Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sınava Geç Kalan Öğrenciler

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart Sınava Geç Kalan Öğrenciler

Her sene mutlaka haberlere çıkar, sınava geç kalan öğrencileri yetiştiren polisler veya başka bir öğrencinin velisi, kimliğini o gün kaybedenler, ağlaya sızlaya geç kaldığı sınava girmeye çalışanlar vs.

Ya arkadaş, erken git, git otur bahçede. Okulun yakınında bir kafede otur çay iç, erken git yaw.

kimliğini kalemini silgini hazırla dünden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yapılan bir işlem bu, o gün de fazladan uyumayıver. yola erken çık.

Böyle gevşek gevşek biri sınavı kazansa ne olacak? nereye faydası dokunacak?
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı MetehanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her sene mutlaka haberlere çıkar, sınava geç kalan öğrencileri yetiştiren polisler veya başka bir öğrencinin velisi, kimliğini o gün kaybedenler, ağlaya sızlaya geç kaldığı sınava girmeye çalışanlar vs.

Ya arkadaş, erken git, git otur bahçede. Okulun yakınında bir kafede otur çay iç, erken git yaw.

kimliğini kalemini silgini hazırla dünden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yapılan bir işlem bu, o gün de fazladan uyumayıver. yola erken çık.

Böyle gevşek gevşek biri sınavı kazansa ne olacak? nereye faydası dokunacak?
    Bu da farklı bir bakış açısı, haklılık payı da var
    Amaa...
    Ya arkadaş maks 30dk gecikme hakkı verirsin, ya da Altaylı'nın bugün dediği gibi kimseyi belirli bir saate kadar çıkarmazsın, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kişi becerip soruları alıp çıkıp geç gidecek olanlara yaydı şu oldu bu oldu artık her neyse; yıllardır ve belki de hâlen bile yüzlerce binlerce fetoşcunun sınav sorularını önceden bilip öyle sınava girmesinden daha beter olamaz ya, değil mi ?
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da farklı bir bakış açısı, haklılık payı da var
    Amaa...
    Ya arkadaş maks 30dk gecikme hakkı verirsin, ya da Altaylı'nın bugün dediği gibi kimseyi belirli bir saate kadar çıkarmazsın, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kişi becerip soruları alıp çıkıp geç gidecek olanlara yaydı şu oldu bu oldu artık her neyse; yıllardır ve belki de hâlen bile yüzlerce binlerce fetoşcunun sınav sorularını önceden bilip öyle sınava girmesinden daha beter olamaz ya, değil mi ?
    Maksimum 30 dakika geç kalma hakkı verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karşındaki o kadar gevşer. Yarın üniversitede de sınavlara geç kalır, "Hocam, rapor alayım, bana tekrar sınav yapın" der
    İşe geç gider. Zaten bu halin sebebi nazım, nizam, intizamdan uzaklaşmak. Tiktokçu zibidi keşlerle doldu ortalık.

Kural, kuraldır. Geç kalmayacaksın. Çocuk da değil bunlar, on sekiz yaşına gelinmiş. Zamana riayeti, hayatın o ana kadarki en önemli olayında sağlayamayana da üzülmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uçak kaçırmıyor. Kurala uymak niçin zor geliyor insanlara? Ha, olağandışı bir durum olur. Ona da yapacak bir şey yok, geçmiş olsun.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.06.2024 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu da sınavın parçası. Daha okulunu bulamayan, kağıdını yanlış getiren çocuk baştan elensin. Her sene açıp geç kalanları izlemek çok zevkli.
    ( ゚д゚)

Nereden
    Fransa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maksimum 30 dakika geç kalma hakkı verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karşındaki o kadar gevşer. Yarın üniversitede de sınavlara geç kalır, "Hocam, rapor alayım, bana tekrar sınav yapın" der
    İşe geç gider. Zaten bu halin sebebi nazım, nizam, intizamdan uzaklaşmak. Tiktokçu zibidi keşlerle doldu ortalık.

Kural, kuraldır. Geç kalmayacaksın. Çocuk da değil bunlar, on sekiz yaşına gelinmiş. Zamana riayeti, hayatın o ana kadarki en önemli olayında sağlayamayana da üzülmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uçak kaçırmıyor. Kurala uymak niçin zor geliyor insanlara? Ha, olağandışı bir durum olur. Ona da yapacak bir şey yok, geçmiş olsun.
    Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz ülkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Türkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dökemez

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz ülkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Türkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dökemez
    Türkiye'de "devam primi" diye bir uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, işe devam ettiği için işçiye prim veriliyor. Zaten işe gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu sağladı diye prim uygulanıyor.

Japonlarla çalıştım, tam tersi alışkanlıkları olan ABD'de çalıştım. Böyle gariplikler görmedim. Çünkü bu kültürden bağımsız bir evrensel kural. Zamana uyacaksın.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kişi iki defa cumhurbaşkanı olamaz. Adamın teki çıkıp diyor ki, "Ne kuralı, Allah kelamı mı"? Başka biri de çıkıp aynı argümanla başka kuralsızlık (İçini siz doldurun) yapar.

