Sonuç: Abdullah Avcı ile Yola Devam Etmek Doğru mu?

Katılımcı sayısı
154. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, Görevine Devam Etmeli

24 15.58%
  • Hayır, Yollar Ayrılmalı

130 84.42%
Sayfa 8 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 ... SonuncuSonuncu
Toplam 283 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdullah Avcı ile Yola Devam Etmek Doğru mu?

gudoz81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Avcı yeni sezonun ilk yarısının ortasında valizi toplamaya başlar

iyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gibiler mi? cokmu taniyorsun beni benim icin isimlerin onemi yok kimseye de kimse durduk yere teneke baglamaz gayet acik ne anlatmaya calistigim,basarisizliga hicbir buyuk takim tahamul etmez etmiyor da biz 2 senesde basarisizligin dibini
    gormus bir adama sabretmek zorunda birakiliyoruz fatih olur mehmet olur hasan olur kim olursa olsun ortada umut vaad eden birsey varsa sabredilir musama gosterilir gosterildi de ornekleri
    cok basarisizligin oldugu yerde de baktin olmuyor keser atilir
    .bir daha da tanimadigin adamlar hakkinda senin gibiler falan diye yorum yapip hadsizlik yapmaya kalkma kisilerin zerre onemi yok asolan takimin basarisidir ortada net bir basarisizlik var kim gelirse gelsin bundan daha rezil bir oyun oynatmaz 30 milyon maas butceli takima buna emin ol..senin kafaya da bakarsak avci kalsin kimse gelmesine getiriyorsun isi o zaman nasilsa gelenin arkasinda kimse durmayacak ogretilmis caresizlik bu senin bahsettigin psikolojide kurbanlik koyun gibi kaderimize razi olalim yatalim bicagin onune gozlerimiz bagli o zaman.sana avci kalsin diyorsun diyen olmadi soyledgin sey kendi icinde celisiyor trabzon insani sabirsiz falan degil oyle olsa 2 sene avciya ve rezilliklerine katlanilmazdi istanbul medyasinin uydurmasi
    yazdigimi yeniden oku ..
    Senin gibiler her geleni 2 aya göndermeye çalışanlar işte. Trabzon da zibille var. Avcı bu sezon için getirilmedi. Seneye kadro kursun diye geldi. Baskan da adami destekliyor. Gitsin demek nafile. Hic gelmemeliydi desen ok. Su saatte adam nereye niye gitsin ki? Bu sene şampiyon mu olacaktık? Suni bir gundem bu. Seneye yarışacak adamı daha bugünden gönderenler f.tekkeyi de yer yiyecek zaten gelince görürsünüz.

He Seneye ne olacak kim olsa başarılı olma ihtimali çok düşük. O yüzden Avcı da gider sezon ortası. Ama şu anda gitme gündemi bomboş. Bunun bize yararı varsa konuşalım sabaha kadar.

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Avcı'nın ikinci dönüşünü kabul etmeyenlerdendim hoca önerim de Şenol hocaydı..Bugün geldiğimiz noktada önerim hala Şenol hocadır..Fatih Tekke ismini de tek bir şartla kabul ederim..Şenol hocayı baş antrenör olarak getirirsin yanına da yardımcı olarak Tekke ve Gökdeniz'i koyarsın güç birliği yaparsın..Terim gs'ye her gelişinde Davala'yı Hasan Şaş'ı vs gsde iz bırakmış biraz futbol aklı olan herkesi kulübeye topluyordu..Terim biraz man kafalıdır ama milli takımda da yardımcıları Metin Tekin Oğuz Çetin gibi adamların fikirlerinden faydalanmaktan kaçınmazdı..

Bir müddet Şenol hoca ile gidelim Tekke ve Gökdeniz'i kulübede pişirelim sonra Şenol hocaya veda eder ikisinden birini takımın başına geçirelim derim..

Aksi halde direkt Tekke'yi takımın başına getirerek hem adamı harcamış oluruz hem de geleceğimizi..Ben Tekke'nin taktiksel olarak gerekli yetkinlikte olduğuna inanmıyorum..Sırf eski topçumuzdur diye bir adam büyük kulübe TD yapılmaz..Biraz araştırılması gerekir işine saygısı hedefleri vizyonu konusunda uzun uzadıya konuşulması gerekir..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

1 milyonluk Enis 12 gol-4 asist
    15 milyonluk Onaçu 15 gol-4 asist
    Maaşlar 300 bin euro-3,5 milyon Euro
    Ula çöp ligde şampiyon olmayacaksan bari altyapıyla oyna para kazan, ölüsü 4. Oluyor Trabzonun
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

pablosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu yaz gönderilmeyecek belliki gelecek sezona kötü başlarsa öyle gönderilir o zamanda tüm sezon çöp olmuş olur umarım iyi transferler yapılır bari gelecek sezon en azından avrupada iş yapalım

MehmeTS_ADANA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

valla bu sorunun cevabı yerine getirilecek adama bağlı şahsen ben her zaman istikarardan yana oldum ama yerine razvan lucescu gibi bir hoca olursa yok demem
    Futbol basit bir oyundur.Zor olan basit oynayabilmektir

Johann CRUYFF

Nereden
    Avrupa Diğer

Bu kadronun buyuk çoğunluğu seneye devam edecegine göre bu kadroyu sampiyon yapacak hocadan çok aksayan mevkiler için gelecek oyuncularin kimler olacagi daha fazla onem arzediyor
    Oyun gorusu iyi hizli bir son adam 6-8 numaranin hakkini vererek oynayabilecek iki oyuncu ve havadan karadan etkili saglam bir santrafor diyer mevkiler super oyunculardan kurulu olmasada rahat sampiyonluga oynar
    Konu objek tarafından (27.05.2024 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bilginsem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne istiyorum, ne bekliyorum biliyor musun? Trabzonspor A dan Z ye şu oyunu oynar şeklinde hazır futbolcu yetiştirmesini istiyorum. Farkında mısın bilmiyorum ama ben ilk kez A takım ile U19 u benzer bir oyun oynarken seyrettim.
    U19 niye şampiyon oldu biliyor musun? Daha olgun bir oyun oynadıklarından.

İflasa sürükleyen transferler devam ediyor mu şu an? Maaş bütçesini çok aştığımız için olan şeyleri niye hocaya mal ediyorsun ki onu da anlamış değilim. Hocam öderiz maaşını sıkıntı olmaz diyorsun, ne diyecek adam yok başkan bana köyden çakı gibi adamlar getirin, onlardan küçük küçük messiler çıkartacsğım mı diyecek?

Plan dediğimiz şeyin avrupada işlemediğini bana örnek verir misin? Herhalde yine kendimizi Bayern ile Real Madrid ile kıyaslıyoruz. Çünkü oralarda bu tip beklentiler normal oluyor.

Nasıl mı bir şey bekliyorum? Medeni olmanızı ve medeniyetteki örneklere bakmanızı istiyorum. Kimse Leverkusen bir önceki sene ligi 6. bitirirken bu herif şampiyonluğa yaklaşamadı 20 puan fark yedi dememiştir. Eminim. Demediği için bir plan doğrultusunda ilerleyip şampiyon oldular.

Eminim Inter 2 sene önce kıl payı kaçan şampiyonluk sonrası, geçen sene 3. Olup, bir önceki senenin 3. sü Napoliden 20 puan fark yemeyi sadece hocaya mal etmemiştir. Demedikleri için hoca ile devam ettiler, şampiyon oldular

Aynı şekilde eminim ki Terzic hoca geçen sene son hafta ikramla Bayern le şampiyonluk verirken. Bu sene yaklaşık 30 puan fark yiyip 5. Olurken her konuyu hocaya mal etmemiştir. Önümüzdeki sene de devam edecektir.

Evet sadece olumlu örnekler geliyor belki bunun olumsuz örnekleri de var ama hocalara pazar tezgahındaki birer salatalık muamalesi yapan bir tek bu ülkenin cahil insanlarıdır.

İsterim de isterim niye? Gelsin bi bakalım bi de öyle deneyelim o da olmazsa başka hoca gelir bi 10 kişi de o alır. Bun kulübün burnunun b.ktan çıkmayışının sebebi zaten bizzat bu. Avcı 5 sene kalsa bu kulüp borcunu büyük oranda tüketir, ben adım gibi eminim 1 şampiyonluk da alır 5 senede.

Ben soruyorum, siz ne bekliyosunuz? Fatih hoca geldiğinde olacak o muazzam farklılık nedir sizin için?

Yegane isteğim şu hazırlıksız, plansız hadi şu gelsin hadi bu gelsin kafalarından çıkın. Bu hoca devam etsin, zaten başarısızlık görürse bu adam düşman değil, başkan da düşman değil, bırakırlar. Fatih hoca da Alanyada devam etsin, orada müthiş bir uyum yakaladı ve özgüveni artıyor sürekli.

Hemen hemen hemen kafalarından keşke çıkabilseniz aslında isteğim bu. Ben ülkede genel yapı böyle olduğu için çıldırmışsınız diyorum. Ya fener İsmail hocayı mesela niye yollamayı düşünüyor? Beyni olan bir camia bunu yapar mı? Avrupa eminim onlara da g.tüyle gülüyordur. Hoca kupayı alsa şu an şu gündemden başka bir gündem vardı. 90 dakikayı farklı bitirseydik emin olabilirsin %90 gitsin bakışı maksimum %50 lerde olacaktı, bu mu cidden akıllı hareket?
    Tebrikler teşekkürler yorumunuz için. Bu yorumunuzu herkesin en az 10 ar defa okuması lazım. Özellikle ne istediğini bilmeyen, bir şeyler değişince her şeyin iyi olacağını sanan bazı kişilerin extradan bir kere daha okuması lazım. 5 cümlelik bir konuşma yapsan sadece içinden 3 kelimeyi anlayabilen çok insanın olduğu bu toplumda en azından yazılanları okumaları için bir fırsat. Tam da Trabzonspor ile alakalı söylenmesi gereken sözlerden kurulu bu yazıyı belki okuyarak anlayabilirler.

