Sonuç: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

Katılımcı sayısı
120. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İsterim

73 60.83%
  • İstemem

36 30.00%
  • Şöyle ki...

11 9.17%
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yabancı Sermayeye Satılmasını İster miydiniz?

MehmeTS_ADANA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Umarim bu haber doğrudur. Böyle birşey olursa şehirde çok faydasını görür. Kimse kusura bakmasın ama biz ingilizler kadar milliyetçi değiliz. Adamlar arap sermayesi takımlarına talip olunca sevinçten uçuyorlar. City cl şampiyonu olunca kimse kupayı bae takımı kazandı demedi ingilizler kazandi dedi. Saçma sapan milliyetçilik duyarı kasmamın anlamı yok. İstesekte istemesekte futbol bu noktaya evrildi artık. Kısacası umarım bu söylenti doğrudur
    Futbol basit bir oyundur.Zor olan basit oynayabilmektir

Johann CRUYFF

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor kavramının bu kadar metalaşması mecazen ifade etmek gerekirse ruhen ölmesi gibi bir şey, bugünün şartlarıyla isteyenleri anlıyorum ama bu heves ve görüşlerine ortak olmuyorum. Diyelim ki diledikleri gibi oldu, takımın adı ve rengi kalır, inaniyorum ki önemli bir kitlede o bağ zayıflar ve ilerleyen zamanda da kim daha "güçlüyse" oraya evrilen bir taraftardan ziyade izleyici kitlesi meydana gelmeye başlar.

Yapılması gereken camia olarak atılan yanlış adımların takipçisi, sorgulayanı ve zamanında uyaranı olmak. Kalıcı bir şekilde kulübün otokontrol kabiliyetini geliştirmek olmalı, bunun üzerine gidilmeli diye düşünüyorum.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Normal şartlarda katiyen istemem. Ama şartlar normal değil.

Kulübün sahipli bir şirket olması, yönetim kurulu üyelerinin listelerinin bir yerlerden tepeden indirilmesinden daha kötü değil maalesef. Kulübün satılması sıtmaysa bu hali de ölümdür ne yazık ki...

Keşke başka seçenekler de olsa.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Saint Castillo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Katarlilar Psg'ye hiçbir sey katmadiysa bunu katti, çok dogru tespit, eskiden Psg alt yapisinda oynamanin hiçbir özelligi yoktu "hee öyle mi iyiymis be" deyip geçilirdi orada oynadigini söyleyene (benim birkaç eski arkadas orada bulunmustu, kimi 1 sene kimi 3 sene, hiçbirinden bir sey olmamisti)
    Simdi ise geleni geçeni almiyorlar eskisi gibi

- Newcastle'i çok bilmiyorum ama har vurup harman savurmuyorlar gibi, görünürde dogru isler yapiliyor gibi duruyor, arka planda neler oluyor bilmiyorum tabi... hocalari Eddie Howe de iyidir, Bournemouth zamanlarindan beri severim
    yemin olsun 1 akademi 2 nitelikli oyuncu keşif sistemi için istiyorum şirketleşmeyi. Yoksa icardi zaha gelsin rüyalarında değilim.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

açıkçası istemem. kulübün içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulması için belki pozitif bir gelişmedir ama kulübe olan aidiyetimi yitiririm. zaten katar sahipli bi kulübü desteklemek istesem manchester city'yi falan desteklerim.

trabzonspor için daha iyisi neyse o olsun

Dereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizim satılmışla işimiz olmaz. Neredeyse tamamı özveri ile bu günlere gelmiş kulübe nasıl paha biçeceksin.
    Yok bugünün şartlarıymış da yok artık oyunun kuralları böyleymiş de.
    Amaç sürekli başarı ise Barcelona var Real Madrid var. Onlara yönelin lütfen.

Ülkenin fabrikaları nasıl özelleştirildi ise aynı oyunu kulüplerine yapıyorlar. Evet acayip tuhaf bir yönetim var şuan başımızda. Onun nasıl geldiğini neden geldiğini sorgulamamız gerekirken, "Bunun gibi yönetim olacağına satılsın daha iyi" demek doğru değildir. Zaten biz bunu diyelim diye o yönetimi getirdiler.

Satılmış bir kulübün başarısını nasıl kendi başarım gibi göreyim. Mantıklımı bu??? Bu tamamen fenevbahçe zihniyeti. Biri bizi satın alsın sonra bassın parayı futbolcuda satın alsın. Sonra yine bassın parayı bir şekilde şampiyon olalım, sonra da sevinelim öylemi. Aramızda gizli fenevliler var sanırım.

