Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sayýn Baþkan, Artýk "Baþkan" Olunuz...

Oemer61
    Ziyaretçi

Bunun icin bir nebze futboldan anlamasi gerekiyor, birazcik anlasaydi Ziya hala takimin basinda olmazdi...

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Alýntý Oemer61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunun icin bir nebze futboldan anlamasi gerekiyor, birazcik anlasaydi Ziya hala takimin basinda olmazdi...
    Sayin "Baskan" zamaninda secilmistir...
    Secimden sonra olanlari izah etmeye gerek duymuyorum. Feryad etmemiz gayet normal.
    Bu muhterem Abimizden sonraki Baskani merak ediyorum. Bu gidisatla önümüzdeki sezonlarda Hakemlerin "kötü" olmalari simdiden belli.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Naim
    Ziyaretçi

2.5 yýl sonra Bulunulan makamýn ne olduðunu fark edip
    ilk defa da gereðine uygun bir hareket sergileme eðilimine girmiþ bulunan Sayýn Baþkaný Hayret ve ibretle seyrediyoruz.Gereðini yerine getirmesini bekliyoruz.

Albayrak, bir gazetecinin dün kulüp baþkan yardýmcýsý Ýbrahim Hacýosmanoðlu'nun, "(Baþkanla aðabey-kardeþ gibiyiz. Hata yapsak da bizim aðabeyimizdir baðýþlar) biçimindeki açýklamalarýný nasýl deðerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine, þöyle konuþtu: "Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Camia da çok büyük. Ýnsani açýdan kendisini affederim. Ama kulübün ne yapacaðýný yönetmelik ve tüzükler belirler. Kulübün vereceði karar neyse herkes saygýlý olur."
    Albayrak, Hacýosmanoðlu'nun disiplin kuruluna sevk edilip edilmeme durumuyla ilgili soruya ise "Kurullar var, onlar gereðini yapacak" diye konuþtu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Albayrak'tan baþkan olmayý istemenin nafile bir çaba olduðunu görmek lazým arkadaþlar.

Bir hoþaf olmaz! Kumaþ yeterli deðil.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

BÝr kiþinin TRABZONPOR a baþkan olmasý için illaki futboldan çok anlýyo olmasý gerekli deðil ...lakin anlamadýgýnýn mutlaka farkýnda olmasý gerekir .........malesef bizimki hem anlamýyor hem anlamadýgýnýn farkýnda deðil........

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý HAMSÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    BÝr kiþinin TRABZONPOR a baþkan olmasý için illaki futboldan çok anlýyo olmasý gerekli deðil ...lakin anlamadýgýnýn mutlaka farkýnda olmasý gerekir .........malesef bizimki hem anlamýyor hem anlamadýgýnýn farkýnda deðil........
    Ayyyynenn öyle Erdal Abi
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    52

Baskanin futboldan anlamasini filan gectim, Haciosmanoglu'nu histerik bir bicimde, kendisi de dahil olmak uzere, birbiri ile alakasiz o kadar kisiyi hedef alan demeclerinden sonra bile kovamiyor. Yok herkes yetkilerini ona devredecekmis, yok yeni gorev dagilimi yapilacakmis, yok kendisi affedermis ama kurul, kurallar ne dermis ona gore davranilacakmis. Yani cikip acikca Hacisomanoglu gibi mahalle kabadayisi gibi demec verenler, mahalle takimi yonetir gibi Trabzonspor'u yonetmek isteyenler bu yonetimde barinamaz diyemiyor. Zaten gozumde bir kredisi yoktu baskanin ve yonetiminin, bu son olaylardan sonra eksilere gectiler artik. Bir yonetim nasil kendi kendini bu kadar rezil eder, kendilerini rezil ederken koskoca Trabzonspor'u da nasil asagilara cekerler aci ile seyrediyoruz hep beraber.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Sende haklýsýn be baþkan.. Konuþma zamaný, siz hiçbir zaman bir araya gelmeyin. Trabzonspor ersin bitsin her seferinde kýrýlma anlarýnda zaafiyet gösterenlere sezon baþlamadan zaafiyet gösterenler eklendi. Koca Çýnar yanýyor bir su bile atmayýn konuþun konuþun...

Spor eski bakaný, Trabzon Onursal Baþkaný Mehmet Ali Yýlmaz, federasyonun ve Bordo Mavili kulübün geldiði noktanýn, yönetenlerden kaynaklandýðýný söyledi, gündem belirleyecek sözler sarf etti.

