Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Trabzonspor Ticari Ürünler A.Þ." Haklarý Özelleþtirilsin (Ts Club)

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Standart "Trabzonspor Ticari Ürünler A.Þ." Haklarý Özelleþtirilsin (Ts Club)

Saygideger yonetimimiz aldigi kararla; TsClublarý yonetemedigini (kimilerine gore koordinasyonu saglayamadigini) careyi bazi magazalarini kapatmakta buldu.

"Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret AÞ, Trabzonspor’un lisanslý kulüp ürünlerinin (forma, antrenman malzemeleri, aksesuarlar vb.) üretilmesinden ve resmi kulüp maðazalarýnýn operasyonundan sorumludur." gorevini ustlenen kurumumuzun ozellestirilerek, kulubumuze ait lisansli urunlerin harici bir kurum tarafindan uretilmesini oneriyorum.

Boylece yonetimimiz elinde zarar ettigi soylenen TSClublar, ozel mutesebbisin elinde isleyecek, taraftar daha kaliteli hizmet alacak hem de bu hakkin kiralanmasi suretiyle kulup gelir elde edilecek.

Bu tip bir anlasmanin detaylari elbette ciddi anlamda sekillendirilebilir. Anlasmanin suresi, icerigi, sartlari, kulubumuzun giydigi formanin markasi ve sozlesmeye etkileri ilerleyen safhalarda netlestirilebilir.

Gonul isterdi ki; kulubumuz kendi bunyesinde bu sistemi isletebilsin fakat ben oyle bir kabiliyeti su anki yontimde goremiyorum. Ustelik bu isler sirtlarinda bir kambur olmaktan oteye de gecemiyor. Bu onerinin hayata gecirilebilirliginin dusunulup, ciddiye alinmasini umut ediyorum.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Özelleþtirme küçülme demektir. Bence olmamalý...

Alýntý WERTHeR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Özelleþtirme küçülme demektir. Bence olmamalý...
    Anlamadim? "küçülme" derken, su anki durumdan daha da küçük bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alýntý saglam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Anlamadim? "küçülme" derken, su anki durumdan daha da küçük bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.
    Þu ankini savunmuyorum ama kulüp bünyesinde yapýlmalý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

ÖZelleþtirmenin dezavantajlarý da var ama bence de iyi bir fikir. Özelleþtirmenin en büyük dezavantajý, artýk tamamen ticari düþünüleceði için maliyet anlamýnda taraftarýn aleyhine bir durum söz konusu olabilir. Ama mevcut haliyle de ürünlerin çok ucuz olduðu söylenemez. Diðer taraftan önemli bir artýsý olacaktýr. O da daha kaliteli ve satýlabilir ürünlerin piyasaya sürülmesi. Daha fazla kazanabilmek için daha fazla satmak lazým. Bunun birinci yolu da kaliteli ürünler üretmek. TS CLub'lara gittiðinizde birþeyler almýþ olmak için kendinizi zorluyorsunuz. Halbuki taraftarlýðýn verdiði gazla önünüze geleni kapmanýz lazým. Ama maalesef bu "albeni" yok. ÖZelleþtirme ile bu saðlanabilir. Ama TS'un aleyhine olmayacak iyi bir anlaþma yapýlmasý gerekir. Özetle ben bu fikri destekliyorum.
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

Ali Sýrrý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Eðer kapatýlma devam edecekse bencede özelleþtirilsin. Hem daha kaliteli ürünler ortaya çýkar hemde Türkiye genelinde ürünlerimiz satýlýr buda Kulübümüze maddi destek olur..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallaþmýþ bir yapý olarak düþünüp zarar eden ama iyi iþletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallaþmýþ bir yapý olarak düþünüp zarar eden ama iyi iþletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...
    Ben taraftarim, soyle ben ne yapayim?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Nuri Albayrak döneminde Ts Club'larýn baþarýsýzlýða uðratýldýðý ve iyi yönetilmediði açýktýr. Fakat Albayrak Trabzonspor'un baþýnda ne kadar kalacak, uzun yýllar bu görevin baþýnda kalmayacaðýný düþünüyorum. Bu yüzden özelliþtirme þuanki yapý için faydalý gözüksede yeni gelecek baþkan ve yönetimler için sýkýntýlar oluþturabilir...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Herþey 2 avans 3'te biter.. tiþötlerini çýkarmak fikriyle baþladý.

