Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Hangi Yolun Al?

yelik tarihi
    16.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    39

Standart Hangi Yolun Al?

sn babakan bugn karadeniz sahil yolunun alna geliyormu. hangi yolu al bitmeyen yolun mu al. al yapldktan sonra bu yol bitecekmi. ordu, trabzon dierlerini bilmiyom buralar ehir ii geii yllardr bitmiti. bu yl giresun un yapyorlard ka rasgeldi tam bitmedi. hala yollar inaat halinde ve babakan amaya geliyor. bu zamana kadarki yarm yatrmlar grdke bu yol daha bitermi demek aklma geliyor. ilk defa Giresun a bi yatrm yapld yolumuz oldu diye seviniyordum. kursamda kald.
    yazklar olsun.
    Bu lke barta zenginlerin, savata fakirlerindir.

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

karadenizi yok ederek yol ayolar bide unatmadan hemde karadenizli olarak

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

yol yokkern yolumuz yok.yol yapld hangi yol.
    zkan SMER

WERTHeR
    Ziyareti

Ya her eye muhalif olmamak gerek. mrmn sonuna kadar bu iktidara oy vermeyeceim fakat samsun trabzon aras ok ksald. Allah raz olsun. Ayrca doal evrenin katledilmesi konusunda hemfikiriz...

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

TGRT'de Reis'in Takas diye bir elence program vard. Oflu bir abimiz sunuyordu adn hatrlayamadm srekli fkra anlatrd. O programda her hafta Karadeniz'e yol yapn bu siyasiler nerde diye sylenir, telefonla balanan milletvekillerine, brokratlara, parti yneticilerine sylenip dururdu. Bu yolun balamsnda O programn bence byk etkisi olmutur. zel kanal azd ve TGRT'de TRT kadar yaylmt gndem oluturabiliyordu. O program kamuoyu oluturdu vatandalar bu yolu konuur oldu. Sonra Mesut Ylmaz dneminde balad. Ayr Ayr ihale edilerek daha abuk bitmesi planland. Deien hkmetler, yol yapmnda yaanan yolsuzlar derken 20 sonra bu yol bitiyor. Drst olmak lazm bu yolun bu kadar gecikmesinin bu hkmetle alakas yok. 20 senelik srece bakmak lazm.
    Bu yol ierden de yaplabilirdi, belki ok daha uzun srer ve ok daha pahalya patlard ancak artk pek nemi kalmad. Bu millet bir ok deerine sahip kamad kysna nasl ship ksn. kamazd da yol yoksa yatrm yoktur, yol yoksa ulam yoktur, yok yoksa medeniyet yoktur. Bu yol Dou Karadeniz'deki ekonomiyi canlandracaktr, yatrmlar artacaktr. Bunun etkilerini ileri ki yllarda greceiz, Trabzon'a tren istiyoruz, imdiden bunun kamuoyunu oluturalm...
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Emorfo gzel bir noktaya deinmisin.lkede demiryollar nn da artmas gerekir.Dou karadenize demiryolu art.Tabi otobs firmalar bu konuya nasl yaklar onu bilemem.nk memleketimizde yiyici ok.unu belirtmek gerekir.Bolu da tneli yllardan beri uralan bir projeydi.ok atlak var yok deprem annd ker gibi birsr iddaaya ramen ald.Bolu dandaki iletmelerin gc fazla yetmedi.Demiryolu konusundada kararl olunursa ok ksa srede yaplacana eminim.
    zkan SMER

MarceloTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.09.2006

sahil yolunun al var zate en iyi yaptklar i yol ve al yapmak
    7-7-7-7-7-7-7

tamersoz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    Trabzon

ya ben anlamyorum hangi doa katledildi yol yaplmasada insanolu gidiyo katlediyor oray en azndan dou karadeniz blgesi iin ok gzel bi gelime oldu bu yolun almas iktidar sevmesemde helal olsun yaptlar iyi olan hereye sayg duymasn biliriz..
    sliyecek bisi yok sadece trabzon.....

