Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milli Takýmlarda 2. Siyahi Türk (Colin Kazým Richards)

Þentürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Standart Milli Takýmlarda 2. Siyahi Türk (Colin Kazým Richards)

Ümit Milli Takým Teknik Direktörü Ünal Karaman'ýn kamp kadrosuna dahil ettiði en ilginç isim, Sheffield United'ýn siyahi forvet oyuncusu Colin Kazým Richards oldu.

Ýngiltere Premier Ligi ekiplerinden Sheffield United'ýn siyahi forveti Colin Kazým Richards, Ümit Milli Takýma çaðrýldý. Annesi Kýbrýs Türkü, babasý Antigua'lý olan 21 yaþýndaki 'Kazýmo' bu sezon 18 maçta 1 gol attý

Ümit Milli Takýmý'na sürpriz bir golcü geliyor. Ýngiltere Premier Ligi takýmlarýndan Sheffield United'da top koþturan 21 yaþýndaki Colin Kazým Richards, ay-yýldýzlý ekibin kadrosuna davet edildi.

Lig 2'den yükseldi
    Annesi Kýbrýs Türkü, babasý Antigua'lý olan (Güney Amerika açýklarýnda bir ada ülkesi) Colin Kazým, Ümit Milli Takýmý'nýn, 24 Mart'ta Ýsviçre ile oynayacaðý özel maçta forma giymek için yarýn Türkiye'ye gelecek.

26 Aðustos 1986 Londra doðumlu olan Colin Kazým Richards bu sezon Sheffield United formasýný 18 maçta giydi ve 1 gol attý. Takým arkadaþlarý tarafýndan, 'Kazýmo' diye çaðrýlan Kazým daha önce Ýngiltere'de Lig 2 takýmlarýndan Bury'de top koþturuyordu.

Metin Tekin önerdi
    Futbol Federasyonu'nun Avrupa'daki gurbetçi oyuncularý tarama ekibinden antrenör Metin Tekin tarafýndan milli takýmlara önerilen Kazým, iki sezon önce Bury takýmýnda oynadýðý dönemde, futbol hayatýnda bir kez bile olsa Türk Milli Takýmý formasý giymek istediðini açýklamýþtý.

Ümit Milli Takým kadrosuna çaðrýlmaktan büyük onur duyduðunu belirten genç santrfor, futbol hayatýnda yeni bir pencere açýldýðýný ifade etti.

Kaynak:internetspor

Hayýrlý olsun...
    "Trabzonspor taraftarý rüzgara uymaz, rüzgarý yaratýr" Þenol GÜNEÞ

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bunda yanlýþ birþey yok bence....çünkü adamýn annesi türk...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

antigua nere yaw.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ANTÝGUA ya baktým harika bir tatil yeri olarak gozukuyor.
    http://www.sandals.com/images_generi...ntigua-top.jpg
    eee gdilmeye deger bir yermi yeni yerler kesfetmek isteyenler için harika bir yer gibi

BMN KOCAELÝ--BMN ANKARA
    Lazanat' lý

marcelinhos100 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Emine'nin oðlu...

Colin Kazým Richards...
    Ýsminde "Kazým" olan, Ýngiliz vatandaþý "siyahi" futbolcu, Türk Milli Takýmý'na alýndý.

Geleceðim Colin Kazým'a...
    Ama önce þunu düzeltelim...
    Deniyor ki gazetelerimizde:
    "Aurelio'dan sonra milli takýmýmýza alýnan 2'nci siyahi futbolcu Colin Kazým oldu."
    Bu yanlýþ.
    Çünkü Türk Milli Takýmý'na alýnan "ilk siyahi" futbolcu, Aurelio deðildi...
    Vahap'tý.

