Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 124 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: srail - Filistin Sava

Onur Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Ya konu geldii iin de deinelim ittihat-terakki kadrolarn yceltmeye kahramanlatrmaya hi gerek yok. Madem ynetime isyan etmek bir ihanet oluyor buyrun ittihat-terakkinin yapt sanki farkl bir ey miydi?

Orduyla istanbula yrnmedi mi? Resneli Niyazi ne yapm biliniyor mu? Hani pisi pisine gitti denilen Niyazi bu adam ite. Sultan Hamide kar daa kmad m bu adam ittihatlarn nde gelenlerinden deil mi? Bu sadece bir rnek. Bu adamlar hkmet sarayn basp bakan vurmad m? Bu nasl bir eylem? Silah zoruyla Mahmud Paann babakanln imzalatmadlar m? Ya hasan tahsin paa var bu adamn yaptn bir inceleyin tam bir ihanet ya vatan haini herif!

Bu oluumun amac neydi? Zaten isyan etmek yani ihanet etmek deil miydi? Onlar masum yapan ey ne? Hatta kahraman yapan ey ne?

Bu kadrolar bu lkeye balkan felaketini yaatmad m? Dnya sava zaten kacakt evet bu konu doru ancak balkan felaketi yaanmasayd en azndan kontroll bir geri ekilme yapabilseydik insanmz ve ordumuz telef olmasayd dnya harbinin seyri daha farkl olmaz myd?

Kimse dillendirmiyor tarih yle iine gelen yerden ele alnmaz neyse onu sylemek lazm. M. Kemal Paa ne sebeple bu oluumdan ayrld ve daha sonra bunlarn hedefi oldu? Adam grd bunlarn iinde bulunduu durumu, amalarn ve aptallklarn derhal kt gitti. Yllarca stanbula dnmedi sebebi neydi? Suikaste uramaktan ekinmesi. ttihatlk demek silah demektir. Kimsenin gznn yana bakmaz vururlar bu byledir yani.

Ne olacak bunlar? Ben bunlarn iinden onurlu bir lm tercih ettii iin Enver Paay ayrabilirim gerisi bu lkenin felaketi (Enver Paa da dahil tabi) olmutur.

Bilinli veya bilinsiz yapmalar bu sonucu deitirmiyor. Fahrettin Paa da ittihat ancak Mekke mdfaas herkese mlumdur. Yani aralarnda onurlu ve vatansever insanlar tabi ki var ama kalktklar i sonu olarak byk bir felaketle bitti.

Bunlara hain mi diyecei peki? Ben bunu byle ele almam bu kadrolar yeterli rgtlenmeyi baardklar iin ve de ynetimi ele geirme kabiliyetleri olduu iin idareyi ele aldlar bunu tartacak halimiz yok. Kim istemez bir lkeyi ynetmeyi? Frsatn bulan herkes gereken hamleyi yapar.

Bence Tarih byle okunmal. Fatih gibi bir imparator olu tarafndan zehirlendi ne olursan ol hata affedilmiyor demek ki. Yavuzun babasna yapt da ayn ey nce savat sonra da zehirletti(farkl bilgiler var ama ben byle olduunu okudum ve bana daha doru geliyor).

Yok o ona ihanet etmi, bu bizi arkamzdan vurmu bunlar romantik hikayeler ve bugnk duruma kaytsz kalmann hatta iten ie bundan memnun olmann bir bahanesidir. Byle onlarca ihanet hikayesi yazarm buraya.

Hani hibir ey umrunuzda deil bu sava bize srayacak bunu da m grmyorsunuz?
    Konu Onur Akyz tarafndan (23.11.2023 Saat 14:00 ) deitirilmitir.
    10-Abdlkadir mr

----------8---------

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Emre ve Onur,

Cevaplar iin teekkr ediyorum. Katldm ve katlmadm ok nokta var. Ancak geici bile olsa atekes nihayet konuulurken Niyazi'nin hayatn, Halil Kut'u, Fahrettin Paa'y, ok sevdiim Enver'i anlatmayacam. Cephedeki orucu sordum, bu sefer srail'le alakasn yine zemediim Tikve'den Niyazi geldi nme. Ksacas kendi adma burada noktalyorum.

(Bu arada notunu aldm Onur.)

Geici atekes (lk rehine tesliminden itibaren en fazla on gn) ve esir/rehine takas (Bir srailliye kar Gazzeli) iin srail tarafndan pozitif cmleler geliyor. Haniyye de dorulad. ABD basn bunu, imaj dzeltmek olarak gryor. On binden fazla insann katlinden sonra imaj dzeltmek kolay m?

Eski Beyaz Saray alan Stuart Seldowitz'in "Daha fazla ocuk ldrmeliydik" (Videoyu atmyorum, iren herif) ifadesi radikallikle aklanamaz. 21. asrda insanlk, 1900 ncesine dnyor. Daha sert, daha sivri... Snrsz liberal dnya hayali, pandemideki paylamszlkla birlikte keceinin sinyalini vermiti. Ve ilk gn hari bir buuk aydr tek tarafl bir saldrya btn dnya seyirci oldu (Venezuela'dan Yvan Gil'in "Barn tek koulunun srailin igal ettii Filistin topraklarndan ekilmesi" olduunu belirten resmi aklamasnn benzerini, yakn corafyadan gl bir ekilde duyamamak dndrc.)

Bu arada srail envanterinin kritik snrn altna dt iddialarn da okudum. Bu ok gereki gelmedi. Kamuoyu basks karsnda bir noktada ara vermeleri gerekiyordu. nk ite de tepkiler ykseliyor.

Ehud Barak, CNN'de Gazze'deki hastane altndaki tnellerin ve snaklarn srail tarafndan kazldn syledi. Bu aklamay stte belirttiim ierideki tepkiye dahil ediyorum. nk Barak, Netanyahu'ya Hitler benzetmesi yapmt (7 Ekim'den nce, yarg reformuyla ilgiliydi).

imdi merak ettiim Filistin glerinin nasl davranaca? srail'e koz verecek yeni bir aptallk yapmamalarn umuyorum.

u makaleyi eklemeyi unuttum:

"...Balang ​​olarak, ok sayda sivilin lmne yol aan ve uluslararas hukuku ihlal eden srail'in geliigzel bombalamalarna derhal son verilmesini talep etmeliyiz. srail, masum Filistinli erkek, kadn ve ocuklarla deil, Hamas'la savayor. srail, bir Hamas hedefini ortadan kaldrmak iin btn bir mahalleyi bombalayamaz."

Vermont Senatr Bernie Sanders'n NY Times'a yazd makaleden

https://www.nytimes.com/2023/11/22/o...rael-gaza.html

Laf olsun diye bile bu tarz ifadeler duymuyorduk.
    Konu Ouz ZEYTN tarafndan (23.11.2023 Saat 16:26 ) deitirilmitir.
    Akl, fkeyi ve onunla kolayca birleen bilgisizlii yener. Akl kullanmak biraz zahmet, aba gerektirir.

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Geici atekesin ardndan sava devam ederse ( kesin eder ) sizce kim glenir?
    Ya da bu atekes srail'in bir oyunu mu?
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

Alnt Cem Balc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Dnya milletleri bir ekilde israili kalc atekese mecbur edemezse ( imdilik zor gzkyor), israil terr saldrlarna ve katliamna arttrarak devam eder gibi duruyor malesef. Daha bugn atekes varken bile sivillere ate am yine. Bu denli hibir insani vasf yok israilin ve batl devletlerin.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Medyann srail Gzellemesi nandrc m?

https://www.dirilispostasi.com/medya...-inandirici-mi

stteki bal okuduunuzda, sanki btn medya srail'i destekliyormu gibi bir algya kaplyorsunuz. Yaznnniinde hibir kurum ve haber rnei gemiyor.

