Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Milli Takmlarda 2. Siyahi Trk (Colin Kazm Richards)

entrk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

Standart Milli Takmlarda 2. Siyahi Trk (Colin Kazm Richards)

mit Milli Takm Teknik Direktr nal Karaman'n kamp kadrosuna dahil ettii en ilgin isim, Sheffield United'n siyahi forvet oyuncusu Colin Kazm Richards oldu.

ngiltere Premier Ligi ekiplerinden Sheffield United'n siyahi forveti Colin Kazm Richards, mit Milli Takma arld. Annesi Kbrs Trk, babas Antigua'l olan 21 yandaki 'Kazmo' bu sezon 18 mata 1 gol att

mit Milli Takm'na srpriz bir golc geliyor. ngiltere Premier Ligi takmlarndan Sheffield United'da top koturan 21 yandaki Colin Kazm Richards, ay-yldzl ekibin kadrosuna davet edildi.

Lig 2'den ykseldi
    Annesi Kbrs Trk, babas Antigua'l olan (Gney Amerika aklarnda bir ada lkesi) Colin Kazm, mit Milli Takm'nn, 24 Mart'ta svire ile oynayaca zel mata forma giymek iin yarn Trkiye'ye gelecek.

26 Austos 1986 Londra doumlu olan Colin Kazm Richards bu sezon Sheffield United formasn 18 mata giydi ve 1 gol att. Takm arkadalar tarafndan, 'Kazmo' diye arlan Kazm daha nce ngiltere'de Lig 2 takmlarndan Bury'de top koturuyordu.

Metin Tekin nerdi
    Futbol Federasyonu'nun Avrupa'daki gurbeti oyuncular tarama ekibinden antrenr Metin Tekin tarafndan milli takmlara nerilen Kazm, iki sezon nce Bury takmnda oynad dnemde, futbol hayatnda bir kez bile olsa Trk Milli Takm formas giymek istediini aklamt.

mit Milli Takm kadrosuna arlmaktan byk onur duyduunu belirten gen santrfor, futbol hayatnda yeni bir pencere aldn ifade etti.

Kaynak:internetspor

Hayrl olsun...
    "Trabzonspor taraftar rzgara uymaz, rzgar yaratr" enol GNE

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

bunda yanl birey yok bence....nk adamn annesi trk...

Trabzonspor Kongre yesi
    Hekimolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

antigua nere yaw.

hakankurt1967 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2006
    Nereden
    Kocaeli

ANTGUA ya baktm harika bir tatil yeri olarak gozukuyor.
    http://www.sandals.com/images_generi...ntigua-top.jpg
    eee gdilmeye deger bir yermi yeni yerler kesfetmek isteyenler iin harika bir yer gibi

BMN KOCAEL--BMN ANKARA
    Lazanat' l

marcelinhos100 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

Emine'nin olu...

Colin Kazm Richards...
    sminde "Kazm" olan, ngiliz vatanda "siyahi" futbolcu, Trk Milli Takm'na alnd.

Geleceim Colin Kazm'a...
    Ama nce unu dzeltelim...
    Deniyor ki gazetelerimizde:
    "Aurelio'dan sonra milli takmmza alnan 2'nci siyahi futbolcu Colin Kazm oldu."
    Bu yanl.
    nk Trk Milli Takm'na alnan "ilk siyahi" futbolcu, Aurelio deildi...
    Vahap't.

