Sonuç: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

Katılımcı sayısı
120. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İsterim

73 60.83%
  • İstemem

36 30.00%
  • Şöyle ki...

11 9.17%
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

outlaws61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Standart Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

Son zamanlarda çıkan haberlerden sonra böyle bir girişim olursa taraftar olarak bunu destekler miydiniz?

Taraftarımızın bu konuya bakış açısı nedir merak ediyorum.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kurumsal yönetileceksek satılmalı.Para hesabı yapmaktan bıktık.Gördüğümüz başkanlardan sonra yabancı yatırımcı şart.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

chener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Biz küçük bir şehrin takımıyız. Bize çok para lazım değil. Bize sağlam ve uzun vadeli sponsor lazım. Bu takım satılsa çok güçlü ve ünlü oyuncular gelse onu izlemeye gidecek para yok millette. Şehir zengin olmadan kulübün zenginliğinin anlamı yok.
    YA DIŞINDASINDIR ÇEMBERİN YA DA İÇİNDE YER ALACAKSIN.KENDİN İÇİNDEYKEN KAFAN DIŞINDAYSA ÇARESİ YOK KARDEŞİM.

acan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuda anket açılsa güzel olur.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı acan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda anket açılsa güzel olur.
    Açıldı.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Profesyonel yöneticiler ve idareciler gelecekse evet.

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Ben daha dernlemesine bakılsın isterim, TRABZONSPOR UN AMACI şehre ekonomi ve gençlere maddi manevi değer katmaksa;

Geçen 20 yılda yerel mafyatik saçma tipler yerine kurumsal bir firma olsun isterim,

Katar da bu işin DÜNYADA 1 NUMARASI

yani şurada KENDİ ŞİRKETİNE ALANINDA DÜNYANIN 1 NUMARASI ORTAK olsun kim istemez?
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

satilsin katarlilara tabi istedikleri arazilere konsunlar sonra ben sıkıldim transferde yapmiyorum gel acun kardesim al su klubu hadi bana eyvallah desin bizde aval aval agzimiz acip bakalim ama kurumsallik gelecek ya acun almis nusret almis sancak almis fark etmez degil mi!! kurumsalliksa hakan kulacoglu gibi adamlar gelsin dersek butceyi 4 5 yilda duzene sokacak ama sampiyonlugu ilk 4 u unutun desek bu sure zarfinda herkes ayaga kalkar firtina koparir degil mi dert kurumsallik falan degil burda arabin parasini kullanip etrafa hava basmak caka satmak bak kimi aldim kimi getirdik diye kusura bakmasin kimse siz bir sure ego tatmin edip sefa surceksiniz diye koca klubun gelecegi bir arap seyhinin bir ingiliz dukunun burindi sultanin insiyatifine eline birakilamaz..parayla satin alinmamis sadece trabzona degil butun turkiyeye mal olmus trabzonspor birileri!! Öyle buyurdular istediler lütfettiler diye kimseye peskes cekilemez bunu icine sindirende trabzonsporlulugunu sorgulasin..
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim cevabını merak ettiğim nokta bu satış olursa sonunda Türk Telekom’a benzer bir sürecin olmayacağını kim garanti ediyor ? Diyelim ki Katarlılar bu parayı verip kulübü satın aldı, yanıt bulamadığım sorularım var.

İlk sorum bu para kime gidecek ? Şu an kulubün bir sahibi yok, 600 milyarı kim alacak, nasıl muhafaza edecek ?

İkinci sorum bu satış sonrası dünya yıldızlarından bir takım oluşturuldu diyelim. Bu kulübün bu durumda kar etmeyeceği, sürekli zarar yazıp fonlanması gerektiği açık. İlerde bir gün bu adamlar biz gidiyoruz derse biz bu borcu ne yapacağız ?

Üçüncü sorum satış olursa elimizdeki gayrimenkul, tesis ıvır zıvır hakları bu kişilerin mi olacak ? Aynı Telekomda olduğu gibi kulübün içinin boşaltılmayacağının kim garanti edebiliyor ? Karar alma sürecinde derneğin bir etkisi olacak mı, olacaksa eşit söz hakkı mı olacak yoksa yapılanları kim denetleyecek ?
    "Bize Heryer Trabzon.."

Kemal Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kesinlikle isterim
    #11Yattara | 97 Tellioğlu

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu anki borcu halk odeyecekse ki öyle görünüyor kesinlikle satilmali
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

yalnız bu konu durduk yere ortaya niye çıktı. demek ki böyle mevzu dönüyor.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Biz hep kendi acimizdan düsünüyoruz ama yabanci sermayenin acisindan da düsünelim. Neden yatirim yapsinlar? Ligin pes para etmiyor. Bu futbol düzeni ve carpik mentalite ile Avrupa da basarili olman ancak yüz yilin basi rastlantisal bi sekilde olabilir. Ne gibi getirisi olabilir böyle bir yatirimin? Sürekli zarar edecek bir klübü neden satin alsinlar? Futbol disinda baska bir amac yoksa tabi..