Aksine geen gn bir Trk akademisyen (smini vermeyeceim) lkemiz konvansiyonel medyasn inceleyip eine rastlanlmadk bir az birliine tanklk ettiini aklad. Daha nceki mesajlarmda belirtmitim. Trkiye'de Filistin destei hem resm kanallar hem de halk nezdinde st dzeydedir. Bunu sulandran (Kola satmayp Fanta satan balklar var mesela) tipler ve sosyal medyada kayna belirsiz kar propaganda demeleri de oldu, olacak. Haricinde, destek verirken gidiat sorgulayanlar da kacak (Ben bu gruba dahilim). D basnda ise BBC'nin baz editr ve muhabirlerinin kurumlarnn yayn politikasn eletirdiini okuduk.

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/bbc-m...stirdi/3063170

Fransz TV5'te konan srail ordusu yetkilisi yayndan alnd. Bir nceki mesajm Sanders'in NY Times'ta kan makalesini paylamtm. Bunlar gibi ok rnek var.

Ksacas yazar hanm gibi hamasetten baka bir ey bilmeyenler, srece katk sunmuyor.
    Akl, fkeyi ve onunla kolayca birleen bilgisizlii yener. Akl kullanmak biraz zahmet, aba gerektirir.

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    42

Alnt Onur Akyz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ya konu geldii iin de deinelim ittihat-terakki kadrolarn yceltmeye kahramanlatrmaya hi gerek yok. Madem ynetime isyan etmek bir ihanet oluyor buyrun ittihat-terakkinin yapt sanki farkl bir ey miydi?

Orduyla istanbula yrnmedi mi? Resneli Niyazi ne yapm biliniyor mu? Hani pisi pisine gitti denilen Niyazi bu adam ite. Sultan Hamide kar daa kmad m bu adam ittihatlarn nde gelenlerinden deil mi? Bu sadece bir rnek. Bu adamlar hkmet sarayn basp bakan vurmad m? Bu nasl bir eylem? Silah zoruyla Mahmud Paann babakanln imzalatmadlar m? Ya hasan tahsin paa var bu adamn yaptn bir inceleyin tam bir ihanet ya vatan haini herif!

Bu oluumun amac neydi? Zaten isyan etmek yani ihanet etmek deil miydi? Onlar masum yapan ey ne? Hatta kahraman yapan ey ne?

Bu kadrolar bu lkeye balkan felaketini yaatmad m? Dnya sava zaten kacakt evet bu konu doru ancak balkan felaketi yaanmasayd en azndan kontroll bir geri ekilme yapabilseydik insanmz ve ordumuz telef olmasayd dnya harbinin seyri daha farkl olmaz myd?

Kimse dillendirmiyor tarih yle iine gelen yerden ele alnmaz neyse onu sylemek lazm. M. Kemal Paa ne sebeple bu oluumdan ayrld ve daha sonra bunlarn hedefi oldu? Adam grd bunlarn iinde bulunduu durumu, amalarn ve aptallklarn derhal kt gitti. Yllarca stanbula dnmedi sebebi neydi? Suikaste uramaktan ekinmesi. ttihatlk demek silah demektir. Kimsenin gznn yana bakmaz vururlar bu byledir yani.

Ne olacak bunlar? Ben bunlarn iinden onurlu bir lm tercih ettii iin Enver Paay ayrabilirim gerisi bu lkenin felaketi (Enver Paa da dahil tabi) olmutur.

Bilinli veya bilinsiz yapmalar bu sonucu deitirmiyor. Fahrettin Paa da ittihat ancak Mekke mdfaas herkese mlumdur. Yani aralarnda onurlu ve vatansever insanlar tabi ki var ama kalktklar i sonu olarak byk bir felaketle bitti.

Bunlara hain mi diyecei peki? Ben bunu byle ele almam bu kadrolar yeterli rgtlenmeyi baardklar iin ve de ynetimi ele geirme kabiliyetleri olduu iin idareyi ele aldlar bunu tartacak halimiz yok. Kim istemez bir lkeyi ynetmeyi? Frsatn bulan herkes gereken hamleyi yapar.

Bence Tarih byle okunmal. Fatih gibi bir imparator olu tarafndan zehirlendi ne olursan ol hata affedilmiyor demek ki. Yavuzun babasna yapt da ayn ey nce savat sonra da zehirletti(farkl bilgiler var ama ben byle olduunu okudum ve bana daha doru geliyor).

Yok o ona ihanet etmi, bu bizi arkamzdan vurmu bunlar romantik hikayeler ve bugnk duruma kaytsz kalmann hatta iten ie bundan memnun olmann bir bahanesidir. Byle onlarca ihanet hikayesi yazarm buraya.

Hani hibir ey umrunuzda deil bu sava bize srayacak bunu da m grmyorsunuz?
    nce, ordu ile stanbul'a keyiflerinden yrmediler. 31 mart vakasnda stanbul yanp tutuurken, Abdlhamit mdahale etmedi. Sarayda pasif bir tutum sergiledi. Devlet ortadan kalkmken, mevcut gleri ile isyana mdahale etmedi. ktidardan indirilmesinin en nemli sebebi de budur.
    syan varken saraynda hibir ey olmam gibi oturamazsn. Oturursan artk iktidarn yok demektir.

Resneli Niyazi ve Enver Paa merkeze arlnca daa ktlar. Orada savatlar. Devlete kar deil, bulgar etecilere kar.
    Enver ile ehir arasnda balanty kim salad? Mustafa Kemal Bey. Hain midir yani?

ttihat ve terakki 2 dneme ayrlr.
    1908-1913
    1913-1918

Birinci dnemde TC sadece denetidir. Hatta dnemin sadrazam Kbrsl Kamil Paa ordudaki TC balantl subaylar etkisizletirmek iin elinden geleni de yapt. Askeriye iinde bu siyasi hareketler 1. Balkan Sava faciasnn da ana sebebidir.
    Bunun zerine Enver ve Talat Paa nderliinde gerekletirilen Babali baskn sonunda TC kesin iktidar elinde ald.
    Yani TC iktidar 1913 sonrasdr.

Cumhuriyeti kuran, Enver Paa ile asla anlaamayan Mustafa Kemal Paa bile bu adamlara hain demedi.
    Enver Paa'nn lm sonras alam, ok yiit adamd demi yaverine. Yaverinin torunu Altemur Kl bunu ileten.,
    Enver bir gne gibi domu, bir gurub ihtiam ile batmtr, arasn tarihe brakalm demi.

Talat Paa ldnde Mustafa Kemal ne demi?
    Vatan byk bir evladn, inklap byk bir tekilatsn kaybetti

Mustafa KEmal Bey hareket ordusunun banda stanbul'a yrrken Enver Paa gelip grevi kendisinden aldktan sonra kendisinin pasifize edileceini anlad andan itibaren elbette TC ile kopacakt, ki koptu.

1908 de lke apnda 850 bin yesi 360 tan fazla dernei olan bir partinin amac ihanet miymi?
    13 milyon nfuslu memlekette 1 milyon hainimiz varm demek!

Talat'tan nce Talat'tan sonra herhangi bir Trk veya slam devletinin sadrazam, padiah, halifesi, babakan Talat gibi gariban yaayp gariban lsn, lafnz kabul edeceim.
    Evine iae nazrnn gnderdii beyaz ekmei geri gnderip, millet ne yiyorsa biz de onu yiyeceiz diyen bir sadrazam...

nsanlara hain falan derken biraz dnmek lazm.
    30 yanda sen ben klavye banda kmz scak koltukta yaz yazarken, vatan kurtarmak iin kelle koltukta hereyi feda eden adamlar bunlar. Hibiri scak yataklarnda lmediler.

