Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: 5. Uluslararas Trke Olimpiyatlar

yelik tarihi
    07.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Standart 5. Uluslararas Trke Olimpiyatlar

Dnyann 100 lkesinden gelen, renkleri, dilleri, rklar farkl 550 yarmac renci ‘Sevgi Dili Trke’ ile Trk halkn selamlad. Ankara Kzlcahamam’da balayan olimpiyatlarda rencilerin okuduklar iirler izleyenlere duygulu anlar yaatt.

Bir yl boyunca yaklak 10.000 rencinin hazrland 5. Uluslararas Trke Olimpiyatlar’nda yarmaclar, tm bilgi ve becerilerini Trke olarak sergiliyor ve lkelerine altn madalya ile dnmek iin yaryorlar.

Trke Olimpiyatlar yarmalar’nn byk blm Ankara Kzlcahamam’da yaplyor. 30–31 Mays tarihlerinde stanbul Feshane’de dzenlenecek Kltr leni etkinliklerinde lke Tantm Stantlar Yarmas halkmzn ve jrinin beenisine sunulacak.

Trke Olimpiyatlar iir ve ark yarmalar finalistlerini bu yl halk seecek. lk bee giren iir ve ark yarmas finalistleri, 2 Haziran Cumartesi yaplacak final treninde ilk e girmek iin yaracaklar.

5. Uluslararas Trke Olimpiyatlar finali ve dl treni 2 Haziran Cumartesi gn Kral TV ve STV’den canl olarak yaynlanacak.

Dnyann yz lkesinden, yzlerce yarmac arasndan ilk 10’a giren iir ve ark yarmasnn yar finalistleri dnya birincisi olmak iin yaryorlar. Finale gidecek ilk 5 yarmac sizin SMS’lerinizle belirlenecek.

Kaynak: www.turkceolimpiyatlari.org

byle bir baln olmamasna ok zldm zellikle BMN'nin Trke'ye verdii nem bu kadar fazlayken..yarmaclar izlemek iin yukardaki siteye tklayabilirsiniz...

Aye Aygn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Evet imdi onu izliyorum ve gerekten ok gzel.Dilimizi bu kadar gzel konuan genler.Milletlerin kltr paylam bu olsa gerek
    imdeki Sevdan yle Byk ki.Trabzonum.

Trabzonspor Kongre yesi
    Gkhan Bozyiit - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2005
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    34

Mehmet haber verdiin iin ok teekkrler.

Bu yarma bugn genler tarafndan pek nemsenmeyen dilimizin nemini bir kez daha bizlere hatrlatm oldu. in'den Avrupa'ya, Rusya'dan Hindistan'a yaklak 250 milyon kiinin konutuu dilimiz iin M. Kemal'in bir szn hatrlatalm.

Mill his ile dil arasndaki ba ok kuvvetlidir. Dilin mill ve zengin olmas, mill hissin inkiafnda [gelimesinde] balca messirdir [etkendir]. Trk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki bu dil uurla ilensin. lkesini, yksek istikllini korumasn bilen Trk milleti, dilini de yabanc diller boyunduruundan kurtarmaldr.” M. Kemal Atatrk

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Habert Trke bir ocuk kmt Madagaskardan gelmi.ok gzel iir okudu.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

kimler dzenliyor ?!

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Kimler dzenliyorsa dzenliyor. Birileri bu memlekette bo ilerle uramyor demek ki. Bo gndemler oluturup Trkiye'yi germekten baka gzel eylerdeoluyormu demek ki. zlerken ok duygulandm. Trk kimliinin yceliini, Trkemizin farkl milletten olan insanlar tarafndan kullanldn hatta kendi lkemizdeki insanlardan bile daha anlalr ekilde kullanlmas gsm kabartt. Lafla Cumhuriyetilik, Atatrklk, Trklk olmuyor. Uzun sredir tv izlerken byle keyif almamtm. Emei geenleri kutlamak lazm. lkemizin insanlar ierde birbirini yerken darda gzel ilerde yaplyormu.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

hayrl olsun o zaman ne diyelim...

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

Hakettii deeri bulamayan bir organizasyon

Eurovision'a verdiimiz deeri , bu organizasyona vermemiz lazim. Bylesine anlaml bir organizasyondan ne yazikki cogumuzun haberi bile yok.

Shake it up ekerimlere verilen deeri kendi kltrmzede verilmesini istiyorum...
    Taraftarlk ; Geim kayna deil , Yaam kaynadr ...
    Frtnasz denizde , herkes Kaptan ...

ozcan_asanoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Alnt GkhanBozyigit Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Mehmet haber verdiin iin ok teekkrler.

Bu yarma bugn genler tarafndan pek nemsenmeyen dilimizin nemini bir kez daha bizlere hatrlatm oldu. in'den Avrupa'ya, Rusya'dan Hindistan'a yaklak 250 milyon kiinin konutuu dilimiz iin M. Kemal'in bir szn hatrlatalm.