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

gene partizanlk damarmz kalkm ampulculer ve ampulcu olmayanlarn atmas

Fatih Efe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2006
    Ya
    35

emorfo abicim gene emorfo yazmsn.tespitler doru
    en azndan eyi bir balang oldu bu yol mevzuu.samsun trabzon aras nerdeyse 5 saate kadar(otbsle)indi.sk sk gidip geldiim iin eyi bilirim yaplan almalar.ancak gerek olan bir ey var ki o da bu yolun bizim iin artsnn byk olduudur.ahslara taklmann alemi yok.bi rizelinin yapamadn dier rizeli yapt veya sebeb oldu.ben iime bakarm ahsa deil.toplumumuzun menfaati sz konusu ise akan sular durur elbet.evre konusna gelince belki daha salkl bir zemin almas yaplabilirdi ama 20 gibi bir sreden bahsdedince....gz grmeyecek gnl katlanacak.
    hayrls olsun.
    ......mutedil dalgal..
    frtna ihtilal efsane

yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

bir defa da Trabzonsporu yazn bu tr topiclerde Allah akna yeter yaaa

yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    Trabzon

Alnt Salih61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bir defa da Trabzonsporu yazn bu tr topiclerde Allah akna yeter yaaa
    bu konu serbest krsdeki bir konu bu konunun da TRABZONSPORumuzla hi bir ilgisi yok o yzden bi seferde onu yazmasak daha iyi olur....

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Yani yolla-Trabzonsporun ne alakas var kardeim?Ne yazlmasn bekliyorsun mesela??

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

KARADENZ SAHL YOLU AILIRKEN

MLLYET

Cumhuriyet dneminin en nemli altyap projelerinden biri olan Karadeniz Sahil Yolu bugn dzenlenecek olan trenle hizmete alyor. Bylelikle, Samsun'dan Artvin'e kadar btn ky eridi boyunca uzanan yaklak 550 kilometre uzunluunda bir otoyol ebekesi devreye girmi olacak.
    Karadeniz Sahil Yolu, Grcistan snr kaps zerinden Trkiye'nin ulam ebekesini Kafkasya'ya, Rusya'ya ve Orta Asya'ya balayan stratejik bir kpr nitelii de tayor.
    Bu zor proje, 1960'lardan beri Trkiye'nin gndemindeydi. Ancak hayata geirilmesi ynndeki siyasi iradeyi sergileyen ahsiyet, 1997 ylnda Babakanlk makamnda oturan ANAP'n eski lideri Mesut Ylmaz'dr.
    Ailesinin bir kolu Rize'ye uzanan Mesut Ylmaz'n balatt bu projeyi tamamlayp hizmete amak da bir baka Rizeli politikac olan Recep Tayyip Erdoan'a ksmet oluyor. Erdoan'n Ylmaz' ala davet etmesi centilmence bir davrantr.
    * * *
    Siyasi, ekonomik, hukuksal ve evresel sonular bakmndan ok az proje Karadeniz Sahil Yolu kadar byk grlt koparmtr.
    Yce Divan'n geride braktmz dnemde bakt en hassas davalardan biri Karadeniz Sahil Yolu dosyas oldu. AKP, iktidara geldikten sonra bu proje kapsamndaki ihalelerin datmnda yolsuzluk yapld iddiasyla ANAP'l Bayndrlk Bakan Yaar Topu'yu Yce Divan'a gndermiti. Tam 14 ay sren yarglama sonunda Yce Divan, Rahan Ecevit aff nedeniyle davann kesin bir hkme balanmamasna karar verdi.
    lgin olan nokta, ANAP'l bakan Yce Divan'a gnderen AKP'nin, sonradan Karadeniz Sahil Yolu'nu sahiplenmesi ve bu projenin tamamlanmasn en nemli siyasi nceliklerinden biri haline getirmesidir. AKP'nin Yce Divan'a gnderdii Topu'yu sonradan katklarndan dolay bugnk trene davet etmi olmasn siyasetin bir cilvesi olarak grebiliriz.
    * * *
    Sahil yolunun evre zerinde yapt olumsuz etkiler, byk tartmalara ve evreci gruplarn yrttkleri kampanyalara yol amtr. Bir neri, otoyolun sahilden deil, sahile paralel giren arka vadilerden geirilmesiydi. Bu durumda kazlmas gereken tnellerin yksek maliyeti nedeniyle daha dk maliyetli olan denize dolgu yapma seenei tercih edilmitir.
    Balangta 800 milyon dolar olarak hesaplanan proje, sonradan keif artlaryla 2.5 milyar dolara mal olmutur.
    Sahil yoluna getirilen en nemli eletiri, sahilin dokusu ile deniz arasndaki balanty kesen yolun, evre zerinde ykc etkiler yapacadr. Projenin balk trlerinden sudaki mikroorganizmalara kadar deniz ve kydaki btn canl trlerini etkileyerek ekolojik dengeyi bakalatraca yolunda yaygn eletiriler sz konusudur. Keza, dere yataklarnn denize eriiminin nnn kesilmesi sel felaketlerine yol amaktadr.
    * * *
    Kukusuz, bu aamada Karadeniz'in hrn doasnn otoyola nasl bir karlk vereceini bilemiyoruz.
    Ayrca, mahkemelerde ve Dantay'da bu projeyle ilgili olarak grlmekte olan saysz davann seyri de hukuksal dzlemde ciddi bir sorunlar yuma yaratyor.
    Ancak btn evresel ve hukuksal przlere karlk sahil yolu bugn iddial bir trenle hizmete giriyor.
    Bundan sonra hi olmazsa Trkiye'nin en az gelimi blgelerinden biri olan Dou Karadeniz'in ekonomik gelimeyi canlandrmas ve blge insannn yazgsn deitirmesi bu yolun getirecei en nemli kazan olacaktr.
    Bu dncelerle Karadeniz Sahil Yolu lkemize hayrl olsun diyoruz.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

