Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lütfen Artýk Bu Son Olsun, Trafik Canavarý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Standart Lütfen Artýk Bu Son Olsun, Trafik Canavarý...

arkadaþlar lütfen dikkatli olalým bizler de çok sýk yolculuk yapýyoruz..

Kapadokya gezisine giden öðrencileri taþýyan otobüs Konya-Aksaray karayolunda kamyonla çarpýþtý. Aksaray Valisi Sebati Buyuran, ilköðretim okulu öðrencilerini taþýyan otobüs ile kamyonun çarpýþtýðý trafik kazasýyla ilgili olarak, "Netleþen rakamlara göre kazada ölü sayýsý 32, yaralý sayýsý 30" dedi.
    Kazanýn ardýndan Aksaray Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi alan ve Buyuran, kendisine ulaþan son bilgileri basýn mensuplarýna açýkladý Buyuran, þunlarý kaydetti:
    "Netleþen rakamlara göre kazada ölü sayýsý 32, yaralý sayýsý 30. Yaralarýn 4’ünü Konya, 3’ünü Kayseri’deki hastanelere sevk ettik. Ýzmir Valisi ile de irtibata geçtik, kendisi de Aksaray’a geliyor. Hayatýný kaybedenlerin cenazeleri uçakla Ýzmir’e nakledilecek." Aksaray Devlet Hastanesine kaldýrýlan ve kazada hafif yaralanan otobüsün ikinci þoförü Ahmet Cengiz ise AA muhabirine þunlarý söyledi:
    "Kaza sýrasýnda otobüsün bagaj bölümünde uyuyordum. Otobüsten nasýl çýktýðýmý da bilmiyorum. Öðrencileri Ýzmir’den Kapadokya’ya götürüyorduk.
    Otobüsün içinde aþýrý yolcu yoktu, istesek de zaten fazla yolcu alma imkanýmýz yoktur. Kazanýn oluþ þekliyle ilgili ise hiç bir bilgim yok. Halen kazanýn þoku içindeyim."

ÝZMÝR MÝLLÝ EÐÝTÝM MÜDÜRÜ AYDOÐAN: OTOBÜSTE 46 KÝÞÝ VARMIÞ

Ýzmir Milli Eðitim Müdürü Kamil Aydoðan, kendilerine gelen bilgilere göre otobüste 3'ü öðretmen, çoðu ikinci sýnýf öðrencisi olmak üzere 46 kiþi bulunduðunu, bazý velilerin de geziye katýldýðýný söyledi.
    Aydoðan, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, ikisi kamyondakilerden olmak üzere kazada toplam 32 kiþinin öldüðünü öðrendiklerini belirterek, otobüste 3 öðretmen ve çoðu 2. sýnýfta okuyan öðrenciler olmak üzere 46 kiþinin bulunduðunu kaydetti.
    Geziye bazý velilerin ve baþka sýnýflardan öðrencilerin de katýldýðýný ifade eden Aydoðan, "Biz burada bekliyoruz. Aksaray Valiliði ve Milli Eðitim Müdürlüðü orada gerekenleri yapýyor, bize bilgi ulaþtýrýyor" dedi.
    Öte yandan, kaza haberini duyan öðrenci velileri ve öðretmenler okula geldi. Veliler, veli ve öðretmen yakýnlarý, geziye katýlan çocuklarý ve yakýnlarýyla ilgili bilgi almak istedi, ancak yetkililere ulaþamayýnca gözyaþlarýna boðuldu.
    Bazý velilerin telefonla Aksaray'a ulaþmaya çalýþtýklarý gözlendi.
    Geziyi 2-B sýnýfý öðretmeni Yeþim Aygül'ün düzenlediði, otobüsün dün gece hareket ettiði, gerekli bütün izinlerin Ýlçe Milli Eðitim Müdürlüðünden alýndýðý öðrenildi.
    Öte yandan, okula gelen ve fenalaþan velilere Ýzmir Saðlýk Müdürlüðünden gelen ambulanslý ekipler müdahale etti.

