Sayfa 3 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 472 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye 2 - 2 Norvec (28/03/07)

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı esTeban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla iskandinav ülkelerinin futbolu bizimkine zıt
    daha önce finlandiya dan bilioruz
    bana berabere biter gibi gelio

bide volkan faktörü war kütük yani
    finlandiyaya orda 4 atmıştık 2-0 dan sonra.seyircisiz olacağı için her 2 takımda etkilenecektir bundan.Ama bizimkiler alıştı artık.
    Özkan SÜMER

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bu kaleci volkan kadar emin olun bizim tolga tum acemiligine ragmen oynar.
    Ft yi de anlamiyorum.. Neden Umut Bulut denenmez. Gokdenizin Kevgire cevirdigi Ferhat alinir.
    Umut ta hakan sukur un yaptiginin 10 katini yapar.
    13 Vitor Hugo

nesta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

havaya ve rehavete girmezsek yeneriz
    14 eylul 2011 milano'nun fethi

cok zor mac olacak tahminim yine erken gol yigecegiz.. macın büyük bölümü stresli geçeceginden eminim
    Nick'ine sahip çık kampanyası byunus = yns61

Cüneyt Canlıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Rahat rahat alırız bu maçı..Durum onu gösteriyor

murseltaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bence norveç maçı yunanistandan daha zor geçecek.çünkü norveç bize karşı defans yapacak kontra atakla etkili olmaya çalışacak.bizimde en zayıf olduğumuz yanımız bu.düşünün makedonyayı,finlandiya,arnavutluk maçlarını hatırlayın hücüm ettik ve yenildik.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Eğer yenersek ( ilk ikinin gittiğini de düşünürsek) Norveç ile 9 Bosna-Hersek ile 8 puan fark oluyor. Kalan 7 maçta bu fark kapanmaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gamst pedersen oynamicakmış.cezalı...
    .........::::ıl cApiTaNo::::.......

hüseyin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer yenersek ( ilk ikinin gittiğini de düşünürsek) Norveç ile 9 Bosna-Hersek ile 8 puan fark oluyor. Kalan 7 maçta bu fark kapanmaz.

Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu maçı alıcaz başka yolu yok...!

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Terim'den Hareide'ye sert cevap!
    Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 28 Mart Çarşamba günü Norveç ile oynayacağımız milli maç öncesi Frankfurt'ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fatih Terim'in basın toplantısını Sporx olarak canlı yayınladık.

Basın toplantısının en çarpıcı dakikaları ise Fatih Terim'in Norveç Teknik Direktörü Åge Hareide'in Milli Takımımızın seyircisiz oynadığı maçlarda statta tribünlere yerleştirilen karton seyirci maketlerinin etik olmadığı konusundaki düşüncesine karşılık verdiği anlardı. Fatih Terim, "Aldığımız ceza bazıları için yeterli olmamış anlaşılan. Pankartlarla uğraşmayalım. İşimize bakalım. Cansızlarından tedirgin oluyorlar, canlılarında durum nasıl olacaktı acaba?" diyerek sert bir cevap verdi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim toplantıya Tuncay ve Sabri ile katıldı. Basının karşısında ilk sözü alan Tuncay şu ifadeleri kullandı: "Biz inancımızı sahaya yansıttık. Bunda hocamızın bize verdiği güven vardı. Hocamız kaybetsek de herşeyin bitmeyeceğine bizi inandırdı. Maçın başına erken gol yememize rağmen hiç mücadeleden düşmedik ve oynadığımız futbol ile keyif aldık. Sahaya istediğimiz futbolu yansıttık. Norveç maçı da zorlu geçecek. Onlar puan kaybettiler. Daha hırslı olacaklar. Norveç'i çok iyi şekilde etüd ediyoruz. Kendimize güvenimiz var. Oynadığımız maçtan zevk alarak sahada mücadele etmek istiyoruz. Kazanmak için olacağız. Hırsımız, inancımız en üst seviyede olduğu sürece istediğimizi elde ederiz diye düşünüyorum."