Futbol tarihinin özellikle son 20 senesinde ne kadar yetiştirdiği futbol adamı var ise Hoca olarak harcamış bir camia yine ders almamış ve aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuç alacağını sanması , bütün mesele de bu... Evet, Hocamız çok kaliteli bir hoca değil en azından uluslararası bir karnesi olan ve tarihi başarılar ile dolu bir mazisi olan bir adam değil. Oyun mantığı da eleştirilebilir ve hatta gitmesi de istenebilir. Peki ,Uluslararası derecelendirme mantığıyla gömdüğümüz hocamızı gönderdiğimizde, bize sıfır maliyetli Uluslararası bir hoca mı gelecek , bunu söyleyen yok !! Böyle bir kişi aldığında , Bana 1461 kadrosunu verin ben oradan 5 tane genç çıkartırım, siz sıkıntı yapmayın, para köpeğiniz olsun mu diyecek, hayır demeyecek. Vazgeçtim popüler hocadan, Fatih tekke gelsin, olsun da bizden olsun diyorsalar eğer, Bunun örneğini yaşamadık mı?? Ünal, Şota, Hami, Tolunay, Osman, Sadi, Turgay, Şenol Güneş. Bunlar hoca oldular da ne kazandırdılar Trabzonspor'a, Görevi bırakan her efsanemiz ile neden kanlı bıçaklı konuma geliyoruz mesela ? Bu soruların bir karşılığı var mı? Ya da bu kişilerin tek derdi şu?? Bu gitsin de kim gelirse gelsin..

Bir önceki sene , Ertuğrul Başkan, daha yardımcı başkanken, Adamın ismini Twetter'larda sürekli listeye sokan, Ağaoğlu'nun gölgede kaldığı dönemlerde bu kişiler değil miydi kral ilan eden? Kulübü borç külfetine sokup, Şampiyonluk sonrası transferleri yapan adama koltuk emanet ederlerken hesaplamayanlar, Şimdi ekonomik olarak en azından bir yol buldum ve borçsuz bir kulüp için proje geliştiriyorum diyen, sponsor bularak bir şekilde süreci geçiştiren adamlara '' defolun gitsin diyor '' Hoca örneğinde olduğu gibi, Sanki ben daha iyi yönetirim diye ortaya bir başkan adayı çıkmışçasına olanı göndermekten keyif alan bir güruh!! ve bu insanlarla Trabzonspor'un yarının konuşuyoruz.

Sık sık hoca değiştiren bir takımın başarılı olduğunu tarih yazmamıştır. istikrar en önemlisidir.

Takımın Hocası belli, Görevi bırakmayacağı 6 ay önce başlanan transferler ile zaten planlanmış. Yani ölüm olmadıktan sonra gelecek sene de bu hocayla devam edeceğimiz net ortada. Transferlerin 5 tanesi bitmiş kalanlar da neredeyse tamam, Bizim bazı tayfa diyor ki, Hoca gitsin?? eeee bu transferler ne olacak, hani boşa verdiğimiz paralara laf eden siz , gelen hocaya, al bunları biz aldık mı diyeceksiniz.. Mideden konuşmaktan öte olmayan sözler. Zamansız ve mesnetsiz konuşmalar başka bir şey değil.

Şunu unutmayın, Profesyonel Külüpler, taraftarların açtığı başlıklara göre transfer yapıyor ve ona göre hareket ediyorsa zaten çoktan teslim bayrağını çekmiştir.

Bütün olumsuzluklara rağmen, geçmiş deneyimlerimizi de ortaya koyarak, Plansız ve maddi güçlük çeken bir camia, Sık sık hoca değiştirerek yol alamaz. Alamadık ve alamayacağız da ..

Gelecek seneden tek isteğim, yönetimden, Şu anda olan oyuncuların bir çoğundan gelecek sene de verim alamayacaklarını iyi hesaplasınlar ve bunlardan mümkün mertebe kurtulsunlar. Transferleri doğru yapsınlar ve eksik mevki bırakmasınlar. Çünkü iyi futbol iyi oyuncular ile oynanır, hele ki bir hedefin varsa, bir kaç tane çok iyi oyuncun olmalı, yoksa 3. lüklere sevinir hale geliriz
    Konu lazibere tarafından (27.05.2024 Saat 02:45 ) değiştirilmiştir.
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı iyattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gibiler her geleni 2 aya göndermeye çalışanlar işte. Trabzon da zibille var. Avcı bu sezon için getirilmedi. Seneye kadro kursun diye geldi. Baskan da adami destekliyor. Gitsin demek nafile. Hic gelmemeliydi desen ok. Su saatte adam nereye niye gitsin ki? Bu sene şampiyon mu olacaktık? Suni bir gundem bu. Seneye yarışacak adamı daha bugünden gönderenler f.tekkeyi de yer yiyecek zaten gelince görürsünüz.

He Seneye ne olacak kim olsa başarılı olma ihtimali çok düşük. O yüzden Avcı da gider sezon ortası. Ama şu anda gitme gündemi bomboş. Bunun bize yararı varsa konuşalım sabaha kadar.
    2 sene olmus diyorum hala cikmis 2 ayda gonderme icinde olanlar diyorsun ,daha gelmeden en az 50 kez avci gelecegine nenad kalmis yazmistim tanimadan etmeden yorum yapma birdaha kendi hukumlerinle.trabzon seyircisi sabirsizmis istanbul takimlari 4 mac ust uste mac kaybetmis adami itin deligine sokup her yerde kapinin onune koyuyorlar daha yeni santoa ornegi duruyor ama trabzon seyircisi sabirsiz senin gibiler de klise laflarla her denileni alip gargara yapip yutmaya bayilanlar iste ,hadi rakiplerin isine geliyor kotu trabzonda bizimkiler bunlarin medyasinin gazina nasil gelip su karsiligi olmayan kliseyi nasil sindiriyorlar anlamak guc.gorunen köy kilavuz iatemez avci daha gelirken ne olacagini yazmistik simdi de seneye olacak olan belli oynattigi oyun bir gram isik vermiyor hala daha seneyi bekleyelim diyen var.kimse gelen adamin arkasina teneke falan
    baglamaz kimsenin sampionluk beklentisi yok makas bu kadar acilmisken, oyuncu cikaracak sahada ezilmeden dik heyecan verecek futbol oynatacak taraftari yeniden tribune cekecek biri gelsin yalakalar haric yuzde 90 ni arkasinda durur taraftarin hazir yiyici burasi oyuncunun yetismesini beklemez diyen 30 yas ustu veteran sevici adamlarla kaynedilen finaller sonrasi kameralara siritan surekli kendisi haric bahane bulan adamlarla bu klubun hele ki su mali sartlarda gelecegi yok bunu gormemek icin kör olmak gerekli.bundan sonra da bilmeden etmeden forumu ve yazilanlari takip etmeden baskalarinin hakkinda kendi dusuncesiymis gibi yazip cizmeye kalkma,merhaban olmayan adama senin gibiler 2 ayda adam gonderirsiniz falan diye atip tutmaya kalkma
    Konu gurur6134 tarafından (27.05.2024 Saat 07:20 ) değiştirilmiştir.
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Dereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avcı yüzünden biz az daha şampiyon olamıyorduk, bu takım şampiyon olmussa avcıya rağmen olmuştur.

hala daha avcı için "acaba" diyenlere hayret ediyorum. avcının tek iyi yanı çenesi ve yüzsüz tavırları.

Ne futbolu bilir nede utanmayı.

Onun taktiğine göre sahada adam eksilten bir oyuncusu olmak zorunda yoksa avcının taktiği çöküyor.

utanmasıda olmadığı için maç sonuda birilerine atar suçu, oh mis kendisi pürü pak.
    "çınlasın gökyüzü karadeniz ağlasın yıldızsın aysın eren iyi ki varsın"

iyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene olmus diyorum hala cikmis 2 ayda gonderme icinde olanlar diyorsun ,daha gelmeden en az 50 kez avci gelecegine nenad kalmis yazmistim tanimadan etmeden yorum yapma birdaha kendi hukumlerinle.trabzon seyircisi sabirsizmis istanbul takimlari 4 mac ust uste mac kaybetmis adami itin deligine sokup her yerde kapinin onune koyuyorlar daha yeni santoa ornegi duruyor ama trabzon seyircisi sabirsiz senin gibiler de klise laflarla her denileni alip gargara yapip yutmaya bayilanlar iste ,hadi rakiplerin isine geliyor kotu trabzonda bizimkiler bunlarin medyasinin gazina nasil gelip su karsiligi olmayan kliseyi nasil sindiriyorlar anlamak guc.gorunen köy kilavuz iatemez avci daha gelirken ne olacagini yazmistik simdi de seneye olacak olan belli oynattigi oyun bir gram isik vermiyor hala daha seneyi bekleyelim diyen var.kimse gelen adamin arkasina teneke falan
    baglamaz kimsenin sampionluk beklentisi yok makas bu kadar acilmisken, oyuncu cikaracak sahada ezilmeden dik heyecan verecek futbol oynatacak taraftari yeniden tribune cekecek biri gelsin yalakalar haric yuzde 90 ni arkasinda durur taraftarin hazir yiyici burasi oyuncunun yetismesini beklemez diyen 30 yas ustu veteran sevici adamlarla kaynedilen finaller sonrasi kameralara siritan surekli kendisi haric bahane bulan adamlarla bu klubun hele ki su mali sartlarda gelecegi yok bunu gormemek icin kör olmak gerekli.bundan sonra da bilmeden etmeden forumu ve yazilanlari takip etmeden baskalarinin hakkinda kendi dusuncesiymis gibi yazip cizmeye kalkma,merhaban olmayan adama senin gibiler 2 ayda adam gonderirsiniz falan diye atip tutmaya kalkma
    Hangi 2 sene kardeşim yahu? Adam ekimde geldi, geldiğinde 12 puan fark yemişti takım zaten. Planlar gelecek sene içindi. Bu seneden kimsenin bir beklentisi yoktu. 3.lük ve kupa dediler hedef, futbolcular bir yere koşsun diye. Gelecek senenin planları yapılmış hazırlıklar transferler vs. Şimdi bu adamı niye gönderiyorsun? Çünkü her gelene 2 ay sonra git diyen zihniyetin temsilcisisin.

Ben arkadaşlar kadar uzun uzadıya yazamıyorum ama yukarıdaki "bilginsem" ve "lazibere" arkadaşların mesajlarını oku da gör nasıl bir tahribata yol açıldığının.

