Sonuç: Maçın Yıldızı?

Katılımcı sayısı
177. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Uğurcan Çakır

1 0.56%
  • Eren Elmalı

0 0%
  • Jens Larsen

0 0%
  • Vitor Hugo

20 11.30%
  • Marc Bartra

9 5.08%
  • Emmanuil "Manolis" Siopis

46 25.99%
  • Anastasios Bakasetas

30 16.95%
  • Marek Hamsik

0 0%
  • Abdulkadir Ömür

16 9.04%
  • Enis Bardhi

0 0%
  • Jean-Philippe Gbamin

0 0%
  • Edin Višća

0 0%
  • Trezeguet

32 18.08%
  • Maxi Gómez

21 11.86%
  • Djaniny

2 1.13%
Sayfa 3 Toplam 53 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1309 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 15.Hafta | Trabzonspor 2 - 0 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Renktaş biz başakşehiri şampiyon olduğumuz sene 2 maçta bile yenemedik. Bu adamlar bize ters geliyor.

güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uçan kaçan takımlarla bu yürüyen takımın 6 puana sıkışmış bir durumda olması büyük şans.Az oyunumuz otursaymış zaten 3 geri 3 yana 1 ileri futbolla dahi puan olarak başa baş olacakmışız.İşin kötüsü geçen senenin son 8 maçından itibaren 1-2 maç haricinde oyun olarak hep gerideyiz.Düzelirmiyiz bilmem.Bu maç öyle böyle kazanılır.Sonrası ise şampiyonluk için çok zor.
    Vakti gelmiş bir şampiyonluk kupasını almamızı hiçbir güç engelleyemez..
    UEFA sifonu çekti..TFF şimdi kararını düzelt..Düzeltmezsen..

falcon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı güneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçan kaçan takımlarla bu yürüyen takımın 6 puana sıkışmış bir durumda olması büyük şans.Az oyunumuz otursaymış zaten 3 geri 3 yana 1 ileri futbolla dahi puan olarak başa baş olacakmışız.İşin kötüsü geçen senenin son 8 maçından itibaren 1-2 maç haricinde oyun olarak hep gerideyiz.Düzelirmiyiz bilmem.Bu maç öyle böyle kazanılır.Sonrası ise şampiyonluk için çok zor.
    Düzelme ihtimalimiz yok. Bütün oyuncular durarak oynuyor. Dünyada böyle oynayan kulüp sanıyorlar ki yoktur. 3'e 1 atağa çıksak yine savunma yerleşir biz gidene kadar. Öyle saçma bir anlayış var. Hem durarak oynuyorum hem de oyuncular çok yavaş. Az pres yapan bizi elek ediyor. Kimse kendini boşa çıkarıp pas opsiyonu oluşturmuyor

G510 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

-rahat
    -hazrool
    -megafon omza
    -istikamet havaalanı marş marş!
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Şu maça 25 veya 27 puanla çıkabilirdik.

Yine de yenersek ligin seyrini değiştiririz. Ancak oynanan oyun ve transferler hayal kırıklığı (Trezege hariç)
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Ocak ayında,

Onur Bulut (Kayseri)
    Efecan Karaca (Alanya)
    Nokta atışı golcü
    Sağ bek
    Sağ stoper
    6-8 numara
    Kanatlar

Şart oğlu şart
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dünya kupası arasından sonra takvim çok sıkışık
    bu arayı ciddi anlamda iyi geçirmemiz ŞART.

Avcı hocanın oyun planı tutmadı.
    bu arada oyun planını değiştirmesi yüksek ihtimal.
    bu oyun anlayışı devam ettiği sürece 1 ileri 2 geri devam eder.

