Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 189 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hacıosmanoğlu fb ve Ulusoy

nesta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Trabzonspor İkinci Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Antalyaspor maçı sonrası Fenerbahçe'nin yöneticilerine çok ağır ifadelerle suçlamalarda bulundu.

Hacıosmanoğlu "Fenerbahçe'nin yöneticileri ortamı germek için çok kötü ifadeler kullandılarr. Asıl kendileri onursuzdur vicdansızdır, kendi başarısızlıkların örtbas etmek için şerefli insanları suçlamasınlar. Hakem hataları nedeniyle kazandıklarını ne çabuk unuttular. Bu işler buzdolabı çamaşır makinesi satmaya benzemez Ali Koç'mudur nedir bir veliaht çıkmış onu bunu suçluyor. Be Allahsız adamlar siz kimsiniz ki Haluk Ulusoy'u suçluyorsunuz? Lig'tv'ye de laf söylüyorsunuz. Kalkmış başbakanı göreve çağırıyorlar. Başbakanın işi gücü yok ta sizin takımınızı mı düşünecek!"

ben hayatimda turk futbolunda boyle yonetici gormedim HELAL OLSUN mert adam ali koc mudur nedir diyor buzdolabi veya camasir makinesi satmaya benzemez diyor helal olsunnnn bravoooo,
    14 eylul 2011 milano'nun fethi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

saha içinde ve saha dışında itibarını yerle yeksan ettiğiniz, ligden düşen düşmeyen tüm takımların maskarası haline getirdiğiniz trabzonspor un bugünki durumu ortada iken kalkıp ne bizimle ne de şu anda rekabet halinde bulunduğumuz hiçbir takımla alakası olmayan bir mevzuda, üstüne üstlük ulusoy gibi trabzonspor a hiçbir faydası dokunmamış, belki de zararı dokunmuş bir adamın savunmasını yapmak sana mı düştü???

kendi işini yaptın mı layıkı ile???
    hesap vereceğin taraftarın karşısına dik bir şekilde çıkabilecek konumda mısın ki ligin jandarması rolüne bürünüyorsun???
    kendi taraftarlarının ekseriyetle kabul etmediği bir yönetimin üyesi olarak hangi yüzle futbol camiasında ön plana çıkmaya çabalıyorsun??

trabzonspor ne zamandan beri kavgalardan ve çatışmalardan nemalanma çabasında olan bir kulüp??

işini gücünü bırakmış, Ts ikinci başkanının müdahil olduğu mevzuya bak...
    hem de hangi üslupla?? hangi kelimelerle :
    onursuz, şerefsiz, allahsız.....

mahalle kahvesinde pişti mi oynuyorsun???

önce asli görevlerini yerine getir... kendi sınırların içerisinde düzeni, bütünlüğü ve başarıyı sağla, ondan sonra seni ilgilendirmeyen sınırlarda krallığa soyun....

Nereden
    İstanbul

Vallah cok guzel demis. tam soylemek istedigim seyler. yalniz foruma yazi yazanlarin fener sevgisi dikkatimi cekti. adam kendi isini de yapiyor her ne kadar siz begenmeseniz de. 3 cucukleri elestirmek diger anadolu takimlarinin hakkini savunmak bizim gorevimiz. serefsizler hakemle kac takimin puanini caldilar bizim sampiyonlugumuzu aldilar. 2 yanlis karar ustune hemen kuyrugunu basilmis koc gibi anirmaya basladi. basbakani gorev cariyormus kimsin sen basbakani goreve cagiriyorsun. cumhurbaskanligina aday ol cok merakliysan o zaman cagirirsin basbakani goreve. herkese saygilar
    sevdim seni bir kere başkasını sevemem
    deli diyorlar bana desinler değişemem

hüseyin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Kimse Ezikleri sevmiyor fakat bizim Yöneticilerin onlarla ugrasmasini anlayamiyorum.

Adamlarin derdi Federasyon ile. Bize iliskin aciklamalar yaparlarsa cevap verme hakki dogar.

Bizemi kaldi Ulusoyu ve Federasyonun avukatligini yapmak?
    Kendilerini savunamiyorlarmi?

Haciosmanoglunun maksadi Ezikbahceye agir elestiride bulunarak kendisini bizlere sevdirmek ama bu Taraftar bunu yutmaz!

Önce kendi derdinle ugras be Adam!
    Önce Takimini düzelt be Adam!

