Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İngilizler Durmuyor! Yeni hedef Trabzon(spor)...

 1. #1
  Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.03.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  37
  Mesajlar
  17,304

  Standart İngilizler Durmuyor! Yeni hedef Trabzon(spor)...

  İki İngiliz'den Trabzon'da çirkin provokasyon hazırlığı
  El Cezire Televizyonu adına çalışan iki İngiliz gazetecinin, Trabzonsporlu taraftarlara provokasyon tuzağı kurduğu ortaya çıktı. İngiliz gazeteciler, Trabzonsporlu taraftarlara atış talimatı yaptırmak ve taraftarları Galatasaray maçına beyaz bereyle girmeye ikna etmeye çalıştığı belirlendi. El Cezire genel merkezi olayla ilgili soruşturma başlatırken, televizyonun Ankara temsilciliği, gazetecilerin fahri muhabir olduğunu bildirdi.

  El Cezire Televizyonu adına çalışan iki İngiliz gazetecinin, Trabzonsporlu taraftarlara provokasyon tuzağı kurduğu ortaya çıktı. İngiliz gazeteciler, Trabzonsporlu taraftarlara atış talimatı yaptırmak ve taraftarları Galatasaray maçına beyaz bereyle girmeye ikna etmeye çalıştığı belirlendi. El Cezire genel merkezi olayla ilgili soruşturma başlatırken, televizyonun Ankara temsilciliği, gazetecilerin fahri muhabir olduğunu bildirdi.

  Malatya'da bir yayınevini basarak üç kişinin öldürülmesi olayı ile Türkiye dünya gündemine oturdu. Kimilerinin yabancı düşmanlığı, din ayrımcılığı ve Hıristiyanlara yönelik cadı avı yorumlarıyla dünya basınına taşınan olayın farklı bir yönü de var. Türkiye'ye gelen yabancı gazeteci ve kimi misyon temsilcileri bu tip provokasyon ve cinayet hadiselerinden sonra halkın hassasiyetleriyle de oynamayı seçebiliyor. Yabancı gazetecilerin içinde yer aldığı bir provokasyonun da Hırant Dink cinayetinden hemen sonra Trabzonspor taraftarlarına karşı yürütüldüğü tespit edildi.

  Edinilen bilgilere göre, El Cezire adına Türkiye'ye gelen baba-oğul iki İngiliz gazeteci, Hırant Dink cinayetinden sonra Trabzonspor belgeseli yapmak istedi. İngilizler belgesel çekimi bahanesiyle kulübün İstanbul'daki ateşli taraftarları 'Gurbetçi Gençler' ile buluştu. Sonra ormanda atış talimi yaptırmaktan tutun, Kürt-Türk çatışmasına kadar bir dizi provokatif teklif ve sorularla grubu yönlendirmeye çalıştı. İngiliz gazeteciler, tuzağı fark eden grup liderinin tavrından sonra Türkiye'den kaçtı. Provokasyonu yapmak isteyen gazeteciler daha önce Kandil Dağı'ndaki PKK'lıları 'özgürlük savaşçıları' diye belgesel olarak dünyaya tanıtan El Cezire ekibinden çıktı. Televizyonun Ankara temsilciliği, haklarında soruşturma başlatılan ekibin fahri muhabirlerden oluştuğunu dile getiriyor. El Cezire genel merkezinin soruşturma başlattığı olayla ilgili ilginç bir ayrıntı ise ürkütücü: Benzer ekipler Batman'da "Kürt vatandaşlar" ile Anadolu'nun değişik kentlerinde "Alevi vatandaşlara" da aynı şeyi yapmak istemiş.