Ýstanbul'da doðdu Vahap...
    Annesi de babasý da, kendisi gibi çikolata renkliydi. Ýzmir'e taþýndýlar. Yunan iþgali sýrasýnda henüz çocuktu. Kastamonu'ya göçtüler. Babasý hariç... Babacýðý, ailesini akrabalarýnýn yanýna yerleþtirdi, Ýstiklal Harbi'ne katýldý. Memleket kurtuldu, Cumhuriyet kuruldu. Aile, yeniden Ýzmir'e döndü. Vahap büyümüþtü... Ýki sevdasý vardý; biri futbol, biri Altay... Hatta o yüzden, soyadý kanunu çýkýnca, "Özaltay" soyadýný aldý.
    Ýnanýlmaz bir golcüydü... Boþu yoktu neredeyse. "Kara Ýnci" ydi Ýzmir'deki lakabý...
    Yabancýlar, keþfetti bu müthiþ yýldýzý... Fransa'nýn Racing takýmýna transfer oldu. Yani, "yurtdýþýna transfer olan ilk Türk futbolcusu" dur Vahap... O kadar þýk kafa golleri attý ki Fransa'da, ona "Le Tete de Turc" lakabý takýldý... Yani, "Türk kafasý."
    Türk takýmlarýna karþý forma giyen ilk Türk futbolcu da, Vahap oldu... Fenerbahçe ve Galatasaray'a karþý Racing formasý giydi. Gol atamadý... Ama rivayet edilir ki, "kýyamadý..."
    Böylesine efsane bir futbolcuydu Vahap... Futbolu býrakýnca, Türkiye'ye döndü. Teknik direktör oldu. 1954'te Ordu Milli Takýmý'ný dünya þampiyonu yaptý.
    Dünya þampiyonu!
    "Futbol nasýl oynanýr" isimli bir kitap yazdý. Sonuçta... Altay sevgisiyle atan kalbi, 1965'te Altay Kongresi'nde konuþma yaparken, durdu... Altay binasýnda, Altay'ýn kalbinde vefat etti.
    Gelelim millilik meselesine...
    1927'de Ýstanbul'da TürkiyeBulgaristan maçý oynandý. O takýmýn ilk 11'inde Vahap da vardý.
    Yani, milli takýmda forma giyen "ilk siyahi futbolcu" Vahap'týr... Aurelio deðil.
    Unutmadan ekleyelim...
    Bugün Ýzmir Alsancak'taki Vahap Özaltay Meydaný var ya...
    Ýþte o Vahap, bu Vahap'týr.

Ýstanbul'da dünyaya gelen, Ýzmir'de koskoca meydana adý verilen "milli futbolcu" Vahap'ý unutup, "Aurelio ilkti" diyen Ýstanbullu ve Ýzmirli gazetecileri görünce, "yuh" diyor insan...
    "Yuh!"

Neyse...
    Dönelim Colin Kazým'a...
    Ýngiliz vatandaþý.
    Kazým ismi, annesinden.
    Derisinin rengi, babasýndan.
    Annesi, Kýbrýs Türk'ü, Emine.
    Babasý, Antigualý, Rodney.
    Kazým, dedesinin ismi. Türkçe bilmiyor.
    Sadece "gel, git, evet, hayýr" falan diyebiliyor.
    1986 doðumlu.
    Londra yakýnlarýndaki Leytonstone'da dünyaya geldi... Leytonstone, bir baþka ünlü futbolcunun doðum yeri, David Beckham'ýn... Bizim Kazým, Beckham'a özenerek büyümüþ.
    Amatörden baþladý, Sheffield United'a geldi. Santrafor... 1.85 boyunda. Genelde yedek kalýyor; bu sene 1 golü var. Ama normal.
    Premier Lig'de ilk senesi... Henüz yolun baþýnda.

Ve, Colin Kazým Richards, Türkiye Ümit Milli Takýmý'na alýndý... 24 Mart'ta Antalya'da oynanacak olan TürkiyeÝsviçre maçýnda forma giyecek... Ve, milli takýma alýnan "ikinci" deðil, "üçüncü siyahi futbolcu" olacak.

Ama "üçüncü" olmasýndan çok daha önemli bir hadisedir, "siyahi" Colin Kazým'ýn milli takýma alýnmasý...
    Baþta, Fatih Terim ve Ünal Karaman olmak üzere, Colin Kazým'ý bulup, milli takýma alan tüm yetkilileri kutluyorum.
    Çünkü, gururumuz Emre Belözoðlu'nun Ýngiltere'de "siyahi futbolcuya küfür ettiði" iddiasýyla "ýrkçýlýkla" suçlandýðý bu dönemde... Ýngiltere'den Türk kökenli bir "siyahi" futbolcunun milli takýma alýnmasý, çok çok önemli bir hadisedir.

"Dün" ü hatýrlamayan, "bugün" ün farkýnda olmayan Türk Basýný'nýn, horul horul uyumayý býrakýp, bu asisti gole çevirmesi lazým.
    2010-2011 Sampiyonu Trabzonspor

61-POWER-2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

töbe estafurrula.......

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

rahman cok güzel bir yazi
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Þentürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Ýngiltere'nin Sheffield United takýmýnda forma giyen Colin Kazým Richards, ilk kez çaðrýldýðý Ümit Milli Takým'da sergilediði performansla göz doldurdu. Ay yýldýzlýlarýn Antalya'da Ýsviçre ile oynadýðý ve 2-1 kazandýðý özel maçta ilk golü atan Kazým, ikinci golün de asistini yaptý.

