Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsrail - Filistin Savaşı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Courage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağılık şerefsizler alçaklar.

Bu kahpe dünyaya zaten bir melek olarak gelip daha gözünü açmadan sonsuza dek kapayan yavrulara ,son bir hamle ile belki kurtulur ümidiyle üzerine kapanıp kendini siper eder iken paramparça olan ana babalara Allahtan rahmet diliyorum.

Bu devran böyle gitmeyecek artık.
    Temenninizin gerçeğe dönüşmesi için iki yol var:

1) BM'nin devreye girmesi.

Bugüne kadar Doğu Türkistan, Karabağ, Kırım, Kıbrıs vb. güncel coğrafyalarda çözümü başaramayan BM'nin geçen gün (Üstte de paylaştım) Rusya'nın teklifini reddetmesi ümidimi azalttı.

2) Arap Devletlerinin Direnci

Altını çizeyim, İslam ülkeleri veta toplumu demedim. Türkiye ve İran başından beri diplomatik veya stratejik olarak (Farklı menfaatler doğrultusunda) bir noktaya kadar mücadele etti, ediyor. Artık Arapların sesini yükseltmesi gerekiyor. SA, BAE, Mısır, Lübnan... Bu ülkelerin devlet yönetimleri bugüne kadar kurumsal bir liderlik gösterememiştir (Mısır'ı ayırabilirim). Çoklu dış ilişkilerde sürekli yalpalamış, büyük güçler karşısında çoğu zaman ilkeli davranmamış, boyun eğmiştir. Bugün durum farklıdır. Ya ABD - İngiltere - Fransa'ya mahkum olacaklar ya da adil bir dünyaya kapı aralayacaklar. Kısacası on bir gündür süren sessizliklerini bozup dik durmaları birçok şeyi değiştirebilir.

Üçüncü bir ihtimal, karşı tarafın insafıdır. Bu da söz konusu değildir. Zalimden insaf beklemek hayalcilik olur.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi ne arap devletlerinin hareketkenmesi ne de bmn'nin devreye girmesi söz konusu. Her ikisi de evet arap ligi hatta İslam baris örgütü de dahil olmak üzere mevcut düzeni devam ve halkları uyutmak üzere kurulmuş yapılar. Bunlardan bir fayda beklemek zaten hayalcilik bile değil.

Benim ümidim covid 19 sürecinde Avrupa'da,asyada ,afrikada hatta az kişi de olsa Türkiye'de ortaya koyduklari direnç ile insanlığı en azından bir müddet daha "zombi" olmaktan kurtarmış olan ve hala daha yaşayan nesil. Bunların artık toplu olarak bir kez daha ayağa kalkarak uyuyan genis kesimleri sürece dahil olmasıyla devrim yapmaları.

Siyasal ,ideolojik bir hareketten bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. (Devrim ,hep bir politik konumlamaya atfedildiginden kastım o değil)
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Teröristrail soykırımcılıkta, ipini tutanlar da ikiyüzlülükte ulaşılamaz seviyelere çıktılar.

İnsanın vatanından daha büyük bir nimet, daha kutsal bir mekan yoktur. Kıymetini böyle zamanlarda daha iyi anlıyoruz.
    Özkan SÜMER

Nereden
    Bursa

Alıntı Adem Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teröristrail soykırımcılıkta, ipini tutanlar da ikiyüzlülükte ulaşılamaz seviyelere çıktılar.

İnsanın vatanından daha büyük bir nimet, daha kutsal bir mekan yoktur. Kıymetini böyle zamanlarda daha iyi anlıyoruz.
    Ne desek boş. Sözde ileri, çağdaş, medeni, demokrat, insancıl diye 100 yıldır dünyaya yutturulan ABD, ingiltere, almanya, fransanın aslında ne olduğunu artık tüm insan olanların, insan kalabilmeyi başarabilenlerin görmesi lazım. Batı ülkeleri ve ABD dünyada akan kanın neredeyse tamamından sorumludur. Neredeyse tüm terör örgütlerini finanse edip, silahlandırmaktadır. Bu dakikadan sonra bu ülkelerle ilgili en küçük olumlu yazı, söylemde bulunanlara bugünleri hatırlatmamız lazım. Dünya artık raydan çıkmıştır. Bir gün dünyada insan kalabilmeyi başarmış insanlar dur bir dakika diyeceklerdir. Ve o gün 3. dünya savaşı yaşanacaktır.
    İsrail göstere göstere terörizm yapıyor ( ben pkk şerefsizinin bile hastane bombaladığını hatırlamıyorum, bu ne seviye bir terörizmdir). Sonra ikinci terör ülkesi başkanı da aynı gün israille kucaklaşıyor, yanındayım diyor. Artık insanlığın bittiği noktadayız.
    Malesef uzun yıllardır geri bırakılan, güçsüz, savunmasız tüm halklara bu yapılıyor. Uygur türklerine de yapılan, afganistanda da yapılan, ırakta , suriyede yapılan, afrikada yapılan, bosnada yapılan, kıbrısta yapılan hep aynısı. Hiç değişmiyor.
    Bu günleri de unutacağız malesef, insan kalabilenler en fazla kınayacak ve bir sonraki terör devletini ve saldırısını bekleyeceğiz.

Nereden
    Bursa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temenninizin gerçeğe dönüşmesi için iki yol var:

1) BM'nin devreye girmesi.