  ÜÇ İNGİLİZİN KURGULADIĞI BİR PROVOKASYON HİKAYESİ

  El Cezire'nin Londra İngilizce Servisi'nden Paul ve Sam isimli baba-oğul iki gazetecinin başrolündeki ilginç gazetecilik çalışmasının hikayesi şöyle: Paul ve Sam, Hırant Dink cinayetinin ardından bu olayla ilgili bir belgesel çekmek için Türkiye'ye gelirler. Tercümanları İstanbul'da ikamet eden Teri isimli İngiliz bir bayan ve Elvan isimli bir Türk'tür. Pol ve Sam'in bunlar ne yapmak istiyor dedirten hikayeleri Trabzon'da başlar İstanbul'da devam eder. Ama iki İngiliz gazetecinin Türkiye'den kaçmasıyla sonlanır. Peki yaklaşık iki hafta önce meydana gelen olay nedir? Ogün Samast'ın gazeteci Hırant Dink'i öldürmesiyle birlikte gözler Trabzon şehrine çevrilir. Paul ve Sam isimli İngilizler önce Trabzon'a gelirler. Trabzon'da gençlerle görüşmeler yaparlar. Paul ve Sam, gençlere şehirden ziyade Türkiye'nin etnik ve siyasi yapısıyla ilgili sorular sorarlar. Gazeteciler, şehirde yaptıkları araştırmalarda, "Trabzonlu gençlerin en değerli şeyi Trabzonspor'dur" sonucuna ulaşır. Ama onlar normal taraftarlarla ilgilenmemekte, kendilerine şiddet içerikli görüntüler sağlayabilecek gençler aramaktadır. Poll ve Sam'e, "Trabzonspor'un en ateşli taraftar grubu İstanbul'da ki Gurbetçi Gençlerdir" denilince bu kez İstanbul'un yolunu tutarlar.

  İngiliz gazeteciler, İstanbul merkezli Trabzonspor taraftar grubu olan Gurbetçi Gençler'in lider kadrosu ile bir araya gelirler. Grubun lideri olan Turan Özdemir'e grupları ile ilgili bir belgesel çalışması yapmak istediklerini söylerler. Niyetlerinin Trabzon şehrini ve Trabzonspor'u tanıtmak olduğunu anlatırlar: "Bize bu istek ile geldiler. Bizlerde hem grubumuz, hem takımımız hem de ülkemizin tanıtımı olur diyerek taleplerine olumlu karşılık verdik."

  Grubun önemli isimlerinden Oflu Erden lakaplı Erden Sağlam sonraki gelişmeleri şöyle anlatıyor: "Bize sürekli şiddet içeren sorular sormaları beni rahatsız etmeye başlamıştı. Turan Reis'i tutuklasalar ne yaparsınız? Şiddet uygular mısınız? Anlamsız soruları canımı sıkmaya başlamıştı. İlk birkaç gün daha ılımlı konularda konuşuyorduk. Ama gittikçe işin rengi değişmeye başladı."

  "BAŞBAKANINIZ MUHAFAZAKAR, SİZ DE KÜRTLERLE KAVGALISINIZ!"

  El Cezire ekibi üç bölümden oluşacak bir belgesel hazırladıklarını söyleyerek, iki hafta boyunca Gurbetçi Gençler ile birlikte olurlar. Galatasaray-Trabzonspor maçını izlemek için Cevahir Otel'in önünde toplanarak stadyuma yürüyen Gurbetçi Gençler'in arasına katılarak maç izlerler. Yürüyüş esnasında ilginç sloganlar atılması yönünde talepleri olur. Binlerce kişinin yürüyüşü ve kargaşa esnasında bu istekler araya karışır. Ama grubun lideri Turan Özdemir'in gözünden kaçmaz bu durum.

  Oflu Erden, şunları anlatıyor: "Biz, takımımız ile ilgili konuşmak istedikçe onlar alakasız sorular sormaya devam ettiler. Ülkenizin muhafazakar bir başbakan tarafından yönetilmesinden rahatsız mısınız, diye sordular. Bizler de ülkemizin başındaki bir insana biz sadece saygı gösteririz dedik. Cevaplarımızdan hoşnut olmuyorlardı. Israrla yönlendirici sorular soruyorlar, hatta sorularına nasıl cevap istediklerini bile söylemeye kalkıyorlardı. Biz artık işin rengini iyice anlamıştık."

  Turan Reis ise şöyle devam ediyor: "Biz, adamların niyetinin bozuk olduğunu anladık. Dur bakalım bu işin sonu nereye varacak diye bekledik. Zaten çok geçmedi niyetlerini ele verdiler. Kürtlerle neden düşmansınız? Karadenizliler ile Kürtler arasında niye düşmanlık var, diye sordular. Nereden çıkarıyorsunuz bu saçmalıkları dedik. Kürtler bizim kardeşlerimiz. Kürt-Türk biz biriz, bir milletiz. Bizim bölücülerle sorunumuz olur ama Kürtlerle asla sorunumuz olmaz. Hatta grubumuz önemli isimleri arasında Kürt arkadaşlarımız da var dedik. Bu cevabımızdan hiç hoşlanmadılar."

