Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 71 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Trabzonspor Ticari Ürünler A.Þ." Haklarý Özelleþtirilsin (Ts Club)

tamuð yamtar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eðer ki bugüne kadar yazýlarýmý okuduysan bu ayrýmý farkedecek akli yetkinliðe sahip olduðumu anlamýþ olmanýz lazým.

Trabzonspor "Özel" bir kuruluþtur. Bunun adýna özelleþtirme denilmez. Mantýðý da takip ettiði yol da farklýdýr.

Bunu adýna "yetki devri" ya da en doðrusu (Ýngilizcesi - Outsourcing) "hizmet tedariði" olabilir.

Bunu kulüp zaten yapmaktadýr. Mesela üretimi gerçekleþtirmemektedir. Sadece satýþýný yapmaktadýr. Bunu iyileþtirmenin yollarý mümkünken, satýþý profesyonel kadrolara devrederek yürütmek mümkünken bir baþka þirkete havale etmek, arada zaten dar olduðu söylenen kar marjýný paylaþmak olur.

Kelimelere takýldýðýmý vurgulamak isterken, ayný hataya düþmüþsün. Fikir tartýþacaksak ne ala!
    Siz anlatýlmak istenileni pek anlamamýþsýnýz.

Ayrýca site yöneticilerinin bazýlarýnda MANTIK konusunda garip bir takýntý var.

Bunun adýna özelleþtirme denilemeyeceðini ve çýkýþ noktasýný anlattým zannedersem.

Amacý anlamak önemli.

Ýþletim hakkýnýn bir firmaya verilmesi olabilir. Buna yetki devride denilebilir.

Ýsim hakkýnýn satýlmasýndan bahsediyorum bende.

@liginefendisi: Sponsorun stadý yapmasý güzel olur tabi. Ama belki fb de olduðu gibi (migros tribünü) tribünlere ad verilmesi olabilir.

Fakat stadýmýzýn adýnýn deðiþtirilmesi kabul edilemez bir durum.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli...

Sinan Akyýldýz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Nasýl yani konuyu saptýrýp baþka yönlere çekmek istemem fakat

Varsayýmla "Avea" bizim stadyumumuzu yaptý ve adýna da Avea Hüseyin Avni Aker Stadý dedi , bu ne kadar kabul edilemez bi durumdur sizlerin gözünde ?

Bence bu çok gerilerde kalmýþ bir düþünce , artýk biraz daha geniþ düþünmemiz gerekmez mi ?

Ne yani biz Arsenal'den Bayern'den daha büyük bi klüpmüyüz ki stadýmýzýn adýnda stada sponsor olan þirketin adýna tahammül edemiyoruz ?

Arsenal " Emirates Stadium"
    Shalke " Veltins Arena"
    Bayern " Allianz Arena"

ve diðer örneklerde olduðu gibi olabilir fakat biraz daha derin düþünebilirsek , yani stadýmýzýn isminin önüne gelecek bir sponsor ismi mi bizleri korkutuyor ? Aþmalýyýz bunlarý hemde en yakýn zamanda !

Konu amacýnýn dýþýna çýktýysam özür dilerim .
    " Biz dalkavuk bir aydýnlýðýn yerine onurlu bir karanlýðý seçtik "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý kuzey_lee Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    amaan caným sizde.ne tartýþýyorsunuz ki burda.daha önemli konular var trabzonspor için.ziya doðan istifa etsin baþlýðý var mesela çok raðbet gören,ya da defansýn göbeðinde kimin oynýycaðý sorunu var.ya da serbest kürsüde makara var.

