Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'un Bütçesini Tartýþalým

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Standart Trabzonspor'un Bütçesini Tartýþalým

Atay Aktug doneminde biz ve basin basinda Borcsuz klup olarak bilinrdik. Simdi sayitoglua ciklama yapiyor kiyamet kopuyor Borcumuz 30 tirilyona dayanmis.
    Hani sportif bir basari elde edersin ve gelir beklentilerin vardir. Cl ye katilip orda bir iki mac kazanip 7-8 milyon dolar cebe indirmek gibi. Yada bunla beraber gelen reklam vb gelirlerin artmasi gibi.
    Isin garibi sevgili baskanimiz 10 milyon dolarlik Transferi kendi yapacagini soylemisti. Mrce alindi. Sattik ve kar ettik. Baskan diyor ki parasini ben vermistim simdi klube kaldi.
    Aklimda kalanlari soyliyim.
    1-F.Tekke satildi.
    2-Marceden havadan para girdi kasaya.
    3-Avea ile sponsorluk anlasmamiz var.
    4-Ulker ile iyi bir anlasma yapildigi soylendi
    5-Puma ile anlasildi
    6-Lig Tv den ciddi bir gelirimiz var.
    Bunlar ilk akla gelenler. Daha Ts klup kupa gelirlerini saymadim.

Zararlarimiz.
    1-Lazaroniye odenen tazminat ve yeni hoca.
    2-Musampa ya gereksiz odemeler
    3-Jun ama o oteki yonetimde idi.

Harcamalar.
    1-Takim giderleri. Oteller kamplar
    2-Futbolcu paralari
    3Odenen Bonservis paralari
    4-vergiler.

Tamda nedir ne ayaktir bilmiyorum ama cidden bir gariplik var. Baskanin soylemesine gore bu klube normal giderler haricinde 11 milyon yuro para girmis olmasi lazim. yani yaklasil 15 milyon dolar. Dahasi lig ten yanilmiyodam 14 milyon dolar aldik. Sponsprlardan vb gelirlerden herhalde bir 10 milyon dolar almisizdir. toplam 35 milyon dolar gibi bir para. Kabataslak hesapla. yani 45 trilyon lira. Borcumuz yukseldi dedigine gore bizim 50 milyon harcamamiz lazim.
    Atay aktuga gore ise bizim 70 trilyon harcamis olmamiz lazim.

Ote yandan kesinlikle yonetim ne gelirlerden bahsediyor. Yani Ulkerden avea dan ne alindi. sponsorluk anlasmalarimizin kac lira getirisi oldu. Klube nasil para giriyor. Yonetimde bunlar hep giz ve sir. Yoksa ulkerden biz para filan almiyomuyuz.
    Dahasi bu donemde istedigimiz Fedarasyon baskani gorevde. Baskanimiz ise Basbakanin ailesinden biri ve para kasasi olarak gorunen biri.

Bilen var mi hangi futbolcu kac lira aliyor.Bilenler buraya yazarsa seviniriz. Birazcik ekonomimizi tartismak gerekiyor.Mali yapmimizida.
    Cunku borc arttirdikta karsiliginda basari mi aldik Hayir. Buyurun tartisalim egrisi ile dogrusu ile.
    13 Vitor Hugo

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

iþin içinde birþeyler döndüðü belli... ilkokul okuyan bir çocuk bile anlar bunu, klubün kasasýnda bir delik var ve bu delik ne tarafa ya da kime dönük bilmem... en iyisi kemal derviþ i getirelim...
    “Mum eðer yanmýrsa yaþamýr demek, onun yaþamaðý yanmaðýndadýr."

Kadir Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Gelen yemiþ giden yemiþ. Yiyicilerimiz saðolsun.

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý A.C.ERSEVER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    iþin içinde birþeyler döndüðü belli... ilkokul okuyan bir çocuk bile anlar bunu, klubün kasasýnda bir delik var ve bu delik ne tarafa ya da kime dönük bilmem... en iyisi kemal derviþ i getirelim...
    kemal dervisin ilaci olsa kendi basina surerdi en ne zaman fakir yonetim gelse bizim kasamiz bitiriyolar bize ezik bahcenin patronu gibi patron lazim sampiyon olmamiz icin baska yorum yok
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Cabri61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

serkana verilen para tam olarak ne kadar????

