Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AGLOCO - internetten para kazanma !!!

sadman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart AGLOCO - viewbar yayında !!!

merhaba

( sanırım 2. kez açtığım konu ilki sanılarak kapatıldı. tekrar açmak zorunda kalıyorum konuyu. 2. kez açtığım konuyu kopyalıyorum. umarım artık gereken şekilde olaya odaklanabiliriz. )

daha önce açtığım konu yanlış anlaşılmalar olduğu için kapatıldı. Konuyu tekrar açıyorum ve yanlış anlaşılmaları düzeltmek istiyorum. bu sistem internette dönen paradan biz kullanıcılar olarak hak ettiğimiz payı almamız üzerine bir sistemdir.

Sistem davet üzerine üyelikle çalışmaktadır. Ben burada kendi davet linkimi verecem ve ilk üyeliğinizi böyle başlatacaksınız. Daha sonra sizde tanıdıklarınıza davet linkinizi göndereceksiniz. Böylece hem siz hem arkadaşlarınız hem de ben kazanacam ve sizin bundan hiçbir kaybınız olmayacak. Ayrıca sizde davet edip arkadaşlarınızı üye yapın ve onların daha sonra davet edip üye yaptığı kişilerden de kazanç sağlayın. Sistemin işleyişi budur.

Kısacası ben size sisteme girişiniz için bir davet linki veriyorum. Sistemde kazancınızı ve üye sayınızı artırmak sizin elinizde. Bütün tanıdıklarınızın bu linkten üye olması gerekmiyor. Siz bu link üzerinden üye olduktan sonra kendi davet linkinize sahip olacaksınız. O linki kullanarak arkadaşlarınızı, tanıdıklarınızı davet yoluyla üye yapabilirsiniz. Soracağınız tüm sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye ve size yardım etmeye çalışacağım. Ayrıca gereken geniş açıklama bir önceki kapatılan ve silinen konu ile gitmiştir. Hemen tekrar ekleyeceğim ve birçok soru işareti kafanızdan silinecektir.

İşte sisteme üye olmanız için davet linkim;

http://www.agloco.com/r/BBDZ1247

bir de direk üye olmak isteyenler için agloco'nun kayıt sayfasını veriyorum. niyetimin kötü olmadığı anlaşılsın istiyorum. isteyen benim davetim olmadan da üye olabilir ama bunun sistem içinde kimseye bi faydası olmadığı için ben davet üzerine kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyorum. bu tanıdığınızın ve ya bir başkasının da daveti olabilir. sistemin amacı bu zaten. davet üzerine kayıt olmanın size bir zararı yoktur sadece davet aldığınız kişiye %25 artısı vardır ki zaten bu altta ki msj da ayrıntılı olarak geçiyor. işte link :

https://www.agloco.com/web/guest/signup

hep beraber kazanmak ümidiyle…
    Konu sadman tarafından (04.06.2007 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.
    Tek Büyük TRABZONSPOR !!!

Nereden
    Trabzon

Agloco Nedir ?

İnternette yaptığımız herşeyin başkalarına para kazandırdığını belki biliyorsunuzdur. Arama yaptığın, birşey indirdiğin, bir siteye katıldığın, reklam izlediğin, bir reklama tıkladığın, bir hikaye resim veya video yüklediğin, birşey satın aldığın hatta msn'de görüştüğün her an bir takım şirketler veya insanlar senin bu aktivitenden para kazanıyor.

Hatırlarsanız yakın zaman önce Google firması, Mozilla Firefox'u 52milyon Dolar'a, YouTube'u ise tam 1.65milyar Dolar'a satın almıştı çünkü Firefox ve YouTube'u milyonlarca insan kullanıyordu. YouTube'u bugünlere getiren biz internet kullanıcıları oldu ama YouTube, Google'a satıldığında sadece YouTube'u kuranlar zengin oldu.

Peki bunların AGLOCO ile ne ilgisi var ?

