Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD bizi gözetliyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart ABD bizi gözetliyor...

Maillerinizi ABD ve İsrail okuyor
    23 Mart 2007 Cuma 10:58

Arkadaşınıza attığınız mailin sadece onun tarafından okunduğunu sanıyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz. Yolladığınız her mail önce Amerika'nın eline geçiyor. Sadece onlar da değil, mailleri izleyen bir diğer ülke de İsrail...

ABD BİZİ NASIL GÖZETLİYOR?

Gmail, Hotmail ya da Yahoo gibi uluslararası e-mail sistemlerini kullanıyorsanız, Amerika'ya yakalanmamanız mümkün değil. Bu mail zincirleri bir numaralı casusluk alanı.

Türkiye'nin internet çıkışının bir kısmı İtalya üzerinden, bir kısmıysa Ankara'dan uydu üzerinden gerçekleşiyor. Yolladığınız e-mailler bu çıkış kapılarından siber uzayda dolaşmaya başlıyor.

TELEFON KONUŞMALARI DAHİ İZLENİYOR

Amerika'nın ulusal güvenlik sistemleri bu yazışmaların hepsini algılıyor. Sadece elektronik yazışmalar değil, hava üzerinden yollanan tüm iletiler, telli-telsiz telefon konuşmaları, faks, teleks gibi bütün ilişetim kanallarından akan dijital bilgilerin hepsi Amerika'da toplanıyor. Bu bilgiler belli bir algoritma üzerinden filtre ediliyor. Amerika'daki networklar üzerinden üçüncü gözler bunları denetlemeye tabi tutuyor.
    Mailler buralarda filtrelenip arşivlendikten sonra ancak sizin iletmek istediğiniz kullanıcının adresine ulaşıyor.

Sisteme 100 milyon mail gelmişse bunların 3-5 bini incelemeye değer olabiliyor. Amerika'nın iddiası bu denetimin insanların özeline fazla girilmeden yapıldığı yönünde. Amerika'nın önümüzdeki yılın bütçesinden bu işe tam 65.5 milyar dolar ayırdığı düşünülecek olursa, bu iddia geçersiz kalıyor. //
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ya arkadaşlar almayalım şu amerikan mallarını boykot edelim.. her kola aldığımızda her ürünlerini kulalndığımızda aleyhimize oluyor....

lütfen biraz duyarlı ollaım....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

peki bu amerika BMn'yi de takip ediyor mudur ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne Amerikaymış beee. Lanet olasıcalar
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu amerika BMn'yi de takip ediyor mudur ?
    Daha çok BMN Amerika'yı takip ediyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bende şunu eklemek istiyorumki maillerinize gelen ''bunu 10 kişiye gönder,msn paralı olacak bedava olsun istiyosan 30 kişiye gönder,Müslümansan 20 kişiye gönder,Türksen şuraya buraya gönder'' gibi saçma mailleri lütfen arkadaşlarınıza göndermeyin.bu gönderdiğiniz mailler sizin ve gönderdiğiniz arkadaşlarınızın ip numaralarını direk bu maili yazan pcye aktardığını bilmenizi istiyorum.
    Konu Mehdi tarafından (23.03.2007 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.
    T R A B Z O N S P O R

WERTHeR
    Ziyaretçi

ben kimseye daha mail göndermem kimse beklemesin

Hatta abartıyorum hayatımdan telefonuda çıkarıyorum aramayın

msn adresinden başka aynı paylaşımı sağlayacak adın@soyadın.com şeklinde bir kullanım da var.tek özelliği sadece konuşabiliyorsun ama mail alamıyorsun.haberii olan arkadaşlar mutlak vardır.
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onların takip etmediği yer yokki.
    Özkan SÜMER

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Google Diyarbakır'ı Kürdistan baūenti yaptı !
    Arama motoru Google, Diyarbakır'ı Kürdistan'ın baūenti, Türk ordusunu iŧalci yaptı..

Arama motoru Google, siyasi güçlerin oyuncaĄ? oldu. Diyarbakır'ı Kürdistan'ın baūenti, Türk ordusunu iŧalci yaptı, bölge için "Türkler'in iŧal ettiĩ Kürt bölgesi" tanımlamasında bulundu

İnternetin en popüler arama motoru Google'da skandallar bitmek bilmiyor. Google'nun yan ũrketi Youtube'un birbiri ardına Hz. Muhammed, Atatürk ve Türkiye'ye yönelik hakaretler içeren görüntüler yayınlamasıyla baŬayan skandalın tartıŭası sürerken, yine aynı ũrketin baūa bir programı, daha büyük bir küstahlıġ imza attı.

