Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüm Ligler Süresiz Olarak Ertelendi | Sporda Şiddet

Yusuf BALCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Tüm Ligler Süresiz Olarak Ertelendi | Sporda Şiddet

Ankaragücü maçındaki olaylardan sonra ligleri erteleme kararı alınmış.

https://www.tff.org/default.aspx?pag...7&ftxtID=42932

Her ne kadar yapılanı tasvip etmesem de, hakem faciaları için bir fitil gerekiyordu. Bu hafta Mete Kalkavan'ın görev almasının açıklanabilir bir yanı yoktu.

Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Hakemlere güzel mağduriyet doğdu. Bugüne kadar yedikleri herzeleri sokacak bir çuval buldular.
    Aynı İsrail'in yaptıklarına ses çıkaran herkesi antisemitizm ile suçlaması gibi, bugünden sonra hakemlere ses çıkaran herkes bu olayın tesiri ile hakemlere kaba kuvvet kullananlardan taraf olarak gösterilecek ve susturulacak.

Süresiz ertelemeymiş.
    1 hafta tehir edilir, sonra oldu da bitti maşaallah, nazar değmez inşaallah!

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

siddetin savunalacak bir tarafi yok zaten olay artik adli bir boyuta geldi.toplu halde hakeme saldirip linc eden,hakeme sert bir yumruk atip ustune yere dusen hakemin kafasina tekmeler savuranlarin kasten adam oldurmeye tesebbusten yargilanmalari gerekir.abartisiz halil umut meler o pozisyonda olebilirdi.ki kendisi isini duzgun yapmaya calisan iyi niyetli olduguna inandigim bir hakem.en azindan diger aleni tetikciler gibi degil.

gelelim isin diger boyutuna.sorumlular en agir sekilde cezalandirilsin ama ligin ertelenmesi sacmalik zaten bu sacmaligi maksimum 1-2 hafta surdurebilirler.maddi manevi bu yukun altindan kalkamazlar.yapilan kontratlar cocuk oyuncagi degil.

beni en cok rahatsiz eden konu su an oyle bir kamuoyu olusturdular ki sanirsin hakemler super maclar yonetirken islerine engel oluındu.hele hele daha 3-4 hafta once onundeki ekrandan bilmem kac farkli acidan pozisyonu izleyip alenen tetikcilik yapan mete kalkavan denen operasyon cocugunun aciklamasi komedi.simdi bir tane delikanli cikip lan arkadas onunuzdeki ekrandan izleyip tetikcilik yapan insanlarsiniz ne anlatiyorsunuz diye sormayacak mi?ulke futboluna kan dograyanlarin basinda hakemler geliyor.cogunun talimatla operasyon cektiklerine inaniyorum.sahada hakem hatalarinin olmasi son derece dogal ama VAR'da sistematik hatalar olmasi esyanin tabiatina aykiri.mete kalkavan'in febe macinda yaptiklari hakemdir hata yapar olarak gecistirilemez.
    iste bu adamlara ceza yerine yol verildigi icin bunlar oluyor.sen kurum olarak tetikcilik yapan hakemini korursan kaos yaratirsin..

bu arada merak edip ankaragucu-rize macinin ozetini izledim.bana gore hakemlik bir durum yok gibi,tertemiz maca benziyor.tamamini izleyen var mi? macta bu kadar gerilecek ne oldu?az once twitter'da emre'nin gecmiste halil umut meler hakkinda verdigi bir roportajini izledim.muhtemelen olaylari bu noktaya getiren kisi emre'dir.zaten yumruk oncesi kuduruk bir sekilde kufurler savurmasi goruntulerde var.ulke futbolunda yasanan kepazeliklerin cogunda bu adam var. tff az samimi olsa bunun lisansini iptal eder veya en az 4-5 yil ceza verir.iktidarin agir yancilarindan biri olmasaydi buna kimse bu kadar yol vermezdi.

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Saçma bir karar. Mevzuyu sulandırmaktan başka bir şey değil.

Şiddet sporun içinde yoktur, şiddeti hiç bir gerekçe meşrulaştıramaz;eyvallah.