Oemer61
    Ziyaretçi

Alýntý Olgun Cabri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    serkana verilen para tam olarak ne kadar????
    Bonservisi yok zaten, kendinede 1,2 milyon vereceklermis...

asikaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

YÖnetÝm ÝstÝfa Okadar

adherent_1
    Ziyaretçi

Standart Albayrak kendi þirketlerini bu kadar zarara uðratýrmýydý...

Çok merak ediyorum. Albayrak kendi þirketlerini Trabzonsporu yönettiði gibi yönetse ne olurdu. Bana göre çoktan iflas etmiþti. Baþlýðý açan arkadaþýmýz yzýsýnda sýralamýþ. Kulübün gelirleri oldukça büyük bir meblað tutuyor. Bu meblað öyle bir þekilde savurulmuþ ki elde avuçta kâr adýna birþey kalmadýðý gibi bunun üstüne bir de yaklaþýk 30 trilyon borç bataðýna girmiþiz. Arkadaþlar; bir kulüp, hele hele Trabzonspor gibi belli baþlý ve sýnýrlý gelirleri olan bir kulüp bu þekilde yönetilemez. Albayrak resmen günü birlik icraatlarla (Lazeroni'yi getir hata yaptýðýný anlayýnca yolla, Marcelinho'yu getir verim alamadan yolla,aylarca sahalardan uzak kalmýþ Musampa'yý getir, stad yapacaðýz diye aylardan beri hayallerini sayýkla vb. þeyler) kulübü bu noktaya taþýmýþtýr.
    Ýddia ediyorum bu adam maddi ve siyasî rant peþindedir. Aksi takdirde Trabzonspor'da gelmiþ geçmiþ en kötü yönetimlerin baþýnda gelen bu yönetim, bunca baþarýsýzlýða raðmen, taraftarýn çoðunluðunun istifa çaðrýsýna kulak týkayýp niye istifa etmeme konusunda direniyor? Bunun en makul açýklamasý rant-rant-rant. Eski yöneticilerinde dile getirdikleri gibi açýkça görülüyor ki þu anda kulüp, normal þartlar altýnda 15-20 milyon $ dolar kârda olmasý gerekirken, birde bakýyoruz Albayrak ve yönetici arkadaþlarý çok büyük bir marifet göstererek kulübü akýl almaz zarara uðratmýþlar. Ýþin ilginç tarafý da þu: Hala bir yönetici çýkýp da kulübün bu borçlarýn altýna nasýl sokulduðunu açýk-açýk anlatmýþ deðil. Þu an birçok þeyin üstü örtük.
    Valla akadaþlar benim Albayrak ve yönetimine olan güvenim daha Lazeroni gibi bir teknik adam alýnýrken sarsýlmýþtý. Bugün ise bu yönetime hiç güvenim kalmadý. Bence önümüzdeki aylar ve sezon kulüp için hiçte iyi þeylere gebe deðil. Sportif baþarý yakalanabilse bile, kulübü ekonomi alanýnda bir dar boðaz bekliyor gibi. Ýnþallah ben yanýlýrým da kulüp her alanda kalkýnýr ve özlenen baþarýlarý bizlere yaþatýr....

Konu adherent_1 tarafýndan (27.05.2007 Saat 16:52 ) deðiþtirilmiþtir.

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý samsunlu_suayýp Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kemal dervisin ilaci olsa kendi basina surerdi en ne zaman fakir yonetim gelse bizim kasamiz bitiriyolar bize ezik bahcenin patronu gibi patron lazim sampiyon olmamiz icin baska yorum yok
    kemal derviþ esprisi halimizin dramatik bir örneðidir... klüp tek bir iþ yapmadan borç bataðýna girdi bunu demek istedim...
    “Mum eðer yanmýrsa yaþamýr demek, onun yaþamaðý yanmaðýndadýr."

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Bildiðim kadarý ile Albayrak oldukça baþarýlý bir iþadamý. Pekiyi bizim takýmýmýzý neden o kadar iyi yönetemiyor? Kendi þirketlerinden birisinin baþýna Ziya gibi baþarýsýz bir yönetici koyar mýydý?