Yldrm Beyezid Ankara Sava'n kaybetti diye hain deildir, beceriksiz de deildir.
    Hz. Muhammed Uhud Sava'n kaybetti diye hain deildir, beceriksiz de deildir.
    Gazi Osman Paa Plevne'de malup oldu diye hain de deildir, beceriksiz de deildir.

Sava kaybetti diye TC hain de deildir, beceriksiz de deildir.
    Kendi iindeki Balkan devletlerine dahi kar koymaya mecali kalmam bir ordu ile yaplabilecek ne varsa yaptlar.
    Hatalar vardr, sevaplar vardr.
    Hanet ile itham ederken abdest almak lazm!
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafndan (25.11.2023 Saat 16:27 ) deitirilmitir.

Onur Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Mehmet Fatih ncelikle teekkr ederim bu bilgileri paylamak bile bu sayfann nemini ve gzelliini bal bana gsteriyor.

Ben zaten bunu anlatmaya alyorum ihanet gzyle bakmadm tarihi byle okumadm net bir ekilde ifade ediyorum.

Ben tarihe byle bakmam bir rk ihanetle itham ederken de gusl abdesti almak lazm, ayn yerdeyiz yorum farkllklar olabilir.

TC bandan sonuna kadar bir cesaret ve beceriksizlik hikayesidir bunu da her trl tartrm.
    10-Abdlkadir mr

----------8---------

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Alnt Mehmet Fatih Yavuz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    nce, ordu ile stanbul'a keyiflerinden yrmediler. 31 mart vakasnda stanbul yanp tutuurken, Abdlhamit mdahale etmedi. Sarayda pasif bir tutum sergiledi. Devlet ortadan kalkmken, mevcut gleri ile isyana mdahale etmedi. ktidardan indirilmesinin en nemli sebebi de budur.
    syan varken saraynda hibir ey olmam gibi oturamazsn. Oturursan artk iktidarn yok demektir.

Resneli Niyazi ve Enver Paa merkeze arlnca daa ktlar. Orada savatlar. Devlete kar deil, bulgar etecilere kar.

1908-1913
    1913-1918

Birinci dnemde TC sadece denetidir. Hatta dnemin sadrazam Kbrsl Kamil Paa ordudaki TC balantl subaylar etkisizletirmek iin elinden geleni de yapt. Askeriye iinde bu siyasi hareketler 1. Balkan Sava faciasnn da ana sebebidir.
    Bunun zerine Enver ve Talat Paa nderliinde gerekletirilen Babali baskn sonunda TC kesin iktidar elinde ald.

Cumhuriyeti kuran, Enver Paa ile asla anlaamayan Mustafa Kemal Paa bile bu adamlara hain demedi.
    Enver Paa'nn lm sonras alam, ok yiit adamd demi yaverine. Yaverinin torunu Altemur Kl bunu ileten.,
    Enver bir gne gibi domu, bir gurub ihtiam ile batmtr, arasn tarihe brakalm demi.

Mustafa KEmal Bey hareket ordusunun banda stanbul'a yrrken Enver Paa gelip grevi kendisinden aldktan sonra kendisinin pasifize edileceini anlad andan itibaren elbette TC ile kopacakt, ki koptu.

1908 de lke apnda 850 bin yesi 360 tan fazla dernei olan bir partinin amac ihanet miymi?

Talat'tan nce Talat'tan sonra herhangi bir Trk veya slam devletinin sadrazam, padiah, halifesi, babakan Talat gibi gariban yaayp gariban lsn, lafnz kabul edeceim.
    Evine iae nazrnn gnderdii beyaz ekmei geri gnderip, millet ne yiyorsa biz de onu yiyeceiz diyen bir sadrazam...

30 yanda sen ben klavye banda kmz scak koltukta yaz yazarken, vatan kurtarmak iin kelle koltukta hereyi feda eden adamlar bunlar. Hibiri scak yataklarnda lmediler.

Gazi Osman Paa Plevne'de malup oldu diye hain de deildir, beceriksiz de deildir.

Kendi iindeki Balkan devletlerine dahi kar koymaya mecali kalmam bir ordu ile yaplabilecek ne varsa yaptlar.
    Kk bir neri:

Tacik iki yazar, Sovyet arivlerine dayanarak "Bir Gurb htiamyla: Enver Paa" adl kitab yazmt, Trke'ye de evrildi. Sovyetlerdeki nderlerle grmeleri, verdii ultimatom, Trkistan'a geii...

https://cenovayayinlari.com/urun/bir...la-enver-pasa/

Kitapta ilgin belge ve iddialar var. Dnemin karakterlerinden, kitabn yazld tarihte hayatta olanlarla ksa sylei de yaplm.
    Konu Ouz ZEYTN tarafndan (25.11.2023 Saat 21:51 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

Alnt Ouz ZEYTN Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Medyann srail Gzellemesi nandrc m?

https://www.dirilispostasi.com/medya...-inandirici-mi

stteki bal okuduunuzda, sanki btn medya srail'i destekliyormu gibi bir algya kaplyorsunuz. Yaznnniinde hibir kurum ve haber rnei gemiyor.

Aksine geen gn bir Trk akademisyen (smini vermeyeceim) lkemiz konvansiyonel medyasn inceleyip eine rastlanlmadk bir az birliine tanklk ettiini aklad. Daha nceki mesajlarmda belirtmitim. Trkiye'de Filistin destei hem resm kanallar hem de halk nezdinde st dzeydedir. Bunu sulandran (Kola satmayp Fanta satan balklar var mesela) tipler ve sosyal medyada kayna belirsiz kar propaganda demeleri de oldu, olacak. Haricinde, destek verirken gidiat sorgulayanlar da kacak (Ben bu gruba dahilim). D basnda ise BBC'nin baz editr ve muhabirlerinin kurumlarnn yayn politikasn eletirdiini okuduk.

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/bbc-m...stirdi/3063170

Fransz TV5'te konan srail ordusu yetkilisi yayndan alnd. Bir nceki mesajm Sanders'in NY Times'ta kan makalesini paylamtm. Bunlar gibi ok rnek var.