  İngiliz muhabirler, ısrarla Türkiye'nin etnik yapısıyla ilgili provokatif sorular sormayı sürdürürler. Hatta, "siz Lazsınız farklı bir milletsiniz. Türklerden ayrılmayı düşünür müsünüz?" şeklinde sorular bile yöneltirler Gurbetçi Gençlere. Turan Reis, "Bizi ayrılık unsuru bir grup portresine sokmaya çalıştılar. Kendilerine Türk olduğumuzu ve milliyetçi eğilimleri olan bir grup olduğumuzu söyledik. Bu sefer de, milliyetçi şiddet gibi tuhaf sorular yönelttiler." diyor.

  "OGÜN GİBİ BERE GİYİP, ORMANDA ATIŞ TALİMİ YAPTIRMAK İSTEDİLER"

  İngilizler en nihayetinde lafı Ogün Samats'a getirirler. Oflu Erden'i dinleyelim: "Hrank Dink cinayetini asla tasvip etmiyoruz yanıtını almalarına rağmen bazı arkadaşlarımızdan Ogün Samats tarzı bere giymelerini istemişler. Hatta ilginçtir, hemen hemen tüm görüşmelerimize Paul, Sam ve Teri bere giyerek geldiler. Onlar ise ısrarla Ogün Samats ile aramızda bir bağ kurmaya, bizim grubumuzun içinden çıkmış biri gibi göstermeye çalıştılar. Galatasaray maçına 500 bereyle gidin dediler. Beyaz bereyle Samast şovu yapmamızı istiyorlardı. Biz kabul etmedik."

  "Artık bu oyunu sürdürmenin alemi olmadığına karar vermiştik" diyor Turan Reis ve ekliyor: "Ormanda atış talimi yapmamızı isteyince bardak taştı. Bizden ormana giderek silahlı atış yapmamızı istediler. Yarın görüşmek üzere diyerek ayrıldık bu istekleri üzerine. Kendilerinden kasetleri istemeye karar verdik. Montajlayarak Türkiye'nin aleyhinde bir program yapmasından endişe ettik. Buluşmamızda kasetleri istedik tamam vereceğiz, otelin lobisine bırakacağız oradan alacaksınız dediler."

  Bunun üzerine Gurbetçi Gençler Londra Oteli'ne giderler ve ama ortada kaset falan yoktur. Paul ve Sam ile görüşme istekleri de geri çevrilir. Kasetleri almanın tek yolu kalmıştır. Gecenin ilerleyen saatlerinde İngilizlerin kapısını çalarlar ve kasetleri isterler. El Cezire muhabirleri, kasetleri vermeyeceklerini söyleyerek kapıyı içerden kilitlerler ve otel güvenlik görevlilerini çağırırlar. Büyük bir güvenlikçi ordusu gelir ve Trabzonlu gençlerden oteli boşaltmalarını ister.

  Sonra ne mi olur? Sonra, İngiliz gazeteciler apar topar kaçarcasına İstanbul'u terk ederler. Tabii ki bu kasetler de yanlarında olarak ayrılırlar Türkiye'den. Olayı duyduktan sonra yaptığımız araştırmalarımız bize farklı iki hikayeye daha taşıdı. Yani bu El Cezire'nin İngilizce servisinin ilk vukuatı değildi. Benzeri bir kışkırtmayı Batman'da yapmışlar. Bölgedeki gençlerden PKK yanlısı ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde açıklamalar yapmalarını isteyince, oradan da kaçarak ayrılmışlar. Alevi vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı bir bölgemizde ise Sünni-Alevi ayrımı körükleyecek bir çalışmaya imza atmaya kalkınca olaın farkına varan Alevi vatandaşlarımız tarafından terslenmişler.