Mill his ile dil arasndaki ba ok kuvvetlidir. Dilin mill ve zengin olmas, mill hissin inkiafnda [gelimesinde] balca messirdir [etkendir]. Trk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki bu dil uurla ilensin. lkesini, yksek istikllini korumasn bilen Trk milleti, dilini de yabanc diller boyunduruundan kurtarmaldr.” M. Kemal Atatrk
    Gerek Atatrkler kimlerdir imdi?...Mozambik'ten Vietnama ocuklara Trkeyi reten, Trke ve Trk Sevgisini alayanlar m yoksa iki lafndan biri Atatrk olan ama hamasetten baka en kk icraat olmayanlar m?

Emei geen herkese minnettarz, ben de seyrettim ok duygulandm...bu ocuklarn bu hale gelmesinin arkasnda ne fedakarlklar, ne hikayeler var..ileride destan diye anlatlacaktr.....
    Ryalar gereklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktr...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

bu konu sapar arkadas...

Mustafa nal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

ders almay brakp bende izledim. yaplan i gerekten hafife alnacak i deil. ordaki TRKE Y konuan tertemiz ocuklar grnce duygulanmamak elde bile deil. bazlar farkl noktalara ekebilir ama bu organizasyonda anlatlan TRKENN VE TRK HALKININ BYKLDR. bu gzel tablonun oluumunda binlerce emek var. hemde hi bir karlk beklemeden her eyden vazgeerek verilen emek.

sahnedeki onlarca ouk kardelik arks sylerken hemde trke sylerken fb formal ocuk dikkatimi ekti ve dedimki keke bir TRABZONSPORLU olarak byle bir organizasyonda emeim geseydi ve o sahnede TRABZONSPOR formal ocuk olsayd. her eyiyle sper bir organizasyondu. bu lke ve gelecei iin gzel adm atan insanlarda var.
    ldmde beni TRABZONA gmn . TRABZONLU domadk ldmzde TRABZONLU OLALIM.
    MARMARA N -TS KARADENZ FIRTINASI MARMARADA
    BARA ''mes que un club '' bir kulpten daha fazlas !

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Alnt Mustafa nal Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bazlar farkl noktalara ekebilir

iinizdeki gzel duygular alklyorum gerekten halkmzn kalbi her zaman temizdir ancak neden byle dndm buraya yazsam 1 sene ceza alrm yeri de deil zaten....

Mustafa nal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

Alnt .: alper :. Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    iinizdeki gzel duygular alklyorum gerekten halkmzn kalbi her zaman temizdir ancak neden byle dndm buraya yazsam 1 sene ceza alrm yeri de deil zaten....
    biz kimsenin kalbi ktdr demdik yle biey demekte zaten haddimize dmez. ordaki insanlarda TRK HALKININ TEMZ KALBN sevgi ve dostluunu anlatyordu zaten.
    ayrca seninle alakal biey sylediimi dnmyorum.

ok gzel bir organizasyon oldu izlediim kadaryla devamn sabrslkla bekliyorum kendi adma

her eyden nce lkemizi TRKEMZLE tantan o insanlara bir trk olarak tekrar teekkrlerimi sunuyorum.
    ldmde beni TRABZONA gmn . TRABZONLU domadk ldmzde TRABZONLU OLALIM.
    MARMARA N -TS KARADENZ FIRTINASI MARMARADA
    BARA ''mes que un club '' bir kulpten daha fazlas !

champions - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

Makedon kz dinlemitim cidden gzel syledi Pakistanl ocuu da beendim Yararl bi organizasyon
    "i dnyas zengin insan tamamen yalnzken, kendi dnce ve hayalleriyle esiz bir elence bulur; te yandan ruhsuz biri srekli dernekten dernee, oyundan oyuna, yolculuktan yolculua, enlikten enlie kosa bile can skntsndan kurtulamaz."

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

Trke'nin byle yaylmas gzel birey. Ama bu konuda eksiklerimiz var. lkemizde ve dnynn her yerinde British Council, Alman Kltr Merkezi, Fransz Kltr Merkezi hatt Frs Kltr Merkezi var ve buralarda hem dillerini hem de kltrlerini alyorlar (Bu kurumlar okul deildir, okul dnda gidilen yerlerdir. Bu yzden dardaki Trk okullaryla kartrlmamaldr.). Ama bildiim kadar ile "Trk Kltr Merkezi" diye birey yok, varsa da yaygn deil. Bir de Trke retiminin baarsn hesaplamak iin uluslaras bir kriterimiz yok, ne yazk ki. TOEFL benzeri bir snavmz olmal ki Almanca, Franszca, talyanca ve Arapa iin benzer snavlar var.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

ok gzel bir ey gerekten dilimiz iin lkemiz ve kltrmz iin

Trabzonspor Kongre yesi
    selokal61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Emei geen herkese sonsuz teekkrler..Bu yl dzenlenen trke olimpiyat dier yllara nazaran daha okulu geti ve daha geni yank uyandrd..umarm bundan sonraki yllarda da lkemiz asndan ok nem bir yere geleceini dndm bu trke olimpiyat byyerek namn lke snrlarnn dna da tarr....
    milyonlarin askisin

femalkocoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.05.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Lightbulb Sadece Dnle