Sanane elalemin dediklerinden!
    SA-NA-NE!!!
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslında Hacıosmanoğlu'nun değindi konuların hepimizin düşüncelerini yansıtıyor. Açıklamalarının hepsine katılıyorum da adama sormazlar mı sanane, üstüne vazife olmayan herşeye sazan gibi ne atlıyorsun. Ulusoy bile kendini böyle savunmadı sana ne oluyor. Konu ila ilgili yüzeysel yorumunu yaparsın, gündem değiştirm çabaları dersin yakışmıyor dersin de bu mahalle ağızıyla saldırmak neden Ulusoy'u savunmak için koca Trabzon'u yakmadınız mı, Trabzonspor'un imajını zedelemediniz mi ve hala bu imajı bitiriyorsunuz... Allah var yaptığı açıklamalarda cuk diye oturmuş yani
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    Almanya

Aciklamalinda elbette haklilik payi var ama büyük bir Kulübün Yöneticisi daha derli toplu aciklamalar yapmasi lazim.

Mahalle Takiminin yöneticisi degilsin be Adam.
    Sen TRABZONSPORUN Yöneticisisin!

Biraz edepli konus....
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ayrıca bazı spor sitelerinde Hacıosmanoğlu'nun yaptığı açıklamalar çarpıtılmış, yaptığı açıklamalar şöyle,

Hacıosmanoğlu sert çıktı!

Trabzonspor İkinci Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu inanılmaz açıklamalar yaptı! Konuşmasında "Küçük beyinliler, ilkesizler, kan emici aile, beceriksizler, ahlaksızlar" gibi çok sert ifadeler kullanan Hacıosmanoğlu, futbolun dışına da çıktı!

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Antalyaspor'u deplasmanda 2-1 yendikleri maçın ardından canlı yayında yaptığı açıklamalar şöyle:

"AYNI PLATFORMDA OLMAKTAN UTANIYORUM"
    "Türkiye'de futbol sahada oynandığı zaman ve ahlaklı oynandığı zaman Türk futboluna hizmet edeceğimizi düşünüyorum. Türkiye'de kendini entellektüel ilan eden insanların, Türk futbolunu çirkinleştiren sözlerini gördükten sonra kendimden utanıyorum, bu insanlarla aynı platformda olduğum için."

"BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN ULUSOY7A SALDIRIYORLAR"
    "Bir Fenerbahçe-Beşiktaş yarı finali seyrettik. İnsanların biraz vicdanı varsa Trabzonshor-Erciyes maçını seyretsin, ondan sonra feveran etsinler. Bizim bir penaltımız verilmedi ki Gökdeniz hayatta kendini yere atmaz. Penaltımız verilmedi, camia yasta. Ama bakıyorum Beşiktaş-Fener maçında bizim maçtaki hataların 10'da biri bile yok. Ama insanlar mağlup olduğu zaman, başarısızlığı ortadan kaldırmak için Ulusoy'u günah keçisi yapıyorlar. Kendi beceriksizliklerini örtmek için. "

"F.BAHÇELİ DOSTLARIM İLKESİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ"
    "Fenerbahçe'nin muhteşem seyircisi şampiyonluğu hak etiyor. Fenerbahçeli dostlarım, kendi yönetimlerinin ilkesizliklerinden şikayet ederken, onlar hiç bunlarda bakmıyorlar. Fenerbahçe'nin bu kadrosuyla 15-20 puan önde olması lazımdı. Kamuyonu ne kadar gerersek bizim avantajımızadır diye yaygara tutturdular."

"KÜÇÜK BEYİNLİLER, BAŞBAKANI TAHRİK ETMEYE ÇALIŞIYOR"
    "TFF'ye karşı imza verenler, başbakanı tahrik etmeye çalışıyorlar, küçük beyinli oldukları için !.. Göya Ulusoy, Abdullah Gül'ün memleketi diye Erciyes'i düşürmek istiyormuş. Ahlaksızca bir terim kullanıyorlar, "Ey başbakan sen cumhurbaşkanı meselesi ile uğraşma Fener ile uğraş". Böyle ahlaksız bir çağrı olabilir mi? Bu ülkede bir sürü sorun varken onunla mı uğraşaçak."