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Ne istiyorum, ne bekliyorum biliyor musun? Trabzonspor A dan Z ye şu oyunu oynar şeklinde hazır futbolcu yetiştirmesini istiyorum. Farkında mısın bilmiyorum ama ben ilk kez A takım ile U19 u benzer bir oyun oynarken seyrettim.
    U19 niye şampiyon oldu biliyor musun? Daha olgun bir oyun oynadıklarından.

İflasa sürükleyen transferler devam ediyor mu şu an? Maaş bütçesini çok aştığımız için olan şeyleri niye hocaya mal ediyorsun ki onu da anlamış değilim. Hocam öderiz maaşını sıkıntı olmaz diyorsun, ne diyecek adam yok başkan bana köyden çakı gibi adamlar getirin, onlardan küçük küçük messiler çıkartacsğım mı diyecek?

Plan dediğimiz şeyin avrupada işlemediğini bana örnek verir misin? Herhalde yine kendimizi Bayern ile Real Madrid ile kıyaslıyoruz. Çünkü oralarda bu tip beklentiler normal oluyor.

Nasıl mı bir şey bekliyorum? Medeni olmanızı ve medeniyetteki örneklere bakmanızı istiyorum. Kimse Leverkusen bir önceki sene ligi 6. bitirirken bu herif şampiyonluğa yaklaşamadı 20 puan fark yedi dememiştir. Eminim. Demediği için bir plan doğrultusunda ilerleyip şampiyon oldular.

Eminim Inter 2 sene önce kıl payı kaçan şampiyonluk sonrası, geçen sene 3. Olup, bir önceki senenin 3. sü Napoliden 20 puan fark yemeyi sadece hocaya mal etmemiştir. Demedikleri için hoca ile devam ettiler, şampiyon oldular

Aynı şekilde eminim ki Terzic hoca geçen sene son hafta ikramla Bayern le şampiyonluk verirken. Bu sene yaklaşık 30 puan fark yiyip 5. Olurken her konuyu hocaya mal etmemiştir. Önümüzdeki sene de devam edecektir.

Evet sadece olumlu örnekler geliyor belki bunun olumsuz örnekleri de var ama hocalara pazar tezgahındaki birer salatalık muamalesi yapan bir tek bu ülkenin cahil insanlarıdır.

İsterim de isterim niye? Gelsin bi bakalım bi de öyle deneyelim o da olmazsa başka hoca gelir bi 10 kişi de o alır. Bun kulübün burnunun b.ktan çıkmayışının sebebi zaten bizzat bu. Avcı 5 sene kalsa bu kulüp borcunu büyük oranda tüketir, ben adım gibi eminim 1 şampiyonluk da alır 5 senede.

Ben soruyorum, siz ne bekliyosunuz? Fatih hoca geldiğinde olacak o muazzam farklılık nedir sizin için?

Yegane isteğim şu hazırlıksız, plansız hadi şu gelsin hadi bu gelsin kafalarından çıkın. Bu hoca devam etsin, zaten başarısızlık görürse bu adam düşman değil, başkan da düşman değil, bırakırlar. Fatih hoca da Alanyada devam etsin, orada müthiş bir uyum yakaladı ve özgüveni artıyor sürekli.

Hemen hemen hemen kafalarından keşke çıkabilseniz aslında isteğim bu. Ben ülkede genel yapı böyle olduğu için çıldırmışsınız diyorum. Ya fener İsmail hocayı mesela niye yollamayı düşünüyor? Beyni olan bir camia bunu yapar mı? Avrupa eminim onlara da g.tüyle gülüyordur. Hoca kupayı alsa şu an şu gündemden başka bir gündem vardı. 90 dakikayı farklı bitirseydik emin olabilirsin %90 gitsin bakışı maksimum %50 lerde olacaktı, bu mu cidden akıllı hareket?
    U19 ilk kez şampiyon olmuyor. Genç takımlar seviyesinde Türkiye'de sürekli ligi zorlar zaten Trabzonspor.
    Olgun oyun dediğin şey Trabzonspor'un oynadığı oyun ise al o oyunu götür muhterem. Hiçbir oyuncu üretemeyeceksin çünkü.

İflasa sürükleyen transferler devam etmiyor mu?
    Size kaç kere liste yenilemek lazım? Körlük mü var, kör taklidi mi yapıyorsunuz?
    Meunier, Barisic, Lundstram, Salih. Tamamı 31-32 yaşın üzerinde, en ucuzu Salih bile 1 milyon euronun üzerinde para talep ediyor.
    Devam etmiyor mu?
    Kör müsünüz?

Hocam öderiz kısmına en son değineceğim.

Avrupa'da,
    Başakşehir ile 18 maçta 3 galibiyet, 7 beraberlik, 8 mağlubiyet.
    Beşiktaş ile
    1 galibiyet, 5 mağlubiyet.
    Trabzonspor ile
    4 galibiyet, 3 beraberlik, 7 mağlubiyet...

Şampiyon olan takımın Molde karşısında düştüğü durumu hatırlayanlar, 5 te biri bütçesinde, genç oyuncularla donatılmış, fizik gücü ile oynayan ekiplere karşı teknik fiziği yener düstüru ile kurulan, Avcı taktiği ile yönetilen takımların düşeceği durumu bilir.
    Aynı şeyi BJK nin başında da yaşadı.
    Monaco maçı dışında, dişe dokunur hiçbir sonuç alamadık. Ki o maç da o hale nasıl geldi, birlikte izledik. Maçın başında 3-0 geri düşmememiz kaderin bir cilvesi.
    Bunun Madrid, City ile ne ilgisi var?
    Kaybettiğin veya kazanamadığın takımlar senin bütçenin %20-30 u lie kurulmuş takımlar. Ne oyun ortaya koyabildin, ne sonuç alabildin.
    Bunun ışığında tutup "Avrupa'da nasıl sonuç vermiyormuş" diye sormak gerçekleri gizlemeye çalışmaktır.

Bak bu Trabzonspor taraftarı beklemez tezinizin yanlış olduğunu, 2000 lerin başında Özkan Sümer ile, 2018 sonrasında Ağaoğlu ile kurulan düzenlerde Hem Samet Aybaba ile hem Ünal Karaman ile bunun aksinin ispatlandığını size yazdım.
    Bu gerçek dışı şeyi tekrar tekrar yazıyorsunuz... Aksi ispatlanmış şeylerin tekrar tekrar iddia edilmesi, o iddiayı yanlıştan çıkarır, bilerek yalan konuşma safhasına geçilir.

Kimse sonuçlar için Hocalar gitsin demedi bu dönemlerde. Çünkü sen sonuç değil, zamanla gelişim, üretim ve sürdürülebilir ekonomi kurmayı öncelikle vaat ettin.

Avcı sonuçtan başka ne vaat ediyor da Avcı'nın sonuçlar üzerinden değerlendirilmesi hatalı kabul edilecek?
    Avcı ve onun varlığını savunanların üzerine konuşabildiği tek argüman, yerel ligde sonuç alıyor.
    Başka sorgulanacağı yer mi var? Adam mı yetiştiriyor, göze hoş gelen bir oyun mu oynatmış bugüne kadar?

Avcı'nın 5 sene kalması sonucu bu kulübün ekonomik borcunun çoğunu tükeceteği kuru laf. Hatta boş laf.
    Altını dolduracağın tek bir gelişme ne Hoca'nın geçmişinde, ne Trabzonspor'un Hoca ile olan geçmişinde yok.
    Olamaz da.

Fatih geldiğinde,
    1- Daha hızlı oynarsın.
    2- Genç oyuncu üretirsin.

Zaten ilk 2 sene bunun dışında bir beklentim yok. Gerisi Ünal zamanında nasıl geldiyse yavaş yavaş, bugün de gelir.

Bu hemen hemen kafası nedir bir anlatır mısınız?
    Hemen Avcı'nın kafasıdır.
    Trabzonspor beklemez diyerek takımın 2 gelecek vaat eden adamını çöplüğe gönderen bir zihniyetin yanında konumlanıp, başkalarını hemen istemekle suçlamak kadar büyük çelişki olabilir mi yahu?
    Uzun vadeli fayda sağlanacak, üretip yavaş yavaş topalayacak biri lazım diyenlere karşı, hazır yiyen, sürekli geri dönülmez finansal transferler yaptıran adamı savunanlar "hemen" zihniyetindesiniz diye suçlamada bulunuyor.
    Çelişkilerinizin içinde boğulabilirsiniz.

Gelelim ekonomik anlaşmalarda Avcı'nın rolüne.
    Ağaoğlu bu yüzden Avcı ile papaz oldu. Çünkü ekonomik olarak bu adamın talepleri kulüp için sorunluydu.
    Doğan, 40 kere tekrarladığım gibi futbol olarak aklını Avcı'ya kiralamış bir başkan.

Bu durumda 2 çözüm vardır, öncelik başkanın değişmesidir
    Lakin henüz aday yok, kongre yok...
    O zaman aklını kiraya verdiği adamı değiştireceksin.

Avcı gibi bir hazır yiyicinin olduğu yerde başkan-hoca uyumu safsatadan ibarettir.
    Bu sebeple de kongre ufukta görünmüyorsa, başkanı tesir altında tutan Hoca ivedilikle gitmelidir.

%50-%90 karşılaştırmasına gelirsek.
    Avcı ne iyi futbol ne oyuncu geliştirme gibi vaatleri olan biri değil.
    Sadece kısa vadede sonuç vaat eden biri. (Asıl hemen diyenler bu zihniyetin arkasında duranlardır)
    Sadece sonuç vaat edersen, makul hedeften koptuğun anda elbette sorgulanacaksın.
    Bunun dışında ne vaat ediyorsun?
    Hiç birşey.!!
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (27.05.2024 Saat 10:04 ) değiştirilmiştir.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca ile taraftarın arasındaki gönül bağı koptu ve bunda baş sorumlu hocanın kendisi. Oynattığı futbolun etkisi de %5 falan bu durumun oluşmasında...

Çıksın kendisi söylesin bu durumda devam etmek mi yoksa bırakmak mı gerekir.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca ile 1 sene daha yola devam edilmeli. Eğer hedefler tutmuyorsa başkanla birlikte bırakmalılar. Bu başkanla başka hoca olmaz, olmayacak. İkisi de yeni bir sezonu hak ediyorlar, eğri oturup doğru konuşacaksınız. Fener, gs 150 şer milyon euro para ile kadro kurdu, kalan tüm ekipler içinde biz öndeyiz ve kupada final oynayıp kaybettik.

