Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 137 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsrail - Filistin Savaşı

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef sizin bu zihniyetiniz yüzünden 25-30 yaşındaki suriyeliler gelip 8-10 çocuk yapıp hızlıca ürerken bizim üniversite gençlerimiz işssizlikten intihar ediyor....

Suriyede binlerce askerimiz var orayı ne güzel kurtardık değil mi?

Ne kadar alt sınıf insanı varsa bize gagaladılar kendileri ise plajda eğleniyorlar....

Benim askerim orada şehit olurken onlar burada çocuk yapıyor....

Hastanelerde sıra bulunamıyor onlardan dolayı. Antepte , Hatayda kadın doğumcular yüzlerce doğum yaptırıyor çoğu Suriyeli...

Türklük deli gibi her yere girip çıkmak değil. Akıl var mantık var...

Fetret devrinde Çelebi Mehmet Avrupaya akın yapmadı ilk kendi sınırlrımızı güvenceye aldı

Biraz tarih okuyun lütfen...
    Tarih okuyayım?

Kardeşim senin bahsettiğin dönem I.Mehmed’den ibaret değil. Edirne’de Süleyman Çelebi var, Balıkesir tarafında İsa Çelebi var, Rumeli’nde Musa Çelebi var cahil cahil konuşma.

Türklük; Türk-İslam davasıdır başka bir tanımı yoktur. Bunun için de gereken neyse bu devlet yapmaktan imtina etmez. Bu kodlarımıza işlenmiştir.

Kızıl elma dediğin şeyin anlamına önce vâkıf ol sonra da 400 yıl yönettiğimiz topraklarımızda her türlü söz hakkımız olduğunu-olacağını kabullen.

Daha 5 yıllık tarihi anlamayan adama ne anlatsak boş ne işimiz var suriye’de yav.
    Konu Onur Akyüz tarafından (26.10.2023 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarih okuyayım?

Kardeşim senin bahsettiğin dönem I.Mehmed’den ibaret değil. Edirne’de Süleyman Çelebi var, Balıkesir tarafında İsa Çelebi var, Rumeli’nde Musa Çelebi var cahil cahil konuşma.

Türklük; Türk-İslam davasıdır başka bir tanımı yoktur. Bunun için de gereken neyse bu devlet yapmaktan imtina etmez. Bu kodlarımıza işlenmiştir.

Kızıl elma dediğin şeyin anlamına önce vâkıf ol sonra da 400 yıl yönettiğimiz topraklarımızda her türlü söz hakkımız olduğunu-olacağını kabullen.

Daha 5 yıllık tarihi anlamayan adama ne anlatsak boş ne işimiz var suriye’de yav.
    Tartışmanızı balla böleyim.

"Türklük; Türk-İslam davasıdır başka bir tanımı yoktur."

Koca Mete, kendinden asırlar sonra gelen İslam'a dahil olamadığı için Türk değil mi yani? Kültigin'e ne diyeceğiz? Tarihin bize bahşettiği kendi mirasımızı red mi edelim?

Böyle anlamsız, keskin tanımlamalara gerek yok. Dersen ki; "Türk devletleri, kutlu hükümdarları vasıtasıyla Hadımü'l Haremeyn'dir. İslam sancağını Türk hariç şerefle ileri taşıyacak bir müslüman topluluk yoktur."... Bunu anlarım.

Filistin konusu pek tabii millî, ümmî ve insanî açıdan ilgimizi gerektirir. Ancak reelpolitiği ıskalamayın. 56' Süveyş, 67' Altı Gün Savaşı ve 73' Savaşı'na göz atın lütfen. 67 Savaşı'nın Türkiye ve/veya Türklük'le ilgisi nedir mesela? Biz o savaşın neresindeydik daha doğrusu? Peki niçin bugün herkes 67 sınırlarına dönmeyi talep ediyor?

İsrail'in bir günde imha ettiğı Mısır uçağı sayısı, İsrail'in savaş boyunca kaybettiği asker sayısından fazlaydı. Ve bu savaşı Mısır, Suriye ve Ürdün Kralı Hüseyin kışkırtmıştı. Ama kaybettiler. İsrail Sina'yı bile almıştı Mısır'dan. Sonra o dönem Birleşmiş Milletler meşhur 242. Sayılı kararı açıkladı.

Şimdi bu acı gerçekleri okumadan, değerlendirmeden slogan mı atalım?

Bugün şartlar değişmiştir tabii. Ankara sahada olur, masada olur. Nasıl olacağı tartışılır. Zaten doğal koşullar onu çağrıyor. Yirmi gündür (Türkiye hariç) devlet orduları veya hükümet yaptırımları yerine Hizbullah saldırısı bekliyorsa Arap alemi... Evet, Türkiye hariç gerisinin bir bok olmadığı ayyuka çıkmıştır. İşte bahsettiğim değişen şartlara (Kuşak-Yol, IMEC gibi ticaret yolları kampları mesela) göre, sonuç alacak şekilde hareket etmek lazım. Yoksa "saldır - sonra karşı saldırı gelsin - kaybet - sızlan" döngüsüne gireriz. Bu kimseye bir şey kazandırmaz.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halkımızın eylemleri ile söylemleri çok farklıdır...

Röportaj yapılıyor " Filistin için ölürüm , şehit olurum seve seve diyor " adamlar .

" Araba var " git diyorlar " evde hastam var , izin almadım , müsait değilim" gibi cevaplar geliyor...

Ölelim ama biz ölmeyelim başkalarının çocukları ölsün biz edebiyatını yapalım ne güzel değil mi ?

askerden geldikten sonra 10 yıl ağzıma kola koymadım. hem boykot hem sağlık için. Ekonomi konularına ilgili olduğum için kola firmalarının bilançolarını inceliyorum. Güya boykot yapıyorlar filan ama Satışları sürekli artıyorş Karları ve piyasa değerleride öyle....

Yani sokağa kola döken adam gidiyor evinde kola içiyor ( hayatımda duyduğum en aptal boykot yönetim bu adamların kolasına para verip alıp sokağa dökmek yani) herkes içiyor. ama laf kalabalığına geldimi herkes boykot ediyor herkes filistin için kağıt üzerinde ölüyor.

Türkler İslamiyete büyük hizmetlerde bulundu ama alemin safıda biz değiliz. Abbasiler Avasım Devleti vermişlerdi Türklere. Türkler ile Bizans arasında tampon bölge idi. Yani biz savşıyorduk Abbasiler güven içinde topraklarında yaşıyor zenginleşiyordu...

Tüm İslam devletleri birlik olursa zaten ne İsrail kalır ne de Abd... Bir ekonomik boykotla bile canlarına okunur.

Ama savaşta tek başına ortaya atılıp kendini kurban etmenin anlamıda yok mantığıda yok...

Cocuklara masumlara acıyorum amma son 200 yılda çoğunlukla bize sürekli düşmanlık eden Arapların peşinede Mehmetçiğimin canlarını heba edemem kimse kusura bakmasın

Yahu daha düne kadar Türk Kahvesini bile nefretle yere döküyordu bunlar. içinde Türk adı var diye....

