Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: "Trabzonspor Ticari rnler A.." Haklar zelletirilsin (Ts Club)

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Standart "Trabzonspor Ticari rnler A.." Haklar zelletirilsin (Ts Club)

Saygideger yonetimimiz aldigi kararla; TsClublar yonetemedigini (kimilerine gore koordinasyonu saglayamadigini) careyi bazi magazalarini kapatmakta buldu.

"Trabzonspor Ticari rnler Ticaret A, Trabzonspor’un lisansl kulp rnlerinin (forma, antrenman malzemeleri, aksesuarlar vb.) retilmesinden ve resmi kulp maazalarnn operasyonundan sorumludur." gorevini ustlenen kurumumuzun ozellestirilerek, kulubumuze ait lisansli urunlerin harici bir kurum tarafindan uretilmesini oneriyorum.

Boylece yonetimimiz elinde zarar ettigi soylenen TSClublar, ozel mutesebbisin elinde isleyecek, taraftar daha kaliteli hizmet alacak hem de bu hakkin kiralanmasi suretiyle kulup gelir elde edilecek.

Bu tip bir anlasmanin detaylari elbette ciddi anlamda sekillendirilebilir. Anlasmanin suresi, icerigi, sartlari, kulubumuzun giydigi formanin markasi ve sozlesmeye etkileri ilerleyen safhalarda netlestirilebilir.

Gonul isterdi ki; kulubumuz kendi bunyesinde bu sistemi isletebilsin fakat ben oyle bir kabiliyeti su anki yontimde goremiyorum. Ustelik bu isler sirtlarinda bir kambur olmaktan oteye de gecemiyor. Bu onerinin hayata gecirilebilirliginin dusunulup, ciddiye alinmasini umut ediyorum.

WERTHeR
    Ziyareti

zelletirme klme demektir. Bence olmamal...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Alnt WERTHeR Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    zelletirme klme demektir. Bence olmamal...
    Anlamadim? "klme" derken, su anki durumdan daha da kk bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.

WERTHeR
    Ziyareti

Alnt saglam Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Anlamadim? "klme" derken, su anki durumdan daha da kk bir yapilanma olabilir mi?

Lutfen yapici elestiriler yapalim, laf olsun diye yazmayalim.
    u ankini savunmuyorum ama kulp bnyesinde yaplmal...

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Zelletirmenin dezavantajlar da var ama bence de iyi bir fikir. zelletirmenin en byk dezavantaj, artk tamamen ticari dnlecei iin maliyet anlamnda taraftarn aleyhine bir durum sz konusu olabilir. Ama mevcut haliyle de rnlerin ok ucuz olduu sylenemez. Dier taraftan nemli bir arts olacaktr. O da daha kaliteli ve satlabilir rnlerin piyasaya srlmesi. Daha fazla kazanabilmek iin daha fazla satmak lazm. Bunun birinci yolu da kaliteli rnler retmek. TS CLub'lara gittiinizde bireyler alm olmak iin kendinizi zorluyorsunuz. Halbuki taraftarln verdii gazla nnze geleni kapmanz lazm. Ama maalesef bu "albeni" yok. Zelletirme ile bu salanabilir. Ama TS'un aleyhine olmayacak iyi bir anlama yaplmas gerekir. zetle ben bu fikri destekliyorum.
    Bertrand Russell : "stediiniz baz eylere sahip olamamak, mutluluun bir parasdr."

Ali Srr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.12.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    35

Eer kapatlma devam edecekse bencede zelletirilsin. Hem daha kaliteli rnler ortaya kar hemde Trkiye genelinde rnlerimiz satlr buda Kulbmze maddi destek olur..

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallam bir yap olarak dnp zarar eden ama iyi iletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Alnt Cengiz ubukcu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu neye benziyor biliyor musunuz? Trabzonsporu devletimiz gibi hantallam bir yap olarak dnp zarar eden ama iyi iletilse ihya edecek bir sistem olsun....ben yiyemedim deyip buyur sen ye demek oluyor...
    Ben taraftarim, soyle ben ne yapayim?

