Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Snava Ge Kalan renciler

MetehanS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Standart Snava Ge Kalan renciler

Her sene mutlaka haberlere kar, snava ge kalan rencileri yetitiren polisler veya baka bir rencinin velisi, kimliini o gn kaybedenler, alaya szlaya ge kald snava girmeye alanlar vs.

Ya arkada, erken git, git otur bahede. Okulun yaknnda bir kafede otur ay i, erken git yaw.

kimliini kalemini silgini hazrla dnden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yaplan bir ilem bu, o gn de fazladan uyumayver. yola erken k.

Byle gevek gevek biri snav kazansa ne olacak? nereye faydas dokunacak?
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Sefer A. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    33

Alnt MetehanS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Her sene mutlaka haberlere kar, snava ge kalan rencileri yetitiren polisler veya baka bir rencinin velisi, kimliini o gn kaybedenler, alaya szlaya ge kald snava girmeye alanlar vs.

Ya arkada, erken git, git otur bahede. Okulun yaknnda bir kafede otur ay i, erken git yaw.

kimliini kalemini silgini hazrla dnden. neden kaybediyorsun.

senede 1 defa yaplan bir ilem bu, o gn de fazladan uyumayver. yola erken k.

Byle gevek gevek biri snav kazansa ne olacak? nereye faydas dokunacak?
    Bu da farkl bir bak as, hakllk pay da var
    Amaa...
    Ya arkada maks 30dk gecikme hakk verirsin, ya da Altayl'nn bugn dedii gibi kimseyi belirli bir saate kadar karmazsn, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kii becerip sorular alp kp ge gidecek olanlara yayd u oldu bu oldu artk her neyse; yllardr ve belki de hlen bile yzlerce binlerce fetocunun snav sorularn nceden bilip yle snava girmesinden daha beter olamaz ya, deil mi ?
    Trabzon futbolunun kral, Ahmet Suat zyazc

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Alnt Sefer A. Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu da farkl bir bak as, hakllk pay da var
    Amaa...
    Ya arkada maks 30dk gecikme hakk verirsin, ya da Altayl'nn bugn dedii gibi kimseyi belirli bir saate kadar karmazsn, olur biter
    Diyelim ki 3 5 kii becerip sorular alp kp ge gidecek olanlara yayd u oldu bu oldu artk her neyse; yllardr ve belki de hlen bile yzlerce binlerce fetocunun snav sorularn nceden bilip yle snava girmesinden daha beter olamaz ya, deil mi ?
    Maksimum 30 dakika ge kalma hakk verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karndaki o kadar gever. Yarn niversitede de snavlara ge kalr, "Hocam, rapor alaym, bana tekrar snav yapn" der
    e ge gider. Zaten bu halin sebebi nazm, nizam, intizamdan uzaklamak. Tiktoku zibidi kelerle doldu ortalk.

Kural, kuraldr. Ge kalmayacaksn. ocuk da deil bunlar, on sekiz yana gelinmi. Zamana riayeti, hayatn o ana kadarki en nemli olaynda salayamayana da zlmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uak karmyor. Kurala uymak niin zor geliyor insanlara? Ha, olaand bir durum olur. Ona da yapacak bir ey yok, gemi olsun.
    Konu Ouz ZEYTN tarafndan (10.06.2024 Saat 21:12 ) deitirilmitir.
    Akl, fkeyi ve onunla kolayca birleen bilgisizlii yener. Akl kullanmak biraz zahmet, aba gerektirir.

Ufuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.08.2009
    Nereden
    stanbul

Bu da snavn paras. Daha okulunu bulamayan, kadn yanl getiren ocuk batan elensin. Her sene ap ge kalanlar izlemek ok zevkli.
    ( ゚д゚)

yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    33

Alnt Ouz ZEYTN Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Maksimum 30 dakika ge kalma hakk verirsen, 31. dakikada gelen itiraz eder. Ne kadar esnetirsen, karndaki o kadar gever. Yarn niversitede de snavlara ge kalr, "Hocam, rapor alaym, bana tekrar snav yapn" der
    e ge gider. Zaten bu halin sebebi nazm, nizam, intizamdan uzaklamak. Tiktoku zibidi kelerle doldu ortalk.

Kural, kuraldr. Ge kalmayacaksn. ocuk da deil bunlar, on sekiz yana gelinmi. Zamana riayeti, hayatn o ana kadarki en nemli olaynda salayamayana da zlmeyelim bir zahmet. Keyif yapmaya, tatile giderken uak karmyor. Kurala uymak niin zor geliyor insanlara? Ha, olaand bir durum olur. Ona da yapacak bir ey yok, gemi olsun.
    Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz lkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Trkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dkemez

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Ya tamam da her seyde kural var nizam var da sanki, bi bu mu kaldi ? disiplinli dedigimiz lkeler bile bu kadar abartmiyor bu isleri, bizimkiler de iste keyam bir sey zannedeyler kendilerini...
    Trkiye'de gerektigi yerde profesyonellik/kuralcilik yok, en olmayan ya da "bu kadari da fazla" denilen yerde ooo kimse elimize su dkemez
    Trkiye'de "devam primi" diye bir uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, ie devam ettii iin iiye prim veriliyor. Zaten ie gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu salad diye prim uygulanyor.

Japonlarla altm, tam tersi alkanlklar olan ABD'de altm. Byle gariplikler grmedim. nk bu kltrden bamsz bir evrensel kural. Zamana uyacaksn.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kii iki defa cumhurbakan olamaz. Adamn teki kp diyor ki, "Ne kural, Allah kelam m"? Baka biri de kp ayn argmanla baka kuralszlk (ini siz doldurun) yapar.