  El Cezire Ankara Temsilciliği'nden alınan bilgiye göre, olayı temsilcilik El Cezire genel merkezine bildirmiş ve soruşturma açılmış. Hatta gazetecilerin kasetleri geri verip olayın kapanması istediği bile iletilmiş. İsmini vermeyen bir yetkiliye göre ise, İngiliz gazetecilerin El Cezire ile organik bağı yok. Gazeteciler free-lens, yani fahri muhabirlik yapıyormuş. Aynı ekibin Ortadoğu'nun değişik ülkelerinde özellikle Türkiye merkezli dosyalar hazırladığını düşündüğünüzde hikayenin devletin ilgili birimleri ve istihbarat güçlerince derinleştirilmesi gerekiyor. Uzmanlar, Türkiye'de işlenen provokatif cinayetlerden sonra kitleleri kullanmak isteyen istihbarat kaynakları ve kimi basın kuruluşu ve kişilere karşı dikkatli olunmasını özellikle Malatya merkezli bu tip yeni girişimlerin olabileceğine dikkat çekiyor.

  GURBETÇİ GENÇLER KİM?

  1980 yılında İstanbul'daki ikinci kuşak Karadenizli gençler tarafından kurulan Trabzonspor'un en ateşli ve fanatik taraftar grubu olarak biliniyor. Grubun lideri Turan Reis lakaplı Turan Özdemir. Takımın İstanbul'daki maçları başta olmak üzere bütün Türkiye'de aktif olarak tribünlerde yer alıyorlar. İstanbul'daki maçlarda "Biz Gurbetçi Gençleriz" dövizlerinin ardında 4 - 5 bin kişiyi toplayabilecek kadar büyük ve aktif bir taraftar grubu.

  HARUN ÇELİK / ANKARA (CİHAN)
  22 Nisan 2007, Pazar


  http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/ha...696E67696C697A
  Konu Adem Erdoğan tarafından (23.04.2007 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.
  Özkan SÜMER

 2. #2
  Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.09.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  31
  Mesajlar
  6,989

  Standart

  Turan Reis güzel cevap vermiş.

 3. #3

  Üyelik tarihi
  12.08.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,054

  Standart

  Kendilerinden ormanda atış talimi yapmaları istendiğinde yapmaları gereken şey polise haber verip adamları yakalatmaktı.

  Neden öyle yapmamışlar anlamadım.

 4. #4
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.11.2005
  Yaş
  43
  Mesajlar
  2,070

  Standart

  İngiliz Gazetecilerden Beyaz Bere Provokasyonu

  El Cezire Televizyonu adına çalışan iki İngiliz gazetecinin, Trabzonsporlu taraftarlara provokasyon tuzağı kurduğu ortaya çıktı. İngiliz gazeteciler, Trabzonsporlu taraftarlara atış talimatı yaptırmak ve taraftarları Galatasaray maçına beyaz bereyle girmeye ikna etmeye çalıştığı belirlendi. El Cezire genel merkezi olayla ilgili soruşturma başlatırken, televizyonun Ankara temsilciliği, gazetecilerin fahri muhabir olduğunu bildirdi.

  Malatya'da bir yayınevini basarak üç kişinin öldürülmesi olayı ile Türkiye dünya gündemine oturdu. Kimilerinin yabancı düşmanlığı, din ayrımcılığı ve Hıristiyanlara yönelik cadı avı yorumlarıyla dünya basınına taşınan olayın farklı bir yönü de var. Türkiye'ye gelen yabancı gazeteci ve kimi misyon temsilcileri bu tip provokasyon ve cinayet hadiselerinden sonra halkın hassasiyetleriyle de oynamayı seçebiliyor. Yabancı gazetecilerin içinde yer aldığı bir provokasyonun da Hırant Dink cinayetinden hemen sonra Trabzonspor taraftarlarına karşı yürütüldüğü tespit edildi.  Haberler.com

 5. #5
  Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  44
  Mesajlar
  262

  Standart

  Harun çelik kim ve bu yazı nerede yayınlandı???

 6. #6
  Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.03.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  37
  Mesajlar
  17,304

  Standart

  Alıntı 1461@61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Harun çelik kim ve bu yazı nerede yayınlandı???
  http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/ha...696E67696C697A
  Konu Adem Erdoğan tarafından (23.04.2007 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.
  Özkan SÜMER

 7. #7

  Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.06.2004
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  3,278

  Standart

  Bugünkü Günebakış'ın manşetinde de bu haber vardı.