ya ben demek istiyorum ki siyasi yazlar olmasn sadece Trabzonspor olsun bunu anlatmak istiyorum yoksa yiyin durun birbirinizi seimler iin yorumlar yapn ne gzel birilerinin arka bahesi haline getirilmeye alnyor bu forum BMN nin siyasetle sag ve sol ile alakas olmamal yoksa ayrlk ve tartma had safhada olur...Bunu engellemek lazm...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Salih ne alakas var siyasetle yol alnn. 20 sene sonra biten bir projeden bahsediyoruz. Seni ben Kardenizliyi yakndan ilgilendiren bir yoldan bahsediyoruz. Neyin arka bahesinden bahsediyorsan yola gel yola konumuz yol.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    36

ne alakas var yaa birbirini krmadg srece insanlarn tartmasnn ne zarar var??? haa tartmay bilmiosanz o baka..
    Hadi eyvallah..

yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

balga bak anlarsn faruk baka birey demiyorum

yelik tarihi
    10.05.2005
    Nereden
    Trabzon

zaten lkemiz bu yzden ktye gidiyor siyasetten kayoruz insanlara grmz beyan etmekten korkuyoruz neden bu kadar korkuyoruz anlamyorum tepemize vuruyolar konuunca dimi ama ite bundan kamayalm birbirimizin yanllarn dzeltelim konuarak....

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

balga bak anlarsn faruk baka birey demiyorum
    Evet direk damardan girmi arkada, Karadeniz Sahil Yolu Alyor veye Ald diye deitirilmesi gerekiyor.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

ya ben demek istiyorum ki siyasi yazlar olmasn sadece Trabzonspor olsun bunu anlatmak istiyorum yoksa yiyin durun birbirinizi seimler iin yorumlar yapn ne gzel birilerinin arka bahesi haline getirilmeye alnyor bu forum BMN nin siyasetle sag ve sol ile alakas olmamal yoksa ayrlk ve tartma had safhada olur...Bunu engellemek lazm...
    Kimsenin kimseyi yedii yok.Yol alm bunla ilgili arkadalar dncelerini yazyor...

BMN siyaset yapmyor.Senin mesajna kadar kimse x ya da y partisine laf sylememi.Sen amplcler,amplc olmayanlar diyorsun...

neyi bakasna,uvaldz kendimize batralm...

yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

Alnt antagonist Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kimsenin kimseyi yedii yok.Yol alm bunla ilgili arkadalar dncelerini yazyor...

BMN siyaset yapmyor.Senin mesajna kadar kimse x ya da y partisine laf sylememi.Sen amplcler,amplc olmayanlar diyorsun...

neyi bakasna,uvaldz kendimize batralm...
    Balga bakarmsn?

yelik tarihi
    16.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    39

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yol yokkern yolumuz yok.yol yapld hangi yol.

arkadalar siz benim dediimi tam olarak anlayamadnz herhalde ben tam olarak bitmeyen yoldan bahsediyorum evet ok seviniyordum yolumuz gzel olacak diye ama birden ok oldum Giresun ehir ii bitmeden yol alyor. yol yaplsa kim sevinmez ama byle bitmeden yol ald m da benim ok eyler syleyesim geliyor. olaya siyasi bakmyorum ne kadar hayal krklna uradm sdylyorum.
    Bu lke barta zenginlerin, savata fakirlerindir.

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

500 ksr km'lik yolun sadece 16 km lik ksm ne kalm sanrm o da Giresun geii o da biter herhalde, almalar devam etmiyor mu orda.
    Konu Emorfo tarafndan (07.04.2007 Saat 14:46 ) deitirilmitir.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Balga bakarmsn?
    Bugn benim amdan baya gzel bir gn,o yzden kimsele polemie girmeyeceim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)