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum. Albayrak ve ekibi, Trabzon þehrini ve Trabzonspor'u cezâlandýrmak için baþýmýza getirilmiþtir.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu yönetimden kurtulmassak bu borç önümüzdeki yýl iki misline çýkar imf, nin eline düþeriz söylemedi demeyin!!!
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Albayrak baþarýlý yönetici mi bilmiyorum ama spor yöneticiliði farklý bir olay. Gerçekten neler oluyor anlayamýyorum. Fatih satýlmasaydý herhalde kulübe iflas bayraðý çekecektik. Kime gidiyor bu paralar?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

beyler tartýþtýðýnýz adam yani albayrak istanbul belediye spor baþkaný iken küme düþüyodu, , bi kurtuludlar bundan þampiyon oldu takým .ziyanýn takýmda e malatya küme düþtü zaten.. cok daha bekleriz biz
    Konu kurt2000 tarafýndan (27.05.2007 Saat 17:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

her þey ortada birileri bizim paramýzý iç etmiþ.bu kadar olmaz.allah hepsini kahretsin
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

ya radyo kim kapati aclissin yeniden
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Atað Aktuð kulübü borçsuz býraktýðý koca bir yalanmýþ. Atay Aktuð görevi 24 trilyon borçla býraktý. Albayrak döneminde borç bir ara 32 trilyona çýktý þu anda 28 trilyon civarýnda. Kongreye kadar Borcu daha da aþaðýya çekmeye çalýþacaklarmýþ vs vs. Atay Aktuð döneminde yapýlan iyileþtirmeler kulübü batýrdý, borsadan gelen paralar iyi kullanýlmadý. Hatta bana göre birileri o paralarý bir güzel yedi, kulüp borsaya açýldýðý için bütçe küçüldü o dönemden sonra gelecek bütün yönetimlerin iþi daha zor. Atay Aktuð dönemi öyle bir dönem ki herþeyi kendileri için ayarladýlar, tekrar göreve talip olmadýlar biliyorlardý ne olacaðýný. Bu mali tablonun sorumlusu tek baþýna bu yönetim deðildir, en büyük yaralar daha da öncesine ait.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Kulübe bir dünya para geldi. Ne oldu bu paralar cok merak ediyorum.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

galatasaray neden battýysa bizde ayný sebepten battýk bu çok açýk yanlýþ transfer politikasý...

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Hiçbir iþe yaramayan oyunculsara trilyon verirsen böyle olur.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Kokturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bildiðim kadarý ile Albayrak oldukça baþarýlý bir iþadamý. Pekiyi bizim takýmýmýzý neden o kadar iyi yönetemiyor? Kendi þirketlerinden birisinin baþýna Ziya gibi baþarýsýz bir yönetici koyar mýydý?

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum. Albayrak ve ekibi, Trabzon þehrini ve Trabzonspor'u cezâlandýrmak için baþýmýza getirilmiþtir.
    kardeþimize katýlýyorum borçlu oluþumuzun ve baþarýsýzlýk burdan kaynaklanýyor

Furkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

anlaþmalar, borçlar , transfer fiyatlarý nasýl sýr oluyo ya bu takým borsaya bunlarý bildirmiyo mu nasýl iþ bu ya biri borçsuz býraktýk diyo biri 24 trilyon borç vardý diyo 3-5 trilyon deðil bahsedilen para 24 trilyon nasýl oluyoda üstü kapatýlabiliyo ayrýca albayrak doðru söylüyo olsa yönetime geldiði gün açýklardý takýmýn bu kadar borcu varmýþ diye niye þimdi yapýlýyo bu açýklama bahsedilenlerin borçlarýn belgeleri yok mu çýkartýn ve gösterin eðer atay aktuðdan kalmaysa bu borçlar eðer kanýtlayamýyosanýz defolun gidin takýmýn baþýndan yalanlarýnýzdan sýkýldýk çok sýkýldýk artýk!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

bu sene bu klüp için ne yaptýnýz onu söyleyin
    Bordomavi.net

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Olay þeye dönmüþ. " Devletin malý deniz yemeyen keriz " ..

Anlamadýðým bu sene gelirimizin çok olmasý lazýmken nasýl borçlandýk. Fatih Tekke'den alýnan para ortada. Marcelinho'nun parasýný baþkan ben verdim dedi kulup nasýl zarara girdi. Lazaroni'ye öyle ahým þahým tazminat ödenmedi. Musampa'da o kadar çok bir kayýp deðil. Devre arasýndaki Transferler dicem bir Fatih Tekke parasý etmezler.

Tuhaflýk var ama ne :s
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Fanatik28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    50

Sayin simdiye kadar istediklerimin %50 ini gerceklistirdim dedi. Diger %50 ini de gerceklestirdigi zaman neler olacak?

Siz anladiniz onu!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Oemer61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bonservisi yok zaten, kendinede 1,2 milyon vereceklermis...
    herkes 1.2 milyon diyo da bu 1.2 dolar mý ytl mi....
    .........::::ýl cApiTaNo::::.......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)