Bugüne kadar Doğu Türkistan, Karabağ, Kırım, Kıbrıs vb. güncel coğrafyalarda çözümü başaramayan BM'nin geçen gün (Üstte de paylaştım) Rusya'nın teklifini reddetmesi ümidimi azalttı.

2) Arap Devletlerinin Direnci

Altını çizeyim, İslam ülkeleri veta toplumu demedim. Türkiye ve İran başından beri diplomatik veya stratejik olarak (Farklı menfaatler doğrultusunda) bir noktaya kadar mücadele etti, ediyor. Artık Arapların sesini yükseltmesi gerekiyor. SA, BAE, Mısır, Lübnan... Bu ülkelerin devlet yönetimleri bugüne kadar kurumsal bir liderlik gösterememiştir (Mısır'ı ayırabilirim). Çoklu dış ilişkilerde sürekli yalpalamış, büyük güçler karşısında çoğu zaman ilkeli davranmamış, boyun eğmiştir. Bugün durum farklıdır. Ya ABD - İngiltere - Fransa'ya mahkum olacaklar ya da adil bir dünyaya kapı aralayacaklar. Kısacası on bir gündür süren sessizliklerini bozup dik durmaları birçok şeyi değiştirebilir.

Üçüncü bir ihtimal, karşı tarafın insafıdır. Bu da söz konusu değildir. Zalimden insaf beklemek hayalcilik olur.
    Benim artık insanlıktan ümidim kalmadı. Klasik kınamalar, mış gibi yapmalar. Ama toprak satmasaydılar ama bizi arkadan vurdular, ama onlar kıbrısta, doğu türkistanda, kıbrısta vs., acaba hamas kendi kendini vurdu gibi bir argümanla olaya kafakarışıklığı katmalar filan. Geçelim hepsini.
    Şimdi bu olaylar sene 2023, sözde medeniyet, teknoloji, aydınlanma çağında oluyor değil mi, hep yapanlar da sözde en ileri ülkeler değil mi ( pkknında, daeşinde, bilumum terör örgütlerinin arkasında hep aynı ülkeler var). Artık ümit kalmadı, dünya her geçen gün, her yeni sözde gelişmeyle beraber daha kötüye gidecek. Bunu görüyorsunuzdur herhalde.
    Gerçekten artık ya 3. dünya savaşı olsun. Sözde dünyayı yöneten ileri ve medeni ülkeler ile tüm geri bırakılmış, sözde geri, cahil ülkeler savaşsın. ( bunu cesaret edilemeyecek büyük olasılıkla) ya da kopsun artık kıyamet. Bu kadar zalimlik bu kadar acı çok fazla. Dünya da çok ilginç bir şekilde yine abdlilerin çektiği açık oyunları filmi oynanıyor.
    Adamlar yaptıkları şeyin aynen filmini çekip , tüm dünyaya izlettiriyorlar, aslında tüm dünya ile aleni dalga geçiyorlar.
    Konu emre6117 tarafından (18.10.2023 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı emre6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim artık insanlıktan ümidim kalmadı. Klasik kınamalar, mış gibi yapmalar. Ama toprak satmasaydılar ama bizi arkadan vurdular, ama onlar kıbrısta, doğu türkistanda, kıbrısta vs., acaba hamas kendi kendini vurdu gibi bir argümanla olaya kafakarışıklığı katmalar filan. Geçelim hepsini.
    Şimdi bu olaylar sene 2023, sözde medeniyet, teknoloji, aydınlanma çağında oluyor değil mi, hep yapanlar da sözde en ileri ülkeler değil mi ( pkknında, daeşinde, bilumum terör örgütlerinin arkasında hep aynı ülkeler var). Artık ümit kalmadı, dünya her geçen gün, her yeni sözde gelişmeyle beraber daha kötüye gidecek. Bunu görüyorsunuzdur herhalde.
    Gerçekten artık ya 3. dünya savaşı olsun. Sözde dünyayı yöneten ileri ve medeni ülkeler ile tüm geri bırakılmış, sözde geri, cahil ülkeler savaşsın. ( bunu cesaret edilemeyecek büyük olasılıkla) ya da kopsun artık kıyamet. Bu kadar zalimlik bu kadar acı çok fazla. Dünya da çok ilginç bir şekilde yine abdlilerin çektiği açık oyunları filmi oynanıyor.
    Adamlar yaptıkları şeyin aynen filmini çekip , tüm dünyaya izlettiriyorlar, aslında tüm dünya ile aleni dalga geçiyorlar.
    Bence mesajımı tekrar okuyun. Sonra konuşalım.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Bursa

Bence mesajımı tekrar okuyun. Sonra konuşalım.
    Yanlis anlamayin. Benim yazim size bir cevap niteliginde asla degildi. Ben kendi yorumlarimi yazdim sadece. Alintilama yapma nedenim, yaziyi yazabilmek adinaydi. Yani yazdiklarinizda karsi oldugum hicbir durum yok.
    Kusura bakmayin,sanki size cevap veriyormusum gibi olmus oldu.
    Konu emre6117 tarafından (18.10.2023 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yanlis anlamayin. Benim yazim size bir cevap niteliginde asla degildi. Ben kendi yorumlarimi yazdim sadece. Alintilama yapma nedenim, yaziyi yazabilmek adinaydi. Yani yazdiklarinizda karsi oldugum hicbir durum yok.
    Kusura bakmayin,sanki size cevap veriyormusum gibi olmus oldu.
    Yok, estağfurullah. Genel anlamda sizinkinden farklı bir şey yazmamıştım, yanlış mı anlaşıldı diye dedim.

