Hesaplipazar
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Site Tantm: Dou Karadeniz.Net

Ankara l Temsilcisi Snmez zl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Standart Site Tantm: Dou Karadeniz.Net

www.dogukaradeniz.net / www.dogukaradeniz.org sitesi yayn hayatna balamtr. lgilerinize sunulur..

Site Sunumu:

Uzun zamandr, zaman getike insan zerindeki etkisi ve dnyadaki nemi artmakta olan sanal ortamda Dou Karadeniz’i bir btn olarak ele alp anlamaya ve anlatmaya alan bir sitenin yokluunu hissediyorduk. Bu boluun mmkn olduunca seviyeli ve kaliteli bir biimde doldurulmas iin aba sarfettik, altk.

Nihayet alma dnemimizden bir verim elde etmi ve dogukaradeniz.net’i yayna am bulunuyoruz.

Bu site size imdilik Dou Karadeniz’imizdeki ehirler hakknda genel bilgiler verecek. Bu bilgilerin gn getike gncellenecei ve geniletileceini de sylememiz gerekir. Bu alma ierisinde, sadece illerin deil, ilelerin de teker teker ele alnmas planmzn olduunu da sizlerle paylamak isteriz.

Sitemizde yer alan bu ansiklopedik alan dnda, sitemiz yazarlarnn eitli konulardaki makaleleri ile Dou Karadeniz’in meselelerini ele alacaz. Siyasetten spora, ekonomiden sala kadar her konuya, imknlarmz dhilinde eilmek niyetindeyiz.

Dou Karadeniz’in bu yeni sesi, sizlerden gelen destek ve moral gc ile gittike grleecek ve glenecektir.

Bylelikle, sitemizi siz sayn okurlara sayglarmzla takdim etmi oluyoruz.

Esen kalnz.

Not: Bu tantm iin bordomavi.net site ynetiminden izin alnmtr.
    "Trabzonluluktan aldm zevki hibir eyden almadm. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha gzel..."

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    43

Hayirli olsun...

Sitenizi tam anlamiyla inceleyemedim. Zira su an sitenize baglanmakta gclk cekiyorum. Ordu ilini de Dogu Karadeniz sinirlari icerisine alsaydiniz iyi olurdu. Bence Ordu en az Bayburt ili kadar Dogu Karadeniz e aittir.

Karadenizi tanitma amaci gden her calismayi desteklerim. Basarilar diliyorum.
    Tomurcuk derdinde olmayan aa odundur!

N. F. Ksakrek

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Doukaradeniz.Net'e yayn hayatnda baarlar dilerim. Umarm yklenecei sorumluluk ile bu alandaki byk boluu biraz olsun kapatacaktr.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre yesi
    tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

ak konualm sitenin tasarmn ve ieriini ok yetersiz buldum.umarm daha iyi olur.