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Nuri Albayrak dneminde Ts Club'larn baarszla uratld ve iyi ynetilmedii aktr. Fakat Albayrak Trabzonspor'un banda ne kadar kalacak, uzun yllar bu grevin banda kalmayacan dnyorum. Bu yzden zellitirme uanki yap iin faydal gzksede yeni gelecek bakan ve ynetimler iin skntlar oluturabilir...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre yesi
    bordobluex - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2005
    Ya
    42

Herey 2 avans 3'te biter.. titlerini karmak fikriyle balad.

Serkan diyor ki:
    Madem bunlar TsClub yapmyor. Verin u haklarnz Alasn yapsn taraftar

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Nuri Albayrak dneminde Ts Club'larn baarszla uratld ve iyi ynetilmedii aktr. Fakat Albayrak Trabzonspor'un banda ne kadar kalacak, uzun yllar bu grevin banda kalmayacan dnyorum. Bu yzden zellitirme uanki yap iin faydal gzksede yeni gelecek bakan ve ynetimler iin skntlar oluturabilir...
    Tabi olayn bu boyutu da var. Bu ie girecek irket, ksa sreli anlamaya pek yanamaz. Dier taraftan da TS'un karlarn iyi gzetmek lazm. "yi bir szleme"den kastm da buydu aslnda. Ksacas zor bir karar. Tamam Kaya krmayalm seni, bir sonraki ynetime de bir ans verelim :-))
    Bertrand Russell : "stediiniz baz eylere sahip olamamak, mutluluun bir parasdr."

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Kurumsal bir yapidan bahsediyoruz surekli, ama bunu oturtamadik. Hala gelecek yonetimin bu magazalar hakkinda nasil bir tutum sergileyecegini dusunuyoruz. Eger kulup bu konuda basarili olmak istiyorsa(hali hazirda bu yonde bir cabalari yok) kendilerinden bagimsiz, profesyonel yoneticileri bu kurumun basina getirmesi gerekir. Dergi konusundaki tutumlari ve yoneticilerine yaptiklarini bildigimizden "bagimsiz" bir yonetici tayin edemeyeceklerdir.

Endiselerine hak veriyorum. Anlasmanin suresi ciddi bir konu, iyi dusunulmesi gerekli. Fakat bu konu ozellestirmeye engel degil...

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt bordobluex Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herey 2 avans 3'te biter.. titlerini karmak fikriyle balad.

Serkan diyor ki:
    Madem bunlar TsClub yapmyor. Verin u haklarnz Alasn yapsn taraftar
    Serkan, yoksa Amerika'da tekstil iine falan m girdin? :-)

muratt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

guzel fikir.. kapanmasindan iyidir.. Tamamen ozellesmese bile isim hakki belli bir sureligine (bu yonetim gidene kadar mesela) kiralanabilir..

Taraftar olarak takimimin kiskandiran urunlerini giymek istiyorum..
    nadna Trabzonspor !

Naim
    Ziyareti

Alnt WERTHeR Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    u ankini savunmuyorum ama kulp bnyesinde yaplmal...
    Yazmayaym diyorum
    Konumayaym diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Deerli Arkadam Werther
    Ltfen sizin Varsa bu konuda bir FKRNZ,Bir PLANINIZ veya olgunlamam olsada bir DNCENZ ltfen paylarmsnz.

Salam bu konuda bir fikir ortaya koymu kanaatimcede ok gzel ve uygulanlabilir bir metodun balangcn yapm en azndan Beenmesenizde Trabzonspor iin dnm

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yaplaryla alakalal TS Cluble alakal dndnz bir ey buyrun sizde fikrinizi iletin
    zelletirme Klme demektir diyip ne ba ne sonu olmayan bir nerme ortaya atmayalm.

Biliyorsanz Konuun Alim Sanalm sizi
    bilmiyorsanz ...

