Sayfa 84 Toplam 89 Sayfadan BirinciBirinci ... 34 74 82 83 84 85 86 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2219 adet sonuctan sayfa basi 2,076 ile 2,100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ertuğrul Doğan | Kulübümüzün 18. Başkanı

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Tek yapman gerek futbolu bilen birini getirmek. Avcı ile arandaki ilişki takımı mahvediyor, sekreter patron muhabbetine döndü, kötü sonuç olduğunda işin sorumluluğunu almayan bir hoca yarattın, en ufak başarıda şaklaban gibi hoca öven videolar hazırlıyoruz, işin nereye gittiğini nasıl kestiremiyorsun anlamıyorum.

Para getirmek dışında ne özelliğin var, Ali koça yapılan gibi paraya güvenip kulübü sana mı vereceğiz yani. Başarısız olanın faturasını keseceksin, Avcı yla devam edip 30 yaş üstü star verirsen bu kulübe gelmiş en zararlı başkan olacaksın bu gör artık, kurtul şu hocadan, gelirimizle orantılı satışı olabilecek bir kadro yönetebilecek bir hoca getirin
    Konu Uğur Ö. tarafından (06.05.2024 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dürüst olacam ve akılcı bir eleştiri yapacam.Şu gitsin bu kalsın gibi söylemlerle uğraşmıyorum.Trabzonsporun şampiyon olduğu günden bu yana olumlu anlamda ileri gitmesi gerekirken geriye gidip dibe vurması söz konusu oldu.Yapılan yanlış transferler başarısızlığı ve borcun artışını getirdi.Maaş bütçesi 17 milyon euro iken Ünal Karaman ve Cimşirle şampiyonluğa oynayan bir takımın süper lig gibi boktan bir ligde 40 milyon euro bütçeyle 3.olması bir başarı değildir.Arada tabiki kalite farkı var ama puan farkının uçurum olmasını gerektirecek kadar değil.Rakibin Torreiraya 3.5 milyon euro maaş verirken sen bu parayı Pepeye veriyorsun.Berata 1 milyon euro maaş veriyorsun.Umut Güneş gibi vasat bir adama 2.3 milyon euro bonservis ödüyorsun.Ortasahada iş yapan tek bir adam yok hepsi vasat.Bu şekilde olmuyor işte.Paralar çöpe gidiyor.Takımın en iyisi Bardhi resmen garibim tek başına uğraşıyor.

Galatasaray geçen sezon ciddi harcamalar yaptı ama adamlar öncelikle Cl ye kalarak ve ilerleyerek 30 milyon euroyu bulan bir gelir elde ettiler.Üstelik 30 milyon euroya da Boeyi sattılar.Ellerinde ise şuan satılabilecek bir dünya genç oyuncu var.Senin ise teklif gelen bir oyuncun olsa dua edersin.

Şampiyon olduğumuz sene kaliteli takviyeler gerekirken saçma sapan transferler yapıp bizi Cl den ettiler.Lig şampiyonluğu Cl ye kalmadıkça bir boka yaramıyor çünkü Türk lirasının bir değeri yok.

Ağaoğlunda para yoktu ama en azından adam ben herşeyi bilirim havasında gezmiyordu.Uygun oyuncular alınıp devam ediliyordu.Finansal bir istikrar vardı.Ertuğrul ise para bende ben herşeyi bilirim havasında hareket edip kulübün içinden geçiyor.

Başarı olmadıktan sonra borcu bugün ödese bile farketmez.İnsanlar stadyuma gidip eğlenmek istiyor.Trabzon küçük bir şehir zaten.Ben eğlenemedikten sonra neden berbat bir maçı izlemek için stada gideyim.
    Benim derdim inan bu yorumlar değil. Benim derdim bir alternatifimiz olmadan birilerini yollamaya olan aşkımız. Maxi'yi aldık biz, Bardhi vs vs bir ton topçumuz var. Taraftarlık bunlar zaten alınmamış gibi davranıp yepyeni isimler getirilmesi konusunda baskı yapmak değildir diye düşünüyorum. Bunu yapacak olan insanlar içinde sadece Köksal Baba'ya kıyak yapabilirim.

Bizim için ileri gitmek mümkün değildi zaten renktaşım. Biz geçen sene ileri gitseydik Şampiyonluk + Türkiye kupası veya CL gruplar olması lazımdı, maaş ödeyebilecek kadro kuramadılar. Elemelerde Santraforumuz gitti, 2 günde santrafor getirmek durumunda kaldık ki birbiriyle hiçbir alakası olmayan 2 tip oyuncu.

Oyun ileri gitmiyor söylemine de katılmıyorum. Oyun bence net ileri gidiyor ama istikrar yok sıkıntı istikrar. Yoksa 20 dakikalık yarım saatlik bazı oyunlarımız var Ünal Karaman zamanı gibi şeyler görüyorum ben sahada hoşuma gidiyor.

En başarılı olalım isteğine saplanmaktan kaynaklı bu taraftarın problemi. Kötü bir tandem ile kötü bir orta saha rotasyonumuz var. Kalecimiz de ölümüne formsuz, bu problemler kamp dönemi ve takviye gerektiren şeyler. Yoksa 1 maç iyi dersin 1 maç kötü dersin bu olacak olan zaten bunun aksini beklemek saçma oluyor.

