Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 266 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olaðanüstü Genel Kurul | 25-26 Mart 2023

asilhamsi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    45

tamamen siyasi. Zorla býraktýrýldý. Yakýnda kokusu çýkar ortaya.
    ALAYINA ÝSYAN,ALAYINA BAÞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVÝÞEN YÖNETÝM ÝS-TE-MÝ-YO-RUM.

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Ertuðrul doganý sakýn küstürmeyin istifanýn onunla uzaktan yakýndan alakasý yok.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Nereden
    Ýstanbul

Çok yanlýþ.

tristram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

siyasilerle bir olup ahmet baskan'in ayagini kaydiranlardan biri ertugrul dogan'sa dilerim o baskan olmaz.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Gereksiz bir olaðanüstü genel kurul.

Ahmet Aðaoðlu temsil gücü yüksek bir isimdi. Baþkan olarak devam etmesi ancak yönetimini tazeleyip kulüpteki profesyonelleþmeyi saðlamasý lazýmdý. Kýzdýðýmýz yönleri ve hatalarý olsa da baþkan olmamasýný gerektirecek bir durum deðildi.

Kýsacasý yersiz bir karar.
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Genel kurul nasýl sonuçlanýrsa sonuçlansýn önemli olan Trabzonspor menfaatidir.
    Bakalým süreç bize ne gösterecek.
    DUYDUÐUMU UNUTURUM,BÝLDÝÐÝMÝ HATIRLARIM,YAPTIÐIMI ÖÐRENÝRÝM.

Ekrem D. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ertuðrul doganý sakýn küstürmeyin istifanýn onunla uzaktan yakýndan alakasý yok.
    Nereden biliyorsun? Baskan'in aciklamalari Ertugrul Dogan ile aralarinda fikir ayriligi oldugu yonunde.

Ne dedi baskan? "...Yönetim Kurulu toplantýmýzda ortaya çýkan görüþ ayrýlýklarý nedeniyle..." Eger Ertugrul Dogan, baskanin arkasinda dursaydi baskan bu kadar alelacele kongre karari almazdi. Zaten onumuzdeki gunlerde adaylar aciklandigi zaman da isin ic yuzunu gorecegiz.

Benim tahminim, aralarindaki en buyuk fikir ayriliginin sebebi: "Kasketli".
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    Ankara

baþkana güvensizlik oyu verdi mi e doðan...9 oyla baþkan resmen azledildi. eðer o imzacýlardan deðilse baþkan azledilmezdi...
    Konu lazanka61 tarafýndan (03.03.2023 Saat 16:50 ) deðiþtirilmiþtir.

bilginsem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Arkadaþlar ta.ak mý geçiyor bu insanlar anlamak mümkün deðil.

Baþkan'ý telefon yaðmuruna tutacak herkes ve ikna edecek. Bu kadar basit. Adam diyor ki bir tek ben uðraþýyorum, camia bir bütün gibi deðil, destek istiyorum. Biz baþkan teþekkürler emeklerin için diyoruz, razýyýz.

Hayýr abi, gitmeyecek baþkan. Kurulunu yenilesin, daha güçlü gelsin. 1 sene olmadý tarih yazan baþkan denileli, insaf ya. ÝNSAF.

Bu baþkaný ikna edeceksiniz. Herkes arkandayýz açýklamasý yapacak. Ben yeni baþkan olurum diyen adama afkurma diyeceksin!, DÝ-YE-CEK-SÝN.
    "Doðru bir azýnlýk, yanlýþ bir çoðunluktan fazladýr."
    Özkan Sümer

