Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Euro 2012 Polonya-Ukrayna'da!

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Euro 2012 Polonya-Ukrayna'da!

UEFA sürpriz sayılabilecek bir kararla 2012 Avrupa Şampiyonası'nın Polonya-Ukrayna ortaklığında düzenlenmesine karar verdi. 2012 Avrupa Şampiyonası Moskova'da düzenlenen 1980 Olimpiyatları sonrası Doğu Avrupa'da gerçekleştirilen en büyük spor organizasyonu olacak.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

UEFA sürpriz yaptı. EURO2012 Polonya-Ukrayna'da..

UEFA Galler'in Cardiff şehrinde yaptığı açıklamayla 2012 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmasına karar verdiği sonucu bildirdi. Sonucu UEFA Başkanı Michel Platini duyurdu. 1980 Olimpiyatları sonrası Doğu Avrupa'da gerçekleştirilen en büyük spor organizasyonu 2012 Avrupa Şampiyonası olacak.

Adaylar arasında yer alan son dünya şampiyonu İtalya favori olarak düşünülüyordu. 1990 Dünya Kupası'ndan beri bu tarz büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmayan İtalyanların sezon başında açığa çıkan şike skandalı sebebiyle tercih edilmediği tahmin ediliyor.

Adaylar arasında Hırvatistan-Macaristan ortaklığı da vardı.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için İtalya ve Hırvatistan-Macaristan ortaklığıyla yarışan Polonya-Ukrayna, UEFA Yönetim Kurulundan 8 oy alarak 2012'yi düzenleme hakkını elde etti. Diğer adaylardan İtalya 4 oy toplarken, Hırvatistan-Macaristan ortaklığına oy çıkmadı.

2012'nin favorileri arasında gösterilen İtalya'nın son zamanlarda futbolda yaşanan şike skandalları ve son olarak Sicilya derbisinde 1 polisin ölümüyle sonuçlanan şiddet olayları nedeniyle tercih edilmediği belirtiliyor.

UEFA Başkanı Michel Platini'nin kazananı açıklamasının ardından basına konuşan Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Michal Listkiewicz, 2 ülkede yaşayan 85 milyon insanın bu büyük futbol organizasyonunu beklediğini kaydetti.

2012'NİN STATLARI
    2012 yılında yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Polonya'nın Gdansk, Poznan, Warşova ve Wroclaw kentlerinde bulunan statlar kullanılacak.

Diğer bir organizatör olan Ukrayna'dan ise Kiev, Donetsk, Dnipropetrovsk ve Lviv kentleri futbol şölenine ev sahipliği yapacak.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bulunan ve 1980 Rusya Olimpiyatları'na ev sahipliği yapan Olimpiyat Stadı'nda ise final maçının oynanabileceği bildirildi.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Kobalas61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

alahallah bunlar 3.dunya ülkesi neredeyse tabı futbol acısından imkanları nedir tam olarak bilmiyorum ama bu ülkelere verildiyse bu onemlı org. mutlaka vardır bı sebebi
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Polonya adına sevindim.. Hayırlı olsun
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iki ülke için hayırlı olsun

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Biz ne zaman ev sahipliği yapıcaz acaba
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

polanyami ? yuhh be
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslında bu karar benim için çokta sürpriz değildir.İtalyadaki geçen sene olan şike olaylarını hatırlayın.Ayrıca Catanıa-Palermo maçındaki saha dışı olaylarda ölen bir polis yüzünden İtalya'da bazı stadların güvensizliğinden dolayı bazı maçlar seyircisiz oynandı.Hala daha oynanıyor.

Bunlar İtalya için hep eksi olan değerlerdi.Birde tabi bu işin siyasi kısmı var.Nedir o?Geçenlerde yapılan UEFA seçimlerinde verilen sözler!!!Platini,UEFA başkanlığını kazandığında kim bilir ne dedide bu ülkelerin delegelerinin oylarını kazandı?

Bu arada işin güzel tarafı İtalya'da daha önce böyle büyük organizasyonlar yapılmıştı ama diğer ülkelerde o kadar da büyük organizasyonlar yapılmamıştı.Hem İtalya'da malum Akdeniz ülkesi.O yüzden turnuva boyunca çok sıcak olur.Futbolcularda aşırı sıcağı sevmezler.Tabi taraftarlarda...O yüzden Polonya ve Ukrayna, İtalya'ya göre daha serin bir ülkedir.Bunlarda etken olabilir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)