Sayfa 22 Toplam 75 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1867 adet sonuctan sayfa basi 526 ile 550 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Teknik Direktörümüz Kim Olmalý?

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bjk den 5 deðil 3 yiyor hiç bir büyük maçtan 1 puan bile alamýyor oyun desen boðuyor rakibi pas manyaðý yapýyor oooo bulunmaz hint kumaþý.
    Mevcut Ýstanbulspor kadrosuyla dediðini Pep dahi beceremez. O kadroya göre gayet iyi oynattý bence. Son üç hafta Konya, Alanya, Sivas 9 puan. Bu takýmýn olmasý gereken yer 1. lig. Trabzonspor deðil de ligde daha elle tutulur bir takým talip olsa keþke. (Sergen'in Kayseri, Sivas maceralarý gibi)
    ( ゚д゚)

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Orhan Ak ney la..
    I am not in danger , I am the danger..

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

ben istanbulspor'Un maçlarýný izliyorum bizim maç dýþýnda fatih tekke öyle kolay kolay hiç bir rakibe karþý kötü oynatmadý. millet þuan ne bekliyor aga conte, ancelotti falan mý gelecek sanýyonuz. bu kadar borç varken yeni gelecek yönetim pahalý bütçeyle kadro sözü veremez onu unutun. gelecek hoca %100 yerli olacak. ben þahsen pirlo falan demiþtim ama yabancý hoca imkansýz gibi.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Courage Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Son paragrafda belirttiðiniz ideal hoca bence razvan lucescu.Kariyer baslangicinda Romanyada lig sampiyonlugu var, Paokta namaðlup þampiyonluðu var ikincilik var kupa þampiyonluðu var, araplarda kupa ve þampiyonluklarý var. Orada 1 sene mý ne kötü gitti ayrýldý tekrar paok'un baþýna geçti rakiplerine göre daha düþük bütçe ve kamuoyu desteðiyle takýmý hep yukarýlara tuttu. Artýk sýnýrýn öbür tarafýnda da kendini ispat edip Avrupanin baþat liglerine kendini yükseltmek isteyecektir. Minimum 3 yýllýk bir kontrat ve uçuk olmayan transferlerle çok iþ yapar. Buraya uyum saðlamama gibi bir durumu da olmaz zira Rumenleri tam Avrupalý saymamak gerek. Babasý ve hagiden dolayý ligi de yakýn tanýyor bence oluru var ama daha iyi alternatifleri de varsa deðerlendirmek lazým geleceðimizi yabancý hoca ile inþaa edebiliriz.
    Avrupalý'dan kastým, Ýngiliz, Fransýz, Alman, Ýspanyol'du daha çok. Lucescu pek yaþlý olmasa da kariyeri itibariyle kaþar sayýlabilecek bir isim. Daha genç ve daha yeni bir yüz bence daha doðru bir tercih olur.

Forumda adý geçince baktým, Trpisovsky, kaðýt üzerinde þahane iþler yapmýþ Slavia'da. Göreve geldiði 2018'den bu yana 100 milyon euro'yu kasaya koymuþ kulüp. Bu süreçte harcanan rakam 40 milyon. Biz bu parayý yaklaþýk 2 senede harcayýp, ayný miktarda parayý 10 senede alabilmiþiz.

Bu 5 senede avrupa'da düzenli olarak var olmuþlar, düzenli avrupa baþarýsý= düzenli transfer geliri

18-19 Cl elemesinde Kiev'e elenmiþler, ardýndan Zenit, Bordo ve Copenhaglý grubu liderin bir puan gerisinde 2. bitirmiþler.
    Sonraki turda grup lideri Genk'i 4-1'le tokatlamýþlar. Son 16'da Sevilla'yý 6-5'le geçmiþler. Çeyrek finalde Chelsea'ye 5-3'le elenmiþler.

19-20'de Cl elemesinde Cluj'u eleyip, Barca, Dortmund, Ýnter'li grupta 2 puanda kalmýþlar.

