Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Güzel Uygulama - Destek Olalım

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Bir Güzel Uygulama - Destek Olalım

Trabzon Belediyesi yeni bir uygulama başlattı. her mahalleye her köşebaşına cam, metal ve plastik atıklarımız koymmaız için sabit konteynerler monte etti. gelirinin nerelere aktarılacağını bilmiyorum ama milli gelire kazandırma açısından, sınırlı kaynaklarımızı vermili kullanmak açısından çok güzel bir uygulama....

1 ton kağıt toplanırsa tam 8 tane ağacı kesilmekten kurtaracağız. Atık metal, cam plastik gibi maddeleride tekrar ekonomiye kazandıracağız. ancak Belediyemizin bunu koymasının biz destek olmadıktan sonra anlamı yok.

Belediyemizi bu çalışmasından ötürü kutlar. Bütün Trabzon' daki arkadaşımlarından desteklerini esirgememelerini dilerim....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Aa evet ben bunu biliyorum.Çünkü 6-7 aydır destek veriyorum ben bu konuya.Çünküüüüüü işyerimin olduğu kata bi tane kağıt Atık için Kutu bilem koydurttumm.Geçen sene televizyon vermişti.Her şeyi böle ayırıp atacağız diye.Benim de bulunduğum katta 6 işyeri var.Ve her gün gazete alıyoruz bissürü kağıt atıyoruz.Televizyonda görünce o haberi aramıştım hemen temizlik işlerini.Yollarız bi kutu demişlerdi ne gelenm ne giden.Aylar sonra yine aradığımda aynısı olmuştu.
    Sonra Belediye başkanımıza bi email atim dedim ertesi gün bir zabıta bir sivil görevli ve kocaman bir kağıt Atık varili geldi.
    O gün bu gün kullanıyoruz.
    Yoldakileride ilk gördüğümde bayıldımdı çok güzel düşünülmüş dizaynlarıda güzel.Cam,plastik,kağıt için ayrı ayrı yerleri var.Reklam bile almışlar üzerlerine.

Sadece bize düşen elimizdeki atığı hangi kısma uyuyorsa oraya atmak.Başka bişi değil.Bu kadar basit.
    Teşekkürler Faikcimmm.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Aynı olayı bundan 2-3 yıl önce samsunda Atakum belediyesi yapmıştı. her apartmana özel ayrı ayrı çöp kutuları koydurmuştu. Yalnız geri dönşümünü göremeyince bunları belediye kaldırttı. Bu tür konulara duyarsız milletiz. İnşalah bu çalışma başarılı olur...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Belediyemiz güzel düşünmüş bu konuda. Hem şehra hem ülkemze bu şekilde katkımız olacaksa ne mutlu bize. Ama yeterki kullanmasını bilelim dimi
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gercekten cok güzel bir uygulama. Katılımın bol olması dileklerimle
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

başkanımız çok iyi çalışıyor seviyorum kendileriniiii..daha önceden belediye a şunu yapmış bunu yapmış gibi sözler sarf ettiğimi hatırlamam ama volkan bey bana bunu sık sık dedirtiyor yapılanları gördükçe seviniyorum helal olsun.

Sinan Akyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Bende bu uygulamayı yakından biliyorum , İzmite de bir kaç senedir uygulanıyor kötü niyetli arkadaşlar haricinde amacına uygun kullanılıyor .

Cam , metal ve kağıt olmak üzere 3 bölümden oluşan konteynerler 10 ila 20 metre aralıkta merkezin sokaklarında bulunuyor ve çokda işe yaradığına eminim ayrıca söylediğiniz gibi üzerlerine reklam almak suretiyle birde artı gelir sağlanıyor

Ayrıca son zamanlarda piller içinde "atık pil" uygulaması başlatıldı bu diğerlerinden çok daha önemli diye tahmın ediyorum fabrikalar bile eğitimlerinde atık pillerin cevreye verdiği zararlardan bahsediyorlar.
    " Biz dalkavuk bir aydınlığın yerine onurlu bir karanlığı seçtik "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

çevremiz için çok önemli olan bu uygulama için arkadaşların biraz daha ilgili olmalarını beklerdim.....

sadman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

faydalı bir uygulama. aynı uygulama vardı ankarada. hemde aynı şekilde. neden memleketimde böyle şeyler yok derken ara tatilde trabzon'a gittiğimde bende gördüm. umarım herkes gereken ilgiyi gösterir. çöplerini ayırarak atar. bu geri dönüşüm açısından çok önemli.
    Tek Büyük TRABZONSPOR !!!

geç kalınmış bir uygulama ancak başlamış olması bile Trabzon'umuz için iyi şeylere delalet.
    küresel ısınmayı da düşünmemiz lazım.
    UYGAR İNSAN ÇEVREYİ KORUR.
    medeni ülkeler bu sloganla başlamışlardı bu konuya...
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Trabzon Belediyesi daha temiz bir çevre için çalışmalarına devam ediyor.
    Çöpler ayrıştırılarak toplanacak