Başkanın eleştireceğim en büyük hatası 2 birbiriyle alakasız hocayı peşi sıra getirip kurguya girmek oldu. Abdullah Avcı'yı yollayıp Bjelica'yı getirmeyi anlayabilirim. Oyunun daha doğrudan oynamak istiyor olabilirdi. Transferleri adam buna göre yaptı doğal olarak Rayyan Mayyan, Benkovic, Teklic bu tip oyuncuları Abdullah Hoca rüyasında görse kan ter içinde kalkar. 3 saniye top ayağında tutma meziyeti bulundurmayan oyuncuları topladık çünkü direk oyun oynayacaktık. Sonra gidip Avcı'yı tekrar getirmen hocanın suçu değil, senin suçun.

Kongre dönemi yaklaşsa ve bir başkan çıkıp dese ki kardeşim bu paralar ne böyle ya 15-20 arası maaşlara oynayacağız, Altyapıdan oyuncu çıkaracağız, hocamız da Fatih Tekke olacak. Benim mesela oyumu direk alır. Fakat şu an böyle bir süreç yok. Herkes doğru bildiğini yapmalı. Taraftarın ortalama fikrini uygularsak 2 sene içinde alt lige düşeriz biz kimse bunun farkında değil. Taraftarımız beylik beylik konuşuyor futbol uleması gibi ama ortalama futbol izleyicisinden farkları yok ve çoğu futbolun f sinden anlamıyor.

Bizi İstanbul takımlarıyla kıyasa sokmak hiç doğru bir yaklaşım değil renktaş. Aynı koşullar yok. Torreira 5'e gelmez sana Arsenal'den. Bizim bir gerçekliğimiz var bunu hep gözardı ediyor taraftar. Tochi'yi ikna edemedik ya Tochi kim 3 sene sonra Finlandiye 6. sında zaman zaman süre alacak adamlar burun kıvırdı bize. Bu istikrar işi zamanla olan bir şey, ben de sezon başı kampı yapmamış hiçbir hocaya sövme taraftarı değilim. Bakacağız, göreceğiz. Avcı ve Ertuğrul Doğan bu sezon başı kampını yapacaklar ve ortaya bir şey çıkacak. O zamana kadar gömmeyeceğim.

Olumlu olursa ne ala, olumsuz olursa camia diyecek ki Ahmet Başkan, Fatih Hoca'yı ikna et gelin. Eyvallah çözüm yine var. Fakat şu an kongre yok, ortada kusura bakmayın ama bir başarısızlık da yok puan farkı da hiç gerçekçi değil. 15-20 puan fark olmalıydı bu da olurdu bu arada. Kupa var önümüzde hoca başkan tartışıyoruz, olmaz renktaş, OL-MAZ.
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Ben halen daha başkanı iyi niyetli buluyorum. Bir şeyler yapmaya çalışıyor takımın başarısı için çabalıyor lakin abdullah avcı ile olmaz. arkadaşlık, dostluk ilişkileri farklıdır profesyonellik farklıdır. Maç başlığında paylaştım rakamları. Ligin ikinci yarısında en fazla mağlup olan ve en fazla gol yiyen 3 takımdan birisiyiz. bundan daha öte ne olacak?

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Satın alınmışlar değil Gerçek Trabzonspor taraftarını karşısına alan bir başkan bir hoca veyahut bir Oyuncu nun hiçbir şekilde başarılı olma şansı yoktur, Başkana belki kısmen taraftar, gerek Şampiyonluk senesindeki yöneticilik becerilerinden, gerekse başkanlık tecrübesizliğinden, müsamaha gösterebilir ama Avcı denilen Hoca bozuntusunun Trabzonspor da başarılı olma şansı 0, Şenol Güneş gibi Trabzonspor mazisine adını yazmış birisi bile başarısızlığında bırakıp gitmek zorunda kaldı, Ben Avcının her türlü katakullesine rağmen, gelecek sezon takımın başında kalmayacağının inancındayım, çünkü Fatih Tekke ismi dillendirilmeye başlandı ve bence yeni teknik direktörümüz Fatih Tekke olacak.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı bilginsem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim derdim inan bu yorumlar değil. Benim derdim bir alternatifimiz olmadan birilerini yollamaya olan aşkımız. Maxi'yi aldık biz, Bardhi vs vs bir ton topçumuz var. Taraftarlık bunlar zaten alınmamış gibi davranıp yepyeni isimler getirilmesi konusunda baskı yapmak değildir diye düşünüyorum. Bunu yapacak olan insanlar içinde sadece Köksal Baba'ya kıyak yapabilirim.

Bizim için ileri gitmek mümkün değildi zaten renktaşım. Biz geçen sene ileri gitseydik Şampiyonluk + Türkiye kupası veya CL gruplar olması lazımdı, maaş ödeyebilecek kadro kuramadılar. Elemelerde Santraforumuz gitti, 2 günde santrafor getirmek durumunda kaldık ki birbiriyle hiçbir alakası olmayan 2 tip oyuncu.