İşte bu noktada devreye AllAdvantage isimli şirket giriyor. Bu şirket 1999 yılında elde ettiği kardan üyelerine pay vereceğini açıklamış ve 18 ay içinde 10milyon üyeye ulaşıp 120milyon doları üyelerine dağıtmıştı. Aynı şirket şimdi AGLOCO ile tekrar piyasaya çıktı ve gelirlerinin %90'ını üyelerine dağıtacağını duyurdu. Şu an AGLOCO ile ilgili reklam filmleri yurtdışındaki tvlerde gösteriliyor. Öyle çok ilgi var ki herkes üye olup başkalarını da üye yapmak için çaba sarfediyor. Çünkü üye yaptığınız her kişi kazancınızı daha da artıracak.

Agloco Nasıl Kazandıracak ?

Üye olduktan sonra küçük bir viewbar indirerek bilgisayarımıza kuracağız. ( Bu viewbar yakında agloco’nun sitesi üzerinden indirilebilecek ). Bu viewbar başlat menüsünün yanında yer alacak ve internette geçirdiğimiz süreye göre ne kadar kazandığımızı belirleyecek. Tek yapmamız gereken internetteyken viewbarı açık tutmak ve aramalarımızı Google'da değil bu viewbar üzerinden yapmak. Bu arada siz üye sayınızı olabildiğince artırmaya çalışın. Çünkü hem Agloco şu an beta aşamasında ve bu aşamada üye olan kişilere bir takım sürprizleri olacağı duyuruldu, hemde kazancınız üye sayınızla doğru orantılı olarak artacak.

Sistemde 4 seviyeli bir alt üyelik(referral) bulunmaktadır. Mesela 5 kişi sizin referans numaranız üzerinden üye oldu. Bu kişilerde 5 üye kazandırdı ve 4 seviye bu şekilde tamamlanırsa AGLOCO'nun hesap makinesine göre aylık kazancınız 4886.5 birim olur. 1 Birim= 0,2 dolar da olabilir 2 dolarda olabilir. Bu AGLOCO’ nun piyasada bulacağı hisse değeri üzerinden hesaplanacaktır.

Agloco ile Nasıl Para Kazanabilirsiniz ?

1.Üyeler Viewbar'ı çalıştırarak Agloco'nun gelirlerine ortak olurlar.
    2.Üyeler Viewbar'ı kullandıkları orana göre Agloco hisselerine sahip olabilirler.
    3.Bir üye Agloco'ya ne kadar çok üye kazandırırsa o kadar çok kazanır. Çünkü Agloco, üyelerin sahip olduğu bir oluşumdur. Bu da gösteriyor ki ne kadar çabuk üye olursanız o kadar çok kazanma şansınız artar çünkü bu sürede daha fazla üye bulabilirsiniz.
    4.Viewbar'da reklamı yapılan ürünlerden üyeler de komisyon alacaklardır.

Eğer çeşitli sebeplerle hala Agloco'ya üye olmamışsanız herşeyden önce üyeliğin ücretsiz olduğunu belirtmekte fayda var, yani alacağınız herhangi bir risk yok.

AGLOCO üyeleri olarak iki şekilde kazanacağız. Hisse ve nakit şeklinde.

HİSSE
    AGLOCO ya kazandırdığımız her üyenin yaklaşık değerinin 30$ olacağı öngörülüyor.
    Eğer 10 üye kazandırmışsanız, 10x30$=300$ dolarlık AGLOCO hissesi
    Eğer 100 üye kazandırmışsanız, 100x30$=3000$ dolarlık AGLOCO hissesi
    Eğer 1000 üye kazandırmışsanız, 1000x30$=30000$ dolarlık AGLOCO hissesi

NAKİT
    Her üyenin aylık toolbardan 5-15$ kazanacağı tahmin ediliyor.
    Üyelerinizin toolbardan kazancının da %25 ini kazanacaksınız.
    Her üyenin 10 dolar kazandığını varsayar isek;
    Eğer 10 üyeniz var ise, 10$+%25(10x10$)=35$/ay
    Eğer 100 üyeniz var ise, 10$+%25(100x10$)=260$/ay
    Eğer 1000 üyeniz var ise, 10$+%25(1000x10$)=2510$/ay

Bu hesaplar AGLOCO'nun 2 yılda 2 milyon aktif üyeye ulaşması öngörülerek yapılmıştır.
    AGLOCO nun hedefi ise Temmuz 2007 ye kadar 10 milyon üyedir. 80/20 kuralına göre de bu üyelerin ancak 2 milyonu aktif olacaktır.

