Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Yolun Açýlýþý?

Nereden
    Giresun
    Yaþ
    43

Standart Hangi Yolun Açýlýþý?

sn baþbakan bugün karadeniz sahil yolunun açýlýþýna geliyormuþ. hangi yolu açýlýþý bitmeyen yolun mu açýlýþý. açýlýþ yapýldýktan sonra bu yol bitecekmi. ordu, trabzon diðerlerini bilmiyom buýralarý þehir içi geçiþi yýllardýr bitmiþti. bu yýl giresun un yapýyorlardý kýþa rasgeldi tam bitmedi. hala yollar inþaat halinde ve baþbakan açmaya geliyor. bu zamana kadarki yarým yatýrýmlarý gördükçe bu yol daha bitermi demek aklýma geliyor. ilk defa Giresun a bi yatýrým yapýldý yolumuz oldu diye seviniyordum. kursaðýmda kaldý.
    yazýklar olsun.
    Bu ülke barýþta zenginlerin, savaþta fakirlerindir.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

karadenizi yok ederek yol açýyolar bide unatmadan hemde karadenizli olarak

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

yol yokkern yolumuz yok.yol yapýldý hangi yol.
    Özkan SÜMER

WERTHeR
    Ziyaretçi

Ya her þeye muhalif olmamak gerek. Ömrümün sonuna kadar bu iktidara oy vermeyeceðim fakat samsun trabzon arasý çok kýsaldý. Allah razý olsun. Ayrýca doðal çevrenin katledilmesi konusunda hemfikiriz...

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

TGRT'de Reis'in Takasý diye bir eðlence programý vardý. Oflu bir abimiz sunuyordu adýný hatýrlayamadým sürekli fýkra anlatýrdý. O programda her hafta Karadeniz'e yol yapýn bu siyasiler nerde diye söylenir, telefonla baðlanan milletvekillerine, bürokratlara, parti yöneticilerine söylenip dururdu. Bu yolun baþlamýsýnda O programýn bence büyük etkisi olmuþtur. Özel kanal azdý ve TGRT'de TRT kadar yayýlmýþtý gündem oluþturabiliyordu. O program kamuoyu oluþturdu vatandaþlar bu yolu konuþur oldu. Sonra Mesut Yýlmaz döneminde baþladý. Ayrý Ayrý ihale edilerek daha çabuk bitmesi planlandý. Deðiþen hükümetler, yol yapýmýnda yaþanan yolsuzlar derken 20 sonra bu yol bitiyor. Dürüst olmak lazým bu yolun bu kadar gecikmesinin bu hükümetle alakasý yok. 20 senelik sürece bakmak lazým.
    Bu yol içerden de yapýlabilirdi, belki çok daha uzun sürer ve çok daha pahalýya patlardý ancak artýk pek önemi kalmadý. Bu millet bir çok deðerine sahip çýkamadý kýyýsýna nasýl ship çýksýn. Çýkamazdý da yol yoksa yatýrým yoktur, yol yoksa ulaþým yoktur, yok yoksa medeniyet yoktur. Bu yol Doðu Karadeniz'deki ekonomiyi canlandýracaktýr, yatýrýmlar artacaktýr. Bunun etkilerini ileri ki yýllarda göreceðiz, Trabzon'a tren istiyoruz, þimdiden bunun kamuoyunu oluþturalým...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Emorfo güzel bir noktaya deðinmiþsin.Ülkede demiryollarý nýn da artmasý gerekir.Doðu karadenize demiryolu þart.Tabi otobüs firmalarý bu konuya nasýl yaklaþýr onu bilemem.Çünkü memleketimizde yiyici çok.Þunu belirtmek gerekir.Bolu daðý tüneli yýllardan beri uðraþýlan bir projeydi.Çok çatlak var yok deprem anýnd çöker gibi birsürü iddaaya raðmen açýldý.Bolu daðýndaki iþletmelerin gücü fazla yetmedi.Demiryolu konusundada kararlý olunursa çok kýsa sürede yapýlacaðýna eminim.
    Özkan SÜMER

MarceloTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

sahil yolunun açýlýþý var zate en iyi yaptýklarý iþ yol ve açýlýþ yapmak
    7-7-7-7-7-7-7

tamersoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ya ben anlamýyorum hangi doða katledildi yol yapýlmasada insanoðlu gidiyo katlediyor orayý en azýndan doðu karadeniz bölgesi için çok güzel bi geliþme oldu bu yolun açýlmasý iktidarý sevmesemde helal olsun yaptýlar iyi olan herþeye saygý duymasýný biliriz..
    söliyecek bisi yok sadece trabzon.....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

gene partizanlýk damarýmýz kalkmýþ ampulculer ve ampulcu olmayanlarýn çatýþmasý

emorfo abicim gene emorfo yazmýþþsýn.tespitler doðru
    en azýndan eyi bir baþlangýç oldu bu yol mevzuu.samsun trabzon arasý nerdeyse 5 saate kadar(otbsle)indi.sýk sýk gidip geldiðim için eyi bilirim yapýlan çalýþmalarý.ancak gerçek olan bir þey var ki o da bu yolun bizim için artýsýnýn büyük olduðudur.þahýslara takýlmanýn alemi yok.bi rizelinin yapamadýðýný diðer rizeli yaptý veya sebeb oldu.ben iþime bakarým þahsa deðil.toplumumuzun menfaati söz konusu ise akan sular durur elbet.çevre konusna gelince belki daha saðlýklý bir zemin çalýþmasý yapýlabilirdi ama 20 gibi bir süreden bahsdedince....göz görmeyecek gönül katlanacak.
    hayýrlýsý olsun.
    ......mutedil dalgalý..
    fýrtýna ihtilal efsane

Yaþ
    39

bir defa da Trabzonsporu yazýn bu tür topiclerde Allah aþkýna yeter yaaa

Nereden
    Trabzon

Alýntý Salih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bir defa da Trabzonsporu yazýn bu tür topiclerde Allah aþkýna yeter yaaa
    bu konu serbest kürsüdeki bir konu bu konunun da TRABZONSPORumuzla hiç bir ilgisi yok o yüzden bi seferde onu yazmasak daha iyi olur....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Yani yolla-Trabzonsporun ne alakasý var kardeþim?Ne yazýlmasýný bekliyorsun mesela??