Oyun ileri gitmiyor söylemine de katılmıyorum. Oyun bence net ileri gidiyor ama istikrar yok sıkıntı istikrar. Yoksa 20 dakikalık yarım saatlik bazı oyunlarımız var Ünal Karaman zamanı gibi şeyler görüyorum ben sahada hoşuma gidiyor.

En başarılı olalım isteğine saplanmaktan kaynaklı bu taraftarın problemi. Kötü bir tandem ile kötü bir orta saha rotasyonumuz var. Kalecimiz de ölümüne formsuz, bu problemler kamp dönemi ve takviye gerektiren şeyler. Yoksa 1 maç iyi dersin 1 maç kötü dersin bu olacak olan zaten bunun aksini beklemek saçma oluyor.

Başkanın eleştireceğim en büyük hatası 2 birbiriyle alakasız hocayı peşi sıra getirip kurguya girmek oldu. Abdullah Avcı'yı yollayıp Bjelica'yı getirmeyi anlayabilirim. Oyunun daha doğrudan oynamak istiyor olabilirdi. Transferleri adam buna göre yaptı doğal olarak Rayyan Mayyan, Benkovic, Teklic bu tip oyuncuları Abdullah Hoca rüyasında görse kan ter içinde kalkar. 3 saniye top ayağında tutma meziyeti bulundurmayan oyuncuları topladık çünkü direk oyun oynayacaktık. Sonra gidip Avcı'yı tekrar getirmen hocanın suçu değil, senin suçun.

Kongre dönemi yaklaşsa ve bir başkan çıkıp dese ki kardeşim bu paralar ne böyle ya 15-20 arası maaşlara oynayacağız, Altyapıdan oyuncu çıkaracağız, hocamız da Fatih Tekke olacak. Benim mesela oyumu direk alır. Fakat şu an böyle bir süreç yok. Herkes doğru bildiğini yapmalı. Taraftarın ortalama fikrini uygularsak 2 sene içinde alt lige düşeriz biz kimse bunun farkında değil. Taraftarımız beylik beylik konuşuyor futbol uleması gibi ama ortalama futbol izleyicisinden farkları yok ve çoğu futbolun f sinden anlamıyor.

Bizi İstanbul takımlarıyla kıyasa sokmak hiç doğru bir yaklaşım değil renktaş. Aynı koşullar yok. Torreira 5'e gelmez sana Arsenal'den. Bizim bir gerçekliğimiz var bunu hep gözardı ediyor taraftar. Tochi'yi ikna edemedik ya Tochi kim 3 sene sonra Finlandiye 6. sında zaman zaman süre alacak adamlar burun kıvırdı bize. Bu istikrar işi zamanla olan bir şey, ben de sezon başı kampı yapmamış hiçbir hocaya sövme taraftarı değilim. Bakacağız, göreceğiz. Avcı ve Ertuğrul Doğan bu sezon başı kampını yapacaklar ve ortaya bir şey çıkacak. O zamana kadar gömmeyeceğim.

Olumlu olursa ne ala, olumsuz olursa camia diyecek ki Ahmet Başkan, Fatih Hoca'yı ikna et gelin. Eyvallah çözüm yine var. Fakat şu an kongre yok, ortada kusura bakmayın ama bir başarısızlık da yok puan farkı da hiç gerçekçi değil. 15-20 puan fark olmalıydı bu da olurdu bu arada. Kupa var önümüzde hoca başkan tartışıyoruz, olmaz renktaş, OL-MAZ.
    Ben başkanın değişmesinden yana değilim çünkü başkan olacak parası olan başka bir adam yok.En azından Ertuğrul Doğanda para var.

Ben şahsen Avcının değişmesinden yanayım çünkü artık taraftarlar sıkıldı bu işten.Bayern bile Guardiolayı bir yıldan fazla tutmadı çünkü oyun felsefeleri garanti oyun değildi.Gegenpressi ve hızlı oyunu isteyen bir kulüplerdi.

Trabzonsporunda bir oyun felsefesi olması lazım.Futbolda sadece teknik kazanmıyor.Bunu sadece Madrid-City maçında görmedik.Bunu Dortmund-Psg maçında da gördük.Psg kalite olarak Dortmundan daha üst seviyede bir takım ama Dortmund inanılmaz fizik kaliteye sahip ve sahada basmadıkları yer yok.Rakibi adeta bunalıma sokuyorlar.

Abdullah Avcı ile taraftarlar heyecanlanmıyor.Futbolda esas olan kalitedir doğru ama arada teknik direktörlerinde değişmesi lazım.Leverkusen çok kaliteli bir takımdı,X.Alonsonun yaptığı doğru teşhislerle birkaç kritik takviye ile şampiyon oldular.Bayern maçında bile takır takır top oynadılar.Aynı Alonso tabiki bizde olsa bu kadroyla aynı topu oynatamaz ama en azından bir heyecan olur.

3 milyon bonservisle alıp 2 milyona yakın maaş verdiğin Maxi Gomez bu sezon İspanyada 31 maçta gol atamadı ve asist yapamadı.Adamda teknik yok,dribbling yok,hız yok.Sadece bitiricilik ve kafa var.O da İcardi ayarında değil sonuçta.

Artem Dovbyk için 10 milyonu vermedik.Adamın Gironada 37 maçta 21 gol 8 asisti var.Bonservisi 30 milyon euro oldu.

