu iin halka inmemesi idi.
    bugn genelkurmay n aklamas bu ii halka indirmektir.

terre kar sava devlet ve ordu eli ile verilir, vatanda dualar ile desteini verir.
    vatanda aktif alana sokmak mitinglerle dahi olsa tehlikelidir.

devletin her kurumunun terre kar sylemesi gereken kalp bellidir.. dnyann her yerinde bu ayndr.
    "devlet yerindedir, terrle mcadelesinde dimdik ayaktadr. vatandalarmz itidalini korusun, normal yaamlarna devam etsinler. nk terrn amac hayat normalden karmaktr. aksi bir hareket terrn amacna hizmet eder."
    bu kalp belli iken genelkurmayn neden halk sokaa ekmek istediini anlayabilmi deilim.
    trk halknn desteinde bugne dek bir eksiklik mi grld??
    hayr..

o zaman terrn amacna hizmet eden bu anlaya kar sava halk sokaa indirmenin alemi ne???

aslnda bir tahminim var bu konuda ama dile getirmek istemiyorum...
    genelkurmaya yaktramam nk...

denizci61
    Ziyareti

"Tepki" illaki sokaklara dklp miting yapmak deildir, evinin camna bayrak asmak ta bir tepkidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)