Sizin derdiniz hınçla alakalı, güzel futbol dediğiniz mereti size 6 ayda verebilecek bir hoca yok dünya üzerinde, siz çok acayip bir rüya görüyorsunuz. Uyandığınız zaman hakaret etmeden de konuşabiliriz. Trabzonspor yatırımlarını yaptı ve şu an sizden destek alması gerekiyor. Siz ise meçhul işlere müptelasınız. Ya tutarsa diye göle maya çalmadığı için insanları yalaka diye yaftalayan insanlarsınız. Kendi özelimde ne gibi bir mamalanma olmuş olabileceğini merak ediyorum, mesela siz Fatih Tekke tarafından mamalanıyor musunuz? Böyle mi yaklaşalım mevzulara?

Bu işin bir yöntemi var. Çıkartırsınız SWOT analizi yaparsınız. Herkes yapsın swot analizini paylaşsın. Açıkça söylüyorum gerçekçi şekilde yaklaşıp bu sene hocayı gönderecek karar çıkar diyeniniz olursa, fikrinize çok iyimser yaklaşıyorsunuz anlamına gelir. İlk geldiği zaman futbolu seyretmeyi bırakacağımı söyleyen insanım Abdullah hoca yüzünden. Çok rijit bir sistem anlayışı var, aykut kocamanla aynı ekoldeler. Zaten TD-Yardımcı zamanları da var bildiğim kadarıyla. Ama adam başarılı oldu. O dağınık savunması olan takımı toparlayıp şampiyon yaptı bu adam. Bu sene geldiğinde de aşağı seyreden bir takımda iyi işler yaptı, 6 aydır önümüzdeki seneye çalışıyorlar. Rahat bırakın, destek olun. İnanın bir şey kaybetmeyeceğiz. Ben tek şampiyonluk kutlamamı bu adamın döneminde yaptım, bunu minnet duyduğum için söylemiyorum. Çok kötü sezonlar gördüm ben, genelde hep çok iyi olmayan ama iyi diyebileceğimiz dönemlerde hoca yollar b.mbok diyebileceğimiz sezonlara imza atarız. Açın tarihimize bakın. Fatih Hocanın da günahına gireceğiz, yapmayın.

Adamlar 6 aydır bir plan üzerindeler, bırakın uygulasınlar. Olmazsa eli güçlü olan biziz, başkan da gidecek. Söylenmesi gerekenleri söyleyen bir başkanla Fatih Tekke gelecek. Şimdi her şeyi yanlış zamanda isteyerek iyi bir şey yapmıyorsunuz. İstedikleriniz olursa, bir bir dediklerim gerçekleştiğinde hepinizi özellikle anacağım.

Küfür kafire girmeden de fikir beyan edebilirsiniz, hiçbiriniz benden daha Trabzonsporlu değil emin olabilirsiniz.
    Abdullah hoca' dan 6 ayda futbol beklendiği falan yok . Bunlar uydurma .

Bu adam 2 sene takımın başında kaldı ( istifa ettiği zamana kadar . ) Bu süre zarfında futbolun gelişti mi ? Hayır. Futbolcu geliştirdin mi ? Hayır . Avrupa da ve ligde oynanan futbolda rakip takımlara karşı ezici futbol oynadın mı ?Ancak , bir elin parmaklarını geçmeyecek maç sayısı kadar .

Adama 2 sene zaman vermişim , bu süre zarfında bana futbol olarak bir şey vermediği gibi kulübün borcunu 1 ' den 4 ' e çıkaracak şekilde transferler yaptırmış . O transferler yüzünden benim 1 senem net olarak , 2 3 senem ise etkileşimden dolayı heba olmuş . Ondan sonra burada çıkıp 6 ayda güzel futbolu kimse vermez demek abes oluyor .

Adamın bir takımı şampiyon yapmasının alt nedenleri burada defalarca konuşuldu . Açıp o senenin maçlarını tekrar tekrar izlemeye gerek yok diye düşünüyorum. Uğurcan + Nwakaeme + Cornelius + Hamsik ' in insan üstü performansları sonuca direkt olarak etki etti .

Biz bu insanlara en son güvendiğimizde borcumuzun nasıl yukarı doğru ivmelendiğini hep beraber gördük . Deniz bitti artık. Ortalık kurak . Boşa saçabilecek bir damla dahi suyumuz yok . Daha önce denenmişi denemek ( 7 aylık sürede ne değişti de istifa ettiği takıma tekrar geldi bilmiyorum ) kadar mantıksız bir hamle olamaz . Zira şu hamleyi başakşehir takımı dahi yapmadı . Yeni arayışlara geçtiler .

Bundan 6 ay sonra yani transfer sezonun tamamlandıktan sonra bu adamlar gittiğinde , önümüzdeki sene adına elimizde tek atımlık kurşunumuz dahi kalmayacak . Yani o saatten sonra gitseler ne olur gitmeseler ne olur .

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ibrahim Gaygusuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Transferleri tartışılıyor da biz ne vakit doğru transfer yaptık ki ? Bütün ihaleyi hoca ya burdan vurursak hak yemiş oluruz.

Muhteşem hoca Bjelica nin getirdiği adamlara bakalım ? Avcı nin ilk geldiği kadrodan daha kötü bir kadromuz var.

Ugurcan > Ugurcan
    Pereira < Meunier
    Edgar Le - Mendy (>Baniya, Türkmen, Hırvat stoper)
    Victor Hugo > Denswil
    Marlon - Eren
    Lewis Baker - Berat
    A.Parmak > Umut Gunes
    Ömür - Visca
    Ekuban > Bardhi
    Nwakaeme > Trezeguet, Fountas, Pepe
    Afobe < Onauchu

Başka mevkilerin adamları olabilirler, ben ilk maç ve son mac üzerinde ilk 11 kıyası yapim dedim. Şimdi Nwakaeme niye gönderildi denir, adam Arabistan a gitti bugün para yüzünden ne adamlar yolunu tuttu oranın.

Turk teknik adamdan başkası yalan bizim ligimizde, Avcı ile yola devam edilmesi en mantıklı seçenek gibi duruyor ama kesinlikle yönetimden bazı şeylerin sözü alınması gerekir.

-Pepe gibi saçma, bizimle 1 sene sonunda hiç bir alakası olmayacak adamlar gelmesin.
    - 1 trend üzerinden yola çikilip, her transferi birbirine benzetmiyelim. Bu sezon başında Hırvat pazarı vardı, Nevzat Aydın zamanında fm transferleri vardı Ibanez , Hyun Suk....
    - Kiralik da opsiyon şart, bugün Onauchu da opsiyon olsa Sorloth gibi opsiyon kullanmadan bile para kazanabilirdik.

Ben Fatih Tekke yi erken harcamak istemiyorum, bizim taraftarı biliyorum öyle bir değeri 10 sene içerisinde Şenol Güneş kıvamına getirirler. 4-5 kere gidip gelirse ne sevgi ne saygı kalır.

Senol Güneş ihtimal bile sayılmasın.
    Genel olarak yaklaşımınız doğru .

Avcı ilk geldiğinde iskelet , hatta ve hatta iyi bir kadro mevcuttu . ( En azından alınan 6 futbolcudan 2 tanesini bir şekilde aldığının üstüne satabiliyordun )

Takım mali açıdan çok iyi bi durumda sayılırdı. En azından şuan ki halimizden çok çok iyi olduğunu biliyoruz .

Belirlenmiş olan bütçeler içerisinde yapılan transferler , bütçelerin önü açıldıktan sonra yapılan transferlerden daha fazla katkı da sağladı .

O ara süreçte ne oldu ? Trabzonspor kulübü şampiyon oldu .

Akabinde üstüne koya koya gideceğimize , takım bir anda içinden çıkılmaz bir girdaba girdi .

Şampiyonluk sonrası mali yapı iyice bozuldu . Avrupa da başarı dendi O sene avrupada oynadığımız futbolu hatırlamak dahi istemiyorum .

AA 'yı takımın başında istememek için , geldiği zamandan bu yana takımın hem futbol hem de mali açıdan ne duruma geldiğinin görülmesi yeterli.

Nereden
    İstanbul

Adam 3 sezon takım yönetti. Şampiyonluğa oynayacağız diyorsun ona göre takım yapılıyor.

Hocam biz oyuncu yetiştireceğiz, gençlerden yeni bir jenerasyon yaratıp oyuncu satacağız desen eminim onu da yapar veya direk istifa edip gider. Gençlere şans vermiyor olayını hiç anlamıyorum, hasta mı bu adam? Oynayacak olan genç varsa oynatır herhalde. Forma verdiği gençler de gayet mevcut. Vermeyip yolladıkları da takılıyor alt liglerde
    Forma şansı verdiği gençlere örnek verebilir misiniz ? Ya da parlatıp avrupa' ya gönderdi diyebileceğiniz birisi . ( Cengiz var sanırım ) Başka ?

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

şikebahçe dışında gittikleri hiçbir takımda herhangi bir varlık gösteremeyen takımlarını küme düşüren düşme hattına sokan a.kocaman ve i.kartalın 17 de 17 ve 38 de 37 yaptığı bir ligde
    hoca meselesini fazla mı tartışıyoruz diye düşünmeden geçemiyorum

"çapsız yönetimi istifa"
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

Ligin seviyesini unutup 3. oldum diye kendine pay çıkartmak sana yakışmaz hocam. 13 mağlubiyet almışsın, galip geldiğin maçlarda bile rakibe üstünlük kuramamışsın, taraftarın huzurlu tek bir maç izleyememiş bence helalleş ve ayrıl hocam. Kendini de camiayı da yıpratma.
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Tahir61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şikebahçe dışında gittikleri hiçbir takımda herhangi bir varlık gösteremeyen takımlarını küme düşüren düşme hattına sokan a.kocaman ve i.kartalın 17 de 17 ve 38 de 37 yaptığı bir ligde
    hoca meselesini fazla mı tartışıyoruz diye düşünmeden geçemiyorum

"çapsız yönetimi istifa"
    Bu söylediğiniz tam olarak bizi , ŞAMPİYON'luk senesindeki Trabzonspora götürüyor .

Teknik direktörün ne kadar leş olursa olsun , elindeki kadro iyiyse ve teknik taktik kısmı bırakarak söylüyorum hocan 11 çıkarabilecek zekaya sahipse şampiyon oluyorsun zaten .