Cikan haberlere göre 600 küsür milyonluk bir yatirimdan bahsediliyor. Bence 200 bile vermezler..Diyelim ki klüp satildi. Klübün bir CEO su olur haliyle. Bu kisinin etrafinda ki kisiler ayni "yiyiceler" olmayacak mi?

Trabzonspor u satin alacak kisinin dünyanin en zengin 500 kisisi arasinda Trabzon sevgisiyle yanip tutusan bir idealist olmasi gerekir..Yani bir 500 milyon € fakirlesmesinin, parasinin yenilmesinin dokunmamasi gerekir. Benim yüz milyar € servetim olsa bu ise girisebilirim..
    Konu AyhanPe tarafından (23.07.2023 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ateş olmayan yerden duman çıkmaz

Nereden
    Konya

Kurumsal bir anlayışla , Avrupai bir yönetim mantalitesiyle , alt yapıyı da hakedenlere emanet edip oradan hakeden çocukları çıkartarak yöneteceklerse takımı satmalılar.Kulübü soyup soğana çeviren tiplerden gına geldi.Koita denen mala 1.5 milyon euro veren zihniyet defolur biz de kurtuluruz en azından.

Nereden
    Konya

Ha , şimdi kulübe ne veriyorsun da konuşuyorsun diye soranlar çıkacaktır .10 senedir Trabzonspor lig paketine aboneyim.Üstüne 3 yıldır babamın da aboneliğini ödüyorum.Benim ödediğim para 10 sezonda şu anın parası ile 15-20 bin lirayı buldu.Bizim ödediğimiz paralarla adamlar kulübü batma noktasına getirdiler.O yüzden yarı mafyöz , mitomani hastası , darbeci kılıklı başkanlar yöneteceğine bu takımı adam akıllı birileri yönetsin diye satılmasını isterim..

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

trabzon şehrindeki bütün dükkanları arabaları satsak borcu ödeme şansımız var ancak. diğer türlü 1 sene maaş bütçesini düşüreyim, yok transfer yapmayayım kafası ile bu borç bitmez. bunu 10 yaşındaki çocuk bile görüyor. borç azalacağına her sene artıyor. devlet biz dahil diğer 3 takımına bakalım ne gibi kıyaklar geçecek. geçmezse bunlar halktan çıkarılacak zam yapılarak. bu paralar öyle 100 200 tl ye benzemiyor arkadaşlar durum harbi kötü büyükler için.

Saint Castillo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz hep kendi acimizdan düsünüyoruz ama yabanci sermayenin acisindan da düsünelim. Neden yatirim yapsinlar? Ligin pes para etmiyor. Bu futbol düzeni ve carpik mentalite ile Avrupa da basarili olman ancak yüz yilin basi rastlantisal bi sekilde olabilir. Ne gibi getirisi olabilir böyle bir yatirimin? Sürekli zarar edecek bir klübü neden satin alsinlar? Futbol disinda baska bir amac yoksa tabi..

Cikan haberlere göre 600 küsür milyonluk bir yatirimdan bahsediliyor. Bence 200 bile vermezler..Diyelim ki klüp satildi. Klübün bir CEO su olur haliyle. Bu kisinin etrafinda ki kisiler ayni "yiyiceler" olmayacak mi?

Trabzonspor u satin alacak kisinin dünyanin en zengin 500 kisisi arasinda Trabzon sevgisiyle yanip tutusan bir idealist olmasi gerekir..Yani bir 500 milyon € fakirlesmesinin, parasinin yenilmesinin dokunmamasi gerekir. Benim yüz milyar € servetim olsa bu ise girisebilirim..
    Sosyal medya etkileşimleri ve iç maliyetlere bakıldığında avrupanın futbola mesai harcayan başat ülkelerinden biriyiz. Bugün avrupanın hangi ülkesinde futbol kulüpleri güçlü devlet adamlarını hizzaya getirebilir-bunu sağlayan karanık ortama katarlı milyarder de olsa girer mi bilmiyorum-.

Genç nüfus fazla, futbola merak fazla, futbola harcanan para meşruluğu sorgulansa da fazla. Katarlılar kulübü alıyor deyince akla gsnin şuan yaptığını yapmak gelmemeli.