08.05.2007

Yýlmaz’dan inciler

Bana siyasi baský ve sert yönetici sözleri olamazdý. Þahsiyetim, karizmam ve adaletim bunlarýn önüne geçerdi.
    Sanýrým özerklikte acele ettik. Bütçe arttý, herkes ‘Ben de yaparým’ dedi. Profil deðiþti, iþler gevþedi.
    Bakanýn ilk çýkýþlarý ve ardýndan hiçbir sonuç çýkmamasý, güvensizlik ortamýný doðurmuþtur.
    MHK maaþlý olup, federasyona baðlandýktan sonra yazýlýp çizilenler arttý.
    Ýddaa futbolun öcüsüdür. Ýddaa’da güven ortamýný saðlamak mümkün deðil.
    Federasyon baþkaný, bu iþin yöneteniyse her stada gidebilmelidir.
    Trabzon artýk federasyonun himmetine ihtiyaç duyuyor. Trabzon aðadýr, ýrgatlýk yapamaz.

Ýki dönem bakanlýk yapan, spora özerkliði armaðan eden, Trabzonspor’da efsane ve onursal baþkan olarak anýlan Mehmet Ali Yýlmaz, suskunluðunu FANATÝK’e bozdu. Son dönemde futbolda yaþanan kaostan, Trabzonspor’un içinde bulunduðu duruma kadar her þeyi, büyük bir samimiyetle yorumlayan Mehmet Ali Yýlmaz, çok önemli mesajlar verdi. Ýþte Efsane Baþkan’ýn gündem belirleyecek sözleri:

* 3-5 seneden beri devam eden serbest atýþlar (!) var gündemde. Sanýyorum bunda bizim de kabahatimiz oldu, ülkenin geliþmesini iyi planlayamadýk, özerk yapýya geçiþte acele ettik, bilmiyorum. Federasyonun önünü bu kadar açýnca ve havuzdan kulüpler büyük paralar alýp bütçe kurmaya baþlayýnca iþler deðiþti. Bu bütçe, çoðu kulüplerdeki muhalif ve yönetme isteði olanlarýn iþtahýný kabarttý. Herkes yönetici olmaya ve ‘kulübü biz yönetiriz’ demeye baþladý. Yönetici-baþkan çeþidi deðiþti, ucuzlama baþladý. Gevþemenin ve güvensizlik ortamýnýn saðlanmasýnýn gerçek nedeni, halk ve kamu adýna gerçek yetkili olan hükümet üyesinin tutumu oldu. Arkadaþýmýz federasyonu millete þikayet etti ama gereðini yapamadý. Kulüpler de ona inanýp imza topladý, taraf oldu. Sonuçta ise kongre yaptýramayýnca federasyonu güçlendirmiþ oldu. Futbolda gereken otorite ve ciddiyet saðlansa bunlarýn hiçbiri olmaz.

* Biz siyasi baský olmasýn diye özerkliði getirdik. Diðerleri bir yana ama futbol federasyonundaki çok rasyoneldir. Delegesi, üyesi ve kulüpler, yani seçeni bellidir. Ama seçilen grup ne kadar özerk olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti adýna denetim, devletin birimlerinden birine verilmelidir. Arýza ve ek--- varsa giderilir ya da yargýya havale edilir. Bu da olmuþ galiba. Fakat sonuç alýnamadan, sayýn bakan, kongre öncesindeki açýklamalarýnda kuþkular ortaya koydu. Bunlar baþkan olamazlar, olsalar da almamýz gerekir gibi açýklamalarý kamuoyunu umutlandýrdý. Ardýndan geliþen süreçte iþ ucuzladý. Kulüplerle, devletin halk adýna temsilcisiyle, oyuncularla, antrenörle, medyayla bir cývýklaþma oldu. Kimse kimseye itibar etmez hale geldi. Yazýlmayan, çizilmeyen, söylenmeyen ve düþünülmeyen de kalmadý. FIFA’nýn bize karýþmasý söz konusu deðil. Zaten iþin özünde biz, dýþýmýzdakilere karþý birlik olmalý, beraber karþý koymalýyýz. Yoksa birbirimizi yiyerek karþýlarýna gidersek çok ayýp etmiþ oluruz, ki ettik.

* Ulusoy’un hükümetle temasta olduðu konuþuldu. Anayasa mahkemesine raðmen olacaðý söylendi. Hükümete yakýn kiþilerle görüþtü, Ankara Büyükþehir Belediye ve Trabzonspor Baþkaný gibi. Sonra da onlardan þikayet ediyor. Anlamýþ deðilim. Aday olanlar gidip hükümetin onayýný alýyor, kazandýktan sonra da hükümeti suçluyor. Tavuk mu yumurtadan, yumurta mý tavuktan durumu var.