Ancak kitleleri peşinden sürükleyen camiaların emeklerinin fütursuzca hiç edilmesi de maalesef bu istenmeyen sonuçlara yol açıyor. Trabzonsporlular olarak kendimizi bildik bileli bunların mağduruyuz.

Hakem için de, Ankaragücü camiası hele de taraftarları için de üzüldüm. Tüm fatura armasına aşık olanlara çıkarken, hakemler TFF ve MHK'da harika performanslarına sütten çıkma akkaşık olarak devam edecekler.
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Şiddete karşıyız lakin umarım maçlara çıkmazlar. Bir mağduriyet yüzünden hepsi sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyor. VAR olan yerde tribündeki herhangi bir adamı hakem diye sahaya çıkarsan bunlardan az hatalı karar verir. Bile bile kasıtlı şekilde hatalı karar veriyorlar. Ha bunları temizlemekle ülkemizde futbol temizlenmez lakin en azından bir başlangıç olur. Sistem çürümüş artık, balık baştan kokmuş.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

İblisler oldu mağdur
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

batugol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Turkiyede futbol yasaklansin bu ülke daha huzurlu olur
    Toplasan 300 500 tane kişinin nemalanmasinin devami uzerine kurulmus duzenin devam ettirilmesinin ne faydasi var ki topluma

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bence bu olayın baş müsebbibi art niyetli hakemler ve arkasındaki kirli güç, ben bir taraftan iyi olduğunu düşünüyorum, şikeciler ile oynadığımız maçta başımıza neler geldi kimse unutmasın, senin kanunsuzluğu kanun yaparsan, insanlar da kendi kanunlarını kanun diye senin tepene vura vura onaylatır. TFF başkanı olacak çapsız Ligleri erteleyeceğine istifa etsin MHK başkanını da yanına alıp.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Konya

Hkemlerin basın açıklamasında Mete Kalkavan denen eyyamcıyı , tetikçiyi , operasyon çocuğunu görünce bu AG başkanı olacak hanzonun kulaklarını uzuun uzun çınlattım.Be adam b.k mu vardı da hakeme saldırıyorsun.Şimdi bu şeref yoksunları her türlü itliği yapacaklar..Ulan açıklamayı yapan adama bak Mete Kalkavan !

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şiddet bukadar ulu orta yapılırsa bu karar normaldir.Resmen Arjantin liginden daha beter seviyeye düştük,ya da daha beter bir ligden.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

• Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

Şikeci ve ırkçılığı tescilli, son olarak tefeciliği ortaya çıkan emre canlısı onları gaza getirdi, başkanın da mayasında varmış yapmış.
    Bütün bu pisliklerin altında ülkem adaletinin (siyasetinin) kokuşmuşluğu yatıyor,
    şikeden sen mağdur ol, şike yapanlar kahraman,
    Garibanın çocuğu dersanesine gitti diye vatan haini, emre gibiler kahraman,
    Yumruk atan başkan malum yere baya baya yakınmış ülkede adalet yok, var ama adamına göre işler, bu da ilk mahkemede çıkar,o da kahraman,
    Hakemler zaten sistemin maşaları,

Gel sen şimdi bu olaydan Ülke ve Türk sporu yararına bi ders çıkart,
    Var mı gram ümidi olan,

Valla ben artık şunu diyorum;
    Kıyamet artık kopsun arkadaş,bunca pisliği,bunca kokuşmuşluğu,cehaleti anca kıyamet temizler, silsin süpürsün .....
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

BÜYÜKEKŞİ bugün maçların ne zaman başlayacağını açıklayacaklarını söyledi.