Avcının fantezileri için Bartra gibi adama dünyaları verdik.Adamı sırf teknik ve pasör olduğu için aldık.Savunma özellikleri ise ortalamaydı ve işimize yaramadı.Basındaki haberlere göre kendisine el altından verilen paralar çok yüksek.

Hamsikin gidişinden sonra becerip bir tane 8 numara alamadık.Bu da oyunumuzu çok zor bir duruma soktu.

Trezeguet ve Bardhi gibi fena olmayan adamlarda aldık.Onlara lafım yok.

Transferde başarılı değiliz ve bu yüzden Cl ye kalamadık.Sorumlusu yönetim ve hocadır.Nwakeameyi bütçe yüzünden gönderdik ama gelenler facia oldu.Ahmetcan gibi kardeşimizi 10 milyona satıp ondan gelen parayı çöpe atmak kabul edilebilir olmadı.

Tartışmanın olmadığı yerde başarı olmaz.Aynı yerinde sayar durursun.Herkes hatalarını kabul etmek zorunda.

Benim sinirlendiğim nokta şu.Başkan diyor ki ben 140 milyon euro harcadım.Kardeşim ne kadar harcarsan harca parayı çöpe atıyorsan ne harcadığının bir önemi kalmıyor.Yazık değil mi o paralara.Paraları biraz daha iyi kullansanız ne olur.

Biz artık Trabzonsporun makus talihinin değişmesini istiyoruz.Süper lig gibi boktan bir ligde orta sıralarda takılan,Avrupada birşey yapamayan takıma avrupadan neden oyuncu gelsin adamlar tabiki gelmez.Avrupada bütçesi bizim 10 da birimiz olan takımlar bizden kat kat daha iyi oynuyor.Sparta Pragın,Club Bruggenin bütçesi nedir mesela.
    Konu Onur Erçetin tarafından (06.05.2024 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Ben başkanın değişmesinden yana değilim çünkü başkan olacak parası olan başka bir adam yok.En azından Ertuğrul Doğanda para var.

Ben şahsen Avcının değişmesinden yanayım çünkü artık taraftarlar sıkıldı bu işten.Bayern bile Guardiolayı bir yıldan fazla tutmadı çünkü oyun felsefeleri garanti oyun değildi.Gegenpressi ve hızlı oyunu isteyen bir kulüplerdi.

Trabzonsporunda bir oyun felsefesi olması lazım.Futbolda sadece teknik kazanmıyor.Bunu sadece Madrid-City maçında görmedik.Bunu Dortmund-Psg maçında da gördük.Psg kalite olarak Dortmundan daha üst seviyede bir takım ama Dortmund inanılmaz fizik kaliteye sahip ve sahada basmadıkları yer yok.Rakibi adeta bunalıma sokuyorlar.

Abdullah Avcı ile taraftarlar heyecanlanmıyor.Futbolda esas olan kalitedir doğru ama arada teknik direktörlerinde değişmesi lazım.Leverkusen çok kaliteli bir takımdı,X.Alonsonun yaptığı doğru teşhislerle birkaç kritik takviye ile şampiyon oldular.Bayern maçında bile takır takır top oynadılar.Aynı Alonso tabiki bizde olsa bu kadroyla aynı topu oynatamaz ama en azından bir heyecan olur.

3 milyon bonservisle alıp 2 milyona yakın maaş verdiğin Maxi Gomez bu sezon İspanyada 31 maçta gol atamadı ve asist yapamadı.Adamda teknik yok,dribbling yok,hız yok.Sadece bitiricilik ve kafa var.O da İcardi ayarında değil sonuçta.

Artem Dovbyk için 10 milyonu vermedik.Adamın Gironada 37 maçta 21 gol 8 asisti var.Bonservisi 30 milyon euro oldu.

Avcının fantezileri için Bartra gibi adama dünyaları verdik.Adamı sırf teknik ve pasör olduğu için aldık.Savunma özellikleri ise ortalamaydı ve işimize yaramadı.Basındaki haberlere göre kendisine el altından verilen paralar çok yüksek.

Hamsikin gidişinden sonra becerip bir tane 8 numara alamadık.Bu da oyunumuzu çok zor bir duruma soktu.

Transferde başarılı değiliz ve bu yüzden Cl ye kalamadık.Sorumlusu yönetim ve hocadır.Nwakeameyi bütçe yüzünden gönderdik ama gelenler facia oldu.Ahmetcan gibi kardeşimizi 10 milyona satıp ondan gelen parayı çöpe atmak kabul edilebilir olmadı.

Tartışmanın olmadığı yerde başarı olmaz.Aynı yerinde sayar durursun.Herkes hatalarını kabul etmek zorunda.

Benim sinirlendiğim nokta şu.Başkan diyor ki ben 140 milyon euro harcadım.Kardeşim ne kadar harcarsan harca parayı çöpe atıyorsan ne harcadığının bir önemi kalmıyor.Yazık değil mi o paralara.Paraları biraz daha iyi kullansanız ne olur.