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Gökhan Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diyelim ki Ahmet Aðaoðlu aday olmadý ve Ertuðrul Doðan da yeni baþkan olarak seçildi. Halihazýrda ödenmesi gereken 250 milyon lira gibi bir para varken bunun ödenmesi nasýl saðlanacak ? Ödeme yapýldýðý takdirde bunu nasýl okumamýz gerektiði de ayrý bir soru olacak pek tabii. Öyle ya adama sorarlar Aðaoðlu varken bu ödemeler neden yapýlmadý diye. Öte yandan bir stat sponsorluðu meselesi var. Olur da Ertuðrul Doðan seçilir ve stat sponsoru problemimiz ortadan kalkarsa -ki kalkmasý en haklý beklenti olur - bunu nasýl okumamýz gerekecek ? Ahmet aðaoðlu sponsor bulunmasýna engel miydi yahut nasýl bir engeldi ki biz þampiyon olduðumuz halde sponsor bulamadýk diye de soracaðýz pek tabii.
    Son cümleler çok önemli, bakacaðýz
    Onun sonrasýnda siyâset bu iþin içinde deðil diyenler çýkmaz herhalde
    Ama an itibariyle ben tam çözemedim olayý, düþük olasýlýk olsa da iktidar 3 ay sonra deðiþebilecekken ne bu acele? Saçma sapan iþler
    Ýktidar deðiþikliði oldu farz edelim, Nevzat Aydýn "bu siyâsi ortamda...blabla" açýklamasý yapar mýydý ?
    Baþkanýn kafasýna silah mý dayadýlar ?
    Ya da gerçekten paralarýn akýtýlmasý ödemelerin yapýlmasý için baþkanýn yolu açmasý gitmesi gerekiyordu, o da kulübe iyilik yapmak için gitti...
    O zaman þunu derim, gidecektiysen neden 2 haftadýr kampanyalarýn peþine bakanlarýn peþine gidip kulüpler birliðinin bildirimine ilk retvit atam takým biz oluyoruz ?
    "Ertuðrul ve ekibi ipleri eline aldý, baþkanýn kontrolü yok hiçbir yere" mi diyeceðiz ?
    O zaman saða sola sen koþma da Ertuðrul koþsaydý
    Salak yerine koymasýn kimse bizi yaa
    Baþkan en iyi baþkandý ama bu giderken bile milleti salak yerine koymaktan vazgeçmedi yaa
    Alýntý Mert Acar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Genel seçimler beklenmeliydi.
    Baðýmsýz ve daha özgür yönetim listeleri görebilirdik Mayýs sonrasý. Ne bu acele ?
    Bir sorun olduðu belliydi zaten de.
    Aynen
    Alýntý lazanka61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    baþkana güvensizlik oyu verdi mi e doðan...9 oyla baþkan resmen azledildi. eðer o imzacýlardan deðilse baþkan azledilmezdi...
    Ne oyu ne azledilmesi yaa

Ertuðrul diretti ve gücü olduðu için dediði oldu derseniz tamam
    Ama bizde yönetim diye bir þey yooookk
    Baþkan Aðaoðlu, Ertuðrul hâriç kimseyi takýyor muydu da þimdi yalandan yere haber salýnýyor 9'a 5 de blablabla
    Baþkan da herkesi aptal yerine koyuyor açýklamada bile, kimi kandýrýyor ?
    Yýnýtým kýrýlýnýn ..... he yönetim kurulu he
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Kesin bilgi !
    Yöneticiler "baþkaným artýk gitmen gerek" dedi
    Baþkan da "saygý deðer yöneticilerim, sizlerin görüþü çok deðerli, öyle diyorsanýz bana gitmek düþer" demiþ

Taabbbiii caanýmm kesssiiin öyledir

Burada buna inanan saftirikler vardýr ama

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý asilhamsi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bana birisi anlata bilirmi nasil siyasi oliyor? Ben anlamadim. Siyaset nasil Baskani indirdi? Forumda herkes siyasi karar diyor, birisi cikip bi kisa anlatsin. Vallah anlamadim.

Nereden
    Ankara

Alýntý Sefer A. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kesin bilgi !
    Yöneticiler "baþkaným artýk gitmen gerek" dedi
    Baþkan da "saygý deðer yöneticilerim, sizlerin görüþü çok deðerli, öyle diyorsanýz bana gitmek düþer" demiþ

Taabbbiii caanýmm kesssiiin öyledir

Burada buna inanan saftirikler vardýr ama
    yani imza toplanmamýþ yani...

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Ekrem D. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nereden biliyorsun? Baskan'in aciklamalari Ertugrul Dogan ile aralarinda fikir ayriligi oldugu yonunde.