Tekrar söylüyorum Mehmetçiğin görevi önce ülkesini korumaktır. İslamıda korur ama Arapları değil İslam'ı...

Biraz tarih okuyun 1. Dünya Savaşında bize nasıl ihanet ettiklerini çekirge dahi yemek zorunda kalan Osmanlı askerlerine nasıl arkadan saldırıp bağırsaklarına kadar deşerek öldürdüklerini okuyun...

Medine 'de Çöl Aslanı Fahrettin Paşayı okuyun

Arap İsyanını okuyun.

Peygamber Efendimize saygım sevgim sonsuz. Onun Yaradanına kurban olayım. Lakin bırakın bu Arap seviciliğini artık biraz Türk olun... Bize ihanet edenleri unutmayın.... Körü körü peşlerinde koşmayın

Düşersek ilk tekmeyi Araplar vurur bize bunuda unutmayın
    Konu Faik Yılmaz tarafından (27.10.2023 Saat 08:08 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartışmanızı balla böleyim.

"Türklük; Türk-İslam davasıdır başka bir tanımı yoktur."

Koca Mete, kendinden asırlar sonra gelen İslam'a dahil olamadığı için Türk değil mi yani? Kültigin'e ne diyeceğiz? Tarihin bize bahşettiği kendi mirasımızı red mi edelim?

Böyle anlamsız, keskin tanımlamalara gerek yok. Dersen ki; "Türk devletleri, kutlu hükümdarları vasıtasıyla Hadımü'l Haremeyn'dir. İslam sancağını Türk hariç şerefle ileri taşıyacak bir müslüman topluluk yoktur."... Bunu anlarım.

Filistin konusu pek tabii millî, ümmî ve insanî açıdan ilgimizi gerektirir. Ancak reelpolitiği ıskalamayın. 56' Süveyş, 67' Altı Gün Savaşı ve 73' Savaşı'na göz atın lütfen. 67 Savaşı'nın Türkiye ve/veya Türklük'le ilgisi nedir mesela? Biz o savaşın neresindeydik daha doğrusu? Peki niçin bugün herkes 67 sınırlarına dönmeyi talep ediyor?

İsrail'in bir günde imha ettiğı Mısır uçağı sayısı, İsrail'in savaş boyunca kaybettiği asker sayısından fazlaydı. Ve bu savaşı Mısır, Suriye ve Ürdün Kralı Hüseyin kışkırtmıştı. Ama kaybettiler. İsrail Sina'yı bile almıştı Mısır'dan. Sonra o dönem Birleşmiş Milletler meşhur 242. Sayılı kararı açıkladı.

Şimdi bu acı gerçekleri okumadan, değerlendirmeden slogan mı atalım?

Bugün şartlar değişmiştir tabii. Ankara sahada olur, masada olur. Nasıl olacağı tartışılır. Zaten doğal koşullar onu çağrıyor. Yirmi gündür (Türkiye hariç) devlet orduları veya hükümet yaptırımları yerine Hizbullah saldırısı bekliyorsa Arap alemi... Evet, Türkiye hariç gerisinin bir bok olmadığı ayyuka çıkmıştır. İşte bahsettiğim değişen şartlara (Kuşak-Yol, IMEC gibi ticaret yolları kampları mesela) göre, sonuç alacak şekilde hareket etmek lazım. Yoksa "saldır - sonra karşı saldırı gelsin - kaybet - sızlan" döngüsüne gireriz. Bu kimseye bir şey kazandırmaz.
    Sevgili Oğuz benim Türklük tanımım Türk-İslâmdır. Tabi ki öncesini reddetmek söz konusu olamaz.

Tarihimiz bize misyonumuzu yüklemiş aksini düşünmem imkansız.

Zaman da bunu böyle gösterecektir. Bahsettiğim şeylere slogan vs demek son derece üzücü ben böyle konuşanların bizi ve milletimizi-tarihimizi anlamadığını düşünüyorum.

Osmanlı benim özel ilgi alanım tüm kütüphanem osmanlı tarihidir. Osmanlı’yı anlayan bir kişi şu an konuya tek bir açıdan bakabilir.

Zamanında müdahale edebileceğimiz ama basiretsizlik sonucu müdahale etmediğimiz bu coğrafyada neleri değiştirebilirdik bu mantıkla bakabilsek doğruyu daha net görürdük.

Bu bahsettiğin olaylara müdahil olmadığımız için bu coğrafya bu halde zaten. Bizi bir kabuğa sıkıştırmışlar büyüklüğümüzün farkında olamıyoruz.

Selamlar…
    Konu Onur Akyüz tarafından (27.10.2023 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Oğuz benim Türklük tanımım Türk-İslâmdır. Tabi ki öncesini reddetmek söz konusu olamaz.

Zaman da bunu böyle gösterecektir. Bahsettiğim şeylere slogan vs demek son derece üzücü ben böyle konuşanların bizi ve milletimizi-tarihimizi anlamadığını düşünüyorum.

Osmanlı benim özel ilgi alanım tüm kütüphanem osmanlı tarihidir. Osmanlı’yı anlayan bir kişi şu an konuya tek bir açıdan bakabilir.

Zamanında müdahale edebileceğimiz ama basiretsizlik sonucu müdahale etmediğimiz bu coğrafyada neleri değiştirebilirdik bu mantıkla bakabilsek doğruyu daha net görürdük.

Bu bahsettiğin olaylara müdahil olmadığımız için bu coğrafya bu halde zaten. Bizi bir kabuğa sıkıştırmışlar büyüklüğümüzün farkında olamıyoruz.

Selamlar…
    Ve aleykum selam...

Öncelikle şu yanlış anlaşılmayı düzelteyim. "Slogan" lafzının geçtiği bölüm yazdıklarınıza karşı değildi. Yazdıklarınızı değersizleştirmedim. "Gücü bilgiden alalım, geçmişte olanları ve bugünü iyi okuyalım, ona göre hareket edelim" diyorum. Başta kendimi o şekilde motive ediyorum. Yirmi yıl önce Karabağ için Taksim'de yürüyordum. Baktım benim yürümemle, bağırmamla olmuyor; Ermeniler saldırdıkça şehit veriyoruz. Yöntemi değiştirdim (Yürüyen yine yürüsün, slogan atan yine atsın...)

"Kahrolsun İsrail!"
    Tamam, kahrolsun da... 1967'de de bu slogan atıldı ama İsrail topraklarını 8000 mil kareden üç katına çıkardı (Kaynağımı birazdan eklerim, yoldayım). 1967 öncesi - sonrası haritalara Google'dan ulaşabilirsiniz.

* https://www.amazon.com/Confrontation.../dp/0812904540

(Yazar Walter Laqueur yanlış bilmiyorsam Avrupa Yahudisi. Veriyi de kontrol ettim, 26475 mil kareye, yani üç kattan fazlasına çıkmış toprakları.)