İsmail kartal , elindeki kadrodan sahaya kimi atarsa atsın takıma ne oynayacağını söylemese dahi adamların belirli bir futbol aklı belirli kalitesi olduğu için sahaya verebilecekleri belirli standardın üstü oluyor .

Aynısı , Okan buruk için de geçerli .

Kadro kaliten bu kadar iyi değilse, sahada savaşmak zorundasın . Bence kaliteyi yenebilecek bir şey var ise o da mücadele gücüdür .

Lig ne kadar kötü olursa olsun , geçen sene ardına teneke bağlayarak gönderdikleri Jorge jesus arap liginde namağlup şekilde yoluna devam ettiği gibi koca sezonda yalnızca bir tane kupa finalini kaybettiler .

Bu minvalde , eğer şuanki kadro jorge jesus ' un elinde olsaydı bence bu sene şikebahçe şampiyon olmuştu .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Rakiplerin finansal olarak önde ise, bu fark ile oyuncu kalitesi olarak farkı açtı ise buna karşı koymak için yapabileceğin tek şey fiziksel güce yönelmektir.
    Mevcut durumda rekabet etmek, teknik fiziği yener mantığı ile kadro kurarak olamaz.
    Olmadı, olamayacak da.

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

buradaki bazi arkadaslarin iyi niyetinden suphem yok ama 20 kusur sene ulkeyi yonetip sonucunda olusan ekonomik tabloyu ota cope baglayan vasat siyasetciler gibi davraniyorlar.siyasetcilerin kendileri disinda herkesi suclayan tavri bu arkadaslarda da var.avci disinda herkes suclu onun icin sabirli davranmamiz gerekiyor(mus).agaoglu gitsin diye yalandan kumpas ayrilik donemini saymazsak son 2 yildir tum planlamayi bu ikili yapti zaten daha neyin alti ayini bekleyecekmisiz.boyle sacmalik olur mu?

abdullah avci denen adamin tek plani yuksek maliyetlerle,kendisine ragmen mac kazanabilecek kadro kurdurtmak..bu kadrolardan biri istanbul takimlarinin dokuldugu bir sezona denk geldi sampiyon olduk.o sezon en iyi kadro bizdeydi sampiyon olduk.hocalik bir durum hic olmadi.o kadroyu zaten kendisi kurmamisti.ugurcan,abdulkadir,nwaekeme,vitor hugo,edgar gibi adamlar zaten kadrodaydi.bu adamin oyle kadro kurma gibi bir beceriside yok.
    bizdeki en buyuk basarisi 20 puan geriden gelen kuslara sampiyonlugu vermemesiydi.lig 3-4 hafta daha devam etse bu kepazeligi az kalsin yasatacakti,96 faciasindan daha buyuk bir travma olurdu.

o sezon kadro dagildi avci'nin tum numarasi bitti.iki kat para harcadilar ligde ve avrupa'da nal topladilar.bu sezon keza ayni sekilde.13 yenilgi alan takimin 3.olmasi bizim basarimiz degil ligdeki takimlarin kalitesizligi.buna tutunarak hedef tutturduk diye caka satiyorlar.ligin ilk 10 sirasinda yer alan takimlarla yaptigimiz maclarin sonuclarina merak edip baktiniz mi?ben merak edip baktim.
    avci geldikten sonra yapilan 13 macta 12 puan toplamisiz.3 galibiyet 3 beraberlik 7 maglubiyet..boyle bir tablo ile biz ucuncu olduk.bana gore bu sezon elde edilen tek basari kuslari kendi evinde yenmemizdi.
    bir sezonun daha cope gitmemesi icin simdiden tekmeyi basmak gerekiyor.yok temasli oynayacagiz,yok trabzonspor'un ne istedigini biliyorum tarzi bos beles aciklamalarla hala kendisine kredi acmaya calisiyor.sampiyonluk sezonunda bile oynattigin oyun taraftarin en az yarisini ikna edememis simdi ne yapacaksin.yok kardesim zorla mi senin oynattigin baygin-vasat-les oyununu sevmiyoruz..dus yakamizdan belamisin nesin.bizleri trabzonspor'dan sogutmaya gelmediysen defol git artik.

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    U19 ilk kez şampiyon olmuyor. Genç takımlar seviyesinde Türkiye'de sürekli ligi zorlar zaten Trabzonspor.
    Olgun oyun dediğin şey Trabzonspor'un oynadığı oyun ise al o oyunu götür muhterem. Hiçbir oyuncu üretemeyeceksin çünkü.

İflasa sürükleyen transferler devam etmiyor mu?
    Size kaç kere liste yenilemek lazım? Körlük mü var, kör taklidi mi yapıyorsunuz?
    Meunier, Barisic, Lundstram, Salih. Tamamı 31-32 yaşın üzerinde, en ucuzu Salih bile 1 milyon euronun üzerinde para talep ediyor.
    Devam etmiyor mu?
    Kör müsünüz?

Hocam öderiz kısmına en son değineceğim.

Avrupa'da,
    Başakşehir ile 18 maçta 3 galibiyet, 7 beraberlik, 8 mağlubiyet.
    Beşiktaş ile
    1 galibiyet, 5 mağlubiyet.
    Trabzonspor ile
    4 galibiyet, 3 beraberlik, 7 mağlubiyet...

Şampiyon olan takımın Molde karşısında düştüğü durumu hatırlayanlar, 5 te biri bütçesinde, genç oyuncularla donatılmış, fizik gücü ile oynayan, teknik fiziği yener düstüru ile kurulan, Avcı taktiği ile yönetilen takımların düşeceği durumu bilir.
    Aynı şeyi BJK nin başında da yaşadı.
    Monaco maçı dışında, dişe dokunur hiçbir sonuç alamadık. Ki o maç da o hale nasıl geldi, birlikte izledik. Maçın başında 3-0 geri düşmememiz kaderin bir cilvesi.
    Bunun Madrid, City ile ne ilgisi var?
    Kaybettiğin veya kazanamadığın takımlar senin bütçenin %20-30 u lie kurulmuş takımlar. Ne oyun ortaya koyabildin, ne sonuç alabildin.
    Bunun ışığında tutup "Avrupa'da nasıl sonuç vermiyormuş" diye sormak gerçekleri gizlemeye çalışmaktır.

Bak bu Trabzonspor taraftarı beklemez tezinizin yanlış olduğunu, 2000 lerin başında Özkan Sümer ile, 2018 sonrasında Ağaoğlu ile kurulan düzenlerde Hem Samet Aybaba ile hem Ünal Karaman ile bunun aksinin ispatlandığını size yazdım.
    Bu gerçek dışı şeyi tekrar tekrar yazıyorsunuz... Aksi ispatlanmış şeylerin tekrar tekrar iddia edilmesi, o iddiayı yanlıştan çıkarır, bilerek yalan konuşma safhasına geçilir.

Kimse sonuçlar için Hocalar gitsin demedi bu dönemlerde. Çünkü sen sonuç değil, zamanla gelişim, üretim ve sürdürülebilir ekonomi kurmayı öncelikle vaat ettin.

Avcı sonuçtan başka ne vaat ediyor da Avcı'nın sonuçlar üzerinden değerlendirilmesi hatalı kabul edilecek?
    Avcı ve onun varlığını savunanların üzerine konuşabildiği tek argüman, yerel ligde sonuç alıyor.
    Başka sorgulanacağı yer mi var? Adam mı yetiştiriyor, göze hoş gelen bir oyun mu oynatmış bugüne kadar?

Avcı'nın 5 sene kalması sonucu bu kulübün ekonomik borcunun çoğunu tükeceteği kuru laf. Hatta boş laf.
    Altını dolduracağın tek bir gelişme ne Hoca'nın geçmişinde, ne Trabzonspor'un Hoca ile olan geçmişinde yok.
    Olamaz da.

Fatih geldiğinde,
    1- Daha hızlı oynarsın.
    2- Genç oyuncu üretirsin.

Zaten ilk 2 sene bunun dışında bir beklentim yok. Gerisi Ünal zamanında nasıl geldiyse yavaş yavaş, bugün de gelir.

Bu hemen hemen kafası nedir bir anlatır mısınız?
    Hemen Avcı'nın kafasıdır.
    Trabzonspor beklemez diyerek takımın 2 gelecek vaat eden adamını çöplüğe gönderen bir zihniyetin yanında konumlanıp, başkalarını hemen istemekle suçlamak kadar büyük çelişki olabilir mi yahu?
    Uzun vadeli fayda sağlanacak, üretip yavaş yavaş topalayacak biri lazım diyenlere karşı, hazır yiyen, sürekli geri dönülmez finansal transferler yaptıran adamı savunanlar "hemen" zihniyetindesiniz diye suçlamada bulunuyor.
    Çelişkilerinizin içinde boğulabilirsiniz.

Gelelim ekonomik anlaşmalarda Avcı'nın rolüne.
    Ağaoğlu bu yüzden Avcı ile papaz oldu. Çünkü ekonomik olarak bu adamın talepleri kulüp için sorunluydu.
    Doğan, 40 kere tekrarladığım gibi futbol olarak aklını Avcı'ya kiralamış bir başkan.

Bu durumda 2 çözüm vardır, öncelik başkanın değişmesidir
    Lakin henüz aday yok, kongre yok...
    O zaman aklını kiraya verdiği adamı değiştireceksin.

Avcı gibi bir hazır yiyicinin olduğu yerde başkan-hoca uyumu safsatadan ibarettir.
    Bu sebeple de kongre ufukta görünmüyorsa, başkanı tesir altında tutan Hoca ivedilikle gitmelidir.

%50-%90 karşılaştırmasına gelirsek.
    Avcı ne iyi futbol ne oyuncu geliştirme gibi vaatleri olan biri değil.
    Sadece kısa vadede sonuç vaat eden biri. (Asıl hemen diyenler bu zihniyetin arkasında duranlardır)
    Sadece sonuç vaat edersen, makul hedeften koptuğun anda elbette sorgulanacaksın.
    Bunun dışında ne vaat ediyorsun?
    Hiç birşey.!!
    Tek tek gidelim bence yanlış bir yaklaşımın var, açıklayayım.