Fatih Efe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2006
    Ya
    35

Standart medyada dou karadeniz_____uzungl

Arap turistler Karadeniz'i istiyor; ama otel yokSahilyolu'nun almasyla birlikte ulam sorunu zlen Karadeniz, imdi turizmdeki skntlara are aryor. Denizi, bozulmam tabiat, su sporlarna uygun akarsular, yaylalar ve temiz havasyla byk bir potansiyeli barndran blge, altyap yetersizlii yznden turistleri komu lkelere kaptryor.Uzungl, Ayder Yaylas, oruh Nehri, Frtna Vadisi, Zigana Geidi, Smela Manastr gibi tabii ve tarih gzelliklere ev sahiplii yapan Karadeniz, zellikle Araplar cezbediyor. Asya ve Uzakdou'dan gelenler de Karadeniz'i tercih edince talep patlamas yaanyor. Bunu dikkate alan yabanc tur operatrleri Trabzon, Samsun gibi illere charter uak seferleri koymak istese de Trk seyahat acenteleri aresiz. Turistleri arlayacak nitelikte otel olmad iin taleplere olumsuz cevap veriyorlar.
    Trkiye'de en nemli istihdam kollarndan birisi olan turizm, dorudan ve dolayl yaklak 2 milyon kiiye i imkan salyor. Ancak zellikle otellerin deniz, gne, kum turizminin yaygn olduu Antalya, Alanya gibi sahil blgelerine younlamas dengesiz bir dalm da beraberinde getirdi. Tesisler arasndaki rekabet sonucu fiyatlar birdenbire dnce otel saysndaki fazlalk tartlmaya baland. 2005 verilerine gre Trkiye'de Turizm Bakanl belgeli 2 bin 500'n zerinde konaklama tesisi ve 525 bin yatak kapasitesi bulunuyor.
    Ancak tesislerin turistik merkezlere gre dalm incelendiinde dengesizlik gze arpyor. Buna gre otellerin yatak kapasitesi Antalya'da 202 bin, stanbul'da 53 bin, Mula'da 77 bin, zmir'de 25 bin ve Aydn'da 22 bin iken, geri kalan 76 ehirdeki tesislerde toplam yatak says sadece 103 bin. zellikle Karadeniz gibi potansiyelin yksek olduu blgelerde en byk sorun nitelikli konaklama tesislerinin azl. Karadeniz'de yaklak 20 bin yatak kapasitesinin byk ounluu pansiyon eklinde. 4 ve 5 yldzl ehir otelleri daha ok i ve toplant amal gelenlere hizmet veriyor. Yeni hedef pazarlar olarak adlandrlan Uzakdou, Ortadou ve Asya lkelerinden gelen ziyaretiler deniz, gne, kum yerine yeil alanlarn bol, havann temiz olduu yerlere gitmeyi tercih ediyor. Bu lkelerden turist getiren seyahat acenteleri, sahil blgelerine olduu gibi Karadeniz'e de charter seferleri koymak istiyor; ancak konaklama konusundaki skntlardan dolay bu projelerini gerekletiremiyor.
    'mkan olsa hemen otel aarm'
    Ortadou pazarna alan Heysem Tur'un sahibi Ayman Maslamani, 11 Eyll saldrlarnn ardndan ABD'ye ilgisi azalan, nyargl yaklald iin Avrupa lkelerine de gitmeyen Arap turistlerin Trkiye'ye yneldiine dikkat ekiyor. Talep zerine Antalya, Marmaris, Bodrum gibi sahil blgelerine birka yldr charter uak seferleri koyduklarn ve her hafta uak dolusu turisti bu blgelere getirdiklerini kaydeden Maslamani, yle konuuyor: "Arap turistler Uzakdoulu turistler gibi daha ok tarihi, kltrel ve yeillii bol meknlara gitmeyi tercih ediyor. Sahile gidenler, artk baka yerler aryor. Karadeniz'in nn duyduklar iin bu blgelere gelmek istiyorlar. Birlikte altmz Arap seyahat acenteleri, mterilerinden Karadeniz'e ynelik youn talep geldii iin bu blgeye charter uak seferleri koymay teklif ediyor. Ancak 3 yldz ayarndaki, yatak kapasitesi ok az olan pansiyonlarn dnda alternatif olmad iin bu teklifi geri eviriyoruz. Eer imkanm olsa bir dakika durmaz Karadeniz'e 4-5 yldzl otel kurarm." Tur operatrlerinin charter seferlerini mecburen Karadeniz'e sahili bulunan Bulgaristan gibi komu lkelere ynlendirdiine dikkat eken Maslamani, blgedeki mevcut pansiyonlarn birounda da tur dneminde yer bulamadklarndan ikayet ediyor. Scaktan ikayet eden Arap turistlerin, Karadeniz'de yazn bile gece 10'lara den scaklktan ok holandn syleyen Maslamani, "Bu blgede kn Trkleri, yazn yabanclar arlayacak, 12 ay alacak lks tesisler kurulabilir. Geliri yksek Arap turist Karadeniz'e iyi para brakr. Yatrm olursa charter seferlerine hemen balarz." diyor.
    Mercan Turizm'in sahibi Cneyt Meng de iklim ve tabii gzellikleri sebebiyle Karadeniz'e talebin ok yksek olduunu vurgularken, konaklama tesisi yetersizliinden dolay buna cevap verememekten yaknyor. zellikle Kuveyt'ten gelen turistlerin Karadeniz'e ayr bir ilgisinin olduunu ifade eden Meng, Karadeniz'e Ortadoulu mterileri iin bir haftalk veya 15 gnlk turlar dzenlemek istiyor. Samsun'dan Artvin'e kadar sahil blgelerindeki gzelliklerin gsterilmesini salayacak turlar iin tek engel otellerin yetersizlii. Meng, gelir seviyesi olduka yksek olan turistlere hitap edecek tesisler yaplmasnn art olduunu ifade ediyor.
    Yayla turizmi iin 22 merkez kurulacak
    Turizm Bakanl, 2023 Turizm Stratejisi Eylem Plan'nda zellikle Karadeniz'de younlaan yayla turizmi iin eitli projelere yer veriyor. 22 yayla turizm merkezi iin dnlen plan kapsamnda Karadeniz'de yatak kapasitesinin 20 binden 40 bine karlmas da hedefleniyor. Yayla turizminin altyapsnn gelitirilmesi ve niteliinin artrlmas iin yaplacaklardan bazlar yle: Kitle turizmi olarak kullanlacak alanlarda fiziksel planlama almalarna zemin oluturacak kadastro almalarnn tamamlanmas. mar slah planlar hazrlanarak gerektiinde kamulatrma ile ihtiya duyulan altyapnn bitirilmesi. Tabiat turizmi alanlarnda evre dzenlemesi yaplmas.
    Yatrmclar, tevik vermesini istiyor
    Turistik Otelciler ve Yatrmlar Birlii Bakan Timur Bayndr, youn turist ak sebebiyle yatrmclarn sahil blgelerine otel yapmak iin yartn, Karadeniz gibi blgelerin ihmal edildiini kaydediyor. Dnyada turizm hareketlerinde tabi gzellikler, yayla, kltr gibi farkl alanlarn da n plana ktna dikkat eken Bayndr, Karadeniz'in nce cazip hale getirilmesi iin tesis ina edilmesini istiyor. Bayndr, yatrmclarn bir yere tesis kurarken ilk yatrm maliyetinin nemli olduunu, bu sebeple Turizm Bakanl'nn sahil blgelerinde olduu gibi Karadeniz'de de yatrm yapacaklara cazip tevikler sunmas gerekliliinin altn iziyor. Ziyareti saysndaki art isizliin tek aresi ki yl iinde ilenen Rahip Santoro ve Agos Gazetesi Genel Yayn Ynetmeni Hrant Dink cinayeti, gzlerin Karadeniz Blgesi'ne evrilmesine sebep olmutu. Her iki cinayet de Trabzonlu ya kk genler tarafndan ilenmiti. Aratrmalarda, blgede isizlik orannn yksek olmas sebebiyle etelerin genleri etkisi altna ald ortaya kmt. Tarm dnda ciddi istihdam kaps olmayan blgenin turistik potansiyelinin kullanlp tesislerin inas halinde genlere i imkan salanaca belirtiliyor.
    ......mutedil dalgal..
    frtna ihtilal efsane

