Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Senin Yaþýn Kaç?

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Standart Senin Yaþýn Kaç?

evet arkadaþalar burda bu forumun en büyük sorunlarýndan birine deðinmek istedim.fikirleri almak için.

kendim de çok sýk karþýlaþtýðým için rahatlýkla konuþabilirim.bu forumda bir çok üye yaþý büyük olduðu için insanlarý aþaðýlamaya çalýþýyor maalesef.en ufak bir fikir karþýtlýðýnda hemen daha senin yaþýn kaç,sen kimsin ki ben yaþýn yaþýn kadar þunu yaptým tarzý konuþmalara imza atýyor.bu ne kadar mantýklý ne kadar haklý bunu tartýþalým bence.

pek tabi herkes oraya yaþýný normalden büyük de yazabilir,hiç yazmayadabilir.fakat yazýlmýþsa yaþý küçük olanlarý aþaðýlamak için yazýlmamýþtýr.

sevgili büyüklerimizin kendinden genç olanlara yol göstermek,onlarýn fikirleirni paylaþmak,yeri geldiðinde onlarý geliþtirirken kendisini de geliþtirmekle meþgul olmasý gerekirken söz meclisten dýþarý bazýlarýmýz ben büyüðüm ben biilirim sen biþey bilmezsin tarzýyla insanlarý aþaðýladýðýna þahi oluyoruz.5-10 hatta 2-3 yaþýn bile derdi yapýlýyor.

kimse görmek istemese de trabzonsporun en büyük sorunu 24 yýldýr þampiyon olamamasýndan kaynaklý taraftar sayýsýndaki sabitlik.sadece eskiler kendi çocuklarýný zorla yapýyor.bazen onu da yapamýyor.takým zaten genç taraftar kýtlýðý yaþarken bir de büyüklerin gençleri aþaðýlamasý tuz biber oluyor.

önemli olanýn fikirler olduðunu,aklýn sadece yaþta olmadýðýný bu insanlara anlatmak ne kadar zor farkýndayým ama insafa gelirler diye bekliyorum.
    ilerde genç taraftar kalmayýnca bu büyükler ne kadar mutlu olacaklar nasýl sevinecekler merakla bekliyorum.korkarým ki bu kimseler trabzonsporun þampiyonluðundan çok kendi yaþlarýný büyüklüðüyle mutlu olacaklar.

buna bir çözüm bulmalýyýz diye düþünmekteyim fakat bu yaþý silelim demekle olmaz ne yapabiliriz sizce?

kendi fikrim insanlarýmýzý bilinçlendirmeliyizyada foruma yaþ kýsýtlamasý konsun.mesela 35 yaþýn üzeri üye olabilsin.ama ondan sonra da ben 41im sen 37 olmaz diyebilirler.

ben kendi adýma atatürkçü bir genç olarak büyüðüm dedi doðrudur mantýðýna karþý çýkýyorum.eðer atatürk de zamanýnda vahdettin büyüktür o doðrudur deseydi þimdi burda olmayacaktýk.inþ herkes bunun farkýna varabilir.
    bunun yanýnda çok üvündüðümüz fatih sultan mehmet istanbulu fethettiðinde kaç yaþýndaydý.?

bu baþlýðý açmak için açmadým bir çok kiþi aksine,herkes fikirlerini paylaþsýn isterim.
    Konu Bartuð13 tarafýndan (04.06.2007 Saat 14:15 ) deðiþtirilmiþtir.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Doðru söze ne hacet.Ancak bu sorun sadece BMN platformunun deðil Türkiye'nin belki de dünyanýn bir sorunu olarak görülebilir.Yaþýn,fikirlerin doðruluðu ile kesinkes doðru orantýlý olduðunu düþünenleri kaale almamak gerekir,boþver.
    keyif adamý ..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

BMN'nin içinde böyle bir sorun olduðunu sanmýyorum. Bu tamamen sizin hüsni kuruntunuz. Bir senedir buradayým böyle bir olayla karþýlaþmadým. Burada herkes düþüncelerini yazýyor, yorum yapýyor. Kimse kimseye senin yaþýn kaç gibi kelimeler etmiyor.