"O KÖKLÜ AİLE, MİLLETİN KANINI EMDİ"
    "Koç Holdingin veliahtlarından genç biri çıkıyor öyle bir konuşuyor ki şu ana kadar görülmemiş bir manzara sergiliyor. Herhalde burayı tüpgaz satmakla, buzdolabı sakmakla karıştırıyor. Bu köklü ailenin herkes nasıl büdüğünü biliyor, milletin kanını emerek büyüdüler. Bu ülke için kanını verenler var ama susuyor: Biz de onlardanız sporu ahlaklı ve ilkeli bir şekilde bir yere taşımalıyız. Tabi bu çığırtkanlığın sebebi önlerindeki 4 tane zor maç."

"FAKİRİN FUKARANIN HAKKINI YİYENLER AHLAK DERSİ VEREMEZ"
    Bu ülkenin iki yüzlü medyasına sesleniyorum. 2 gündür yaygara yapıyorlar. Allah rızası için Erciyes-Trabzon maçını değerlendirsinler. Vicdansızlık yapmaya kimsenin hakkı yok. Türk futbolunda Fenerbahçe'nin çirkin tutumundan kaynaklanan çirkinlikler var. Bu ülke sahipsiz mi? Fakirin fukarının hakkını yiyenlerin, ahlak dersi vermeye hakkı yok.

ajansspor.com
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Alıntı desertstrom61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saha içinde ve saha dışında itibarını yerle yeksan ettiğiniz, ligden düşen düşmeyen tüm takımların maskarası haline getirdiğiniz trabzonspor un bugünki durumu ortada iken kalkıp ne bizimle ne de şu anda rekabet halinde bulunduğumuz hiçbir takımla alakası olmayan bir mevzuda, üstüne üstlük ulusoy gibi trabzonspor a hiçbir faydası dokunmamış, belki de zararı dokunmuş bir adamın savunmasını yapmak sana mı düştü???

kendi işini yaptın mı layıkı ile???
    hesap vereceğin taraftarın karşısına dik bir şekilde çıkabilecek konumda mısın ki ligin jandarması rolüne bürünüyorsun???
    kendi taraftarlarının ekseriyetle kabul etmediği bir yönetimin üyesi olarak hangi yüzle futbol camiasında ön plana çıkmaya çabalıyorsun??

trabzonspor ne zamandan beri kavgalardan ve çatışmalardan nemalanma çabasında olan bir kulüp??

işini gücünü bırakmış, Ts ikinci başkanının müdahil olduğu mevzuya bak...
    hem de hangi üslupla?? hangi kelimelerle :
    onursuz, şerefsiz, allahsız.....

mahalle kahvesinde pişti mi oynuyorsun???

önce asli görevlerini yerine getir... kendi sınırların içerisinde düzeni, bütünlüğü ve başarıyı sağla, ondan sonra seni ilgilendirmeyen sınırlarda krallığa soyun....
    arkadasım senın goruundur saygı duyarım ama sen burda neyı savundugunu bılmkte ısterım bu adamın fb:ts macında canı yanmıs her gıtıtgı programda bunu soluyo yanı sayın hacıosmangolu dıyorum ya adam bıız savunuyo vede kendı topragının ınsanını ulusoyu savunuyo benım hosuma gıdıyo fb ye karsı sadec kendısı cephe alıyo bence ıyı demıs o koc ailesnın ne haltlar yedıgını cok ıyı analız etmsı ayrıyetten tekrrdan tbrk etme lazım baskanı

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Alıntı huseyin75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aciklamalinda elbette haklilik payi var ama büyük bir Kulübün Yöneticisi daha derli toplu aciklamalar yapmasi lazim.

Mahalle Takiminin yöneticisi degilsin be Adam.
    Sen TRABZONSPORUN Yöneticisisin!

Biraz edepli konus....
    arkadasım sen de ayıp etmısın hem dıyosunkı mahalle takımın yonetıcısı degılsın hemde sayıgın bı ınsana be adam dıyosun yanlıs konusyosun bence ya sımdı baskana hak vermk gerekıyo fb ıle oynadıgımızda nası bızım canımız yandıysa ve bız bas bas bagıırım sucladıysak ozmankı federasyonu sımdı fb de sucluyo hacıosmanogluda sımdı kendı topragını ulusoyu koruyo bencede dogru yapıyo bızede bu ılımlı yaklasmmz gereekıyo