@Serkan
    bu konuyu dnem dnem konutuk hatta bir ara ciddi ciddi teklif yapmayada karar verdik kulubun yrrlkteki anlamalarnn devir sorunlar nedeniyle pek sonu alamadk ama ben hala bu konunun yaplabileceini dnyorum.
    Zannederim bu ynetim bu konuyu bu tarzda halledecek belki ama ii ehliyet ve ya vizyona gre deil de yaknlk-kar ilikilerine gre yapcak.nmzdeki gnler ne gsterir bilemem ama bu konunun takipcisi olalm

Cem Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Ts Clup magazalarnn Ts nin dier btn birimleri ibi kt ynetildii asikar...
    Bu ynetim anlayna karsym...
    ok daha retken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamlarn basna bu iin ehli adamlar getirmeden geer...
    Yoksa bu makamlarada khnemi zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye alrsanz olacag budur...

AMA,
    KLBN BR DEPARTMANININ ZELLEMESNE SONUNA KADAR KARSIYIM...
    NE DEMEK ZELLEME...
    HELEK BU TARZ ZELLETRME HALELERN ALBAYRAK YNETM YAPACAKSA ON DEFA KARSIYIM....
    BU KLP BZM...
    BZDEN SONRA GELECEKLERN...
    HEPMZN...
    KMSEYE BU KLB PEKE EKTRTMEYZ....
    Haczavera,Maka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli brahim in
    Sen Dzenin Adam,Bense Memleketimin......

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.08.2004

Alnt Cem Yavuz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ts Clup magazalarnn Ts nin dier btn birimleri ibi kt ynetildii asikar...
    Bu ynetim anlayna karsym...
    ok daha retken olunabilinir..
    Bunun yolu da bu makamlarn basna bu iin ehli adamlar getirmeden geer...
    Yoksa bu makamlarada khnemi zihniyetinizin beslemelerini getirirseniz veya getirmeye alrsanz olacag budur...

AMA,
    NE DEMEK ZELLEME...
    BU KLP BZM...
    HEPMZN...
    Cektirme tabi neden peskes cektiriyorsun kulubu?

Su an TsClublar zarar etmiyor mu?
    Zarar ediyor da, bunun sebebi ustun kalitedeki urunleri taraftara ucuza sunmasi mi?

Iyi ben de diyorum ki; ver Ali agaya isletsin, hem kulube para versin hem de taraftar hizmet gorsun...

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt Cem Yavuz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    AMA,
    NE DEMEK ZELLEME...
    BU KLP BZM...
    HEPMZN...

Deerli arkadam, zaten mesele de bu. Olay peke ekmek gibi grrsen elbette herkes buna kar olur. Yaparsn adam gibi biz szleme, TS'un haklarn salama alrsn, hibir sorun olmaz.

"Bu ynetim bu ii yapamaz."
    "zelletirme de yapmasn nk TS'Un haklarn koruyamaz" ,vs

Byle bakarsak hibireye zm bulamayz ama...

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    39

ok detayl incelenmesi gereken bir mevzu...
    aslnda olmaz da denmez ama bu zeletirmeyi bugnki ynetimin yapacak olmas benim kayglarm hatsafhaya karyor.
    ama gene de gzel neri...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

u an TsClub'lar zarar ediyorsa bunun nedeni Nuri Albayrak ynetimidir ve bir ynetimin gerekletirdii baarszlktan dolay kulbn bir kurumunun zelletirilmesine scak bakamam...

Ts Club'lar kurulduu gnden bu yana hep zarar izgisinde olmamtr. Atay Aktu dneminde nasl baarl bir ekilde idare edildiini grdk. O yzden bu fikrin yerine "nasl karl hale getirilir, taraftarlarn ilgisini nasl ekebiliriz" zerinde dnlmesi gereklidir...