Ne dedi baskan? "...Yönetim Kurulu toplantýmýzda ortaya çýkan görüþ ayrýlýklarý nedeniyle..." Eger Ertugrul Dogan, baskanin arkasinda dursaydi baskan bu kadar alelacele kongre karari almazdi. Zaten onumuzdeki gunlerde adaylar aciklandigi zaman da isin ic yuzunu gorecegiz.

Benim tahminim, aralarindaki en buyuk fikir ayriliginin sebebi: "Kasketli".
    Yahu alakasý yok be kardeþim baþkan hoca ile yollarýn ayrýlmasý ve küçülmeye gidilmesi gerektiðini söyledi fakat yönetimden oy çokluðu ile hocaya destek ve yeni yapýlanma düþüncesi hakim oldu. Baþkanda bu þekilde baþarýlý olunamayacaðýný düþündüðü için Ertuðrul Doðana görevi býrakma düþüncesi en baþtan beri olduðu için buyur er meydanýna dedi hepsi bu.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu arada Mehmet Ali Yilmaz tesislerinin havaalanýna katýlma olayýný baþkan kabul etmediði için de bir problem çýkmýþ ufak ta olsa bir siyasi olay var.

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

aðaoðlu nun 5 yýllýk döneminde yaptýðý en büyük hata belkide tek hatasý þampiyon olduktan sonra maaþ bütçesini düþürmemesi oldu

yýllar sonra gelecek olasý þampiyonluk hedefi için maaþ bütçesini artýrmasýný anlarým,ama þampiyon olduktan sonra neden bu bütçe ile devam edildi inanýlýr gibi deðil, ekonomik olarak tam bi kaynak israfý yapýldý

þampiyon olunduðu sezon hemen dortmund ajax projesine geri dönülmesi gerekiyordu, yani maaþ üst sýnýrýnýn 2018-2019 sezonunda olduðu gibi 900 bin avro olmasý gerekiyordu,malum o dönem maaþ üst sýnýrýný vakayeme temsil ediyordu( yeni transfer için tabi bu durum geçerli idi,elde sözleþmesi olanlara yapacak biþey yoktu o dönem,zaten çoðu yüksek maaþlý oyuncu ile yollar ayrýldý,burak yýlmaz vs)

aðaoðlu giderayak bu sezon yaptýðý maaþ bütçesi ve sözleþmeler ile amiyane tabirle geride bir enkaz býraktý,maddi açýdan

bu ekonomik enkazý az da olsa azaltan durum bu sezon avrupa liginden gelen 10-12 milyon avro gelir oldu

gelecek sezon bu gelirde olmayacak ve yüksek maaþlý sözleþmeli oyuncularla nasýl yollar ayrýlacak belli deðil,

yeni gelecek yönetimin 2 iþi var, iyi bir teknik adam ile anlaþmak (bu pirlo olabilir) ve maaþ bütçesini 10 milyon avro seviyelerine çekmek

bu arada türkiyede maalesef baþkanlara güvenilmiyor,bunda da zaten haklý nedenleri gördük yaþadýk

aðaoðlu ilk geldiðinde ekonomik duruma bakarak gayet güzel açýklamalar yapmýþtý,milyon avro maaþ alan oyuncu devrini bitireceðiz dedi,ve ilk senesinde uyguladý,sonra 900 bin avro olan maaþ üst sýnýrýný 1,5 milyon avroya çýkardý(hedef yükseltmek istedi,olabilir) sonrada bizim ekonomik durumumuza hiç uymayacak þekilde maaþ üst sýnýrý 2,5 milyon avroya çýktý,ve toplam maaþ bütçesi 40 milyon avrolara dayandý,enkaz özellikle bu sezon oluþtu daha çok : çok geniþ kadro ve bu geniþ kadroda çoðu oyuncu yüksek maaþlar alýyor

oysa þu þekil planlama çok rahat yapýlabilirdi : bartra hügo stoperler,yedekleri ise genç ve düþük maaþlý oyuncular olurdu,ama biz naptýk? denswill ile 2.2 milyon avrodan yeni sözleþme yaptýk,yedek oyuncu ile,bu akýl almaz bir saçmalýktý,buna benzer gereksiz þekilde yedek oyunculara yüksek maaþ verdik

baþkan gelirken milyon avro maaþ alan topçu olmayacak dedi (arþivde bulabilirsiniz), geldiði noktada ise yedek oyuncuya milyon avro veren baþkan oldu,çoh enteresan
    Konu jairzinho tarafýndan (03.03.2023 Saat 19:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    2024-2025 SEZONU FATÝH TEKKE YÜKLENÝYOR ...