"Buna inanmıştık"

Daha sonra sözü alan Milli oyuncumuz Sabri Yunanistan maçı sırasındaki gerilimli dakikalara ve sahadaki olaylara değindi: "Bir karambol pozisyonundan geriye düştük. Ama ne olursa olsun ben maçı kazanacağımızı biliyordum, buna inanmıştık. Takım arkadaşlarımızla çok iyi anlaşıyorduk. Gol yedikten sonra maçı bırakmadık. Sahada inanılmaz bir mücadele verdik. Disiplinden kopmamız bize galibiyeti getirdi."

Tuncay Norveç'in golcü oyuncusu Carew hakkında ise şunları söyledi: "Türkiye'den tanıyoruz. Türkiye'ye gelmeden önce de tanıyorduk. Takım oyunu oynayan bir futbolcu. Bize karşı ne kadar iyi olur bilemiyorum ama çok fazla iyi olmasını istemeyiz açıkcası."

"Türkiye o pankarttan sonra bizden galibiyet bekliyordu"

Tuncay daha sonra Yunanistan maçında açılan pankartla ilgili şunları söyledi: "Türkiye'de açılan o pankarttan sonra bizden galibiyet bekliyordu. Bu coşkuyu hem onlara hem kendimize yaşattığımız için sevinçliyiz."

Daha sonra sözü olan Sabri: "Maçtan sonra inanılmaz bir telefon trafiği vardı. Herkes tebrik ediyordu. Tuncay'ın dediği gibi asılan pankart, İstiklal Marşımız'a yapılan saygısızlık herkesi etkilemişti. Maçtan sonra herkes bu konuyu konuşuyordu."

"Maçtan önce favori olmak istemiyoruz"

Bir gazetecinin "Yunanistan maçının kazanmanızla Norveç maçında favori oldunuz mu" sorusuna Tuncay şu yanıtı verdi: "Yunanistan maçında sonra favori olarak gösterilebiliriz fakat bence maçtan önce bir takımı favori göstermek yanlış olur. Maçtan önce favori olmak istemiyoruz. O gün sahada kim daha iyi mücadele ederse favori odur." Tuncay seyircisiz oynayacağımız Norveç maçı ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı: "Biz hem seyircili ve hem seyircisiz oynamaya alıştık. Onlar nasıl bakıyor bilemiyorum ama Tugay ağabey ile konuştuğumuzda onun takım arkadaşı Pedersen kendisine taraftarın olmamasının kendileri için avantaj olduğunu söylemiş."

Daha sonra sözü alan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim söze şu şekilde başladı: "Bizim takımımız öyle bir duruma gelmiştir ki oynayan ve oynamayan da aynı duyguları paylaşmaktadır. Emre büyük ihtimalle Norveç maçında sahada olur. Benim yanımda mı çimde mi olur bilmiyorum"

"Norveç maça daha fazla asılacak"

Terim Norveç maçıyla ilgili ise şunları söyledi: "Diziliş ve numaraların çok fazla önemli olmadığını her zaman söylüyorum. Norveç, savaşan-tempolu bir takım. Şu an bulundukları konum itibari ile daha fazla asılacaklar bu maça. Çok daha zor geçecek Yunanistan maçından. Kadroda ve taktikte ufak tefek değişikliklerimiz olacak. Bakış açımız oyun anlayışımız olursa bence çok daha mantıklı olacaktır."

"Ben ayak seslerini duyuyorum"

Fatih Terim toplantıda basına sitem ederek sözlerine şöyle devam etti: "Ben 3 maç sonrası aslında çok rahattım. Rahat olmayan aslında sizdiniz. Diğer maçlardan sonra oyuncularıma da aynısını söyledim; "Mükemmel oynadınız" fakat siz futbolu beğenmediniz. Bu maç öncesi kamuoyuna verdiğimiz mesajlarımıza rağmen siz Avrupa Şampiyonu - Sakatar ordusuna karşı şeklinde bu maçı gösterdiniz. Önce finalleri sonra en yükseğe tırmanmamız konusunda birlikte hedefler almıştık. Bence geliyor. Bu takım gelişerek devam edecektir. Birkaç gün önce yaptığım basın toplantısında yine aynı şeyi dedim, herkes otursun gurur duyacak bir takım izleyeceksiniz şeklinde. Ben ayak seslerini duyuyorum, sonuç ne olursa olsun Çarşamba günü de bunu çocuklar gösteriyor."