1 hafta ertelerler o kadar
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

su olay milad olsun futbolda adalet basdan asagi saglansin falan diye yorum yapanlari ibretle izliyorum dun aksamdan beri bu olay 2011 in helallesmesi kupanin sahibine verilmesiyle baslasin diye beklerken hakan uralindan cem kucugune mehmet ayandan selim kul ve diger şikebahcelilerin alayi hala 2011 de fetonun oyunuyla basladi aziz yildirim dik durdu zart zurt diye sacmaliyorlar surdan bile kendilerine magduriyet cikarmayi basariyorlar.kisa ve öz yazacagim bu futbol iklimi turkiye de hicbir zaman duzelmez bu zihniyet devam ettikce benden olan her zaman haklidir mantigi ile devam bu olaylar bitmez..
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su olay milad olsun futbolda adalet basdan asagi saglansin falan diye yorum yapanlari ibretle izliyorum dun aksamdan beri bu olay 2011 in helallesmesi kupanin sahibine verilmesiyle baslasin diye beklerken hakan uralindan cem kucugune mehmet ayandan selim kul ve diger şikebahcelilerin alayi hala 2011 de fetonun oyunuyla basladi aziz yildirim dik durdu zart zurt diye sacmaliyorlar surdan bile kendilerine magduriyet cikarmayi basariyorlar.kisa ve öz yazacagim bu futbol iklimi turkiye de hicbir zaman duzelmez bu zihniyet devam ettikce benden olan her zaman haklidir mantigi ile devam bu olaylar bitmez..
    Şikebahçe'nin başarılı ve mutlu olması üzerine kurulu kirli, alçak bir düzen bu ve bu değiş-meyecek.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizim ülkemizde hakem problemi falan yok. Yüzlerce yanlış bilgi içerisinde, kabullenilmiş en yanlış bilgilerden birisi de bu. Normal şartlar altında hakemlerin performans verileri doğru girilse, ligdeki major hakemler arasında 1-2 tane kalır ama alttan yüzlerce hakem yukarı çıkar. 1-2 yılda düzelmez mi? 5 seneye düzelir en azından.

Bu ülkede her alanda olduğu gibi MHK içinde de yönetim problemi var. Kollamacı ve korumacı bu yaklaşım kendi içinden liderini çıkardığı için bu süreç bitmiyor, bitmeyecek de. Hatta ve hatta bitmesi istenmiyor da. Bakmayın böyle ahkam kesmelere falan, hepsi imtiyaz peşinde. Bizim şu anki başkanımıza ithamda bulunmayacağım fakat önceki başkanlarımız da böyleydi, eğri oturup doğru konuşmazsak bu işi anlamayacağız. 10-11 davası olmasaydı da 2 sene önceki o şampiyonluğu biz rüyamızda ancak görürdük. O sene bizi hakemler engellemedi sadece, engelleyebilirler miydi? Daha önce defalarca yapmadılar mı?

Bu sene tiyatroyu izliyorsunuz, 2 takımı koparıp kendi aralarında son haftaya kadar götürecekler. Bu takımlar s.çarsa da hakemler toplayacak emin olun. Neden mi? Yayın ihalesi geliyor, gelen firma da muhtemelen tertemiz müslüman kardeşlerimizden birisi olacaktır, hatta hazırdır ve bekliyordur. Nasıl Trabzonspor'u satın almak gibi bir kamuoyu yoklaması yaptırıp, oradan cukka peşine düştüyse leş kargaları, oralarda da cukkasını alacaklardır. Elini kolunu sallayıp parayı ödemeden gitmeyi nasıl başardılar sanıyordunuz afedersiniz?

Bu rezalet şeye oturup para verdiğimiz gerçeğiyle yüzleşmek zor oluyor ama evet tribünler bu yüzden boş malesef. Transferle taraftar çekmeye çalışıyorlar. Bana 1 tane Fatih Tekke, 1 tane Hami veya Ünal Karaman arayan taraftar gösterin. Herkes Yattara, Nwakaeme peşinde çünkü alıştık. Onları sembolleştiriyoruz, ithal olan şeylere bayılıyoruz çünkü biz üretemeyiz babam kimiz ki biz, kimi ürettik ki. Avni Akerde 100 kat bütçeli takımları madara etmiş takımlar da hep Wakalar, Yattaralar, Szymekler ve hatta Cardozooooo ve Kuzeyin Kralları ile doluydu Bizi içi bomboş cesetlere çevirdiler bu ülkede yönetici pozisyonunda oturan her bir insan. Neden? Para. Her şeyden önemli olan o şey Para. Şimdi böyle konuşuyor felsefe yapıyorum da ben farklı mıyım? Tabi ki de hayır ben de böyle oldum çünkü doğruyu gösteren kalmadı. Özkan Sümer de vefat etti, ondan 20 sene önce zihniyeti de vefat etmişti zaten.