TÜRKÝYE: 2 - ÝSVÝÇRE: 1

Stat: Atatürk

Hakemler: Fariz Yusifov xxx, Ramiz Asadov xxx, Mekhman Makhmudov xxx (Azerbaycan)

Türkiye: Ufuk xx, Uður Uçar xx (Dk. 46 Ýbrahim xx), Ferhat xxx, Ceyhun xxx, Orhan xxx, Mehmet Topal xxx, Zafer xxx (Dk. 79 Barýþ xx), Colin Kazým xxx, Ýlhan xxx, Özer xxx (Dk. 62 Alp xx), Gürhan xxx (Dk. 62 Serdar xx)

Ýsviçre: Djuik xx, Lambert xx (Dk. 87 Gezim x), Ziegler xx, Ferati xxx, Barmettler xx, Kollar xx, Abdi xx, Schwegler xxx, Esteban xx (Dk. 70 Blumer xx), Rakitic xx, Zambrella xxx

Goller: Dk. 35 Colin Kazým, Dk. 39. Zafer, Dk. 44 Zambrella

Ýlk yarýda 35'inci dakikaya kadar iki takýmýn kalecisine de fazla iþ düþmedi. Orta sahada geçen karþýlaþmada, iki takýmýn forvetleri de rakip kale önünde etkili olamadý. Futbol hayatýný Ýngiltere'de sürdüren Colin Kazým, Türkiye'nin ilk golünü atarken, ikinci golün de pasýný verdi.

Bu dakikada Zafer'in kullandýðý serbest atýþý iyi takip eden Colin Kazým, kale önünde yükselerek topa kafayla vurdu. Colin Kazým'ýn vuruþunda top Ýsviçre aðlarýna gitti: 1-0.

39. dakikada Uður'un saðdan ortaladýðý topu Colin Kazým kafa ile Zafer'in önüne býraktý. Ceza alanýnýn sol köþesinden topa sert vuran Zafer, takýmýnýn ikinci golünü attý.

44. dakikada Ýsviçre'nin golü geldi. Bu dakikada Esteban'ýn ortaladýðý topa Zambrella kafa ile vurdu. Zambrella'nýn vuruþunda top Uður'un solundan kaleye gitti: 2-1.

Maçýn ikinci yarýsý orta saha mücadelesi þekilinde geçti. Her iki takým da rakip kalelere etkili atak yapamadý. Takýmlar defanslarýnda açýk vermemek için temkinli oynadý.

Ýkinci yarýda her iki takým da gol atamayýnca, maç ilk yarýda atýlan gollerle Türkiye'nin 2-1 üstünlüðüyle sona erdi.

Merak ettim bu futbolcuyu
    "Trabzonspor taraftarý rüzgara uymaz, rüzgarý yaratýr" Þenol GÜNEÞ

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

Ýnþallah daha baþarýlý olur tebrik ediyoruz kendisini

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Helal Kazým , Bize alsak bu adami yaf
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

aga gelmez çünkü beyefendi ilk 5 takýmdan birinden diyordu.biz bu kafayla ilk 5e girecek gibi deðiliz ki
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Ümit millî olmadan önce keþfetseydik alabilirdik ama artýk Ýstanbul2un karaparacý takýmlarý bu elemanýn fiyatýný þiþirecekler, sonunda alýp onu da harcayacaklar.

ii bý topcuya benzýo takýbe almak lazým colýn kazým
    BaKma ÖyLe Sessiz Durduðuma Yüreðimde Fýrtýnalar Kopuyor Sebebi ne senin varlýðýn ne de Yokluðun sebebi benim sana duyduðum....BÜYÜK TRABZONSPOR AÞKI

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gerçekten iyi bir oyuncuya benziyor almak lazým yaaa

Eyüphan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýsmi kadar cismi de var. Gol atýp, asist yapmýþ. Defansif yönü olsa belki alýnabilirdi.
    BMN TRABZON

murseltaskin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kazým ümüt milli maçta forma giydi ve 1 gol 1 asist yaparak kalitesini kanýtladý.ama önemli olan A milli formayý giymesi.A milli formayý giydikten sonra artýk ingiltere milli takýmýnda oynayamaz.inþallah mustafa izzete yaptýklarý gibi olmaz.adamý çaðýrdýlar toplam 10 kez bile milli olmadý.þu an ne yapýyor allah bilir

BÜYÜK_TRABZON
    Ziyaretçi

Türk vatandaþlýðýna geçen üçüncü siyahi oyuncu olduðunu hatýrlatan Colin Kazým Richards, "Annem Emine Kazým Türktür. Babam ise Güney Amerikalý. Ben Ýngiltere'nin Premier Ligi'nde mücadele eden Sheffield takýmýnda forma giyiyorum. Türkiye'de oynayan hemen hemen tüm oyuncularý bilirim. Mehmet Aurello'da benim gibi Türk oldu ve Milli Takým'da bulunuyor. Ailem Galatasaraylý. Ben ise takým tutmuyorum. Ancak, Türkiye'de oynamak istersem de Fenerbahçe, Galatasaray, Beþiktaþ, Trabzonspor veya Ankaragücü'nde oynarým. Þuana kadar da hiçbir kulüpten teklif almadým" dedi.