"Dostluğumuzun samimi olduğunu düşünüyorum"

Terim Yunanistan maçı ve öncesi olumlu olan konulara değinerek şu ifadeleri kullandı: "Yunanistan'dan tarihten gelen dostluğumuzun ben samimi olduğunu düşünüyorum. Fikirlerim de çok samimiydi. Oyun içerisinde arkadaşlarım da sadece ve sadece oyuna konsantre oldular. Bir tek Gökhan'ın sarı kart pozisyonu vardı orada da yazık oldu futbolcuma. Yunan dostluğu çok önemli. Rehhagel ve diğerlerinin elini sıktım. Bizi güzel karşıladılar. Olaylar münferitti. Ben kendi seyircilerimiz ve halkımızdan şimdiden bizle oynayacakları maç için mükemmel bir dostluk ve misafirperverlikte bulunmaları konusunda çağrıda bulunuyorum. Biz golü 4. dakikada faulden yedik, 86. dakikaya kadar yaptığımız faul sayısı 6. Biz tamamen oyuna bakmışız, sahada ellerimiz dahil kalkmamış. Bugün Nişantaşı'nda yürüse insan 5 dakikada bir birbirine çarpar faul olur."

Bir gazetecinin "Bu gruptan kaç puanla çıkarız" sorusuna ise Terim şu yanıtı verdi: "Benim matematiğim oldum olası zayıftır. Bu grup birbirini kırmaya oldukça müsait. İşte Norveç-Bosna Hersek maçı. Kaybetmeye niyetimiz yok, herhangi bir tahminim yok."

"Bize verilen ceza yetmemiş galiba"

Norveç Teknik Direktörü Hareide'nin "Tribündeki bu kartonlara ne gerek var" şeklindeki açıklamasını hatırlatan bir gazeteciye Terim şu yanıtı verdi: "Sevgili meslekdaşım cansızlarından bu kadar rahatsız oluyorsa canlıları olsa demek ki neler olacak. Tavsiye etmiyorum kimseye. Bize verilen ceza yetmemiş galiba Norveç için. Onların bağırmayacağını bilmek oldukça zor. Pankartlarla uğraşacağımıza bence başka işlere bakalım."

Bir gazetecinin "Gökhan Ünal sakatlandı. Forvetimiz eksik görünüyor ama siz bir forvet çağırmadınız" şeklindeki sorusuna Terim şu yanıtı verdi: "Evet forvet oyuncusu çağırmadım. Çünkü takımımızn kuruluşunda yapısında ileriyi düşünerek uzun vaadeli düşüneceğimizden dolayıydı. Bazı arkadaşlarımızın birkaç mevkii de birden oynayabileceğini düşünüyorduk. Tuncay, Hakan, Mehmet Yıldız en kötü sıkışırsak uzun boylu arkadaşlarımızdan bir tanesi oyun içinde o görevi yapabilir. Sonuç olarak değişik mevkilerde oynayabilecek oyuncu sayımız fazla."

Terim kadroya çağırdığı Ferhat ile ilgili ise şunları söyledi: "Ferhat bugün baktığımızda Galatasaray takımında oynuyor. Geçen sene ara ara oynadı. U-19, Ümit Milli futbolcumuz şu an. Bizim bir sıkıntımız olduğu zaman ilk bakacağımız yer kendi altyapım olmalı. Her takımın kendi oyuncularıyla olan ilişkisi kendisinin sorumluluğundadır. Yasin son Ümit Milli oyuncularımızdan. Rıza ile de konuştum. 'İyi durumda hocam' dedi. Bu iki ismi alma sebebim daha önce Ümit Milli Takım'da oynamalarından dolayıdır."