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý lazanka61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yani imza toplanmamýþ yani...
    ne imzâsi yaa,, bir de toplansa ne olur toplanmasa ne olur, safsata onlar
    Alýntý ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu arada Mehmet Ali Yilmaz tesislerinin havaalanýna katýlma olayýný baþkan kabul etmediði için de bir problem çýkmýþ ufak ta olsa bir siyasi olay var.
    Bence o olaya katilamak saçmalik, ama belese haybeye o isi kabul etmek daha da saçmalik hattâ Trabzonspor'a ihânettir
    Baskan açik açik da diyebilirdi bu ise sartli olur verebilecegini,, Akyazi'nin tamâmen bize devrine karsilik diyecekti topu atacakti

Sanki çok önemli o têsis, o kadar yangin yapilacak bir sey degil, hele karsiliginda Akyazi'yi alabiliyorsan daha kârli çikarsin, devlet de oraya yapacagi düzenlemelerle pist büyütmeyle zartla zurtla daha kârli çikar olur biter

edimurphy_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ertuðrul Doðan baþkan olacak kadar ekmek yemedi henüz. Büyük yanlýþ olur. Bkz: Burak Elmas. Ali Koç
    You Will Never Walk Alone
    Liverpool F.C

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Doðan'ýn baþkanlýðýnda çöküþ dönemi baþlar malesef, 1 senelik þampiyonluktan sonra çöküþ dönemi, Doðan Avcý ile devam edecek, Avcý ile baþarýsýzlýða mahkumuz..
    I am not in danger , I am the danger..

beratika - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

E. Doðanýn baþkan olabilecek yeterlilikte gormuyorum. Bilmiyorum boyle dusunen var midir? Ali Agaoglu kendi kurdugu ekibiyle devam etmeye ikna edilmeli
    Bordo Mavi bayraðým kanatlansýn sonsuza.
    Genç, yaþlý, erkek, kadýn; verdik omuz omuza.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý beratika Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    E. Doðanýn baþkan olabilecek yeterlilikte gormuyorum. Bilmiyorum boyle dusunen var midir? Ali Agaoglu kendi kurdugu ekibiyle devam etmeye ikna edilmeli
    Ben de görmüyorum, ama hiç yoktan iyidir.
    Özkan SÜMER

jpositve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alýntý jpositve Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

DIKKAT DIKKAT

Burada uzun bir yazi var. Agaoglu ertugtul dogan ile surtusmus. Bu yil ki transferleri ahmet agaogluna hic sormadan ertugrul dogan yapmis. Agaoglu avciyi gonderecekken ertugrul dogan sormadan etmeden avcinin sozlesmesini uzatmis. Kulup her ay 10 milyon euro ve 3 ayda bir ekstradan 10 milyon euro para oduyormus. Bundan oturu para bulunamadiginda ertugrul dogana gidiliyormus. Dogan da her sýkýþtýðýnýzda bana geliyorsunuz parayi hep ben vereceksem madem oyle baskanligi da ben yapayim demis. Agaoglu parayi bulamayinca yoneticiler ya odemeleri yap yada birak odemeleri yapacak baskasi gelsin falan demis ve agaoglu da istifasini oylatmis cogunluk istifa yonunde oy kullaninca gorevi birakmis. Tekrar aday olmayi da dusunumuyormus. Tabi newton meselesi ve agaoglucular ile dogancilar olarak bolunme, avcinin goreve getirilmesi sureci, ertugrul doganin berat albayrakin destegini arkasina almasi, agaoglu nun ise suleyman soylunun destegini arkasina almaya calismasi, avcinin hukumet yanlilari bakimindan oldukca fazla desteklenmesi ve daha bir dunya siyasi mesele hepsi linkte

https://ajansspor.com/amp/haber/agao...i-savas-626332
    Trabzonspor Baþkaný Ahmet Aðaoðlu'nu Ýstifaya Götüren Sebepler

38 yýl sonra Trabzonspor'u þampiyon yapan Ahmet Aðaoðlu'nu istifaya götüren nedenler ortaya çýktý. Arka planda güç savaþý ve siyasi tercihler iddiasý.