Sonuçlar
    1.Hiç referral'e(alt üyeye) sahip olmayan üyeler üyelik için ortalama 150$ kazanacaklar.
    2.Ayrıca aylık viewbarı çalıştırmalarından kazançları olacak.
    3.Kazandırdıkları her referral üye başına ortalama 30$ kazanacaklar. Ayrıca bu üyelerin viewbarı kullanmalarından kazanacaklar.
    4.Yine analiz göstermektedir ki her üye aylık viewbardan 5-15$ kazanacaktır. Ne kadar referral üye o kadar çok kazanç.

Agloco'dan Haberler

* Agloco kendine koyduğu hedefi 1 Temmuz 2007'ye kadar 10.000.000 (on milyon) üye olarak açıkladı. Bu, 7 aydan kısa bir süre demek. Geçmişte AllAdvantage'ın 10.000.000 üyeye 18 ayda eriştiği biliniyor. Bu da AGLOCO'nun ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Ama bu hedefe ulaşması halinde, mevcut internet koşulları içerisinde, şirketin değerinin 250 Milyon dolar ila 400 Milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

* Agloco, network'unuzdeki her 5 kişinin (direct veya extended) gelirinizi 2 katına çıkaracağını duyurdu.

* Hotmail : Hotmail kullanıcıları maillerimizi junk mail (önemsiz posta) olarak almaktadır.
    Eğer Hotmail kullanıcısı iseniz gönderilen onay maili önemsiz postalar kısmına gitmiş olabilir.

Ödemeler Ne Şekilde Olacak ?

AGLOCO, ödemeleri çek, Paypal ve büyük ihtimalle bankanıza havale yolu ile yapacak. Ödemeler viewbar kullanıma sunulup üyler tarafından indirildikten sonra yapılacak. Paypal'ın yanısıra benzeri alternatiflerin de kullanılabileceği(E-Gold,Neteller vb.) ayrıca kredi kartlarına da ödeme yapılacağı belirtildi

Önemli İki Soruya Cevap
    Agloco konusunda çok sık sorulan iki soru var.
    1- Karşılıksız olarak bir şirketin bize para kazandırması pek inandırıcı gelmiyor.
    2- Üye oldum ama ailemi de aynı bilgisayarımdan üye yapabilirmiyim ?

Cevaplar
    1- Evet hiçbir şirket, karşılığı olmadan size para vermez. Ama biz bu parayı karşılıksız olarak değil Agloco viewbarı kullanırsak kazanacağız. Bir konuyu araştırırken arama motoru olarak Google yada Yahoo'yu değil Agloco'yu kullanacağız. Ayrıca viewbar üzerinde gezdiğimiz sitelerin içeriği ile ilgili ufak reklam bannerları çıkacak ki zaten bunu diğer arama motorları da yapıyor bizde hiç karşılık beklemeden bu reklamları seyrediyoruz.

Sonuç olarak nasıl Google kullanarak onu zengin ettiysek şimdide Agloco kullanarak hem Agloco'ya hemde kendimize para kazandıracağız.

2- Agloco'dan yapılan açıklamaya göre aynı bilgisayar üzerinden şimdilik iki kişi üye olabilir. Siz üyeyseniz kardeşinizi veya aileden birini de üye yaparsınız. Ayda 5 saat viewbar kullanabileceğinizden sizin 5 saatlik kotanız dolduğunda diğer hesapla Agloco kullanmaya devam edersiniz, böylece hem kendi hemde diğer hesaptan para kazanmış olursunuz.

Hatta bundan sonra diğer hesabın referansıyla üye bulmaya çalışırsanız, bulduğunuz üyeler o hesabın direkt üyeleri sizin de alt üyeleriniz olmuş olur. Böylece ikinizinde kazancı artmış olur.

ÜYELİK İÇİN TIKLAMANIZ YETERLİ

http://www.agloco.com/r/BBDZ1247

state kısmına None yazın ve üyeliğinizi tamamlayın. yakında internetten para kazanmaya başlayacağız. Gerçi yazı her şeyi anlatıyor ama sorularınızı elimden geldiğince cevaplamaya çalışacam.