Ksacas yazar hanm gibi hamasetten baka bir ey bilmeyenler, srece katk sunmuyor.
    Bence kacirdiginiz yerler var. En basit ornek facebook, istagram,you tube gibi yerlerin cok bariz israil seviciligi yaptigi gercegi var. Sadece x bu konuda digerlerinden ayriliyor.
    Yine israilin ilk hastane bombalamasi surecinde ozellikle abddeki haber sitelerine girmistim. Ve ok olmustum. Bircogu hasteneyi hamasin vurdugunu iddia ediyordu. Ozellikle sitelerine girip bircok israil yanlisi haberin altina yorum yazmistim.
    Yani avrupa ve bati medyasinda istisnai olarak mazlumun yaninda olan var.( bunu vatandaslari icin soyleyemeyiz; israil yanlisi yuruyus vb.durumlar istisnadir. ).
    Ama basin , sosyal medya, yonetimler, resmi kuruluslar net olarak siyonizmden yanalar.
    O yuzden batida da ciddi tepki goruyor bu bahsettigim olusumlar. Batinin 200 yildir cizmis oldugu resmin ve imajin tamamen sahte oldugu belli oldu. Dedigim gibi batidaki vaandaslarin bir ksmi da bu durum ciddi sekilde elestirmeye basladi.
    Dediginiz durum sadece Turkiye medyasinda var. Bizde sessiz kalan kesimleri ben israil yanindaymis gibi kabul ediyorum. Cunku israil yanlisi olduklarini ifade edebilecek cesaretleri yok, cok buyuk tepki alirlar.
    Yine avrupa basinindan israil elestirisi sonrasi isinden kovulanlar oldu. Furbolculardan ceza alanlar ve kadro disi biralilanlar oldu. Bizdeki yuregi veya vicdani olmayan sanat sepet tayfanin tam aksi yonunde yaklasimi olanlardan filmlerden cikarilani, konserleri iptal edilenleri oldu. Celtice ceza verdi uefa. Rusyayi ve takimlarini hemen diskalifiye eden uefa, cok daha vahsi yaklasim yapan israile hicbirsey yapmadi.
    Yani yazar cok dogru bir yazi yazmasina ragmen( tabi kanitli ve isim vererek yazsa cok daha guzel bir yazi olurdu) hamasetle suclamaniz garip geldi..Benim fikrime gore yerinde ve dogru bir yazi olmus.
    Bu arada abdde tv programinda filistinli esi olan (galiba misirliydi) meshur komedyen ile tv sunucusun cok guzel bir videosu var. Izlemissinizdir diye dusunuyorum, ama izlemediyseniz mutlaka izleyin derim. Bati medyasina hakettigi bir konusmayi cok guzel ve ironik ifadelerle yapmisti. (Bassem youssef ile morgan imi. Herkese tavsiye ederim. Bati medyasi nediri cok guzel ifade ediyor)
    Bu arada 4 farkli haber sitesinden okuduguma gore malesef fransiz tv5 deki sunucu gorevinden kovulmus.
    Yani isin ozeti Oguz bazi onemli noktalari atliyor gibisiniz. Samimiyetinizden ve filistine bakisinizdan suphem yok asla ama takip ettikleriniz veya genel kabulleriniz sizi yanlis yonlendiriyor gibime geliyor.
    Paylastiginiz yazari tanimam etmem ama yazisini sizin paylasiminizdan sonra okudum, yazardan farkli dusundugum yer yok gibi.
    Konu emre6117 tarafndan (26.11.2023 Saat 01:11 ) deitirilmitir.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Alnt emre6117 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bence kacirdiginiz yerler var. En basit ornek facebook, istagram,you tube gibi yerlerin cok bariz israil seviciligi yaptigi gercegi var. Sadece x bu konuda digerlerinden ayriliyor.
    Yine israilin ilk hastane bombalamasi surecinde ozellikle abddeki haber sitelerine girmistim. Ve ok olmustum. Bircogu hasteneyi hamasin vurdugunu iddia ediyordu. Ozellikle sitelerine girip bircok israil yanlisi haberin altina yorum yazmistim.
    Yani avrupa ve bati medyasinda istisnai olarak mazlumun yaninda olan var.( bunu vatandaslari icin soyleyemeyiz; israil yanlisi yuruyus vb.durumlar istisnadir. ).
    Ama basin , sosyal medya, yonetimler, resmi kuruluslar net olarak siyonizmden yanalar.
    O yuzden batida da ciddi tepki goruyor bu bahsettigim olusumlar. Batinin 200 yildir cizmis oldugu resmin ve imajin tamamen sahte oldugu belli oldu. Dedigim gibi batidaki vaandaslarin bir ksmi da bu durum ciddi sekilde elestirmeye basladi.
    Dediginiz durum sadece Turkiye medyasinda var. Bizde sessiz kalan kesimleri ben israil yanindaymis gibi kabul ediyorum. Cunku israil yanlisi olduklarini ifade edebilecek cesaretleri yok, cok buyuk tepki alirlar.
    Yine avrupa basinindan israil elestirisi sonrasi isinden kovulanlar oldu. Furbolculardan ceza alanlar ve kadro disi biralilanlar oldu. Bizdeki yuregi veya vicdani olmayan sanat sepet tayfanin tam aksi yonunde yaklasimi olanlardan filmlerden cikarilani, konserleri iptal edilenleri oldu. Celtice ceza verdi uefa. Rusyayi ve takimlarini hemen diskalifiye eden uefa, cok daha vahsi yaklasim yapan israile hicbirsey yapmadi.
    Yani yazar cok dogru bir yazi yazmasina ragmen( tabi kanitli ve isim vererek yazsa cok daha guzel bir yazi olurdu) hamasetle suclamaniz garip geldi..Benim fikrime gore yerinde ve dogru bir yazi olmus.
    Bu arada abdde tv programinda filistinli esi olan (galiba misirliydi) meshur komedyen ile tv sunucusun cok guzel bir videosu var. Izlemissinizdir diye dusunuyorum, ama izlemediyseniz mutlaka izleyin derim. Bati medyasina hakettigi bir konusmayi cok guzel ve ironik ifadelerle yapmisti. (Bassem youssef ile morgan imi. Herkese tavsiye ederim. Bati medyasi nediri cok guzel ifade ediyor)
    Bu arada 4 farkli haber sitesinden okuduguma gore malesef fransiz tv5 deki sunucu gorevinden kovulmus.
    Yani isin ozeti Oguz bazi onemli noktalari atliyor gibisiniz. Samimiyetinizden ve filistine bakisinizdan suphem yok asla ama takip ettikleriniz veya genel kabulleriniz sizi yanlis yonlendiriyor gibime geliyor.
    Paylastiginiz yazari tanimam etmem ama yazisini sizin paylasiminizdan sonra okudum, yazardan farkli dusundugum yer yok gibi.

TV5'teki spikerin kovulmasna sebep olan davran, eylemi nemsemek gerek. Aksiyon, reaksiyon dourur. Mhim olan hamlenin etkisi. Etkili ve kymetliydi. Dnya, dikensiz gl bahesi deil. Dikenlerle ilgilenmiyorum. Onlar, yapraklarn stne karmyorum. Bu sama ura grev edinenlere kzyorum. Yzde doksan arkana almsn, yzde onla kavga etme. nne bak. zm ret. Masumlara are ol.

"Medya komple bize dman" gibi bir durum olmadn stteki mesajda belirtmitim. sim vermeyeceim dedim ama hadi vereyim, Marmara niversitesi'nden Alihan Limoncuolu. lkemiz basnnda srail'i destekleyen hangi kurum var? Atladysam bunu gsterin. basn detayl takip etmediim iin gndemi karmmdr belki. Ama Evrensel, Yeni afak, Trkgn'n ayn manetle ktn grdm. Halk Tv'deki yorumcunun ayn eyleri Tv24'te anlattna tanklk ettim.

te ince bir izgi ektiim ayrm bu: Konvansiyonel medya mspet - Sosyal medya menfi

Siz lafa facebook, x, YouTube diye girip "Kardn yerler var" diyorsun. Valla ne cevap vereyim, sen syle...

ok ok ok gzel bir cmlen var:

"Cunku israil yanlisi olduklarini ifade edebilecek cesaretleri yok, cok buyuk tepki alirlar."

te bu! Yakn gemite, Trkiye kamuoyu hibir konuda bu kadar kenetlenmedi. Deprem bile i siyaset malzemesi yapld. Yardm kurulular, kamu kurumlar dahi ikiye blnd. Ancak Filistin-srail mevzusunda byk bir tek seslilik var. Ve bu yabana atlmamas gereken bir durum. Daha iyi anlalsn diye yazyorum (Altnda buza aramayn):

