Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sýnava Geç Kalan Öðrenciler

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Standart Sýnava Geç Kalan Öðrenciler

Her sene mutlaka haberlere çýkar, sýnava geç kalan öðrencileri yetiþtiren polisler veya baþka bir öðrencinin velisi, kimliðini o gün kaybedenler, aðlaya sýzlaya geç kaldýðý sýnava girmeye çalýþanlar vs.

Ya arkadaþ, erken git, git otur bahçede. Okulun yakýnýnda bir kafede otur çay iç, erken git yaw.

kimliðini kalemini silgini hazýrla dünden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yapýlan bir iþlem bu, o gün de fazladan uyumayýver. yola erken çýk.

Böyle gevþek gevþek biri sýnavý kazansa ne olacak? nereye faydasý dokunacak?
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý MetehanS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her sene mutlaka haberlere çýkar, sýnava geç kalan öðrencileri yetiþtiren polisler veya baþka bir öðrencinin velisi, kimliðini o gün kaybedenler, aðlaya sýzlaya geç kaldýðý sýnava girmeye çalýþanlar vs.

Ya arkadaþ, erken git, git otur bahçede. Okulun yakýnýnda bir kafede otur çay iç, erken git yaw.

kimliðini kalemini silgini hazýrla dünden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yapýlan bir iþlem bu, o gün de fazladan uyumayýver. yola erken çýk.

Böyle gevþek gevþek biri sýnavý kazansa ne olacak? nereye faydasý dokunacak?
    Bu da farklý bir bakýþ açýsý, haklýlýk payý da var
    Amaa...
    Ya arkadaþ maks 30dk gecikme hakký verirsin, ya da Altaylý'nýn bugün dediði gibi kimseyi belirli bir saate kadar çýkarmazsýn, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kiþi becerip sorularý alýp çýkýp geç gidecek olanlara yaydý þu oldu bu oldu artýk her neyse; yýllardýr ve belki de hâlen bile yüzlerce binlerce fetoþcunun sýnav sorularýný önceden bilip öyle sýnava girmesinden daha beter olamaz ya, deðil mi ?
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Sefer A. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu da farklý bir bakýþ açýsý, haklýlýk payý da var
    Amaa...
    Ya arkadaþ maks 30dk gecikme hakký verirsin, ya da Altaylý'nýn bugün dediði gibi kimseyi belirli bir saate kadar çýkarmazsýn, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kiþi becerip sorularý alýp çýkýp geç gidecek olanlara yaydý þu oldu bu oldu artýk her neyse; yýllardýr ve belki de hâlen bile yüzlerce binlerce fetoþcunun sýnav sorularýný önceden bilip öyle sýnava girmesinden daha beter olamaz ya, deðil mi ?
    Maksimum 30 dakika geç kalma hakký verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karþýndaki o kadar gevþer. Yarýn üniversitede de sýnavlara geç kalýr, "Hocam, rapor alayým, bana tekrar sýnav yapýn" der
    Ýþe geç gider. Zaten bu halin sebebi nazým, nizam, intizamdan uzaklaþmak. Tiktokçu zibidi keþlerle doldu ortalýk.

Kural, kuraldýr. Geç kalmayacaksýn. Çocuk da deðil bunlar, on sekiz yaþýna gelinmiþ. Zamana riayeti, hayatýn o ana kadarki en önemli olayýnda saðlayamayana da üzülmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uçak kaçýrmýyor. Kurala uymak niçin zor geliyor insanlara? Ha, olaðandýþý bir durum olur. Ona da yapacak bir þey yok, geçmiþ olsun.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (10.06.2024 Saat 21:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu da sýnavýn parçasý. Daha okulunu bulamayan, kaðýdýný yanlýþ getiren çocuk baþtan elensin. Her sene açýp geç kalanlarý izlemek çok zevkli.
    ( ゚д゚)

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maksimum 30 dakika geç kalma hakký verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karþýndaki o kadar gevþer. Yarýn üniversitede de sýnavlara geç kalýr, "Hocam, rapor alayým, bana tekrar sýnav yapýn" der
    Ýþe geç gider. Zaten bu halin sebebi nazým, nizam, intizamdan uzaklaþmak. Tiktokçu zibidi keþlerle doldu ortalýk.

Kural, kuraldýr. Geç kalmayacaksýn. Çocuk da deðil bunlar, on sekiz yaþýna gelinmiþ. Zamana riayeti, hayatýn o ana kadarki en önemli olayýnda saðlayamayana da üzülmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uçak kaçýrmýyor. Kurala uymak niçin zor geliyor insanlara? Ha, olaðandýþý bir durum olur. Ona da yapacak bir þey yok, geçmiþ olsun.
    Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz ülkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Türkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dökemez

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz ülkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Türkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dökemez
    Türkiye'de "devam primi" diye bir uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, iþe devam ettiði için iþçiye prim veriliyor. Zaten iþe gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu saðladý diye prim uygulanýyor.

Japonlarla çalýþtým, tam tersi alýþkanlýklarý olan ABD'de çalýþtým. Böyle gariplikler görmedim. Çünkü bu kültürden baðýmsýz bir evrensel kural. Zamana uyacaksýn.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kiþi iki defa cumhurbaþkaný olamaz. Adamýn teki çýkýp diyor ki, "Ne kuralý, Allah kelamý mý"? Baþka biri de çýkýp ayný argümanla baþka kuralsýzlýk (Ýçini siz doldurun) yapar.