U19 takımında şu an her pozisyondaki oyuncuyu A takımda bir görmek için alıp koyabilirsin, benzer pozisyonlar oynanıyor. Bahsettiğim şey bu. Övdüğüm şey bu değil, bunu herkes yapar. Oyun kuruş biçimleri aynı takımların, benzer hücum setleri, benzer savunma aksiyonları var. Trabzonspor u19 şampiyon olduğu için sevinmedim ben, önemli olan şey bu değil zaten. Önemli olan şey bana A takımı izliyormuşum hissiyatı vermeleri. Bu iki takımın oyununu benzetemiyorsanız (Oyuncu performanslarını dışarıda bırakın) başka bir şey konuşmamız daha sağlıklı.

İflasa sürükleyen transferler devam ediyor mu? Burası biraz detaylı olacak ama bu konu kapansın diye yazacağım.

Abdullah Avcı yönetimindeki takıma yapılan transferler

20/21
    Gelenler:
    Yunus Mallı : %100 zarar. Yıllık 1.2 milyon euro civarında bir sözleşme, 1.5 sene sonrası bedelsiz yolladık. Sözleşmesi TL üzerinden
    Berat Özdemir: Ödenen geriye kazanıldı. Sadece maaşına zarar diyebilirsin. 700 bin euro civarında maaşa alındı. Yine TL üzerinden
    Bakasetas: Hiç araştırıp bulmaya gerek yok. Buna zarar diyecek adam çelik çomak oynasın derim sadece

Gidenler:

Baston! Campi: Doğru karar
    Diabate : Doğru karar
    Pereira: Tartışılır. Bence doğru karar. Yaşlı seven hocamızın da bir sınırı var!
    Stiven Plaza: Meksika orta sıra ekiplerinden birinde ve süre almıyor.

Süre verilmeyen müthiş Türk genç yeteneklerin en iyileri 2. veya 3.ligde rotasyondalar takımlarında. 1. ligde düzenli oynayan bile 1 tane kişi yok.

21/22
    Gelenler:
    Cornelius: 0 zarar
    Edin: 0 zarar
    Taha: Çok pişman olacağız, başka hoca zamanında gittiği için. Takasta kullandık o da zarar değil.
    Emrehan Gedikli: %100 Zarar. 800 bin euro havaya atıldı
    Enis Destan: 0 zarar
    Kerem Şen + Batuhan: Önümüzdeki sene ancak göreceğiz zarar mı kar mı
    Fode Koita: %100 Zarar. Bonservissiz alındı. 1.5-2 milyon euro maaş ödemişizdir havaya.
    Yusuf Erdoğan : 500k-1M zarar. Rotasyonda bile fayda vermedi
    Puchacz: 200k zarar.
    İsmail Köybaşı: Tartışılır. Bence zarar yazılmaz bedelsiz geldi

Gidenler:
    Ekuban: Tartışılır ama yırtınarak gitti, Genoada rotasyon oyuncusu, hiçbir zaman as olamadı
    Hosseini: Doğru karar.
    Kiralık gençler yolladı, gittikleri takımda sürekli olanlar çok az. Olanlar da geriye döndüklerinde yine A takımda yer bulamayıp, tekrar gittikleri takımlarda süreklilik sağlayamadı.
    Kamil Ahmet: Zarar sayılmaz,

22/23
    Gelenler:
    Trezeguet: 0 Zarar. Muhtemelen yüksek bonservisle de gidecek. Hiç değer katılmadığı için biraz üzgün
    Bartra: %100 Zarar. Tarihimizde yaptığımız en kötü transferlerden birisi olabilir finansal açıdan.
    Eren Elmalı: Tartışılır. İlk sene zorlandı, bu sene biraz daha iyi. Çok para ödendi ama o da teklif alıyor. Bakacağız zarar mı.
    Enis Bardhi: Gereksiz bir rotasyon transferiydi. Muhtemelen Abduş veya Baka satılacak diye alındı. Bu sene biraz daha iyi ama hala zarar sayılmaz, bonservis bırakıp gider
    Maxi Gomez: %100 zarar. Bunu tahmin edebilen varsa helal olsun. Fakat bu transferi hocaya bağlamak saçma olur. 1 gün kala santraforunu yolladın, bunu aldın. idari saçmalık sadece. Genç adam daha oynatılsa zarardan dönülür
    Denswil: Sözleşmesi saçmalık ötesi. Bunun dışında zarar değil, sözleşme de direk yönetime yazar
    Larsen: Bonservissiz geldi, faydasız bir oyuncuydu. Maaşı zarar
    Gbamin: %100 zarar
    Yusuf Yazıcı: Tartışılır.

Gidenler
    Cornelius: Zarar etmedin
    Ahmetcan: Zarar etmedin
    Berat: Zarar etmedin
    Hugo: Kendi gitmek istedi, çok da büyük "MALİ" zarar sayılmaz.
    Nwakaeme: Çok para istedi, yaşlı oyuncu bağımlılığı için hocayı kliniğe yollayıp o ara yollamışlar. Çok zarar ettik ama anlaşılabilir bir karardı

23-24
    Gelenler
    Meunier: Bedelsiz. Seneye son senesi, 4 senelik bir kontrata girilmedi ve gayet de başarılı oynuyor. Zarar yok.

Gidenler:
    Abduş: Kaçarak gitti
    Baka: İzin alarak gitti.

22/23 sezonu hiç iyi planlanmamış bir sene idi. Transferlerde sürekli geç kalındı, maaşlar da hiçbir zaman düzenli ödenmedi. O muazzam Avrupadaki başarısızlık Kopenhag maçında oldu ve O sene Kopenhag gruplarda kendi evinde Dortmund, M.City ye de yenilmedi.

Avrupa liginin en zor grubunda içerdeki tüm maçları kazanıp, dışarıda saçmaladık ve konferansa düştük. Deplasman performansımızla yine ilk maçı kazandığımız kurada elendik.

İkinci konuya geliyorum Avrupa başarısızlığı:

Bizim avrupa kupalarıyla dolu mazimizi bir ben mi göremiyorum? Buyuz zaten biz, zaten hiç olmamış bir şeyi yapamadığı için bir insana b.k atmak ne gibi bir saçmalık anlamıyorum. Ligimiz korkunç düşük tempolu bir lig olduğundan takır takır yeniyorlar bizi. Her takım için de geçerli. Ligde 38 maçta 12 puan kaybeden takımımız gitti madara oldu. Bizim REZİL! olup elendiğimiz Kopenhag gruptan çıktı.

3. Konu Trabzonspor taraftarı beklemez

Özkan Sümer dönemini öyle bir örnek olarak veriyorsun ki. Sanki Florentino Perez yönetiyormuş öncesinde. Bu grupta sınırlı transfer yapalım, yüksek bonservis ödeyelim ama 20 transfer olmasın net transfer olsun denilen uygulama oralarda uygulanıyordu, tutmadı. Özkan Başkan zamanında düşük bütçeli yatırım transferleri yapıldı ama U dönüşü bir vaziyete girilmedi kardeşim. Yıldız yağmıyordu bize zaten boş bir anlatı bu.

Ağaoğlu döneminde de taraftar ölümü görüp sıtmaya ikna oldu. Kusura bakmayacaksın ama kupalara haciz gelen zamanda alınan mali tedbirleri burada gelip anlatmanızı anlamıyorum. Hadi çıksın bir tane başkan desin ki küçülmeye gidiyoruz da şimdi seçilsin bakalım olacak mı?

Bir de şu dava var anlattık, ısrarla tekrar istemeyin bir daha anlatmayalım. Şaka gibi bir yaklaşım bu haksız olduğun konuda bin defa konuşunca haklı olmuyorsun güzel kardeşim

4. Fatih Geldiğinde konusu:

Fatih şu durumda gelirse. Bu kadar transferler ve yatırımlar yüzünden 1-2 olamadığı için 6 aydan fazla burada kalmayacak, bunu göremeyen adam Trabzonspor tarihini bilmiyordur kusura bakmayacaksın. Ünal Karaman zamanıyla kıyaslamak tamamen alakasız. Müthiş bir jenerasyon yakalamışsın o zaman, şimdi öyle bir durum yok. Olsa getir, sabaha kadar altyapıdan çıkan futbolcu izlerim gram da sıkılmam. En sevdiğim futbol takımları 22-23 yaş ortalamalı takımlardır benim.

5. Ekonomideki rolü
    Avcı ile Ağaoğlu ekonomik taleplerinin karşılanamaması yüzünden papaz olduğu iddiası çok güzel senaryo. Bir uzmana danışıp bence film olarak tasarlayıp çek, Trabzon meydanında yayınlat bunu. Çok tutar. Avcı sadece oyuncularımın maaşlarını ödeyin diye caz yapmıştır, bu da olması gereken bir şey zaten

6. Kiraya verilen akıl
    Bir başkan futboldan anlamıyorsa ki anlayan bir başkan hiç görmedim, Özkan Sümer dışında. O vakit teknik direktöre işi bırakması gerekiyor. Yukarı çıkıp bir bakarsan çoğu oyuncu bonservissiz, bonservis ödenenlerin çoğu potansiyelli genç olduğunu göreceksin. Bu da zaten olması gereken şey. Gençleri oynatmayan adam mesela Enis Destan'ı gayet iyi parlattı bu sene, Eren Elmalı'yı da öyle. Tabi herkes potansiyeli kadar kıymet görecek, Enisten Nazario, Erenden Carlos çıkaramaması dolayısıyla suçlayamayacağım kimseyi

Son düzlükteyiz:
    Major lig takımlarında oyuncu yetiştirmek gibi bir uğraş olmaz. Oyuncu zaten yetişmiş olarak gelir. Sen sadece yetenekli oyuncuya, eğer iyi çalıştıysa süre verirsin. Yetiştirme işine öyle saçma sapan bir saplanışınız var ki, çıkmak bilmiyorsunuz.

---
    Bak emin ol bu hoca bilse ki Trabzonspor taraftarı yenilgileri değil uzun vadeyi önemser, ben şu oyuncuları kulübe kazandırırsam kulüp bu işi değerli görür, bunu yapar. Bunu yapmayacak antrenör yok.
    Sen hocaya diyorsun ki:
    Hocam şampiyonlukları kovala,
    Aynı zamanda bize genç oyuncular dan da karışık bir kuruyemiş yap, severiz
    He bir de hocam dominant oyna, ezelim rakibi

Bütçe ne? Oyuncu grubu ne? Hazırlık zamanı ne?