Konu Urumi olsa, in savunan kar. Krm olsa, Rusya savunan kar. Karaba olsa, Ermenistan savunan kar. Kerlk olsa, Irak (PKK) savunan kar. kt da... Bu saydm corafyalarn insan da mslmand hlbuki. Ve zulm, her yerde zulm! ikyet deil, bugn iin bir art olduu anlalsn diye rnek veriyorum (ikyet etmedim, atladm Karaba'a gittim. Orada mcadele ettim. nceki sayfalarda yazmtm. Slogan atmay, yaknmay 18 yanda braktm. Bir gn ayn ortamda olursak, yine ampiyon olur BMN kutlama gecesi organize edersek buluuruz, anlatrm.).

alom bile eskisi kadar srail'in arkasnda deilken basn eletirmek gereksiz. Hadi gereksiz demeyeyim, yaplacak listesinin ilk srasnda yer almaz. Mesela Hollywood konuulduu kadar Arap Birlii ve T'nin ilevsizlii konuulmuyor. Ciddiyetten uzaklk ve hamaset tam da budur. Beklentiniz neydi? CNN'de al haberi "Filistin vgs" m? te Sanders'n makalesini o yzden rnekledim zaten. Tek tk bile olsa, dilin deimesi nemli.

unu da atlamamak lazm: Nasl ki (Sizin ifadenizle) bizde srail yanls olduklarn belirtmeye cesaret edilemiyorsa, Avrupa'da da (ABD deil) srail/Yahudi kart konumlanmak kolay deildir. Trkiye geen haftay sama bir 40%+1 tartmas ve bir partinin i ilerinin gndemi igal etmesiyle geirdi. Erdoan'n Almanya ziyareti atland. Mesela holokost meselesi... Beklentinizi sorarken bunu kastettim. Bu baskya ramen Fransa'da, Portekiz'de, ngiltere'de (Burada daha ok gmen) kalemlerin ar srail eletirileri var. Trkiye'deki kakofoniden duyulmuyor olabilir.

Yeri gelmiken bir rnek paylaaym. Esat Arslan adl paalktan akademiye uzanm bir ekran yz var. Akamlar televizyona baknca her kanalda gryorum. Cuma gn, bir gazeteci anlamann uzama art hakknda soru sordu. Duymadm, dedi. Olabilir. Fakat devam ilgin. "Ben twitter'dan bir muhabiri takip ediyorum sadece. Byle bir ey okumadm" dedi. Paamz, sahay biliyor belli ki... Elinde ubukla, tneller haritasn analiz ediyor her grdmde. yi de meskun mahal atmas baka, diplomasi baka! Trkiye'deki aydn yaklam da bu maalesef.

Bunu niye yazdm? Takip ettiklerimin beni yanla ynelttiini dnmsnz. Selim Han Yeniacun'u dinliyorum. Denk gelirsem Remzi etin ve Esma zdal'nn aklamalarna bakyorum. Bu gen aratrmaclar srail almt. Yorumlar onlarn olsun, sunduklar bilgiler taze. Daha popler hocalardan Tark Ouzlu'yu bir iki defa grdm, onun Orta Dou ve srail almalarn hatrladm iin dinledim. Lisans derecelerimden biri SBF'den ama srail uzmanlk alanm deil. Oray bilenleri okumak, dinlemek nemli. Gazze'yi haritada gsteremeyen ama bol hamaset yapanlar eletiririm tabii. Benim amacm zm yemek. Polemik sevmiyorum.

Okuma tavsiyesi: Bu sefer ar, uzun, derin bir makale deil. erezlik... Ama dndrc.

https://indigodergisi.com/2023/11/kola-turkluk-ve-gazze

Atlamm: Rus takmlarnn men edilmesine karn srail takmlarnn uluslarars mcadelelere devam etmesi... Adil olmayan bir yaklam, doru. Sebebi yukarda bahsettiim zere Avrupa'nn gemiten gelen srail mahcubiyeti. Atacaklar admn, holokost ile ilikilendirilmesinden, Neo-Nazi armlar yaplmasndan korkan (Veya ekinen) yerleik muhafazakar bir anlay bu. Tam da sve, Avusturya veya Hollanda'da slam kart akm aleni bir hl almken... Bat veya zelde Avrupa, yekpare deildi. Aydnlanma sonras dnemde kapitalin ilk paylam gerekleti. Yeni paylam mcadelesinin daha sert gemeyeceinin garantisi yok. Baknz, Brexit! Akas 7 Ekim sonrasnda onlarn ne diyeceini (imdilik) nemseyen de yok gibi...

Sayfada tartmak istedim ancak ilgi grmedi (ki liman mevzusu*). in (Kuak - Yol), Hindistan (Baharat) projelerinin var noktas Bat. kisinin de gzergh farkl olsa da var ayn. Alc bat. Ekonomik dille sylemem gerekirse talep zaten var. rn, retim metodu, lojistik ve fiyat farkl. Nasl ki dnya gemie nazire yaparcasna otoriterleiyor, retim de Taylorcu yaklama dnyor. Mterinin (Batnn) sz hakk (Gc deil, bu fark nemli) azalyor. Belirleyici olan arz eden. Ve ne yazk ki, arz edenin corafyasnda istikrar yok. Olan bitene bir de bu gzle baklmasn neririm.

* O iki limann konumuyla srail'in Filistinlileri Sina'ya itme plan rtyor. Tesadf deil...
    Konu Ouz ZEYTN tarafndan (26.11.2023 Saat 18:09 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

1908-1913
    1913-1918

Talat pasanin Turk mason teskilatinin kurucusu ve buyuk stat nvani oldugunu biliyorsunuzdur herhalde. Yurt disinda da masonluk ile ilgili onemli gorevler de bulunmustu. (Bilgileri mason.org ve wikipediadan kontrol edebilirsiniz).

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

Alnt Cem Balc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hamasi dunyada sozde gelismis ve ileri medeniyetler ve Turkiyede bir kesim teror orgutu olarak tanimliyor ( ypg teror orgutu degil aa hamas teror orgutu yersen). Ancak ozellikle ateskesin 2.gunundeki hamasin biraktigi esirlerin videosunu izliyorum.
    Burada bir gariplik var. Esirler el salliyor, vedalasiyor, sariliyor, kucaklasiyor hamas askerleri ile. Simdi bunlari terorist olarak tanimlayacaksak,israil ve bati icin yeni bi kelime turetmek gerekiyor. Israil ve batiya ultra veya hiper terorist mi diyecegiz.
    70_80 yildir israil tarafindan her turlu baskiya ve zulme ugramis, annesi, babasi, cocugu,esi, kardesi, arkadasi vahsice katledilmis, ulkesi yerle bir edilmis bir grubun esirlere boyle bir davranista bulunmasi bana asiri anormol geldi. Acaba nasil bir duygu durumu icindeler, bunu nasil basarabiliyorlar.
    Kendi adima hicbir sivilin hatta canlinin (bitki ve hayvan) oldurulmesini veya zarar gormesini islamin bana ogrettikleriyle asla savunamam ve olumsuz gorurum. Ancak 7 ekim olaylari cok karisik bir surec ve hicbir zaman aydinlanamayacak. ( abd ikiz kule vb). 7 ekim olaylarini yaklasik 70 yildir her gun giderek artarak devam eden zulum ile birlikte degerlendirmemek cok vicdansizlik olur diye dusunuyorum.

Ancak ozellikle bati milletlerinde cok anlamli bir durus, filistinin sahip oldugu inanca cok buyuk bir saygi olusturdugunu ve bu yasananlar sonucunda batida olusturulan islamafobiye cok buyuk bir darbe vurdugunu dusunuyorum.