İnşallah bu noktada anlaşmışızdır, kırmak veya polemiğe sebep olmak istememiştim. Muhabbetinizi balla kesmiştim

Diğer konu, yani ilk itirazıma gelirsek. Önceki mesajınızda kesin bir tanımlama yapmıştınız. Şimdi "Benim tanımım" dediniz. His ve inanışlara elbette karışılmaz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.10.2023 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Bursa

Röportaj yapılıyor " Filistin için ölürüm , şehit olurum seve seve diyor " adamlar .

" Araba var " git diyorlar " evde hastam var , izin almadım , müsait değilim" gibi cevaplar geliyor...

Ölelim ama biz ölmeyelim başkalarının çocukları ölsün biz edebiyatını yapalım ne güzel değil mi ?

askerden geldikten sonra 10 yıl ağzıma kola koymadım. hem boykot hem sağlık için. Ekonomi konularına ilgili olduğum için kola firmalarının bilançolarını inceliyorum. Güya boykot yapıyorlar filan ama Satışları sürekli artıyorş Karları ve piyasa değerleride öyle....

Yani sokağa kola döken adam gidiyor evinde kola içiyor ( hayatımda duyduğum en aptal boykot yönetim bu adamların kolasına para verip alıp sokağa dökmek yani) herkes içiyor. ama laf kalabalığına geldimi herkes boykot ediyor herkes filistin için kağıt üzerinde ölüyor.

Türkler İslamiyete büyük hizmetlerde bulundu ama alemin safıda biz değiliz. Abbasiler Avasım Devleti vermişlerdi Türklere. Türkler ile Bizans arasında tampon bölge idi. Yani biz savşıyorduk Abbasiler güven içinde topraklarında yaşıyor zenginleşiyordu...

Tüm İslam devletleri birlik olursa zaten ne İsrail kalır ne de Abd... Bir ekonomik boykotla bile canlarına okunur.

Ama savaşta tek başına ortaya atılıp kendini kurban etmenin anlamıda yok mantığıda yok...

Cocuklara masumlara acıyorum amma son 200 yılda çoğunlukla bize sürekli düşmanlık eden Arapların peşinede Mehmetçiğimin canlarını heba edemem kimse kusura bakmasın

Yahu daha düne kadar Türk Kahvesini bile nefretle yere döküyordu bunlar. içinde Türk adı var diye....

Tekrar söylüyorum Mehmetçiğin görevi önce ülkesini korumaktır. İslamıda korur ama Arapları değil İslam'ı...

Biraz tarih okuyun 1. Dünya Savaşında bize nasıl ihanet ettiklerini çekirge dahi yemek zorunda kalan Osmanlı askerlerine nasıl arkadan saldırıp bağırsaklarına kadar deşerek öldürdüklerini okuyun...

Arap İsyanını okuyun.

Peygamber Efendimize saygım sevgim sonsuz. Onun Yaradanına kurban olayım. Lakin bırakın bu Arap seviciliğini artık biraz Türk olun... Bize ihanet edenleri unutmayın.... Körü körü peşlerinde koşmayın

Herkes kendinden sorumludur. Ben kendi adima 15 yildir coco cola icmiyorum. Hem sagliga zararli hem de israil mali oldugu icin.
    Ropartajlarda kiviran da olabilir , bu iste gercekten samimi olanlar da olabilir. Herkesi ayni kefeye neden koyuyoruz ki.
    Bir de bu araplar oyle boyle laflari yordu artik. Sıkılmadiniz mi bu ırkçılıktan,hem sene olmus artik 2023 artik baydi bu irkcilik. Ayni zamanda islam dininin ırkçılıga bakışı da ortada.
    Ayrica peygamberimiz de onun ashabinin yani sahabelerin de cogu Arap asilli. Sevmediginiz araplar sozu peygamberimiz ve sahabiler icin de gecerli mi.
    Yani bu sozler islamiyet acisindan cok tehlikeli sozler. Insanin ciddi sekilde imanina zarar verebilir ( tabi bu konuyu din konusunda daha derin bilgilere sahip olanlarla da konusmak lazim).
    Bu sebeple artik ezberlerimizden sıyrilalim. O ezberlerin ne kadar tehlikeli yerlere ciktiginin farkina varalim.
    Ha bilemem dersiniz ki ben islam dinine mensup degilim o zaman tamam derim. Ya da sene 2023 olsa ne olacak ırkçılıgin cok guzel bir sey olduguna da iman etmis olabilirsiniz.
    Bu arada yanlis anlasilmasin kendi bildigime gore ben de Turkum. Bir 500 yil oncesine kadar arastirabilmistik. Ama bu konuda DNA testi yaptirmadim,aslinda hangi ırka aitim diye.
    Ama bir insanin kendisinin secmedigi bir şey,onu nasil farkli ya da üstün hale getirebilir ya da daha kötü hale sokabilir . Bir alman,ingiliz, israil,fransiz icin de birebir ayni dediklerim.
    Kendi adima oncelikle muslumanim. Ayni zamanda kendi bildigime gore Türküm ( dna testim yok hatirlatayim). Tarihte islam adina Tûrklerin cok fazla hizmeti oldugu icin de Türk olmakla gurur duyuyorum. Ama bu kadar daha fazlasi degil.
    Yani demek isediigm yazdiklarinizdan araplari sevmediginizi cok net ifade ediyorsuniz. Hangi yillardaki araplar veya hangi araplar bu konulari neye gore zihninizde kodluyorsunuz.
    Bu arada sozum sadece sise degil. Sizle ayni dogrultuda cumleleri bircok insandan duyuyor ve okuyoruz. Ama sorsak musluman bu kisiler. Gercekten islamiyet hakkinda bilgi konusunda çok ciddi eksikler var.
    Bur musluman ben araplari sevmiyorum diyebilir mi ya. Bu nasil bir kafa yapisi. Bu hangi seviye ırkçılıktır.. ayni sekilde bir insan ben almanlari sevmiyorum da diyemez, bu cok geri kalmis bir fikirdir.
    Ozetle dinimizi birazcık olsun öğrenelim. Surada yasayacagimiz seneler kısıtlı.
    Konu emre6117 tarafından (27.10.2023 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı emre6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes kendinden sorumludur. Ben kendi adima 15 yildir coco cola icmiyorum. Hem sagliga zararli hem de israil mali oldugu icin.
    Ropartajlarda kiviran da olabilir , bu iste gercekten samimi olanlar da olabilir. Herkesi ayni kefeye neden koyuyoruz ki.
    Bir de bu araplar oyle boyle laflari yordu artik. Sıkılmadiniz mi bu ırkçılıktan,hem sene olmus artik 2023 artik baydi bu irkcilik. Ayni zamanda islam dininin ırkçılıga bakışı da ortada.
    Ayrica peygamberimiz de onun ashabinin yani sahabelerin de cogu Arap asilli. Sevmediginiz araplar sozu peygamberimiz ve sahabiler icin de gecerli mi.
    Yani bu sozler islamiyet acisindan cok tehlikeli sozler. Insanin ciddi sekilde imanina zarar verebilir ( tabi bu konuyu din konusunda daha derin bilgilere sahip olanlarla da konusmak lazim).
    Bu sebeple artik ezberlerimizden sıyrilalim. O ezberlerin ne kadar tehlikeli yerlere ciktiginin farkina varalim.
    Ha bilemem dersiniz ki ben islam dinine mensup degilim o zaman tamam derim. Ya da sene 2023 olsa ne olacak ırkçılıgin cok guzel bir sey olduguna da iman etmis olabilirsiniz.
    Bu arada yanlis anlasilmasin kendi bildigime gore ben de Turkum. Bir 500 yil oncesine kadar arastirabilmistik. Ama bu konuda DNA testi yaptirmadim,aslinda hangi ırka aitim diye.
    Ama bir insanin kendisinin secmedigi bir şey,onu nasil farkli ya da üstün hale getirebilir ya da daha kötü hale sokabilir . Bir alman,ingiliz, israil,fransiz icin de birebir ayni dediklerim.
    Kendi adima oncelikle muslumanim. Ayni zamanda kendi bildigime gore Türküm ( dna testim yok hatirlatayim). Tarihte islam adina Tûrklerin cok fazla hizmeti oldugu icin de Türk olmakla gurur duyuyorum. Ama bu kadar daha fazlasi degil.
    Yani demek isediigm yazdiklarinizdan araplari sevmediginizi cok net ifade ediyorsuniz. Hangi yillardaki araplar veya hangi araplar bu konulari neye gore zihninizde kodluyorsunuz.
    Bu arada sozum sadece sise degil. Sizle ayni dogrultuda cumleleri bircok insandan duyuyor ve okuyoruz. Ama sorsak musluman bu kisiler. Gercekten islamiyet hakkinda bilgi konusunda çok ciddi eksikler var.
    Bur musluman ben araplari sevmiyorum diyebilir mi ya. Bu nasil bir kafa yapisi. Bu hangi seviye ırkçılıktır.. ayni sekilde bir insan ben almanlari sevmiyorum da diyemez, bu cok geri kalmis bir fikirdir.
    Ozetle dinimizi birazcık olsun öğrenelim. Surada yasayacagimiz seneler kısıtlı.
    Bu arada ırkçılık ile islamiyet arasindaki baglantiyi arastiranlar googledan da bakabilirler. Bir musluman olarak ırkciligi savunan veya ben araplari veya baska bir milleti sevmiyorum diyenlerin sozlerinin islami acidan ne kadar tehlikeli oldugunu arastirmalarini oneririm.
    Ayet olarak hucurat suresi ilk ayetleri bu konularla ilgilim yine ırkciligi lanetleyen epey bir hadis var.
    Herkesin bu konularda daha dikkatli konusmasini tavsiye ediyorum. Tabi once bu konulari biraz arastirsanlar kuran,hadis ışıginda.
    Buraya ayet ve hadisleri atmiyorum. Merek eden bircok kaynaktan bu konu ile ilgili bilgi sahibi olabilir.
    Bir muslumana bazı sozler yakismiyor.
    Bu arda araplar bizi arkadan vurduysa veya bizi sevmiyorsa bu hatayi yapanlari baglar. Biz muslumaniz diyorsak kuran ve peygamberimiz bize neyi emrettiyse oyle yasamak zorundayiz. Oyle bize ezberlettirilen soylemler imanimiza zarar verebilir.