Biz artık Trabzonsporun makus talihinin değişmesini istiyoruz.Süper lig gibi boktan bir ligde orta sıralarda takılan,Avrupada birşey yapamayan takıma avrupadan neden oyuncu gelsin adamlar tabiki gelmez.Avrupada bütçesi bizim 10 da birimiz olan takımlar bizden kat kat daha iyi oynuyor.Sparta Pragın,Club Bruggenin bütçesi nedir mesela.
    Renktaş inan bu işler öyle geldin 6 ayda toparla yapıştır gibi olmuyor, dert burada. Özellikle verdiğin örnekler liglerinde bizim ligimizle kıyaslarsak gs ile eşdeğer örnekler. Alım gücü en yüksek ve en çok Avrupa piyasası olan takımlar. Bizim için bu örnekler çok çok yanlış. Yerel liglerde kıyas yapacaksak bizim ölçümüzdeki takımlar sistem kurması gereken takımlar. Bu ya iyi bir oyuncu grubuyla yakalanıyor ya da çok iyi bir hoca ile.

İnan bak bu takıma şu an gelme potansiyeli olan hocalar arasında 1. olanı getir, bundan farklı olmayacak. Pozisyonun aynı olur, puan farkı belki 3-4 daha az olur. Çok iyi anlıyorum ümit vermiyor diyorsun oyun, hiçbir hayal kurdurmuyor diyorsun. Ben de soruyorum 20-21 bize herhangi bir hayal kurduruyor muydu? Biz niye emindik sezon başında şampiyon olacağımıza 21-22'de? İyi bir transfer süreci geçirdik, bizden istikrarlı bir takım yoktu, savunmada cidden iyiydik. Bu kadar, başka bir sebebi yok.

Dovbyk'i niye almayıp Maxi'yi aldık emin değilim fakat bunlar da maliyet hesabından kaynaklı. Maxi transferine kulüp 200 milyon tl gömdü renktaş bu adamdan bizim zarar etmememiz ve bu adamı değerlendirmemiz gerekiyor. Çok kolay insan gömüyoruz ama boş oyuncu olsa La Liga'da işi ne gözünü seveyim, Uruguay milli nasıl olsun? Bence faydalanmalıyız bu çocuktan da hemen yollayıp duruyoruz insanları bir düzenimiz olmuyor hiç

Önümüzdeki sene biz Fatih Tekke ile Özkan Sümer dirilip gelse başkan olarak, veya herhangi birisi gelse fark etmez. Şampiyonluğa oynamak için %10 ancak şansımız var. Gs duble yapıp oyuncu satarak kadrolar yönetiyor, Fener muazzam oyuncu satıyor, bütçeleri iyi durumda. Benim tek eleştirim hayal satılması, başka bir eleştirim yok. Bundan daha iyisi olmayacağına adım gibi eminim çünkü bu kadroda yok o potansiyel.
    Özkan Sümer

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

2010-2011 sezonunda Fenerbahçe, Trabzonspor'un emeğini ve kupasını çaldı. Galatasaray ise 2011-2012 sezonunda Trabzonspor’un kaptanını ve takımın bütün yıldızlarının aklını çelerek takımın omurgasını yok etti. Trabzonspor’un şampiyonluk kadrosunu yerle bir etti. Fenerbahçe neyse, Galatasaray benim için her zaman bir fazlasıdır.

https://x.com/M_Alpdundar/status/1787196503762563468

Büyük klüp hiçbir klübe altlık olmaz, gs her zaman daha büyük urdur-Trabzon düşmanıdır, Erto bunu örtmesiyle bile en kötü başkandır!
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

Nereden
    Ankara

Kimse bu kulübe cebinden 5 kuruş vermiyor merak etme. kulübün parasını çöpe attıktan sonra parası olsa ne olmasa ne. Ayrıca bu işler para ile olsa ali koç’un lige ambargo koyması gerekiş. Bu iş beceri işi ve malesef doğan’da o çap yok.
    Konu serdaracıl tarafından (06.05.2024 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.
    En büyük Trabzon

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O zaman Bu kardeşine bir teşekkür etmen lazım, 6 aydır sizin bu Hocayı gönderme algınızla mücadele ettim. Sözüme geldiğin için teşekkür ederim
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Doğukan Uçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben halen daha başkanı iyi niyetli buluyorum. Bir şeyler yapmaya çalışıyor takımın başarısı için çabalıyor lakin abdullah avcı ile olmaz. arkadaşlık, dostluk ilişkileri farklıdır profesyonellik farklıdır. Maç başlığında paylaştım rakamları. Ligin ikinci yarısında en fazla mağlup olan ve en fazla gol yiyen 3 takımdan birisiyiz. bundan daha öte ne olacak?
    +1
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Iyi bir yonetim takimi vezir de eder, rezil de. Su an ligimizin tepesindeki takimlarda bunu uygulamali olarak goruyoruz.

Bizim yonetim ise bizi su anda rezil ediyor.
    Yahsi Bati 51:28

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Fakat şu an kongre yok, ortada kusura bakmayın ama bir başarısızlık da yok puan farkı da hiç gerçekçi değil.
    Ortada kabak gibi bir başarısızlık var da,
    Hoca değiştirmek için tek kıstas başarı-başarısızlık değildir.

Mevcut durumuna uygun mu önümüzdeki seneyi kurgulamayı düşündüğün Hoca'nın kabiliyetleri.
    Kıstas budur.
    Yoksa takım başarısız da olsa, hocanın kabiliyetleri takımın durumuna uygun ise devam edebilirsin.