* Hakem komitesi eskiden maaþlý deðildi. Komite geldi federasyona baðlandý, maaþlý oldu. Federasyon baþkaný, asbaþkanýnýn istediði oluyor. Eskiden seçiliyordu, baðýmsýzdý. Bunlar olmazdý. Federasyon baþkanýnýn keyfi, hakemler üzerindeki atama yetkisinden kaynaklanýyor.

‘Ýþ oyuncaða döndü’
    * Bir gün kala propagandasýz, yaptýklarýma güvenerek aday oldum. Dedim ki, verdiðim yetkileri, bir kereye mahsus geri alayým. Çünkü bu bozulmuþ düzeni benden baþkasý masaya vurup, kimseye farklý davranmadan halledemez. Bazý þeylerin söylenmeyeceði bir adamým.

* Siyasi baský bana olmaz tabi. Mevcut siyasetçiler üzerinde bir abilik vasfým var. Bana kolay kolay baský yapmak kimse istemez, yapmaz. Yaparsa da kamuoyuyla paylaþýr, gereðini yaparýz. Benim zamanýmda bunlar olmuyordu. Þahsiyetim, karizmam ve kiþiliðim sebebiyle tabii ki. Beni sayýp seviyorlar, ben de onlarý seviyorum. Hiçbir kulüp baþkaný çýkýp benim için beyanat vermez. Verdirtmem de zaten. Hakkaniyet içinde davrandýðýmý bileceði için böyle konuþmaz. Adaletsiz davranmýþ olsaydýk bugün siz benle röportaj yapmazdýnýz. Kiþiler, ne kadar dürüst, ne kadar becerikliyse o kadar az tartýþma olur.

* Kurullardaki anlaþmazlýðý anlamýyorum. Tahkimi kurduk ki, mahkemeye gitmesin, çabuk çözülsün. Ama ceza kurulunu da federasyon teþkil ediyor. Aslýnda paslaþarak çalýþmalýlar. Ceza kurulu 5 dedikten sonra, tahkim 2’ye düþürmemeli. Yani bu kadar oyuncak haline dönüþür mü! Bunlar kullanýlmaktan kaynaklanýyor. Ýþin siyaseti ve doðasý vardýr. Temel prensip küs olmamaktýr. Küsüz diye hainlik düþünmemektir. Ayrýca bu iþi yönetenler, her maça gidebilmeli.

* Bakanýn federasyonla, federasyonun birebir kulüplerle tartýþmasý yanlýþ. Birbirine baðlý kuruluþlardýr ve medeniyet ölçüsü içinde birbirlerini kabullenmeliler. Örneðin Fener Baþkaný, federasyon baþkanýyla dost olabilir ancak, kavga edemez. Bu hakký yok. Bir kulüp, her fýrsatta federasyona sataþamaz açýðý yoksa, doðruysa...

* Federasyonu seçme þartýnýn deðiþmesi lazým. Bir aday gidip kulüplerden yardým istediðinde seçim sonrasý taviz vereceði çok açýktýr. Kulüpler anlaþýyor, federasyon seçiyor. Bakýyor kim yönetimindekiler, kim hakem kurulun... Zaten taviz vererek, ucuzlayarak baþlayan bir iþ, göreve geldikten sonra daha da bozuluyor. Yani sonra aranabiliyor, ne haber Ahmet nasýlsýn diye!

‘Beni bile desteklemediler’
    * Adaylýk dediðim þartlara baðlýysa olmam. Çünkü ben oy istemem kimseden. Dünkü adam deðilim, böyle bir özlemim yok. Kariyerim ortada. Ancak, senin gibi bir aðabeye ihtiyacýmýz var gibi bir dilekleri olursa üzerime düþeni yaparým. Ama gidip telefon açýp bana oy verin demem.

* Ýddaa, futbolun temel sistemini sarsmýþtýr. Ýddaa’da güven ortamýný kurmak mümkün deðildir. Ýddaa’nýn hamiline deðil de isme yazýlý oynandýðýnda belki çözersin. Bu þartlarda oyuncular da, yöneticiler de, antrenörler de oynar. Hiçbir kulüp istikrarlý bir performans sergileyemedi birkaç senedir. Bu ister istemez insanýn aklýna iddialarý (!) getiriyor. Teklif alýyorsunuz çünkü. Mesela berabere kal sana þunu vericez derse, kimsenin bunu iteceðini sanmýyorum. Miktara baðlý gibi sanki. Ýddaa futbolun öcüsüdür! Büyük para geliyorsa kimse bunu göz ardý edemez. Ama yine hep söylediðim gibi bunlar karakter iþi. Fakat demek ki, insanoðlu para karþýsýnda hafif gevþiyor.