stanbul'da dodu Vahap...
    Annesi de babas da, kendisi gibi ikolata renkliydi. zmir'e tandlar. Yunan igali srasnda henz ocuktu. Kastamonu'ya gtler. Babas hari... Babac, ailesini akrabalarnn yanna yerletirdi, stiklal Harbi'ne katld. Memleket kurtuldu, Cumhuriyet kuruldu. Aile, yeniden zmir'e dnd. Vahap bymt... ki sevdas vard; biri futbol, biri Altay... Hatta o yzden, soyad kanunu knca, "zaltay" soyadn ald.
    nanlmaz bir golcyd... Bou yoktu neredeyse. "Kara nci" ydi zmir'deki lakab...
    Yabanclar, kefetti bu mthi yldz... Fransa'nn Racing takmna transfer oldu. Yani, "yurtdna transfer olan ilk Trk futbolcusu" dur Vahap... O kadar k kafa golleri att ki Fransa'da, ona "Le Tete de Turc" lakab takld... Yani, "Trk kafas."
    Trk takmlarna kar forma giyen ilk Trk futbolcu da, Vahap oldu... Fenerbahe ve Galatasaray'a kar Racing formas giydi. Gol atamad... Ama rivayet edilir ki, "kyamad..."
    Bylesine efsane bir futbolcuydu Vahap... Futbolu braknca, Trkiye'ye dnd. Teknik direktr oldu. 1954'te Ordu Milli Takm'n dnya ampiyonu yapt.
    Dnya ampiyonu!
    "Futbol nasl oynanr" isimli bir kitap yazd. Sonuta... Altay sevgisiyle atan kalbi, 1965'te Altay Kongresi'nde konuma yaparken, durdu... Altay binasnda, Altay'n kalbinde vefat etti.
    Gelelim millilik meselesine...
    1927'de stanbul'da TrkiyeBulgaristan ma oynand. O takmn ilk 11'inde Vahap da vard.
    Yani, milli takmda forma giyen "ilk siyahi futbolcu" Vahap'tr... Aurelio deil.
    Unutmadan ekleyelim...
    Bugn zmir Alsancak'taki Vahap zaltay Meydan var ya...
    te o Vahap, bu Vahap'tr.

stanbul'da dnyaya gelen, zmir'de koskoca meydana ad verilen "milli futbolcu" Vahap' unutup, "Aurelio ilkti" diyen stanbullu ve zmirli gazetecileri grnce, "yuh" diyor insan...
    "Yuh!"

Neyse...
    Dnelim Colin Kazm'a...
    ngiliz vatanda.
    Kazm ismi, annesinden.
    Derisinin rengi, babasndan.
    Annesi, Kbrs Trk', Emine.
    Babas, Antigual, Rodney.
    Kazm, dedesinin ismi. Trke bilmiyor.
    Sadece "gel, git, evet, hayr" falan diyebiliyor.
    1986 doumlu.
    Londra yaknlarndaki Leytonstone'da dnyaya geldi... Leytonstone, bir baka nl futbolcunun doum yeri, David Beckham'n... Bizim Kazm, Beckham'a zenerek bym.
    Amatrden balad, Sheffield United'a geldi. Santrafor... 1.85 boyunda. Genelde yedek kalyor; bu sene 1 gol var. Ama normal.
    Premier Lig'de ilk senesi... Henz yolun banda.

Ve, Colin Kazm Richards, Trkiye mit Milli Takm'na alnd... 24 Mart'ta Antalya'da oynanacak olan Trkiyesvire manda forma giyecek... Ve, milli takma alnan "ikinci" deil, "nc siyahi futbolcu" olacak.

Ama "nc" olmasndan ok daha nemli bir hadisedir, "siyahi" Colin Kazm'n milli takma alnmas...
    Bata, Fatih Terim ve nal Karaman olmak zere, Colin Kazm' bulup, milli takma alan tm yetkilileri kutluyorum.
    nk, gururumuz Emre Belzolu'nun ngiltere'de "siyahi futbolcuya kfr ettii" iddiasyla "rklkla" suland bu dnemde... ngiltere'den Trk kkenli bir "siyahi" futbolcunun milli takma alnmas, ok ok nemli bir hadisedir.

"Dn" hatrlamayan, "bugn" n farknda olmayan Trk Basn'nn, horul horul uyumay brakp, bu asisti gole evirmesi lazm.
    2010-2011 Sampiyonu Trabzonspor

61-POWER-2 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.07.2006
    Ya
    38

tbe estafurrula.......

6afak Aydn1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    43

rahman cok gzel bir yazi
    burasi trkisch.

entrk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

ngiltere'nin Sheffield United takmnda forma giyen Colin Kazm Richards, ilk kez arld mit Milli Takm'da sergiledii performansla gz doldurdu. Ay yldzllarn Antalya'da svire ile oynad ve 2-1 kazand zel mata ilk gol atan Kazm, ikinci goln de asistini yapt.