Fatih Efe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2006
    Ya
    35

bizim taraftar dernekleri gibi blge iin tantm yapan bi dnya site var
    yararl olur mu bilmem ama tavsiye edilen sitede bi benzeri.ama yine de gzel.
    ......mutedil dalgal..
    frtna ihtilal efsane

guci 29 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Hayrl olsun Ne de olsa Dou Karadenizliyiz!!!
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin mrn yedi senelerin...

uayip Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

hayrl ugurl olsun
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadalk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! nk Blbl Gle, Karga plge Gtrr:

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Hayrl olsun , Artvin'im iin ziyaret ederim bol bol
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre yesi
    Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

Yayna hazrlanmas iin nasl bir emek harcandn yakndan bilen biri olarak dogukaradeniz.net sitesinin Karadeniz Trkl'ne hayrl olmasn dilerim.
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, ampiyonluk kupas TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Alnt TaraftaR Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hayirli olsun...

Sitenizi tam anlamiyla inceleyemedim. Zira su an sitenize baglanmakta gclk cekiyorum. Ordu ilini de Dogu Karadeniz sinirlari icerisine alsaydiniz iyi olurdu. Bence Ordu en az Bayburt ili kadar Dogu Karadeniz e aittir.

Karadenizi tanitma amaci gden her calismayi desteklerim. Basarilar diliyorum.
    lginiz ve neriniz iin teekkrler. Fakat Ordu, Orta Karadeniz snrlar iinde yer alr. Sadece Melet ay'nn dousunda kalan kk ksm Dou Karadeniz'e dahildir. bu yzden Ordu'yu dahil etmedik.

Sayglar.
    "Trabzonluluktan aldm zevki hibir eyden almadm. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha gzel..."

yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Alnt felis61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bizim taraftar dernekleri gibi blge iin tantm yapan bi dnya site var
    yararl olur mu bilmem ama tavsiye edilen sitede bi benzeri.ama yine de gzel.

Sitenin amac yalnzca tantm yapmak olmad gibi, taraftar derneklerinden de biraz farkl bir oluum amalanmaktadr. Yine de teekkr ederiz.

Trabzonspor Kongre yesi

Genel Koordinatr
    akr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Dou Karadeniz kltrn Laz ve Rum kltrleriyle birletirmeye ve blgemizi bunlarla tanmlamaya alan 'art niyetli' zihniyete kar "panzehir" gibi bir duru. Ad, dogukaradeniz.net...

Emei geenlere, hazrlayanlara sonsuz teekkrler. Byle bir platforma ihtiyacmz vard.
    "... hayat Bordo-Mavi'dir!"

"enol Gne, Trkiye'nin en saygn ve en nemli futbol adamdr. "

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Doukaradeniz.Net - Son Haber

Dnya Tiyatrolar Trabzon'da Buluuyor
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Thumbs down

Alnt Moyunur Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Site iin tebrikler de, bu resim gerekten rahatszlk veriyor. lkemizin snrlar m deiti ne oldu?