• Annesinin rahatsýzlýðý hayatýný kurtardý

GEZÝYE KATILANLARIN ÝSÝM LÝSTESÝ BELÝRLENDÝ

Ýzmir Vali Yardýmcýsý Celalettin Eran, Aksaray yakýnlarýnda meydana gelen trafik kazasýnýn, Ýzmir için çok üzücü bir olay olduðunu belirterek, adli iþlemlerin tamamlanmasýnýn ardýndan cenazelerin bugün Ýzmir'e getirileceðini söyledi.
    Ýzmir Vali Yardýmcýsý Celalettin Eran, gazetecilere yaptýðý açýklamada, Ýzmir için çok üzücü bir olayýn yaþandýðýný belirterek, kazada Ýzmir'den 30 kiþinin öldüðünü söyledi. Ýzmir Valisi Cahit Kýraç'ýn Aksaray'da olduðunu ve konuyla ilgilendiðini dile getiren Eran, þu bilgileri vredi:
    "Adli iþlemlerin tamamlanmasýnýn ardýndan cenazeler getirilerek. 30 civarýnda yavrumuzu, velimiz, öðretmenimizi kaybettik. Sayýn Valimiz þu an Aksaray'da çocuklarýmýzýn baþýnda. Özel uçakla bugün cenazelerimizi getireceðiz, morgda muhafaza edeceðiz. Yarýn defnedeceðiz. Valilik kriz merkezi devrede, çalýþýyor. Çok üzücü bir hadise. Velilere, ailelere baþsaðlýðý diliyorum. Yarýn okulda tören yapýlacak. Konuyla ilgili ihmal var mý tespit edilecek." Vali Yardýmcýsý Eran'ýn açýklamayý yaparken gözyaþlarýna hakim olamadýðý gözlendi.
    Ýl Milli Eðitim Müdürü Kamil Aydoðan ile Saðlýk Müdürlüðü Acil Saðlýk Hizmetleri Müdürü Okan Özmen, okula gelerek, geziye katýlanlarýn isim listesini inceledi. Velilerin alýnmadýðý öðretmenler odasýna giren Aydoðan ile Özmen, ellerindeki listeden, kazada ölen ve yaralananlarýn isimlerini belirlemeye çalýþtý.
    Geziye katýlan öðrenci ve velilerin listesi þöyle:
    Begüm Güler, Ergül Aygün, Serpil Öznur, Naz Tömer, Gülbin Koca, Özben Koca, Nergiz Kavalcý, Abdülkadir Akbulut, Özlem Ýncesu, M. Ali Küçükkurum, Ýbrahim Yalçýnkay, Azize Sevinç, Deniz Evsen, Çaðan Kaðan Adýgüzel, Halil Adýgüzel, Melek Karadað, Mustafa Karadað, Emre Güven, Burhan Kýlýçoðlu, Elif Çalmandan, Beyhan Saruhan, Ýsmet Alaþ, Sabire Çoban, Mine Okbay, Tuðba Çoban, Selim Meriç, Nevin Kundakçýoðlu, Derya Karabalýklý, Songül Akcan, Ýbadettin Açan, Bilgün Adýgüzel, Açelya Adýgüzel, Kenan Ýne, Gülsüm Ýne, Ömer Utlu, Ferda Utlu, Meryem Ýncesu, Özgür Ýncesu, Buse Güler, Okþan Güler, Ezgi Karakaþ, Hatice Oban ile sorumlu öðretmenler Yeþim Aygün ve Nuray Ýltuþ.