TRKYE: 2 - SVRE: 1

Stat: Atatrk

Hakemler: Fariz Yusifov xxx, Ramiz Asadov xxx, Mekhman Makhmudov xxx (Azerbaycan)

Trkiye: Ufuk xx, Uur Uar xx (Dk. 46 brahim xx), Ferhat xxx, Ceyhun xxx, Orhan xxx, Mehmet Topal xxx, Zafer xxx (Dk. 79 Bar xx), Colin Kazm xxx, lhan xxx, zer xxx (Dk. 62 Alp xx), Grhan xxx (Dk. 62 Serdar xx)

svire: Djuik xx, Lambert xx (Dk. 87 Gezim x), Ziegler xx, Ferati xxx, Barmettler xx, Kollar xx, Abdi xx, Schwegler xxx, Esteban xx (Dk. 70 Blumer xx), Rakitic xx, Zambrella xxx

Goller: Dk. 35 Colin Kazm, Dk. 39. Zafer, Dk. 44 Zambrella

lk yarda 35'inci dakikaya kadar iki takmn kalecisine de fazla i dmedi. Orta sahada geen karlamada, iki takmn forvetleri de rakip kale nnde etkili olamad. Futbol hayatn ngiltere'de srdren Colin Kazm, Trkiye'nin ilk goln atarken, ikinci goln de pasn verdi.

Bu dakikada Zafer'in kulland serbest at iyi takip eden Colin Kazm, kale nnde ykselerek topa kafayla vurdu. Colin Kazm'n vuruunda top svire alarna gitti: 1-0.

39. dakikada Uur'un sadan ortalad topu Colin Kazm kafa ile Zafer'in nne brakt. Ceza alannn sol kesinden topa sert vuran Zafer, takmnn ikinci goln att.

44. dakikada svire'nin gol geldi. Bu dakikada Esteban'n ortalad topa Zambrella kafa ile vurdu. Zambrella'nn vuruunda top Uur'un solundan kaleye gitti: 2-1.

Man ikinci yars orta saha mcadelesi ekilinde geti. Her iki takm da rakip kalelere etkili atak yapamad. Takmlar defanslarnda ak vermemek iin temkinli oynad.

kinci yarda her iki takm da gol atamaynca, ma ilk yarda atlan gollerle Trkiye'nin 2-1 stnlyle sona erdi.

Merak ettim bu futbolcuyu
    "Trabzonspor taraftar rzgara uymaz, rzgar yaratr" enol GNE

Ba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2005
    Nereden
    Uzak Dou
    Ya
    35

nallah daha baarl olur tebrik ediyoruz kendisini

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Helal Kazm , Bize alsak bu adami yaf
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Bartu13 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.04.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

aga gelmez nk beyefendi ilk 5 takmdan birinden diyordu.biz bu kafayla ilk 5e girecek gibi deiliz ki
    HADDN BLEN MERTTR,VATAN BLNMEZ TEKTR,CUMHURYET NDE CUMHURYET KURAN NAMERTTR!NE MUTLU TRKM DYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BNYAMN KAHRMAN,AHMET MUHAMMET DEMREL VE MESUT KELE!SZ H UNUTMAYACAIZ!21.12.2009

Takm tutmak farkl, adam tutmak farkl...

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

mit mill olmadan nce kefetseydik alabilirdik ama artk stanbul2un karaparac takmlar bu elemann fiyatn iirecekler, sonunda alp onu da harcayacaklar.

surmeneli_keles - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2005

ii b topcuya benzo takbe almak lazm coln kazm
    BaKma yLe Sessiz Durduuma Yreimde Frtnalar Kopuyor Sebebi ne senin varln ne de Yokluun sebebi benim sana duyduum....BYK TRABZONSPOR AKI

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

gerekten iyi bir oyuncuya benziyor almak lazm yaaa

Eyphan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon

smi kadar cismi de var. Gol atp, asist yapm. Defansif yn olsa belki alnabilirdi.
    BMN TRABZON

murseltaskin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.02.2007
    Nereden
    Trabzon

kazm mt milli mata forma giydi ve 1 gol 1 asist yaparak kalitesini kantlad.ama nemli olan A milli formay giymesi.A milli formay giydikten sonra artk ingiltere milli takmnda oynayamaz.inallah mustafa izzete yaptklar gibi olmaz.adam ardlar toplam 10 kez bile milli olmad.u an ne yapyor allah bilir

BYK_TRABZON
    Ziyareti

Trk vatandalna geen nc siyahi oyuncu olduunu hatrlatan Colin Kazm Richards, "Annem Emine Kazm Trktr. Babam ise Gney Amerikal. Ben ngiltere'nin Premier Ligi'nde mcadele eden Sheffield takmnda forma giyiyorum. Trkiye'de oynayan hemen hemen tm oyuncular bilirim. Mehmet Aurello'da benim gibi Trk oldu ve Milli Takm'da bulunuyor. Ailem Galatasarayl. Ben ise takm tutmuyorum. Ancak, Trkiye'de oynamak istersem de Fenerbahe, Galatasaray, Beikta, Trabzonspor veya Ankaragc'nde oynarm. uana kadar da hibir kulpten teklif almadm" dedi.