Ha benim yazdýklarým hep doðrudur eleþtirilmemeli diyorsanýz o baþka
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Üsteki mesajýn aynýsý. Malum forumun azizliði
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

hüsnü kuruntu olduðunu sanmýyorum abi.3-4 defa ayný þeyle karþýlaþýrsan olmadýðýný farkedersin.kaldý ki senin yaþýnda birine bunu yapmalarý güç ama bizim yaþlardekilere yapýyorlar.bir kaç arkadaþtan da duydum.

ben de 2 senedir burdayým ilk defa bu son 3-4 ayda karþýlaþtým.
    son bölümünü yeni gördüm.o benim yazdýðým doðrudur eleþtirilmemeli lafýný edenler benim bahsettiklerim.

konunun özünü kavratamadým galiba ben.odnan böyle bir yazýyla karþýlaþtým.bahsettiðim yazdýklarýmýz yaþ meselesinden aþaðýlanýyor!yanlýþ çünkü þu þu þu denmiyor.
    Konu Bartuð13 tarafýndan (04.06.2007 Saat 14:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

ben de uzun zamandan beri forumu takip eden biri olarak bazen böyle þeyler yaþandýðýný ama iyi niyetin her zaman galip geldiðini söyleyebilirim...büyükler tabi ki yaþlarýndan dolayý hürmet görmeyi istiyorlar, küçükler de büyüklerin onlara karþý daha sevgi dolu yaklaþmasýný bekliyorlar...
    esasýnda sadece burada deðil her ortamda insanlar hal ve hareketleriyle etrafta saygý uyandýrýrlar..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Sevgili Bartuð'un derdi de buymuþ. Ünlü Türk düþünürü Volkan Konak boþuna söylememiþ "Herkesun bir derdi var, durur içerisine" diye... BMN üyeleri için oldukça manidar hale geldi bu söz.

Ben de yakýnda "Can basten gibi futbolcu ismine benzeyen nickler kulanan üyeler forumda aþaðýlanýyor, BMN yönetimi kendine gel" diye bir baþlýk açsam tam süper olacak...
    Konu Can basten tarafýndan (04.06.2007 Saat 15:18 ) deðiþtirilmiþtir.
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Yaþýn kaç senin gelip burda baþlýk açýyorsun

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Akýl yaþta deðil baþtadýr..

Sözüyle konu hakkýnda ki yorumumu yapip býrakýyorum.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

amanda aman kaç yaþýndaymýþ bu...

bizim eve getirsem gelirmisin......
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

Alýntý CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BMN'nin içinde böyle bir sorun olduðunu sanmýyorum. Bu tamamen sizin hüsni kuruntunuz. Bir senedir buradayým böyle bir olayla karþýlaþmadým. Burada herkes düþüncelerini yazýyor, yorum yapýyor. Kimse kimseye senin yaþýn kaç gibi kelimeler etmiyor.

Ha benim yazdýklarým hep doðrudur eleþtirilmemeli diyorsanýz o baþka
    Ýþin açýkçasý ben çok ama çok kereler þahid oldum.Ýþlerin azarlama boyutuna kadarda ulaþdýðýný gördüm.Sorun yaþý büyük olanlarýn genç kardeþlerimiz tarafýnda eliþtirilmeyi,fikirlerine katýlmadýðýný veya yanlýþ olduðunu beyan etmelerini kaldýramamalarý birazda,yaþý büyük olmak veya misal þampiyonluk görmüþ olmak diðer arkadaþlardan farklý bir yerde olmayý gerktirmiyor.Onlarýn yaþýnýn bu kadar genç olmasý hatta nufus olarak Trabzonlu olmamalarýna raðmen Trabzonsporun bu þekilde peþinden gitmeleri takdire þayandýr.Onun içindirki genç kardeþlerimizinde görüþlerine ve fikirlerine yeterince saygý gösterilmeli.Bunlarý yazmam genelleme olarak alýnmamalý tabiki, ama zaman zaman bu gibi sorunlarlada karþýlaþmýyoruz deðil hani.

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

genç arkadaþlar biraz daha heyecanlý oluyor o da normal hepimiz öyleydik. onun dýþýnda bence gayet güzel saygýlý bir iletiþim var genel olarak. bir iki istisna 18 bin üyeli bir forumda mutlaka olur normal

Erdinç Dilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    48

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    inan bende böyle birþey yazacaktým ben çok yaþacaksýn, ama arkadaþýn konuya yaklaþýmý mükemmel ve ona katýlýyorum, daha ýlýmlý dah ayapýcý olunmalý genç arkadaþlarýmýza karþý...
    TrabZonguldaklý...

Erdinç Dilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    48

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    amanda aman kaç yaþýndaymýþ bu...

bizim eve getirsem gelirmisin......
    -kaç yaþýnda bu

-yakýnda 32 sine girecek

-maaþallah maaþallah
    TrabZonguldaklý...