Nereden
    Bursa

Selamlar…
    Bir kişi eger ben muslumanim diyorsa kurana ve peyambere gore;
    Arap veya israilli veya fransiz kimligi farketmeksizin biri eger muslumansa benim kardeşimdir. Eger Türk ama farkli bir dine mensupsa benim kardesim degildir.
    Ben muslumanim diyorsak Allahin emrettigi budur.
    Ama bu unutturuldu yerini ırkçılık aldı,sözde muslumanlik aldı.
    Bunun dinde boyle olmadigini iddia eden varsa oturup konusalim. Biz mi dini epey yanlis anliyoruz yoksa sizler mi.
    Bu yanilgidan, bu dustugumuz islam disi dussunceden cikalim.
    Yine diyorum eger araplar bizi arkadan vurduysa onun vebalini onlar odeyeveklerdir. Biz de ayni din dışı yaklasimi yaparsak biz de vebalini oderiz,ahirette.

Nereden
    İstanbul

Arap İsyanını okuyun.

Ya bunlar nasıl kelâmlar ben şimdi buraya özellikle katledilen çocukların fotoğraflarını koymak istemiyorum ya bu görüntüleri bir ‘insan’ her şeyden önce nasıl kabul edebilir?

Ya geçtim müslümanlığı filan bir insan bunları kabul edemez inanamıyorum bu nasıl bir ırkçılık seviyesidir? Ve tamamen klişe şeyler bu söylediklerin ve tavsiye veriyorsun şunu okuyun bunu okuyun diye inanamıyorum ya buradan otobüse binip Gazze’ye gidilebileceğini düşünen bir kişi akıl veriyor millete böyle bir görüş olur mu? Gazze’nin konumunu biliyor musun?

Sosyal medyada iki izlenme için yapılan embesilce röportajları mı dikkate alalım akıldan mantıktan yoksun düşünceleri mi takip edelim? Ya arap sevici diyorsun sen kimsin de böyle laflar ediyorsun biraz Türk olun filan diyorsun ya bu nasıl bir şey?

Ben müslümanım ve müslümanlar benim kardeşimdir. Mazlumlar katledilirken, müslümanlar katledilirken buna kayıtsız kalan nasıl bir müslüman olabilir? Gerçekten bu düşüncede biri de madem sen Türk olun diyebiliyorsun ben de sana müslüman ol biraz diyorum.

Aç oku cemal paşa’yı neler yapmış oralarda, ittihat-terakki nedir onu öğren, millete akıl vermeyi bırak da önce kendin konuya hakim ol. Fetret devri’ni I.Mehmed’den ibaret sanan ezbere tarih bilgileriyle, klişelerle konuşan birine diyecek bir şey yok.

Türk olun diyor, benim millet-milliyet inancım ve bilincim esnekliğe gelmeyecek derecede sağlam sen kendini kontrol et diyeceğim ama bu yaşta bunları söyleyen biri için umut yoktur.

Ben Türk-İslâm’ım bu konuda ayrı düşünenlerle yolum aynı değil. Yine bir âyetle dinimin bana bir emrini hatırlatayım;

”Şüphesiz ki Allah adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder; çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.”

Bu ayeti de milliyetçilik bilincimi anlatmak için örnek verdim benim düstûrum da budur. Akrabayı koru derken burada da milliyetçiliği bulabiliyorsun. Akrabam da Türk olduğuna göre herkes kendi akrabasını koruyup gözetirse bu çember genişleyerek tüm müslümanların birbirini korumuş olacağını anlayabiliyorsun.