ne gerek var ki böyle topiclere hiç anlamýyorum sizleri.
    Serbest kürsü'de baþlýklar açan ve o bölümde attýðý post sayýsý belli olan birisi için ne acýklý bir durum. Bu baþlýklara gelip yazmakla, genel'e baþlýk açmakla, ucundan kýyýsýndan birþeyler bilmekle olmuyor bu iþler. Þu mesajýnla ayaðýna sýkmýþsýn fatih, yakýþmamýþ senin gibi tecrübeli adama.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Bencede özelleþtirilmeli. Ýllerde bulunan dernek çatýlarý aldýnda yada illerdeki taraftar forum temsilcilikleri bu iþe öncülük edebilirler, yada illerdeki spor giyim maðaza iþletmeciliði yapan trabzonsporlu iþyeri sahipleri ayrýca iþyerinde bir reyon açarak bu iþi yapabilir. Bu birçok ilde yapýlabilir. Ben taa tokat tan istanbula yada trabzona hem kendim için hepde çevremdeki dostlar için sipariþ veriyorum ürün getittirmek için. Üstelik kendi kredi kartýmý kullandýrarak. Arada kargocular parayý kazanýyorlar. Bilmem fikrime ne dersiniz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Konuya gelince, bir kaç kiþi hariç hiç kimsenin Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret AÞ. hakkýnda bilgi sahibi olduðunu düþünmüyorum. Yapýsý nedir Kulübümüzün Holding yapýlaþmasý içerisinde önemi nedir ? bu konuda birinci aðýzdan haber alma imkanýnýz her zaman mevcut iken birbirimizi gaza getirme gibi eski ve kalýcý hastalýðýmýz tekrardan nüksetti.

Konuyla ilintili olarak Cevahirdeki Ts Clup'ýn kapanmasý ne açýdan bakarsam bakayým zoruma gitti, kanýma dokundu. Ama þu gerçeði de dürüstçe söylememiz lazým Cevahir bize yapacaðý/yapabileceðini de yapmadý. Oldukça ters ve kuytu bir yerde bulunan yere üstüne üstlük nüfus itibarý ile de albenisi olmayan bir yerde olduðu için zarar kaçýnýlmaz oldu. Yadsýnamaz bir gerçekde pazarlama konusunda yaþadýðýmýz sýkýntý. Defalarca dile getirdiðimiz Cevahir Otel ile Cevahir alýþ veriþ merkezinin arasýnýn kaç metre olduðunu, hazýrlýk maçlarýnda Ýstanbul'un tercih edilmemesinin yanlýþlýðý, Yattara baþta olmak üzere bir kaç futbolcunun imzalý forma daðýtýmý gibi hiçbir masrafý olmayan bilakis popüler futbolcunun etinden sütünden faydalanmanýn gerekliliði üzerinde tekrar tekrar durmaya gerek yok.

Kurumsal olarak da her ne kadar sýkýntýlarýmýz olsa da özelleþtirme gibi bence uçuk fikirler yerine, kendi içerimizde yani kulüp bünyesinde "adam akýllý yönet" modeli çok daha faydalý olacaðýný düþünüyorum.

Ticari Ürünler konusunda telefonda görüþtüðüm yetkili, pazarlamadan sorumlu yeni bir direktör alýnacaðýný ve kapanan Cevahirdeki TS Clup'ýn yerine Üsküdar'da çok daha þýk bir mekanda hizmet vermeye baþlayacaklarýný söyledi. Bence Üsküdar nüfusumuz açýsýndan en doðru seçenekelerden biri. Ýnþallah bize yakýþan ve bizimde raðbet gösterdiðimiz bir yer olur.

Trabzonspor Kulübünün ürün satýþý Trabzonsporlularýn itibarýdýr. Takipcisi olalým.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Serbest kürsü'de baþlýklar açan ve o bölümde attýðý post sayýsý belli olan birisi için ne acýklý bir durum. Bu baþlýklara gelip yazmakla, genel'e baþlýk açmakla, ucundan kýyýsýndan birþeyler bilmekle olmuyor bu iþler. Þu mesajýnla ayaðýna sýkmýþsýn fatih, yakýþmamýþ senin gibi tecrübeli adama.
    hangi zamanlardan bahsediyorsun?serbest kürsüye attýðým mesaj sayýsýný,açtýðým topicleri (benim hatýrladýðým 2 topic var orda,biri üstündeki kullanýcý hakkýnda yorum yap diðeri de kaçýrmayýn.ki kaçýrmayýn topicinin faydalý bir topic olduðunu görmemek kasýt ister) son 1 yýldýr (ya da daha fazla) takip ettin mi ya da hesapladýn mý gerek yok böyle atraksiyonlara,en azýndan hedefin ben olmasýn senin tarzýnla söyliyim,yanlýþ kapýdasýn burdan sana ekmek yok...

konuya gelecek olursak,önceki sayfada tunga abinin ''özelleþtirme'' lafýna takýldýðýný hatýrlýyorum dün akþamdan.burda tam kelime karþýlýðý özelleþtirme deðil anlatýlak istenenin.outsourcing de deðil bence.