Hep beraber kazanmak ümidiyle… saygılar…

Nereden
    Trabzon

umarım artık bu konu rayına oturur. çünkü önem verilmesi gereken bi konu bence. o kadar saat internette dolaşıp üzerimizden para kazanmalarına seyirci kalmayalım. bizde hep beraber payımıza düşeni alalım.
    Konu sadman tarafından (24.05.2007 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eee viewbar nerden indircez şuan?
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Yunus Emre AYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben üye oldum wiev barı da indiriyorum ama para ban nasıl ulaşacak onu anlamadım.

Nereden
    Trabzon

Alıntı golasaliyim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee viewbar nerden indircez şuan?
    viewbar henüz yayınlanmadı. agloco'nun sitesine giriş yapınca sağ üst köşeye doğru viewbar yazan yerden tıklayarak şuanki durumu takip edebilirsin. yayınlanınca da oradan yayınlanacak. biraz sabretmemiz gerekiyor ama viewbar gelene kadar üye sayımızı artırmaya devam etmemiz karımıza olur.

agloco'nun sitesine üye girişi yaptıktan sonra site üzerinden tanıdıklarına davet mailleri gönderebilirsin kendi linkin üzerinden. kolay gelsin.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Mc_YuNuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben üye oldum wiev barı da indiriyorum ama para ban nasıl ulaşacak onu anlamadım.
    viewbar ı şuanda indirmen maalesef imkansız fakat araştırmama göre çok az bir süre sonra yayınlanacakmış. şuan da üye sayını artırmaya çalışman bence daha ii olur.

para konusuna gelince yazıyı dikkatle okursan bütün ödeme şekilleri var. sanırım banka havalesi de yapacaklarmış ama tabi bunlar sonra ki olaylar. önce bol üye bulup bol kazanmamız lazım. zamanı gelince bir sorun olursa para ödemesi konusunda dayardımcı olmaya çalışırım.

Nereden
    Trabzon

arkadaşlar heralde kimse internetten para kazanmak istemiyor. bizim üzerimizden kazanılan paradan payımzı almamız için bu konuyu buraya taşımıştım ama ilgi görmüyor.

tamamen ücretsiz olan bir sistem. güvenli bir firma. ayıracağınız ayda 5 saat ve bunun yanında bulabildiğiniz kadar alt üye bulmak. internette saatlerce dolaşıp reklam alan ve verenlere kazandırmaktan sıkılmadınız mı? sizi bu gelirlerden payınızı almaya davet ediyorum.

keramiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

walla bu iş benim kafama yattı sadman.saol bilgilendirdiğin ve haberdar ettiğin için hadihayırlısı olsun bakalım umarım bi ters bi durum olmaz.malum insan çekiniyor söz konusu internet olunca.
    TS yaz 6761 e gönder..

Nereden
    Trabzon

Alıntı keramiya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla bu iş benim kafama yattı sadman.saol bilgilendirdiğin ve haberdar ettiğin için hadihayırlısı olsun bakalım umarım bi ters bi durum olmaz.malum insan çekiniyor söz konusu internet olunca.
    çekinecek pek bişey yok. zaten cebimizden bişeyde çıkmayacak. taş attında kolun mu ağrıdı tam bu olay için uygun bi söz. 3 - 5 bizde ortada dönen reklam gelirlerinden payımızı alalım. zaten üye sayımızla bu miktarı biz belirleyecez. çok büyük miktarlarda kazanabiliriz çok cüzi miktarlarda. ama sonuçta her zaman yaptığımız şeyi yapacaz internette dolaşmak. üye sayını artırmaya çalış ve viewbar yayınlanınca indir. zor bişey yok. çok kazanman ümidiyle..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

benzer sistemler var piyasada. hatta bu işten para alan çok yakın bir arkadaşımda var. ama onda biraz farklı. reklam çubuğu var ve sen 10-15 dk aralılarla o çubuğu mause'yi üzerine götürerek aktif tutacaksın. böylece sürekli puanın artıyor. fakat ters olan bir durum var o viewbarda bazı uygunsuz reklamlarda mevcut oluyor. umarım bunda da böyle şeyler yoktur. yoksa evdeki bilgisayarlarımızda kullanmamız söz konusu olamaz
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Nereden
    Trabzon