Trabzonspor'un isterse neler yapabileceğini ve neler başarabileceğini, o başarının lezzetini Ahmet Başkan bize gösterdi. Ne çabuk unuttuk.
    "çınlasın gökyüzü karadeniz ağlasın yıldızsın aysın eren iyi ki varsın"

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Araplar böyle şöyle diye eleştiriyoruz eyvallah
    Lakin adamların parasal konuları da başarıları gayet iyi hele hele finans konuları başarıları tartışılmaz
    Bundan yıllar önce Araplar petrolü bitince aç kalacaklar edebiyatı yaptık adamlar bugün dünya da parasal politikalarında ve havacılık konularında gayet iyiler
    Herhangi bir futbol klübünü alıp başarısız olan bir Arap sermayesi oldu mu da ben bilmiyorum en azından
    İleri de şehir turizm daha ileriye taşımak istiyorsak bu sermayeye ihtiyacımız var. Neden kış vakti Katar'dan Trabzon'a maç için gelen Arap olmasın
    Bugün olmazsa da yarın bu futbol komple endüstrileşecek. Neden erkenden yerimizi almayalım

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Başlıktaki sorudan bağımsız, "şirket" algımız şu durumda:

Göz Göre Göre Manipülasyon! Trabzonspor Hissesi Tavan Oldu

https://www.paramedya.com.tr/devami/...avan-oldu/amp/

Cuma günü buna değinmiştim.

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kolay kullanılıyor bu "satış" kelimesi? Neyi, kime satıyorlar? Sportif AŞ'de veya dernek tüzüğünde böyle bir yetki kime tanımlanmış? Yandaş malın teki, gündemdeki ziyaretleri allamak pullamak için boyundan büyük işlete yelteniyor, Trabzonspor'u kullanıyor. Millet üzerine atlıyor. Ortada kamuoyunu aydınlatmakla görevli adam gibi yönetici olmadığı için spekülasyon türüyor. +8,32%'ydi az önce TSPOR.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlıktaki sorudan bağımsız, "şirket" algımız şu durumda:

Göz Göre Göre Manipülasyon! Trabzonspor Hissesi Tavan Oldu

https://www.paramedya.com.tr/devami/...avan-oldu/amp/

Cuma günü buna değinmiştim.
    Öte yandan kısmı da garip, 3 gün öncesinden yükselişe geçmiş diyor, niye ve nasıl ? Bir grup, hisseleri toplamış, niye ?
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    Almanya

Satmak degil, Hediye edinde, adamlar takimi alsinlar.

Biz bu takimi satamayiz.

Cezalı Üye
    Nereden
    Uzak Doğu

Düşünmeden evet.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Satilmasini isteyenlerin buyuk bir kismi istanbul takimlarinin yaptigi transferlere bakarak agzi sulanan satilirsa zengin birisi alirsa ayni seyi bizde yasariz diyen kesim.tehlikenin farkinda degiller ama istediklerini aldiktan 2 -3 sene sonra ben kuculmeye gidiyorum futbola butce ayirmadim transfer yapmiyorum oyunculari satip alt yapiyla mucadele edecegim derse yada klubu satiliga cikarip bir şikebahcelinin eline teslim ederse kimsenin soz hakki olmayacaginin agzini bile acamayacaginin farkinda degiller herkes uc örnekler olan psg ve city ornek gosteriyor orda adamlar hakikaten bir spor klubune yatirim yapmak icin klubu satin alip talip oldular bizdeki gibi tesislere ve havalimani arazisine cökmek icin degil aradaki ince cizgiyi daha nasil aciklayabilirim bilmiyorum ama olay tam olarak bu , kimisi bunun farkinda degil kimisi bilip gormezden geliyor yazik ne hala dustu koca klup siyasetin ve yalakalarinin samar oglani oyuncagi oldu..
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

işin usülünden anlamam. Dernek, şirket vs. satılma prosedürleri işinin hallolabileceğini varsayarak konuşayım.

Bizim gibi bir şehir takımında böyle bir konunun geçmesi saçmalık normalde. Ama yetişmiş insan olarak o kadar berbat bir zamandan geçiyoruz ki. Liyakat adına hiçbir kademede hiçbir iyileşme yok. Bunun düzelme ihtimalini kısa zamanda görmüyorum. Borçlar arşa çıkmış, biz küçülme yok diyerek vasatlara milyonlar saçıyor, şampiyon kulübe sponsor bulamıyoruz. Görünen köy kılavuz istemez. Gidişatımız borçlardan ötürü satılmaya gidiyor.