trabzonspor yonetiminin idare edemediði bir þirketin haklarýnýn ve görevlerinin bir süreliðine kiralanmasý olayý.ileride çýkacak sorunlardan felan bahsetmiþ birisi,e be kardeþim sen elin kolun baðlý ''alýn þu þirketi çalýþtýrýn'' demiyorsun ki.ona göre anlaþmaný yapacaksýn,þartlarýný koyacaksýn ortaya,tazminat maddelerini ekliyceksin vs vs vs

þu anda çalýþmayan iþlevini yerine getirmeyen bir birimden bahsediyoruz..o yüzden bu tür bir kiralanma bana göre mantýklýdýr.ha diyceksiniz ki sýkalým diþimizi aralýkta nuri albayrak yonetimi gidecek ve yerine iþi bilen adamlar gelecek,o zaman eyvallah bekleyelim derim.

kýyýdan köþesinden bilgilerimle saygýlar
    Konu kuzey_lee tarafýndan (28.02.2007 Saat 10:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Konuya gelince, bir kaç kiþi hariç hiç kimsenin Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret AÞ. hakkýnda bilgi sahibi olduðunu düþünmüyorum. Yapýsý nedir Kulübümüzün Holding yapýlaþmasý içerisinde önemi nedir ? bu konuda birinci aðýzdan haber alma imkanýnýz her zaman mevcut iken birbirimizi gaza getirme gibi eski ve kalýcý hastalýðýmýz tekrardan nüksetti.

Konuyla ilintili olarak Cevahirdeki Ts Clup'ýn kapanmasý ne açýdan bakarsam bakayým zoruma gitti, kanýma dokundu. Ama þu gerçeði de dürüstçe söylememiz lazým Cevahir bize yapacaðý/yapabileceðini de yapmadý. Oldukça ters ve kuytu bir yerde bulunan yere üstüne üstlük nüfus itibarý ile de albenisi olmayan bir yerde olduðu için zarar kaçýnýlmaz oldu. Yadsýnamaz bir gerçekde pazarlama konusunda yaþadýðýmýz sýkýntý. Defalarca dile getirdiðimiz Cevahir Otel ile Cevahir alýþ veriþ merkezinin arasýnýn kaç metre olduðunu, hazýrlýk maçlarýnda Ýstanbul'un tercih edilmemesinin yanlýþlýðý, Yattara baþta olmak üzere bir kaç futbolcunun imzalý forma daðýtýmý gibi hiçbir masrafý olmayan bilakis popüler futbolcunun etinden sütünden faydalanmanýn gerekliliði üzerinde tekrar tekrar durmaya gerek yok.

Kurumsal olarak da her ne kadar sýkýntýlarýmýz olsa da özelleþtirme gibi bence uçuk fikirler yerine, kendi içerimizde yani kulüp bünyesinde "adam akýllý yönet" modeli çok daha faydalý olacaðýný düþünüyorum.

Ticari Ürünler konusunda telefonda görüþtüðüm yetkili, pazarlamadan sorumlu yeni bir direktör alýnacaðýný ve kapanan Cevahirdeki TS Clup'ýn yerine Üsküdar'da çok daha þýk bir mekanda hizmet vermeye baþlayacaklarýný söyledi. Bence Üsküdar nüfusumuz açýsýndan en doðru seçenekelerden biri. Ýnþallah bize yakýþan ve bizimde raðbet gösterdiðimiz bir yer olur.

Trabzonspor Kulübünün ürün satýþý Trabzonsporlularýn itibarýdýr. Takipcisi olalým.
    Siz olaya sadece istanbul olarak bakýyorsunuz.Trabzonspor taraftarlarý sadece istanbuldamý varki. Ýstanbulda potansiyel oldðunu biliyorum tabiiki. Ama türkiyenin her yerinde ts taraftarý bi haylý fazla.Trabzonspor ticari ürünler A.Þ. Bu yarým kalmýþ kurumsallaþmýþ hali ile türkiyenin bir çok ilinde Ürün satýþ yerleri açma imkaný olamayacak. Açýlsa bile oto kontrol imkaný haylý zayýf olacaktýr. Yönetimde kendi aralaarýnda fikir ayrýlýðý olan bir yönetim nasýl olacakta "adam akýllý yönet" anlayýþýyla bu iþi baþaracak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Evet Fatih bilirim sen hep faydalý iþlerin adamýsýndýr.
    Buyur son lafý söylüyeceðim diye kastýr þimdi. Hava ve zemin müsait.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Sinan Akyýldýz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Birkaç sayfadýr takip ediyorumda biraz saçma gibi geliyor sanki size de öyle geliyor mu ?