benzer sistemler var piyasada. hatta bu işten para alan çok yakın bir arkadaşımda var. ama onda biraz farklı. reklam çubuğu var ve sen 10-15 dk aralılarla o çubuğu mause'yi üzerine götürerek aktif tutacaksın. böylece sürekli puanın artıyor. fakat ters olan bir durum var o viewbarda bazı uygunsuz reklamlarda mevcut oluyor. umarım bunda da böyle şeyler yoktur. yoksa evdeki bilgisayarlarımızda kullanmamız söz konusu olamaz
    bu viewbarın çalışma sistemi benim anladığım kadarıyla daha önceden yapılanlar tamamen farklı ve daha profesyonel. mesela bu viewbara kullanıcı adınla bağlanacaksın ve ayda sadece 5 saat açık tutman yetecek. birde aramalarını google'dan değilde bu barın üzerinden yapacaksın hepsi bu. öyle uygunsuz reklamların yer alacağını zannetmiyorum. olsa bile 5 saatlik kullanımdan sonra viewbarı kapattığın an hiçbir sorun kalmaz. bol kazançlar diliyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

ayda 5 saat kalıp arama motorunu kullanırsan pek para kazanabilceğini sanmıyorum. o minumum sınırdır. yoksa kimse kimseye bu kadar kolay para vermez zaten böyle birşeyide kimse beklemez. ne kadar fazla kalırsan o kadar kazanacaksın ve bunun için 5 saatin getirisi çok ama çok cüzzi bir miktar olacaktır. ama hiç yoktan iyidir. bilgisayar açık olduğu sürece para kazanmak güzel bir olay

Nereden
    Trabzon

ayda 5 saat kalıp arama motorunu kullanırsan pek para kazanabilceğini sanmıyorum. o minumum sınırdır. yoksa kimse kimseye bu kadar kolay para vermez zaten böyle birşeyide kimse beklemez. ne kadar fazla kalırsan o kadar kazanacaksın ve bunun için 5 saatin getirisi çok ama çok cüzzi bir miktar olacaktır. ama hiç yoktan iyidir. bilgisayar açık olduğu sürece para kazanmak güzel bir olay
    benim bildiğim ayda sadece 5 saate ödeme yapıyolar ama ayrıca viewbar üzerinden yaptığın aramalara ve gördüğün reklamlara da para ödeyecekler. şuan kesin bişey söyleyemem. bekleyelim ve görelim.

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

saadet zinciri gibi bişey mi bu ya?

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

millete gondermeye basladim bakalim kardes tiklatip uye olmalari yeterli saniyorum benim kredi kazanmam icin degilmi?
    Teşekkürler ADMIN!!!

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sadman bu konularda biraz muhafazakar görebilirsin beni ama ben şöyle düşünüyorum:

1- Sistem saadet zinciri şeklinde işliyor
    2- Kendi hesap adresini vererek bir spor camiasını kendi kazancına yönlendirerek reklam yapman açıkçası hoş birşey değil
    3- Bu tip sistemlerde "Sömürülüyorsunuz, sömürülmeyin, biz size para veriyoruz" denilerek aynı sömürü yapılır. Nedeni, hem sıfırdan bir şirket kullanıcılar üzerinden, diğer şirketlerin gelişime göre çok daha hızlı bir şekilde, bir anda bu yöntemle milyonları üye yaparak piyasa değerini tavan yapar. Ama karşılığında milyonlarca kişinin veri bankasına sahip olmuş da olur. Kullanım alışkanlıkları, özel hayatları, üye yaptıklarının alışkanlıkları da bu şirket tarafından satın alınmış olunur. Yani burda satılan özel hayatlardır. Ne olduğu belirsiz cookie'lerle kişisel bilgilerin, hesapların çalınma ihtimali her zaman vardır. Üstelik kullanım alışkanlıkları bile olsa toplanan bilgiler, bu bilgiler başka şirketlere satılarak bu yolla da size reklam yolu geri dönüşümler olacak (viewbar'ın dışında- Örneğin Türkiye'den kayıt olanların bilgileri, veri bankaları, çeşitli satış kuruluşlarına verilmek suretiyle, aynı şekilde başka ülkelerin de) Bu sefer cep telefonlarınıza, e-mail adreslerinize gelen mesajlarla uğraşacaksınız.