Nereden
    Ýstanbul

KARADENÝZ SAHÝL YOLU AÇILIRKEN

MÝLLÝYET

Cumhuriyet döneminin en önemli altyapý projelerinden biri olan Karadeniz Sahil Yolu bugün düzenlenecek olan törenle hizmete açýlýyor. Böylelikle, Samsun'dan Artvin'e kadar bütün kýyý þeridi boyunca uzanan yaklaþýk 550 kilometre uzunluðunda bir otoyol þebekesi devreye girmiþ olacak.
    Karadeniz Sahil Yolu, Gürcistan sýnýr kapýsý üzerinden Türkiye'nin ulaþým þebekesini Kafkasya'ya, Rusya'ya ve Orta Asya'ya baðlayan stratejik bir köprü niteliði de taþýyor.
    Bu zor proje, 1960'lardan beri Türkiye'nin gündemindeydi. Ancak hayata geçirilmesi yönündeki siyasi iradeyi sergileyen þahsiyet, 1997 yýlýnda Baþbakanlýk makamýnda oturan ANAP'ýn eski lideri Mesut Yýlmaz'dýr.
    Ailesinin bir kolu Rize'ye uzanan Mesut Yýlmaz'ýn baþlattýðý bu projeyi tamamlayýp hizmete açmak da bir baþka Rizeli politikacý olan Recep Tayyip Erdoðan'a kýsmet oluyor. Erdoðan'ýn Yýlmaz'ý açýlýþa davet etmesi centilmence bir davranýþtýr.
    * * *
    Siyasi, ekonomik, hukuksal ve çevresel sonuçlarý bakýmýndan çok az proje Karadeniz Sahil Yolu kadar büyük gürültü koparmýþtýr.
    Yüce Divan'ýn geride býraktýðýmýz dönemde baktýðý en hassas davalardan biri Karadeniz Sahil Yolu dosyasý oldu. AKP, iktidara geldikten sonra bu proje kapsamýndaki ihalelerin daðýtýmýnda yolsuzluk yapýldýðý iddiasýyla ANAP'lý Bayýndýrlýk Bakaný Yaþar Topçu'yu Yüce Divan'a göndermiþti. Tam 14 ay süren yargýlama sonunda Yüce Divan, Rahþan Ecevit affý nedeniyle davanýn kesin bir hükme baðlanmamasýna karar verdi.
    Ýlginç olan nokta, ANAP'lý bakaný Yüce Divan'a gönderen AKP'nin, sonradan Karadeniz Sahil Yolu'nu sahiplenmesi ve bu projenin tamamlanmasýný en önemli siyasi önceliklerinden biri haline getirmesidir. AKP'nin Yüce Divan'a gönderdiði Topçu'yu sonradan katkýlarýndan dolayý bugünkü törene davet etmiþ olmasýný siyasetin bir cilvesi olarak görebiliriz.
    * * *
    Sahil yolunun çevre üzerinde yaptýðý olumsuz etkiler, büyük tartýþmalara ve çevreci gruplarýn yürüttükleri kampanyalara yol açmýþtýr. Bir öneri, otoyolun sahilden deðil, sahile paralel giren arka vadilerden geçirilmesiydi. Bu durumda kazýlmasý gereken tünellerin yüksek maliyeti nedeniyle daha düþük maliyetli olan denize dolgu yapma seçeneði tercih edilmiþtir.
    Baþlangýçta 800 milyon dolar olarak hesaplanan proje, sonradan keþif artýþlarýyla 2.5 milyar dolara mal olmuþtur.
    Sahil yoluna getirilen en önemli eleþtiri, sahilin dokusu ile deniz arasýndaki baðlantýyý kesen yolun, çevre üzerinde yýkýcý etkiler yapacaðýdýr. Projenin balýk türlerinden sudaki mikroorganizmalara kadar deniz ve kýyýdaki bütün canlý türlerini etkileyerek ekolojik dengeyi baþkalaþtýracaðý yolunda yaygýn eleþtiriler söz konusudur. Keza, dere yataklarýnýn denize eriþiminin önünün kesilmesi sel felaketlerine yol açmaktadýr.
    * * *
    Kuþkusuz, bu aþamada Karadeniz'in hýrçýn doðasýnýn otoyola nasýl bir karþýlýk vereceðini bilemiyoruz.
    Ayrýca, mahkemelerde ve Danýþtay'da bu projeyle ilgili olarak görülmekte olan sayýsýz davanýn seyri de hukuksal düzlemde ciddi bir sorunlar yumaðý yaratýyor.
    Ancak bütün çevresel ve hukuksal pürüzlere karþýlýk sahil yolu bugün iddialý bir törenle hizmete giriyor.
    Bundan sonra hiç olmazsa Türkiye'nin en az geliþmiþ bölgelerinden biri olan Doðu Karadeniz'in ekonomik geliþmeyi canlandýrmasý ve bölge insanýnýn yazgýsýný deðiþtirmesi bu yolun getireceði en önemli kazanç olacaktýr.
    Bu düþüncelerle Karadeniz Sahil Yolu ülkemize hayýrlý olsun diyoruz.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Yaþ
    39

ya ben demek istiyorum ki siyasi yazýlar olmasýn sadece Trabzonspor olsun bunu anlatmak istiyorum yoksa yiyin durun birbirinizi seçimler için yorumlar yapýn ne güzel birilerinin arka bahçesi haline getirilmeye çalýþýnýyor bu forum BMN nin siyasetle sag ve sol ile alakasý olmamalý yoksa ayrýlýk ve tartþýma had safhada olur...Bunu engellemek lazým...