 8. #8
  Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  44
  Mesajlar
  262

  Standart

  Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teşekkür ederim. Ve bence bu çok önemli bi konu. O yüzden yeri "genel" olmalı. Bugün kaçmaları yarın uğraşmaktan vazgeçecekleri anlamına gelmez. Genç arkadaşlarımız uyanık olmalı.

  Aslında çok şaşkınım. Hiç aklıma böyle bi provakosyan yapılacağı gelmezdi, inanmakta güçlük çekiyorum. Nasıl, hem de yanıbaşımızda...

 9. #9
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  23.08.2004
  Mesajlar
  680

  Standart

  "Hürriyet"in dün anasayfadan verdiği haber...


  Trabzon’da beyaz bere dağıttılar  AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Malatya’daki cinayetten 4-5 gün önce Trabzon’a gelen bir grubun, gençlere beyaz bere dağıtıp atış talimi yaptırarak çekim yaptığını iddia etti.

  Çömez’e göre Katar’dan yayın yapan El Cezire televizyonunun temsilcisi olduğunu söyleyen grup, 500’e yakın kişiye, Hrant Dink suikastına damgasını vuran beyaz berelerden dağıttı. KameralI 5 kişi, bazı gençlere ormanda atış talimi yaptırarak görüntü aldı. Trabzonluların olanları anlattıklarını belirten Çömez, "Bunlar yabancı uyruklu ama Türkçe’yi iyi konuşuyormuş. Gençleri gösteri için tahrik etmişler. Bu oyunların arkasında kimlerin olduğunu iyi görmek lazım" diye konuştu. Trabzon Emniyet Müdürü Arif Akkale, "Bize böyle bir bilgi gelmedi. Bu konuyla ilgili herhangi bir çalışmamız olmadı" dedi.

  Birisi böyle bir rezalet yapmışsa bilemeyiz

  Trabzon’da çekim yapan 5 kişinin kendileriyle bir alakasının bulunmadığını belirten El Cezire’nin Türkiye Temsilcisi Yusuf El Şerif, "El Cezire’nin temsilcisi benim. Böyle bir olayı duymadım. Birisi gitmiş, böyle bir rezalet yapmışsa bilemem" dedi.

  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=6379528

 10. #10

  Üyelik tarihi
  13.05.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,956

  Standart

  gs macından once otelın orda yola cıkmadan "Turan Abi" hrant dınk ve ogun samast olaylarına degınmememızı defalarca solemıstı.

  bı cok gazetede var bugun, gune bakıs, zaman benım bıldıklerım.

  ayrıca konunun yerıde burası dııl bence.
  Konu Hüseyin Sahtiyan tarafından (23.04.2007 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.
  Gurbetçi Gençler.

 11. #11
  Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.03.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  37
  Mesajlar
  17,304

  Standart

  Alıntı 1461@61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teşekkür ederim. Ve bence bu çok önemli bi konu. O yüzden yeri "genel" olmalı. Bugün kaçmaları yarın uğraşmaktan vazgeçecekleri anlamına gelmez. Genç arkadaşlarımız uyanık olmalı.

  Aslında çok şaşkınım. Hiç aklıma böyle bi provakosyan yapılacağı gelmezdi, inanmakta güçlük çekiyorum. Nasıl, hem de yanıbaşımızda...
  İngilizlerden herşey beklenir.Büyüklerimiz dermiş ingiliz gavuru başka gavurdur diye.Bu tür işlerde dünyada 1 numaralar.Öyle olmasaydılar güneş batmayan ülke olamazdılar.Böl parçala yönet taktiği.İngiliz casusun itirafları diye bi kitap var.Osmanlının son döneminde Osmanlı Devleti içinde casusluk yapan bi ingilizin günlüklerinden oluşan.Ne kadar adi bir millet olduklarını daha iyi göreceksiniz o kitapta.Hindi,standa yaptıkları katliamlar ortadoğudaki bölücü hareketler ve osmanlıya karşı kışkırtmalar hepsi var okitapta.
  Özkan SÜMER

 12. #12
  Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.10.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  44
  Mesajlar
  262

