Sonuç: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

Katılımcı sayısı
120. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İsterim

73 60.83%
  • İstemem

36 30.00%
  • Şöyle ki...

11 9.17%
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

satılsın diyenlar battı balık yan going diyenler..

madem öyle taliplisi var o zaman neden isim hakkını satın almıyorlar.. hukuken bu daha mümkün üstelik..

qnb trabzonspor, ya da qatar airways trabzonspor..
    Attan inip eşeğe bindik!

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Önce bikaç sene stad sponsoru olsunlar sonra bakarız

Nereden
    İstanbul

şimdi takım satıldı diyelim, sonra bomba transferler yaptık, sonra şampiyon olduk. e biz bir tane arap şeyhinin şirketi başarılı oldu diye mi sevineceğiz?

btnyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Karşıyım, kötü örnekleri olduğu gibi, olmasaydı bile çok riskli bir durum. Birinin sıkılınca bir kenara atacağı oyuncağa dönüşmek için bu kadar istekli olan bir taraftar grubu ayrıca şaşırtıyor. Bize ait olmalı kulüp, x ülkesinin x vatandaşlarına değil. Malaga diye bir takım vardı mesela bir zamanlar. Çok sevindiler, bizi satın aldılar, ortalığı dağıtırız dediler. Kafalarını kaldıramadılar bir daha. Basit işler değil bunlar. Kulübü satmak da ne?

Nereden
    Konya

Alıntı zaqua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi takım satıldı diyelim, sonra bomba transferler yaptık, sonra şampiyon olduk. e biz bir tane arap şeyhinin şirketi başarılı oldu diye mi sevineceğiz?
    City taraftarı da ne kadar Arap sevicisiyse , Arap şeyhi , Arap şirketi kazandı diye şampiyonlar ligini deli gibi sevindiler.Kardeş farkına varmadan Arapların ortak olduğu pek çok markayı evine sokuyorsun.Sokma o zaman..

Nereden
    İstanbul

Alıntı orhan42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City taraftarı da ne kadar Arap sevicisiyse , Arap şeyhi , Arap şirketi kazandı diye şampiyonlar ligini deli gibi sevindiler.Kardeş farkına varmadan Arapların ortak olduğu pek çok markayı evine sokuyorsun.Sokma o zaman..
    Ben İngiliz değilim. Elinin İngiliz’inin değer yargılarıyla, dünyaya bakışıyla, tuttuğu takıma yüklediği anlamla benimkini karşılaştırmak abes.

Birilerinin ortak olduğu malları satın almak farklı parametrelerle değerlendirilir. Alternatifi olmayabilir mesela. Kaldı ki eğer elimde alternatif varsa bilgim dahilinde yerli malı kullanırım her zaman.

Ayrıca konu sadece Arap sermayesi değil, birine ait olan bir takımı tutuyor olmak istemem.

Enes Ünal Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir an önce profesyonel yönetim anlayışına geçilmeli. Kim alıyorsa alsın ve artık düzgün yönetilelim.

Her sene başka hoca her sene başka başkan . Bıktık artık
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Şampiyonluğa...

Onur Recep Kıvrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çıkınca Sahaya

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Düşünecek durumda değiliz

Hemen şimdi satış işlemlerine başlayalım
    100 milyon euro borç var

Hem saha içinde hem saha dışında kulübe gelir sağlayacak yeni proje lazım. Katar sermayesi hemen gelsin

Saint Castillo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

satılacak başka çare yok, benim de 30 bin euro avantam o yüzden bu kadar ısrarcıyım