"Neden Trk Milli Takm" eklindeki soruya ise Colin Kazm Richards, "Trkiye'de futbolcunun deerini biliyorlar. Ayrca, Trkiye beni Milli Takm'a davet ettii zaman ok sevindim. Annem Trk olduu iin bende kendimi Trk gibi gryorum. Hocam izin verirse svire ile oynanacak mata forma giymek isterim" diye konutu.

Takm arkadalarna abuk sndn da hatrlatan 20 yandaki futbolcu, "Burada kendi evimde gibi hissediyorum. ok iyi arkadalar var. ngiltere'de kar yayordu. Ancak, Trkiye'ye geldiim zaman bambaka bir hava ile karlatm. Trkiye'nin iklimini de seviyorum" dedi.

Trkiye'ye ilk kez 10 yanda geldiini de ifade eden Colin Kazm Richards, "ngiltere'de Trk okuluna gidiyordum ancak srekli transferim gndeme geldii iin okulu braktm. Derslerim ok iyiydi ve snfnda en baarl rencisiydim" diye konutu.

Anneannesinin evde srekli Trke konutuunu da belirten Richards, gazetecilerin "Trke'den Trkiye'yi seviyorum, der misin?" eklindeki istee ise, "Ben imdi utanyorum. nk, naslsn, iyimisin gibi kelimelerin dndakileri sylerken kartryorum. Kendimi ok tuhaf hissediyorum. Ama ngilizce'den 'I Love Turkey' diyebilirim" yant verdi.

6afak Aydn1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    43

selam dostlar Kazim-Richardsi izlemeyenler bu videoyu izlesin

Vierimi desem, Henrymi desem

burasi trkisch.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    30.12.2006

Colin Kzm-Richards (born in August 26, 1986 in Leytonstone, London) is a professional footballer for who plays for Sheffield United in the Premiership. He is of Antiguan Descent.[1] His father is Antiguan and his mother is a Turkish Cypriot. That is why he carries the Turkish name Kzm as his middle name. His correct name ought to be Colin-Kzm Richards, but due to a mistake at the registry office, he was christened 'Colin Kzm-Richards'.

annesi kiprisli oldugundan vede babasinin karibik adalarindan olmasi melez olmasinin nedenidir ama en azindan kendini bizim kadar Turk his ediyorki Turk milli takiminda oynamaya karar vermis kendisini tebrik ediyorum vede ingilterede en buyuk klublerden birinde oynamasini temeni ederim basarilarinin devamini gormek isterim hela olsun sana colin kardesim arolio gibi anasi babasi brazilyali degil sonucda. neyse be colins eti babasinin kani anasinin diyelim.

TSKara61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.2006
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Ya
    31

Alnt Safakno61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    selam dostlar Kazim-Richardsi izlemeyenler bu videoyu izlesin

Vierimi desem, Henrymi desem

Valla klipe gore super bir futbolcu gibi gozukuyor, ama yinede 90 dk izlemek gerek. Bence Siyahi olmasinda bir sakinca yok cunku annesi Turk.

Erkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    30

OF bu oyuncuyu alsak cok heycanlatir beni yine.. (ziyasiz alsak)..
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Bu adam bize yedirmezler.Ynetim elini abuk tutup iyi para verirse bi ihtimal.Henry ye ok benziyo stili.
    zkan SMER

coskun0661 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.09.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Arkadalar y Ho Da.. Bu Cocuk 18 Macta 1 Gol Atablm..farkindamisiniz Blmyorum Ama Bunu Braz Dnseniz y Edersnz.??????
    ''NUFUS CZDANINDA TRABZON YAZIPTA STANBUL TAKIMLARINA GNL VERENLERLE GNL BAIMIZ OLMADII GB AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERR ''

TSKara61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.2006
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Ya
    31

Alnt coskun0661 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar y Ho Da.. Bu Cocuk 18 Macta 1 Gol Atablm..farkindamisiniz Blmyorum Ama Bunu Braz Dnseniz y Edersnz.??????
    Valla iste vidyoda super futbolcu gozukuyor, ama boylede takintilar oluyor. Onun icin futbolcuyu cok iyi takip etmek lazim almadan once.

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    36

Bence alnmal fizigi iyi ilerde kendinden ok sz ettirebilir zaten adam demi Trabzonda oynarm diye...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)