  Standart

  Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İngilizlerden herşey beklenir.Büyüklerimiz dermiş ingiliz gavuru başka gavurdur diye.Bu tür işlerde dünyada 1 numaralar.Öyle olmasaydılar güneş batmayan ülke olamazdılar.Böl parçala yönet taktiği.İngiliz casusun itirafları diye bi kitap var.Osmanlının son döneminde Osmanlı Devleti içinde casusluk yapan bi ingilizin günlüklerinden oluşan.Ne kadar adi bir millet olduklarını daha iyi göreceksiniz o kitapta.Hindi,standa yaptıkları katliamlar ortadoğudaki bölücü hareketler ve osmanlıya karşı kışkırtmalar hepsi var okitapta.
  İngilizler konusunda kesinlikle hemfikiriz. Tabii ki politikaları açısından, yoksa bütün ingiliz insanını zan altında bırakmak istemem. Ama bence bizim tarih bilgilerimizde de biraz yanlışlık var. Çanakkale, kurtuluş savaşı denince aklımıza bi tek yunanlıların düşman olduğu gelir. Sokaktaki bi çok insanın yunanlı deyince yüzü buruşur ama ingiliz bizim için sadece bir turisttir. Nedense ingilizler bizim düşmanlığımızdan yunanistan kadar nasiplenemiyor.. Youtube e koyulan Atatürk'e hakaret içeren video da aslında bir ingiliz tarafından konulmuş. Yunanlı çocuğun annesi oğlunun bir ingiliz tarafından oyuna getirildiğini ve kullanıcı adını kullandığı söyledi ve bizden özür diledi.(en azından gazeteler böyle yazdı)..

  Yani demem o ki, İngilizleri boş bırakmaya gelmiyor, uyanık olalım

 13. #13
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  23.08.2004
  Mesajlar
  680

  Standart

  Alıntı firlama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  gs macından once otelın orda yola cıkmadan "Turan Abi" hrant dınk ve ogun samast olaylarına degınmememızı defalarca solemıstı.

  bı cok gazetede var bugun, gune bakıs, zaman benım bıldıklerım.

  ayrıca konunun yerıde burası dııl bence.
  Peki ne oldu? Değinildi mi?

 14. #14

  Üyelik tarihi
  13.05.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,956

  Standart

  Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peki ne oldu? Değinildi mi?
  en ufak bı sekılde ne hrant dınke ne ermenılere ne ogun samastın lehıne aleyhıne bagırılmadı duyan varsa solesın yuruyuste.
  Gurbetçi Gençler.

 15. #15
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  23.08.2004
  Mesajlar
  680

  Standart

  Alıntı firlama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  en ufak bı sekılde ne hrant dınke ne ermenılere ne ogun samastın lehıne aleyhıne bagırılmadı duyan varsa solesın yuruyuste.
  Tamam, muhtemelen yürüyüşte bağıran olmamıştır.

  Peki stadda bağıranlar kimlerdi acaba, "münferit olarak 50 kişi birden" mi? Bilgin var mı? (kimseyi suçlamıyorum, maça dahi gitmedim, hiç bir grup üzerine alınmasın)

 16. #16

  Üyelik tarihi
  13.05.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,956

  Standart

  yemın ederım macta bagırıldıgını duymadım. ama bagırmslardır daha oncesınde bende bagırmıslıım var. ben sadece yuruyuste turan abının bızı uyardıgını ve yuruyus boyu aleyhte lehte kesnlıkle bagırılmadıgını soledım.
  Gurbetçi Gençler.

 17. #17

  Üyelik tarihi
  13.05.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,956

  Standart

  benım anlatmak ıstedıgım olay turan abı ıngılızlerın nıyetını anlamıskı 500 bere olayını kabul etmemıs vede yururken ogun lehıne veya aleyhıne bagırılmaması konusunda bzı uyarmıs.
  Gurbetçi Gençler.

 18. #18

  Üyelik tarihi
  13.05.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,956

  Standart

  bak kımse cıkıp hepımız ermenıyız bagırmasa kımsenın cıkıp hepımız ogun bagıracagını zannedıomusun sen??? nerdeymıs bu ermenıler hergun toprakta seht verınce??? ne sehıtlerımıze bagırılmıomus??
  Gurbetçi Gençler.