Yaşken, çocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, görgü, disiplin vermeyince böyle zibidi nesil yetişiyor. Ana babaları da "Benim oğlan kodlama biliyor, bizim kız İspanyolca sayıyor" diye geriniyor. Ee, sınava yetişememiş kodlama dehası! Yarın iş toplantısına da yetişemez ki...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (11.06.2024 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Kocaeli

Sistemi eleştirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsın.
    Sınav sistemi değişmeli, yenilenmeli vs hepsine varım.

Fakat mevcut düzen içerisinde bir öğrencinin, 1 ya da 2 yıldır çalıştığı bir sınava geç kalması izah edilebilecek bir tembellik değil.

Nereden
    Fransa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de "devam primi" diye var uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, işe devam ettiği için işçiye prim veriliyor. Zaten işe gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu sağladı diye prim uygulanıyor.

Japonlarla çalıştım, tam tersi alışkanlıkları olan ABD'de çalıştım. Böyle gariplikler görmedim. Çünkü bu kültürden bağımsız bir evrensel kural. Zamana uyacaksın.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kişi iki defa cumhurbaşkanı olamaz. Adamın teki çıkıp diyor ki, "Ne kuralı, Allah kelamı mı"? Başka biri de çıkıp aynı argümanla başka kuralsızlık (İçini siz doldurun) yapar.

Yaşken, çocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, görgü, disiplin vermeyince böyle zibidi nesil yetişiyor. Ana babaları da "Benim oğlan kodlama biliyor, bizim kız İspanyolca sayıyor" diye geriniyor. Ee, sınava yetişememiş kodlama dehası! Yarın iş toplantısına da yetişemez ki...
    Tamam işte ben de diyorum ki kuralcılık sınava 1dk geç kalıp kalmamakla başlamamalı, büyükler/hayat tecrübesi olanlar çok mu kurallara uyuyor çok mu dakik de 16 18 yaşındaki çocuklara takıyoruz kafayı ?
    Sâniye geç kalmış kapı kapanıyor içeri alınmıyor böyle saçmalık nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardır, bula bula bi tek bunu örnek almışızdır onlardan (yönetenler)

Nereden
    Fransa

Alıntı MetehanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistemi eleştirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsın.
    Sınav sistemi değişmeli, yenilenmeli vs hepsine varım.

Fakat mevcut düzen içerisinde bir öğrencinin, 1 ya da 2 yıldır çalıştığı bir sınava geç kalması izah edilebilecek bir tembellik değil.
    Ya tabi bilhassa Türkiye'de bu kadar konuşulan aşırı önemsenen sınavlara 1 kişinin bile geç kalmaması gerekir diye düşünebiliriz o ayrı
    Benim demek istediğim, düzelmesi gereken çok şey var kafaya takılacak çook daha önemli şeyler var ülkede
    Mülteci sorunundan tut, ekonomisine, saldırgan sokak köpeklerinden tut bilmem nesine kadar
    Öğrenciler dakikmiş değilmiş bunlar çok sonra gelir

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Tamam işte ben de diyorum ki kuralcılık sınava 1dk geç kalıp kalmamakla başlamamalı, büyükler/hayat tecrübesi olanlar çok mu kurallara uyuyor çok mu dakik de 16 18 yaşındaki çocuklara takıyoruz kafayı ?
    Sâniye geç kalmış kapı kapanıyor içeri alınmıyor böyle saçmalık nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardır, bula bula bi tek bunu örnek almışızdır onlardan (yönetenler)
    Ağaç yaşken eğilir. Çocukken, gençken öğrenecek. Kafayı takmak değil bu. Niye öyle görüyorsun? Bir de kaç saniye veya dakika esnetsinler bu uygulamayı?

Nereden
    İstanbul

Bizim zamanımızda bu kadar olmazdı. İnsanlık hâli der geçersin ama bu geç kalma mevzusu başka bir boyuta geçmiş. Bunun taşrası var, şehri var, metropolü var. Hepsinden ayrı ayrı geç kalma senaryoları olur ama bunun bir trend hâlini alması bana çok absürt geliyor. Geç kalanlara çözüm düşünülebilir ancak her yerde aynı çözümü uygulamak okulların şartları itibarıyla zor.

Bir de düz saat yazacaksın. Saat 10.00'da sınav başlayacak. Bu kadar. 15 dakika öncesi, sonrası bir şey yazmayacaksın. Kafalar orada karışıyor genelde.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bazıları farklı nedenlerden yetişemeyebiliyor.Ama bu öğrencilerde oran belki %2 .
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Pshycologist41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Ben bu olaya hep şöyle baktım;

Ornek veriyorum x magaza iphone satıcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekanın önünde yatarlar. Aynı kişiler hayatlarının sınavına geç kalabiliyorlar türlü türlü bahanelerle.

Nereden
    Kocaeli

Alıntı Pshycologist41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu olaya hep şöyle baktım;

Ornek veriyorum x magaza iphone satıcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekanın önünde yatarlar. Aynı kişiler hayatlarının sınavına geç kalabiliyorlar türlü türlü bahanelerle.
    +1

Aynen öyle. Hatta bir tık ileri taşıyorum bu fikri: Bence kazanacaklarını düşünmüyorlar, hazırlanmadılar, kendilerine güvenmiyorlar, bu nedenle bir bahane üretiyorlar.

"Geç kaldım, nefes nefese kaldım, o yüzden odaklanamadım"

"Kimliğimi kaybettim o yüzden giremedim, yoksa siler süpürürdüm(!)"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)