Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Algarve Cup (Kadýnlar Dünya Futbol Turnuvasý) ve Kadýn Futbolu

cicero9 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Thumbs up Algarve Cup (Kadýnlar Dünya Futbol Turnuvasý) ve Kadýn Futbolu

Bugün Eurosport vesilesiyle, bir bayan futbol maçý izleme fýrsatým oldu. Bu aralar sýklýkla her türden futbol maçý izliyor olmam sebebiyle, bu maçý da epey bir dikkatle takip ettim. Neticede, gayet keyif verici ve çekiþmeli bir maç oldu.

Sözü de bu araçla bayan futboluna getirmek istedim. 'Erkek futbolu'ndaki -futbol kelimesinin çaðrýþtýrdýðý oyun- fiziksel mücadele ve kuvveti haliyle sahada göremiyorsunuz. Bu zaten yaratýlýþ itibariyle böyle olmalýdýr. Fakat geri kalanlar yönünden bence gayet baþarýlýydýlar. Teknik, taktik, oyun kurma, bireysel çalýmlar vs...

Son olarak, konunun baþlýðýndaki Algarve Cup'la iligli bilgi verip sözümü tamamlayayým. Davetiye usülü çaðýrýlmýþ 12 takým gelenkesel olarak Portekiz'de düzenlenen bu turnuvada þampiyonluk için mücadele ediyorlar. Bu kupanýn tariht boyu en baþarýlý temsilcileri, 4'er þampiyonlukla ABD ve Norveç.

Sizlere de iyi seyirler.
    "dere coþtu bir kere"

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Ben de baktým bugün maçlara. En iyi takým ABD gibi gözüktü. BMN'den bir takým çýkarsak çekiþmeli bir maç olur

Bayanlarýn maçýný izlemek gerçekten garip bir duygu, tamamen dan dun. Estetik namýna hiçbirþey yok(Ýsveçli bayan futbolcularý özellikle de 3 numarayý tenzih ediyorum,futbol adýna konuþuyorum).

Hani son günlerde bir tezahürat var ya, hep o aklýma geldi maçlarý izlerken .. Hani þu evinizde dantel örsenize falan diyorlar ya bazý tribünler birbilrerine..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

Barýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Alýntý Berat Tekke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de baktým bugün maçlara. En iyi takým ABD gibi gözüktü. BMN'den bir takým çýkarsak çekiþmeli bir maç olur

Bayanlarýn maçýný izlemek gerçekten garip bir duygu, tamamen dan dun. Estetik namýna hiçbirþey yok. Hani son günlerde bir tezahürat var ya, hep o aklýma geldi maçlarý izlerken .. Hani þu evinizde dantel örsenize falan diyorlar ya bazý tribünler birbilrerine..
    forumda topçu bi kýz vardý guci miydi neydi görmesin bu yazýyý

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Ýsveç milli takýmý -özellikle de 3 numarasý- hariç bayan futboluna karþýyým kardeþim, zorla mý
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

cicero9 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Alýntý Berat Tekke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýsveç milli takýmý -özellikle de 3 numarasý- hariç bayan futboluna karþýyým kardeþim, zorla mý
    Hocam, güzel demiþsin ama þunu da tavsiye ederim. Hani arada halý saha maçýna bakarsýn ya da ne biliyim 2. 3.lig maçlarýna gidersin. Burada hiçbir zaman 1.lig'de zirve mücadelesi yapan takýmlarýn gösterdiði mücadele ve teknik yoktur. O zaman da maçý daha farklý bir bütünlükte algýlamaya çalýþýrsýn.

Bu da öyle bir þey. Biraz alýþýlsa göze hoþ gelen güzel yanlarý daha çok ortaya çýkacaktýr.

Ayrýca kadýnlarý anlamakta güçlük çeken fanatikler için bir köprü olabilir. Hemi de güzel bakmak sevaptýr yaw!
    "dere coþtu bir kere"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)