Trabzonx haber sitesi Trabzonspor Kulübü Baþkaný Ahmet Aðaoðlu'nun istifasýna dair geniþ bir deðerlendirme yazýsý kaleme aldý. Adnan Sungur imzalý yazýda Aðaoðlu'nu istifaya götüren sürece dair tam 17 madde sýralandý. Sungur, Aðaoðlu dönemininde yaþanan çatýþmalarý detaylý bir þekilde yazdý. Sungur, Aðaoðlu'nun ayrýlýðýnda siyasi baskýnýn önemine de dikkat çekti. Siyasetin futbola karýþmamasý gerekti yönünde iktidar cenahýndan gelen tepkiler düþünüldüðünde bu durum oldukça manidar. Ýþte Sungur'a göre Aðaoðlu'nu istifaya götüren sürecin önemli olaylarý:

Ýlk çatýþma Özkan Sümer ve Newton
    Ahmet Aðaoðlu hep tek adam politikasý izlemeye çalýþtý. Ýlk çatýþma merhum Özkan Sümer’in sportif direktörlüðünde baþlamýþtý. Aðaoðlu, Sümer’e danýþmadan kararlar alýp uygulayýnca ipler gerildi. Sümer istifa etti. Asbaþkan Hayrettin Hacýsalihoðlu kongrede görev almadý. Bu ismi iktidar da istemiyordu. Mehmet Yiðit Alp de benzer çatýþmalarla kenara çekilmeyi tercih etti.

Aðaoðlu’nn hiç kimseye danýþmadan Ýngiliz Edie Newton’u, Hüseyin Çimþir’in ikinci yardýmcýsý olarak hem de teknik direktörün 3-4 katý maaþla göreve getirmesi önemli bir kýrýlma yarattý. Ara transferde anlaþýlmasý zor 5 isim bizzat Ahmet Aðaoðlu organizasyonuyla alýndý. Bu isimler takýma hiç katký yapamadý. Ayný süreçte Daniel Sturrudge ve Obi Mikel ile de yollar ayrýldý. 2019-20 sezonunda göz göre göre þampiyonluk Baþakþehir’e hediye edildi.

Avcý'ya mecbur kaldý, Albayrak faktörü
    Newton ile yola devam etmek isteyen Ahmet Aðaoðlu’na yönetimde ciddi direniþ gösterildi. Asbaþkan Ertuðrul Doðan da, Abdullah Avcý için bastýrdý. Bu noktada iktidarýn önemli isimleri de Avcý’nýn, Trabzonspor’u çalýþtýrmasýný istiyordu. Fakat Aðaoðlu, buna þiddetle karþý çýktý ve Newton ile çalýþmakta diretti. Ancak takým puan sýralamasýnda 17’nci basamaða kadar düþtü.

Ýktidar mensuplarý yeniden Abdullah Avcý’yý dayatmaya baþladý. Ahmet Aðaoðlu baþka isimlerle temas kurdu ama kendisine yapýlan dayatmalara daha fazla karþý koyamadý. Avcý, 2020-21 sezonunun 8’nci haftasýnda iþ baþý yaptý. Doðan da özellikle (dönemin Maliye ve Hazine Bakaný) Berat Albayrak’ýn sonsuz desteðini arkasýna alarak Abdullah Avcý’nýn en büyük destekçisi oldu. Takým sezonu 4. tamamlayýnca ve Süper Kupayý da kazanýnca Aðaoðlu sessizliðe gömüldü.

Aðoðlucular ve Doðancýlar grubu oluþtu
    Transferi tek baþýna yürütmek isteyen ve kulübü adeta bataða saplanma noktasýna getiren Ahmet Aðaoðlu, bu kez yetkiyi Abdullah Avcý ve Ertuðrul Doðan ile paylaþmak zorunda kaldý.Geçen sezon þampiyon kadro kurulurken, Ahmet Aðaoðlu-Ertuðrul Doðan-Abdullah Avcý üçlüsü tüm karar mekanizmasýný yöneten isimlerdi. Transfer mevsimi biterken borç adeta batak haline gelmiþti. Aðaoðlu hâlâ transfer yapmak istiyordu. Ancak paranýn kaynaðýný elinde bulunduran Doðan buna izin vermiyordu. Aðaoðlu bu duruma içten içe bilendi.