20-21 Cl elemesinde Midjland'a elenip, Kusen, Nice ve Hapoel'li AL grubunu 2. sýrada tamamlamýþlar.
    Sonrasýnda Leicester'ý 2-0 Glasgow'u 3-1'le geçiyorlar. Çeyrek finalde Arsenal'e 5-1'le eleniyorlar.
    21-22 Cl'de Ferenc'e eleniyorlar, ardýndan Al'de Legia'ya eleniyorlar, Konferans'ta Feyenord, Union B. ve Maccabi'li grubu 2. bitiriyorlar.
    Poff'ta Fb'yi sonraki turda Lask'ý eliyorlar. Çeyrek finalde Feyenord'a eleniyorlar.
    22-23'de 3 tur geçip Konferans gruplarýna kaldýktan sonra Sivaslý grupta 3. olup eleniyorlar.

Özet; 5 senede 2 AL, 1 Konferans çeyrek finali. 1 Cl 1 konferans katýlýmý. Bütün bunlarý bizden çok daha az harcayarak ve daha fazla kazanarak yapmýþlar.

Trpisovsky 47 yaþýnda ve sezon sonunda sözleþmesi bitiyor görünüyor.

gabriel omar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Orhan Ak saçma sapan bir tercih olur. Hocayý gönderip yardýmcýsýyla devam etmek demek ben hiç bir þey bilmiyorum, sadece cebimdeki paraya güveniyorum demektir.

Al Trpisovsky'yi, ben Avrupa'da kalýcý olan, düzenli futbolcu ihraç edip gelir kazanan bir kulüp olacaðým de iþte.

alperrr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben istanbulspor'Un maçlarýný izliyorum bizim maç dýþýnda fatih tekke öyle kolay kolay hiç bir rakibe karþý kötü oynatmadý. millet þuan ne bekliyor aga conte, ancelotti falan mý gelecek sanýyonuz. bu kadar borç varken yeni gelecek yönetim pahalý bütçeyle kadro sözü veremez onu unutun. gelecek hoca %100 yerli olacak. ben þahsen pirlo falan demiþtim ama yabancý hoca imkansýz gibi.
    aslýnda çok eleþtirenlerden biri benim ama bjk maçýnýn 2. yarýsýný özellikle izledim..
    bu görüþünðze katýlýyorum..fena deðildi bende beðendim..
    ama herþeye raðmen snen sonunu Ýstanbulsporda bitirmeli ve ligde kalabilirse birþeyi baþarmýþ olcak ..yalnýz ligde kalamzsa görüþlerim tekrar tamamen negatife dönebilir..

bu maçta oyuna 2 aldýðý adamdan Oðuz kaðan güçtekin az biþey yetenekli olsa puan alýyorlardý..
    diðeride bizim Kerem Þen..Kerem içinde hayal kýrýklýðý yaþýyorum..10 dakika oynuyorsun þurda biraz koþ be çocuk..hadi koþmuyorsun sen kýsa boylu adamsýn tekniðin yüksek ama bu kadar pas hatasý yapman yakýþmaz..hadi onuda geçtim yedikleri 3. golden önce orta sahada faul yap oyunu durdur..maalesef hiçbirini yapmadý..Enis Destan Polonyaada ne yapýyor acaba bütün genç transferlerimiz mi kötü..
    samanyolu yerine rafet el romanýn þampiyonluk için yazdýðý þarkýsý söylenebilir:..metehants

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý alperrr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aslýnda çok eleþtirenlerden biri benim ama bjk maçýnýn 2. yarýsýný özellikle izledim..
    bu görüþünðze katýlýyorum..fena deðildi bende beðendim..
    ama herþeye raðmen snen sonunu Ýstanbulsporda bitirmeli ve ligde kalabilirse birþeyi baþarmýþ olcak ..yalnýz ligde kalamzsa görüþlerim tekrar tamamen negatife dönebilir..
    Kazma, sadece koþan, egosunu idare etmek zorunda olmadýðýn adamlara oynattýðýyla bizim oyunculara oynattýðý ayný olmayacak. O yüzden Ýstanbulspor ve o ayardaki takýmlardaki performansý referans olamaz maalesef.
    ( ゚д゚)