Nereden
    İstanbul

Tekrar tekrar değinmek artık suyunu çıkarmaktan yoruldum ama 20-21 de son 15 maçta puan ortalamamız 1.54 müş bizim. Tek fark yenilmiyorduk, b.k gibi oynuyorduk yine.

Ertesi sene ilk 15 maçta 2.6 puan ortalaması yapmıştık. Manipüle etmek için yazmıyorum gereksiz şeylere takılıyorsunuz.

Tandem kötü, iyi bir tandem-6 bağlantısı oluşturacak. Bir bakacağız, 2 sene önce alınmış bir başarı var, lütfen artık kabak tadı veren ısrarlardan uzak duralım. Siz burada söylediniz diye hoca gitmeyecek, takıma da can suyu taşımıyorsunuz. Şu camiayı romantizminizle yormayın.

6 ay hoca burada, söylenip söylenip, sabah akşam temcit pilavı gibi gitsin gitsin gitsin gitsin gitsin gitsin. Anladık inanın valla anlıyoruz, kimse bayılmıyor emin olabilirsiniz. Ama bu iş minimum 6 ay böyle, zamanı gelince hep beraber konuşacağız.
    Özkan Sümer

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Avcı'yı gönderirlerse ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kime gideceklerini, nasıl gideceklerini, istedikleri ne, ne yapmalılar bilmiyorlar. Avcı'yı göndermek demek yeniden kartların karılması demek ki hazır Avcı varken ona da yaslanmışlarken bu değişikliğe gidip aksiyon alacak çapları bilgileri becerileri yok. Durduk yere başımıza iş çıkarmayalım, olduğu kadar olmadığı kader kafasındalar. Bu iş çoktan bitmeliydi.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Tekrar tekrar değinmek artık suyunu çıkarmaktan yoruldum ama 20-21 de son 15 maçta puan ortalamamız 1.54 müş bizim. Tek fark yenilmiyorduk, b.k gibi oynuyorduk yine.

Ertesi sene ilk 15 maçta 2.6 puan ortalaması yapmıştık. Manipüle etmek için yazmıyorum gereksiz şeylere takılıyorsunuz.

Tandem kötü, iyi bir tandem-6 bağlantısı oluşturacak. Bir bakacağız, 2 sene önce alınmış bir başarı var, lütfen artık kabak tadı veren ısrarlardan uzak duralım. Siz burada söylediniz diye hoca gitmeyecek, takıma da can suyu taşımıyorsunuz. Şu camiayı romantizminizle yormayın.

6 ay hoca burada, söylenip söylenip, sabah akşam temcit pilavı gibi gitsin gitsin gitsin gitsin gitsin gitsin. Anladık inanın valla anlıyoruz, kimse bayılmıyor emin olabilirsiniz. Ama bu iş minimum 6 ay böyle, zamanı gelince hep beraber konuşacağız.
    Niye 2020-2021'e geri dönüyoruz?
    Asıl son 2 senede yaşanan kepazelikler ortada iken temcit pilavı gibi 3-4 sene evvelki tecrübeleri anlatmanın anlamı nedir
    2 sene önce alınmış başarıdan sonra peşi sıra 2 sene başarısızlık var.

Başarısızlığı geçtim, teknik ve idari anlayışın getirdiği finansal çöküş var.

Avcı'nın yeni sezonda olmaması takıma can suyu olacaktır.

Avcı ile yeni sezon planlaması Trabzonspor'un ölüm fermanına denk benim gözümde. Hele aklını Avcı'ya teslim etmiş mevcut başkan kulübün başındayken.
    Bu sebeple de her an aynı şeyi söylemekten vazgeçmeyeceğim.

Derhal kovulmalı...
    Gerekirse her gün tekrarlarım...

Kabak tadı veren 2 senelik kepazeliği çuvala tıkıp 2 sene önceki başarıyı satmaya çalışmaktır.

Dereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Almanya liginde 13 mağlubiyeti olan takım 7. sırada,
    İngiltere liginde 13 mağlubiyeti olan takım 6. sırada,
    Fransa liginde 13 mağlubiyeti olan takım 7. sırada,
    İspanya liginde 13 mağlubiyeti olan takım 8. sırada,
    İtalya liginde 13 mağlubiyeti olan takım 7. sırada,

bizim ligde ise 3. sırada ve takımın hocası bununla övünüyor hatta resmi hesaplardan adına şanlı şanlı videolar paylaşılıyor.

Hey maşşallah ne yiğitler var bu ülkede ve ne koyunlar var bu ülkede.
    "çınlasın gökyüzü karadeniz ağlasın yıldızsın aysın eren iyi ki varsın"

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl son 2 senede yaşanan kepazelikler ortada iken temcit pilavı gibi 3-4 sene evvelki tecrübeleri anlatmanın anlamı nedir
    Konuşulacak konu bence de budur:

1. Ağaoğlunun 3 yılda inşa ettiği, mutlu ve takımına aşık altyapı destekli yerliler neden tukaka edilip kovuldu?

2. bu süreçte oturtulan , şehre alışmış yabancılar neden itibarı yok edlip kovuldu? Djaniny veya Nwakeme kıytırık Fountas-Bardhi kadar katkı vermedi mi?