Yani o kadar iş bilmez konuşuyorsunuz ki sizin mantık hatalarınızı anlatmaktan yoruluyorum bazen.
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lazibere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler teşekkürler yorumunuz için. Bu yorumunuzu herkesin en az 10 ar defa okuması lazım. Özellikle ne istediğini bilmeyen, bir şeyler değişince her şeyin iyi olacağını sanan bazı kişilerin extradan bir kere daha okuması lazım. 5 cümlelik bir konuşma yapsan sadece içinden 3 kelimeyi anlayabilen çok insanın olduğu bu toplumda en azından yazılanları okumaları için bir fırsat. Tam da Trabzonspor ile alakalı söylenmesi gereken sözlerden kurulu bu yazıyı belki okuyarak anlayabilirler.

Futbol tarihinin özellikle son 20 senesinde ne kadar yetiştirdiği futbol adamı var ise Hoca olarak harcamış bir camia yine ders almamış ve aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuç alacağını sanması , bütün mesele de bu... Evet, Hocamız çok kaliteli bir hoca değil en azından uluslararası bir karnesi olan ve tarihi başarılar ile dolu bir mazisi olan bir adam değil. Oyun mantığı da eleştirilebilir ve hatta gitmesi de istenebilir. Peki ,Uluslararası derecelendirme mantığıyla gömdüğümüz hocamızı gönderdiğimizde, bize sıfır maliyetli Uluslararası bir hoca mı gelecek , bunu söyleyen yok !! Böyle bir kişi aldığında , Bana 1461 kadrosunu verin ben oradan 5 tane genç çıkartırım, siz sıkıntı yapmayın, para köpeğiniz olsun mu diyecek, hayır demeyecek. Vazgeçtim popüler hocadan, Fatih tekke gelsin, olsun da bizden olsun diyorsalar eğer, Bunun örneğini yaşamadık mı?? Ünal, Şota, Hami, Tolunay, Osman, Sadi, Turgay, Şenol Güneş. Bunlar hoca oldular da ne kazandırdılar Trabzonspor'a, Görevi bırakan her efsanemiz ile neden kanlı bıçaklı konuma geliyoruz mesela ? Bu soruların bir karşılığı var mı? Ya da bu kişilerin tek derdi şu?? Bu gitsin de kim gelirse gelsin..

Bir önceki sene , Ertuğrul Başkan, daha yardımcı başkanken, Adamın ismini Twetter'larda sürekli listeye sokan, Ağaoğlu'nun gölgede kaldığı dönemlerde bu kişiler değil miydi kral ilan eden? Kulübü borç külfetine sokup, Şampiyonluk sonrası transferleri yapan adama koltuk emanet ederlerken hesaplamayanlar, Şimdi ekonomik olarak en azından bir yol buldum ve borçsuz bir kulüp için proje geliştiriyorum diyen, sponsor bularak bir şekilde süreci geçiştiren adamlara '' defolun gitsin diyor '' Hoca örneğinde olduğu gibi, Sanki ben daha iyi yönetirim diye ortaya bir başkan adayı çıkmışçasına olanı göndermekten keyif alan bir güruh!! ve bu insanlarla Trabzonspor'un yarının konuşuyoruz.

Sık sık hoca değiştiren bir takımın başarılı olduğunu tarih yazmamıştır. istikrar en önemlisidir.

Takımın Hocası belli, Görevi bırakmayacağı 6 ay önce başlanan transferler ile zaten planlanmış. Yani ölüm olmadıktan sonra gelecek sene de bu hocayla devam edeceğimiz net ortada. Transferlerin 5 tanesi bitmiş kalanlar da neredeyse tamam, Bizim bazı tayfa diyor ki, Hoca gitsin?? eeee bu transferler ne olacak, hani boşa verdiğimiz paralara laf eden siz , gelen hocaya, al bunları biz aldık mı diyeceksiniz.. Mideden konuşmaktan öte olmayan sözler. Zamansız ve mesnetsiz konuşmalar başka bir şey değil.

Şunu unutmayın, Profesyonel Külüpler, taraftarların açtığı başlıklara göre transfer yapıyor ve ona göre hareket ediyorsa zaten çoktan teslim bayrağını çekmiştir.

Bütün olumsuzluklara rağmen, geçmiş deneyimlerimizi de ortaya koyarak, Plansız ve maddi güçlük çeken bir camia, Sık sık hoca değiştirerek yol alamaz. Alamadık ve alamayacağız da ..

Gelecek seneden tek isteğim, yönetimden, Şu anda olan oyuncuların bir çoğundan gelecek sene de verim alamayacaklarını iyi hesaplasınlar ve bunlardan mümkün mertebe kurtulsunlar. Transferleri doğru yapsınlar ve eksik mevki bırakmasınlar. Çünkü iyi futbol iyi oyuncular ile oynanır, hele ki bir hedefin varsa, bir kaç tane çok iyi oyuncun olmalı, yoksa 3. lüklere sevinir hale geliriz
    Cidden aklın yolu bir. Keşke bunca ayırdığımız vaktin bir kıymeti olsa
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Tek tek gidelim bence yanlış bir yaklaşımın var, açıklayayım.

U19 takımında şu an her pozisyondaki oyuncuyu A takımda bir görmek için alıp koyabilirsin, benzer pozisyonlar oynanıyor. Bahsettiğim şey bu. Övdüğüm şey bu değil, bunu herkes yapar. Oyun kuruş biçimleri aynı takımların, benzer hücum setleri, benzer savunma aksiyonları var. Trabzonspor u19 şampiyon olduğu için sevinmedim ben, önemli olan şey bu değil zaten. Önemli olan şey bana A takımı izliyormuşum hissiyatı vermeleri. Bu iki takımın oyununu benzetemiyorsanız (Oyuncu performanslarını dışarıda bırakın) başka bir şey konuşmamız daha sağlıklı.

İflasa sürükleyen transferler devam ediyor mu? Burası biraz detaylı olacak ama bu konu kapansın diye yazacağım.

Abdullah Avcı yönetimindeki takıma yapılan transferler

20/21
    Gelenler:
    Yunus Mallı : %100 zarar. Yıllık 1.2 milyon euro civarında bir sözleşme, 1.5 sene sonrası bedelsiz yolladık. Sözleşmesi TL üzerinden
    Berat Özdemir: Ödenen geriye kazanıldı. Sadece maaşına zarar diyebilirsin. 700 bin euro civarında maaşa alındı. Yine TL üzerinden
    Bakasetas: Hiç araştırıp bulmaya gerek yok. Buna zarar diyecek adam çelik çomak oynasın derim sadece

Gidenler:

Baston! Campi: Doğru karar
    Diabate : Doğru karar
    Pereira: Tartışılır. Bence doğru karar. Yaşlı seven hocamızın da bir sınırı var!
    Stiven Plaza: Meksika orta sıra ekiplerinden birinde ve süre almıyor.

Süre verilmeyen müthiş Türk genç yeteneklerin en iyileri 2. veya 3.ligde rotasyondalar takımlarında. 1. ligde düzenli oynayan bile 1 tane kişi yok.

21/22
    Gelenler:
    Cornelius: 0 zarar
    Edin: 0 zarar
    Taha: Çok pişman olacağız, başka hoca zamanında gittiği için. Takasta kullandık o da zarar değil.
    Emrehan Gedikli: %100 Zarar. 800 bin euro havaya atıldı
    Enis Destan: 0 zarar
    Kerem Şen + Batuhan: Önümüzdeki sene ancak göreceğiz zarar mı kar mı
    Fode Koita: %100 Zarar. Bonservissiz alındı. 1.5-2 milyon euro maaş ödemişizdir havaya.
    Yusuf Erdoğan : 500k-1M zarar. Rotasyonda bile fayda vermedi
    Puchacz: 200k zarar.
    İsmail Köybaşı: Tartışılır. Bence zarar yazılmaz bedelsiz geldi

Gidenler:
    Ekuban: Tartışılır ama yırtınarak gitti, Genoada rotasyon oyuncusu, hiçbir zaman as olamadı
    Hosseini: Doğru karar.
    Kiralık gençler yolladı, gittikleri takımda sürekli olanlar çok az. Olanlar da geriye döndüklerinde yine A takımda yer bulamayıp, tekrar gittikleri takımlarda süreklilik sağlayamadı.
    Kamil Ahmet: Zarar sayılmaz,

22/23
    Gelenler:
    Trezeguet: 0 Zarar. Muhtemelen yüksek bonservisle de gidecek. Hiç değer katılmadığı için biraz üzgün
    Bartra: %100 Zarar. Tarihimizde yaptığımız en kötü transferlerden birisi olabilir finansal açıdan.
    Eren Elmalı: Tartışılır. İlk sene zorlandı, bu sene biraz daha iyi. Çok para ödendi ama o da teklif alıyor. Bakacağız zarar mı.
    Enis Bardhi: Gereksiz bir rotasyon transferiydi. Muhtemelen Abduş veya Baka satılacak diye alındı. Bu sene biraz daha iyi ama hala zarar sayılmaz, bonservis bırakıp gider
    Maxi Gomez: %100 zarar. Bunu tahmin edebilen varsa helal olsun. Fakat bu transferi hocaya bağlamak saçma olur. 1 gün kala santraforunu yolladın, bunu aldın. idari saçmalık sadece. Genç adam daha oynatılsa zarardan dönülür
    Denswil: Sözleşmesi saçmalık ötesi. Bunun dışında zarar değil, sözleşme de direk yönetime yazar
    Larsen: Bonservissiz geldi, faydasız bir oyuncuydu. Maaşı zarar
    Gbamin: %100 zarar
    Yusuf Yazıcı: Tartışılır.

Gidenler
    Cornelius: Zarar etmedin
    Ahmetcan: Zarar etmedin
    Berat: Zarar etmedin
    Hugo: Kendi gitmek istedi, çok da büyük "MALİ" zarar sayılmaz.
    Nwakaeme: Çok para istedi, yaşlı oyuncu bağımlılığı için hocayı kliniğe yollayıp o ara yollamışlar. Çok zarar ettik ama anlaşılabilir bir karardı

23-24
    Gelenler
    Meunier: Bedelsiz. Seneye son senesi, 4 senelik bir kontrata girilmedi ve gayet de başarılı oynuyor. Zarar yok.

Gidenler:
    Abduş: Kaçarak gitti
    Baka: İzin alarak gitti.