Þimdi bir kurum var ve zarar ediyor ve biz bu kurumun özelleþtirilmesinden bahsediyoruz çok fazla anladýðým söylenemez ama mantýk çerçevesinde bakarsak

-Þimdi bu kurum zarar ediyor
    -Ürünlerin muhattabý takýmýn sportif baþarýsý su anlýk yok ( eminimki satýþlarýn sportif baþarýyla doðru orantýsý vardýr )
    -Öyle bir anlaþma yapacaðýz ki devir almak istiyen kiþi veya kurumlarla yönetim gittiðinde geri alabileceðiz , saðlam anlaþma imzalayýp tazminat maddesi koyacaðýz , ve þirket "X" yýl sonra baþarýlý olursa geri alacaðýz

Acaba doðrumu anlamýþým ?
    " Biz dalkavuk bir aydýnlýðýn yerine onurlu bir karanlýðý seçtik "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Konu açýldýðýnda cevap yazacaktým ancak zaman darlýðýndan yazamadým ama verilen cevaplarda üç aþaðý beþ yukarý tahmin ettiðim gibi olmuþ.

Serkan'ýn "özelleþtirme" düþüncesini anlamaya çalýþýyorum.Herhalde aklýnda "bu iþi yapamýyorsanýz yapan ellere býrakýn" düþüncesi vardý.Ýlk baþta mantýklý gözüksede çok düz bir düþünce, devlet yaptýðý özelleþtirmeleri "devlet asli görevlerini yapmalýdýr" düþüncesiyle yapmaktadýr.Trabzonspor asli görevi olan "futbol" ile mi ilgilenmelidir? kaldý ki Trabzonspor "Devlet" midir...

Trabzonspor, ticari haklarýný bir, iki sene deðil uzun bir süre devretmeye hazýrmýdýr?Bu yönetimin deðerlendereceði bu fikir diðer yönetimlerce devam ettirilebilirliði nedir?

Bana göre havada kalan düþüncedir.Trabzonspor kendi bünyesinde bu organizasyonel yapýyý çýkaracak güçtedir.Bu konuda "özelleþtirme"ye gerek olmadýðýný düþünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Murat Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

tsclub magazalarý trabzonsporun en buyuk gelýr kaynaklarýn dan býrý olmalýyken en buyuk zararý olma yolunda her gecen gun býraz daha ýcerý gýrýyolar artýk buna býrýlerý el atmalý ve tsclub maðazalarý özelleþtirilmeli saygýlarýmla...
    SORUN ÇÖZEN BENÝM ÝÇÝN YÖNETÝCÝDÝR...
    SORUN ÇÖZEMEYEN BENÝM ÝÇÝN YÖNETÝCÝ DEÐÝLDÝR...
    SORUNA SORUN KATAN BENÝM ÝÇÝN TRABZONSPOR'LU DEÐÝLDÝR...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Ayrýca Trabzon nezdinde "özelleþtirme" çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir.Malum rant kavgasý heryerde...Tehlikeli, çok tehlikeli.

Alýntý Tolgahan TURHAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor, ticari haklarýný bir, iki sene deðil uzun bir süre devretmeye hazýrmýdýr?Bu yönetimin deðerlendereceði bu fikir diðer yönetimlerce devam ettirilebilirliði nedir?

Bana göre havada kalan düþüncedir.Trabzonspor kendi bünyesinde bu organizasyonel yapýyý çýkaracak güçtedir.Bu konuda "özelleþtirme"ye gerek olmadýðýný düþünüyorum.
    Trabzonspor Ticari Ürünler A.Þ. bir veya iki yýllýk devrinin iþ çevrelerince ilgi görmeyeceðini düþünüyorum. Bu anlaþma uzun vadeli yapýlýrsa ancak riski alacak firmalar bulunabilir. Zaten biz öyle bir düþünce takýnýyoruz ki; sanki bizim kapýmýzýn önünde TS Club markasýna sahip olmak isteyen düzinelerce iþadamý var... Yok öyle bir þey maalesef, yok... Marka deðeri olmayan bir kurum için talipli bulmak da zor. Esasen "bu iþin albenisini nasýl artýrabiliriz?"i tartýþmayý umut ederdim.