"Neden Türk Milli Takýmý" þeklindeki soruya ise Colin Kazým Richards, "Türkiye'de futbolcunun deðerini biliyorlar. Ayrýca, Türkiye beni Milli Takým'a davet ettiði zaman çok sevindim. Annem Türk olduðu için bende kendimi Türk gibi görüyorum. Hocam izin verirse Ýsviçre ile oynanacak maçta forma giymek isterim" diye konuþtu.

Takým arkadaþlarýna çabuk ýsýndýðýný da hatýrlatan 20 yaþýndaki futbolcu, "Burada kendi evimde gibi hissediyorum. Çok iyi arkadaþlar var. Ýngiltere'de kar yaðýyordu. Ancak, Türkiye'ye geldiðim zaman bambaþka bir hava ile karþýlaþtým. Türkiye'nin iklimini de seviyorum" dedi.

Türkiye'ye ilk kez 10 yaþýnda geldiðini de ifade eden Colin Kazým Richards, "Ýngiltere'de Türk okuluna gidiyordum ancak sürekli transferim gündeme geldiði için okulu býraktým. Derslerim çok iyiydi ve sýnýfýnda en baþarýlý öðrencisiydim" diye konuþtu.

Anneannesinin evde sürekli Türkçe konuþtuðunu da belirten Richards, gazetecilerin "Türkçe'den Türkiye'yi seviyorum, der misin?" þeklindeki isteðe ise, "Ben þimdi utanýyorum. Çünkü, nasýlsýn, iyimisin gibi kelimelerin dýþýndakileri söylerken karýþtýrýyorum. Kendimi çok tuhaf hissediyorum. Ama Ýngilizce'den 'I Love Turkey' diyebilirim" yanýtý verdi.

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

selam dostlar Kazim-Richardsi izlemeyenler bu videoyu izlesin

Vierimi desem, Henrymi desem

burasi türkisch.

Are you not entertained?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Colin Kâzým-Richards (born in August 26, 1986 in Leytonstone, London) is a professional footballer for who plays for Sheffield United in the Premiership. He is of Antiguan Descent.[1] His father is Antiguan and his mother is a Turkish Cypriot. That is why he carries the Turkish name Kâzým as his middle name. His correct name ought to be Colin-Kâzým Richards, but due to a mistake at the registry office, he was christened 'Colin Kâzým-Richards'.

annesi kiprisli oldugundan vede babasinin karibik adalarindan olmasi melez olmasinin nedenidir ama en azindan kendini bizim kadar Turk his ediyorki Turk milli takiminda oynamaya karar vermis kendisini tebrik ediyorum vede ingilterede en buyuk klublerden birinde oynamasini temeni ederim basarilarinin devamini gormek isterim hela olsun sana colin kardesim arolio gibi anasi babasi brazilyali degil sonucda. neyse be colins eti babasinin kani anasinin diyelim.

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Alýntý Safakno61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    selam dostlar Kazim-Richardsi izlemeyenler bu videoyu izlesin

Vierimi desem, Henrymi desem

Valla klipe gore super bir futbolcu gibi gozukuyor, ama yinede 90 dk izlemek gerek. Bence Siyahi olmasinda bir sakinca yok cunku annesi Turk.

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

OF bu oyuncuyu alsak cok heycanlatir beni yine.. (ziyasiz alsak)..
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bu adamý bize yedirmezler.Yönetim elini çabuk tutup iyi para verirse bi ihtimal.Henry ye çok benziyo stili.
    Özkan SÜMER

coskun0661 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

ArkadaÞlar ÝyÝ HoÞ Da.. Bu Cocuk 18 Macta 1 Gol AtabÝlmÝÞ..farkindamisiniz BÝlmÝyorum Ama Bunu BÝraz DÜÞÜnseniz ÝyÝ EdersÝnÝz.??????
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA ÝSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAÐIMIZ OLMADIÐI GÝBÝ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERÝR ''

TSKara61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Alýntý coskun0661 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ArkadaÞlar ÝyÝ HoÞ Da.. Bu Cocuk 18 Macta 1 Gol AtabÝlmÝÞ..farkindamisiniz BÝlmÝyorum Ama Bunu BÝraz DÜÞÜnseniz ÝyÝ EdersÝnÝz.??????
    Valla iste vidyoda super futbolcu gozukuyor, ama boylede takintilar oluyor. Onun icin futbolcuyu cok iyi takip etmek lazim almadan once.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Bence alýnmalý fizigi iyi ilerde kendinden çok söz ettirebilir zaten adam demiþ Trabzonda oynarým diye...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)