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

" akýl yaþta deðil baþtadýr " sözü geliyor direk akla ama kendinden küçüðüne saygýsýzlýk yapan birisi saygýda beklememeli bence ( burada küçük dediðimiz kiþi 17-18 yaþýndaki kiþiler artýk birþeyler hakkýnda bilgisi olan ve bunlarý iyi analiz edebilecek bir yaþ yani ) saygýlý bir þekilde eleþtiri de yapabilir kendi fikrinide dile getirebilir bunu aþaðýlamak kimsenin haddine düþmez . Zaten bu tip davranýþlarda bulunan kiþinin büyüklüðününde pek bir önemi kalmaz bence . Bu sorunlarýn sadece bu forumda olmadýðý belli birþey yani toplumumuzda var böyle bir þey . burada bunu dile getirmen iyi olmuþ bartuð , bundan sonra bu konuda yaþa bakmaksýzýn daha saygýlý olunursa forumda daha güzel bir hava olur .

kelkitli29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Bu konu güzelde, hep tek tarafli bakmisiz. Bazen kücüklerimizde büyüklerimize geregen saygiyi göstermiyor. Misal ben gecenlerde Ziya Hoca topiginde desertstorm ve Werther abiye baya bi cattim. Yasca büyükler ama yaptik iste bir kere. Ozaman onlarinda ,,Yasin kacta böyle konusuyorsun´´ demeleri normal yani.
    Ben Asyada büyüyen, Avrupaya yürüyen TÜRKÜM. Krallara bas egdiren, kiliselere hilal ve yildiz giydiren TÜRKÜM!!!
    Ben daglarda gemi gezdiren, kilicina bas egdiren TÜRKÜM. Ben OSMANLININ torunuyum - TÜRKÜM.

guci 29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Ya býrakýn bunlarý Kim kime ''Daha yaþýn kaç senin...'' tarzýnda dengesizce konuþabilir ki? Ha! Konuþuyorsa da; o zaten onun ne kadar büyük olduðunu gösterir. Kimse kimseye karýþamaz. Ýster 40 olsun, ister 50 olsun; bi yanlýþ yaptýðýnda ya da yaþ farkýný ortaya atýp da seviyesizce konuþtuðunda haddini bildirip; aðzýnýn payýný da verir yollarým. Herkes kendinden sorumludur. Çýkýp; ben TRABZONSPORLUyum demekle herþey bitmiyor. Gençleri çekin bakalým o zaman ne kadar kalýyorsunuz. Biz 7 den 77 ye Trabzonsporluyuz. Herkes düþüncelerini rahatça söyleyebilir. 7 si de, 77 si de. Yalnýz saygý olmadan biþi olmaz. Düþüncelere biraz daha saygý diyorum ve .......o 37 li..40 lý amcalarýn da ellerinden öpüyorum!! Herkes iþine baksýn!
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Ben bu forumun en yaþlýlarýndan biriyim. Ama genellikle fýrça yiyen de ben oluyorum. Hele ki "Þenol Güneþ" konusuna girersem.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Alýntý Can basten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sevgili Bartuð'un derdi de buymuþ. Ünlü Türk düþünürü Volkan Konak boþuna söylememiþ "Herkesun bir derdi var, durur içerisine" diye... BMN üyeleri için oldukça manidar hale geldi bu söz.

Ben de yakýnda "Can basten gibi futbolcu ismine benzeyen nickler kulanan üyeler forumda aþaðýlanýyor, BMN yönetimi kendine gel" diye bir baþlýk açsam tam süper olacak...
    can abi valla kýrýlýyorum.hani cidden genel bi olay olmasa sadece benim sorunum olsa eyw.ama denildiði gibi sadece forumun deðil türkiyenin de gerçeði bu.ama öncelikle biz kendi evimizin önünü süpürelim

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    abicim hata ettim kusura bakma.yalnýz bundan önce de bir kaç tane açmýþtým

bu arada alpere cevaben onu belirttim okuduysan.yaþý saklamak gizlemek mesele deðil.istenirse yapýlýr.maksat beyinlerdeki örümcek aðlarýný almak.
    Konu Bartuð13 tarafýndan (04.06.2007 Saat 19:15 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

ya hocam allah aþkýna yapma ya.iki mesajda bir yazmak istemiyorum ama ben genel bir sorundan bahsediyorum sen gelmiþ burda yok o kadar dyirosun.þunu yaparsak napacan yaz diyorsun.forumda zaman zaman denk geldiðim olaylardann ve çözüm bulmaktan bahsediyorum.yukarda da gördüðün gibi karþýlaþan baþka abilerimiz de var bu durumla.yapýcý yorumlarla fikir vermek yerine böyle laflarla konuyu doldurmanýn hiç bir anlamý yok.gerek duymuyorsan yazmamak da senin elinde.
    iikili tartýþmalara girmeyelim mümkünse