Yaþken, çocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, görgü, disiplin vermeyince böyle zibidi nesil yetiþiyor. Ana babalarý da "Benim oðlan kodlama biliyor, bizim kýz Ýspanyolca sayýyor" diye geriniyor. Ee, sýnava yetiþememiþ kodlama dehasý! Yarýn iþ toplantýsýna da yetiþemez ki...
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (11.06.2024 Saat 13:25 ) deðiþtirilmiþtir.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Sistemi eleþtirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsýn.
    Sýnav sistemi deðiþmeli, yenilenmeli vs hepsine varým.

Fakat mevcut düzen içerisinde bir öðrencinin, 1 ya da 2 yýldýr çalýþtýðý bir sýnava geç kalmasý izah edilebilecek bir tembellik deðil.

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türkiye'de "devam primi" diye var uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, iþe devam ettiði için iþçiye prim veriliyor. Zaten iþe gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu saðladý diye prim uygulanýyor.

Japonlarla çalýþtým, tam tersi alýþkanlýklarý olan ABD'de çalýþtým. Böyle gariplikler görmedim. Çünkü bu kültürden baðýmsýz bir evrensel kural. Zamana uyacaksýn.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kiþi iki defa cumhurbaþkaný olamaz. Adamýn teki çýkýp diyor ki, "Ne kuralý, Allah kelamý mý"? Baþka biri de çýkýp ayný argümanla baþka kuralsýzlýk (Ýçini siz doldurun) yapar.

Yaþken, çocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, görgü, disiplin vermeyince böyle zibidi nesil yetiþiyor. Ana babalarý da "Benim oðlan kodlama biliyor, bizim kýz Ýspanyolca sayýyor" diye geriniyor. Ee, sýnava yetiþememiþ kodlama dehasý! Yarýn iþ toplantýsýna da yetiþemez ki...
    Tamam iþte ben de diyorum ki kuralcýlýk sýnava 1dk geç kalýp kalmamakla baþlamamalý, büyükler/hayat tecrübesi olanlar çok mu kurallara uyuyor çok mu dakik de 16 18 yaþýndaki çocuklara takýyoruz kafayý ?
    Sâniye geç kalmýþ kapý kapanýyor içeri alýnmýyor böyle saçmalýk nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardýr, bula bula bi tek bunu örnek almýþýzdýr onlardan (yönetenler)

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý MetehanS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sistemi eleþtirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsýn.
    Sýnav sistemi deðiþmeli, yenilenmeli vs hepsine varým.

Fakat mevcut düzen içerisinde bir öðrencinin, 1 ya da 2 yýldýr çalýþtýðý bir sýnava geç kalmasý izah edilebilecek bir tembellik deðil.
    Ya tabi bilhassa Türkiye'de bu kadar konuþulan aþýrý önemsenen sýnavlara 1 kiþinin bile geç kalmamasý gerekir diye düþünebiliriz o ayrý
    Benim demek istediðim, düzelmesi gereken çok þey var kafaya takýlacak çook daha önemli þeyler var ülkede
    Mülteci sorunundan tut, ekonomisine, saldýrgan sokak köpeklerinden tut bilmem nesine kadar
    Öðrenciler dakikmiþ deðilmiþ bunlar çok sonra gelir

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Tamam iþte ben de diyorum ki kuralcýlýk sýnava 1dk geç kalýp kalmamakla baþlamamalý, büyükler/hayat tecrübesi olanlar çok mu kurallara uyuyor çok mu dakik de 16 18 yaþýndaki çocuklara takýyoruz kafayý ?
    Sâniye geç kalmýþ kapý kapanýyor içeri alýnmýyor böyle saçmalýk nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardýr, bula bula bi tek bunu örnek almýþýzdýr onlardan (yönetenler)
    Aðaç yaþken eðilir. Çocukken, gençken öðrenecek. Kafayý takmak deðil bu. Niye öyle görüyorsun? Bir de kaç saniye veya dakika esnetsinler bu uygulamayý?

Nereden
    Ýstanbul

Bizim zamanýmýzda bu kadar olmazdý. Ýnsanlýk hâli der geçersin ama bu geç kalma mevzusu baþka bir boyuta geçmiþ. Bunun taþrasý var, þehri var, metropolü var. Hepsinden ayrý ayrý geç kalma senaryolarý olur ama bunun bir trend hâlini almasý bana çok absürt geliyor. Geç kalanlara çözüm düþünülebilir ancak her yerde ayný çözümü uygulamak okullarýn þartlarý itibarýyla zor.

Bir de düz saat yazacaksýn. Saat 10.00'da sýnav baþlayacak. Bu kadar. 15 dakika öncesi, sonrasý bir þey yazmayacaksýn. Kafalar orada karýþýyor genelde.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bazýlarý farklý nedenlerden yetiþemeyebiliyor.Ama bu öðrencilerde oran belki %2 .
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Pshycologist41 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    41

Ben bu olaya hep þöyle baktým;

Ornek veriyorum x magaza iphone satýcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekanýn önünde yatarlar. Ayný kiþiler hayatlarýnýn sýnavýna geç kalabiliyorlar türlü türlü bahanelerle.

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Alýntý Pshycologist41 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben bu olaya hep þöyle baktým;

Ornek veriyorum x magaza iphone satýcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekanýn önünde yatarlar. Ayný kiþiler hayatlarýnýn sýnavýna geç kalabiliyorlar türlü türlü bahanelerle.
    +1

Aynen öyle. Hatta bir týk ileri taþýyorum bu fikri: Bence kazanacaklarýný düþünmüyorlar, hazýrlanmadýlar, kendilerine güvenmiyorlar, bu nedenle bir bahane üretiyorlar.

"Geç kaldým, nefes nefese kaldým, o yüzden odaklanamadým"

"Kimliðimi kaybettim o yüzden giremedim, yoksa siler süpürürdüm(!)"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)