22/23 sezonu hiç iyi planlanmamış bir sene idi. Transferlerde sürekli geç kalındı, maaşlar da hiçbir zaman düzenli ödenmedi. O muazzam Avrupadaki başarısızlık Kopenhag maçında oldu ve O sene Kopenhag gruplarda kendi evinde Dortmund, M.City ye de yenilmedi.

Avrupa liginin en zor grubunda içerdeki tüm maçları kazanıp, dışarıda saçmaladık ve konferansa düştük. Deplasman performansımızla yine ilk maçı kazandığımız kurada elendik.

İkinci konuya geliyorum Avrupa başarısızlığı:

Bizim avrupa kupalarıyla dolu mazimizi bir ben mi göremiyorum? Buyuz zaten biz, zaten hiç olmamış bir şeyi yapamadığı için bir insana b.k atmak ne gibi bir saçmalık anlamıyorum. Ligimiz korkunç düşük tempolu bir lig olduğundan takır takır yeniyorlar bizi. Her takım için de geçerli. Ligde 38 maçta 12 puan kaybeden takımımız gitti madara oldu. Bizim REZİL! olup elendiğimiz Kopenhag gruptan çıktı.

3. Konu Trabzonspor taraftarı beklemez

Özkan Sümer dönemini öyle bir örnek olarak veriyorsun ki. Sanki Florentino Perez yönetiyormuş öncesinde. Bu grupta sınırlı transfer yapalım, yüksek bonservis ödeyelim ama 20 transfer olmasın net transfer olsun denilen uygulama oralarda uygulanıyordu, tutmadı. Özkan Başkan zamanında düşük bütçeli yatırım transferleri yapıldı ama U dönüşü bir vaziyete girilmedi kardeşim. Yıldız yağmıyordu bize zaten boş bir anlatı bu.

Ağaoğlu döneminde de taraftar ölümü görüp sıtmaya ikna oldu. Kusura bakmayacaksın ama kupalara haciz gelen zamanda alınan mali tedbirleri burada gelip anlatmanızı anlamıyorum. Hadi çıksın bir tane başkan desin ki küçülmeye gidiyoruz da şimdi seçilsin bakalım olacak mı?

Bir de şu dava var anlattık, ısrarla tekrar istemeyin bir daha anlatmayalım. Şaka gibi bir yaklaşım bu haksız olduğun konuda bin defa konuşunca haklı olmuyorsun güzel kardeşim

4. Fatih Geldiğinde konusu:

Fatih şu durumda gelirse. Bu kadar transferler ve yatırımlar yüzünden 1-2 olamadığı için 6 aydan fazla burada kalmayacak, bunu göremeyen adam Trabzonspor tarihini bilmiyordur kusura bakmayacaksın. Ünal Karaman zamanıyla kıyaslamak tamamen alakasız. Müthiş bir jenerasyon yakalamışsın o zaman, şimdi öyle bir durum yok. Olsa getir, sabaha kadar altyapıdan çıkan futbolcu izlerim gram da sıkılmam. En sevdiğim futbol takımları 22-23 yaş ortalamalı takımlardır benim.

5. Ekonomideki rolü
    Avcı ile Ağaoğlu ekonomik taleplerinin karşılanamaması yüzünden papaz olduğu iddiası çok güzel senaryo. Bir uzmana danışıp bence film olarak tasarlayıp çek, Trabzon meydanında yayınlat bunu. Çok tutar. Avcı sadece oyuncularımın maaşlarını ödeyin diye caz yapmıştır, bu da olması gereken bir şey zaten

6. Kiraya verilen akıl
    Bir başkan futboldan anlamıyorsa ki anlayan bir başkan hiç görmedim, Özkan Sümer dışında. O vakit teknik direktöre işi bırakması gerekiyor. Yukarı çıkıp bir bakarsan çoğu oyuncu bonservissiz, bonservis ödenenlerin çoğu potansiyelli genç olduğunu göreceksin. Bu da zaten olması gereken şey. Gençleri oynatmayan adam mesela Enis Destan'ı gayet iyi parlattı bu sene, Eren Elmalı'yı da öyle. Tabi herkes potansiyeli kadar kıymet görecek, Enisten Nazario, Erenden Carlos çıkaramaması dolayısıyla suçlayamayacağım kimseyi

Son düzlükteyiz:
    Major lig takımlarında oyuncu yetiştirmek gibi bir uğraş olmaz. Oyuncu zaten yetişmiş olarak gelir. Sen sadece yetenekli oyuncuya, eğer iyi çalıştıysa süre verirsin. Yetiştirme işine öyle saçma sapan bir saplanışınız var ki, çıkmak bilmiyorsunuz.

---
    Bak emin ol bu hoca bilse ki Trabzonspor taraftarı yenilgileri değil uzun vadeyi önemser, ben şu oyuncuları kulübe kazandırırsam kulüp bu işi değerli görür, bunu yapar. Bunu yapmayacak antrenör yok.
    Sen hocaya diyorsun ki:
    Hocam şampiyonlukları kovala,
    Aynı zamanda bize genç oyuncular dan da karışık bir kuruyemiş yap, severiz
    He bir de hocam dominant oyna, ezelim rakibi

Bütçe ne? Oyuncu grubu ne? Hazırlık zamanı ne?

Yani o kadar iş bilmez konuşuyorsunuz ki sizin mantık hatalarınızı anlatmaktan yoruluyorum bazen.
    Altyapının üst yapı ile aynı sistemi oynamasının mantıklı oduğuna katılırım. Ama bunun mevcut Trabzonspor sistemi olması konusu tamamen hatalı bir seçimdir.

ÖZkan Sümer döneminden önce Peres değil ama Mehmet Ali Yılmaz yönetiyordu kulübü.
    Baya baya da cebinden borçlandırıp adam getiriyordu.
    Ligde parlayan Türkler, İngiltere'den isimli adamlar... Taa o zaman..

Özkan Sümer'in lafı gayet netti, yıldız isteyen gökyüzüne baksın.

Ahmet Ağaoğlu küçüleceğini, kendisinden 3 sene hiç birşey beklenmemesi gerektiğini söyleyerek başkan seçildi.
    Yani bir başkan küçüleceğim diyerek seçilemez tezinin gerçek olmadığı yukarıdaki iki örnekte var.

Fatih geldiğinde yukarıdaki başkanların söylediği gibi kamuoyuna yalan söylemezsen kimse 6 ay sonunda ilk 2 beklentisine falan girmez.
    Nasıl Ünal döneminde girmediyse.

Ağaoğlu'unun şampiyon olduğu sene Avcı'yı göndermek istediğini bilmiyorsan zaten konuyu tartışmak anlamsız.

Eren Elmalı parladı mı?
    Yoksa sene başında milli takıma kadar yükselen, 15 lere okuturuz dediğimiz adam şu anda tribünlerden küfür yer hale mi geldi_?
    Çok acayip... Parlatmış.
    Ciddi misin?

Enis Destan meselesi Onuachu'nun kupaya gitmesi, Umut Bozok'un da kadro dışı bırakılması sonunda zorunlu alınmış bir karar...
    Aksi takdirde maç sonları dışında süre alamayacağını hepimiz biliyoruz. Yalan konuşmayalım biribirimize.

Major lig takımları oyuncu yetiştiriyor. Bunun örneklerini de verdik de gözler kapalı gezdiğiniz için miş gibi yapıyorsunuz...
    BJk-Fener-Gs. Major lig takımıdır. Üretiyorlar efendim.
    Boey'i Terim gönderecekti mesela. Okan geldi 30 milyona sattılar.
    Barış alper geçen sene küfür yiyor, Sabri muamelesi görüyordu. Mevcut seviyesi ortada.

Bu adamlar hazır gelmedi. Alındı ve geliştirildi.
    En major takımlar bile uğraşır.
    Tekrar ediyorum, bilerek yalan konuşuyorsunuz artık.

Şu baştaki ekonomik kısma da söyleyecek laf yok.
    Bonservis bedelleri üzerinden yürütülen bir hesaplama. Sadece Denswill için maaş konulmuş.
    Meunier'den zarar ettin bile. 2.5 senede 5 milyon euro ödeyeceksin bu adama. (o da bizim bildiğimiz. menejerlik ücretleri, imaj bonusları falan... oraları kara delik) (Trabzonspor'un 70 küsür dosyası vardı fifa'da bu menejerlik borçları için)

Bonservissiz bedava görünüyor herhalde size.
    Yüksek maaş, yüksek yaş. (asıl sorunun burada olduğunu gizlemek için epeyce uğraşılmış)

Mendy, Eren türü transferleri her zaman tercih ederim.
    Sonuç maliyeti aynıdır, ama para geri döner.

Yetiştiricilik?
    Avcı bunu hiçbir beklentisi olmayan Başakşehir'de bile yapmamış.
    Trabzonspor'da mı yapacak?
    Başakşehir'de şampiyon olmazsan gidersin mi demişler kendisine?
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (27.05.2024 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu istikrar konusu bizim ülkede tam olarak anlaşılmıyor sanırım. Yanlışta ısrar edip istikrarı bozmuyoruz diye bir anlayışı ben kabul edemiyorum. Bazı şeyleri düzeltmek yıllar sürebilir ama bu yıllar içinde doğru yolda olduğumuzun işaretlerini görmek gerek. Ben Avcıyla ilgili hiç bir işaret görmüyorum. İnattan, yıllardır süren ezberden başka bir istikrar yok. Yeni oyun planı yok, mevcut oyunda ilerleme yok, bütçe düşürme yok, genç oyuncu kazanma ya da mevcut oyuncunun değerini arttırma yok. Transferi parlatıp kazanç sağlamak yok. Bunlar yerine taraftara ve kulübe üstten bakma var. Sürekli mazeret üretmek var. Sorunun bile farkında olmamak var.

Yerine gelecek kişininde çok ciddi değişiklik yapabileceğine inancım yok. Ülke olarak içerden de dışardan da kim gelse evirip çevirip kendimize benzeteceğimize eminim. fb ve gs arasındaki rekabette şampiyon olmakta şuan için çok uzak bir ihtimal. Tek beklentim sürdürülebilir bir bütçeyle, yılda bir iki düzgün satış yapabilecek bir kadro kurulması ve ilk 4-5 dışında kalınmadan Avrupada boy gösterilmesi. Bunun için Avcıya da 40m euroya da ihtiyaç yok.
    "Bize Heryer Trabzon.."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)