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

evet , gereksiz yere muhalefet olmasýn kimse ! olan bir sorundan bahsediliyorsa " ne kadar büyütüyorsunuz vs vs.. " gibi cümleler gereksizlikten öteye gidemiyor . ayrýca bartuð un dediði gibi illa BMN forumunda deðil Türkiye de bu sorun var .
    ortalýk saçma sapan baþlýk kaynýyor gelipte buna saçma demeyin !

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

.................................................. ..
    Konu A.Alper tarafýndan (04.06.2007 Saat 22:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Yaþý küçük olanlar biraz daha saygýlý olsun.Bazen alay eder gibi yazýolar.Ben yaþý küçük olupta ciddiye alýnmayan rastlamadým bu forumda.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alper muhalif olacaðým diye kendini çok kasýyor gibisin,iþte beni rahatszý edenlerden biri de bu...

Muhalif olacaðým,farklý olacaðým diye insanlarýn sadece forumlar üzerinde deðil gerçek hayatta da saçma sapan yerlere takýlýp,zorlama bahanelerle açýklar yakalamalarý canýmý sýkýyor...

Çift yönlü bakalým Bartuð'un bahsettiklerine...

Daha önce bir kere lafý geçmiþti yanýlmýyorsam...''Yaþým onlara oranla küçük olduðu için beni kaale almayacak onlarca kiþi biliyorum'' demiþtim.Anca kbu sadece bu forumun deðil genel anlamda toplumun sorunu...Gençleri ciddiye almamak,ben bilirimcilik,yaþça kendinden küçük olanlardan akýl alýyormuþ gibi olmanýn rahatsýzlýðýný ve hazýmsýzlýðýný duymak gibi sebeplerden gençliðinin ilk dönemlerini yaþayanlar zor durumda kalabiliyor.Umursanmama ve sýrf küçük diye düþüncelerinin deðerlendirilmemesi zoruna gidiyor insanýn fazlasýyla...Örneklerini burada da gördüm,baþka yerlerde de...

Diðer yandan zaman zaman heyecanýna ve toyluðuna yenilip büyüklerine saygýsýzlýk edenler de oluyor...Çokça hem de...Bazen ben bile bir büyüðüme bir konu hakkýnda yorum yaparken kendimi çok fazla zorlamama raðmen ukalaca bir tavýr sergiliyormuþ havasýna giriyorum...Rahatsýz oluyorum bundan...Ýþte yine burda da ayný sorun var esasýnda;''büyüklere küçüðü ne öðretebilir ki?'' mantýðý...Bu mantýk,büyükleri de zora sokuyor küçükleri de...

Ayrýca guci; dengesizce dediðin konuþmalar gerçekleþiyor sen farkýnda olmasan da...Aðzýnýn payýný verir yollarým diyorsun ama iþte burada da yine saygý olayý ortaya çýkýyor.Ben 40 yaþýnda birine böyle bir söz kullanmýþ dahi olsa bahsettiðin þekilde davranamam.Hazýr yeri gelmiþken bir baþka rahatsýzlðýmý da söyleyeyim, o da senin de sýklýkla yaptýðýn þu kelimelerin büyük kýsmýný nokta noktayla yazmak...Ne denildiði anlaþýlmýyor ve kiþi her yere çekebilir bunu.dikkat etmek gerek.Ya açýkça konuþmalýsýn ya da söylemeye cesaretin olmayan þeyleri bu þekilde deþifre etmemelisin...

ekleme: Alper;Bartuð tüm samimiyetiyle ve düzgün bir þekilde genel bir rahatsýzlýðýný ifade etmiþ...Gayet tartýþýlasý ve yerinde bir konu olmuþ.Sabote etme.
    Konu Gamze tarafýndan (04.06.2007 Saat 22:09 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Muhalif olacaðým,farklý olacaðým diye insanlarýn sadece forumlar üzerinde deðil gerçek hayatta da saçma sapan yerlere takýlýp,zorlama bahanelerle açýklar yakalamalarý canýmý sýkýyor...
    Katýlýyorum forumda buna sýk sýk rastlýyoruz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)