Şimdi şunu belirtmeliyim: Diplomaside şikâyet etme, yakınma, sızlanmaya yer yok. Bunu kitleleri etkilemek, siyaseten kullanmak için tercih etseler de sonuç almak pek mümkün değil. Bugün cumhurbaşkanı da BM'yi haklı olarak eleştirmiş. İşte ilk şık boşa çıkıyor. Kalıyor Arap yönetimleri. İran ve Türkiye'nin yarısı kadar ellerini taşın altına koysalar, yeter. Milletlerarası kuruluşlarda birlikte hareket etseler, mevcudiyetlerindeki ekonomik / enerjik gücü koz olarak (Dünya'yı yeni bir krize sokmadan) kullansalar... Yani top tüfek sağlayamıyorlarsa, yumuşak gücü devreye almalılar. Bunu yapamayıp slogan atmak işe yaramadı, yaramayacak.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

• Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Bursa

Yok, estağfurullah. Genel anlamda sizinkinden farklı bir şey yazmamıştım, yanlış mı anlaşıldı diye dedim.

Şimdi şunu belirtmeliyim: Diplomaside şikâyet etme, yakınma, sızlanmaya yer yok. Bunu kitleleri etkilemek, siyaseten kullanmak için tercih etseler de sonuç almak pek mümkün değil. Bugün cumhurbaşkanı da BM'yi haklı olarak eleştirmiş. İşte ilk şık boşa çıkıyor. Kalıyor Arap yönetimleri. İran ve Türkiye'nin yarısı kadar ellerini taşın altına koysalar, yeter. Milletlerarası kuruluşlarda birlikte hareket etseler, mevcudiyetlerindeki ekonomik / enerjik gücü koz olarak (Dünya'yı yeni bir krize sokmadan) kullansalar... Yani top tüfek sağlayamıyorlarsa, yumuşak gücü devreye almalılar. Bunu yapamayıp slogan atmak işe yaramadı, yaramayacak.
    Bence artık hepimiz hissediyoruz. Artık insanligin sonu geliyor gibi. Yakin zamanda cok daha buyuk katliamlar izleyecegiz gibi. Hani fay hatlarinda enerji giderek sıkışır ya, en sonunda buyuk bir enerji ortaya cikar.
    Benim kendi adima bir musluman olarak tek umudum hz.mehdinin gelmesidir ( eger bu olay dogruysa). Artik baska da umudum kalmadi.
    Insanlik dunyayi terketmis gibi duruyor, guce ve paraya sahip olanlar icin.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bahçeli’nin çıkışı çok mühim inşallah müdahale edeceğiz ve mazlum bebekleri, çocukları kurtaracağız inşallah
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Bursa

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahçeli’nin çıkışı çok mühim inşallah müdahale edeceğiz ve mazlum bebekleri, çocukları kurtaracağız inşallah
    Müdahale işi çok zor. Çünkü dünyanın terörist devletleri olan başta ABD, ingiltere, fransa, almanya, hollanda sonra diğerleri tüm gücümüzle oradayız diyorlar. Biz filistini tamamen yok edeceğiz ve bu süreçte herhangi bir ülke buna engel olmaya kalkarsa ona da saldıracağız diyorlar. Bizim müdahale etmemiz demek direk 3.dünya savaşı başlangıcıdır. Buna gücümüz ve cesaretimiz var mı, vatandaşımız bunu ne kadar destekler.
    Ben artık inceldiği yerden kopsun diyorum, çünkü bu terör devletleri durmayacak, aklı olan herkes bu durumu görüyordur herhalde, tek tek tüm ülkeleri avlamaya çıktılar sırtlanlar gibi.
    Tekrar tekrar hatırlatmak istiyorum batı devletlerinin insan maskesi artık tamamıyla düşmüştr. Bunlarda insanlık namına hiçbir değer yoktur. Pkk ne ise abd bir fazlasıdır.

Nereden
    İstanbul

Müdahale işi çok zor. Çünkü dünyanın terörist devletleri olan başta ABD, ingiltere, fransa, almanya, hollanda sonra diğerleri tüm gücümüzle oradayız diyorlar. Biz filistini tamamen yok edeceğiz ve bu süreçte herhangi bir ülke buna engel olmaya kalkarsa ona da saldıracağız diyorlar. Bizim müdahale etmemiz demek direk 3.dünya savaşı başlangıcıdır. Buna gücümüz ve cesaretimiz var mı, vatandaşımız bunu ne kadar destekler.
    Ben artık inceldiği yerden kopsun diyorum, çünkü bu terör devletleri durmayacak, aklı olan herkes bu durumu görüyordur herhalde, tek tek tüm ülkeleri avlamaya çıktılar sırtlanlar gibi.
    Tekrar tekrar hatırlatmak istiyorum batı devletlerinin insan maskesi artık tamamıyla düşmüştr. Bunlarda insanlık namına hiçbir değer yoktur. Pkk ne ise abd bir fazlasıdır.
    Müdahale dediğim arabuluculuk ve garantörlük gibi. Buna da inancım var oraya garantör olarak asker gönderebiliriz iyi bir politika uygulayabiliriz.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Bursa

Müdahale dediğim arabuluculuk ve garantörlük gibi. Buna da inancım var oraya garantör olarak asker gönderebiliriz iyi bir politika uygulayabiliriz.
    Filistin halkının tamamı ölmeden müdahale etmeye müsaade edecekler gibi durmuyor malesef. Hamas ayağına tüm halkı öldürecekler, çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden. ve tüm dünya izleyecek gibi duruyor. Hatta batılılar izlemeyi geçti tüm imkanlarıyla israile destek de oluyorlar. Böyle bir dünya terörizmi olamaz.