Son soz olarak islam devletleri idarecilerin cogunlugu cok ama cok kotu bir sinav veriyor. Zaten islam devletlerinin idarecilerin cogunlugunun kendi milletleriyle bir bagi yok gibi bir sey ( suudi arabistan krali yahudi asigi bir adam oldugunu bazi yerlerde ifade etmisti zaten.)
    Konu emre6117 tarafndan (26.11.2023 Saat 13:55 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    42

Talat pasanin Turk mason teskilatinin kurucusu ve buyuk stat nvani oldugunu biliyorsunuzdur herhalde. Yurt disinda da masonluk ile ilgili onemli gorevler de bulunmustu. (Bilgileri mason.org ve wikipediadan kontrol edebilirsiniz).
    Abdlhamit dneminde hafiye tekilatnn giremedii tek yer yabanc localard. ttihatlarn ou hafiyelerden kamak iin bu localarda yeminlerini ettiler.

Mason tekilatnn kurucusu deil bu arada, yedir. Bunun dndaki bir ok iTC mensubu gibi.

Bahsedilen devirde srail ve Siyonizm henz ortada yok.
    Talat veya baka bir TC yneticisi herhangi bir siyonist projeye katk salam da deil.

Mason localarnn paravan olarak TC olarak kullanld bilinen birey.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafndan (26.11.2023 Saat 17:24 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

Abdlhamit dneminde hafiye tekilatnn giremedii tek yer yabanc localard. ttihatlarn ou hafiyelerden kamak iin bu localarda yeminlerini ettiler.

Mason tekilatnn kurucusu deil bu arada, yedir. Bunun dndaki bir ok iTC mensubu gibi.

Bahsedilen devirde srail ve Siyonizm henz ortada yok.
    Talat veya baka bir TC yneticisi herhangi bir siyonist projeye katk salam da deil.

Mason localarnn paravan olarak TC olarak kullanld bilinen birey.
    Mason localari hala daha kendilerine tesekkur ediyor ve kurucu olarak goruyor. Ve buyuk ustat olarak isimlendiriyor. Ama size gore paravan olmus olsun ne diyelim. Daha buyuk bir kanit olamaz ama inanip inanmamak size kalsin. Bircok seyi ahiret gununde gercekleriyle ve tum ciplakligiyla gorecegiz zaten. Belki de siz haklisinizdir bilemem.
    Masonlar bir kisiyi kolay kolay buyuk ustat olarak tanimlamaz bu arada.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    42

Mason localari hala daha kendilerine tesekkur ediyor ve kurucu olarak goruyor. Ve buyuk ustat olarak isimlendiriyor. Ama size gore paravan olmus olsun ne diyelim. Daha buyuk bir kanit olamaz ama inanip inanmamak size kalsin. Bircok seyi ahiret gununde gercekleriyle ve tum ciplakligiyla gorecegiz zaten. Belki de siz haklisinizdir bilemem.
    Masonlar bir kisiyi kolay kolay buyuk ustat olarak tanimlamaz bu arada.
    Adam iktidar olmu.
    Ald nemli kararlarn bazlar;

1- Kaptilasyonalrn kaldrlmas
    2- Ermenilerin srlmesi ve dou Gneydou Anadolu da trk ve mslman nfusunun kesin ounluk haline gelmesi.
    3- 1878 Berlin anlamasnda yer alan vilayet-i sitte kararlarn tanmamas. Anadolu'nun 3 te birine yabanc valiler atanp aznlklara geireceklerdi ynetimi.
    4- Karakol cemiyetini kurdurmas. Ap bakn milli mcadele iin ne demektir karakol cemiyeti.

Ben laflara inanmam. Adam gc ele geirince kimin lehine i yapm ona bakarm.

Siyonizme ve masonlara hizmet eden bir adamn Almanya'nn ortasnda kafasna sktrmazlar. Hadi skt bir manyak, o manya tm ahitlere ramen beraat ettirmezler. Hadi hakimin biri kafay yedi de sald...
    Dnyann herhangi bir yerinde, masonlua ve siyonizme hizmet etmi bir kiinin kafasn aya altna alm katilin heykelini diktirmezler.

https://haberglobal.com.tr/gundem/er...ygisizlik-4299

Lafla deil icraatla ...
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafndan (27.11.2023 Saat 11:25 ) deitirilmitir.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

"... Amiral Cihat Yaycdan, Filistindeki ablukay bitirip Akdenizi Trkiye iin gvenli klacak bir zm teklifi geldi. Yayc, Trkiyenin Libya ile yapt deniz yetki anlamas rneinin Filistin ile de vakit kaybetmeden imzalanmas gerektiini syledi. Cihat Yayc, Antalya-Gazze Koridorunun, Filistin ile Trkiyeyi denizden komu hline getireceini vurgulad."

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/g...-bozar-1004823

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

Adam iktidar olmu.
    Ald nemli kararlarn bazlar;

1- Kaptilasyonalrn kaldrlmas
    2- Ermenilerin srlmesi ve dou Gneydou Anadolu da trk ve mslman nfusunun kesin ounluk haline gelmesi.
    3- 1878 Berlin anlamasnda yer alan vilayet-i sitte kararlarn tanmamas. Anadolu'nun 3 te birine yabanc valiler atanp aznlklara geireceklerdi ynetimi.
    4- Karakol cemiyetini kurdurmas. Ap bakn milli mcadele iin ne demektir karakol cemiyeti.

Ben laflara inanmam. Adam gc ele geirince kimin lehine i yapm ona bakarm.

Siyonizme ve masonlara hizmet eden bir adamn Almanya'nn ortasnda kafasna sktrmazlar. Hadi skt bir manyak, o manya tm ahitlere ramen beraat ettirmezler. Hadi hakimin biri kafay yedi de sald...
    Dnyann herhangi bir yerinde, masonlua ve siyonizme hizmet etmi bir kiinin kafasn aya altna alm katilin heykelini diktirmezler.

https://haberglobal.com.tr/gundem/er...ygisizlik-4299

Lafla deil icraatla ...
    Bu dediginiz olaylar yasanmistir. Ancak bunlarin hicbiri kisinin mason olmadiginin bir kaniti degildir. Aksine mason oldugunu kanitlayan bilgiler mevcutken hatta kendi soyleminde de oldugu iddialari varken siz nasil mason olmadigina bu kadar kesin gozle bakiyorsunz. Bu bakis acinizla tatihteki neredeyse tum olaylari iki farkli acidan ele alabilirsiniz. Ve tum tarihi bilgiler bu bakis acisiyla supheli olmus olur. Ayrica Emanul karasu ve mithat pasa iliskisine de dikkatli bakmak lazim.

Sunu dedeydiniz kabul derdim. Evet adam mason ama ulke hayrina birseyler yapmaya calismis kendince . Ama hayir o adam mason degil demek garip bir yaklasim. Neyse ne diyelim bircok olayi , arkasindaki planlari kiyamet gununce gorececegiz anlasilan. O zamana kadar hep iki tarafli bilgi neredeyse her seyde olacak.
    Cunku birsey olumsuz olunca kesinlikle oyle olmadigina dair bircok farkli bir bilgi paylasiliyor. Yine tam tersi birsey olumlu olunca da , aslinda arka boyuttta olumsuz olduguna dair bilgiler dolasiyor.
    O yuzden tarihteki hicbir bilgi hatta gunumuzdeki hicbir bilgi %100 dogru veya yanlis degil. Herkes kendine gore bir yorumu seciyor.
    Konu emre6117 tarafndan (27.11.2023 Saat 17:02 ) deitirilmitir.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Atladk: Geen gn spanya (AB dnem bakan) ve Belika babakanlar Filistin'e destek veren, srail'i knayan aklamalar yaptlar. Refah snr kapsna gittiler. Ve srail tepki gsterdi.