Þampiyon olunca tüm kavgalar ertelendi. Ancak yönetimde de ‘Aðaoðlucular’, ‘Doðancýlar’ oluþmuþtu. Ahmet Aðaoðlu ile korkunç gelirlere karþýn yine de borç katlandýkça katlandý. 13 yeni ve çok pahalý transfer yapýldý. Bir kýsmýnda Aðaoðlu’na fikir danýþma ihtiyacý bile hissedilmedi. Doðan, Avcý ile birlikte birçok transferi gerçekleþtirdi. Aðaoðlu, zaman zaman uluorta hem Doðan’a, hem de Avcý’ya yönelik hakaret içeren ifadeler kullandý. Avcý, her vesileyle ‘Ertuðrul Baþkan’ ifadeleriyle birlikte Doðan’ý ön plana çýkarýrken, Aðaoðlu’nu adeta yok saymaya baþladý. Bu da Aðaoðlu’nu çileden çýkarýyordu.

Ahmet Aðaoðlu 'kukla baþkan'a dönüþtü
    Trabzonspor önce Þampiyonlar Ligi’nden, sonra UEFA Avrupa Ligi’nden elenip, bir de Süper Lig'de þampiyonluk yarýþýndan kopunca Aðaoðlu, Avcý’yla yollarýn ayrýlmasý yolunda giriþimlerde bulundu. Bu arada Doðan’ýn, Avcý ile sözleþmesini 3 yýla çýkarmasý ve yýlda 25 milyon lira ödeneceðini belirtmesi de þok etkisi yarattý. Buna raðmen Aðaoðlu yine de sesini pek çýkaramadý. Aslýnda Ahmet Aðaoðlu adeta ‘Kukla baþkan’a dönüþmüþtü.

Bankalar Birliði anlaþmasýnýn ödeme döneminin gelmesi de ekonomik krizi doruða çýkardý. Akyazý Þenol Güneþ Spor Kompleksi'nin 29 yýllýðýna kiralanmasýnýn saðlanamamasý, stat isim sponsorluðu konusunda þirketlerin olumlu yaklaþmamasý, ara transferde gönderilmesi ve elde edilecek gelirle birlikte ekonomiye can suyu getirilmesi beklendi ama bunlar da gerçekleþmedi.

Ertuðrul Doðan'dan "Ben insaným" isyaný
    Trabzonspor’un kredi ödemeleriyle ilgili de büyük bir sýkýntý yaþanýyordu. Üç ayda bir yaklaþýk 10 milyon Euro’luk bir ödeme yapýlmasý gerekiyordu. Bunun yanýnda her ay 10 milyon Euro’ya yakýn da rutin ödemeler gerekiyor. Yani üç ayda bir 20 milyon Euro, iki ay da 10 milyon Euro kasadan çýkmasý gerekiyor. Kasa ise tamtakýr edildiði ve Baþkan Ahmet Aðaoðlu’nun kaynak bulma konusunda yaþadýðý sýkýntýlar nedeniyle yönetim içinde büyük tartýþmalar yaþanmaya baþlandý. Artýk bu iþin böyle yürümeyeceði ve yeni bir yapýlanmanýn þart olduðuna dair düþünceler açýk açýk konuþulmaya baþlandý.

Asbaþkan Ertuðrul Doðan, kulübün her sýkýþtýðý noktada kendisine baþvurulmasý ve, “Para gönder” denmesine isyan etmeye baþladý. Doðan, “Beni adeta yönetici deðil de para olarak görmenizden artýk rahatsýzlýk duymaya baþladým. Ben para deðilim, insaným insan” diyerek tepkisini ortaya koyarken, “Her sýkýþýldýðýnda parayý ben ödeyeceksem o zaman baþkanlýðý da ben yapayým o zaman” diye rest çekti.