* Taraftarlarýn dernekleþmesiyle bir anlaþmalar zinciri oluþtu. Susmalarý ya da baðýrmalarý saðlanabilir hale geldiler. Her kulüpte de bunlar var. Basiretli yöneticilerin bunlara tenezzül etmemesi lazým.

* 2000 sonundaki kongre, Trabzon’un bugünlere gelmesini hazýrladý. Eskiden federasyon Trabzonspor’un himmetine ihtiyaç duyardý. Eskiden federasyonun Trabzon’a himmeti varken bundan kompleks edinildi. Ben aðýr gelmeye baþladým. Kendi koltuðunun altýnda bir Trabzon olmasý daha uygun oldu. Büyüklüðünü bir yana býrakýp, o olsun, bu olsun diye, büyük tahribatlar, zararlar verildi. Trabzon’un bundan sonra eski konumuna gelmesi çok zor. Çünkü artýk federasyonun himmetine sýðýnan bir Trabzonspor var. Büyüklüðünü zedeleyen bir tutum içinde. Düþünün ki, seçimde bile beni desteklemedi Trabzonspor. Ki, benim ismimin yazýlý olduðu tabelanýn altýndan geçiyorlar!

* Madden Trabzon ipotek altýna sokuldu. Trabzonspor küçültülmüþ, bir kiþinin himmeti altýna girilmiþtir. Yani böyle baþkanlar aday olmuþtur ve kazanmýþtýr. Ne zaman baðýmsýz olursa Trabzonspor, ne zaman federasyon oluþumunda etkin konuma geliyorsa o zaman büyüklüðünü de geri alýr þampiyon da olur. Ama dediðim gibi Trabzonspor’a aday olanlar önce federasyonla anlaþýp geliyor. Federasyonun da hoþuna gidiyor. O da Trabzonluyum diyor, Trabzonsporlu olmasa da, rahat ediyor, koltuðunun altýndaki kulüplerin sayýsý artýyor. Trabzonspor’a himmet olmaz, aðalýða yakýþmaz. Trabzon aðadýr. Aða bir kesimin ýrgatlýk yapmasý çok zordur. Trabzon yönlendiricidir, otoritedir, dediði yapýlýr. Karakterinde bu var.

‘Albayrak dirayetli deðil’
    * Trabzonspor, gelecek senenin gelirini, ‘abi, imzala da þunu halledelim’ diyerek almýþtýr. Eskiden federasyon abi derdi. Öyle bir baþkaný vardý. Hakkýmda söylenenlere kýrýldým. Tabi yüzüme söylenemedi hiçbir þey ama bakanlýk yapmýþ, baþkanlýk yapmýþ, býraktýktan sonra efsane diye anýlan ve sonra yine baþkanlýðý kabul eden biri için bunlar hoþ deðildi. Trabzonlular bunu anlar bir tepki verir diye düþündüm ama olmadý. Sevdiklerinden eminim ama tepki olmayýnca...

* Yönetim aday olurken verdiði sözleri tutamadý. Taraftar dernekleri söylüyor bunu. Yýldýzlarýn yeri dolmadý. Marcelinho alýndý, yýldýz olmadýðý anlaþýldý. Yýldýz alacaksak satýlan yýldýza, Fatih’e oranla yýldýz alýnmalý. Yerini dolduramayacaksan satmak doðru deðildir. Þimdi o ayarda bir tek Gökdeniz kalmýþtýr bana göre.

* Yönetimde herkes birbirinin kefilidir yaptýklarýndan dolayý. Ben yapmadým, o yaptý demek olmaz. Bütünlüðü korumak lazým. Herkes aklýna geleni söylemez, oturulur, kulübün plan ve programý yapýlýr, politikasý çizilir. Herkes birbirini sahiplenir. Suç varsa müþterektir. Ben bunda yokum diyemez kimse. Anlaþamýyorsanýz gelmeseydiniz.