Hatta Belika klim ve evre Bakan Hamas' savundu. Ve kadnn zerine gittiler.

Elli gn ve on be insan ldkten sonra dil deiiyor.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Bu dediginiz olaylar yasanmistir. Ancak bunlarin hicbiri kisinin mason olmadiginin bir kaniti degildir. Aksine mason oldugunu kanitlayan bilgiler mevcutken hatta kendi soyleminde de oldugu iddialari varken siz nasil mason olmadigina bu kadar kesin gozle bakiyorsunz. Bu bakis acinizla tatihteki neredeyse tum olaylari iki farkli acidan ele alabilirsiniz. Ve tum tarihi bilgiler bu bakis acisiyla supheli olmus olur. Ayrica Emanul karasu ve mithat pasa iliskisine de dikkatli bakmak lazim.

Sunu dedeydiniz kabul derdim. Evet adam mason ama ulke hayrina birseyler yapmaya calismis kendince . Ama hayir o adam mason degil demek garip bir yaklasim. Neyse ne diyelim bircok olayi , arkasindaki planlari kiyamet gununce gorececegiz anlasilan. O zamana kadar hep iki tarafli bilgi neredeyse her seyde olacak.
    Cunku birsey olumsuz olunca kesinlikle oyle olmadigina dair bircok farkli bir bilgi paylasiliyor. Yine tam tersi birsey olumlu olunca da , aslinda arka boyuttta olumsuz olduguna dair bilgiler dolasiyor.
    O yuzden tarihteki hicbir bilgi hatta gunumuzdeki hicbir bilgi %100 dogru veya yanlis degil. Herkes kendine gore bir yorumu seciyor.
    * II. Abdlhamit'in aabeyi V. Murad'n da mason olduu anlatlr. Koca Halife'nin masonluunun yannda, tebaannkinin laf m olur!

* II. Abdlhamit'in doktoru Atf Hseyin Bey'in tuttuu hatrat yaynlanmt. ou tarihi o hatralarn doruluu zerine hemfikirdi. Malumunuz, hatralar tartmaya aktr.

Sz konusu gnlklerde Abdlhamit Han, Enver iin gen, zeki ve alkan diye bahseder. Gzel ynettiini anlatr.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    38

* II. Abdlhamit'in aabeyi V. Murad'n da mason olduu anlatlr. Koca Halife'nin masonluunun yannda, tebaannkinin laf m olur!

* II. Abdlhamit'in doktoru Atf Hseyin Bey'in tuttuu hatrat yaynlanmt. ou tarihi o hatralarn doruluu zerine hemfikirdi. Malumunuz, hatralar tartmaya aktr.

Sz konusu gnlklerde Abdlhamit Han, Enver iin gen, zeki ve alkan diye bahseder. Gzel ynettiini anlatr.
    V.Murad da mason olabilir veya masonlara hizmet etmis olabilir. Enver pasayi daha iyi niyetli goruyorum ben de. Ama ayni seyleri diger pasa icin soyleyemem.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

"Avrupa'nn gemii, srail'in bugn" diye zetleyebileceim durumu Murat Bardak yazm:

https://m.haberturk.com/ozel-icerikl...den-yasatir-ki

DW kstland iin ynlendirilmi linki brakyorum. Steinmeier, Qatar'da karlanmam. Diplomatik ayp m yoksa tavr m?

https://www.msn.com/en-za/news/other...ac/ar-AA1kKa4I

jpositve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.04.2022
    Nereden
    Belika

En basta szde Filistin bamszl iin savaan Hamasin yapt byk sutu. Hayr sraile girmek giriyorsun da rastgele sokaktan gecen insanlara ate etmek ne demek. Bir ksmn da alp karmlar. Sonrasnda Israil de Gazzeyi nce havadan bombalad. Sonra da kara harekat yapt. Onlar da bir takm Filistinliyi rehin ald. Simdiler de rehine takas yaplyor. Filistin Kurtulu rgt bouna bu Hamasi Filistin hakinin temsilcisi olarak reddetmemi. Adamlarn hakikatten bildiin cihat terrist gibi birey.El kadar ocuklarn nnde silahla kutlama yapyorlar. sraildeki mzik festivalinde Alman dvme sanats Shani Louk adndaki turisti Israil askeri sanp nce ldryorlar sonra da yar plak ekilde kamyona koyuyorlar. Kadnn kafasnn k...ii konusunda internette haberler de var. nsan ne diyeceini bilemiyor. BM bu saldrlardan dolay Gazzeye artk para yardm yapmayacan syledi. nk gnderilen para ile beraber Hamas militanlar gidip sadan soldan silah alyor diye gr belirttiler.

Israile Hamas militanlarnn girmesini ok farkl ekilde deerlendiren insanlar oldu. Kimisi bunun srail adna ok byk gvenlik zaafiyeti olarak deerlendirirken kimisi de srail devleti tarafndan buna bilerek kastl olarak msaade edilmi diyor. Kimisi de Israil ile Suudi Arabistan ve dier Arap devletleri arasnda ticari anlama iin grmeler var. Bu Arap devletleri srail ile is yapmak iin Filistin meselesini halletmesini ne sryordu. Araplar ile Israilin ticaretini baltalamak isteyenler Hamas bu is iin yollad diyenler var. Hamas grubu eskiden beri Iran gdmnde olan bir topluluk. Bu olduka iyi bilinen birey. Ondan baka Netenyahu yu bu olaydan sorumlu tutan ok insan var. lber Ortayl ise Filistinliler Araplar Osmanly arkadan vurmann bedelini dyor demiti.

Israil iin de ayn eyler geerli. Bunlar da tam terrist devleti. Koca ehri kadn ocuk demeden bombalyorlar. Hastanelere bile bomba atyorlar. Kendilerine kar yaplan saldrya cevap olarak orantsz g uyguluyorlar. Bugnlerde de Gazzeyi bombalamaya devam ediyorlar. Dier dnya devletlerinin bar anlamas nerilerini srail dikkate almyor. srail devleti yllardr Filistin blgesine doru hem Gazze hem de Bat eria blgesine kendileri iin yeni yerleim yerleri ina edip Filistinlilerin yaam alann daha da daraltyorlar. srailin asl amac Filisitinlileri blgeden g ettirip ya gney ksmda lde yaamalarn veya Msrda toprak kiralayp orada yaamalarn Filistinlilere zorla kabul ettirmek. Gazze srail'e ait olmayan deniz kenarndaki tek ehir. Dolaysyla srail devleti ehrin tamamen kendi kontrol altnda olmasn istiyor.

Olaya srail i siyasetinden bakacak olursak 9 ay nce Mart 2023 de bizdeki bakanlk sisteminin biraz daha kats olan bir anayasa tasars Netanyahu meclisten geirmeye alnca srailde kyamet koptu. Halk sokaklara kp durumu protesto etti. Hatta srail hava kuvvetlerinden Netanyahu yu artk tamayacaklar ynnde aklama yapt. Bugnk srail Filistin savan artk Netanyahu son kozlarn oynuyor. Giden iktidarn yeniden anlandrmak iin son cabalar eklinde aklamalar yapp durumu bu ekilde deerlendiren insanlar da var. nk srail halk arasnda, 1967 Arap srail savandaki gibi ok sayda Filistinli ldrlp katliam yaplmasn destekleyen azmsanmayacak kadar birey mevcut.