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Orhan Ak hamlesi olsa olsa camiayý fatih tekkeyi ikna etme hamlesi olur. Hocanýn kendisinin yapamadýðý þeyi daha takým bile çalýþtýrmamýþ Orhan Ak'tan beklenileceðini düþünmek bilmiyorum nasýl açýklanýr ? Her þeyden önce Trabzonspor heyecanýný kaybetti ve Orhan Ak o heyecaný getirebilecek ve taþýyabilecek bir profil deðil en azýndan þu an.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Royal Heart - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Fatih Tekke'nin bir gün mutlaka Trabzonspor'da teknik direktörlük yapmasýný temenni ederim ama ne zaman, t.direktör olarak zirve iddiasýný bir takýmýn baþýnda gösterebildikten, belli bir istikrarý yakaladýktan ve belli bir eþiði aþtýktan sonra, bu demek deðildir ki Trabzonspor'un baþýna hemen geçse baþarýsýz olacak, belki çok baþarýlý olacak ama hem Trabzonspor hem kendi kariyeri/kredibilitesi hem de baþýnda bulunduðu takýma bir sorumluluðu açýsýndan daha uygun bir zamanda bu beraberliðin olmasý gerektiði kanaatindeyim. Ancak Trabzonspor mevcut/potansiyel yönetimi, kitleyi diðer ilginç ve kabul edilebilirlikten uzak haberlere bir þekilde bu senaryoya rýza için çanak tutuyorsa çok baþarýlý ilerliyor, onun da hakkýný teslim etmek lâzým.
    Konu Royal Heart tarafýndan (19.03.2023 Saat 01:58 ) deðiþtirilmiþtir.
    Dününden ders çýkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarýnýný düþünebilesin.

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Trabzonspor realitesi diye birsey var..hic bosuna umutlanmayin! Sezonbasi fabrika ayarlarina döndügümüzü belitirip, bir Süper Kupa faciasi buna engel olur diye umut ettigimde, ates püskürenler oldu. Maalesef rakip zayif Sivasspor idi. Ates püskürenler, bugünün sorumlularidir.
    Abdullah Avci/ Ertugrul Dogan desteginde, dillendirilen siyasi destekle 2 yil takimin basinda kalabildi. 3 ay önce gitmis olsa, cok baska hedefler konusulabilirdi ama su anda gelip basarili olabilcek, daha dogrusu sabir gösterilecek bir isim yok gibi maalesef!! Ilhan Palut bu takima Abdullah Avci´dan cok daha fazlasini verir, bu kesin ama o destegi görebilir mi? hayir

Dua etmekten baska sansimiz yok !
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Ekrem D. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Alýntý Ufuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kazma, sadece koþan, egosunu idare etmek zorunda olmadýðýn adamlara oynattýðýyla bizim oyunculara oynattýðý ayný olmayacak. O yüzden Ýstanbulspor ve o ayardaki takýmlardaki performansý referans olamaz maalesef.
    Ufuk seni geceleri Avci'nin Trabzon'daki eski evinin onunde siyah poset ile gazeteye sarili birseyler icerken goruyorlarmis. Kendine yapma bunlari yaziktir. Avci gitti diye bu kadar yuklenilmez kendine.
    Yahsi Bati 51:28

Mert' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Orhan Ak kalacaksa, Avcý niye gitti? Kulübü çiftliðe çevirdiler iyice.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Ankara

Vasat yönetici, vasat hoca, vasat futvolcu, yalak yaraftar grubu baþkaný ve ahmak taraftara tahammülüm yýk. Ýstemiyorum
    En büyük Trabzon

SALDIRAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Kalitesini ispatlamýþ bir hoca gelmeyecekse, Tekke, Çaðdaþ en ideali. Orhan ne aga
    Bir Sevdasýn Trabzonspor'um..

Timur Bey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Ýþler ne zaman tersine gitse kulüpte pratik davranacak bir yönetici de akýl da çýkmýyor. Þu anda ne Orhan Ak ne Fatih Tekke bu takýmý idare edip heyecan yaratacak ya da bir oyun aklý koyacak yeterlilikte deðiller. En azýndan Türkiye Kupasý'nýn durumuna göre dördüncülüðü de gözden çýkarmadýysak makul þartlar altýnda oyun anlayýþý ve istikrarý olan bir hocayý vakit geçmeden getirmek ve eksikleri görmesi en doðrusu olur. Fakat biz bunu hep yaza býrakýnca aslýnda hocanýn takýmý tanýmasý da zaman alýyor. Bu yüzden bu yönetimden Orhan Ak ile devam etme kararý çýkmasýna þaþýrmamak gerek. Ne yazýk ki yönetim aklýmýz hep ayný hatalara düþüyor ve düþecek.