Terim'e siyaset sorusu!

Hasan Cemal'in "Sizce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmalı mı?" şeklindeki sorusuna Terim şu yanıtı verdi: "Futbola siyasetin karışmasından yana değilim. Bugün kanunlarımız Tayyip Bey'in köşke çıkmasını engellemiyor gördüğüm kadarıyla. Bu kanun tartışılıyor mecliste. Kendi ister mi istemez mi, bu tamamen onun tasarrufunda. Herkesin mutlu olmasında yarar var. Cumhurbaşkanı seçimleri önemli Türkiye için. Herkes mutlu olmalı, çıkan da, halk da..."

"Oyuncularımı uyarıyorum"

Bir gazetecini "Kamuoyu ve herkes Yunanistan maçını düşünüyor bu bizi nasıl etkileyecek?" sorusuna Terim şöyle dedi: "Halkımız bu işin keyfini sürmeli. Bu önemli bir galibiyettir. Kazandığımızdan keyif almalıyız. Kendi oyuncularıma birinci madde olarak bunu koydum "Oynadığınızdan keyif alın", nitekim Tuncay'ın ilk açıklamalarında her lafında bu var. Ancak Norveç önemli bir takım, ciddi bir rakip. Norveç 4-5-1'i diye bir sistem var. Bu sistemi yıllardır çok iyi uyguluyorlar. Norveç'in Bosna Hersek'e mağlup olması futbolda olabilen bir olaydır, ama bu Norveç'in kötü bir takım olduğunu göstermez. Aynı şekilde Yunanistan'ı yenmemiz bizi rehavete götürmeyecek diye düşünüyorum. Oyuncularımı uyarıyorum. Onların konuşmalarından mutlu oldum. Yavaş yavaş konsantre olmaya başlamışlar."

"Seyirci baskısı futbolcuyu her zaman etkilemektedir"

Fatih Terim seyircili maçlara döndüğümüzde takımın nasıl bir psikolojide olacağını şu şekilde anlattı: "Hiçbir kaybetme korkusu taşımadan sadece ve sadece bu konuda en yüksek psikolojiyi nasıl verebilirizi düşünerek bazı şeyler uyguladık. Destekleyen seyirci bir süre sonra baskı şekline dönerse oyuncularım bir süre sonra bundan rahatsız olabilirler. Bunu Moldova maçında da söyledim. Belki seyirci olsaydı o maçı o kadar farklı kazanamayabilirdik. Bu gerçekle yüzleşmeliyiz. Seyirci baskısı futbolcuyu her zaman etkilemektedir. İnşallah dönüşte seyircimiz bizi o profilde karşılayacaktır. Baskı altında tutan değil destekleyen seyirciye ihtiyacımız var. Bugün İngiltere'de bir 'oouv' sesi belki de o kadar bağıran insandan daha iyi etkilemektedir futbolcuları..."

"Nikopolidis 100 tane iyi maç oynadıysa, bir tane kötü oynayabilir"

Galatasaray muhabiri Bahri Havadır'ın "Nikopolidis iyi kaleci dediniz ama nasıl bir kaleci olduğunu gördük" şeklindeki söylemine Terim şu yanıtı verdi: "11'i yine söylemeyeceğim. Yine 10 kişiyiz. Bizde 11 kalktı. İyi futbolcular, iyi kaleciler, büyük oyuncular ve büyük hocalar da zaman zaman hata yapabilir. Nikopolidis 100 tane iyi maç oynadıysa, bir tane kötü oynayabilir. Attığımız goller için bu söyleniyorsa demek ki anlatmak istediklerimi anlatamamışım. Kaçırdıklarımıza sayabilirsiniz o zaman o atılan golleri. Futbol enstantene bir oyun. Biz de çok hatalı goller yedik. Önemli olan o topun çizgiyi geçmesi. Bir takımda iki eksik olabilir ama bir defansta iki eksik kötüdür. Rüştü ve Volkan ne söylerlerse haklıdır. 1 gol yemişler sadece... Bazı oyuncuları farklı yerlerde oynatabilirim..."