YOL KAZADAN YAKLAÞIK 6 SAAT SONRA TRAFÝÐE AÇILABÝLDÝ

Aksaray'da 32 kiþinin öldüðü açýklanan trafik kazasýnýn ardýndan, çarpýþan kamyon ve otobüs ile etrafa saçýlan parçalar kaldýrýlarak yol yaklaþýk 6 saat sonra trafiðe açýldý.
    Kaza yerinde savcýlýk tarafýndan gerekli incelemeler yapýldýktan sonra, çekiciler yardýmýyla otobüs ve kamyon ile yola saçýlan parçalar kaldýrýldý.
    Otobüs ve kamyonun þoför mahallinin bütünüyle ezildiði, otobüsteki koltuklarýn büyük kýsmýnýn kazanýn etkisiyle yerinden koptuðu görüldü.
    Kanlar ve cam parçalarýyla kaplý zemin, itfaiye ekipleri tarafýndan yýkandý. Çalýþmalarýn ardýndan, yol kazadan yaklaþýk 6 saat sonra trafiðe açýldý.
    Öte yandan, olay yerinde çok sayýda jandarma ve polis ekibi görev yapýyor. Kaza yerine ulaþan televizyon ekipleri, canlý yayýnlarla geliþmeleri duyuruyor.
    Bu arada, kaza yerine çok sayýda vatandaþ da toplandý. Kazayla ilgili deðerlendirme yapan çevre köyden vatandaþlar, olay yerinde kazaya neden olabilecek kavþak benzeri bir unsurun bulunmadýðýný, kazanýn þoförlerden birinin uyumasý nedeniyle olabileceði öne sürdü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Çok üzücü bir haber bu. Ýnanýlacak gibi deðil. Yaklaþýk 40 ailenin caný tarif edilemeyecek þekilde yanmýþ oldu. Yazýk, günah...

Hayatýný kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet, yakýnlarýna ve sevdiklerine sabýrlar dilerim...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

haberi okuyunca içim burkuldu küçücük çocuklar... ALLAH rahmet eylesin ailelerine sabýrlar versin.
    Maalesef ülkemiz trafik canavarýný bir türlü yenemiyor. Lütfen dikkatli olalým kurallara uyalým, canlar yanmasýn...

Serap - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Bu çok acý!Allah rahmet eylesin,ailelerine sabýr versin..

marcelinhos100 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Allah rahmet eylesin çok acý bir olay küçüçük bedenler öldü kazada Allah kimseye bu tür acýlar yaþatmasýn

Ama ne yazýk ki olayýn diðer acý tarafý malum medya televizyonlarda darbecilerin ankara çýkarmasýný yayýnladýðý için 33 tane caný umursamýyor Kanal 24 televizyonu dýþýnda yayýn yapan ve haber veren yok

insan hayatý bu kadar ucuz olmamalý maalesef
    2010-2011 Sampiyonu Trabzonspor

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Haberi okudum sok oldum. Neden bu dikkatsizlik diye soruyorum kendi kendime. Allah rahmet eylesin. Mekanlari Cennet olur insallah
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

üzücü bi durum ne diyeceðimi bilemiyorum,ALLAH rahmet eylesin,ailelerine sabýrlar versin
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

insaný yüreði parçalanýyor ölenlere Allahtan rahmet diliyorum ailelerinde baþ saðlýðý diliyorum

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ýzmir yasta. Tertemiz , masum çocuklarýn ne günahý vardý. Çok acý bir olay. Allah ölen çocuklarýmýzýn yakýnlarýna sabýr versin.

Trafik kazasýndan insan ölmesin artýk
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet eylesin, yakýnlarýna sabýr versin
    Fanatik Pacci

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Allah rahmet eylesin ailelere sabýrlar versin.
    Son yýllarda baya bi azalma göstermiþti trafik kazalarý.Gönül isterki hiç olmasýn ama anlýk hatalar veya düþüncesizliklerin sonucu çok acý oluyor.
    Özkan SÜMER

Serdar ÖZCAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

Allah rahmet eylesin. ailelerine sabýr versin
    BMN |KOCAELÝ

Bir gece ansýzýn...81-Düzce 82-Musul 83-Kerkük...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çok kötü bir durum.Bu durumda ne söylenirki.Kelimelerin kifayetsiz kaldýðý andýr bu an.Allah rahmet eylesin.Ailelerine Allah sabýr versin.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Ölenlere Allah'tan rahmet, yakýnlarýna sabýrlar niyaz ediyorum.

Bir kavþaða üç saniye erken girmek için neleri ortaya koyduðumuzu (riske ettiðimizi) idrak edebildiðimiz günleri acaba ben görebilecek miyim?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Allah rahmet eylesin, ülkemizdeki trafik kurallarý ve uygulamalarýna alýþan insanlar bu nedenle yurt dýþýnda temiz sicille araba kullanamýyorlar. Kurallara uymadýðýnda geçmiþine iþlenen o bilgiler senin yakandan düþmüyor, her yerde karþýna çýkýyor...