Satılırsa eski trabzonspor olmayacağız artık. O statükoyu deviren alt kesimin temsilcisi, emeğin savaşının takımı olmaktan çıkacağız. Bu açıdan ülkenin anlamsız şehirlerinde bile destekçi bulan bir duruş takımı göremeyecek olmamız epey bir kötü. Öte yandan bizdeki en büyük problemin yıllardır profesyonel yönetilememek olduğu da aşikar. Göz göre göre eksik girilen, gadromuz yederli denen sezonlar profesyonelce yönetilseydi şimdi kaç şampiyonluğumuz, kulübün kasasında kaç milyonumuz vardı.

Profesyonel bir yönetim kurulu, şirket gibi yönetilen, altyapısında işinin ehli hocalar çalışan bir takımın sportif ve maddi olarak başarısız ihtimali yok. Hele hele de ülkemizde. Potansiyelimiz çok fazla ama eldeki yönetim kadrosu böyle olunca hiçbir şey değişmiyor. Bugün ertuğrul doğan gitse yerine kim gelsin diye iktidar partisiyle görüşmeler yapılıyor. Şu ortamda uzun süreli başarı mümkün mü cidden?
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Hadi inşallah
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Dereli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim satılmışla işimiz olmaz. Neredeyse tamamı özveri ile bu günlere gelmiş kulübe nasıl paha biçeceksin.
    Yok bugünün şartlarıymış da yok artık oyunun kuralları böyleymiş de.
    Amaç sürekli başarı ise Barcelona var Real Madrid var. Onlara yönelin lütfen.

Ülkenin fabrikaları nasıl özelleştirildi ise aynı oyunu kulüplerine yapıyorlar. Evet acayip tuhaf bir yönetim var şuan başımızda. Onun nasıl geldiğini neden geldiğini sorgulamamız gerekirken, "Bunun gibi yönetim olacağına satılsın daha iyi" demek doğru değildir. Zaten biz bunu diyelim diye o yönetimi getirdiler.

Satılmış bir kulübün başarısını nasıl kendi başarım gibi göreyim. Mantıklımı bu??? Bu tamamen fenevbahçe zihniyeti. Biri bizi satın alsın sonra bassın parayı futbolcuda satın alsın. Sonra yine bassın parayı bir şekilde şampiyon olalım, sonra da sevinelim öylemi. Aramızda gizli fenevliler var sanırım.

Trabzonspor'un isterse neler yapabileceğini ve neler başarabileceğini, o başarının lezzetini Ahmet Başkan bize gösterdi. Ne çabuk unuttuk.
    +1461
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Gümüshaneli61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Satilik bir kulüp mü oldu TS ?

Satilmis bir kulüp olursa TS futbolu birakma zamani gelmistir demek...

Ben baska bir kulübü desteklemem ama satilmis bir TS'u da desteklemem, birinin mali ve oyuncagi olmus TS'u desteklemem...
    Konu Gümüshaneli61 tarafından (24.07.2023 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

angraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

futbol show business a döndü eski futbol artık yok
    para ve iyi yönetim ile başarı mümkün
    satılırsa sezonluk maaş bütçesi 50leri geçerse ve yaz transfer döneminde ki bütçemiz +30 milyon euro olacaksa desteklerim.

Nereden
    Konya

Alıntı Gümüshaneli61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satilik bir kulüp mü oldu TS ?

Satilmis bir kulüp olursa TS futbolu birakma zamani gelmistir demek...

Ben baska bir kulübü desteklemem ama satilmis bir TS'u da desteklemem, birinin mali ve oyuncagi olmus TS'u desteklemem...
    Şu an birilerinin malı ve oyuncağı değil mi kardeş.Afedersin kulübün içine sıçıp batırdılariki sezonda.Daha önceki sezonlardaki dibe vuruşları saymıyorum.ederi 300 bin euro olan adama 1,5 milyon , ederi 700 bin bile olmayan denswill'e 2.5 milyon , sakat olduğu ortada iken alınan Koitaya 3 yıllık 4.5 milyon euro , Bartra gibi bia dama yıllık 4 milyon euro , üstüne 1 milyon euro fesih bedeli ile bedelsiz ayırlmasına müsaade ediş , yetmedi Dorukhan feshi..Daha sayalım mı ? Bu durumun müsebbipleri hiç hesap vermeden s.ktir olup gitsinler çilesi , derdi sana bana düşsün sonra da başkalarının oyuncağı olursa TS'u bırakırım edebiyatı yapalım.Kardeşim bu kafa ile şu anki 3.2 milyar liralık borç iki seneye 6 milyar liraya çıkar , sen de başkalarının olmayan iflas etmiş takımını güle oynaya tutarsın.Arap sermayesi veya değil bu takımın profesyonel bir el tarafından yönetilmesi elzemdir.Muharrem Ustalar , İHO'lar , Ertuğrul Doğanlar'dan gına geldi artık..

