Sayfa 1 Toplam 30 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 738 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon - Rize Kardeþliði ve Karadeniz Birliði

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Standart Trabzon - Rize Kardeþliði ve Karadeniz Birliði

son hafta oynadýðýmýz rize macý sanýrým býr milat oldu býr-kaç kendýnýbýlmezýn futursuzca konuþmalarý dýsýnda hersey dostluk havasý ýzerisinde geçti.macta acýlan Trazbonspor'umuza türkiye kupasýnda baþarýlar dýlerýz pankartý,Trabzon gol attýktan sonra Rize trübünlerinden yukselen alkýs sesleri..forumlarda yayýnlanan dostluk mesajlarý..olmaz olmaz denilen bir sey gercekleþiyor ve Rize ile aramýzda uzun yýllardýr olan dusmanlýk bitiyor.gezdiðim rize forumlarýnýn hepsinde bu kardeþliðe dem vuran baslýklar gördüðüm için kendi forumumuzda da böyle býr baslýk acma gereði duydum.zamanýnda yapýlan býr cok yanlýþ olmustur belki suclu biziz yada Rize her þeye bir sünger cekip olmasý gereken bir kardeþlik baslatýrýz umarým.lütfen bu baslýða cevap yazacak arkadaþlar yazmadan once býr kere daha dusunup yazsýnlar.çünkü koca gorumda bir iki kiþi olumsuz konussa dikkat ceken o yorumlar oluyor...umarým son Rize macýmýzdaki olanlar bundan sonrada devam eder
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

olmasý gereken budur.inanýyorum ki bu baþlýk hakettiði olumlu ilgiyi de görecektir
    sevinelim diye sevmedik!!forza bordo mavi!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Rizespor-TRABZONSPOR baþlýðýnda günlerdir bunu tartýþýyoruz zaten
    Konu TSelif tarafýndan (19.04.2007 Saat 20:37 ) deðiþtirilmiþtir.
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

olmasý gereken buydu artýk onlarý avni akere bekliyoz derbi maclarýnda rize kardeslerimizlele ele verek kardesligi gostermemiz lazým

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Bence Trabzon ile Rizeyi veya Karadenizi bir köseye diger illerimizi öteki köseye. Ayirim yapmanin anlami yok. Rize ilede kardesiz, Maras ve Izmir vs ilede ayni yani öyle zatende ,herkes öyle görmüyor demek.

Karadeniz Birligi bu nasil bir vizyon ?
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Safakno61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence Trabzon ile Rizeyi veya Karadenizi bir köseye diger illerimizi öteki köseye. Ayirim yapmanin anlami yok. Rize ilede kardesiz, Maras ve Izmir vs ilede ayni yani öyle zatende ,herkes öyle görmüyor demek.

Karadeniz Birligi bu nasil bir vizyon ?

Konuyu baþka taraflara çekmeyelim.Zira arkadaþýn anlatmak istediði farklý bir þey.Sonuçta biz ayný coðrafyanýn insanýyýz.Kuymaðýmýzda,horonumuzda,Karadenizimizde ,çayýmmýzda,
    yaðmurumuzda,selimizde,silahýmýzda,daðýmýzda,yayla mýzda hep ayný...Bu kadar ortak yönleri olan insanlarýn birbirine düþman olmalarýnýn mantýksýzlýðýný anlatmaya çalýþýyor.

Kimse kimseye ayýrým yapmýyor.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Konuyu baþka taraflara çekmeyelim.Zira arkadaþýn anlatmak istediði farklý bir þey.Sonuçta biz ayný coðrafyanýn insanýyýz.Kuymaðýmýzda,horonumuzda,Karadenizimizde ,çayýmmýzda,
    yaðmurumuzda,selimizde,silahýmýzda,daðýmýzda,yayla mýzda hep ayný...Bu kadar ortak yönleri olan insanlarýn birbirine düþman olmalarýnýn mantýksýzlýðýný anlatmaya çalýþýyor.