Hakemlerin düzeni neden mi bitmez? Çünkü parayı bizden toplayan hiçbir kulüp bitmesini istemediği için bitmez. Çok zor değil 10 tane takım başkanını bir yere toplayıp adil bir düzen için adil insanlardan kurulu bir sistem kurmak. Fakat problem adalet, rekabet, gelişim, futbol endüstrisi değil. Mesele sadece ve sadece PARA ve birbirinden ala ihaleler. Bu yüzden bir tane adamın ağzından çıkacak kelama bakıyor tüm kulüpler, kafasını kaldıramıyorlar. Hepsi kul, köle, k.pek. Ben üzülüyorum, çünkü ben oturup okuduğum ve beni bu takıma hayran bırakan o kimsenin engelleyemediği başkaldırıyı gözlerimle göremiyorum. Bizi de ötelenmiş olmanın edebiyatına sapladılar. Orada debelenip duruyoruz. Bu avrupa futbolunda 2-3 senede kurulan fişek gibi antrenör takımları var ya, işte onu dünyada yapan ilk takımlardandık biz. Şimdi başka şeyler arıyoruz ve futbol malesef can çekişiyor. Böyle de devam edilir.

Ben takımlar satılsın diye bir tarafını yırtan adamları gördükçe bizim ülkeden bir b.k olmayacağını daha net anlıyorum. Ronaldo gelsin, Messi gelsin bize stada gidelim kardeşim. Ömür vuramıyor, Ömür gidemiyor, Ömür atamıyor, Ömür yapamıyor. Altyapıdaki çocuğa Nwakaeme diye bir adam geldiydi ÜFFF buralarda hiç öyle adam göremezsin, bizden de öyle adam asla çıkmaz diye mıh gibi beynine çakın. Çünkü problem altyapıdan yetiştirdiğimiz futbolcular ve ligdeki hakemler. Hepsi gitmeli ve yerine pırıl pırıl yabancılar gelmeli. Çünkü birileri kaşe vuracak ki ekonomi dönsün yahu.

Yöneticiler... Hepsi ama hepsi yalaka ordusu. 1 tanesi çıkıp bu ülke futbolunu b.ka çevirmeyi nasıl başardınız diyemiyor Recep Tayyip Erdoğan'a, diyeni elekte eliyorlar çünkü konuşanda korkuyor. İsmi lazım değil diyin bari Voldemort gibi korkusunu yaymış.

90'lardaki tribünlerin o atmosferini mi arıyorsunuz? Doğu ve Kuzey avrupa liglerindeki takımlarının maçlarına açıp bakın. Oradakiler nasıl eğleniyorlar. Biz de eğleniyormuşuz, şimdi ortalık komple tezek kokuyor, burnumuza mandal taktık iş yapmaya çalışıyoruz. Ne zaman 19-20 yaşında bir çocuk çıkıyor hepimiz televizyona yapışıyoruz, heyecanlanıyoruz. Sonra ne mi oluyor? O çocuğu ilk bize ezdiriyorlar, elimize gazete kağıdını burup veriyorlar ve o çocukları biz böcek gibi eziyoruz. Çünkü BAKASETAAAAAAAS deyince daha iyi duruyor Yusuf Yazıcı'nın yarısı iş yapmasa da. Şimdi b.k atanlar yığılacaktır, futbol cahili Baka ile Yusuf kıyaslanır mı diyeceklerdir. Evet kıyaslanmaz, haklısınız. Dünyada futbolu iyi yöneten hiçbir ülke takımının Bakasetas'a o paraları vermemesi sadece tesadüf ve onların mallığı, iş bilmiyorlar aaaağbe.
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

19 Aralık'ta başlıyor. Galatasaray'a dinlenme süresi vermiş oldular böylece.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

süreli ertelenmiş oldu birkaç günlük

kilit
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)