 19. #19
  Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.07.2006
  Nereden
  Trabzon
  Mesajlar
  6,651

  Standart

  bakalım daha neler göreceğiz
  Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
  Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

 20. #20
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.03.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2,640

  Standart

  Olaya müdahil olalım.

  Yanlışa yanlışla karşılık verilmez.Samast'ın yaptıklarının savunulacak bir yanı yoktur.Ayrıca bu şahsiyet kahramanlaştırılmamaldır...

 21. #21

  Üyelik tarihi
  02.01.2007
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  36
  Mesajlar
  59

  Standart

  Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tamam, muhtemelen yürüyüşte bağıran olmamıştır.

  Peki stadda bağıranlar kimlerdi acaba, "münferit olarak 50 kişi birden" mi? Bilgin var mı? (kimseyi suçlamıyorum, maça dahi gitmedim, hiç bir grup üzerine alınmasın)
  Ben maçtaydım, maç esnasında ogun samastla ilgili herhangi bir bağırmaya tanık olmadım ama maç bitiminde ozellikle stattan çıkarken coşkulu bir şekilde ogun samast ve yasin hayal lehine bağırmalar oldu. linkten de görebilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=BACWQk7q7yA

  Maç esnasında ozellikle galatasaray'ın protesto olarak ilk 5 dakika susmasına ragmen trabzonspor taraftarının iyi organize olur takıma coşkulu bir şekilde destek veremediği halde mac çıkışı ogun samast tezahuratının bu kadar coşkulu olması beni çok üzmüştü.

  "hepimiz ermeniyiz" sloganlarını kabullenmiyor ve rahatsız oluyor olabiliriz fakat buna tepki olarak ogun samast veya bir başka katil lehine sloganlar atmamız hiç doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum.

 22. #22
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  23.08.2004
  Mesajlar
  680

  Standart

  Alıntı firlama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bak kımse cıkıp hepımız ermenıyız bagırmasa kımsenın cıkıp hepımız ogun bagıracagını zannedıomusun sen??? nerdeymıs bu ermenıler hergun toprakta seht verınce??? ne sehıtlerımıze bagırılmıomus??
  "Hepimiz Ermeniyiz" diye bağıranları savunduğumu da nerden çıkardın? O sloganı bir gazete "acınızı anlıyoruz" mesajı vermek için manşet attı. Malatya'da yaşanan üzücü olaydan sonra, "Hepimiz Hristiyanız" şeklinde türevini de duydum.

  Sloganları savunmuyorum, "gidip slogan atalım" da demiyorum. Ogün Samast iyi bir halt etmiştir de biz mi bilmiyoruz? ya da onun ismi çağırılarak ne mesaj vefrilmeye çalışılıyor. Gerçekten üzüntü verici...

  1914 yılından önce Devlet bakanı olan Ermeni vatandaşlarımız bile vardı. Ermeni çetelerin Anadolu'da (kitap göndermekte burun büktüğümüz ve nasihat verdiğimiz Van şehrimiz başta olmak üzere) ayaklanma başlatıp, katliam yapmasına karşılık, Osmanlı Hükümeti önlem almakta gecikmedi. Ortada apaçık bir savaş durumu söz konusu olduğundan İstanbul gibi şehirlerden seçilen Ermeniler sürüldü.

  Bugün karşımıza çıkan ise; bu Ermeniler'in akıbetleri, hatta hepsinin öldürüldüğü vb. gibi suçlamalardır. Oysa Doğu Anadolu'daki Rus kuvvetlerinin desteklediği çeteler çok sayıda vatandaşımızı öldürmüş fakat bunu kimse umursamamaktadır.

  Kaldı ki; sürgüne giden Ermeni vatandaşlardan, yolda kendi çabalarıyla kaçan ve hastalığa yakalanıp ölen kişiler dışında herhangi bir kayıp olmamış hatta Osmanlı hükümeti hazinden ciddi bütçeler ayırarak, onların bakımını üstlenmiş ve sürgün durumunun sona ermesiyle evlerine geri dönmelerini finanse etmiştir.

  Ogün Samast bu olayların neresinde yer almıştır? Onun ismini bağıranlar neyi anlatmaya çalışıyorlar? Ermenilerin tutar tarafı olmayan iddialarına fiili olarak destek vermek ve ülkemizin iç huzurundan rahatsız olanlara hizmet etmekten başka ne yapmıştır?