Her şampiyonluk yarışı sonrası sene NEDEN TAKIM DAĞITILIYOR, kim bu ihaleyi kime veriyor? Biz dağılınca HER SEFERİNDE GS LİGİ 3-4 sene sürklase ediyor, NEDEN???
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

Nereden
    İstanbul

Başarısızlığı geçtim, teknik ve idari anlayışın getirdiği finansal çöküş var.

Avcı'nın yeni sezonda olmaması takıma can suyu olacaktır.

Avcı ile yeni sezon planlaması Trabzonspor'un ölüm fermanına denk benim gözümde. Hele aklını Avcı'ya teslim etmiş mevcut başkan kulübün başındayken.
    Bu sebeple de her an aynı şeyi söylemekten vazgeçmeyeceğim.

Derhal kovulmalı...
    Gerekirse her gün tekrarlarım...

Kabak tadı veren 2 senelik kepazeliği çuvala tıkıp 2 sene önceki başarıyı satmaya çalışmaktır.
    Bence gerçeklerini asla görememek en büyük problemimiz. 6 ay ortalama ile teknik direktör değiştirecek ne bir mali yapımız, ne de öyle bir kurulu düzenimiz var.

Ben çok aşinayım büyük umutlarla getirtip kariyerini bok ettiğimiz antrenör senaryosuna

30 transferle gelip şansı giden antrenörlere saplanmış bir ülke futboluna esir edildik.

Bizim taraftarımızın istediği oyunu ve ek işleri yapabilecek antrenör yok dünyada çünkü böyle bir insan da zaten yok.
    Özkan Sümer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Bence gerçeklerini asla görememek en büyük problemimiz. 6 ay ortalama ile teknik direktör değiştirecek ne bir mali yapımız, ne de öyle bir kurulu düzenimiz var.

Ben çok aşinayım büyük umutlarla getirtip kariyerini bok ettiğimiz antrenör senaryosuna

30 transferle gelip şansı giden antrenörlere saplanmış bir ülke futboluna esir edildik.

Bizim taraftarımızın istediği oyunu ve ek işleri yapabilecek antrenör yok dünyada çünkü böyle bir insan da zaten yok.
    Vallahi Bjelica öyle iyi top falan oynatmıyordu düzenli olarak.
    Çok başarılı da değildi, gitmemesi için, uzun vadeli çalışmamız için neler yazdığım her başlıkta mevcuttur.

Ayrıca 2 yıllık yaşanan sportif ve finansal felakete rağmen ondan daha evvel ortaya konan başarıyı referans göstermeye de bahane değildir bu!

Avcı Trabzonspor mevcut yapısına uygun bir hoca değildir. Ayrıca başarısızdır.
    Kulübün iflasa gitmesinde Ertuğrul Doğan kadar olmasa da, Ertuğrul Doğan'ın kendisine verdiği selahiyet sebebi ile son derece büyük sorumluluğu vardır.
    Sorumsuz sorumludur...

30 transfer dediğinizi Avcı ile yaptık, büyük ihtimalle gene yapacağız.

Eleştirdiğiniz şeyleri daha yeni yapmış ve bu sene sonunda yeniden yapmayı vaat eden de burada kalmasını savunduğunuz adam!

Nereden
    İstanbul

Vallahi Bjelica öyle iyi top falan oynatmıyordu düzenli olarak.
    Çok başarılı da değildi, gitmemesi için, uzun vadeli çalışmamız için neler yazdığım her başlıkta mevcuttur.

Ayrıca 2 yıllık yaşanan sportif ve finansal felakete rağmen ondan daha evvel ortaya konan başarıyı referans göstermeye de bahane değildir bu!

Avcı Trabzonspor mevcut yapısına uygun bir hoca değildir. Ayrıca başarısızdır.
    Kulübün iflasa gitmesinde Ertuğrul Doğan kadar olmasa da, Ertuğrul Doğan'ın kendisine verdiği selahiyet sebebi ile son derece büyük sorumluluğu vardır.
    Sorumsuz sorumludur...

30 transfer dediğinizi Avcı ile yaptık, büyük ihtimalle gene yapacağız.

Eleştirdiğiniz şeyleri daha yeni yapmış ve bu sene sonunda yeniden yapmayı vaat eden de burada kalmasını savunduğunuz adam!
    Herkesin kendine has başarı kriterleri var. Benim de ideal hocam Abdullah Avcı değil ama başarısız demem için öncesiyle kıyaslayıp - ler yazıyor olmam lazım.

Ünal Karaman gelebilir mi? Hayır
    O gidince bütçede küçülme ve altyapı projesi ön plana alınır mı? Hayır
    Mevcut kadroyla dikte edecek oyun oluşturulabilir mi? Hayır
    Başkan-Hoca uyumlu olacak mı? Şüpheli

E niye yolluyorum. Çözümüm ve kararım yok ama gitsin. Fatih Hoca gelir giderse ama ona yaratacağı külfteti görebiliyor muyuz?

Ben de diyorum ki bırakın bildiklerini yapsınlar. Zaten bu dönem başarısızlık olursa, kongre olur ve Ahmet Ağaoğlu yeni bir proje ile desteklenir veya benzer mentalitede birileri gelir. Peşinen ulemalık yapıyoruz, yapmayalım. Emekleri de yok saymaya gerek yok kazanılmış kupalar var.