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý Fanatik34 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor realitesi diye birsey var..hic bosuna umutlanmayin! Sezonbasi fabrika ayarlarina döndügümüzü belitirip, bir Süper Kupa faciasi buna engel olur diye umut ettigimde, ates püskürenler oldu. Maalesef rakip zayif Sivasspor idi. Ates püskürenler, bugünün sorumlularidir.
    Abdullah Avci/ Ertugrul Dogan desteginde, dillendirilen siyasi destekle 2 yil takimin basinda kalabildi. 3 ay önce gitmis olsa, cok baska hedefler konusulabilirdi ama su anda gelip basarili olabilcek, daha dogrusu sabir gösterilecek bir isim yok gibi maalesef!! Ilhan Palut bu takima Abdullah Avci´dan cok daha fazlasini verir, bu kesin ama o destegi görebilir mi? hayir

Dua etmekten baska sansimiz yok !
    Hayýrdýr neden sabýr yok 1 sene önce þampiyon oldu bu takým neyin sabrý daha. Her sene þampiyon mu oluyorduk farklýlý bir dünyadan baksanýzda biz gayet mutlu olduk A. Avcýyla gayet net bir þampiyonluk 2 de kupa aldýk ilhan palut gelse taraftarda sabreder bu camianýn üstünde artýk Trabzonspor þampiyon nnn olamaz kabusu kalttý suni stresler yaratmaya gerek yok bütün bir nesil 40 yaþýnda olan benden 10 yaþýndaki çocuðuma kadar bütün nesil þampiyonluk gördü.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Nereden
    Ýstanbul

Orhan Ak'la devam çok garip karar. Montella tarzý takým çalýþtýran ve sezon sonunu bekleyen biri için geçici çözümse belki anlaþýlabilir ama baþkan yerli istiyor diyorlardý. Yerli antrenörün en bol zamaný. Büyük toplarýn, sýçrama yapmasý beklenen genç antrenörlerin alayý boþta. Takým çalýþtýran yerlilerden birini bekliyor desem beklenecek kimse yok. Çaðdaþ'ý þimdi almýþsýn, sezon sonu almýþsýn Kayseri için bir þey deðiþmeyecek. Emre B. istifa eder mi diye bekliyor olsan fazla cesur hamle. Tekke'yi beklemenin manasý yok, tek telefonla bitecek iþ. Zaman kazanmaya çalýþýlacak zamanda deðiliz. Ýyi kötü birinin gelip gelecek sezon için planý oluþturmasý lazým. Yabancý antrenör istiyorum. Ýstemediðin kadar kaliteli yabancý boþta. Þu þartlarda yapýlacak son þey Orhan Ak'la devam kararý almak. Yeni yönetim en hatalý kararý verdi. Ýlk sýnavda çuvalladýlar.
    ( ゚д゚)

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ekrem D. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ufuk seni geceleri Avci'nin Trabzon'daki eski evinin onunde siyah poset ile gazeteye sarili birseyler icerken goruyorlarmis. Kendine yapma bunlari yaziktir. Avci gitti diye bu kadar yuklenilmez kendine.
    Ne alaka þimdi bu? Adamcýlýk bana göre deðil. Gitmemesini savundum. Gittikten sonra Avcýyla ilgili tek mesajým yok. Beni adamý gitti diye takýma küsenlerle, gol yiyelim diye dua edenlerle karýþtýrma.
    ( ゚д゚)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Orhan Ak'la devam çok garip karar. Montella tarzý takým çalýþtýran ve sezon sonunu bekleyen biri için geçici çözümse belki anlaþýlabilir ama baþkan yerli istiyor diyorlardý. Yerli antrenörün en bol zamaný. Büyük toplarýn, sýçrama yapmasý beklenen genç antrenörlerin alayý boþta. Takým çalýþtýran yerlilerden birini bekliyor desem beklenecek kimse yok. Çaðdaþ'ý þimdi almýþsýn, sezon sonu almýþsýn Kayseri için bir þey deðiþmeyecek. Emre B. istifa eder mi diye bekliyor olsan fazla cesur hamle. Tekke'yi beklemenin manasý yok, tek telefonla bitecek iþ. Zaman kazanmaya çalýþýlacak zamanda deðiliz. Ýyi kötü birinin gelip gelecek sezon için planý oluþturmasý lazým. Yabancý antrenör istiyorum. Ýstemediðin kadar kaliteli yabancý boþta. Þu þartlarda yapýlacak son þey Orhan Ak'la devam kararý almak. Yeni yönetim en hatalý kararý verdi. Ýlk sýnavda çuvalladýlar.
    Veya...