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı palavanozlu 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım sen de ayıp etmısın hem dıyosunkı mahalle takımın yonetıcısı degılsın hemde sayıgın bı ınsana be adam dıyosun yanlıs konusyosun bence ya sımdı baskana hak vermk gerekıyo fb ıle oynadıgımızda nası bızım canımız yandıysa ve bız bas bas bagıırım sucladıysak ozmankı federasyonu sımdı fb de sucluyo hacıosmanogluda sımdı kendı topragını ulusoyu koruyo bencede dogru yapıyo bızede bu ılımlı yaklasmmz gereekıyo

yoqsa adam deilmi vah vah

yavuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herkes ilk önce kendi kapısının önünü temizlicek sonra başkaları hakkında konuşacak..Göreve talipken verdiği sözlerin arkasında duracak dediğini yapıcak bizi hayallerle kandırmıcak ve bizim kadar büyük olmayan takımların maskarası alay konusu yaptırmıcaksın hele hele TRABZON kümeye diye bağırtırmıcaksın bunları ilk önce bunları yap HACIOSMANOĞLU SONRA kalkta başkaları hakkında yorum yap....yıldız alıcaktın?Kupayı alıcaktın?stad yapıcaktın?nerde bunlar peki söle bana nerde dedıklerınız....
    tRaBz10SpOr

Mustafa AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Erciyes maçında bizimde penaltımız verilmedi,bunun için hükümeti göreve mi çağırmak lazım,Hacıosmanoğlu nun fenerlilerin seviyesine inmemesi muhatap almaması gerekiyordu.
    Güçlülerin iktidarına karşı TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Alıntı yavuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes ilk önce kendi kapısının önünü temizlicek sonra başkaları hakkında konuşacak..Göreve talipken verdiği sözlerin arkasında duracak dediğini yapıcak bizi hayallerle kandırmıcak ve bizim kadar büyük olmayan takımların maskarası alay konusu yaptırmıcaksın hele hele TRABZON kümeye diye bağırtırmıcaksın bunları ilk önce bunları yap HACIOSMANOĞLU SONRA kalkta başkaları hakkında yorum yap....yıldız alıcaktın?Kupayı alıcaktın?stad yapıcaktın?nerde bunlar peki söle bana nerde dedıklerınız....
    yavussss kardesım tabı dogru dıyosun soledıklerını yapmadılar ama hacıosmangolunu yrı bıyere koyacaksın ya kendısı yonetımle ayrı dustu ne yapsın gıdıyo macı seyrcıler arasınada ızlıyo bu adamı sucalamaya gerek yok

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ibrahim Haciosmanoglu'nun yaptigi tek sey, Trabzonspor'a tarihin en kötü dönemini yasatan rezil bir yönetimin parcasi oldugu gercegini taraftara kisa bir süreligine dahi olsa unutturmaya calismaktir.

Onun derdi ne "topraginin insani" olan Haluk Ulusoy'u savunmak ne de Fenerbahce'nin "ali kiran bas kesen" edalarina cevap vermektir.

Ben böylesine büyük bir umarsizlik, vurdumduymazlik görmedim. Sen onca vaatlerle Türk futbolunun dört renginden birinin basina gec; tamamen basarisiz ol, hatta basarisiz olmayi birak üstünden siyasi tartismalar eksik olmasin ancak yine de önündeki mikrofona oraya buraya saldirma hakkini kendine bul.

Ayiptir ayip. Trabzonspor ne gibi bir günah isledi de sizin gibi yöneticileri basina getirdi.

Aslinda cevap cümlede sakli. Suc kimsede degil, bizde.

Ici bos hayallere kanip bunlara oy verenlerde...

Benim gibi su veya bu bahanelerle kulübe hala üye olmayip haricten gazel okuyanlarda...

Hepimizde...
    Çok yaşa Trabzonspor

Nereden
    Almanya

Tamam düzeltiyorum.
    Be Adam yerine Beyefendi diye ayni soruyu soruyorum zati muhtereme.

Elbette Fenerbahce bize cok haksizlik yaptigi olmusdur ve elbette bize yine haksizlik yapilirsa cevab vermesi lazimdir.

Örnegin ilk yaridaki Fenerbahce macinin öncesinde Nihat Özdemire verdigi cevap yerinde ve dogruydu ama sürekli onlarla ugrasmasi dogru degil.

Biz Trabzonsporuz!
    Sürekli onlarla ugrasirsak, hemde onlarin kavgasi baskalari ile oldugunda ugrasirsak, Fenerliler onlari kiskandigimizi zannedecek

Ba®ış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Erman Topçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ibrahim Haciosmanoglu'nun yaptigi tek sey, Trabzonspor'a tarihin en kötü dönemini yasatan rezil bir yönetimin parcasi oldugu gercegini taraftara kisa bir süreligine dahi olsa unutturmaya calismaktir.