Katarlılar PSGnin akademesini ihya ettiler. Adamlar her sezon oynatmadıkları oyuncuları 10 milyona satıyorlar. Hakeza Araplar da Citynin akademesine ciddi yatırım yaptılar. Kulübün satılması durumunda yönetim kurulunun akademi özelinde ciddi bir çalışma yapması gerekir.

Bugün Newcastle United şeyhin parası çok diyerek para saçmıyor lazım olanı alıyor ve akademi çalışmalarını da yürütüyor. Bizi de Newcastle gibi yönetecek bir kurula ihtiyacımız var, finansal sürdürülebilirliği de yıllık bilanço da artıya geçirebilecek. Burası premier lig değil 1 sezon doğru yönetilsek emin olun akabinde 5 senede 3 şampiyonluk gelir. Süper lig standartları belli.

Nereden
    Almanya

Paraya karşı emeğin savaşı dedik vaktiyle, …………

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu konudaki cahilliğimi bağışlayın ama satılırsa bu para kimin cebine giriyor?
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Numan Yerlikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İnşallah satılır. Millet tutturmuş bi Anzhi gidiyor. Abramoviç alsa oooo alsın derler Arap olunca biz şehrimizi satmayız. Aynen kardeşim aynen hadi işine
    Yalakalardan sakınınız. Çünkü onlar insanları boş kaşıkla besler.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Saint Castillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sosyal medya etkileşimleri ve iç maliyetlere bakıldığında avrupanın futbola mesai harcayan başat ülkelerinden biriyiz. Bugün avrupanın hangi ülkesinde futbol kulüpleri güçlü devlet adamlarını hizzaya getirebilir-bunu sağlayan karanık ortama katarlı milyarder de olsa girer mi bilmiyorum-.

Genç nüfus fazla, futbola merak fazla, futbola harcanan para meşruluğu sorgulansa da fazla. Katarlılar kulübü alıyor deyince akla gsnin şuan yaptığını yapmak gelmemeli.

Katarlılar PSGnin akademesini ihya ettiler. Adamlar her sezon oynatmadıkları oyuncuları 10 milyona satıyorlar. Hakeza Araplar da Citynin akademesine ciddi yatırım yaptılar. Kulübün satılması durumunda yönetim kurulunun akademi özelinde ciddi bir çalışma yapması gerekir.

Bugün Newcastle United şeyhin parası çok diyerek para saçmıyor lazım olanı alıyor ve akademi çalışmalarını da yürütüyor. Bizi de Newcastle gibi yönetecek bir kurula ihtiyacımız var, finansal sürdürülebilirliği de yıllık bilanço da artıya geçirebilecek. Burası premier lig değil 1 sezon doğru yönetilsek emin olun akabinde 5 senede 3 şampiyonluk gelir. Süper lig standartları belli.
    - Katarlilar Psg'ye hiçbir sey katmadiysa bunu katti, çok dogru tespit, eskiden Psg alt yapisinda oynamanin hiçbir özelligi yoktu "hee öyle mi iyiymis be" deyip geçilirdi orada oynadigini söyleyene (benim birkaç eski arkadas orada bulunmustu, kimi 1 sene kimi 3 sene, hiçbirinden bir sey olmamisti)
    Simdi ise geleni geçeni almiyorlar eskisi gibi

- Newcastle'i çok bilmiyorum ama har vurup harman savurmuyorlar gibi, görünürde dogru isler yapiliyor gibi duruyor, arka planda neler oluyor bilmiyorum tabi... hocalari Eddie Howe de iyidir, Bournemouth zamanlarindan beri severim
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Numan Yerlikaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah satılır. Millet tutturmuş bi Anzhi gidiyor. Abramoviç alsa oooo alsın derler Arap olunca biz şehrimizi satmayız. Aynen kardeşim aynen hadi işine
    Katilmiyorum yaa, ben en azindan moviç koviç kim olursa olsun karsiyim
    Ha neye varim, gelir 49%'a kadar hisse alir, pay ve söz sâhibi olur, ortak olur, ona tamam
    Ama kulübü satin alma falan o isi geçelim, ben olsam da o parayi bassam bana da vermesinler
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Profesyonelce yonetilmek isterim tabiki ama bu bir Trabzonspor ile olacak is degil.

Turkiyede bir cok kulup hukumet ile dost oldugu vakit is cevirebiliyor. Ne bilim mesela Sadri Sener doneminde belediyenin alipda dagitigi kombineler.

Trabzonspor bu sistemden ayrilip profesyonelce yonetilmek istendiginde basimiza neler gelebilir ? Taraftar bugun 3 aylik baskani istifaya cagirabiliyor, o vakit kulubun sahibini nasil kovacaksin ?
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

Nereden
    İstanbul

Bu gün olmasa, yarın çoğu satılacak zaten.

Oyum:
    • İsterim

1446.67%

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)