Nereden
    İstanbul

Filistin halkının tamamı ölmeden müdahale etmeye müsaade edecekler gibi durmuyor malesef. Hamas ayağına tüm halkı öldürecekler, çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden. ve tüm dünya izleyecek gibi duruyor. Hatta batılılar izlemeyi geçti tüm imkanlarıyla israile destek de oluyorlar. Böyle bir dünya terörizmi olamaz.
    Abd-AB-Fransa-Almanya-İngiltere bu habis yapılar artık insanlıkla hiçbir alakaları olmadığını tüm dünyaya göstermiş oldular.

Bunlar şeytanın yeryüzündeki temsilcileri olmuş ama istedikleri gibi olmayacak her şey ben bu derece azmalarını da bir çaresizlik olarak görüyorum.

Bu coğrafyada ne yapacaksak biz yapacağız irandaki molla rejimi abd operasyonudur bunlar sahtekar abd’nin en büyük düşmanı gibi görünüp asla çatışmazlar. Sisi abd operasyonu bölgenin en büyük devletlerinden ve Gazze’ye sınırı var ama resmen izliyor.

Biz burada güzel bir denge politikasıyla çözüm bulabiliriz buna inanıyorum mesele geciktikçe daha fazla sivili ve özellikle çocukları katlediyorlar, bu kötü oluyor.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiye asla ve asla fiziki müdahale etmemeli...

Zaten kötü olan ekonomimiz hepten iflas eder...

Filistin için göstermelik gösterilerde bulunuluyor bize ağlayandahi çıkmaz...

Tepki vermek için ekonomimi güçlü olmalı silah sanayimizde caydırıcı olmalı...

Az buçuk ekonomi fbilen herkesin bileceği üzere ekonomimiz iflasın bir tık üzerind...

silah sanayimiz ise belirli oranda güçlü ama saldırı için değil savunmaya dayalı silah sanayi...

söz gelimi bizim operasyonel olarak 300 civarı savaş jetimiz var iken İsrailin bizden fazla var...

Abdnin çevremizde 700 civarı savaş uçağı var.

yani asalım keselim derken birazda mantıklı düşünmek lazım
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Az buçuk ekonomi fbilen herkesin bileceği üzere ekonomimiz iflasın bir tık üzerind...

silah sanayimiz ise belirli oranda güçlü ama saldırı için değil savunmaya dayalı silah sanayi...

söz gelimi bizim operasyonel olarak 300 civarı savaş jetimiz var iken İsrailin bizden fazla var...

Tabi mantıklı düşünelim abd etrafımıza konuşlansın bizi çepeçevre sarsın. Kaç bin km öteden dibimizde fink atsın biz öylece izleyelim ki sıra bize gelince harekete geçeriz.

Adamların arz-ı mevud ideası bizim topraklarımızı kapsıyor daha bu akşam terörist bibi işaya kehanetlerinden bizzat bahsetti adamlar hedeflerini gizlemiyor bile.

Her şey silah ve para değildir bu bölgenin en önemli ülkesi biziz nasıl karabağ’da 30 yıllık işgali bitirdiysek bunu politikayla yapmışsak aynı şeyi orada da yapabiliriz ve yapacağız. Türkiye yapacak başkası yapamaz.

Yok 700 savaş uçağı var bilmem ne diyerek korkup sinecek halimiz yok daha büyüklüğümüzün farkında bile değilsin böyle korkakça konuşuyorsun pes diyorum ya.

Meseleyi daha Türk-İslam davası yönünden ele almıyorum bile hani belli ki bu konuyla da bir ilgin yok tamamen korkaklık ve analiz yeteneğinden mahrum bir görüşe sahipsin maalesef yazık diyorum orada ölenlerin yarısı çocuklar ve bebekler bari vicdani yönden ele alabilirsin.

BM genel sekreteri bile isyan etti artık. Bugün ülke olarak Hamas’ı özgürlük mücadelesi veren mücahitler olarak tanımladık bu bile hayli ses getirdi tıpkı onların ypg’yi özgürlük savaşçıları diye tanımlaması gibi. Dış işlerimiz ya barış olacak ya savaş olacak burası kırılma noktasıdır dedi.

Bunların hepsi bir hamledir öyle oturup izleyelim adamların parası var jeti var diye sinmeyi nasıl savunabilirsin ben anlamıyorum. Bak bugün kuzey ırak’ı vurduk suriye’de abd üsleri vuruluyor bunların hepsi kritik hamleler bu işler böyle böyle sonuca gidiyor artık kenara çekilip izleyecek durumda değiliz, öyle bir Türkiye yok.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Tabi mantıklı düşünelim abd etrafımıza konuşlansın bizi çepeçevre sarsın. Kaç bin km öteden dibimizde fink atsın biz öylece izleyelim ki sıra bize gelince harekete geçeriz.

Adamların arz-ı mevud ideası bizim topraklarımızı kapsıyor daha bu akşam terörist bibi işaya kehanetlerinden bizzat bahsetti adamlar hedeflerini gizlemiyor bile.