Cevahir'deki TSClub'ýn zarar etmesini de; genel anlamdaki organizasyon yetisizliði ve müþteriyi cezbeden(!) geniþ ürün yelpazemize(!) baðlýyorum. Zaten alternatif çözüm arayýþýmýzýn altýnda, bu tebrik edilesice pazarlama anlayýþý yatýyor. Ýlla ki isim verip örnekleri somutlaþtýrmak istemem ama Türkiye'de benzeri örnekler mevcut. Vergi rekortmenleri arasýna giren "Ticari Ürünler A.þ"ler var. Maðazalarý da kýyý da köþede deðil ayrýca...

Ýstiklal caddesindeki maðazalarý ve son dönemde aldýðý hali az çok biliyorsunuzdur. Burada zarar eden birçok firma sýrf "prestij olsun" diye hala oradalar ya da bu sebepten dolayý yenileri açýlmak için sýrada bekliyor. Cevahir'deki maðazamýz bizim için prestijdi kabul, ancak Ýstiklal Caddesi de deðildi nihayetinde ki zarar etsin.

Konuyla ilgili genel çýkarýmlarýmý özetlersem;

- Ýyi niyetliyiz (suistimal edilmeye müsait düzeyde),
    - Sabýrlýyýz (vurdumduymaz mý desek yoksa?),
    - "Benim olmaz dediðimin olmasý imkansýzdýr" anlayýþý hakim,
    - TS Club'lar bize lüks, daha fazlasýný hakettiðimizi düþünenler de var ancak;
    - Telden geçen koyunlarý seyretmek keyif veriyor...

Biz de bekleyelim o zaman, biliyorum sonunda ne olacaðýný ama ya tutarsa...

(Bu konu baþlýðýna görüþlerini aktaran, yapýcý eleþtirilerde bulunan herkese teþekkürler...)
    Konu saglam tarafýndan (28.02.2007 Saat 14:52 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Hepimiz burada Trabzonspor her açýdan nasýl daha iyi olur onun kavgasýný veriyoruz.Kimimiz icraat olarak kimimizde fikir olarak.Burada hiçkimsenin iyiniyetinden þüphe etmiyorum.Biryerde 100 insan varsa 100 farklý çýkarým vardýr.Herkesin hassas olduðu noktalar vardýr.Çoðunluðun hassas olduðu nokta o kurumun etik deðeri olur.

Þimdi konumuza gelecek olursak, kendimce hassas olduðum noktalarý tekrar arz edeyim.

-Trabzonspor, ticari haklarýný bir, iki sene deðil uzun bir süre devretmeye hazýrmýdýr?Fazla hayalci olmaya gerek yok, Trabzonspor gibi bir kurumda kar elde etme ihtimali! olan bir departmaný 20-40 sene kiralamak, diðer yönetimleri ipotek altýna almak cesaret ister.

-Bu yönetimin deðerlendereceði bu fikir diðer yönetimlerce devam ettirilebilirliði nedir?Ýlk maddeyle ilintii konudur.

-Bu konunun Trabzonsporu rant kavgasýnýn içine çekeceði gün gibi aþikar.Bölünmeyi çabuklaþtýrýr.

Tolgahan, alttaki çýkarýmlar sana yönelik deðildi, üstüne alýnma lütfen Hatta arada boþluk da býraktým ki yanlýþ anlaþýlmasýn.
    Kendi çapýmda deðerlendirme yaptým...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Serkan'cým burada herkes çýkarýmlarýný yapsýn ki "Çoðunluðun hassas olduðu nokta o kurumun etik deðeri olur" çýkarýmýný gerçekleþtirelim.Yoksa bir gün Fatih Akyel gelir öbür gün Ceyhun sonra Ts Club yeni nesil Cevahirlerin elinde büyür.Fikirler otursun artýk, ne konuda hassas olduðumuzu bilelim.
    Konu TURHAN tarafýndan (28.02.2007 Saat 15:27 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Forumda genel teamül nedir? Siz bir yazý yazarsýnýz, size cevaben bir yazý yazýlýr, alýntý yapýlarak.

Çok nadiren de þöyle oluyor: Siz bir yazý yazýyorsunuz, size cevaben bir yazý yazýlýyor ama o yazýya cevap da gene sizin alýntýlanan yazýnýz.