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

arap olup fakir olan var mı ben hiç görmedim. hepsi doğuştan mı zengin bunların nasıl bir şey aga merak ediyorum.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Niye klübü satiyoruz? Benim daha iyi bir fikrim var..Bizim taraftar profilimiz son derece sagliksiz..Taraftarlarin büyük cogunlugunu topluca satalim. Yok mudur Katar da taraftari olmayan cok zengin bir klüp? Hemen satalim..Sat sat sat..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Bizim çöp ligin olayı adam eksiltme, yanına rakip geldi mi eğitimsiz cahil topçu yan pas yapar, ülkede 20 yaşı geçen hiçbir Türke bu eğitimi vermezlerAma izleyin, gavurlarda olay adam eksiltmedir, birebir kalana topu taşırlar, o kişi geçerse atak çok tehlikeli olur

BU ÖZEL EĞİTİM İHTİYACINA BİLE Katara satarım klübü, yoksa havanda su döveriz!
    Konu HasanTezel tarafından (26.07.2023 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye klübü satiyoruz? Benim daha iyi bir fikrim var..Bizim taraftar profilimiz son derece sagliksiz..Taraftarlarin büyük cogunlugunu topluca satalim. Yok mudur Katar da taraftari olmayan cok zengin bir klüp? Hemen satalim..Sat sat sat..
    bu iyiydi ,cok birsey kaybedecegini dusunmuyorum klubun..
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

alan katar seyhi yada ingiliz dükü ( ozellikle yazdim hala daha olayin arap karsitligi oldugunu sanan kaz kafalilar var cunku ingiliz alacagina arap alsin 50 kez tercih ederim orasi baska) su sartlarda alacaksa buyursun yaparsin bir protokol mesela:
    1- klubun yuzde 99 nu satin alacak yatirimci kalan yuzde 1 trabzonspor klubu derneginde kalacak,onumuzdeki 100 sene boyunca farkli bir yatirimciya satilirsa klup,yatirimci borcsuz bir sekilde 500 milyon avro tazminat odeyecek bu dernege odeyecek ki trabzonspor yok olmaktan kapsina kilit vurulmaktan kurtulsun.
    2-yatirimci Trabzonsporun mevcut tesislerini eklemeler yapabilir gelistirebilir ancak farkli bir tasarufda bulunamaz (satmak kiralamak vs) yaparsa dernege 500 milyon avro tazminat oder isim hakkini teslim eder,
    3-trabzonspor takimi küme duserse isim hakkiyla birlikte 500 milyon avro tazminat vererek trabzonspor dernegine borcsuz olarak yeniden teslim edilir.
    hodri meydan niyet cidden yatirimsa baska bir ali cengiz yoksa kendilerine guveniyolarsa buyursunlar bu sartlarda kimse agzini acmaz ama yapmazlar amac farkli.. istediklerini aldiktan sonra da koca çinari bir pic gibi saga sola atmamalari icin yukardaki maddelere benzer bir protokal yapmak sart.azicik kafa calistirin kanal iatanbulun etrafindaki arazilere coktuler,tank palete coktuler, telekoma coktuler,sirada cokulecek trabzon havaalani arazisi ve klup tesisleri var bunuda yapabilmek icin trabzonspora ihtiyaclari var agaoglu durduk yeremi ben burda oldugum surece tesisleri sattirmam dedi kongrede nerden haber gitti ona acaba hic dusundunuz mu ? ardindan da bir darbe ile icerden sirtindan hancerlendi fedaileri bir herifi oturtdular koltuga..2011 sonrasi sehirin onurunu gururunu sattigini her defasinda soylemistim zaten de bu kadari da fazla artik tiksinme seviyesine getirdiniz yuh sunu bir istanbul takimina yapabilirler mi ayiptir ya bu kadar da gozunuz bagli kurban olmayin artik bir silkinin kendinize gelin..akcabatdaki deniz kenarindaki askeriyenin yesil alan olan arazisi bizzat bakanlik tarafindan imara acildi sessiz sedasiz gecen hafta kacinizin haberi var bundan yada uzerinde dusunulen projeden uyaninda baliga gidelim ,istanbulda askeriyenin arazileri şikecilere peskes cekilir bizdekiler de acildi kime verilecek iyi takip edin ,edin ki belki o körelmis gozleriniz biraz olsun acilir..
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Ne yıldız topçu istediğim için
    ne de çok borcumuz var battık diye

vasıfsız, sahtekar, beceriksiz, çıkarcı vd. yönetici ve başkanlardan bıktığım için
    isterim
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

crixus_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

istemem.

Dereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı zaqua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ne kadar güzel basit basit tane tane yazmışsın ama bunu bile anlayamayanlar var.
    "çınlasın gökyüzü karadeniz ağlasın yıldızsın aysın eren iyi ki varsın"

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

El elin eşeğini türkü çığırarak aramış:

Gs için denetçisi BORCA BATIK DEMİŞ

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1175677

Normalde kurumların işlem yapması lazım, iflas diye ama spor klüplerinden yiyen çeteler siyasetle kolkola bu hırsızlığa göz yumuyor

Bak diyor ki:

2023 tarihi itibariyle geçmiş yıllar zararının 2.132.012.212 TL olarak gerçekleştiğine ve toplam özkaynaklarının negatif 2.095.293.711 TL (31 Mayıs 2022 ? 1.134.246.816 TL) olduğuna ve söz konusu durumun, Türk Ticaret Kanunu (TTK)'nun 376. Maddesi'ne göre de borca batıklık olarak değerlendirilmesi nedeniyle Şirket Yönetim Kurulu'nun TTK'nın 376. Maddesi'nde belirtilen tedbirleri alması gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamalara dikkat çekmek isteriz. Bu şartlar, ilgili dipnotta açıklanan diğer hususlar ile birlikte, Şirket'in sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüpheler oluşturabilecek önemli belirsizliklerin bulunduğunu göstermektedir.

KLÜPLER SAHİPLENDİRİLMEZSE BU ZARAR KAÇA ÇIKACAK VE KİME KALACAK?
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

murmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hic cekemem satilmis bir Trabzonsporu.
    Adamin istedigi gibi gitmeyecek takim, muslugu kesecek, elden cikarmaya calisacak, baska birisi satin alacak, cart curt.
    Oyuncak degil bu kulüp.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    El elin eşeğini türkü çığırarak aramış:

Gs için denetçisi BORCA BATIK DEMİŞ

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1175677

Normalde kurumların işlem yapması lazım, iflas diye ama spor klüplerinden yiyen çeteler siyasetle kolkola bu hırsızlığa göz yumuyor

Bak diyor ki:

2023 tarihi itibariyle geçmiş yıllar zararının 2.132.012.212 TL olarak gerçekleştiğine ve toplam özkaynaklarının negatif 2.095.293.711 TL (31 Mayıs 2022 ? 1.134.246.816 TL) olduğuna ve söz konusu durumun, Türk Ticaret Kanunu (TTK)'nun 376. Maddesi'ne göre de borca batıklık olarak değerlendirilmesi nedeniyle Şirket Yönetim Kurulu'nun TTK'nın 376. Maddesi'nde belirtilen tedbirleri alması gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamalara dikkat çekmek isteriz. Bu şartlar, ilgili dipnotta açıklanan diğer hususlar ile birlikte, Şirket'in sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüpheler oluşturabilecek önemli belirsizliklerin bulunduğunu göstermektedir.

KLÜPLER SAHİPLENDİRİLMEZSE BU ZARAR KAÇA ÇIKACAK VE KİME KALACAK?
    İyi yönetim için organizasyonun anonim veya limited olması önem taşımadığı gibi sizin tabirinizle yazıyorum, sahipli veya sahipsiz olması da önem arz etmemektedir. Türkiye'den veya dilediğiniz coğrafyadan en büyük holdinglerin birini seçip incelediğinizde büyük ihtimalle büyük borç değerleriyle karşılaşacaksınız. Aslında sırf bu bile "Satış ekonomik kurtuluş yolu" tezini çürütmeye yeter. Tabii nakit döngüsü, satış gibi kritik kalemler de incelenmeli. Mesela bizde satış büyük günah! Ömür satılamaz, Uğurcam satılamaz! Ama yedi tane on numara alınurlen kimse itiraz etmez. İş işten feçince herkes feveran eder. Neyse, konu bu değil.