Þaþkýnlýðý üzerinden attýktan sonra; emniyet kemeri takmaya da, kavþaklarda durup yol vermeye de, ambulans ve okul taþýtý geçtiðinde yolun saðlý sollu durmasýna da (peþine takýlmadan) alýþýyorsun, bunu biliyorum.

Tamam böyle bir sistemi zor oturturuz da, bari daha dikkatli olalým.

frdws - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35

allah rahmet eylesin.kazada ölenlerin ailelerine Allah sabýrlar versin.yaralananlara da acil þifalar wersin...
    Bu ülkede trafik kazalarýnýn azalmasý çok zor...her önüne gelen ehliyet aldýktan sonraa nasýl düzelsinn...yazýkk!!!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Þimdi evli olduðumu , kendi çocuðum olduðunu düþünüyorum.Allah'ým ne büyük acýdýr bu yaþanan.Allah(c.c) ölen kardeþlerimizin mekanýný cennet eylesin.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Aksaray Devlet Hastanesi önünde bekleyen aile yakýnlarýndan edinilen bilgiye göre, ölenlerden 17'sinin isimlerinin Ýmalettin Açan (33), Songül Açan, Berfin Açan (8), Beren Açan (4), Mehmet Ali Küçükburun (62), Büþra Güven (8), Halil Adýgüzel (66), otobüs þoförü Cumhur Çoban (39), kamyon sürücüsü Adnan Ölmez (44), Adnan Ölmez, Emin Utku, Tuðba Çalýþkan, Ümit Gülbek, Özgen Ýnce, Ege Eryiðit, Kenan Özeri ve soyismi Oltulu olan bir kiþi olduðu kaydedildi.

Allah rahmet eylesin.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Bu acýya yürek nasýl dayanýr?

Hürriyette çocuklarýn ölmeden önce söyledikleri þarkýnýn videosu var.Þarký hangisi biliyor musunuz?Ferhat Göçer-Cennet
    Konu antagonist tarafýndan (15.04.2007 Saat 14:21 ) deðiþtirilmiþtir.

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

bu gezide ölen GÜLBÝN KOCA bizm okulda 10.sýnýf öðrncisi. annesi bu kaza yapan okulda öðretmnmþ. gülbin de gitmþ geziye we ana kýz ölmüþler

butun okul yasa bürnmþ durumda gülbin için..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Allah cümlesine rahmet eylesin,yakýnlarýna sabýr versin.Gerçekten çok acý bir olay,küçücük çocuklar,aileleri,öðretmenler...

Kazanýn gerçekleþtiði yerde sýklýkla benzeri kazalar oluyormuþ,çok düz ve gidiþ geliþ birleþik bir yol.Þoförleri deyim yerindeyse uyuklatacak vaziyette yani,dikkat kaybýna yol açýyor.Nitekim kaza da muhtemelen þoförün uykulu olmasý sebebiyle þerit ihlalinden gerçekleþmiþ.Þimdi çýkýp diyorlar ki yolu böleceðiz.Giden canlardan sonra mý?Yazýk günah...Þoföre de Allah rahmet eylesin arkadan konuþulmaz ama sorumsuzluðunun sonucu çok aðýr oldu...

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

http://rapidshare.com/files/26012667/04_Par_a_4.wma

bu þarkýyý gezide ölen GÜLBÝN KOCA (16) söylüyor.. 2002 de çocuk korosuyla birlikte..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

28_bordomavi_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

Allah tan ailelerine sabýr diliyoruz..bu kadar acýya ana ve baba yüreði nasýl dayancak Allah yardýmcýlarý olsun....
    ANTÝÝSTANBULLLLLLLLLLLLLLLLLLL...........!!!

Yaþ
    34

yolda çocuklarý ölen bütün ailelerine allah sabýrlýk wersin ölen çocuklarýmýza da allah tan rahmet diliyorum lütfen dikkatli olalým bir hata o kadar kiþinin ölümüne yol açýyor

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Hepsine Allah Rahmet Eylesin, mekanLarý Cennet oLsun. YakýnLarýna Allah sabýr versin...

Bu haberi duyunca süreðim çýz etti. Buðün gazetede kazayLa iLgiLi detayLarý okurken gözLerim doLdu
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)