Bunu bu ynetim yapamayacaksa yeni gelenlere brakmalyz. Bu srada baz Ts Club'lar maalesef kapanabilir. Sonuta bunun ad baarszlktr...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Cem Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Yazm alntlayan arkadaslar...
    nerinize ve iyi niyetinize diyecek lafm yok...
    Mesele lke meselesi...
    Bu dediiniz organizasyon Ts nin isim haklar kimseye devredilmeden,
    Bu ii bilen birinin gdmnde Klp tarafndan yaplsa daha salkl ve daha doru olmaz m...
    Yarn brgn Mahkemelerde szleme iptalleriiin ugrasmasak...
    Birileri bu takmn srtndan geinmezse...
    Zaten bize aity olan kendimiz ilesek
    Bu daha doru olmaz m...
    Haczavera,Maka,Trabzon....,
    Sen Fatih in torunu,Ben Deli brahim in
    Sen Dzenin Adam,Bense Memleketimin......

WERTHeR
    Ziyareti

Alnt Naim Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yazmayaym diyorum
    Konumayaym diyorum
    Yok illa yaz diye zorluyorsunuz

Deerli Arkadam Werther
    Ltfen sizin Varsa bu konuda bir FKRNZ,Bir PLANINIZ veya olgunlamam olsada bir DNCENZ ltfen paylarmsnz.

Salam bu konuda bir fikir ortaya koymu kanaatimcede ok gzel ve uygulanlabilir bir metodun balangcn yapm en azndan Beenmesenizde Trabzonspor iin dnm

varsa sizinde Trabzonsporun Kurumsal yaplaryla alakalal TS Cluble alakal dndnz bir ey buyrun sizde fikrinizi iletin
    zelletirme Klme demektir diyip ne ba ne sonu olmayan bir nerme ortaya atmayalm.

Biliyorsanz Konuun Alim Sanalm sizi
    bilmiyorsanz ...
    zelletirmenin klme olduunu herhangi bir ekonomist ile grtnz zaman sizlere aklar. Ben alim deilim. O ynde bir niyetim de yok. Bir fikre katlmamak ok doaldr. zm nerileri retmek ayrdr retilmi zm nerilerini kendince yorumlamak ayr eydir. Sanrm bu kk yorumlama iin ordinaryus(kalkt ama ) olmaya gerek yok. Beni fikirsizlikle sulamanz hi ho deil. Eer renkdam olmasaydnz belkide daha ar konuurdum. Bunca yorum yazan herkes teorisyen ise Trabzonsporun gelecei ok ok parlaktr. Gnl verdiim takm adna sevindim. Kusuruma bakmayn byle bir gerei bilmiyordum. Bende teorisyenlik yoktur. Bundan sonra daha az yazmaya gayret gstereceim. Herkesten zr dilerim...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

amaan canm sizde.ne tartyorsunuz ki burda.daha nemli konular var trabzonspor iin.ziya doan istifa etsin bal var mesela ok rabet gren,ya da defansn gbeinde kimin oynyca sorunu var.ya da serbest krsde makara var.

ne gerek var ki byle topiclere hi anlamyorum sizleri.

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    43

Selam

Yap-let-Devret modeli bence kulaa fena gelmiyor.Bu iin altndan kalkabilecek uzman bir kuruma belirlenecek bedel(sorunda burada balyor) karlnda kurumun isim haklarn kullanma izni verilir.Fiyat ve kaliteyle ilgili kota konulabilir.Bunun iin tabii ki konunun uzmanlarnn mevzuya el atmas gerekir.Ynetimin bu konuya el atacan hayal etmek bile gzel.Szlemeye alnacak bedele gre sre konulabilir...Yani kulbn geleceini satmak gibi bir durum szkonusu bile olmaz bu durumda.Ayrca szleme bitiminde elimizde iyi ileyen bir sistemin kalma ihtimali de var ki bu kesinlikle zerine kafa yorulmas gereken bir konu bence...
    yi oyuncu ma,byk oyuncu ampiyonluk kazandrr. M.J.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

bir ekleme de yapaym..zelletirme klmedir gibi s bir mantkla olaya yaklaan arkadaa teekkr ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)