Irkçılık ayrı milliyetçilik ayrı bir şey ve ırkçılık net bir hastalıktır insanlığa ve müslümanlığa aykırı berbat bir hastalık.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    İstanbul

Kara harekatı başladı maalesef. Dünya ile tüm bağlantı kesildi şu an soykırım tam anlamıyla başladı.

Tarih bunları yazacak batı denen aşağılık-katil-sapkın medeniyetin desteklediği siyonist pislikler katliam yapıyor.

Rabbim yardımcıları olsun çaresizce izliyoruz maalesef bu derece azgınlık inşallah bu medeniyetlerin ve siyonist pisliklerin yıkımının başlangıcı olacaktır.

IMG_6813.jpeg
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Bursa

Kara harekatı başladı maalesef. Dünya ile tüm bağlantı kesildi şu an soykırım tam anlamıyla başladı.

Tarih bunları yazacak batı denen aşağılık-katil-sapkın medeniyetin desteklediği siyonist pislikler katliam yapıyor.

Rabbim yardımcıları olsun çaresizce izliyoruz maalesef bu derece azgınlık inşallah bu medeniyetlerin ve siyonist pisliklerin yıkımının başlangıcı olacaktır.

IMG_6813.jpeg
    Dunya cok buyuk bir sinavdan geciyor yine.
    Batinin ve abdnin 200 yildir olusturdugu sozde insani kavramlarin aslinda kocaman bir yalan oldugu,batinin hicbir zaman insani ve medeni olmadigi yuzumuze cok net olarak vuruyor.
    Ama bazisi batiya o kadar aşık ki toz konduramiyor.
    Ama en uzucu olan muslumanlar olarak sadece izliyoruz. En fazla kıniyoruz. Kendi adima Allah beni affetsin diyorum.
    Bu konuda cok zor bir hesap olacagini dusunuyorum. Allah kiyamet gunu kardeslerin, bebekler, cocuklar, kadinlar,yaslilar goz gore gore vahsice katledilirken ne yaptiniz diye soracak.
    Verebilecegim tek cevap az bir maddi yardim, uzuntu,gözyasi. Baska da bir sey yapmadim olacak malesef.
    Kopsun artįk kiyamet. Cunku terorist bati tum muslumanlar olmeden durmayacak. Bugun icin hedefleri israil. Yarinki hedefler de belli zaten.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

https://twitter.com/UN_News_Centre/s...92371906839005

Genel Kurul, acil ve sürekli "insanî ateşkes" çağrısı yapan Gazze kararını kabul etti.

Biraz daha bekleselerdi.

Nereden
    İstanbul

Alıntı emre6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunya cok buyuk bir sinavdan geciyor yine.
    Batinin ve abdnin 200 yildir olusturdugu sozde insani kavramlarin aslinda kocaman bir yalan oldugu,batinin hicbir zaman insani ve medeni olmadigi yuzumuze cok net olarak vuruyor.
    Ama bazisi batiya o kadar aşık ki toz konduramiyor.
    Ama en uzucu olan muslumanlar olarak sadece izliyoruz. En fazla kıniyoruz. Kendi adima Allah beni affetsin diyorum.
    Bu konuda cok zor bir hesap olacagini dusunuyorum. Allah kiyamet gunu kardeslerin, bebekler, cocuklar, kadinlar,yaslilar goz gore gore vahsice katledilirken ne yaptiniz diye soracak.
    Verebilecegim tek cevap az bir maddi yardim, uzuntu,gözyasi. Baska da bir sey yapmadim olacak malesef.
    Kopsun artįk kiyamet. Cunku terorist bati tum muslumanlar olmeden durmayacak. Bugun icin hedefleri israil. Yarinki hedefler de belli zaten.
    Bu pislikler savaş çıkarmaya çalışıyor bu ortada. Artık planlarına giden yolu açıkça ilan ettiler ama ben bunu onlar için sonun başlangıcı olarak görüyorum.

Bu yaptıkları kıyım onların tüm demokrasi, barış vs palavralarını da ortaya çıkarıyor. Haklılığı olmayan bir savaşı kazanamayacaklar.

Yapabileceğimiz en en küçük bir katkıyı da yapacağız, elimizden geleni yapacağız sonrası Allah kerim.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Bursa

Bu pislikler savaş çıkarmaya çalışıyor bu ortada. Artık planlarına giden yolu açıkça ilan ettiler ama ben bunu onlar için sonun başlangıcı olarak görüyorum.

Bu yaptıkları kıyım onların tüm demokrasi, barış vs palavralarını da ortaya çıkarıyor. Haklılığı olmayan bir savaşı kazanamayacaklar.

Yapabileceğimiz en en küçük bir katkıyı da yapacağız, elimizden geleni yapacağız sonrası Allah kerim.
    Filistin c.baskani bugun bati seriada ayaklanan halka , kendi askerleriyle mudahale etti.
    Bu bircok seyi akli olanlar icin cok net gosteriyor. Hani araplar bizi arkadan vurdu soylemleri bile bu konu uzerinden incelenmeli. Yoneticiler gercekte nereye bagli. Ne kadar ozgurler. Mısır mursi ve sisi sureci.
    Begenmedikleri yoneticiyi bati darbeyle uzaklastiriyor. Sonra da istedikleri sistemi kuruyorlar. Böyle oldukca da musluman ulkelerde yasayan insanlarin cogu ayni fikirde olmalarina ragmen, yoneticiler farkli kafadan olduklari icin hicbir musluman ulke biraraya gelemiyor.
    Bunlari gorememek icin epey kör olmak gerek.

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnsanlık onurundan yoksun, hayvandan aşağı davranan i$rail rejimi ve ordusu binbir hesap kitapla başlattığı kara harekâtında ağır darbeler almaya başlayınca daha da kudurdu, sivil/değil ayırt etmeksizin saldırılarına ara vermeden ve elektrik, internet kesip, sansür uygulamaya çalışarak katliamın boyutunu her geçen an artırıyor.

https://m.star.com.tr/dunya/israil-c...haber-1824378/

https://x.com/gundemedairhs/status/1...474561800?s=20

İnsanların yuvalarına çökeceksin, hastanelerini, okullarını, ibadet yerlerini, ilk yardım bürolarını bomba yağmuruna tutacaksın, tıbbî yardım koridorlarına engel olacaksın, sonra bir de 'uyardık' diyeceksin, bu sözde uyarıya kulak verenleri de yolda katledeceksin. Aşağılıklığın sınırı yok bunlarda.

Devletlerin, hükümetlerin yakın zamanda bu işe müdahale edeceği/edebileceği yok anlaşılan, haftalar oldu, politik/ekonomik/ticarî pratikler dahi ortaya koyamıyor koskoca devletler, içler acısı ama durum bu.

El Kassam Tugayları ve diğer direnişçilerin Gazze topraklarındaki direnci ve güçlü karşılığı işgalcileri iç kamuoyunun baskısıyla yıpratacak ve Gazze ancak o zaman rahat nefes alacak, Devletler nezdinde önemli somut yaptırımlar uygulanmadığı sürece durum bunu gösteriyor.