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Alnt saglam Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Site iin tebrikler de, bu resim gerekten rahatszlk veriyor. lkemizin snrlar m deiti ne oldu?
    Ben buna dikkat etmemitim.Bence de pek uygun bir resim deil.stemeyerek de olsa bakalarnn ekmeine ya srmeyelim.

Siteyi hazrlayan arkadalarn eline salk.
    Konu antagonist tarafndan (15.04.2007 Saat 00:08 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

lkedeki malum grubun ve d mihraklarn yllardr usanmadan hazrladklar hayali haritalardan dolay, yurdum insannn harita meselesine ne kadar duyarl hale geldiinin kantdr son iki mesaj. Harita grdk m geriliyoruz...

Bu hassasiyet iyidir aslnda ama paranoyaya kaymazsa tam sper olacak.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Ben yanl yere baktm sanrm ya da corafya bilgilerimi kontrol edip lke snrlarn yeniden kefetmem gerek... Baksana sadece Anadolu'nun kuzeyinde bir blge Trk bayra ile sembolize ediliyor, kalanlar Rum igali altnda m acaba?

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    43

Alnt Moyunur Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    lginiz ve neriniz iin teekkrler. Fakat Ordu, Orta Karadeniz snrlar iinde yer alr. Sadece Melet ay'nn dousunda kalan kk ksm Dou Karadeniz'e dahildir. bu yzden Ordu'yu dahil etmedik.

Sayglar.
    Bahsettiginiz husus devletin cizdigi sinirlarla alakali diye dsnyorum. Esasen Gmshane il sinirlari icerisinde yer alan Kadirga Yaylasi ya da Zigana Dagi nasil Trabzon ile aniliyorsa, Ordu da Dogu Karadeniz ile birlikte anilmaktadir.

Ordulu nsanlarin gnlk yasantisi, folklorik ve kltrel hayat tarzlari Dogu Karadeniz ile bire birdir.

DoguKaradeniz.Net sitesi olarak ne tr bir tanitim cabasi icinde oldugunuzu bilmedigim icin, bu konuda fazla israrci olmayacaim. Sadece gnlmden geceni syledim. Calismalarinizda basarilar diliyorum...
    Tomurcuk derdinde olmayan aa odundur!

N. F. Ksakrek

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

Alnt Can basten Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    lkedeki malum grubun ve d mihraklarn yllardr usanmadan hazrladklar hayali haritalardan dolay, yurdum insannn harita meselesine ne kadar duyarl hale geldiinin kantdr son iki mesaj. Harita grdk m geriliyoruz...

Bu hassasiyet iyidir aslnda ama paranoyaya kaymazsa tam sper olacak.
    Siteyi yapan Moyunur'u ahsen tanmasam ben de ard niyyet arardm.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

kutoz
    Ziyareti

dogukaradeniz.net 'e yklenmi olduu misyonda, baarlar diliyorum. zerimize den bir grev olursa, her zaman yannzdayz...

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

Alnt Kokturk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Siteyi yapan Moyunur'u ahsen tanmasam ben de ard niyyet arardm.
    Ben de bundan bahsediyorum ite... Zira iin asl logoyu grnce ayn irrite olma durumu ilk anda bende de vuku bulmutu elimde olmadan.

Ama yaplmas gereken kendimize gvenmemiz ve mene-i efkar korkusunu zerimizden atmamzdr.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Deerli arkadalar,

Logodaki harita, Dou Karadeniz haritasdr. Yani, siyas deil, coraf bir blgeyi belirtmek iin hazrlanmtr. Fakat siyasal armlar yapyorsa ve rahatszlk duyuluyorsa elbette deitirilebilir. Yaknda yeni bir logo yukarda alntlanm olan resmin yerini alacaktr. lginiz iin teekkr ederiz.

Sayn TaraftaR,

Sitenin ehirler baznda kapmasn belirlerken klasik coraf ayrm temel aldk. Buna gre, daha nce de belirttiim gibi, Dou Karadeniz blm Ordu'nun Melet ay'ndan douya doru uzanmaktadr. Coraf btn kaynaklarda bu bilgi bu ekilde geer.

Ordu'nun kltrel olarak Dou Karadeniz kenti saylmas gerektii dorudur. Topraklarnn da bir blm Dou Karadeniz'dedir. Bu duruma gre, istek de varsa, Ordu ilimiz de site kapsam iine alnabilir. Ancak ehrin tarihinin ve sair bilgilerinin yazlmas bir zaman alacaktr. Bilhassa ehirlerin tarihleri konusunda kopyaclktan kanld iin sfrdan Ordu tarihi yazmamz gerekecek. Yine de konuyla ilgileneceimizi syleyebilirim.

lgilenen arkadalara tekrar teekkr ederim.

Sayglar.

Moyunur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)