Serkan diyor ki:
    Madem bunlarý TsClub yapmýyor. Verin þu haklarýnýzý Alasýný yapsýn taraftar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nuri Albayrak döneminde Ts Club'larýn baþarýsýzlýða uðratýldýðý ve iyi yönetilmediði açýktýr. Fakat Albayrak Trabzonspor'un baþýnda ne kadar kalacak, uzun yýllar bu görevin baþýnda kalmayacaðýný düþünüyorum. Bu yüzden özelliþtirme þuanki yapý için faydalý gözüksede yeni gelecek baþkan ve yönetimler için sýkýntýlar oluþturabilir...
    Tabi olayýn bu boyutu da var. Bu iþe girecek þirket, kýsa süreli anlaþmaya pek yanaþmaz. Diðer taraftan da TS'un çýkarlarýný iyi gözetmek lazým. "Ýyi bir sözleþme"den kastým da buydu aslýnda. Kýsacasý zor bir karar. Tamam Kaya kýrmayalým seni, bir sonraki yönetime de bir þans verelim :-))
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

Kurumsal bir yapidan bahsediyoruz surekli, ama bunu oturtamadik. Hala gelecek yonetimin bu magazalar hakkinda nasil bir tutum sergileyecegini dusunuyoruz. Eger kulup bu konuda basarili olmak istiyorsa(hali hazirda bu yonde bir cabalari yok) kendilerinden bagimsiz, profesyonel yoneticileri bu kurumun basina getirmesi gerekir. Dergi konusundaki tutumlari ve yoneticilerine yaptiklarini bildigimizden "bagimsiz" bir yonetici tayin edemeyeceklerdir.

Endiselerine hak veriyorum. Anlasmanin suresi ciddi bir konu, iyi dusunulmesi gerekli. Fakat bu konu ozellestirmeye engel degil...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý bordobluex Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herþey 2 avans 3'te biter.. tiþötlerini çýkarmak fikriyle baþladý.

Serkan diyor ki:
    Madem bunlarý TsClub yapmýyor. Verin þu haklarýnýzý Alasýný yapsýn taraftar
    Serkan, yoksa Amerika'da tekstil iþine falan mý girdin? :-)

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

guzel fikir.. kapanmasindan iyidir.. Tamamen ozellesmese bile isim hakki belli bir sureligine (bu yonetim gidene kadar mesela) kiralanabilir..

Taraftar olarak takimimin kiskandiran urunlerini giymek istiyorum..
    Ýnadýna Trabzonspor !

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý WERTHeR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu ankini savunmuyorum ama kulüp bünyesinde yapýlmalý...
    Yazmayayým diyorum
    Konuþmayayým diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Deðerli Arkadaþým Werther
    Lütfen sizin Varsa bu konuda bir FÝKRÝNÝZ,Bir PLANINIZ veya olgunlaþmamýþ olsada bir DÜÞÜNCENÝZ lütfen paylaþýrmýsýnýz.

Saðlam bu konuda bir fikir ortaya koymuþ kanaatimcede çok güzel ve uygulanýlabilir bir metodun baþlangýcýný yapmýþ en azýndan Beðenmesenizde Trabzonspor için düþünmüþ

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yapýlarýyla alakalalý TS Cluble alakalý düþündüðünüz bir þey buyrun sizde fikrinizi iletin
    Özelleþtirme Küçülme demektir diyip ne baþý ne sonu olmayan bir önerme ortaya atmayalým.

Biliyorsanýz Konuþun Alim Sanalým sizi
    bilmiyorsanýz ...

@Serkan
    bu konuyu dönem dönem konuþtuk hatta bir ara ciddi ciddi teklif yapmayada karar verdik kulubun yürürlükteki anlaþmalarýnýn devir sorunlarý nedeniyle pek sonuç alamadýk ama ben hala bu konunun yapýlabileceðini düþünüyorum.
    Zannederim bu yönetim bu konuyu bu tarzda halledecek belki ama iþi ehliyet ve ya vizyona göre deðil de yakýnlýk-çýkar iliþkilerine göre yapýcak.Önümüzdeki günler ne gösterir bilemem ama bu konunun takipcisi olalým

Cem Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Ts Clup magazalarýnýn Ts nin diðer bütün birimleri ibi kötü yönetildiði asikar...
    Bu yönetim anlayýþýna karsýyým...
    Çok daha üretken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamlarýn basýna bu iþin ehli adamlarý getirmeden geçer...
    Yoksa bu makamlarada köhnemiþ zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye çalýþýrsanýz olacagý budur...