Neyse..............

Konuya dönelim. Bu bir beyin fýrtýnasý ise, o zaman yaptýðýmýz yanlýþtýr. Beyin fýrtýnasý yapýldýðýnda "öyle olmaz" demeden farklý görüþleri "serbestçe" ortaya dökersiniz. Tüm fikirler ortaya döküldükten sonra fikir oluþturulmaya baþlanýr. Bu konuda ben de dahil pek çok kiþi ayný yanlýþý yapmýþýz. Ama bir þartla: Bu bir beyin fýrtýnasý ise.

Ben de görüþlerimi þu þekilde yazayým: Trabzonspor bu haklarýný devretmek yerine, bir an önce Sportif A.Þ.'yi gerçek anlamda "ÖZERK" kýlmalýdýr. Yani bir satýþ ve pazarlama felsefesi ortaya koyarsýnýz ve onu bu iþin anayasasý farzeder, onun üzerine bir politika inþa edersiniz. Bundan sonra tüm faaliyetleri bu felsefe dahilinde yürütür ve kurumun özerkliðine dokunmazsýnýz.

Özerk olan ve kar etmeyi hedeflemiþ (ki Türkiye Cumhuriyeti'nde tüm þirketler kar etmeyi hedeflemek durumundadýr) þirket bu yolda çalýþmalara devam eder. Bu þirketin baþýna da sorumlu bir Genel Müdür ya da Murahhas Aza atarsýnýz ve iþleri o profesyonel kiþi yürütür. Sorumluluk da onda olur.

Aslýnda geçen dönemde gerçekleþtirilen faaliyetlerin ve atýlan adýmlarýn da altýnda bu vardý. TAM KURUMSALLAÞMA.

Eðer bu sistem doðru olarak yürütülebilseydi, o zaman maðazalar zaten kulüp tarafýndan deðil, diðer özel firmalar ve kiþiler tarafýndan iþletilecekti. Maðazalardan ve müþterilerden gelen geri besleme ve pazar araþtýrmalarý ile de ürün gamý belirlenecekti.

Þimdi bu sistemin doðru yürütülememesi, o zaman "baþlanýlan" kurumsallaþma adýmlarýnýn rafa kalkmýþ olmasý ve özerkliðin de unutulmuþ olmasý sebebiyle olsa gerek. Bu özerkliði saðlayabilirsek, kar marjýmýzý bölmenin bir anlamý yok gibi geliyor bana.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ts Club'larýn özelleþtirmesi diye bir þey bana çok saçma geliyor. Ts Club gibi bir markayý ortaya çýkarmak harika bir olay. Bir kulüp için çok önemli bir olaydýr ürünlerini üretip pazarlayabilmek. Ts Club'u kuranlar malesef kalite ve diðer konularda sýnýfta kalmýþlardýr. kalitesiz ürünleri gereðinden fazla üreterek Trabzonspor'a zarar vermiþlerdir. Kuruluþ amacý olarak harika bir olay olsa da malesef içine baktýðýmýzda sýrf yapmak için yapýlmýþ sanki. Süreklilik ve kalite yok gibi. Bu nedenle Ts Club'da göreve, taraftarýn dilinden anlayan kiþiler getirilmeli. Tasarým dizayn çok önemli, kültürümüze Trabzonspor ruhuna uygun ürünler dizayn edilerek kaliteli kumaþlar kullanýlarak, kaliteden ödün vermeden bir ürün standartý tutturulmalý. Ts Club'u çekici kýlmak çok zor deðil, özelliþtirme ver kurtul gibi bir þey olur bana göre. Ts Club gelen yönetimler tarafýndan suistimal edilmemeli. Amatör ruhlu profesyonellerin iþine çok fazla karýþýlmamalý. Ts Club çalýþanlarý da devletin malý deniz yemeyen keriz zihniyetinde olmamalýdýrlar. Bunun için sýký bir kontrol mekanizmasý lazým. Yönetimler Ts Club çalýþanlarýna karýþmamalý, denetim ve kontroller yaparak gelen raporlarý iyi inceleyerek koordine bir þekilde çalýþýlmalý. Ts Club markasý naylon formalarla, taklit ürünlerle anýlmamalý. Her þeyimiz orjinal ve kaliteli olmalý.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

trapesus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Özelleþtirmenin ne demek olduðunu ben söyleyeyim.
    Yönetimin beceriksizliði üzerinden birilerinin ceplerini doldurmasýdýr. Üstelik zaten cebi dolu olan birilerinin.
    Biz bu iþi beceremedik mantýðýyla birileri bundan nemalansýn diye hemen bunu devredelim demek ne saçma bir mantýktýr.