hüseyin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Terim gercekden bu isi biliyor. Basini iyi kontrol ediyor. Acik vermiyor. Istedigi gibi cevaplar veriyor ve kimsenin isine karismasina izin vermiyor. Türk antrönerleri arasinda bence en profesyoneli
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alacağız bu maçı Norveç Bosna Hersek maçını da seyrettim heriflerde hiçbir şey yok.Ruhsuzca oynadılar.Terim in motivesiyle alırız bu maçı İnşallah.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Aydın67
    Ziyaretçi

bence zor mac adamların son şansı biz galip geleceğiz dite saldırırsak sonumuz yunanlılar gibi olur bekleyip onların üzerimize gelmesini bekleyip kontrataklan işi bitirmeliyiz bence kadro volkan servet emre veya yasin volkan aurello tümer tuncay emre gökdeniz sabri hamit

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Öncelikli rakibimiz rehavet,sonra Norveç...

Allah utandırmasın...

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

işimiz zor norveç her zaman bize kök söktürmüştür bu maçı kazanırsak gruptan çıkarız

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı antagonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikli rakibimiz rehavet,sonra Norveç...

Allah utandırmasın...
    Amin ....
    Sıra Norveç'te ALLAH ın izni ile
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

norveç yunanistana göre daha fazla takım oyunu oynayan bir takım.bosna karşısındaki durumu bence kriter değil ancak o da bizim için bir avantaj şimdilik.yorumcuların da fikri bu yönden izlediğim kadarıyla.terim için muhteşem bir kadro ile sahaya çıkmasını elbette beklemiyorum.elindekinin en iyisini en iyi şekilde norveçe sunmasını bekliyorum.inancımız tam.guruptan 1.olarak çıkmak artık bize farz oldu.öyle de olması gerekir
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

atabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

almamız gereken bir maç alacağız ve yolumza devam edeceğiz
    umutlarım ve ben vazgeçilmez intahar eylemlerinde....

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Riiseye dikkat Volkan diyorum sen iyi olursan takımımızın İyi olacağından şüphem yok...
    Bir de Gökdenizi daha erken oyuna alması lazım bu maç yunan maçına benzemez
    Bir Gün Mutlaka!!

Nereden
    Ankara

Riisenin uzaktan çok tehlikeli şutları var eğer volkan fenerdeki gibi izlerse o şutları durum kötü valla...

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

inşallah alırız bu maçı da.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Nereden
    Ankara

zaten bu maçı da alırsak şampiyonaya gitmeyi en erken garantileyen takım oluruz büyük ihtimalle...

Terzioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı gladyator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Riisenin uzaktan çok tehlikeli şutları var eğer volkan fenerdeki gibi izlerse o şutları durum kötü valla...

volkanin refleksleri aslinda iyi sadece topla oynarken tip tip hatalar yapiyor...veya iste yunanistan macindaki gibi kalenin dibinde hatalar yapiyor iste ama refleksleri iyidir...
    "CHAMPIONS AREN'T MADE IN THE GYMS. CHAMPIONS ARE MADE FROM SOMETHING THEY HAVE DEEP INSIDE THEM - A DESIRE, A DREAM, A VISION" - MUHAMMAD ALI -

Nereden
    Ankara

Alıntı Dönme-Bana-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volkanin refleksleri aslinda iyi sadece topla oynarken tip tip hatalar yapiyor...veya iste yunanistan macindaki gibi kalenin dibinde hatalar yapiyor iste ama refleksleri iyidir...
    volkan vücut çalıştığı için reflekslerinin azaldığı söyleniyor. hem ligde yediği golleri görünce bana pekde refleksleri varmış gibi gelmedi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)