AMA,
    KLÜBÜN BÝR DEPARTMANININ ÖZELLEÞMESÝNE SONUNA KADAR KARSIYIM...
    NE DEMEK ÖZELLEÞME...
    HELEKÝ BU TARZ ÖZELLEÞTÝRME ÝHALELERÝNÝ ALBAYRAK YÖNETÝMÝ YAPACAKSA ON DEFA KARSIYIM....
    BU KLÜP BÝZÝM...
    BÝZDEN SONRA GELECEKLERÝN...
    HEPÝMÝZÝN...
    KÝMSEYE BU KLÜBÜ PEÞKEÞ ÇEKTÝRTMEYÝZ....
    Haczavera,Maçka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli Ýbrahim in
    Sen Düzenin Adamý,Bense Memleketimin......

Alýntý Cem Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ts Clup magazalarýnýn Ts nin diðer bütün birimleri ibi kötü yönetildiði asikar...
    Bu yönetim anlayýþýna karsýyým...
    Çok daha üretken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamlarýn basýna bu iþin ehli adamlarý getirmeden geçer...
    Yoksa bu makamlarada köhnemiþ zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye çalýþýrsanýz olacagý budur...

AMA,
    NE DEMEK ÖZELLEÞME...
    HELEKÝ BU TARZ ÖZELLEÞTÝRME ÝHALELERÝNÝ ALBAYRAK YÖNETÝMÝ YAPACAKSA ON DEFA KARSIYIM....
    BU KLÜP BÝZÝM...
    HEPÝMÝZÝN...
    Cektirme tabi neden peskes cektiriyorsun kulubu?

Su an TsClublar zarar etmiyor mu?
    Zarar ediyor da, bunun sebebi ustun kalitedeki urunleri taraftara ucuza sunmasi mi?

Iyi ben de diyorum ki; ver Ali agaya isletsin, hem kulube para versin hem de taraftar hizmet gorsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Cem Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    AMA,
    NE DEMEK ÖZELLEÞME...
    BU KLÜP BÝZÝM...
    HEPÝMÝZÝN...

Deðerli arkadaþým, zaten mesele de bu. Olayý peþkeþ çekmek gibi görürsen elbette herkes buna karþý olur. Yaparsýn adam gibi biz sözleþme, TS'un haklarýný saðlama alýrsýn, hiçbir sorun olmaz.

"Bu yönetim bu iþi yapamaz."
    "Özelleþtirme de yapmasýn çünkü TS'Un haklarýný koruyamaz" ,vs

Böyle bakarsak hiçbirþeye çözüm bulamayýz ama...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

çok detaylý incelenmesi gereken bir mevzu...
    aslýnda olmaz da denmez ama bu özeleþtirmeyi bugünki yönetimin yapacak olmasý benim kaygýlarýmý hatsafhaya çýkarýyor.
    ama gene de güzel öneri...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Þu an TsClub'lar zarar ediyorsa bunun nedeni Nuri Albayrak yönetimidir ve bir yönetimin gerçekleþtirdiði baþarýsýzlýktan dolayý kulübün bir kurumunun özelleþtirilmesine sýcak bakamam...

Ts Club'lar kurulduðu günden bu yana hep zarar çizgisinde olmamýþtýr. Atay Aktuð döneminde nasýl baþarýlý bir þekilde idare edildiðini gördük. O yüzden bu fikrin yerine "nasýl karlý hale getirilir, taraftarlarýn ilgisini nasýl çekebiliriz" üzerinde düþünülmesi gereklidir...