Sayn arkadalar

Bu olimpiyat hibir yere saptramazsnz.nk bunlar herangi bir menfaat karlnda yaplmyor bunlar yapan kiilerde hizmet ak var.Bu madagasarl,iranl,alman,ilili vs.... gen arkadalarmza Trkemizi reten kiiler o veya bu insanlar deil bunlar ott boazii veya kaliteli bir niversite mezunlar olan arkadalardr.

Bu arkadalarmz gittikleri yerlerde birok sorun bekliyor fakat onlar vatanlar iin milletinin gelecekleri iin durmadan bitmek bilmeyen bir alma evkiyle didinip duruyorlar.Onlar Kazakistan'n ALMATA ilinde scaklk 5-10 derece olduunda aa yaz geldi diyen genler bu artlarda oralarda hizmet ediyorlar.

Peki Bu yetitirilen renciler kimlerdir;

Bu rencilerin byk bir ksm gidilen lkelerde Trk iadamlarnn katklaryla yaptrlan TRK OKULLARI'nda yetien renciler.Bu okullarn popularitesi ok byk.Biliyormusunuz geen sene alman hkmeti ne teklif etti bu okullardan birinin yneticisine;

Almanyada bu okullardan birini biz yapalm dediler.Siz hibir eyine ellemeyin siz sadece bizim yaptmz bu okullarn retmenleri mdrleri olun.

Arkadalar Trk genci son 50 yldr bo durmuyor dzen ne kadar bozulursa bozulsun bu bozulan dzen arasndan kacak olan bir grup varki bu grup Trkiyenin ok ilerlemesine vesile olacaktr....

Sayglarmla
    Ak sadece bordomaviymi

)-: Yarim sende varmidur oy benum gibi sevdaluk :-)

mHYILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.03.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

:bayrak:

Emei geenlere yllar ncesinde teekkr etmitim. Bordomavi.net araclyla tekrardan teekkr ederim.
    Paylam yapan arkadaa da teekkrler.
    Uzun lafn ksas imzamda...

Sevgimle kaln.
    Ana St Gibi Gzel,Ana St Gibi Temiz TRKEMZ

BZ NANMAYA DEVAM EDYORUZ !

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

bence bu yarmay kimin falan dzenledii nemli deil...Zaten kimin dzenlediini herkes biliyor...bence gzel bir yarma

Erdal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.09.2006
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    47

dayanamayp bir eyler yazacam ama ceza almaktan korkuyorum biz kimin ne olduunu neyi neden yaptn biliyoruz...
    Aklm erdii gnden beri kendimi TRK MLLYETS olarak tanmlarm ..dn program seyrederken gurur duydum ve aladm .....bu program ve bu konu ile alakal kimin emei gemise ALLAH raz olsun derim ..ha bir gn gelirde ayn ekibin memleket menfaatine aykr bir FLini grrsem de kar dururum duramazsam sverim svemezsem buz ederim ...

tsmusampa61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.02.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    41

Mthi bi olay dnn bi gn geliyo dnyada herhangi bir lkeye tatil iin gidiyosunuz ve ingilizce,franszca,almanca renmek zorunda deilsiniz nk herkes at pat trke konuuyo inAllah o gnleride grrz.
    Yeni bakan yeni hayaller!!!

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Trkemiz Osmanl zamannda olduu gibi tekrardan dnya dilleri arasndaki yerini almaya balad.

Fatih Terimin taklidini yapan ocuk ok houma gitti.

Mustafa nal seneye bizi Twaha Issa y bordomavili formayla kartrz oraya sen rahat ol
    Recep Onur KIVRAK

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

kimler dzenliyor ?!
    Mehmet ali erbille okan baylgen dzenliyor.zleyebilirsin.
    Recep Onur KIVRAK

Dursun Ali Bahekapl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

lkemizden binlerce kilometre uzakta, ailelerinden sevdiklerinden ayr, kendilerinden baka Trk'n olmadg diyarlarda kendilerini Trkiye'nin rf ve adetleri dilini gretmeyi vazife edinmilere sahsm adna teekkr ederim.
    Unutmaynz ki bu gencler gn gelecek o lkelerin bana gececeklerdir.te o zaman Trkiye ve Trk halknn menfaatlerini savunacaklardr.Yaplan hizmeti her kim yaparsa yapsn alklamak lazm diye dnyorum.
    ki renk ve Asalet Bordomavi.net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)