Tabi eğer bu "Beta" ne zaman beta olmaktan çıkacak o da meçhul. Viewbar ne biçim bir program ki hazırlanamıyor, veya daha bütün sistem hazır olmadan neden bu sistem kamuoyuna açık hale getiriliyor? Bu soruları sormak lazım
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Trabzon

Alıntı OFFLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millete gondermeye basladim bakalim kardes tiklatip uye olmalari yeterli saniyorum benim kredi kazanmam icin degilmi?
    senin linkin üzerinden üye yaptığın kişiler senin alt üyen olacaklar ve viewbar kullanıma açılınca sana ve kendilerine kazandıracaklar. viewbarın çıkışını hem agloco'nun sitesinden takip edebilirsin hem de ben haber vericem çıkınca buradan. bol kazançlar...

Nereden
    Trabzon

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadman bu konularda biraz muhafazakar görebilirsin beni ama ben şöyle düşünüyorum:

1- Sistem saadet zinciri şeklinde işliyor
    2- Kendi hesap adresini vererek bir spor camiasını kendi kazancına yönlendirerek reklam yapman açıkçası hoş birşey değil
    3- Bu tip sistemlerde "Sömürülüyorsunuz, sömürülmeyin, biz size para veriyoruz" denilerek aynı sömürü yapılır. Nedeni, hem sıfırdan bir şirket kullanıcılar üzerinden, diğer şirketlerin gelişime göre çok daha hızlı bir şekilde, bir anda bu yöntemle milyonları üye yaparak piyasa değerini tavan yapar. Ama karşılığında milyonlarca kişinin veri bankasına sahip olmuş da olur. Kullanım alışkanlıkları, özel hayatları, üye yaptıklarının alışkanlıkları da bu şirket tarafından satın alınmış olunur. Yani burda satılan özel hayatlardır. Ne olduğu belirsiz cookie'lerle kişisel bilgilerin, hesapların çalınma ihtimali her zaman vardır. Üstelik kullanım alışkanlıkları bile olsa toplanan bilgiler, bu bilgiler başka şirketlere satılarak bu yolla da size reklam yolu geri dönüşümler olacak (viewbar'ın dışında- Örneğin Türkiye'den kayıt olanların bilgileri, veri bankaları, çeşitli satış kuruluşlarına verilmek suretiyle, aynı şekilde başka ülkelerin de) Bu sefer cep telefonlarınıza, e-mail adreslerinize gelen mesajlarla uğraşacaksınız.

Tabi eğer bu "Beta" ne zaman beta olmaktan çıkacak o da meçhul. Viewbar ne biçim bir program ki hazırlanamıyor, veya daha bütün sistem hazır olmadan neden bu sistem kamuoyuna açık hale getiriliyor? Bu soruları sormak lazım
    numaralandırdığınız görüşlerinize açıklamalar yaparak başlayayım önce.

1- sametaydin arkadaşımıza da cevap olarak söylüyorum. sistem saadet zinciri sistemini andırıyor ama çok büyük bir fark var ki o da bu sisteme tek kuruş para ödemeyecek olmamız. kısaca kaybımız da sıfır olacak. biraz araştırırsanız bu firmanın bir önceki sisteminde üyelerine 120 milyon dolar para ödediğini de kolayca görebilirsiniz.

2-bu başlığı açtığım zaman yöneticilerden de aynı tepkiyi aldım ve konu kapatıldı fakat ilk mesajımı okursan olaya açıklık getirdim. ben bu konuyu buraya taşıyarak 1 kazanacaksam burdan üye olan herkesin kendi üyeleriyle 5-10 kazanmasına yardımcı olacam. çünkü üye olan herkes kendi tanıdıklarını üye yaparak büyük kazançlar elde edecektir. sanırım ilk mesajımı bir daha okuyarak benim gönül verdiğim takımımın taraftarlarını sömürmek ve üzerlerinden bir kazanç sağlamak gibi bir girişimim olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin. kaldı ki bu sitede çoğu insan birbirini tanımakta ve bir kişi üye olduktan sonra kendi tanıdıklarına üyelik linkini gönderebilir. anlatabildiğimi sanıyorum.