Yaken, ocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, grg, disiplin vermeyince byle zibidi nesil yetiiyor. Ana babalar da "Benim olan kodlama biliyor, bizim kz spanyolca sayyor" diye geriniyor. Ee, snava yetiememi kodlama dehas! Yarn i toplantsna da yetiemez ki...
    Konu Ouz ZEYTN tarafndan (11.06.2024 Saat 13:25 ) deitirilmitir.
    Akl, fkeyi ve onunla kolayca birleen bilgisizlii yener. Akl kullanmak biraz zahmet, aba gerektirir.

yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Sistemi eletirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsn.
    Snav sistemi deimeli, yenilenmeli vs hepsine varm.

Fakat mevcut dzen ierisinde bir rencinin, 1 ya da 2 yldr alt bir snava ge kalmas izah edilebilecek bir tembellik deil.

yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    33

Alnt Ouz ZEYTN Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trkiye'de "devam primi" diye var uygulama var. Kanunla belirtilen izinler haricinde, ie devam ettii iin iiye prim veriliyor. Zaten ie gitmesi gerekmitor mu? Ve bunu salad diye prim uygulanyor.

Japonlarla altm, tam tersi alkanlklar olan ABD'de altm. Byle gariplikler grmedim. nk bu kltrden bamsz bir evrensel kural. Zamana uyacaksn.

Ha, bunun sonu nereye gidiyor biliyor musun? Anayasa diyor ki, bir kii iki defa cumhurbakan olamaz. Adamn teki kp diyor ki, "Ne kural, Allah kelam m"? Baka biri de kp ayn argmanla baka kuralszlk (ini siz doldurun) yapar.

Yaken, ocukken; kural, kaide, yasa, ahlak, terbiye, grg, disiplin vermeyince byle zibidi nesil yetiiyor. Ana babalar da "Benim olan kodlama biliyor, bizim kz spanyolca sayyor" diye geriniyor. Ee, snava yetiememi kodlama dehas! Yarn i toplantsna da yetiemez ki...
    Tamam ite ben de diyorum ki kuralclk snava 1dk ge kalp kalmamakla balamamal, bykler/hayat tecrbesi olanlar ok mu kurallara uyuyor ok mu dakik de 16 18 yandaki ocuklara takyoruz kafay ?
    Sniye ge kalm kap kapanyor ieri alnmyor byle samalk nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardr, bula bula bi tek bunu rnek almzdr onlardan (ynetenler)

yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    33

Alnt MetehanS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sistemi eletirebilirsin ama bir kural konuldu ise uyarsn.
    Snav sistemi deimeli, yenilenmeli vs hepsine varm.

Fakat mevcut dzen ierisinde bir rencinin, 1 ya da 2 yldr alt bir snava ge kalmas izah edilebilecek bir tembellik deil.
    Ya tabi bilhassa Trkiye'de bu kadar konuulan ar nemsenen snavlara 1 kiinin bile ge kalmamas gerekir diye dnebiliriz o ayr
    Benim demek istediim, dzelmesi gereken ok ey var kafaya taklacak ook daha nemli eyler var lkede
    Mlteci sorunundan tut, ekonomisine, saldrgan sokak kpeklerinden tut bilmem nesine kadar
    renciler dakikmi deilmi bunlar ok sonra gelir

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Tamam ite ben de diyorum ki kuralclk snava 1dk ge kalp kalmamakla balamamal, bykler/hayat tecrbesi olanlar ok mu kurallara uyuyor ok mu dakik de 16 18 yandaki ocuklara takyoruz kafay ?
    Sniye ge kalm kap kapanyor ieri alnmyor byle samalk nerede var ?
    Japonya'da Kore'de belki vardr, bula bula bi tek bunu rnek almzdr onlardan (ynetenler)
    Aa yaken eilir. ocukken, genken renecek. Kafay takmak deil bu. Niye yle gryorsun? Bir de ka saniye veya dakika esnetsinler bu uygulamay?

yelik tarihi
    16.09.2019
    Nereden
    stanbul

Bizim zamanmzda bu kadar olmazd. nsanlk hli der geersin ama bu ge kalma mevzusu baka bir boyuta gemi. Bunun taras var, ehri var, metropol var. Hepsinden ayr ayr ge kalma senaryolar olur ama bunun bir trend hlini almas bana ok absrt geliyor. Ge kalanlara zm dnlebilir ancak her yerde ayn zm uygulamak okullarn artlar itibaryla zor.

Bir de dz saat yazacaksn. Saat 10.00'da snav balayacak. Bu kadar. 15 dakika ncesi, sonras bir ey yazmayacaksn. Kafalar orada karyor genelde.

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Bazlar farkl nedenlerden yetiemeyebiliyor.Ama bu rencilerde oran belki %2 .
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

Pshycologist41 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.01.2010
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    41

Ben bu olaya hep yle baktm;

Ornek veriyorum x magaza iphone satcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekann nnde yatarlar. Ayn kiiler hayatlarnn snavna ge kalabiliyorlar trl trl bahanelerle.

yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    36

Alnt Pshycologist41 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben bu olaya hep yle baktm;

Ornek veriyorum x magaza iphone satcak 10 bin liradan diye duyursa,o gece o mekann nnde yatarlar. Ayn kiiler hayatlarnn snavna ge kalabiliyorlar trl trl bahanelerle.
    +1

Aynen yle. Hatta bir tk ileri tayorum bu fikri: Bence kazanacaklarn dnmyorlar, hazrlanmadlar, kendilerine gvenmiyorlar, bu nedenle bir bahane retiyorlar.

"Ge kaldm, nefes nefese kaldm, o yzden odaklanamadm"

"Kimliimi kaybettim o yzden giremedim, yoksa siler sprrdm(!)"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)