Bunu bu yönetim yapamayacaksa yeni gelenlere býrakmalýyýz. Bu sýrada bazý Ts Club'lar maalesef kapanabilir. Sonuçta bunun adý baþarýsýzlýktýr...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Cem Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Yazýmý alýntýlayan arkadaslar...
    Önerinize ve iyi niyetinize diyecek lafým yok...
    Mesele Ýlke meselesi...
    Bu dediðiniz organizasyon Ts nin isim haklarý kimseye devredilmeden,
    Bu iþi bilen birinin güdümünde Klüp tarafýndan yapýlsa daha saðlýklý ve daha doðru olmaz mý...
    Yarýn öbürgün Mahkemelerde sözleþme iptalleriiçin ugrasmasak...
    Birileri bu takýmýn sýrtýndan geçinmezse...
    Zaten bize aity olaný kendimiz iþlesek
    Bu daha doðru olmaz mý...
    Haczavera,Maçka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli Ýbrahim in
    Sen Düzenin Adamý,Bense Memleketimin......

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alýntý Naim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yazmayayým diyorum
    Konuþmayayým diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Deðerli Arkadaþým Werther
    Lütfen sizin Varsa bu konuda bir FÝKRÝNÝZ,Bir PLANINIZ veya olgunlaþmamýþ olsada bir DÜÞÜNCENÝZ lütfen paylaþýrmýsýnýz.

Saðlam bu konuda bir fikir ortaya koymuþ kanaatimcede çok güzel ve uygulanýlabilir bir metodun baþlangýcýný yapmýþ en azýndan Beðenmesenizde Trabzonspor için düþünmüþ

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yapýlarýyla alakalalý TS Cluble alakalý düþündüðünüz bir þey buyrun sizde fikrinizi iletin
    Özelleþtirme Küçülme demektir diyip ne baþý ne sonu olmayan bir önerme ortaya atmayalým.

Biliyorsanýz Konuþun Alim Sanalým sizi
    bilmiyorsanýz ...
    Özelleþtirmenin küçülme olduðunu herhangi bir ekonomist ile görüþtüðünüz zaman sizlere açýklar. Ben alim deðilim. O yönde bir niyetim de yok. Bir fikre katýlmamak çok doðaldýr. Çözüm önerileri üretmek ayrýdýr üretilmiþ çözüm önerilerini kendince yorumlamak ayrý þeydir. Sanýrým bu küçük yorumlama için ordinaryus(kalktý ama ) olmaya gerek yok. Beni fikirsizlikle suçlamanýz hiç hoþ deðil. Eðer renkdaþým olmasaydýnýz belkide daha aðýr konuþurdum. Bunca yorum yazan herkes teorisyen ise Trabzonsporun geleceði çok çok parlaktýr. Gönül verdiðim takým adýna sevindim. Kusuruma bakmayýn böyle bir gerçeði bilmiyordum. Bende teorisyenlik yoktur. Bundan sonra daha az yazmaya gayret göstereceðim. Herkesten özür dilerim...

amaan caným sizde.ne tartýþýyorsunuz ki burda.daha önemli konular var trabzonspor için.ziya doðan istifa etsin baþlýðý var mesela çok raðbet gören,ya da defansýn göbeðinde kimin oynýycaðý sorunu var.ya da serbest kürsüde makara var.

ne gerek var ki böyle topiclere hiç anlamýyorum sizleri.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    47

Selam

Yap-Ýþlet-Devret modeli bence kulaða fena gelmiyor.Bu iþin altýndan kalkabilecek uzman bir kuruma belirlenecek bedel(sorunda burada baþlýyor) karþýlýðýnda kurumun isim haklarýný kullanma izni verilir.Fiyat ve kaliteyle ilgili kota konulabilir.Bunun için tabii ki konunun uzmanlarýnýn mevzuya el atmasý gerekir.Yönetimin bu konuya el atacaðýný hayal etmek bile güzel.Sözleþmeye alýnacak bedele göre süre konulabilir...Yani kulübün geleceðini satmak gibi bir durum sözkonusu bile olmaz bu durumda.Ayrýca sözleþme bitiminde elimizde iyi iþleyen bir sistemin kalma ihtimali de var ki bu kesinlikle üzerine kafa yorulmasý gereken bir konu bence...
    Ýyi oyuncu maç,büyük oyuncu þampiyonluk kazandýrýr. M.J.

bir ekleme de yapayým..özelleþtirme küçülmedir gibi sýð bir mantýkla olaya yaklaþan arkadaþa teþekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)