3-ben bu görüşü tamamen art niyetli olarak değerlendiriyorum. sonuçta ben bu firmanın avukatı değilim ama gereken araştırmaları yapınca güvenilir bir firma olduğu ve dünyanın her yerinden olumlu tepkiler ve destek aldığı, geçmişinde de buna benzer başarılı bir sistemi yaşatmış bir firma olduğunu kolaylıkla gördüm.

Firmanın piyasa değerinin tavan yapması üye olan herkesi çok sevindirmelidir bence. Çünkü kazancımız bu firmanın değerine göre artacaktır. Bir de kullanıcıların veri bankasına sahip olmaları diye bir şey söz konusu olmayacaktır çünkü üye olanlar görmüştür ki herhangi bir siteye üye olurken girilen standart bilgiler dışında hiçbir bilgi istenmemektedir. Cep telefonu numarası gibi bilgiler istenmemektedir. Zaten ayda 5 saat açık olacak bir program sadece reklam göstererek ve üzerinden google gibi arama yaptırarak nasıl kişisel bilgileri toplama gibi bir işleve sahip olacaktır.

Viewbar’ın henüz hazır olmama nedeni bildiğim kadarıyla gösterilecek reklamların hazır olmamasından dolayı. Bu sistemin erken duyurulma nedeni de zaten firmanın söylediği gibi sistem kullanılmaya başlandığında üye sayısını belli bir seviyeye zaten getirmiş olmak ve böylece firmanın piyasa değerini artırmak ve hem firmaya hem de bizlere daha fazla kazandırmak.

Soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalıştım. Benim istediğim her yeni şeye bunda nasıl olsa bir şey vardır diyerek ön yargıyla yaklaşmayalım. Ben araştırarak bu konuyu buraya taşıdım ve herkesin kazanmasını istedim. Herkese bol kazançlar diliyorum tekrar….

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kötü niyetli olmadığına inanıyorum ama şu noktalarda yanlışın var:

* "ben bu konuyu buraya taşıyarak 1 kazanacaksam burdan üye olan herkesin kendi üyeleriyle 5-10 kazanmasına yardımcı olacam."

Kendi linkini vererek insanları üye olmaya davet ediyorsun. Yani biz senin "Referral" ın olacağız. Bu durumda tüm bu forum üyelerinin ve onların tanıdıklarının senin "Referral" ın olması söz konusu. Yani her kullanıcıdan %25 yanlış hatırlamıyorsam. Şu halde sen bir kazanırken burdakilerin 5-10 kazanması mümkün değil, tersi mümkün

* Art niyetli algılamana gerek yok, ben bu tür şirketler hakkındaki şüpheleri söyledim, neden üstüne alındın anlayamadım.

* Standart bilgiler arasında cep tel numarası olmayabilir ama isim soyad e-mail standarttır ve bunlar da milyonlarca olduğundan veri bankası olarak kullanılır ve satılır. Bu şirketlerin en büyük sermayesi ciroları değil, müşterilerine dair kullanım alışkanlıkları ve şahsi bilgilerdir

Son olarak sistemin hazır olmadan start alması; şirketin kurulma ve gelişme sermayesini vakit kaybetmeden kullanıcılarına yıkıp, yani beleşe oluşum içine girip cebinden para çıkarmama derdidir... Sonraki aşamalar ise gerçek olabilir de olmayabilir de, o kadarını bilemiyorum
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Yasin N. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Buna benzeyen bir site daha vardı ama onun işi reklam almak ve cep telefonlarına, yada mail lerine reklam mesajları atarak milyonlarca kişiye ulaşıyorlar. Sistem üye ol üye yap para kazan. Doğru bir mantık aslında, ama ileriye dönük olarak insanın içinde şüphe uyandırıyor. Karşınızdaki tanımadığınız şahıslara bazı önemli bilgilerinizi veriyorsunuz ve devir artık interaktif ortamda neler olabileceğini gösteriyor. Ben arkadaşıma saygı duyuyorum ama sadece tavsiyem var bir dönem bu ülke kartel leride gördü onlarda böyle çarklardan çok paralar kazandılar ama geriye kalanlarsa hiç birşey kazanamadı. O sebepten kolay para kazanma işini bir kenara bırakarak, emek vererek, devletimize vergimizi ödeyerek helalinden kazanalım. Zaten burdan kazanılacak para bu işin başındakilerin kazandıklarının yanında devede tüy misali.
    İmzam yok parmak bassam olurmu ?