* Muhalefet acaba aday var mý diye endiþe ediyor. Eskiden cazipti ama borçlar artýnca sýkýntý oldu. Ben kendim gidersem olur ama þimdi bu kadar enayiliðin faturasýný da ödemem doðru gelmiyor. Özverisini yapmýþ, cebinden para vermiþ, hibe etmiþ biriyim. Bir iþaret versem dolacaklar buralara ama onlarýn 2000 yýlý sonunda yaptýklarýný bildiðim için ayný duruma düþmem.

* Mevcut baþkanýn tarzýný pek tutmuyorum. Silik bir kere... Yönetimine sahip deðil gibi görünüyor. Yansýyan bu. Yani toplantý sonralarý ortak bir açýklama duymuyorum. Farklý konuþmalar görüyorum hep. Burada dirayeti yeterli görünmeyen bir baþkan var.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

61OKTAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

sayýn onursal baþkanýmýz biraz ders vermezlermi sevgili baþkanýmýz nuri albayraða nerde nasýl konuþulur ve trabzon duruþu nasýldýr diye.
    adam her söylediðinde haklý çok sevmesekte
    biz aðaydýk bize abi derlerdi diyo ki doðru sayýn baþkanýmýz onursal baþkanýn dediði gibi bizi aðalýktan marabalýða getirmiþtir ve bundan da utanmamaktadýrlar.
    BENÝM SEVDAM SANA
    BORDO MAVÝM

Nereden
    Ýstanbul

Gelinen noktaya bakarsak Trabzonspor taraftarý aglasýn mý gülsün mü ? aslýnda bu konuda da bir anket yapmak lazým ...gün geçmiyor 24 saat bitmeden yeni bir rezillik acizlik ortaya çýkýyor ..Allahtan medya bu aralar bizimle pek ilgilenmiyor yoksa hepten rezil olacaktýk gerçi olacagýmýz kadar da olduk ya neyse ...

Þimdi bir yönetim düþünün, 2. baþkaný kuvvetle muhtemel sert açýklamalar yapacak , þu an hali hazýrda olan asbaþkan ben görevimin baþýndayým diyor gidersem býrakýr giderim diyor baþkan ise bu konuda herkes istifasýný verdi yeni görev dagýlýmý yapacagým diyor hemen bunun ertesinde asbaþkan ben görevimin baþýndayým diyor ve son sahne BAÞKAN dan gene ses soluk yok ....bu olaylar çok yerde komedi diye degerlendirilip gülünür ama ne yazýk ki bu olaylar TRABZONSPOR da oluyor ...artýk daha yapýþmayýn koltuga anladýk temmuzda seçim var ama alet ettiðiniz kurum TRABZONSPOR ..ezildiniz zaten bari altýnda kalmayýn gidin kongreye gidin artýk bu kadar rezalet yeter gün geçtikçe rezil oluyorsunuz ....

biz ne yapalým aglasak mý gülsek mi ? sanýrým taraftar artýk sinir hastasý oldu ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

* Madden Trabzon ipotek altýna sokuldu. Trabzonspor küçültülmüþ, bir kiþinin himmeti altýna girilmiþtir. Yani böyle baþkanlar aday olmuþtur ve kazanmýþtýr. Ne zaman baðýmsýz olursa Trabzonspor, ne zaman federasyon oluþumunda etkin konuma geliyorsa o zaman büyüklüðünü de geri alýr þampiyon da olur. Ama dediðim gibi Trabzonspor’a aday olanlar önce federasyonla anlaþýp geliyor. Federasyonun da hoþuna gidiyor. O da Trabzonluyum diyor, Trabzonsporlu olmasa da, rahat ediyor, koltuðunun altýndaki kulüplerin sayýsý artýyor. Trabzonspor’a himmet olmaz, aðalýða yakýþmaz. Trabzon aðadýr. Aða bir kesimin ýrgatlýk yapmasý çok zordur. Trabzon yönlendiricidir, otoritedir, dediði yapýlýr. Karakterinde bu var

beni bu yazýnýn en çok üzen noktasý da buradýr. nerden nereye gelmiþiz. aða iken sözümüz dinlenmez, kaale bile alýnmaz olmuþuz.. çok yazýk.
    yokmu þöyle adam gibi bi baþkanlýk yapabilecek bir kiþi trabzonda inanýlýr gibi deðil. bana öyle geliyoki yavaþ yavaþ eriyoruz...
    Ýnsanda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür ama aslýnda insaný insan yapan aðzýndan çýkan sözdür.. »
    Mevlana Celaleddin-i Rumi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tarihte böyle biþey görülmüþ müdür ya? Yeterince gergin geçirdiðimiz bir sezonun sonunda bari susunda iyice germeyin bizi
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)