"Avcý'yý görevden almayacaðým, istifa eder"
    Abdullah Avcý’nýn önce, “Ne yapýyorsak olmuyor. Bir türlü istikrarý saðlayamýyoruz. Takým sorunlu, oyuncular sorunlu, kurum sorunlu” diyerek yönetimsel sýkýntýlara vurgu yapmasý, ardýndan köstebek skandalýný patlatmasý, bu noktada yönetime de tepki göstermesi Ahmet Aðaoðlu’nu küplere bindirdi ama yapýlan üçlü toplantý sonunda bir uzlaþýya varýldý. Avcý’nýn iþine son verilmesini istediðini düþünen Aðaoðlu, “Onun iþine son vermeyeceðim. Ýstifa eder” þeklinde deðerlendirmede bulundu.

Tüm bunlar yaþanýrken, iktidarýn da önemli mensuplarý tavrýný Ertuðrul Doðan’dan yana koydu. Ahmet Aðaoðlu’nun üzerinin uzun süre önce çizildiði belirtildi. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakaný Berat Albayrak ile aðabeyi Serhat Albayrak baþý çektiðinin altý çizildi. Bu ekip, Ertuðrul Doðan’ýn baþkan olmasýný istiyordu. Ahmet Aðaoðlu ise Ýçiþleri Bakaný Süleyman Soylu’yu arkasýna alma çalýþmasý yürüttü.

Aðaoðlu yeniden adaylýða sýcak deðil
    Son Fenerbahçe-Konyaspor maçýnda tribün tepkisine karþý tavýr koymadýðý þeklindeki haberlere yanýt vermesi de yönetimde yanlýþ bulundu. Tüm bu aþamalar yaþanýrken, Mart ayý içinde yapýlmasý gereken 20 milyon Euro’ya yakýn bir ödeme için kaynak bulunmasý istendi. Bu noktada Ertuðrul Doðan’ýn baþkan olmasýný isteyen yöneticiler, Aðaoðlu’na hitaben; “Bu ay sonuna kadar ya 20 milyon Euro bulun ya da olaðanüstü genel kurul kararý alalým ve bu paralarý ödeyebilecekler göreve gelsinler” diye adeta rest çekti.

Dün öðlen saatlerinde olaðanüstü toplanan yönetim kurulunda 9 üye olaðanüstü genel kurula gidilmesi yönünde karar bildirdi. Yönetimin yola devam etmesi yönünde oy kullananlar ise çok azýnlýkta kaldý. Kongre isteyenler, baþkan adayý olarak Ertuðrul Doðan’ýn yanýnda yer almaya hazýr gözükürken, þimdi ýslak imzalar beklenmeye baþlandý. Ahmet Aðaoðlu’nun ise bu geliþmelerden sonra nasýl bir tavýr takýnacaðý merak edilirken, yeniden aday olmaya sýcak bakmadýðý dillendiriliyor.

https://ajansspor.com/amp/haber/agao...i-savas-626332
    Ozkan sumerin kulupten istifa edisi bildigim zeki yavru nun tekrar geri getirilmesiyle ilgiliydi. Hayrettin hacisalihoglu da vardi o olayda.
    Konu jpositve tarafýndan (04.03.2023 Saat 12:04 ) deðiþtirilmiþtir.

Sefa Alýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Yaz transfer sezonunda alýnan oyuncularýn Aðaoðlu onayýyla alýnmadýðýna inanabilirim. O bonservisleri vermez Aðaoðlu.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý asilhamsi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýþin siyasi kýsýmlarý vardýr elbet. Örneðin stada sponsor bulunamamasý bazý kaynaklarýn týkanmasý gibi. Lâkin Aðaoðlu'nun ayrýlmasýndaki temel etken hem sportif baþarýsýzlýk hem de bütçenin artýk kontrol edilemeyecek düzeye gelmesi. Zaten Sadri Þener'in, Ýbrahim Hacýosmanoðlu'nun ve Muharrem Usta'nýn görevi býrakmalarý da ayný sebeplerden gerçekleþmiþti. Bu yüzden çok fazla komplo aramýyorum açýkçasý...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

gabriel omar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Baþkanýn teknik direktör kadar kredisi yokmuþ, üzücü.

Avcý da aldýðý saha sonuçlarýyla baþkaný yiyip kendi kalan teknik direktör olarak tarihe geçti. Genelde tam tersi olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)