Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2023-24 EBBL Fikstürü Belli Oldu

aKyz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Post 2023-24 EBBL Fikstürü Belli Oldu

Dün akşam saatlerinde takımımızın olacağı grup ve fikstür belli oldu. 8-10 Mart tarihinde maçlar başlayacak ilk hafta Erzincan takımı olan İliç deplasmanında olacağız.

Hasan Tuncel'in haberine göre Hidayet Türkoğlu takımın birinci ligde olmasını çok istediği söylemiş ancak kulüp hemen bu yükün altına girmek istememiş. 2018'de takım kapandığında da Hidayet Türkoğlu kapanmamasını çok istemişti yani federasyonun Trabzon'a özel bir ilgisi var belki bu ilgi sayesinde Wild Card alarak hemen Süper Lige çıkabiliriz.

Wild Card bizim ligimizde var mı bilmiyorum sadece tahmin yürütüyorum ancak Trabzonspor lige değer katacağı için federasyon bunu kullanabilir.

Wild Card nedir bilmeyen kullanıcılara ne olduğunu hemen açıklıyayım, Wild Card joker kartı anlamına geliyor yani federasyonlar tarafından verilebilen turnuvaya katılım hakkı sunan bir kart oluyor genelde başarı gösteren takımları üst liglerde görmek için verilir.

Maçlar büyük ihtimalle Türkiye Basketbol Federasyonunun YouTube kanalında yayınlanacak.

Grup Fikstürümüze aşağıda ki linklerden bakabilirsiniz;
    https://www.tbf.org.tr/res/Dosya/14.02%20E%20Grubu.pdf

https://www.tbf.org.tr/haber/erkekle...ldu-2024-02-14
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Takımımız E grubunda yer alıyor. Grupta beş takım var:

Trabzonspor
    Ankara BB Egospor
    Samsun Atakum Gelişim
    Erzincan İliç
    Çorum Belediyesi

Grup maçları 8-10 Mart'ta başlayıp 27-28 Nisan'da sona erecek.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

murmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bölgesel Gruplar, Lig sisteminde hangi sirada yer aliyor?

Nereden
    İzmir

Federasyonun lig sıralamasına göre 4. lig olarak gözüküyor.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

bu takımı hemen lige çıkarmamız lazım. umut güneş'e verilen 2.5 milyon euro ya euroleague ye gidecek takım kurulur.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeniden Trabzonspor…

Uzun yıllar BSL ve TBL’de oynadıktan sonra liglerden çekilen Trabzonspor basketbol şubesini yeniden kurdu. Bu sezon EBBL’de oynayacak olan Trabzonspor Basketbol’un Şube Başkanı Ceyhun Eskici ağırlığını Trabzonlu genç oyuncuların oluşturacağı kadroyla mücadele edeceklerini belirtti ve “Sürdürülebilirlik açısından kendi öz kaynaklarımızdan yararlanacağız.” dedi.
    Eskici şöyle konuştu:
    “Batı’daki oyuncuları Doğu’ya getirmenin maliyeti büyük. Biz Trabzon’daki basketbol sevgisini yeşertip potansiyeli ortaya çıkaracak ayakları yere basan projelerle ilerleyeceğiz. Çok güzel bir genç takımımız var ve elbette bazı takviyelerimiz de olacak. Sezona başlarken hemen üst lige çıkmak gibi bir hedefimiz yok ama Trabzonsor armasının ağırlığını da biliyoruz. Biz projeyi geliştirdikçe hedeflerimiz elbette değişecek ama önceliğimiz kulübe fazla ağırlık vermeden öz kaynaklarımızı harekete geçirmek.”
    Osman Ekici’nin antrenörlüğünü yaptığı Trabzonspor’da Osman Arz genel menajer, Engin Kamber idari menajer olarak görev yapıyor.

Nereden
    İzmir

Oyuncularımız yavaş yavaş belli oluyor. X platformunda Erdem beyin (@basketboleskisi) haberine göre Hüseyin Emir Seviğ imzaya yakınmış, Türker Toksoy ile de anlaşıldığını yazmış. Türker altyapıdan benimde arkadaşım çok iyi basketbolcudur ve elinden gelen gayreti takımımız için gösterecektir. Aynı zamanda Erdem bey kulübümüzün altyapısından yetişen Furkan Yayla'nın takım kaptanı olacağını söylemiş.