Her şey silah ve para değildir bu bölgenin en önemli ülkesi biziz nasıl karabağ’da 30 yıllık işgali bitirdiysek bunu politikayla yapmışsak aynı şeyi orada da yapabiliriz ve yapacağız. Türkiye yapacak başkası yapamaz.

Yok 700 savaş uçağı var bilmem ne diyerek korkup sinecek halimiz yok daha büyüklüğümüzün farkında bile değilsin böyle korkakça konuşuyorsun pes diyorum ya.

Meseleyi daha Türk-İslam davası yönünden ele almıyorum bile hani belli ki bu konuyla da bir ilgin yok tamamen korkaklık ve analiz yeteneğinden mahrum bir görüşe sahipsin maalesef yazık diyorum orada ölenlerin yarısı çocuklar ve bebekler bari vicdani yönden ele alabilirsin.

BM genel sekreteri bile isyan etti artık. Bugün ülke olarak Hamas’ı özgürlük mücadelesi veren mücahitler olarak tanımladık bu bile hayli ses getirdi tıpkı onların ypg’yi özgürlük savaşçıları diye tanımlaması gibi. Dış işlerimiz ya barış olacak ya savaş olacak burası kırılma noktasıdır dedi.

Bunların hepsi bir hamledir öyle oturup izleyelim adamların parası var jeti var diye sinmeyi nasıl savunabilirsin ben anlamıyorum. Bak bugün kuzey ırak’ı vurduk suriye’de abd üsleri vuruluyor bunların hepsi kritik hamleler bu işler böyle böyle sonuca gidiyor artık kenara çekilip izleyecek durumda değiliz, öyle bir Türkiye yok.
    Hiç bir şey yapmayalım demedim...

Fiziki müdahale etmeyelim dedim...

Mesela Abd üslerini kapatabiliriz.
    Mesela İsrail ile pilot eğitim anlaşmasını iptal edebiliriz...

Yahu Ortadoğu'nun enayisi bizmiyiz ?
    Suriyede savaş çıkar mültecisine sen sahip çık...
    Irakta çıkar sen sahip çık...

Dün Trabzon'da gözümünü önünde bir teyze çöpten sebze topluyordu...

Neden biliyormusun ? sizin gibi kağıt karton fedaileri yüzünden.... Onu yapalım onu alalım onu vuralım derken ekonomi iflas noktasına geldi...

Filistinin en azından ağlayanı var. biz düşşsek bugün sahip çıktığımız araplar bile arkamızdan def çalar. Yahu Lawrence ile öldürdükleri askerlerimizin olduğu tren hala sergileniyor orda...
    Yahu Hatay'ı hala Suriye toprağı gören milyonlarca Suriyeli ülkemizde şu an farkındamısınız ?
    Olası bir karşılıklıkta isyan ederlerse ne olacak , nasıl önüne geçeceğiz ?

Ortadoğu masasına meze yapacakalr bizi... Tvde sahte hocalar var ya " asalım keselim " deyip 5 koruma ile dolaşan . onlara benziyor davranışlarınız...

Ülkenin bekası mevzu bahis... savaş olacaksa savaşa hazırlanalım... Ama kendi toprağımızda....

geçen ay 80 milyar tl eski para ile 80 kattrilyon lira faiz ödedik bütçeden.ekonomi değil savaşı ufak bir çatışmayı dahi kaldıracak durumda değil...

ÖNCE ÜLKENİZİ DÜŞÜNÜN ÜLKENİZİ....

Başkalarını düşünmekten ülkemizi mülteci DOLDURDUNUZ...

Ve İsrailin politikasına en çok hizmet eden icraat bu oldu. siz ve sizin gibiler maalesef buna bilmeyerekte olsa destek oldunuz...