Nereden
    Ýstanbul

Salih ne alakasý var siyasetle yol açýlýþýnýn. 20 sene sonra biten bir projeden bahsediyoruz. Seni ben Kardenizliyi yakýndan ilgilendiren bir yoldan bahsediyoruz. Neyin arka bahçesinden bahsediyorsan yola gel yola konumuz yol.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Egemen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    39

ne alakasý var yaa birbirini kýrmadýgý sürece insanlarýn tartýþmasýnýn ne zararý var??? haa tartýþmayý bilmiosanýz o baþka..
    Hadi eyvallah..

Yaþ
    39

baþlýga bak anlarsýn faruk baþka birþey demiyorum

Nereden
    Trabzon

zaten ülkemiz bu yüzden kötüye gidiyor siyasetten kaçýyoruz insanlara görüþümüzü beyan etmekten korkuyoruz neden bu kadar korkuyoruz anlamýyorum tepemize vuruyolar konuþunca dimi ama iþte bundan kaçmayalým birbirimizin yanlýþlarýný düzeltelim konuþarak....

Nereden
    Ýstanbul

baþlýga bak anlarsýn faruk baþka birþey demiyorum
    Evet direk damardan girmiþ arkadaþ, Karadeniz Sahil Yolu Açýlýyor veye Açýldý diye deðiþtirilmesi gerekiyor.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

ya ben demek istiyorum ki siyasi yazýlar olmasýn sadece Trabzonspor olsun bunu anlatmak istiyorum yoksa yiyin durun birbirinizi seçimler için yorumlar yapýn ne güzel birilerinin arka bahçesi haline getirilmeye çalýþýnýyor bu forum BMN nin siyasetle sag ve sol ile alakasý olmamalý yoksa ayrýlýk ve tartþýma had safhada olur...Bunu engellemek lazým...
    Kimsenin kimseyi yediði yok.Yol açýlmýþ bunla ilgili arkadaþlar düþüncelerini yazýyor...

BMN siyaset yapmýyor.Senin mesajýna kadar kimse x ya da y partisine laf söylememiþ.Sen ampülcüler,ampülcü olmayanlar diyorsun...

Ýðneyi baþkasýna,çuvaldýzý kendimize batýralým...

Yaþ
    39

Alýntý antagonist Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kimsenin kimseyi yediði yok.Yol açýlmýþ bunla ilgili arkadaþlar düþüncelerini yazýyor...

BMN siyaset yapmýyor.Senin mesajýna kadar kimse x ya da y partisine laf söylememiþ.Sen ampülcüler,ampülcü olmayanlar diyorsun...

Ýðneyi baþkasýna,çuvaldýzý kendimize batýralým...
    Baþlýga bakarmýsýn?

Nereden
    Giresun
    Yaþ
    43

Alýntý fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yol yokkern yolumuz yok.yol yapýldý hangi yol.

arkadaþlar siz benim dediðimi tam olarak anlayamadýnýz herhalde ben tam olarak bitmeyen yoldan bahsediyorum evet çok seviniyordum yolumuz güzel olacak diye ama birden þok oldum Giresun þehir içi bitmeden yol açýlýyor. yol yapýlsa kim sevinmez ama böyle bitmeden yol açýldý mý da benim çok þeyler söyleyesim geliyor. olaya siyasi bakmýyorum ne kadar hayal kýrýklýðýna uðradýðýmý sdöylüyorum.
    Bu ülke barýþta zenginlerin, savaþta fakirlerindir.

Nereden
    Ýstanbul

500 küsür km'lik yolun sadece 16 km lik kýsmý ne kalmýþ sanýrým o da Giresun geçiþi o da biter herhalde, çalýþmalar devam etmiyor mu orda.
    Konu Emorfo tarafýndan (07.04.2007 Saat 13:46 ) deðiþtirilmiþtir.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Baþlýga bakarmýsýn?
    Bugün benim açýmdan baya güzel bir gün,o yüzden kimsele polemiðe girmeyeceðim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)