Bunlar dışında geçtiğimiz hafta eski altyapı oyuncusu arkadaşım ile görüştüm ve ikimizde şuanda yorumcu olan Ulaş Özdemirin oğlu olan Ege Özdemirin'de takıma katılabileceğini düşünüyoruz. Kendisi iyi basketbolcudur, en son İstanbul'da basketbol oynuyordu şuanda boşta mı bilmiyorum. Bu oyuncular haricinde de Yiğit Özkan'ın takıma katılması çok doğru olacaktır. Takımımız kapanmasaydı Trabzonspor'un en iyi oyuncularından biri olabileceğini düşünüyordu herkes. İlerleyen günlerde takım netleştikçe bilgi vermeye devam edeceğim.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı aKyz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyuncularımız yavaş yavaş belli oluyor. X platformunda Erdem beyin (@basketboleskisi) haberine göre Hüseyin Emir Seviğ imzaya yakınmış, Türker Toksoy ile de anlaşıldığını yazmış. Türker altyapıdan benimde arkadaşım çok iyi basketbolcudur ve elinden gelen gayreti takımımız için gösterecektir. Aynı zamanda Erdem bey kulübümüzün altyapısından yetişen Furkan Yayla'nın takım kaptanı olacağını söylemiş.

Bunlar dışında geçtiğimiz hafta eski altyapı oyuncusu arkadaşım ile görüştüm ve ikimizde şuanda yorumcu olan Ulaş Özdemirin oğlu olan Ege Özdemirin'de takıma katılabileceğini düşünüyoruz. Kendisi iyi basketbolcudur, en son İstanbul'da basketbol oynuyordu şuanda boşta mı bilmiyorum. Bu oyuncular haricinde de Yiğit Özkan'ın takıma katılması çok doğru olacaktır. Takımımız kapanmasaydı Trabzonspor'un en iyi oyuncularından biri olabileceğini düşünüyordu herkes. İlerleyen günlerde takım netleştikçe bilgi vermeye devam edeceğim.
    Bilgiler için çok teşekkürler.

Yiğit TBL'de tutunuyor. EBBL'ye döner mi?
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İzmir

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için çok teşekkürler.

Yiğit TBL'de tutunuyor. EBBL'ye döner mi?
    Yiğit abiyi uzun zamandır görmüyorum kendisi adına konuşmayayım ancak kulüp iyi bir proje ve para sunarsa neden olmasın, kulüp zor zamanlardan geçerken elini taşın altına sokmuştu bence takımın kaptanı olmaya en uygun oyuncu. Umarım Engin hoca el atar bu işe.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Nereden
    İzmir

Kulüpten ilk paylaşım geldi. Forma üreticimiz Joma olmuş.

https://x.com/tsbasketresmi/status/1...810244734?s=46
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dün Cengiz Abi'yle takımı ziyaret ettik. Son durum hakkında bilgi alıp, takımımıza başarılar diledik.

Nereden
    İzmir

Dün Cengiz Abi'yle takımı ziyaret ettik. Son durum hakkında bilgi alıp, takımımıza başarılar diledik.
    bizimle paylaşabileceğin bi bilgi var mı abi? maç yayını vs. gibi.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı aKyz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizimle paylaşabileceğin bi bilgi var mı abi? maç yayını vs. gibi.
    Maç yayınını sormadım. Hedefe yönelik, planlama, bütçe, takımın son durumu vs. üzerine kısa süreli görüştük. Ekibi moralli gördüm. Şehrin (özellikle gençlerin) desteğine ihtiyacı var takımın.

Nereden
    İzmir

Maç yayınını sormadım. Hedefe yönelik, planlama, bütçe, takımın son durumu vs. üzerine kısa süreli görüştük. Ekibi moralli gördüm. Şehrin (özellikle gençlerin) desteğine ihtiyacı var takımın.
    ekibin moralli olması mutlu ediyor inşallah birkaç sene sonra güzel şeyler konuşacağız burada.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)