ama bir sonraki aşamaya müsade edilmemesi lazım

ÖNCE ÜLKEMİZ ÖNCE TÜRKİYEMİZ
    Konu Faik Yılmaz tarafından (26.10.2023 Saat 08:46 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Dediklerinizde kısmen haklısınız, ekonomimiz çok iyi değil.
    Ben şuanki devlet terörleri olurken dünya yanısn bitsin, kıyamet kopsun diyorum artık ama siz ekonomimiz kötü aman bize birşey olmasın diyorsunuz. Yani düşünce sistemlerimiz birbirine çok zıt.
    Adamlar sistemlerini öyle bir kurmuş ki, sen adamlara rakip oldukça bizim ekonomimiz öyle kolay iyi olmaz. Hep para korkusundan islam alemi bu noktaya geldi zaten, hep derdimiz para ve dünya. Dünyada 2 miyar müslüman nufusu var, bir dünya müslüman ülke var. Güçsüzmüyüz kesinlikle hayır. Bu müslüman ülkelerin hepsi değil sadece bir kısmı şuanki mevcut durumlarıyla biraraya gelse israili geçtim abd bile birseş yapamaz. Ama biraya gelemiyoruz. Neden çünkü herkes korkuyor, herkes para derdinde, aman bana birşey olmasın. Zaten böyle yaptığımız için ekonomimiz de hep idare eder pozisyonda kalacaktır.
    Sonuç olarak biz de dahil olmak üzere benim islam ülkelerinden hiçbir ümidim yok. Biz para ile dünyaya bağlanmaya devam edelim. Ama herkesin gördüğü birşey var ki sıra bize gelecek. Filisitinde ne oluyorsa kaç yıl sonra olacağını bilemem ama eninde sonunda terörist devletler Türkiyeye de saldıracaklar. Sonuç ne olur bilemem. Daha önce de yazdım mehdi veya kıyamet haricinde ümidim yok.
    Geçmişte çok az gücü olan insanların, karşısındakinin ezici üstünlüğüne rağmen başarılı olma hikayeleri çoktur. Bu işler para , ekonomi, silah meselesi değil. İnanma ve biraraya gelme meselesi. O birliktelik de ülkemizde bile olamıyorken, farklı ülkelerin biraraya gelme beklentisi ütopya.
    Ayrıca sadece ülkemizi düşünelim tezi ile siyonist devletler tüm dünyayı esir aldı. Zaten 150 yıl önce haritayı cetvellerleherkes sadece ülkesini düşünsün diye çizdiler. Ufalttıkça ufalttılar tüm ülkeleri. Sonra da istedikleri gibi at koşturuyorlar. Sadece ülkemizi düşünelim gibi küçük düşüncelerden artık çıkmalıyız. YOksa çok kolay bir yem oluruz. Nasıl olacak bilmiyorum ama nasıl batı ve siyonistler biraraya gelebiliyorlarsa, islam ülkeleri ne zaman bir araya gelirse o zaman dünyada zülüme karşı asıl savaş başlayacak. Ama ben bunun olmasını imkansıza yakın buluyorum. Çünkü Türkiye de bile sizler gibi insanların zihinlerine çok yanlış kodlar yerleştirilmiş.
    En basiti şu unutturulmuş. Çok eski değil daha 150 yıl önce dünyanın 3te birine biz hükmediyorduk. Yani o potansiyel biz de fazlasıyla her zaman vardı ve hep var olacak. Biz bize ezberlettirilmiş şeylerden çok daha güçlüyüz. Sadece tekrar hatırlamamız lazım.
    Konu emre6117 tarafından (26.10.2023 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Hiç bir şey yapmayalım demedim...

Fiziki müdahale etmeyelim dedim...

Mesela Abd üslerini kapatabiliriz.
    Mesela İsrail ile pilot eğitim anlaşmasını iptal edebiliriz...

Yahu Ortadoğu'nun enayisi bizmiyiz ?
    Suriyede savaş çıkar mültecisine sen sahip çık...
    Irakta çıkar sen sahip çık...

Dün Trabzon'da gözümünü önünde bir teyze çöpten sebze topluyordu...

Neden biliyormusun ? sizin gibi kağıt karton fedaileri yüzünden.... Onu yapalım onu alalım onu vuralım derken ekonomi iflas noktasına geldi...

Filistinin en azından ağlayanı var. biz düşşsek bugün sahip çıktığımız araplar bile arkamızdan def çalar. Yahu Lawrence ile öldürdükleri askerlerimizin olduğu tren hala sergileniyor orda...
    Yahu Hatay'ı hala Suriye toprağı gören milyonlarca Suriyeli ülkemizde şu an farkındamısınız ?
    Olası bir karşılıklıkta isyan ederlerse ne olacak , nasıl önüne geçeceğiz ?

Ortadoğu masasına meze yapacakalr bizi... Tvde sahte hocalar var ya " asalım keselim " deyip 5 koruma ile dolaşan . onlara benziyor davranışlarınız...

Ülkenin bekası mevzu bahis... savaş olacaksa savaşa hazırlanalım... Ama kendi toprağımızda....

geçen ay 80 milyar tl eski para ile 80 kattrilyon lira faiz ödedik bütçeden.ekonomi değil savaşı ufak bir çatışmayı dahi kaldıracak durumda değil...

ÖNCE ÜLKENİZİ DÜŞÜNÜN ÜLKENİZİ....

Başkalarını düşünmekten ülkemizi mülteci DOLDURDUNUZ...

Ve İsrailin politikasına en çok hizmet eden icraat bu oldu. siz ve sizin gibiler maalesef buna bilmeyerekte olsa destek oldunuz...

ama bir sonraki aşamaya müsade edilmemesi lazım

ÖNCE ÜLKEMİZ ÖNCE TÜRKİYEMİZ
    Valla kusura bakma kardeşim tamamen ayrı taraflardayız ve son derece yanlış, sığ bir görüşe sahipsin.

Etrafında olan biteni algılayamıyorsun ve söylemlerin de bu yetersizlikte.

Yani önce ülkemiz önce Türkiyemiz derken hani büyük yazınca ne oluyor o bir tarafa daha Türklük nedir onu bile maalesef bilmiyorsun.

Sana Türlük tanımıyla başlayarak birçok şeyin öğretilmesi gerekiyor ama yaş olarak da artık bunları alabilecek durumda değilsin.

Allah’a şükür etrafımızda olup biteni izleyelim, müdahale etmeyip sıranın bize gelmesini bekleyelim diyen bir devletim yok şu anda.

Bizim ne işimiz var Suriye’de, ne işimiz var Irak’ta, ne işimiz var Karabağ’da değil mi? Ne işimiz var Bosna’da dediğimiz için orada müslümanları biçtiler.

Ya yarısı çoluk çocuk, kalanın yarısı yaşlı ve kadın olan 3 milyon insan isyan edecek diye de korkuyorsun daha ne diyeyim.

Bu mantıkla belki de şeytani oluşumların peşine takılıp israil’i ziyaret edip destek veren yetkililerimiz bile olabilirdi heralde kahrolurdum.