Önce iþi beceremeyenlerden hesap soralým. Hatalarý varsa düzeltmeye çalýþalým. Verelim gitsin ne demek. Neden Trabzonspor üzerinden baþkalarý para kazansýn.
    Konu TURHAN tarafýndan (02.03.2007 Saat 13:21 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ýnsan sevdiðini býrakmaz... FATÝH AKIN

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu konu hakkýnda tunga kardeþimizin yazýya döktügü fikirlerini bir daha okuyup algýlamaya anlamaya çalýþalým....teþekkürler tunga...
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Forumda genel teamül nedir? Siz bir yazý yazarsýnýz, size cevaben bir yazý yazýlýr, alýntý yapýlarak.

Çok nadiren de þöyle oluyor: Siz bir yazý yazýyorsunuz, size cevaben bir yazý yazýlýyor ama o yazýya cevap da gene sizin alýntýlanan yazýnýz.

Neyse..............

Konuya dönelim. Bu bir beyin fýrtýnasý ise, o zaman yaptýðýmýz yanlýþtýr. Beyin fýrtýnasý yapýldýðýnda "öyle olmaz" demeden farklý görüþleri "serbestçe" ortaya dökersiniz. Tüm fikirler ortaya döküldükten sonra fikir oluþturulmaya baþlanýr. Bu konuda ben de dahil pek çok kiþi ayný yanlýþý yapmýþýz. Ama bir þartla: Bu bir beyin fýrtýnasý ise.

Ben de görüþlerimi þu þekilde yazayým: Trabzonspor bu haklarýný devretmek yerine, bir an önce Sportif A.Þ.'yi gerçek anlamda "ÖZERK" kýlmalýdýr. Yani bir satýþ ve pazarlama felsefesi ortaya koyarsýnýz ve onu bu iþin anayasasý farzeder, onun üzerine bir politika inþa edersiniz. Bundan sonra tüm faaliyetleri bu felsefe dahilinde yürütür ve kurumun özerkliðine dokunmazsýnýz.

Özerk olan ve kar etmeyi hedeflemiþ (ki Türkiye Cumhuriyeti'nde tüm þirketler kar etmeyi hedeflemek durumundadýr) þirket bu yolda çalýþmalara devam eder. Bu þirketin baþýna da sorumlu bir Genel Müdür ya da Murahhas Aza atarsýnýz ve iþleri o profesyonel kiþi yürütür. Sorumluluk da onda olur.

Aslýnda geçen dönemde gerçekleþtirilen faaliyetlerin ve atýlan adýmlarýn da altýnda bu vardý. TAM KURUMSALLAÞMA.

Eðer bu sistem doðru olarak yürütülebilseydi, o zaman maðazalar zaten kulüp tarafýndan deðil, diðer özel firmalar ve kiþiler tarafýndan iþletilecekti. Maðazalardan ve müþterilerden gelen geri besleme ve pazar araþtýrmalarý ile de ürün gamý belirlenecekti.

Þimdi bu sistemin doðru yürütülememesi, o zaman "baþlanýlan" kurumsallaþma adýmlarýnýn rafa kalkmýþ olmasý ve özerkliðin de unutulmuþ olmasý sebebiyle olsa gerek. Bu özerkliði saðlayabilirsek, kar marjýmýzý bölmenin bir anlamý yok gibi geliyor bana.
    sizin yazdýklarýnýzdan ve diðer yazýlardan anladýðým kadarýyla cevahirin kapatýlmasýyla ts club ekibinin daðýtýlmasý farklý þeyler oluyor...maðaza satýþ yapmadýðý için zarar ediyor , baþýnda doðan ertuðrulun bulunduðu ekip de profosyonel anlamda bu iþi beceremediði için ts club'lar zarar ediyor....peki bu ekip hiç mi iþe yaramýyordu? eðer yeniden iþin baþýna böyle bir ekip getireceklerse sorun kurumsallaþmada ya da sistemde deðil onu iþletecek ekipte deðil mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)