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Hazin son yaklaşıyor. Bu beceriksizler yüzünden kulüp satılmaya doğru ilerliyor.

batu94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Açıkçası haberlere pek inanasım gelmiyor ama öyle bir süreç yaşıyoruz ki sanki organize bir yönetim ve finansal başarısızlıkla satılmanın zemini hazırlanıyor gibi hissettiriyor

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Katara vermeyiz diyen yerel götüren ağbiler, taam lan vermeyin, şöyle yapın;

Katardan 3 topçu isteyin, 8x3 24 milyona

Sörloth
    stoper
    10 numara

Karşılığında PAKET YAPIN, misal altyapı ortaklığı + stad ismi gibi, bu bazı yereller BATSIN AMA BİZDEN GİTMESİN diyorsa Kİ BEN SATMAZIIIIK KISMINI sevgiyle bağdaştıramıyorum, beraber olsun bakarsın birgün GERÇEKTEN TRABZONU biz gibi seveni çıkar!
    Konu HasanTezel tarafından (24.07.2023 Saat 23:15 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

doc holliday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika

Satılsın,koita gibi adamlara para yedirmeyiz en azından..
    THE NORTH REMEMBERS

Ahmet Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

satılmaya karşı çıkanları anlamıyorum..

şehir peşkeş çekilirken sesini çıkarmayan sözde mikro milliyetçi renktaşlar trabzonsporumuzun satılmasına karşı durumda

sanki sahada 1970 lerin trabzonsporu var da satılınca ruhumuzu satmış gibi gider yapıyorlar

siyasetin oyuncağı olmuş markamız, menejerlerin eline düşmüş bir yönetim, aynı şekilde siyasete batmış ve takımı için o kadar yırtınmayan kombine satıp ekmeğine bakan taraftar grupları, aidiyet duygusu olmayan sadece parasına bakan yabancı topçu ağırlıklı bir takım, torpilli özevlat! altyapı oyuncuları ile başarı bekleyen bir düzen, her sene borcuna borç ekleyen, avrupada ismi unutulmaya başlamış ligde bile hedefi 4. lük olan bir trabzonspor var ama siz hala satılmasın diyorsunuz satılan satılmış zaten neyin derdindesiniz..

satılırsa kimse trabzonsporu tutmaktan vazgeçmez çünkü biz isme renklere aşığız ama başarı gelirse belki daha çok tutulur takip edilir.

öyle de kabus seneryoları çizilmiş ki twitterda gül gül öldüm
    yok adamlar bırakıp kaçarmış yok kulübü batırır trabzonspor diye bişey kalmazmış yok fenerlilere teslim edilirmiş şaka gibi ya

ama dert o değil dert küçük olsun bizim olsun kafası..

günümüz futbolunda başarı esastır.. gerisi teferruattır..
    YaŞaSın CuMhUrİyEt YaŞaSıN TrAbZoNsPoR ilelebet..

fadigaTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Satılması için geç bile kaldık.Yıllardır söylüyoruz.İlla ki dibi mi görmek lazım.Trabzonspor kağıt üzerinde profesyonel gibi görünen ama iş bilmezlerin yıllardır yönetmeye çalıştığı bir kulüptür.Bu sistemsizlikten bıktık.Bu kulüp isteseniz de istemeseniz de satılacak.Küçük olsun bizim olsun tayfasına inat bu kulüp global bir marka olacak.Yiyici yerelci zihniyetin kökünü kazımak için tam zamanı şimdi

Nereden
    Bursa

Ben satış harici bir çıkış yolu goremiyorum. Sampiyonluk senesi sonrasi bile borc azalmadi.
    Bu kadar borc ile istanbul takimlari ile yarismak artik daha da zor olacak. (Onlar bir sekilde dondurebiliyorlar parayi).
    Yarismaci bir takim olmak istiyorsak satış durumu bence zorunluluk oluyor.
    Satilma ihtimali var mi acaba, gercekten girisim var mi yoksa her zamanki gibi dedikodu mu.
    Satis harici dusunenler, ts icin bir cikis yolu senaryosu cizebilirler mi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)