Kimse kimseye ayýrým yapmýyor.
    Merhaba Kardeþlerim BADALOÐLU Çok Güzel Acikladin Eline Kluna Saglik

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

olmasý gereken de bu zaten. Dostluk...Ahmet Abi'nin de dediði gibi ayný topraklarýn insanlarýyýz.Bu düþmanlýk çok saçma ve yersiz.

konu için teþekkürler pukay61revolt

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

evet son maçta anmosfer çok güzeldi bir olumsuzluk yaþanmadý ama geçmiþte bize rum diyenler benim kardeþim olamaz.

iki çiçekle bahar gelmez...
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Ýsmail Alkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Herþeyin bir baþlangýcý vardýr,geçmiþi kurcalamak fayda saðlamaz,geçmiþte çok þeyler olduðu doðru ama artýk geleceðe bakma zamanýdýr,pazar günkü maçta ben ordaydým dostluk-kardeþlik adýna çok güzel tohumlar atýldý,inanýyorumki bu tohumlar yeþerip filizlenecek ve bursa-ankara arasýndaki gibi ortak bir taraftar gurubu ortaya çýkacaktýr,

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Kalýcý olmasý önemli. Rizespor düþmesin yeter
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Ýnþallah düþmez

h@msi61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

nedense biz kaybedince kardeþlik oluyor, kazanýnca düþmanlýk(þiþeler, fener bayraklarý....). ben rizeden dost filan olacaðýný düþünmüyorum, ne de olsa fenerin 2. vataný.
    Konu h@msi61 tarafýndan (18.04.2007 Saat 22:54 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý h@msi61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    nedense biz kaybedince kardeþlik oluyor, kazanýnca bunu düþmanlýk(þiþeler, fener bayraklarý....). ben rizeden dost filan olacaðýný düþünmüyorum, ne de olsa fenerin 2. vataný.
    iþte her platformda bu genellemeyi yapýyoruz evet dogru olabilir fenerli var ama fenerli kadarda trabzonsporlu var sadece olaylarý provake edenleri baz alýp iyi niyetli rizeli kardeslerimizi boyle bi genellemenin içine katmak cok yanlýþ olur bu foruma giren bir cok rizeli olupta trabzonsporu tutan abilerimiz var oyüzden rizeden dost olmaz demek yerine rizedeki provakatörlerden dost olmaz demek daha güzel bi ifade olur

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Aramýzda belki en az fark olan komþu ilimiz lehçemiz geleneklerimiz ve göreneklerimiz birbirine çok benziyor zaten bizden ayrýlma bir il insanlarýný da çok severim çok kere gitmiþimdir hiç de yabancýlýk çekmiyorsunuz çünkü karþýnýzda sizden birini görüyorsunuz bu tür çekiþmelerin sebebi istanbulun ayak oyunlarýdýr

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Arkadaþlar,þuna emin olunki,rizede 1 fenerli varsa 3 tanede trabzonsporlu var bunu unutmayýn,
    peki trabzonda hiç fenerli yokmu acaba ? ben olduðunu biliyorum ,sadece rizeye maletmeyelim,böyle yaparsak kýrarýz oradaki insanlarý ve trabzonsporu tutan rizelileri,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Babam Trabzon'da yaþamýþ, ben hiç yaþamadým. Belki de o nedenle kemençe ile tulum çaldý mý ben heyecan duyarým ama babam tulumda oralý bile olmaz.

Çevremde Trabzonlu'dan çok Rizeli var. Onlarýn pek çoðu da kemençede ayný hazzý duymaz da tulum baþlayýnca titremeye baþlar.

Ýlginçtir. Rize'deki tulum ile bizdeki kemençe ayný ya da çok benzer vurgu ve namelerle çalýnýr ama çalan enstrümanýn katkýsý çok önemlidir, küçüklüðünü böyle yaþayanlar için.

Þimdilerde yapýlan pek çok þarkýda, belki de ticari kaygýlarla ikisi beraber kullanýlýyor. Hem kemençeciler hem de tulumcular avlanýyor böylece

Ýyi de oluyor. Vurgu ayný, renk ayný, ton farký var o da yadsýnabilir seviyede.