Sakın bir daha kağıttan kaplan gibi şeyler söyleme kimseye çünkü korkak bir kedi olmaktan çok daha onurlu bir duruştur kağıt mı yoksa demir mi onu da zamanı gelince görürüz. Ben ülkeme sonuna kadar güveniyorum.

İnanıyorsan da şunu paylaşayım ki korkakça durmaktansa onurumuzla ölmeyi tercih edebileceğimiz aklımızın bir tarafında bulunsun.

“Allah’a kavuşacaklarını umanlar ise, nice az birlik vardır ki, Allah’ın izniyle sayıca çok birlikleri yenmişlerdir, Allah sabredenlerle beraberdir, demişlerdir.”

Türk demek İslâm demektir.

Biz 1000 yıldan fazladır müslüman bir milletiz bu kodumuza işlenmiş artık biz bu dünyadaki mazlumların hâmisiyiz, dünyaya insanlığı, ibadet özgürlüğünü ve medeniyeti öğretmiş bir milletiz, bu misyonumuz değişmez.

Ülkemize aldığımız mazlumları zamanı gelince ve uygun şartları sağlayınca yuvalarına gönderebiliriz bu gücümüz de vardır.

Her şey ekonomi ve para değil bu dünyayı biz değiştireceğiz buna inancım var senin belli ki yok sen tarafında kalırsın ben tarafımda.
    Konu Onur Akyüz tarafından (26.10.2023 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

İşin hiç İslami açıdan dini yönüne girmeden,

Ülke kendi sınırından savunulmaz. Bunu yapmaya kalkarsan 90 ların Türkiye'sine geri döneriz.

Netenyahu'nun en son yaptığı açıklamada mevzu bahis nedir?
    https://www.haberturk.com/netanyahu-...ecegiz-3632448

Yeşaya kehaneti nedir?
    https://www.hurriyet.com.tr/galeri-i...yor-42351736/4

Peki kehanete göre kurmak istedikleri devlet hangi mevcut devletlerin sınırları içinde?
    Suriye, Ürdün, Filistin, Lübnan, Irak, Mısır, Arabistan ve süpriz.. Türkiye.
    Türkiye'nin de %30'unun kendilerine vaat edildiğini düşünüyor adamlar.

Sen bugün diğerlerine çökmelerine engel olunmasında taraf olmazsan, yarın sana çökerlerken de kimse senin tarafında olmaz.

Kendi ülkenin içinde savunma yapmayı beklemek ülkenin ecelini beklemektir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

İslam Alemi denilen bir yapı yok ortada....

Pkk bizim kundakdaki bebeleri katlederken hiç bir Arap devleti bayraklarını yarıya indirmedi kınamadı...

Yahu depremde en az 50 bin canımız gitti hangi Arap devleti üzüldü , yas ilan etti

10 milyon Suriyelinin kaç tanesini mesela Suudi Arabistan aldı.... 0 tanesini

Hatta Fkö yani filistin kurtuluş örgütü Bekaa vadisinde Pkk ile yanyana kardeş gibi eğitim gördü senelerce alışveriş yaptılar....

Masum bebeklerin , kadınların, sivillerin ölmesine çok üzülüyorum. Rabbim tüm zalimleri kahretsin ama bu direkt bizim girceğimiz bir savaş değil...

Yahu Filistinlilerin kendilerinin yarısı dahi bu bizim savaşımız değil diyor. siz ne diyorsunuz anlamıyorum

Biraz gerçekçi olun

Ha illa cihad etmek isteyen varsa kaçak yollarla suriye üzerinden gidip şehit olabilir ama devletimizi bu işe karıştırmayın lütfen...

Not : az önce bir amcaya sordular. " tabiki gitmemiz lazım , giderim şehit olurum seve seve filan " dedi. Otobüs hazır deyince : " Hastam vara döndü bu iş "

ben hiç bir Mehmetçikin bu savaşta olmasını istemiyorum. Hamasi nutukta atmıyorum başkalarının askerleri üzerinden sahte kahramanlık türküleri söylemiyorum...

Bizim ordumuz ne idüğü belirsiz bir savaşın içine girmememli...

Araplar petrolü kessin , savaş bitene kadarda 1 grem satmasın. en etkili yöntem bu olur

Ben askerimin maerikan savaş baronlarının para kaznama oyunlarına kurban etmeyelim diyorum....

Yoksa gebersin İsrail , yerin dibine girer inşallah.

Ha İsraile kızıpta kolayı yeren döken geri zekalılar ile savaşa gidersekte sonuç pekte iyi olmaz diye düşünüyorum

saygılarımla
    Konu Faik Yılmaz tarafından (26.10.2023 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Valla kusura bakma kardeşim tamamen ayrı taraflardayız ve son derece yanlış, sığ bir görüşe sahipsin.

Etrafında olan biteni algılayamıyorsun ve söylemlerin de bu yetersizlikte.

Yani önce ülkemiz önce Türkiyemiz derken hani büyük yazınca ne oluyor o bir tarafa daha Türklük nedir onu bile maalesef bilmiyorsun.

Sana Türlük tanımıyla başlayarak birçok şeyin öğretilmesi gerekiyor ama yaş olarak da artık bunları alabilecek durumda değilsin.

Allah’a şükür etrafımızda olup biteni izleyelim, müdahale etmeyip sıranın bize gelmesini bekleyelim diyen bir devletim yok şu anda.