Trabzon Belediyesi çöpleri ayrıştırarak toplamak için çalışmalara başladı. Yeni çöp toplama sisteminde kağıt, metal atıklar ile evsel atıklar ayrı ayrı torbalarda biriktirilecek. Pilot bölge seçilen 1 ve 2 No'lu Beşirli ile 2 No'lu Erdoğdu mahallelerinde toplanan çöpler haftanın belirli günlerinde Belediyece alınacak. Ayrıca kent genelinde içerisinde kağıt, cam metal ve plastik atık bölümü olan 75 adet modern çöp toplama kutusu yerleştirildi. Bu uygulama ile Trabzon kentinin önemli bir çevre sorunu olan katı atıkların miktarı azalacağı gibi ayrıştırılmış olarak toplanan çöplerin ekonomiye geri kazanımı da sağlanmış olacak. Belediye Temizlik işleri Müdürü Ayşegül Nuhoğlu, "Pilot Bölge seçilen mahallelerimizde evleri tek tek ziyaret ederek uygulama hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Ayrıca, Site yöneticileri ile toplantı yaparak projeyi tanıttık ve kendilerinden bu projeye destek olmalarını istedik. Konu ile ilgili bastırdığımız büroşürleri ve çöp poşetlerini apartmanlara dağıttık. Yine bu kapsamda vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlere 49 adet kağıt, cam metal ve plastik atık bölümü ayrı ayrı bulunan geri dönüşüm kutular yerleştirdik. Ayrıca, atık pillerin toplanması ve ekonomiye geri kazanılması için tüm mahalle muhtarlıklarımıza birer adet atık pil toplama kutuları yerleştirdik. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çöpleri mutlaka ayrıştırarak bölümlerine atmalarıdır" dedi.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çevremiz için çok önemli olan bu uygulama için arkadaşların biraz daha ilgili olmalarını beklerdim.....
    ilgiliyiz be faik abi yazı istiyosun onu da yazalım bari

sismolog61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

birazda halkımız bilinçli olsa bu konularda çok daha güzel olacak
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

Nereden
    Trabzon

Koskocaman Mavi bir varil düşünün.Üzerinde Kağıt Atık yazıyo. Salonda bekleyen hastanın birini sigara izmaritini atarken yakaladım.Bir başkasını da bebeğinin bezini.
    Varilin önünde ve kapağında Kağıt Atık yazıyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

istanbuldada var bu çöp bidonlarından. ama uyan var mı.o yok işte.

hatta bitik piller için küçük çöp kutulatı var.direklerde.geçen bir tanesini gördüm ağzına kadar kağıt doluydu.

aysegul61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kullanmasını bilene ne güzel Çalıştığım şirkettede kağıtlar,plastikler ve bitmiş pillerin koyulabileceği ayrı konteynerler var(pillerinki kova niteliğinde)Ama gelgör ki yurdum insanlarının bazıları daha bu ayrımı farkında değil.Evet hala kağıt ve plastik atıkları birbinden ayıramayan insanlar var.
    Trabzon belediyesi'nin böyle bi girişimde bulunması çok güzel inşallah çevreyi korumak ve atıkların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla yapılan çalımaların devamı gelir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar bir kilo hurda kağıt yaklaşık 60 ykr. bir tonu 600 Ytl yapar. Özellikle belediyeler için çok iyi bir kaynak bu bir bu yandan düşünelim birde.....

bir ton kağıdın yeniden dönüşüme verilmesiyle 18 ağacın 1 ton gazete kağıdı toplamaklada 8 tane çam ağacının kesilmesine mani olabiliriz......

düşünün çevremiz için ne büyük bir fayda..

Geçen yıl açtığım başlığı önemine binaen tekrar geri getirdim lütfen okuyalım ve bu kampanyaya destek olalım....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (13.05.2008 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkandayız Faik abi..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Faik ne adamsın bende ikincisini başlattılar zannettim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı LazAnisT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faik ne adamsın bende ikincisini başlattılar zannettim
    Bazı kitaplar vardır okunduktan belli bir süre sonra yeniden okumak istersiniz bu başlıkta benim için öyle sürekli gündemde tutmak lazım

Nereden
    Trabzon

Alıntı Nebiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koskocaman Mavi bir varil düşünün.Üzerinde Kağıt Atık yazıyo. Salonda bekleyen hastanın birini sigara izmaritini atarken yakaladım.Bir başkasını da bebeğinin bezini.
    Varilin önünde ve kapağında Kağıt Atık yazıyor.
    Katımıza bi diş hekimi taşındı. Az önce ordan çıkan bi hasta bi güzel tükürdü içine. Nasıl kızgınım anlatamam,kapıcı amcaya söyleyeyim alsın kaldırsın varili diye düşünürken diğer bi hastada aynısını yapmasın mı.
    Üzgünüm ama benden pes.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok güzel bir çalışma gerçekten.Belediyeye bu konuda Trabzon halkının destek vereceğimden şüphem yok...
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bişi demedin mi?

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu çöp varillerini koymadan önce insanlarımıza birşeyleri öğretmek gerekir aslında...
    3 metre ilerisinde çöp konteynırı olupda çöpü yere atan zihniyetten çöpleri bölüm bölüm atmasınımı bekleyeceğiz???
    evet bekleyeceğiz,Sonuç geçde olsa olacaktır mutlaka..
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

tükürüğe duyarlı makineler olmalı. içine tükürünce otomatik olarak içinden şamar çıkmalı. şaaakk diye.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)