Bu kulüpten oyuncu, antrenör, yönetici çıkmıyorsa sebebi bu. Siz kusursuzn musunuz iş hayatınızda? Sürekli işçi, yönetici kovup yenisini mi almalı şirketler? Bu şekilde büyüyen bir şirket gösterebilir misiniz? Aksine batarlar ki daha önce böyle olduğu için battı tüm kulüpler.

3 senelik analiz, 3 senelik bir yönetim tecrübesi var. Bıçak gibi kesip atmamıza gerek yok. Daha iyisi olduğuna şahit olmadım, geçmişi iyi hatırlıyorum...
    Özkan Sümer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Herkesin kendine has başarı kriterleri var. Benim de ideal hocam Abdullah Avcı değil ama başarısız demem için öncesiyle kıyaslayıp - ler yazıyor olmam lazım.

Ünal Karaman gelebilir mi? Hayır
    O gidince bütçede küçülme ve altyapı projesi ön plana alınır mı? Hayır
    Mevcut kadroyla dikte edecek oyun oluşturulabilir mi? Hayır
    Başkan-Hoca uyumlu olacak mı? Şüpheli

E niye yolluyorum. Çözümüm ve kararım yok ama gitsin. Fatih Hoca gelir giderse ama ona yaratacağı külfteti görebiliyor muyuz?

Ben de diyorum ki bırakın bildiklerini yapsınlar. Zaten bu dönem başarısızlık olursa, kongre olur ve Ahmet Ağaoğlu yeni bir proje ile desteklenir veya benzer mentalitede birileri gelir. Peşinen ulemalık yapıyoruz, yapmayalım. Emekleri de yok saymaya gerek yok kazanılmış kupalar var.

Bu kulüpten oyuncu, antrenör, yönetici çıkmıyorsa sebebi bu. Siz kusursuzn musunuz iş hayatınızda? Sürekli işçi, yönetici kovup yenisini mi almalı şirketler? Bu şekilde büyüyen bir şirket gösterebilir misiniz? Aksine batarlar ki daha önce böyle olduğu için battı tüm kulüpler.

3 senelik analiz, 3 senelik bir yönetim tecrübesi var. Bıçak gibi kesip atmamıza gerek yok. Daha iyisi olduğuna şahit olmadım, geçmişi iyi hatırlıyorum...
    Bildiklerini yaptıkları zaman ortaya çıkacak sonuçları kaldıracak gücü yok bu kulübün artık diyorum, hala bırakın bildiklerini yapsınlar diye anlamsız bir "kervan yolda düzülür" tadında cevap geliyor.
    Böyle bir riske girecek töleransı yok bu kulübün. Bunun anlaşılmayan yeri tam olarak neresi?
    Kulübün son kurşunu riske edilerek atılmaz.

Sonrasında şunu yaparız... Sonrasında yapacak birşey kalmayacak. Bunun ulemalık, müneccimlik ile ilgisi nedir?
    Yaptıkları belli. Sonuçları belli.
    Takımı şampiyon yapsalar ne değişecek (Ki yapamazlar Gs nin maddi ve manevi mevcut gücü varken) ? 7-8 milyon euro girdi sağlayacağız. Neye derman olacak?
    2 dönemdir avrupanın en çok zarar eden 5. kulübüyüz, türkiyenin en çok zarar eden kulübüyür.
    Bırakalım bildiklerini yapsınlar diye bir yorum.
    Allah yardımcınız olsun.

12 senedir 10 milyonlarca dolar bütçeli şirketlerde üst düzey idarecilik yaparım.
    Şirkete ne katmış olursa olsun finansal olarak şirketin mahvına sebep olan birini işe geri almam.

Ben Bjelica'ya gitsin demedim.
    Avcı uygun hoca değil efendim. Yok bu finansal durumda kulübe katacağız birşey.
    Herşey b.ka sardıktan sonra, e bir denemiştik diyecek, şans verilecek bir durum yok.

2 senelik çöküş var.
    Hala daha bol maaşlı 30+ adamları toplayıp, maddi geri dönüşü olmayan planlar var.
    Müthiş analizler yapılmış vesselam.
    Bu analizlere, bildiklerini yapsınlar deyip ses çıkarmamak lazımmış.

Size normal gelebilir.
    Ben göz göre göre duvara giden arabanın şoförüne alkış tutmam.

Nereden
    İstanbul

Gelecek olanın daha iyi olacağına ne kadar eminsin renktaş.

Maliyeti çok yüksek bir transfer mi duydun, ben duymadım da
    Özkan Sümer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

İyiden kastımız yerel lig başarısı ise ben onunla ilgilenemiyorum.
    Bu ilizyon gibi göze perde indirmekten başka birşey değil...

Genç yetiştirebilen biri, adını da önemsemiyorum...
    Sistemi, eline aldığı oyuncuların değerini artıran biri...

Ligde UEFA'ya veya konferans ligine perişan da olsak bir şekilde katılıyoruz zaten...

Başarının garantisi elbette ki yok.

Lakin artık alınabilir risk olmaktan çıktı Doğan Avcı ikilisinin idari ve teknik usulleri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)