Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon'un sorunları ve öneriler.

tsmusampa61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı 1461@61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon'da yaşayan birisi olarak kesinlikle ve kesinlikle betonlaşmanın artık ciddi anlamda önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Her metre kareye apartman dikilmesi için ruhsat verilmez ki?? Beşirlinin, boztepenin yukarılarına nerdeyse gökdelenler dikiliyor.. bi taraftan ağaçlandırma yapmaya çalışıp bi taraftan da betonlaşmaya engel olunmamasına bi anlam veremiyorum.

yok illa da insanlar arazilerine ev yapmakta serbest olmalı derseniz, belediyenin belirlediği bir plan çerçevesinde olmalı bu. Şehirde bi apartman cümbüşü ki sormayın gitsin, hangisinin rengi daha albenili olacak hangisi hangisine tepeden bakacak yarışı var sanki.. Bilmiyorum ama bazen boğuluyor gibi hissediyorum kendimi..
    Evet 1,5 yıl geçmiş aradan ben başlığa girmeyeli yeni gördüm. Ben açmışım başlığı. Nasıl 1,5yıl sonra hala şhirde betonlaşma devam ediyomu. stat projesi biraz ilerlemiş. hafif raylı hat görünürde var mı. bunlara tekrardan deginilebilir..
    Yeni başkan yeni hayaller!!!

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben başka türlü bir soruna değinmek istiyorum.

Dolmuşlar, beyaz renkli minibüsler.

Artık o kadar fazlalar ki, trafikte, özellikle Maraş Caddesinde hususi arabalar bazen seçilemez oluyor. Zamanında yine bu seviyede olan taksi-dolmuş sayısını azaltmak için, 3 taksi 1 minibüs projesi gerçekleştirildi ama dolmuş-minibüs sayısındaki artış da bir türlü önlenemedi.

Böyle olunca da, Trabzon trafiği işkenceye dönüşüyor. Sayıca gereksiz seviyede fazla olan bu dolmuşlar, gereksiz gürültü kirliliği yapıyorlar. Ayrıca, 1 tane şöfor arabayı doldururken bilmeden aynı hattan başka 2 ya da 3 dolmuşun yolcu bulamamasına ve yolcu bulmak için fazladan beklemesine, bir nevi trafik erozyonuna sebep oluyor.

Ve bu sorunlar gündeme geldiğinde, bu işten ekmek kazanan çok insan olduğu için, sürekli geri tepiyor.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

boztepeliyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

aslında trabzon sorunlarını herkes biliyor ve bunlar içinde projeler yıllar öncesinden oluşturulmuş durumda. fakat trabzon hep ikinci planda kalıp içindeki çatışmaları bitiremediği için projeler ya geç kalınmış bir şekiklde hayata geçirilmiş yada başlanmamaış bile. örneğin tanjant yolu trabzon için 70 80 yıllarda düşünülmüş fakat 2000 yıllarda hayata geçmiştir ve yeterliliği tartışılır durumdadır. böyle örnekleri çoğaltabiliriz. bunun yanında şehrin güneye açılması için tren yolu ve en önemlilerinden biri güney çevre yolu, özel üniversite gibi projeler hala hayata geçmemiştir. tabi sorunlar çok işsiszlik, bunun en büyük sebebide trabzonda üretime değil tüketime yönelik yatırımların tercih edilmesi. ulaşımda trabzonda büyük bir sorun. belediyenin bu konudaki yetersizliği aşırı dolmuş kullanımı şehrin içindeki araçlar için alt geçit ve kavşak eksiklikleri trabzonun sıkışık bir trafiği olmasına neden olmuştur. bence trabzon için en büyük sorunlardan biride içinde durmadan büyük yatırımlara muhalefet eden insanları, iş yapmayan siyasetçileri, trabzonda yatırım için yer yok gib bahane uyduran devlet büyükleri ve istanbullu olmuş trabzonlu işadamları, trabzonda sadece ihaleye girerek inşaat yapan ama bir fabrikka dahi kurmayı beceremeyen zenginleri, turizmi geliştirmeyi bilmeyen şehir yöneticileri trabzunun sorunudur. ama şunuda eklemek istiyorum trabzon 2000 yıllarda eskisine göre daha çok gelişmeye başlamıştır.SON BİR SORUN DAHA TRABZONUN ZATEN KÜÇÜK OLAN MERKEZ İLÇE YÜZÖLÇÜMÜNÜN ÇOK SAYIDA KÜÇÜK VE GEREKSİZ BELEDİYELERE AYRILMIŞ OLMASIDIR. BU KONUDA VOLKAN CANALİOĞLUNUN BELEDİYELERİ BİRLEŞTİRME KARARI KESİNLİKLE UYGULANMALIDIR. MERKEZ İLÇE TEK BAŞINA BÜYÜK BİR BELEDİYE OLMALI BÜYÜKŞEHİR İÇİN ZEMİN HAZIRLANMALIDIR. BU KONUDA YÖNETİCİLERİN ŞAHSİ MENFAATLERİNİ DEĞİL TRABZONUN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNMELERİ GEREKMEKTEDİR.
    Konu boztepeliyasin tarafından (24.11.2008 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.
    YA SEV YA TERKET

boztepeliyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ÜSTTE MESAJIMDA YAZMAYI UNUTTUM .BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞTA FARKINDADIR BÜYÜK İHTİMALLE. BİR SORUNUMUZDA YAŞADIĞI ŞEHRİRN SORUNLARINI ÖNEMSEMEYEN , DUYARSIZ, ŞEHİR KAVRAMININ NE OLDUĞUNU TAM ANLAMIYLE BİLMEYEN, İNSANLARIMIZ BÜYÜK BİR SORUN. bu kaonudaki önerim ise duyarlı arkadaşların en azından trabzonla ilgili başlıkları hep gündemde tutarak duyarsızların, ilgisizlerin, bilgisizlerin gözünün önünde tutmaları.
    YA SEV YA TERKET

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)