Allah, zalimlere karşı mücadele eden Gazze ve Filistin halkının yardımcısı olsun.
    Konu Royal Heart tarafından (01.11.2023 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

• Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Ankara

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

terör devleti İsrail ne yaparsa yapsın, Filistin'in bu işten alnının akıyla çıkacağına inanıyorum. Bağımsız mücadeleleri her zaman kanlı olmuştur, ama destansı zaferler de böyle elde edilir. Bu mücadeleden hayatta kalanlar, gelecek nesillere alnının akıyla "kazandık" diyecekler, bizim atalarımız gibi.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ukraynalı kadınlar ülkesinde savaşssın

İsrailli kadınlar ülkesinde savaşssın

Suriyeli erkekler savaştan kaçıp ülkemize gelsin hem bakalım onlar içinde savaşalım

Aynı soydan aynı dinden kardeşleri soykırıma uğrarken Suudi Arabistan dünyanın en büyük müzik festivalini düzenlesin

Araplar sefahat içinde gününü gün etsin

Türk askeride gitsin Gazze'de savaşssın...

Tamam acıyoruz her gün lanet ediyoruz ama tek başına hiç bir işe kalkışmamalıyız.

Ona gelene kadar 50 tane iş var yapılacak..

mesela Adamların 3 market zinciri ülkemizden mal alımını bırakmış. bizim yapmamız gerekenleri onlar yapmış

mal satımını durdurabilir , büyükelçilikleri çekebilir , onlarınkileride person non grata yani istenmeyen adam ilan edebilir , israil savaş pilotlarının eğitimini sonlandırabilir , kürecik üsssünü kapatabiliriz.

bunun dışındaki boykot lafları kocaman bir yalandan ibaret.... Türk halkı bu konuda sınıfta kalır boykot filanda yapamaz... bakınız bir kola firmasının 9 aylık satışı tam 70 milyar tl karı ise tam 7 milyar tl olmuş... Güya kola içmiyorlar. satışları karı sürekli artıyor kola markalarının

söylemler ile eylemler de çok farklı. " filistin için ölürüm heöen giderim" diyor adam otobüs hazrı diyorlar çocuğum var hastam var diyor. Oraya gidecek askerin çocuğu hastası yok mu ? Ucuz kahramanlıklara hiç gerek yok. Anlamıda yok. yapacakalarını yap bi önce....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Valla yazılacak çok şey var da
    Osmanlıcılık kafasında olan renkdaşlarıma maalesef katılamayacağım
    Ama şunu da belirteyim, eskiden beri bu sorunları çözse çözse bir gün Türkiye çözer diyorum
    Ammmaaaa
    Kafamda soru işâretleri olsa da, şu an durum biraz farklı olabilir :
    Şimdi bence hamas mamas falan kesinlikle israil ile işbirliği içerisinde, örgüt bizzat onlar ve batının eliyle kurulmuş dahi olabilir
    Ya da en azından içeride işbirlikçiler var, bu kesin
    Bu israil'in olacak olanlardan haberdâr olup bilerek göz yumduğu da... bence öyle
    Hamas ile Hizbullah da az çok işbirliği yapsa da, Hizbullah da işbirlikçi mi emin değilim... yâni Nasrallah'tan biraz şüpheliyim ama onun ekibinden pek şüphem yok (içerde işbirlikçi ajan varsa ayrı tabi)
    Demek istediğim şu
    Eğer Hizbullah 2006'daki gibi israil'in geri çekilmesine sebep olacaksa, hem kendilerine hem de İran'a özür borcumuz olmayacak mı ?

Hani çok biliyoruz ya, hani hep büyük resmi biz görüyoruz ya, hani onlar Şia onlar bilmem ne ya, hani bize düşman ve abd'nin gizli uşakları onlar ya ?

Valla bakalım ne olacak ama bana öyle geliyor ki bu işi havada ya da bilhassa sahada durdurabilecek birileri varsa o da İran-Hizbullah ikilisidir
    Diplomaside de Türkiye'dir

"Ayrıca Araplar'ı sevmemek olur mu" gibi saçma cümleler gördüm

Her şey olur valla, 5 Etyopyalı tanıyıp hepsi kötü çıksa adamların adını anmak istemeyiz, bur bir gerçek
    Bir de Arapça'yı ilahlaştırmak da saçmalık
    Ayrıca Araplar ve Yahudiler bildiğin akrabâ kuzen
    Dil konusunda da aynısını söylemek mümkün
    Arapça olmasına rağmen Merhaba kelimesine alerjisi olup Selam demek gerek diye tutturanlar, Selam'ın İbrânice yâni Yahudiler'in Şalom'undan devşirme olduğunu bi unutmasın da sonra konuşsun bir zahmet ;-)
    Konu Sefer A. tarafından (03.11.2023 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    Ankara

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla yazılacak çok şey var da
    Osmanlıcılık kafasında olan renkdaşlarıma maalesef katılamayacağım
    Ama şunu da belirteyim, eskiden beri bu sorunları çözse çözse bir gün Türkiye çözer diyorum
    Ammmaaaa
    Kafamda soru işâretleri olsa da, şu an durum biraz farklı olabilir :
    Şimdi bence hamas mamas falan kesinlikle israil ile işbirliği içerisinde, örgüt bizzat onlar ve batının eliyle kurulmuş dahi olabilir
    Ya da en azından içeride işbirlikçiler var, bu kesin
    Bu israil'in olacak olanlardan haberdâr olup bilerek göz yumduğu da... bence öyle
    Hamas ile Hizbullah da az çok işbirliği yapsa da, Hizbullah da işbirlikçi mi emin değilim... yâni Nasrallah'tan biraz şüpheliyim ama onun ekibinden pek şüphem yok (içerde işbirlikçi ajan varsa ayrı tabi)
    Demek istediğim şu
    Eğer Hizbullah 2006'daki gibi israil'in geri çekilmesine sebep olacaksa, hem kendilerine hem de İran'a özür borcumuz olmayacak mı ?

Hani çok biliyoruz ya, hani hep büyük resmi biz görüyoruz ya, hani onlar Şia onlar bilmem ne ya, hani bize düşman ve abd'nin gizli uşakları onlar ya ?

Valla bakalım ne olacak ama bana öyle geliyor ki bu işi havada ya da bilhassa sahada durdurabilecek birileri varsa o da İran-Hizbullah ikilisidir
    Diplomaside de Türkiye'dir

"Ayrıca Araplar'ı sevmemek olur mu" gibi saçma cümleler gördüm

Her şey olur valla, 5 Etyopyalı tanıyıp hepsi kötü çıksa adamların adını anmak istemeyiz, bur bir gerçek
    Bir de Arapça'yı ilahlaştırmak da saçmalık
    Ayrıca Araplar ve Yahudiler bildiğin akrabâ kuzen
    Dil konusunda da aynısını söylemek mümkün
    Arapça olmasına rağmen Merhaba kelimesine alerjisi olup Selam demek gerek diye tutturanlar, Selam'ın İbrânice yâni Yahudiler'in Şalom'undan devşirme olduğunu bi unutmasın da sonra konuşsun bir zahmet ;-)
    Yahudilerin olduğu her yerde beklenmeyen hainlikler olur.Ancak bu defa Hamas'ın bağımsız hareket ettiğini düşünüyorum.En azından ellerindeki mühimmatlara bakarak.