Elbette Trabzonlulara Rum diyerek hakaret edenler de olacak. Onlar olmasa kavga edebilir miydik bunca sene? Ama görülüyor ki artýk tulum "Önce Karadeniz" diyenlerin eline geçmiþ ve feneryolu senfonisi yerine, "Yayla Havasý" dinlemeye baþlamýþýz. Kötü mü?
    Konu Tunga tarafýndan (19.04.2007 Saat 00:24 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

demir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    42

bune benzer seyler herkesýmde her renkte heryerde var hepsýný anlarýmda ya býr ýnsan neden baska takým tutar ??? yaný neden fener neden bjk veya baska býse sen fenerý tutarken senýn sehrýrnýn takýmý surnuyorken ne anlamý var ??? trabzon-Rize olayýnýn benzeri Kocaeli-sakarya Arasýnda yasanýr yýllardýr ve her mac muhakkak býr can verýlýr ve ýsýn daha ýlgýncý sakartya ve kocaelideký karadenýz nufusu sehrýnýn %70 lýk býr oranýnýun da uzerýndedýr yaný demek ýstedýgým ahhhhhhhh be ýnsanýmmmmm ahhhhh býr býrlessek varya býr býrlessek marsýn ýsmýný býle karadenýz yapacaz ama olmuyor ýste bosa demýyorlar býze ýnatcý dýye
    Turkýyede adalet 12 yasýnda kýz cocugudur, O nun da kendý Rýzasý vardýr.... Turk mahkemeleri..

"Adaletýn Temelý Mulktur"

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

Burada yazýlan dostluk mesajlarýný,bazý yöneticilerde okusa
    Konu ozcilingir tarafýndan (23.04.2007 Saat 21:41 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: bilgi düzeltme
    TRABZONSPOR ÜYE NO:12458

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

[quote=ozcilingir;753648]Burada yazýlan dostluk mesajlarýný,EKREM CENGÝZ de okusada GS-Trabzonspor maçýndan sonra Gs nin galibiyet anonsunu duyunca uçakta alkýþladýðý için birazcýk utansa.[/quote

Galatasarayýn bizi trabzonda yendiðinde onlarý alkýþlarla uðurladýðýmýzý unutmayalým,o ekrem cengiz ki trabzonsporda yöneticilik yapmýþ,pazar günü rizedeyse trabzon taraftarýnýn boynuna astýðý bordo-mavi atkýyý öperek karþýlýk vermiþtir,
    GÜN DOSTLUK,GÜN KARDEÞLÝK ZAMANI

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý pReN@_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    olmasý gereken de bu zaten. Dostluk...Ahmet Abi'nin de dediði gibi ayný topraklarýn insanlarýyýz.Bu düþmanlýk çok saçma ve yersiz.

konu için teþekkürler pukay61revolt

rica ettim prena_61 ayrýca arkadaiþar bu konunun maç topiði baþlýðý adý altýnda tartýþýldýgýný da býlýyorum ama bu konu ýcýn ayrý býr topic acýlmasý geregý duydum nedenlerýnýde acýkladým zaten yazýmda konunun kalýcý olmasý adýnada baslýk gereklý zaten dýe dusunuyorum
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

ben Karadenizli deðilim ama Trabzonspordan dolayý tam bir Karadeniz hayranýyým.Rize ile geliþen dostluk rüzgarlarýna da çok sevindim inþallah herhangi bir olumsuz skordan sonra bizim açýmýzdan veya Rize açýsýndan farketmez bu dostluk bozulmaz.kalýcý olmasý temennimiz.haklý olarak yukardaki bazý yazýlarda serzeniþler var o çirkin tezüharatlarý tamamýyla Rize halkýna mal etmeyelim her camiada her ortamda arýzalý tipler olacaktýr onlarý kaale almayýn.biz dýþardan birileri olarak sizleri bir kardeþ gibi görüyoruz Trabzon ve Rize halkýný öyle de devam edin.ben Rize yide seviyorum düþmesinide kesinlikle istemiyoýrum.Karadeniz takýmý olduðu için Rize düþmesin,eðer mümkünse Sakarya da düþmesin çünkü kaptaný Murat DUMAN hemþerim Niðde li.arzederim.
    Konu Ertan 51 tarafýndan (19.04.2007 Saat 08:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

burda argo sözler yazan bir kaç insanlýk fukarasý rizeli dýþýndaki bütün rizelileri seviyorum.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Benim de yýllardýr birlikte çalýþtýðým, yaþadýðým, kader birliði ettiðim arkadaþlarýmýn, büyüklerimin bir çoðu Rizelidir ve birbirimizden hiçbir farkýmýz yoktur. Tek farkýmýz onlarýn bazýlarýnýn 3 ezikleri tutuyor olmasýdýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

baþkalarýný tutsun buna laf demiyorum ama bizi çekemeyip Trabzon düþmanlýðý yapmasýnlar yeter.....

buna psikolojide aþaðýlýk kompleksi diyorlar.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)