Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara Baglum Karadeniz Yayla Şenliklerı (2-3 Haziran)

coskun0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Ankara Baglum Karadeniz Yayla Şenliklerı (2-3 Haziran)

arkadaşlar bilmeyenler için acıyorum bu başlıgı..

önümüzdekı hafta sonu 2-3 haziran da Ankara Baglum da geleneksel olarak karadeniz yayla şenligi yapılacaktır..karadenize ait her seyi burda bulabilirsiniz..

vakfıkebir ekmegi
    tonya tereyagı
    akcaabat köfte(orjinal)
    yöresel sanatcılar
    kemence
    davul
    zurna
    tabiiki horon

tüm arkadaşları beklıyoruz..ögrenci arkadaşlarımızada iyi moral olacagını zannedıyorum..sınav stresınden biraz cık da olsa kurtulmuş olurlar..ailenizle piknik yapabileceginiz cok güzel bir yer ..tavsiye ederim ..
    Konu Külünkoğlu tarafından (28.05.2007 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Nereden
    Ankara

bu arada arkadaşlar bir tavsiyem daha var ..şenligin 2 günü yani ipazar gitmenızı oneririm ..cünkü 2 gününde katılım daha cok vede sanatcılar 2 günü sahneye cıkıyolar..

orada buluşmak dilegiyle..
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ayıp ayıp kuymak neden yazmıyo

Nereden
    Ankara

arkadaşım orda kuymak olmadıgı için yazmadım ççkeşke olsada yazsaydım ...

eee biz yapalım ben çok ii yaparım

Yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Başlığı bilmeyenler için açmışsınız ama tarih yanlış

Şenlik 2-3 Haziran'da (gerçi cuma akşamı başlıyomuş şenlikler )

Neşat Aydın geliyodur inşallah.

Evet katılım pazar günü daha çok oluyo.Cumartesi ağırlık olarak tulum vardı geçen sene.ya da bana öyle geldi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı coskun0661 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karadenize ait her seyi burda bulabilirsiniz..

vakfıkebir ekmegi
    tonya tereyagı
    akcaabat köfte(orjinal)
    Bu baglum nerdeydi la uşaklar....

Nereden
    Ankara

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu baglum nerdeydi la uşaklar....
    la değilim ama cvp vereyim barim

ufuktepe veya sanatoryumu biliyosanız bu semtlerin ana caddesinden bir yere sapmadan gidinbağlumdasınız. o semtlerin yolunu bilmiyosanız ulus ya da kızılaydan bi bağlum otobüsü takip ederek bulabilirsiniz. bağluma vardınızmı tabelalar var zaten karadeniz yayla şenlikleri diye yolu takip edin şenliktesiniz

vay be ne gözel anlattım

Nereden
    Ankara

ya da şöyle söyleyim ulustan keçiörene giderken köprü varya o köprünün üstünden değil sağdan altına gidin ışıklardan sola dönerseniz bağlum yoluna girmişsinizdir.ama sağ nere gidiyo bende bilmiyorum

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

şenlik haa
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

LaZo_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

selın sen gelıosan ben gelmem sen gelınce senlık de olmaz
    OrDu dAn AdAm ÇıKmAz dErLeR aMa bEn ÇıKtIm TrAbZoN sPoR Lu OlDuM

Nereden
    Ankara

Alıntı .: alper :. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yapda yiyelim be kardeşim .. uzun zamn oldu kuymak yemeyeli zaten..malzemelr benden yapması senden..

sen sadece acı peynir getir onun baska bi adı var ama yazmıyım şimdi bende dolapta sakladığım bi senelik misir unu var soru olmazs

bi de o yeri bilmeyip gitmek isteyen arkadslar için organizasyon olursa buradan heberleşelim bilmem anlatabildim mi

Nereden
    Ankara

sen sadece acı peynir getir onun baska bi adı var ama yazmıyım şimdi bende dolapta sakladığım bi senelik misir unu var soru olmazs

bi de o yeri bilmeyip gitmek isteyen arkadslar için organizasyon olursa buradan heberleşelim bilmem anlatabildim mi
    anlattın kardeşim saolasın..acı peynır arıycam bulursam getirsem sana..ayrıca organızasyon olmasını isterım ..ben varım zaten ..ben yerı bılıyorum ama bilmeyen arkadaşlar olabilir tabiikii..

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ankara'nın hiç bir yerinde uygulanmayan bir giriş ücreti ile 20 YTL verip aracınızla içeri giriyorsunuz. (Giriş ücretinin bu kadar pahali tutulmasının sebebi nedir onu anlamiş değilim)

O kadar yol gittikten sonra gördüklerim karşisinda hayal kirikligina uğradim. Bir organizasyon ancak bu kadar ilgisiz olabilirdi. Pazar günü daha hareketli olur dediler ama , nerede karadeniz yayla şenlikleri , nerede bağlum şenlikleri. Uzaktan , yakindan , kiyisindan veya köşesinden hiç bir yerinden benzerlik yok.

Üzerinize çullanan bir sürü börtü böcekte cabasi.

Açıkça gittiginiz yola ve harcadiginiz zamana yazik derim.
    Taraftarlık ; Geçim kaynağı değil , Yaşam kaynağıdır ...
    Fırtınasız denizde , herkes Kaptan ...

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı LaZo_52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selın sen gelıosan ben gelmem sen gelınce senlık de olmaz
    neler diyo şuna bak.... asıl sen askere gidince göreceksin şenliği.. kurtulcaz senden. işte buna şenlik derim ben
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alper bunu söz olarak kabul ediyoruz, en kısa zamanda bekliyoruz. Bende bütün malzemeler var, özel olarak getirttim.

abi sözüm söz ama senlik yalan oldu 2-3 haziran diyor piknik gibi bişe olursa yine sözümü tutarım...

Nereden
    Samsun

yav bugün giden oldumu
    nasıl oralar....bi gidiyim diyorum
    Vasiyet ; Bordo Mavi mezar taşı

Nereden
    Ankara

Alıntı CeSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'nın hiç bir yerinde uygulanmayan bir giriş ücreti ile 20 YTL verip aracınızla içeri giriyorsunuz. (Giriş ücretinin bu kadar pahali tutulmasının sebebi nedir onu anlamiş değilim)

O kadar yol gittikten sonra gördüklerim karşisinda hayal kirikligina uğradim. Bir organizasyon ancak bu kadar ilgisiz olabilirdi. Pazar günü daha hareketli olur dediler ama , nerede karadeniz yayla şenlikleri , nerede bağlum şenlikleri. Uzaktan , yakindan , kiyisindan veya köşesinden hiç bir yerinden benzerlik yok.

Üzerinize çullanan bir sürü börtü böcekte cabasi.

Açıkça gittiginiz yola ve harcadiginiz zamana yazik derim.
    erkan abii sölediklerıne malesef ben sahsım olarak katılmıyorum ..yayla şenligi düzenleyen bir insanın tek başına helede ankarada yıllardır..giriş ücretı olarak 20 ytl talep etmesi bence cok degil..ben verdım 20 ytl girdim içeri iyikide girmişim cok eglendım horon oynamaktan bacaklarım kooptu..ayrıca yayla gibi bir yere cıkıyosun böcek sinek vb olmaması bence mumkun degıl ..pazar gunu orda degıldın galıba vede cok hareketlı oldu kalabalık olarakta fena sayılmazdı..pazar günümü orda gecirdigim için mutluyum.. bence guzeldı ..ama tabıı senı bılemem ..
    başka bir senlık arıyosanız bu hafta sonu 9-10 hazıran yaniii
    yer- huseyın gazi- karapürcek kar-der ormanı ordada ayyla senligi var gelmek isteyenlere duyurulur..bıldıgım kadarıyla arac giriş ücreti 5 ytl daha ucuz..

Nereden
    Ankara

abi sözüm söz ama senlik yalan oldu 2-3 haziran diyor piknik gibi bişe olursa yine sözümü tutarım...

alper bizde yalan olmaz bunu bil ..2-3 haziran yazdım bu dogru gitmedıysen yalan oldu gibi kelımelr de kulanma ..??? ben yalancı degilim bunuda bılmış ol..

yaw abicim yalan oldu derken tarihi kaçırdık demek istedm mesaj tarihine baksana be abi of üzmeyin ya

o mesajı yazarken içimden bi an olsun düşündüğünüz gibi bir şey geçmedi...
    Konu A.Alper tarafından (04.06.2007 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

alper cim kımseyı üzdügüm yok benım ..sen öle yalan oldu yazınca bıraz asabileştım ..

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

@Coşkun

Fuari hatirliyormusun. AKM'deki , ne kadar organize ve ne kadar düzenliydi. Bu fuar ilk defa düzenleniyordu Ankara'da . Ve tek kelime ile mükemmeldi. Giriş ücreti alinabilirmiydi ? Tabiki evet , ama almamayi tercih ettiler.

Bağlum Yayla şenlikleri , daha doğrusu yaylamsı şenlikleri , saniyorum 15 yildir yapiliyor. 15 yildir yapilan bir organizasyon böylesine alelade olmazki ? Ben misafirlerimle gittim ve utandim. Karadeniz kültürünü tanitmaya götürdüm güya , sadece peynir , kurufasulye , bir kaç keşan vssss... toplam dolaştiğim süre 10 dk yi geçmedi. Çünkü dolaşacak bir şey yok ortalikta. 20 ytl meselesine gelince. Yukaridaki örnegi vermemin sebebi , bu tip organizasyonlar kar amaçli yapilmaz genelde. Öncelik tanitimdir. Düzenleyen olaya farkli bakmiş. Bende farkli bakiyorum. hizmeti sunsunlar , 20 değil , 50 alsinlar. Amaç horon oynamaksa, çok yerde bedava oynayabilirsin degilmi

Eğlenmene sevindim. Bağlum benim hoşuma gitmedi, bakalim karapürçekte durum nasil.

Dip Not : Yayla dediğin yerde öyle börtü böcek yaşamaz...
    Taraftarlık ; Geçim kaynağı değil , Yaşam kaynağıdır ...
    Fırtınasız denizde , herkes Kaptan ...

Nereden
    Ankara

Alıntı CeSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Coşkun

Fuari hatirliyormusun. AKM'deki , ne kadar organize ve ne kadar düzenliydi. Bu fuar ilk defa düzenleniyordu Ankara'da . Ve tek kelime ile mükemmeldi. Giriş ücreti alinabilirmiydi ? Tabiki evet , ama almamayi tercih ettiler.

Bağlum Yayla şenlikleri , daha doğrusu yaylamsı şenlikleri , saniyorum 15 yildir yapiliyor. 15 yildir yapilan bir organizasyon böylesine alelade olmazki ? Ben misafirlerimle gittim ve utandim. Karadeniz kültürünü tanitmaya götürdüm güya , sadece peynir , kurufasulye , bir kaç keşan vssss... toplam dolaştiğim süre 10 dk yi geçmedi. Çünkü dolaşacak bir şey yok ortalikta. 20 ytl meselesine gelince. Yukaridaki örnegi vermemin sebebi , bu tip organizasyonlar kar amaçli yapilmaz genelde. Öncelik tanitimdir. Düzenleyen olaya farkli bakmiş. Bende farkli bakiyorum. hizmeti sunsunlar , 20 değil , 50 alsinlar. Amaç horon oynamaksa, çok yerde bedava oynayabilirsin degilmi

Eğlenmene sevindim. Bağlum benim hoşuma gitmedi, bakalim karapürçekte durum nasil.

Dip Not : Yayla dediğin yerde öyle börtü böcek yaşamaz...
    erkan abii fuarı elbet hatırlıyorum orda hata olmadı hersey süperdi..nedenıde trabzon halkının olaya genel olarak bakmasıdır..biliyosun o fuarın bir başka amacıda dınk cınayetınden sonra butunleşmeka dına yapılmasıdır.ayrıca yayla şenlıgını düzenleyen kişi yanii sefer ertugral bu işi bildigin gibi yıllardır yapıo.vede tek basına yapıor..o yüzden giriş ücreti talep etmesı bence normal.biraz düşünürsek ordakı sanatcılara verilen para nerden cıkacak verdigimiz 20 ytl den onlara veriyolar..vede bir cok ugras veriyor orda hemde tek başına yanında destek veren kımse yokken ..karapürcege ge4lınce bence orası daha güzel olcak...ordada giriş parası vercez merak etme..gidince görcez kac lira oldugunu.

dip not:yayla dedigin yerde börtü böcek yasamaz demişsin (abi bunlar nerde yasıolar pekı)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)