Bizim ne işimiz var Suriye’de, ne işimiz var Irak’ta, ne işimiz var Karabağ’da değil mi? Ne işimiz var Bosna’da dediğimiz için orada müslümanları biçtiler.

Ya yarısı çoluk çocuk, kalanın yarısı yaşlı ve kadın olan 3 milyon insan isyan edecek diye de korkuyorsun daha ne diyeyim.

Bu mantıkla belki de şeytani oluşumların peşine takılıp israil’i ziyaret edip destek veren yetkililerimiz bile olabilirdi heralde kahrolurdum.

Sakın bir daha kağıttan kaplan gibi şeyler söyleme kimseye çünkü korkak bir kedi olmaktan çok daha onurlu bir duruştur kağıt mı yoksa demir mi onu da zamanı gelince görürüz. Ben ülkeme sonuna kadar güveniyorum.

İnanıyorsan da şunu paylaşayım ki korkakça durmaktansa onurumuzla ölmeyi tercih edebileceğimiz aklımızın bir tarafında bulunsun.

“Allah’a kavuşacaklarını umanlar ise, nice az birlik vardır ki, Allah’ın izniyle sayıca çok birlikleri yenmişlerdir, Allah sabredenlerle beraberdir, demişlerdir.”

Türk demek İslâm demektir.

Biz 1000 yıldan fazladır müslüman bir milletiz bu kodumuza işlenmiş artık biz bu dünyadaki mazlumların hâmisiyiz, dünyaya insanlığı, ibadet özgürlüğünü ve medeniyeti öğretmiş bir milletiz, bu misyonumuz değişmez.

Ülkemize aldığımız mazlumları zamanı gelince ve uygun şartları sağlayınca yuvalarına gönderebiliriz bu gücümüz de vardır.

Her şey ekonomi ve para değil bu dünyayı biz değiştireceğiz buna inancım var senin belli ki yok sen tarafında kalırsın ben tarafımda.
    maalesef sizin bu zihniyetiniz yüzünden 25-30 yaşındaki suriyeliler gelip 8-10 çocuk yapıp hızlıca ürerken bizim üniversite gençlerimiz işssizlikten intihar ediyor....

Suriyede binlerce askerimiz var orayı ne güzel kurtardık değil mi?

Ne kadar alt sınıf insanı varsa bize gagaladılar kendileri ise plajda eğleniyorlar....

Benim askerim orada şehit olurken onlar burada çocuk yapıyor....

Hastanelerde sıra bulunamıyor onlardan dolayı. Antepte , Hatayda kadın doğumcular yüzlerce doğum yaptırıyor çoğu Suriyeli...

Türklük deli gibi her yere girip çıkmak değil. Akıl var mantık var...

Fetret devrinde Çelebi Mehmet Avrupaya akın yapmadı ilk kendi sınırlrımızı güvenceye aldı

Biraz tarih okuyun lütfen...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

maalesef sizin bu zihniyetiniz yüzünden 25-30 yaşındaki suriyeliler gelip 8-10 çocuk yapıp hızlıca ürerken bizim üniversite gençlerimiz işssizlikten intihar ediyor....

Suriyede binlerce askerimiz var orayı ne güzel kurtardık değil mi?

Ne kadar alt sınıf insanı varsa bize gagaladılar kendileri ise plajda eğleniyorlar....

Benim askerim orada şehit olurken onlar burada çocuk yapıyor....

Hastanelerde sıra bulunamıyor onlardan dolayı. Antepte , Hatayda kadın doğumcular yüzlerce doğum yaptırıyor çoğu Suriyeli...

Türklük deli gibi her yere girip çıkmak değil. Akıl var mantık var...

Fetret devrinde Çelebi Mehmet Avrupaya akın yapmadı ilk kendi sınırlrımızı güvenceye aldı

Biraz tarih okuyun lütfen...
    Suriye'ye girmeseydin orada çoktan devlet kurulmuştu.

Ayrıca Fetret devri ile bugün arasında ne gibi bir bağlantı var?
    Fetret devri dediğin Osmanlı'nın büyük bir meydan muhasebesini (1402 Ankara) kaybetmesinin sonucunda devletin başının esir düşmesi ve yönetilemezlik halinin ortaya çıktığı bir durumdur.
    Bugün içinde bulunan durumun Fetret devri ile zerre kadar benzerliği yok!

Çok benzeteceksek Orhan Gazi dönemine benzetebiliriz.
    Onun da yaptığı bellidir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Şair, İngiliz bile olsa, ne güzel demiş:

"Oh, East is East, and West is West, and never the twain shall meet..."

Aslında merhum Mehmet Akif Ersoy da özeleştiri yaparak Rudyard Kipling'i tamamlıyordu:

"Ey koca Şark! Ey ebedi meskenet!
    Sen de kımıldanmaya bir niyet et.
    Korkuyorum, Garb'ın elinden yarın,
    Kalmayacak çekmediğin mel'anet."

Başlığa dair önceki mesajımda önce BM, ardından Arap devletlerinin tepkilerini beklemiştim. BM sorgulamam bir uluslararası meşru prosedür aracıydı. Arap Devletlerine merakım ise 67'deki Nasır cesaretini (!) gösterip gösteremeyeceklerine ilişkin beklentimdi. Kımıldamaya niyeti de gücü de yok onların. Belli ki ikisi de şu anki görüntüde etkisiz.

İş başa düşecek gibi. Ya da bombayı kucağımızda bulmak... Baktığınız yerden, cümle değişiyor.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (26.10.2023 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)