Bizde de bu gre benzeyebilecek bir gr ise 7 Haziran 2015 seimlerinde Recep Tayyip Erdoan cumhurbakan olmas nedeniyle seimlere Ahmet Davutolu parti bakan ve babakan aday olarak girdi ve AK Parti seimlerde yeniden iktidar olmasn salayacak oyu alamamt. Bundan dolay dier partiler ile ve dier partiler de kendi arasnda koalisyon grmeleri yapm. Sonu kmaynca 1 kasm 2015 tarihinde yaplmak zere erken seim karar alnmt. te bu dnemde zm sreci projesi bitmi ve terr operasyonlar balamt. Hatta o dnem Trkiye'nin farkl illerinde insanlar HDP parti binalar yakyor ve parti binalarna eitli saldr giriimlerinde bulunuyorlard. Daha sonra da 16 Nisan 2017 de bakanlk sistemi referandumu yapld. Evet oyunun ounlukta kmasyla anayasadaki partisiz cumhurbakan ibaresi anayasadan km. 24 haziran 2018 de de yeni hkmet sistemiyle ilk seimler yaplmt. te 7 haziran seimlerinden sonra balayan terr operasyonlarn 1 kasm seimlerinden tr yada baka bir deyile 7 haziran seimlerinde istenilen oy oranna ulalamamasna balayan o dnem iin pek ok insan vard. Sosyal medyada orda burda bu tip insanlarn yorumunu pek ok yerde grmtk.

Gazzenin tek snr kaps olan Refah snr kapsndan Msr Filistinlilerin gemesine izin vermiyor veya ok snrl sayda Filistinlinin gemesine izin veriyor. Oysaki Sudan i savanda Msr'n byle bir tutumu olmamt. Bunu Muhammed Mursi'ye darbe yapan Abdlfettah es-Sisi nin srail yanl olmasyla badatran var.

Son olarak her zaman olduu gibi burada da krizi frsata evirmeye alan bir takm insanlar kt piyasaya. Anlatlanlara gre kullandmz banka ve kredi kartlar yani Master card ve Visa kartlarda elde edilen gelirin bir ksm srail devletine gidiyormu. Troy kart diye bir kart km ve onlarn bu ekilde bir ekilde almalar yokmu. Millet birbirinden kartn Troy karta evirmesini istemeye balad. Oysaki bu Troy kart 2015 den beri olan birey ve bu savaa kadar hibir zaman onlardan Filistin ile alakal hibir ey duymadk. Ve bundan da baka Troy kartn yurtd orta Diners Club'in sahibi olan Citi Group Hamas'n sraile olan saldrsna tepki gsterip srail'e 1 milyar dolar yardm gnderdi.

https://twitter.com/xhchdhx

https://www.facebook.com/story.php/?...53419766831929

https://www.instagram.com/p/Cyd3-BzNnGP/?img_index=1

https://tr.wikipedia.org/wiki/2023_H...4%B1%20duyurdu.

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

unu da atlamamak lazm: Nasl ki (Sizin ifadenizle) bizde srail yanls olduklarn belirtmeye cesaret edilemiyorsa, Avrupa'da da (ABD deil) srail/Yahudi kart konumlanmak kolay deildir. Trkiye geen haftay sama bir 40%+1 tartmas ve bir partinin i ilerinin gndemi igal etmesiyle geirdi. Erdoan'n Almanya ziyareti atland. Mesela holokost meselesi... Beklentinizi sorarken bunu kastettim. Bu baskya ramen Fransa'da, Portekiz'de, ngiltere'de (Burada daha ok gmen) kalemlerin ar srail eletirileri var. Trkiye'deki kakofoniden duyulmuyor olabilir.

Atlamm: Rus takmlarnn men edilmesine karn srail takmlarnn uluslarars mcadelelere devam etmesi... Adil olmayan bir yaklam, doru. Sebebi yukarda bahsettiim zere Avrupa'nn gemiten gelen srail mahcubiyeti. Atacaklar admn, holokost ile ilikilendirilmesinden, Neo-Nazi armlar yaplmasndan korkan (Veya ekinen) yerleik muhafazakar bir anlay bu. Tam da sve, Avusturya veya Hollanda'da slam kart akm aleni bir hl almken... Bat veya zelde Avrupa, yekpare deildi. Aydnlanma sonras dnemde kapitalin ilk paylam gerekleti. Yeni paylam mcadelesinin daha sert gemeyeceinin garantisi yok. Baknz, Brexit! Akas 7 Ekim sonrasnda onlarn ne diyeceini (imdilik) nemseyen de yok gibi...
    Bu holokost konusu da politik-psikolojinin ilgin bir rnei olmaya devam ediyor.

Prof. Dr. lter Turan bugn tam da bahsettiim noktay yazm:

Baz Avrupa lkeleri, ne olursa olsun sraili koulsuz desteklemektedirler. Bunlar arasnda en ok dikkati eken, srailin kendini savunma hakk olduunu beyan eden ve bu lkenin varlna kast eden Hamas tehlikesini gidermek iin uygun grd her eylemi yapmaa hakk olduunu savunan Almanyadr. Alman hkmeti srail yanda tutumunda kesin kararldr; srail kuvvetlerinin kabul edilmesi mmkn olmayan eylemleri karsnda bile tutumunu deitirmemitir. Bu tutumun nedeni nedir? Daha nceki yazlarmzda Almanlarn holokost konusundaki hafzalarnn diri olduunu, Musevilere kar sululuk duyduklarn, bu nedenle sraili eletirmeyi anti-semitizm olarak deerlendirdiklerini tahmin ettiimizi ifade etmitik. Gelitirdikleri zm ise basitti: srail ne yaparsa yapsn, onu eletirme; holokostun dourduu vicdan azabndan kurtulmak iin de sraile yaranmaya altklarna iaret etmitik. Bylece, srail Almanlarn her zaman kendilerini destekleyeceini biliyor; Almanya ABnin de gl bir yesi olduundan, dier baz yelerin de desteini salayacana gveniyor. Ayrca, Almanyann tutumu nedeniyle ABnin de hibir zaman sraili kesinlikle karsna alan bir tavr benimsemeyeceine inanyor ki, halihazrdaki srail ynetiminin bunu bulunmaz bir nimet olarak grd sylenebilir.

Almanlarn holokosttan duyduklar sululuu daha kapsaml insancl bir felsefeye dntrememi olmalar; rnein ok sayda insann tarihi mekanlarndan edilmesine veya terrle mcadele kisvesi altnda sivillerin bombalanmas ve ldrlmesine kar kmamalar zcdr. Daha genel olarak, sraili destekleyerek gnahlarndan arnmak yerine Almanlarn Musevilere yaptklarn, srail dahil kimsenin bakalarna yapmamasn savunmalar beklenebilirdi. Almanlar sraili koulsuz desteklemelerinin Musevilere yaptklarndan znt duyduklarn kantladn sanyorlarsa yanlyorlar. Tutumlar ya ynetimin nazizmin yeniden hortlamasndan korktuu, ya da gemite Musevilere yaptklarn imdi de bakalarna yapabileceklerini gsterdii biiminde yorumlanabiliyor. uras muhakkak ki, holokost Almanlarn bugn yorumladklarndan insanla daha iyi hizmet edecek bir kalp iinde yorumlanabilir. Baz Alman dnrlerin mevcut durumu aarak, lkelerinin ne yaptn yeniden deerlendirmesi gerekiyor.
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...labilir/718686

Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    20.08.2009
    Nereden
    stanbul

Son dnemde Dahlan adl kiiye ska rastlyorum. Bugn de Abbas sonras Filistin liderlii iin adaylar arasnda okudum.

https://worldcrunch.com/focus-israel...ne#toggle-gdpr

Karanlk bir tipe benziyor. BAE ile aras iyiymi, sonra hakknda yakalama karar km. Yugoslav corafyasnda aktif. Mossad Bakan'yla fotoraflar var. Altndan ne kacan merak ediyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)