  Bugün ülkemiz tüm arşivlerini uluslararası kamuoyuna açtığını ibra etmiş ve tarihteki gerçekleri herkesin görmesine çabalarken, Trabzon'lu vatandaşların bir katilin ismini çağırıyor olması nasıl bir çelişkidir?

 23. #23
  Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.09.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  31
  Mesajlar
  6,989

  Standart

  Yürüyüşte tek konumuz Trabzonspordu.Başka tezahurat yapmadık.

 24. #24
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.03.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2,640

  Standart

  "Hepimiz Ermeniyiz.","Hepimiz Hristiyanız" gibi sloganların,pankartların amacı bellidir:Bölücülük...

  Ben orada o sloganı atan birçok insanın oradaki bir grup provakatörün -amiyane tabirle- gazına geldiğine inanıyorum.Amaç acıyı paylaşmak olsa eyvallah...Fakat bana göre burada resmen "Bu insan Ermeni olduğu için öldürüldü.Bunu yapan Türk'ler yarın öbür gün diğer Ermenilere de bir şeyler yapacaktır." gibi bir anlam çıkıyor.

  Aynı şekilde son olaylardaki "Hepimiz Hristiyanız." sloganı da buna benziyor.Olayın üzerinden henüz 5-6 saat geçmeden,afişerle-pankartlarla organize olan 150 kişilik bir grubun neci olduğundan ben şüphe ediyorum(aslında etmiyorum da)...

  Osmanı Devletinin hükümdarlığı altında 700 yıl birlikte yaşayan insanlara bu son yüzyılda neler oldu acaba?Kimler,kimlerin arasına nifak tohumları ekti?Kim kimi,kime karşı kışkırttı?"Milleti sadıka" diye adlandırılanlar kimin oyununa geldi?Bu sorular çok uzar...

  Biz biz olalım,ayak oyunlarına gelmeyelim.Su uyur,düşman uyumaz!
  Konu antagonist tarafından (23.04.2007 Saat 19:53 ) değiştirilmiştir.

 25. #25

  Üyelik tarihi
  01.06.2004
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  44
  Mesajlar
  234

  Standart

  Selam;

  Yazıyı okuyupta şaşırmamak mümkün değil!Adamlar artık provokasyonu falan bırakmış alenen insanları örgütlemeye çalışıyorlar...Bize düşen görevse tam da bu noktada başlıyor işte.Turan Reis ya da her kimse çok güzel cevap vermiş, ama görünen o ki biz hala aynı yerdeyiz.pkk çıktı diye Kürtlerden nefret edenler kimse kusura bakmasın ama benim gözümde farkında olmadan pkkya hizmet ediyordur.Amacı zaten ülkeyi bölmek olan bir terör örgütünün ilk hedefini onaylamaktır bence Kürt'e düşman olmak.
  Bu noktada hepimiz Ogün'üz tezahüratını; ya da Ogün gibi, insanları arkasından vurarak öldüren korkak bir zavallıyı savunmak hangi akla hizmettir anlayamıyorum...Hepimiz Türk'üz tamam ama hepimiz Ogün'üz ne demek!!!Ogün Samast denen çocuk başkasının elinde piyon olmuş bir kıt akıllıdır.Dink'i öldürmesine sebep göstediği yazıyı anlamayacak kadar beyinsizdir!Dahası Ogün Samast ve onun gibiler güzelim memleketimizi zan altında bırakıyorlar!!!Sen Orhan Gazi'den daha Türk, Peygamber efendimizden (haşa ) daha mı müslümansın ki insanları öldürerek kendi ırkını,dinini yüceltmeye çalışıyorsun???Madem böyle bir yol vardı bunu atalarımız niye yapmadı???
  Yazdıkça sinirleniyorum sinirlendikçe kantarın topuzu kaçıyor ama Ogün Samast ve temsil ettiği zihniyeti savunmayı anlayamıyorum bunu kafam almıyor...Bunların hepsi alenen oynanan gözümüze sokulan bir oyun ama biz hala tuzağa düşüyoruz...Yazık çok yazık...
  İyi oyuncu maç,büyük oyuncu şampiyonluk kazandırır. M.J.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •