Sayfa 3 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 498 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: I. Karadeniz Oyunları | Trabzon, Rize, Giresun

61_dnc_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

karadeniz oyunları açılış provası (hoptek)

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok iyiymiş yaa
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet güzel ya
    Avni Aker'i de özledim be
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

haftaya bizim ekip orayada gideriz
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Ba®ış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Meşaleyi Şenol güneş yakacak!

1. Karadeniz Oyunları öncesi Trabzon'da bir basın toplantısı düzenleyen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, oyunlar sonunda ülkelerin Türkiye'den övgü ile bahsedeceğini söyledi. Meşaleyi Şenol Güneş'in yakacağını söyleyen Atalay, Süreyya Ayhan hakkında da konuştu!

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Karadeniz oyunlarının 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için çok güzel tat ve heyecan bırakacağına inandığını söyledi.

Atalay, Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, 1. Karadeniz Oyunlarının gelecek hafta başında başlayacağını belirterek, ''Bir hafta sürdükten sonra oyunlar sona erecek. Ama inanıyorum ki Karadeniz oyunları 2011 için çok güzel tat ve heyecan bırakacak'' dedi.

Çok güçlü bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Atalay, ''Her kesimden insan bir arada el ele çalışıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Karadeniz oyunları için 50 trilyonu aşan bütçeyle huzurlarınızdayız. En iyi şekilde oyunları organize edip alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkmak için çalıştık. Gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için ciddi çalışmalar yaptık'' diye konuştu.

Trabzon'a, 1,5 yılda yeni tesisler kazandırdıklarını kaydeden Atalay, şöyle devam etti:
    ''Daha dün Vakfıkebir, Araklı, Yomra ilçelerinde spor salonu yoktu. Bir çırpıda başladık ve bitirdik. Maçka ve Arsin ilçesinde de spor salonlarını aynı şekilde bitireceğiz. Muhteşem bir atletizm sahamız olacak. Bundan sonra Karadenizin kabiliyetli gençleri o pistte sporun anası olan atletizmi kavrayacaklar. Atletizmde kazandıkları ivme, diğer branşlara da yansıyacak.''

Atalay, Trabzon'a 2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali için 5 bin kişilik spor salonu yapacaklarını belirterek, ''Bu salonun da yerinin belirlemesini yapıyoruz. Gerekli izinlerden sonra yapımına başlayacağız. Ayrıca 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası'na da adayız. Bu organizasyonu almamız halinde şampiyonanın bir ayağını da Trabzon'da yapacağız'' dedi.

-''MEŞALEYİ ŞENOL GÜNEŞ YAKACAK''-
    Atalay, bu hafta sonunda 1. Karadeniz Oyunları'nda meşaleyi yakacak ve taşıyacak kişilerin belli olacağını ifade ederek, şöyle devam etti:
    ''Ev sahibi olduğumuz için meşaleyi yakacak ve taşıyacak sporcular belirleyeceğiz. Bu daha çok eskiden emek vermiş ülkenin gururu olan sporcular olabiliyor. 1996 Atalanta Olimpiyatlarında Muhammet Ali, meşaleyi yakmıştı. Meşaleyi yakmak daha çok eski sporcularla ilgili ancak bayrak taşıma o günkü sporcu kafilesinde yer alan biri tarafından yapılabilir. Sporcu yeminini de müsabakalarda yarışacak sporcu yapacak. Biz, meşaleyi birkaç sporcuya taşıttıralım ve bir sporcuya yaktıralım istedik. Oyunların meşalesini büyük ihtimalle Şenol Güneş yakacak. Ama meşaleyi saha içinde 6-8 sporcu birbirine devredecek.''

-FAİR-PLAY ÇAĞRISI-
    Karadeniz oyunlarında Ermenistan ve Yunanistan gibi ülkelerin yer alacağını dile getiren Atalay, bu ülkelerin diğer ülkelerden farkı olmadığını söyledi.

Atalay, Yunanistan ile her oylamada birlikte hareket ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
    ''Atina olimpiyatlarıyla dostluk köprüsü kurduk. Ermenistan da bizimle birlikte hareket etti. Bize oy verdiler. Seyircilerimizin onları da alkışlamasını istiyoruz. Fair-play dışına çıkılmamasını istiyoruz. Buraya gelenlerin çekinmemesini, endişe etmemesini, dönerken de 'ne kadar misafirperver insanlar' diyerek buradan ayrılmasını istiyoruz.''

Trabzon halkının misafirperver olduğunu bildiğini kaydeden Atalay, ''Hiçbir olaya imkan vermeyeceklerini biliyorum ama olası bir sabote eylem için duyarlı olunmasını istiyorum. Karadeniz oyunlarında en fazla üzerinde titreyeceğimiz şey budur. Sporun ölüm kalım savaşı olmadığını bilmeliyiz. Tabi ki evimizdeki şampiyonada alınan madalyaların lezzetini biliyoruz. Ama kaybettiğimiz zaman da alkışlamasını biliyoruz'' diye konuştu

Yakışı Hocam

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Güzelmiş gerçekten

Halk oyunu kabul edilmeyen kolbastı için güzel bir fırsat,Avni Aker'ede pek yakışmış
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

Uğur Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kolbastı bir halk oyunu değildir,bu konuda uzmanlar haklı,bizim halk oyunumuz horondur,ayrıca Trabzona böyle bir fırsat verilmişken bunu kolbastı ile kullanmasını kınıyorum,benim kültürüm horondur,karmakarışık bir oyun olan kolbastıyla ne benim nede atalarımın bir ilgisi vardır,oyun daha çok iç anadolu mastikasının hızlısına benziyor,herkes kafasına göre oynuyor,zor bir oyun olduğuda kesin ona sözüm yok,hatta izlerken zevk alıyorum,ancak bir halk oyunu değildir,bu böyle biline...
    TRABZONSPOR 1967

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı magurali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolbastı bir halk oyunu değildir,bu konuda uzmanlar haklı,bizim halk oyunumuz horondur,ayrıca Trabzona böyle bir fırsat verilmişken bunu kolbastı ile kullanmasını kınıyorum,benim kültürüm horondur,karmakarışık bir oyun olan kolbastıyla ne benim nede atalarımın bir ilgisi vardır,oyun daha çok iç anadolu mastikasının hızlısına benziyor,herkes kafasına göre oynuyor,zor bir oyun olduğuda kesin ona sözüm yok,hatta izlerken zevk alıyorum,ancak bir halk oyunu değildir,bu böyle biline...
    katiliyorum horondan baskasi yalan

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

merakla bekliyorum........inşallah çok iyi bir organizasyon olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kubilay ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Güzel Bi Organizasyon Olacak Belli İnşallah Giderim..
    Diyrım Diyrım Demiyrım Niyeda Diyecuğum ...

Bir şehir takımından fazlası...

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kolbastıda güzel bir oyundur horon kesin vardır

Nereden
    Uzak Doğu

Avni Aker'de şov!

Trabzon, Rize ve Giresun'da, 2-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 1. Karadeniz Oyunları'nın Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki açılışında bir dizi şov gösterisi yapılacak

1. Karadeniz Oyunları'nın açılışına yönelik hazırlıklar sürerken, açılışta yöreye özgü bir oyun olan ''Kolbastı''yı sergileyecek gösteri ekibi, ilk provasını Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gerçekleştirdi.

Provayı izleyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, 2 Temmuz'da başlayacak oyunların açılış ve kapanış törenleriyle ilgili çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Oyunların açılışı için çok güzel bir şov hazırladıklarını belirten Atalay, ''O şov içinde kolbastı oyunu da olacak. Dünyanın gözünü kamaştıran, herkesi fokur fokur kaynatan bir şov ortaya çıkacak'' dedi.

Bu yılın Mevlana yılı olduğunu dile getiren Atalay, ''Oyunların açılışında sema gösterisi de yapılacak. Bunun yanında uçan adamlar, 10 dakikalık bir gösteri sunacaklar. O da sanırım çok beğenilecek. Açılış seremonisi Sertap Erener'in konseriyle sona erecek. Su ile ilgili değişik görsel şovlar olacak. Karadeniz canlandırılacak. Çok hoş bir açılış seremonisi olacak. Eminim ki çok beğenilecek'' diye konuştu.

Meşaleyi Türk sporuna büyük hizmet vermiş Şenol Güneş'in yakacağını ifade eden Atalay, ''Sporculuk döneminde 6 şampiyonluk, Başbakanlık Kupası, Türkiye Kupası yaşamış biri. Antrenör olarak da Türkiye'yi dünya üçüncüsü yaptı. Meşaleyi yakmak ona nasip olsun dedik. Meşaleyi taşıyan sporcuları da cuma günü netleştirerek açıklayacağız'' dedi.

''KOLBASTI FİKRİ, FAROZ'DAKİ LOKANTADA ORTAYA ÇIKTI''
    Mehmet Atalay, kendisinin Trabzonlu olduğunu, ancak ''Kolbastı'' oyununu çok tanımadığını ifade ederek, bu oyunun açılış etkinliklerine dahil edilmesine ilişkin şunları söyledi:
    ''Faroz'da bir lokantada yemek yiyorduk. Orada müzik eşliğinde oynadılar. Bize hizmet eden garsonlar bırakıp oyuna dahil oldular. Orada ilk defa ahengi gördüm. Dedim ki bizim açılış kapanış seremonilerinde tabii ki başka oyunlar da olsun ama bundan daha iyi göstereceğimiz bir oyun yok. Sonra Karadeniz Oyunları'nın tarihi kesinleşti. Bu konuda çalışmalar başladı. Sanırım Karadeniz Oyunları'nda çok güzel şovlar ortaya çıkacak. 2011 Gençlik Yaz Festivali'ne kadar en az 2 bin kişilik bir ekip ortaya çıkacak. Kolbastı oyununun dünya vizyonuna çıkarılması için elimizden geleni yapacağız.''

1. Karadeniz Oyunları Açılış ve Kapanış Alt Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Erşen de kolbastı oyununun son derece ritmik ve hareketli bir oyun olduğunu belirterek, ''Karadeniz'in kıvraklığını, coşkusunu ortaya çıkarmak istiyoruz. Aynı zamanda sosyal ve kültürel bir olay. Hazırlıklarımız son aşamada. Açılış töreninde sanıyorum gösterimizi herkes beğenecek'' diye konuştu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bide şu kamera sabit dursa çok süper olacaktı...o kadar uzaktan bir şey anlamadım ben...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

turgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

walla kolbastıyı da netten ögrendim ya helal olsun bana walla içimde var oyun istegi.... inşallah bu organizasyondan da karadeniz alnının akıyla cıkar da yüzümüz güler....
    BMN | ANTALYA
    Gemi mil ile olur Sevda dil ile Güzeller çok var ama Meyil birine olur...!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Açıkçası açılışın hoptekle yapılmasını anlamsız buluyorum. Horon varken başka seçenekler düşünülmesi yanlış olmuş.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Horon gerçekten de iyi bir tercih olurdu. En azından Sürmene bıçak oyunu da güzel olabilirdi. Hoptek izlemesi ve oynaması çok zevkli ama denildiği gibi iyi bir tercih olmamış.

Karadenizimize bu organizasyon çok yakışıyor. Umarım bir aksaklık olmaz ve konuklarımız bizden iyi bahsederler.
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

Nereden
    Uzak Doğu

Avni Aker Stadı'nın içi ve dışı süsleniyor

Trabzon, Rize ve Giresun'da 2-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunları'nın açılışının yapılacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nın içi ve dışı süsleniyor.

Oyunlara katılacak olan ülkelerin bayrakları ve oyunların simgesi olan hamsi maskotu ile stat süslenirken, hazırlıkların açılışın yapılacağı 2 Temmuz tarihine kadar tamamlanacağı bildirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı ve Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak açılış töreninin, 2 Temmuz günü saat 17.30'dan itibaren başlayacağını belirterek, hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

Oyunların açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasını beklediklerini ifade eden Akgül, "Olimpiyat meşalesinin Şenol Güneş tarafından tutuşturulmasının ardından Başbakan Erdoğan bir konuşma yapacak. Törenin son bölümünde Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik kazandıran Sevtap Erener bir konser verecek. Ayrıca 200 kişiden oluşan Trabzon Kolbastı ekibi ilk gösterisini de açılış töreninde yapacak" dedi.

Öte yandan 1. Karadeniz Oyunları'nın açılış töreninde meşaleyi Türkiye'ye Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları kazandıran milli sporcuların taşıyacakları açıklandı. Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi, olimpiyat şampiyonu milli halterci Taner Sağır, Avrupa şampiyonu rekortmen atlet Elvan Abeylegesse, dünya şampiyonu güreşçi Mehmet Akif Prim ve dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu'nun taşıyacakları bildirildi.

Nereden
    Uzak Doğu

Karadeniz Oyunları açılışına Başbakan Erdoğan katılacak

Trabzon, Rize ve Giresun'da 2-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 1. Karadeniz Oyunları'nın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı bildirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak açılış töreninin, saat 17.30'dan itibaren başlayacağını belirterek, hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

İstiklal Marşının okunması, sporcu ve hakem yeminlerinin yapılmasından sonra oyunların meşalesinin taşınacağını ifade eden Akgül, ''Pyro ve lazer gösterisi yapılacak. Halk oyunları ve semazen gösterileri ile uçan adamların programı izlenecek. Olimpiyat meşalesinin Şenol Güneş tarafından tutuşturulmasının ardından Başbakan Erdoğan bir konuşma yapacak'' diye konuştu.

Törenin son bölümünde, Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik kazandıran Sevtap Erener'in sahne alacağını belirten Yunus Akgül, Yrd. Doç. Dr. Engin Erşan yönetiminde hazırlanan ve 200 kişiden oluşan Trabzon Kolbastı Ekibinin ilk gösterisini de açılış töreninde yapacağını ve bunun yaklaşık 8 dakika süreceğini bildirdi.

Yunus Akgül, statü gereği açılışın biletli olacağını, ancak biletlerin sembolik bir fiyatla 1 liradan satılacağını da sözlerine ekledi

Nereden
    Uzak Doğu

Meşaleyi taşıyacak sporcular belli oldu

1. Karadeniz Oyunları'nda, Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi taşıyacak sporcular belli oldu. Meşaleyi, Mehmet Akif Prim, Elvan Abeylegesse, Bahri Tanrıkulu ve Taner Sağır'ın taşıyacakları kaydedildi
    Karadeniz Oyunları Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, 2-8 Temmuz'da yapılacak 1. Karadeniz Oyunları'nın açılış töreninde meşaleyi Türkiye'ye Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları kazandıran milli sporcuların taşıyacakları belirtildi.

Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak törende, Şenol Güneş'in yakacağı meşaleyi, dünya şampiyonu güreşçi Mehmet Akif Prim, Avrupa şampiyonu rekortmen atlet Elvan Abeylegesse, dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu ve olimpiyat şampiyonu halterci Taner Sağır'ın taşıyacakları kaydedildi.

Açılış töreninde sporcu yeminini ise Genç Milli Voleybol Takımı oyuncularından Naz Aydur'un yapacağı bildirildi.

ayın 3.nde rizede futbol turnuvası var romanya yunanistan aklıma gelenler.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

4 tane teröristin trabzona giriş yapacağı ve olaylar çıkarmak istediği haberi çıktı hürriyette

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet Dün Akşam haberlerdede gösterdi. 4 tanesinin arandığı ve evleirne baskın yapıldığı.Güvenliğin artırıldığı filan dediler.Allah böyle güzel org.onlara inş. fırsat vermez. ve vermeden bizim halka yakalanırlarda dünyanın kaç bucak olduğunu görürüler.
    İçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

capa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hoptek bi kalıba girecek oyun değil. oynayan içinden geldiği gibi müziğe uygun şkilde hareket eder.Görentülerden de pek fazla işey anlaşılmıyo ama inişallah ortaya güzel bir şey çıkar.
    12 Eylül ihtilalini niye yaptılar biliyor musunuz?
    - Trabzonspor'u durdurmak için.(Nihat Genç)
    Darbe sırası bizde...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

açılışa kesin gideceğim........Çok merak ediyorum...bakalım..inşallah güzel bir organizsayon olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu hoptek grubunun oyun kıyafetlerini de bizim firma yaptı
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)