Hamas değil de bugün resmen savaştığını ilan eden Hizbullah'a güvenmiyorum ben.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Türkiye'de bu sağcı-muhafazakar-dindar-milli görüşçü-Osmanlıcı geçinen kişilerin unuttuğu bir şey var..O da şudur..60'lı 70'li yıllarda radikal solun ayyuka çıktığı terör estirdiği yıllarda Filistin davasını sahiplenen radikal solculardır hatta Filistin Kurtuluş Örgütü FKÖ'yü kuran çeşitli ülkelerden solcu militan toplayıp Filistin'deki kamplarda tam donanımlı gayrinizami harb teknikleriyle eğiten kesim radikal solculardır..Daha ileri gideyim bunu bizin tatlı su müslümanları bilmez Pkk'nın militan yetiştirme yuvası da o yıllarda Filistin'dir..Gerilla savaşı tekniklerini pkklı teröristler Filistin'de öğrenmiştir..Peki bugün ne oldu da radikal sol kesim Filistin davasında gık etmezken çıt çıkarmazken Filistin'i savunma davası veya görevi sağcılara dindarlara benim deyişimle tatlı su müslümanlarına düşmüştür? Sebebi İran..İran İsrail ile birebir kafa kafaya bir savaşa girişmeye amiyane tabirle maçası yemediğinden Filistin coğrafyasında taşeron örgütler kurup İsrail ile kendisi arasında bir anlamda perdeleme yapmaya çalışmaktadır..Bu perdeleme işini de gayet ustalıkla Şia olduğu halde 30 40 yıldır Sünni müslümanlara yutturmuştur..İran hiçbir zaman İslam coğrafyasını koruma amacı gütmez..Hamas ve Hizbullah İran'ın maşasıdır ve bu iki örgütün içinde yüzlerce İran gizli servis elemanı vardır..Filistin coğrafyası İsrail ve İran'ın gövde gösterisi yaptığı tarafsız bir saha olmuştur..İsrail zaten özellikle Siyonist yahudilerin görevde olduğu bir dönemde Filistin'e saldırmak için bahane arıyorken İran yanlısı Hamas'ın sınırlı gücüyle İsrail'e durduk yere saldırması İsrail'e koz vermiştir..Eğer İsrail'i yenmek yok etmek gibi bir amacın varsa neden her İslam devrimi yıldönümünde Tahran'da resmi geçitte vitrine soktuğun füzelerini bombalarını atomunu devreye sokup savaş ilan etmiyorsun..İsrail senin generallerini suikastle senin ülkende öldürebilirken neden karşılık vermek yerine taşeron örgütlerle Filistinli çocukların hayatını tehlikeye atıyorsun..Niye kuru sıkı atıyor İran..

Evet İsrail'in arkasında ABD var..Evet İsrail zalim çoluk çocuk tanımıyor evet İsrail acımasız..Bu konuyu kimsenin tartıştığı yok..Peki Hamas'ın arkasında kim var? İsrail ile savaşmak yerine kaçak güreşen ve savaş sahası olarak Filistin'i seçen dolayısıyla da Filistinlilerin hayatını tehlikeye sokan kim?

İran'ı iyi araştırın...İran Filistin davasında müslümanlardan yana asla samimi olmamıştır..Zaten sünni diğer Arap devletleri de işin içinde İran olduğu için Filistindeki mezalime göz yumuyor..Manevi boyutu böyle diğer Arap devletlerinin maddi boyutu ise petrolünü satamayacağı endişesi..

Sonuç...Birinci ve İkinci Cihan harbinde Almanlar nasıl silahsızlandırılmışsa aynı muamele İsrail ve İran'a yapılmalı bu da ancak başka bir dünya savaşı sonrası gerçekleşebilecek hadise..Bu bir ütopya uçuk bir şey ama dünya bedel ödemeden Filistin'de barış huzur ve adalet olmaz..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    Bursa

Forumda da goruluyor ki bu toplumda da ırkcilik epey bir artmis. Islam dini, ayetler, hadisler bilinmiyor.
    Musluamanim diyenlere bazi ayet ve hadisleri okumaya davet ediyorum. Yazdiklarimizi osmanlicilikla iliskilemdirneler var,hayir bunlar islam dininin emirleri.
    Uyarsin uymazsin sana kalmis. Yok arabistan boyle yapmis,yok misir, yok iran. Herkes kendi hesabini kendisi verecek olunce.
    Hadislerden bazilari;
    "Kim bir musluman kardesini, kardesi olarak gormuyorsa o bizden degildir." ( hadisteki keskin ifadelere dikkat,oyle arapmis beni ilgilendirmez filan deme luksu yok bir musluamin).
    Baska bir hadis;
    "Kim ki ırkcilik davasi güderek olurse, onun yeri bellidir ahirette."
    Daha bir dunya hadis ve ayet var. Okumak lazim. Islam okumayi emrediyor.
    Bakin bakalim hangi ayet veya hadiste baska muslumanlar hakkinda bananecilik yapma hakki veriyor. Ya da hangi ayet irkciligi tavsiye ediyor.
    Varsa bildikleriniz yazin biz de ogrenelim.
    Ha biz musluman degiliz,bize ne ayet ve hadislerren diyorsaniz orasi sizin bileceginiz is.
    Bu arada sosyal medyada hristiyan ve yahudilerden de ciddi sekilde israili protesto edip,filistin halkinin yaninda yer alanlar var. Hani bizim bazi sozde muslumanlarin yapamadigini yapiyorlar.
    Son soz olarak bircok islam liderinin kukla oldugunu biliyorduk zaten, simdi daha da ikna olduk. Yine bircok islma ulkesinin halkinin ayni bizler gibi uyusturuldugunu da biliyorduk ,ona da bir daha ikna olduk.
    Ayrica batinin tum medeni, ileri, cagdas maskesi dustu. Ama hala daha onlari boyle gormeye devam edecek buyuk bir kesimin olmasi skandaldir.
    Konu emre6117 tarafından (03.11.2023 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bu sağcı-muhafazakar-dindar-milli görüşçü-Osmanlıcı geçinen kişilerin unuttuğu bir şey var..O da şudur..60'lı 70'li yıllarda radikal solun ayyuka çıktığı terör estirdiği yıllarda Filistin davasını sahiplenen radikal solculardır hatta Filistin Kurtuluş Örgütü FKÖ'yü kuran çeşitli ülkelerden solcu militan toplayıp Filistin'deki kamplarda tam donanımlı gayrinizami harb teknikleriyle eğiten kesim radikal solculardır..Daha ileri gideyim bunu bizin tatlı su müslümanları bilmez Pkk'nın militan yetiştirme yuvası da o yıllarda Filistin'dir..Gerilla savaşı tekniklerini pkklı teröristler Filistin'de öğrenmiştir..Peki bugün ne oldu da radikal sol kesim Filistin davasında gık etmezken çıt çıkarmazken Filistin'i savunma davası veya görevi sağcılara dindarlara benim deyişimle tatlı su müslümanlarına düşmüştür? Sebebi İran..İran İsrail ile birebir kafa kafaya bir savaşa girişmeye amiyane tabirle maçası yemediğinden Filistin coğrafyasında taşeron örgütler kurup İsrail ile kendisi arasında bir anlamda perdeleme yapmaya çalışmaktadır..Bu perdeleme işini de gayet ustalıkla Şia olduğu halde 30 40 yıldır Sünni müslümanlara yutturmuştur..İran hiçbir zaman İslam coğrafyasını koruma amacı gütmez..Hamas ve Hizbullah İran'ın maşasıdır ve bu iki örgütün içinde yüzlerce İran gizli servis elemanı vardır..Filistin coğrafyası İsrail ve İran'ın gövde gösterisi yaptığı tarafsız bir saha olmuştur..İsrail zaten özellikle Siyonist yahudilerin görevde olduğu bir dönemde Filistin'e saldırmak için bahane arıyorken İran yanlısı Hamas'ın sınırlı gücüyle İsrail'e durduk yere saldırması İsrail'e koz vermiştir..Eğer İsrail'i yenmek yok etmek gibi bir amacın varsa neden her İslam devrimi yıldönümünde Tahran'da resmi geçitte vitrine soktuğun füzelerini bombalarını atomunu devreye sokup savaş ilan etmiyorsun..İsrail senin generallerini suikastle senin ülkende öldürebilirken neden karşılık vermek yerine taşeron örgütlerle Filistinli çocukların hayatını tehlikeye atıyorsun..Niye kuru sıkı atıyor İran..