Onun derdi ne "topraginin insani" olan Haluk Ulusoy'u savunmak ne de Fenerbahce'nin "ali kiran bas kesen" edalarina cevap vermektir.
    ...
    bravo Erman abi durumu çok güzel özetlemişsin bu taktikler basit taktikler yutturamazlar bize

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kendi başarısızlığını örtüp başkalarına saldırıyolar.
    al sana ziya 2
    T.R.A.B.Z.O.N.S.P.O.R

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

zamansız bir açıklama yapmış...her şeyin bir zamanı vardır.
    Bu arada unutmamak lazım , masada fener sahada TRABZON

her ne kadar konuştukları, söyledikleri doğru olsada, zamanı yanlış. Takımın durumu ortada, sizin öyle konuşma hakkınız yok. bir fb, gs yöneticisi zirve yarışındayken böyle konuşup rakiplerinin sinirlerini boza bilir. amaa konuşmalar doğru olsada bizim böyle konuşmalar yapmaya hakkımız YOK!

WERTHeR
    Ziyaretçi

keşke hacıosmanoğlu ulusoya yalakalık fb ye düşmanlık yapacağına bize yöneticilik yapsa...

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Bana göre söylediklerinin %90 i dogru.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

arkadasım senın goruundur saygı duyarım ama sen burda neyı savundugunu bılmkte ısterım bu adamın fb:ts macında canı yanmıs her gıtıtgı programda bunu soluyo yanı sayın hacıosmangolu dıyorum ya adam bıız savunuyo vede kendı topragının ınsanını ulusoyu savunuyo benım hosuma gıdıyo fb ye karsı sadec kendısı cephe alıyo bence ıyı demıs o koc ailesnın ne haltlar yedıgını cok ıyı analız etmsı ayrıyetten tekrrdan tbrk etme lazım baskanı
    herkesin canı yandı 2005 fener maçında... bunun muhattabına gereken mesajlar her platformda gerekirse onbinler tarafından sokakta verildi.. istanbuldan kalktım trabzona gittim ben o gün oradaydım...

asli görevini hiçbir şekilde yerine getirememiş, kendi kulübünde aldığı destek son derece tartışmalı olan bir yönetim mensubu olanlar, önce kendi işlerini yapacaklar..

onlar bu kulübün hakkını ve itibarını savunmakla ve yüceltmekle mükellef.. kulübün hakkını savunmanın, itibarını yüceltmenin dışında her işe müdahil olacaksın ve seninle hiçbir alakası olmayan konuya balıklama atlayacaksın.. hem de bu üslupla..

beni trabzonspor ilgilendirir...

fener bjk maçında ortaya çıkan durum hakkında yorum yapılabilir.. ama yorum yapmak başka şey, birilerinin avukatığına soyunarak saldırmak başka..

bıçakçı federasyonu fenere ne kadar iltimas geçtiyse,ulusoy federasyonu tüm dönemlerinde Gs ye o kadar peşkeş çekmiştir..

beni ne fb ilgilendirir ne gs...

toprağım dediğin şahıs galatasaraylıdır.... futbol platformunda isek benim toprağım trabzonsporlu olanlardır....
    bu yüzden de ulusoy u savunacaksa birileri bu kesinlikle trabzonspor ve onun yöneticileri değildir..

eğer fenerle veya istanbulun diğer adı büyük zihniyeti küçük ekipleri ile rekabet edeceksen önce kendi kulübünün bu camiadaki yerini yükselteceksin..

Emperyal bir güç haline gelmeden kalkıp başka bir kıtaya müdahale etmeye benzer bu... adama gülerler...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Yau bu lafları söylüyorsun -doğru ya da yanlış olması umrumda değil- da sormazlar mı adama:

''Bugün Trabzonspor için ne yaptın?''

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yau bu lafları söylüyorsun -doğru ya da yanlış olması umrumda değil- da sormazlar mı adama:

''Bugün Trabzonspor için ne yaptın?''
    Olay budur..Helal olsun

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Herhalde Trabzon camiasında yöneticilik yapacak potansiyelde adamlar yok, varsa da daha goremedim. Bize ne fenerden, ulusoydan erciyese goz gore gore elenmişiz utanmadan ona buna laf yetiştiriyor adam. Ulan bu ligde istanbul takımları olmasaydı bu sene yine de şampiyon olamazdık, utanın biraz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)