Google, uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılarıyla gösterdiĩ 'Earth' programında Diyarbakır'ı, var olmayan sözde Kürdistan'ın baūenti olarak ziyaretçilerine duyurdu. Programda, "Kurdistan" yazılarak arama yapıldıĄ?nda çıkan haritada Diyarbakır, sözde Kuzey Kürdistan'ın baūenti olarak gösteriliyor. Küstahça yazılmıŠmetinde de, Diyarbakır için "Türkler tarafından iŧal edilmiŠKürt bölgesi" tanımlaması yapılıyor. Metinde ŵ ifadeler yer alıyor:

"Diyarbakır, Erbil Güney Kürdistan'ın baūenti olduĵ gibi, Kuzey Kürdistan'ın baūentidir. Nüfusunun neredeyse yüzde 100'ü Kürt'tür. Türkler tarafından bu bölgenin iŧalinden beri, Türk yönetimi Kürdistan'ın bu bölümüne 'Güneydoĵ Anadolu' demektedir. Ancak, Türkiye'nin diĥr bölgelerindekilere verilen hakların aynısı buradaki halka verilmemiŬ herkesin çok iyi bildiĩ kötü ve çok fena yönetim yıkılan Kürt köylerinden ayrılmamıŴır. Kürtler baĄ?msız Kürt devleti çabalarından asla vazgeçmemiŬerdir." Güneydoĵ Anadolu bölgesinin 'Kürdistan' olarak tanımlandıĄ? harita, bölgedeki diĥr iller de sözde Kürdistan'ın kentleri olarak gösteriliyor. İnternet sitesindeki skandalı fark eden kullanıcılar tepkilerini dile getirmek için Google Türkiye'ye ulaŭaya çalıń?yor. Ancak ũrketin Türkiye bürosu telefonlara cevap vermiyor. Google Türkiye yönetimine telefonla ulań?lamadıĄ? için birçok vatandaŠtepkilerinin yerine ulaŭamasından ũkayet ederken, bazıları da Google'ın sıklašn bu tür hatalarının bilinçli yapıldıĄ?nı düŃ?nüyor. Skandalla ilgili olarak kendisine ulaŭaya çalıŴıĄ?mız Google Türkiye'nin Genel Müdürü Eren Karabey, görüŭe talebimizi reddetti. Google Türkiye yönetim ofisinde muhatap bulmak mümkün deĩl. Dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi You Tube da, kuruluŵndan bir yıl bile geçmeden geçen yılın Ekim ayında Google tarafından 1. 65 milyar dolara satın alınmıŴı.
    Özkan SÜMER

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların takip etmediği yer yokki.

evet malesef öyle....

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaşlara mail atıyoken Amerikaya sövelim biraz o zaman en azından yerine gitmiş olur

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar almayalım şu amerikan mallarını boykot edelim.. her kola aldığımızda her ürünlerini kulalndığımızda aleyhimize oluyor....

lütfen biraz duyarlı ollaım....
    abi bırak bu kuru milliyetçiliği Allah aşkına

cola ile bitmiyor.intel ve amd yi de kullanmayalım o zaman boyket edelim
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Echelon adı verilen bu sistem, dünyânın her yerindeki dijital haberleşmeyi izleyebiliyor. Öte yandan, dünyâdaki tüm haberleşmeyi izlemek olası bir şey değil. Sonuçta bu işi insânlar yapıyor ve o kadar insân gücü çok pahalıoya geleceği gibi, sistemin güvenliğini de tehlikeye düşürür.

Sistem, bildiğim kadarı ile iki yolla çalışıyor.

1. Şüphelenilen kimsenin izlenmesi
    2. Çeşitli anahtar sözcüklerin taranması

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yani uyanık olmak lazım tabii ki...

Bir düşünün bakalım,gmail ne diye millete bedava 2,5 GB'lık mail adresi veriyor,babasının hayrına mı? Her mailin (silinse dahi) bir kopyası muhafaza ediliyor...

Aynı şekilde Google Earth de...Millet dünyayı görsün diye mi böyle bir program var?Hayır.Diğer ülkelerin askeri üslerini vs. tespit etmek için yapılış bir şey bu...

Velhasılı kelam,ne zaman tam bağımsız oluruz,o zaman adam oluruz...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Msn'i bir araç olarak kullaniyorum mail aliş verişi yapmiyorum.

Gmail , herkese çok iyi olanaklar sunuyor geniş alan yelpazesi gibi. Herkes tarafından kullanılmasi cazip hale geliyor.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

atabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

köklerine kiprit suyu döküp yakacaksın
    umutlarım ve ben vazgeçilmez intahar eylemlerinde....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı nicksiz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köklerine kiprit suyu döküp yakacaksın
    Gerek yok,sen daha iyisini yapacaksın,iş bitecek...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)