Evet İsrail'in arkasında ABD var..Evet İsrail zalim çoluk çocuk tanımıyor evet İsrail acımasız..Bu konuyu kimsenin tartıştığı yok..Peki Hamas'ın arkasında kim var? İsrail ile savaşmak yerine kaçak güreşen ve savaş sahası olarak Filistin'i seçen dolayısıyla da Filistinlilerin hayatını tehlikeye sokan kim?

İran'ı iyi araştırın...İran Filistin davasında müslümanlardan yana asla samimi olmamıştır..Zaten sünni diğer Arap devletleri de işin içinde İran olduğu için Filistindeki mezalime göz yumuyor..Manevi boyutu böyle diğer Arap devletlerinin maddi boyutu ise petrolünü satamayacağı endişesi..

Sonuç...Birinci ve İkinci Cihan harbinde Almanlar nasıl silahsızlandırılmışsa aynı muamele İsrail ve İran'a yapılmalı bu da ancak başka bir dünya savaşı sonrası gerçekleşebilecek hadise..Bu bir ütopya uçuk bir şey ama dünya bedel ödemeden Filistin'de barış huzur ve adalet olmaz..
    Irana zaten guvenen musluman sayisi azinliktir.. bir ara dediginiz gibi solun da filistine ozel ilgisi vardi. Ancak sag cenah soldan daha once filistin davasi ile iciceydi. (Necip fazili, 7 guzel adami, n.erbakani ve daha nicelerini nasil gormezden gelebiliyorsunuz filstin konusunda).
    Yazdiklarinizin epey bir kiemi ezbere kalip cumleler. Ayni oguzhan ugur saklabaninin celal sengor ve ilber ortayli ole yaptigi program gibi.
    Ayrica bati hayranliginiz da aynen devam ettigi goruluyor.
    Mesele keske sadece israil teroru olsa. Abd, almanya,fransa, ingiltere, norvec, basta olmak uzere 200 yildir tum dunyaya yutturilan borcok sozde ileri,cagdas, medeni bati ulkesi olayin tam merkezinde.
    Zaten bu ulkeler kandan beslenen, emparyelist, somurgeci vahsi devletlerdi. Ve eskide de simdi de , gelecekte de tamamen ayni olacaklqr.
    Onlar ayni ilerici, cagdas, medeni olduklarina dair reklamlara devam edecekler, icimizdeki bazi garip dusunceli insanlar da bu numarayi yemeye,batiya aşık olmaya devam edecekler.

Nereden
    Bursa

Ukraynalı kadınlar ülkesinde savaşssın

İsrailli kadınlar ülkesinde savaşssın

Suriyeli erkekler savaştan kaçıp ülkemize gelsin hem bakalım onlar içinde savaşalım

Aynı soydan aynı dinden kardeşleri soykırıma uğrarken Suudi Arabistan dünyanın en büyük müzik festivalini düzenlesin

Araplar sefahat içinde gününü gün etsin

Türk askeride gitsin Gazze'de savaşssın...

Tamam acıyoruz her gün lanet ediyoruz ama tek başına hiç bir işe kalkışmamalıyız.

Ona gelene kadar 50 tane iş var yapılacak..

mesela Adamların 3 market zinciri ülkemizden mal alımını bırakmış. bizim yapmamız gerekenleri onlar yapmış

mal satımını durdurabilir , büyükelçilikleri çekebilir , onlarınkileride person non grata yani istenmeyen adam ilan edebilir , israil savaş pilotlarının eğitimini sonlandırabilir , kürecik üsssünü kapatabiliriz.

bunun dışındaki boykot lafları kocaman bir yalandan ibaret.... Türk halkı bu konuda sınıfta kalır boykot filanda yapamaz... bakınız bir kola firmasının 9 aylık satışı tam 70 milyar tl karı ise tam 7 milyar tl olmuş... Güya kola içmiyorlar. satışları karı sürekli artıyor kola markalarının

söylemler ile eylemler de çok farklı. " filistin için ölürüm heöen giderim" diyor adam otobüs hazrı diyorlar çocuğum var hastam var diyor. Oraya gidecek askerin çocuğu hastası yok mu ? Ucuz kahramanlıklara hiç gerek yok. Anlamıda yok. yapacakalarını yap bi önce....
    Ben de Turk askeri gitein savassin demiyorum kendi adima. Eger filistinde bebek, cocuk,kadin demeden israil ve tum bati; sirf bu insanlar musluman diye vahsice katlediliyorsa,ve biz de muslumaniz diyorsak bu hepimizin sorumlulugundadir.
    Sadece gariban mehmetcigin degil. Toplu olarak bir mucadele vermemiz gerekiyor eger muslumaniz diyorsak hala. Gerekirse de toplu olarak savasmamiz gerektigini dusunuyorum.
    Cunku sundan eminim ki hepimiz birgun olecegiz ve Allah bize bu gunleri soracak. Bunu iranda yasayana da soracak, arabistanda yasayana da, abd de yasayana da, Turkiyede yasayana da.
    Kendi adima bunun hesabini kolay veremeyecegimi dusunuyorum bir musluman olarak.
    Siz kendinize guveniyorsunuz herhalde banane,onlar arapti diyeceksiniz sanirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)