Çebi görevi býrakýrsa, Güneþ de valizini toplar. Trabzon'da Aðaoðlu'nun ayaðýný kaydýrýp Doðan'a makam teslim edenler Güneþ'e "Yuvana dön" çaðrýsý yapar.

O da adýnýn verildiði stadyuma teknik direktör olarak çýkar. En sevdiði renkler, bir anda "Bordo - Mavi" olarak güncellenir.

Olmaz demeyin, neler gördük biz.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Veya...

Çebi görevi býrakýrsa, Güneþ de valizini toplar. Trabzon'da Aðaoðlu'nun ayaðýný kaydýrýp Doðan'a makam teslim edenler Güneþ'e "Yuvana dön" çaðrýsý yapar.

O da adýnýn verildiði stadyuma teknik direktör olarak çýkar. En sevdiði renkler, bir anda "Bordo - Mavi" olarak güncellenir.

O ihtimal de geldi aklýma ama daha yeni sözleþme imzaladý. Gelir gelmez ciddi puan topladý. Çebi gitse bile kalýr diye düþünüyorum. Kaldý ki yuvana dön çaðrýsýný zaten yuvamdayým diye cevaplayabilir
    ( ゚д゚)

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

orhan ak iki maçta 6 puan aldý.. bence o devam etsin!
    Attan inip eþeðe bindik!

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Veya...

Güneþ bu kadroya hayatta gelmez hazýrcýdýr bizati geçen seneki kadroya uça uça gelirdi. Takým mecbur küçüleceðine göre en mantýklý aday Palut ha Trabzonspor'la kötü bir geçmiþi ve fb li olmasa emre belezoðlu Trabzonspor'u bir daha þampiyon yapacak en baþtaki bir adaydýr gelecekte fb de tekrar çalýþýr.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Nereden
    Ýstanbul

Malum scout ekibi gibi bir þey yok kulüpte, gelecek hocanýn Pereira tarzý biri olmasý gerek.

Aldýrdýklarý: Min Jae, Crespo, Rossi

Ýstedikleri: Bustos, Morita, Eustauqio, Beto

Canavara dönüþtürdükleri: Ferdi, Osayi

Kemik gibi kadro. Ali Koç az akýllý olup menajer ve yerli çetesini dinleyip transfer çalýmý peþinde koþacaðýna hocasýný dinlese bugün elinde çok farklý bir kadro olurdu.
    ( ゚д゚)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Malum scout ekibi gibi bir þey yok kulüpte, gelecek hocanýn Pereira tarzý biri olmasý gerek.

Aldýrdýklarý: Min Jae, Crespo, Rossi

Ýstedikleri: Bustos, Morita, Eustauqio, Beto

Canavara dönüþtürdükleri: Ferdi, Osayi

Kemik gibi kadro. Ali Koç az akýllý olup menajer ve yerli çetesini dinleyip transfer çalýmý peþinde koþacaðýna hocasýný dinlese bugün elinde çok farklý bir kadro olurdu.
    Bustos`u Fifa22`de TSye almistim kariyerde. Ucuyor eleman hem back hem kenar ozellikleri vardi.
    Bu yolda asla yalnýz yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.” K.K.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Erkin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bustos`u Fifa22`de TSye almistim kariyerde. Ucuyor eleman hem back hem kenar ozellikleri vardi.
    Bustos'u bilmiyorum diðerleri baya iyi. Tam 3-4-3'te oynatacaðý ikiliydi. O seviyeden Gustavo-Sosa-MHY seviyesine düþtü. Üstüne alakasýz Ýrfan geldi. Beto yerine Rogon'dan Berisha çekildi. Aldýrdýðý ve istediði oyuncularýn hepsi alýndýðý dönemin çok daha üstü paralara transfer yapacak seviyeye ulaþtýlar. Osayi kanatta Diabate tarzý, Ferdi Naci tarzý takýlýyordu. Zajc ve Tisserand bile seviye atladý o dönem. Ýhtiyacýmýz olan dönüþüm.
    ( ゚д゚)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)