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Valla hiç gelemem böyle alangirli işlere...sistemde oturmamış açılmamışta anladığım kadarı ile hele bir gelsin bakalım.Saadet zincirine benzerliği şüphesiz.Millet olarak bayılırız beleş parayada sonu hüsran olur genelde.Bu konuyu gündeme getiren arkadaş üstüne alınmasın sadece iyice bilmek lazım ne olduğunu.Ayrıca kendi linkini verme yerine direkt yerinden yönlendirme olsa daha şık olurdu.

Nereden
    Trabzon

sanırım yorum farkları var ve tabi ki herkes aynı açıdan bakmayabiliyo olaya. benim anlatmak istediğim ki heralde ben anlatamıyorum. bu sistem davet üzerine çalıştığı için ben başlangıcı olmayanlara referral olmak istedim. ben açık ve net yazdım ilk mesajımda ama anlaşılmıyo sanırım. ayrıca isteyen de zaten direk üye olabilir. dediğim gibi ben sisteme adım atmak isteyenlere davet linkimi veriyorum ki bende aynı şekilde başkası tarafından davetle katıldım sisteme. olayın özü bu zaten.

Travelairin dediği gibi benim %25 kazancım olacak ama benim 1 kazancım olacak sizin 5-10 dememin nedeni; üye olanların aileleri ve tanıdıklarını da üye yapmasıyla birlikte oluşturdukları grubun kazancıdır.

Firma hakkında şüpheler olması doğaldır ama araştırma yapıp yapmadığınızı bilmiyorum ama eğer yaparsanız bu firmanın geçmişinin çok ikna edici olduğunu ve hiçbir şikayetin olmadığını göreceksiniz.

Kullanım alışkanlıkları ve şahsi bilgiler konusunda da daha önce dediğim gibi sıradan bir siteye üye olurken verdiğiniz bilgilerden farklı bir bilgi vermiyosunuz ve bu durumda da her siteye de aynı gözle bakmamız lazım.

Birde yalçın61'in dediği kolay para kazanma konusunda birşey söyleyeyim. Yazıların genelinde geçiyor ama kısaca bişeyler yazayım. Biz hergün internete giriyoruz. sitelerde geziyoruz, google da aramalar yapıyoruz ve bir sürü siteye para kazandırıyoruz. yani biz bir kaynağız. bunu vergi iadesi gibi düşünebiliriz. bu firma bize kazandırdığımız paraların bir kısmını geri ödeyecek. bence hakettiğimiz bir para bu.

son olarak amacımın kötü olmadığını belirtmek adına ilk mesajımı da düzenleyip direk linki vericem ama üye olacaklara tavsiyem bu ben olsun bi başkası olsun davet üzerine üye olun. direk üye olmanın hiçbir getirisi yok.

yakında kazanmaya başlamamız ümidiyle...

Nereden
    Trabzon

bugün baktığımda konunun çok arkalara düştüğünü gördüm. eğer tereddütü olan veya aklında soru işaretleri olan varsa burdan belirtebilir. elimden geldiğince yardımcı olurum. genel olarak anlaşılmayan noktalar varsa da açıklamaya çalışırım.

Nereden
    Trabzon

viewbarın şuan beta aşamasında olduğunu söylemiştim. ilgilenen arkadaşlar için agloco'nun bir üyeye denemesi için gönderdiği viewbarın beta versiyonunu gösteren videonun linki ;

http://www.johnchow.com/15000-agloco-sign-ups/

sayfayı açınca biraz aşağıda videoyu göreceksiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)