Son dedikodu dillendirildiğinden beri hayalden ziyade gerçeği soruyorum: Neyi satacaksınız? Geliri kim alacak? Satış yetkilisi kim, karar kim veya hangi organ tarafından verilecek? Devir, satış, tüzük, yönerge konuşan kimse yok. Transfermarkt değerini şirket değeri diye yurturmaya çalışan masabaşı uydurma haberler ve bu basitlik peşinde bir hayale koşturulan renktaşlarım var. Arap şeyhi alacak, o da yıldız seyredecek... Ah ah...

Bankalar Birliği'nin revize edilmiş programına dahil olmak, Trabzonspor'un rekabet avanatjını kaybettirmiştir. Bunu ısrarla yazdım. Ardından son veya ondan önceki malî kurulda itiraf edildi. Ardından geçen yazki şampiyonluk üstü oyuncu satışı, forma reklamı ve stadyum sponsorluğunun sürdürülebilirlik için önemini anlattım. Kendim çaldım, kendim oynadım. Şimdi aklın emrettiği bu uygulamalar için sahiplilik niçin şart, bir arkadaşımız örneklerle ikna ediversin beni. Ha, satılırsa da satılsın... Ama yanlış şeyi tartışıyorsunız günlerdir. Yiğitel'in sorumsuzca sebep olduğu manipülasyonun borsa ayağı artık haberlere çıktı. Kim için önemli?

Malî disiplinle ilgili bir örnek daha verip bitireyim. Üç sezon önce, devre arasında Fb ve Bjk harcama limit oranlarının yükseltilmesini talep etmişti. Ağaoğlu duvar gibi karşılarında durdu. Biz de alkışladık. O dönem fener'in mevzuat gereğince puan cezası alması gerekiyordu
    Unutanlar lütfen kısa bir arama yapsın. O gün Trabzonspor Yönetimi, doğru uygulamada bulundu. Novak, Sosa ve hatta Nwakaeme için bütçesine göre hareket etti. Fakat aynı kişiler geçen yaz, kendi doğrularını inkâr edip bugünkü kara tabloyu hazırladı.

Sahipliyken 100%, değilken 0% doğruyla gidilecek diye bir kaide yok. Bu ezberden sıyrılmak gerek.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

katarlılar bile daha iyi yönetir. bu yönetim kadar rezil bir yönetim belki de daha da gelmez.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Doğukan Uçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katarlılar bile daha iyi yönetir. bu yönetim kadar rezil bir yönetim belki de daha da gelmez.
    Katarlilar yönetirse öyle eski kongreleri cok özleriz Düsün..Bizim eski kongreleri bile..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

abicim bu takım bir anonim şirket. alınabilir, satılabilir, halka arz edilmiş zaten. şu anda eminin binlerce yabancı hissedar vardır.

ülkenin ekonomik durumu iyi değil, gelirlerimiz TL, borçlarımız avro.

bizi ancak yabancı sermaye kurtarır, fazla duygusallığa gerek yok.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı MetehanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim bu takım bir anonim şirket. alınabilir, satılabilir, halka arz edilmiş zaten. şu anda eminin binlerce yabancı hissedar vardır.

ülkenin ekonomik durumu iyi değil, gelirlerimiz TL, borçlarımız avro.

bizi ancak yabancı sermaye kurtarır, fazla duygusallığa gerek yok.
    Görüşüne saygılıyım hemşerim ama bence Trabzonsporlu olmak dünyadaki en romantik en duygusal en isyankar hadisedir.

Asla satılmamalıdır bu arma, akıldan bile geçmemelidir...
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)