**
    ziraat kupası ve lig takvimi açıklanmadı.aşağıdaki,
    yazılan tarih ,1 gün önce veya 1 sonra olacaktır.

20 ARALIK SALI -BİZ-SAMSUN
    24 ARALIK CUMARTESİ -BİZ -FB
    28 ARALIK ÇARŞAMBA -K.GÜMRÜK-BİZ
    03 OCAK SALI -BİZ-GİRESUN
    08 OCAK PAZAR -ALANYA-BİZ
    14 OCAK CUMARTESİ -BİZ-B.ŞEHİR

**
    fb maçını yenmeliyiz puan farkını 4'e indirirsek farklı bir hava yaratırız.
    devre arasına kadarda galibiyetlerle gideriz.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı UĞUR DURTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya kupası arasından sonra takvim çok sıkışık
    bu arayı ciddi anlamda iyi geçirmemiz ŞART.

Avcı hocanın oyun planı tutmadı.
    bu arada oyun planını değiştirmesi yüksek ihtimal.
    bu oyun anlayışı devam ettiği sürece 1 ileri 2 geri devam eder.

**
    ziraat kupası ve lig takvimi açıklanmadı.aşağıdaki,
    yazılan tarih ,1 gün önce veya 1 sonra olacaktır.

20 ARALIK SALI -BİZ-SAMSUN
    24 ARALIK CUMARTESİ -BİZ -FB
    28 ARALIK ÇARŞAMBA -K.GÜMRÜK-BİZ
    03 OCAK SALI -BİZ-GİRESUN
    08 OCAK PAZAR -ALANYA-BİZ
    14 OCAK CUMARTESİ -BİZ-B.ŞEHİR

**
    fb maçını yenmeliyiz puan farkını 4'e indirirsek farklı bir hava yaratırız.
    devre arasına kadarda galibiyetlerle gideriz.
    Yenersek 3'e iniyor renktaş. 29-23 şu an
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Mevzu artık futbolculardan çıktı. Abdullah Avcı kitlendi. Sürekli aynı şeyleri deneyip duruyor. Her şeyi ezberledik. Hangi kadroyla kimi nerede oynatırsa ne olacak, hangi dakkalarda orta sahayı boşaltacak felan her şeyi sürekli tekrarla izliyoruz. Bunu bizim gibi futbolcular da görüyor. Moral motivasyon doğal olarak yerlerde. Mutsuzluk tavanda. Bu arada hoca kafayı toparlamazsa işimiz fena. Maaş bütçesi 40 milyon avroya yakın. Bizim için korkunç rakamlar bunlar. Sonuç gelmeyince yönetim içi de karışıyor anladığım kadarıyla. Resmen her şeyin içine etmek üzereyiz.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Nereden
    Zonguldak

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevzu artık futbolculardan çıktı. Abdullah Avcı kitlendi. Sürekli aynı şeyleri deneyip duruyor. Her şeyi ezberledik. Hangi kadroyla kimi nerede oynatırsa ne olacak, hangi dakkalarda orta sahayı boşaltacak felan her şeyi sürekli tekrarla izliyoruz. Bunu bizim gibi futbolcular da görüyor. Moral motivasyon doğal olarak yerlerde. Mutsuzluk tavanda. Bu arada hoca kafayı toparlamazsa işimiz fena. Maaş bütçesi 40 milyon avroya yakın. Bizim için korkunç rakamlar bunlar. Sonuç gelmeyince yönetim içi de karışıyor anladığım kadarıyla. Resmen her şeyin içine etmek üzereyiz.
    13 hafta bitti. Hala yana ve geriye pas verme hastalığından kurtulamadı takım. Çok can sıkıcı bir görüntü.

TS dik ve dikine oynamalı

Kasımpaşa, Konya ve Ankara maçlarında verilen 6 puana yanarım da yanarım.

Hakem kararlarından ayrı bunu söylüyorum. 2-0 veya 1-0 öne geçiyorsun ancak oyunu ve skoru tutamıyorsun.
    Konu HOPA'LI TS'Lİ tarafından (14.11.2022 Saat 10:33 ) değiştirilmiştir.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Almanya

Ankaragücü macini izlemedim Cünkü gecen hafta Konya macinda telefonumu sinirden kirmisdim. Simdi özeti izledim. Dk 88 Gomezin defansda ne isi var ? Forvet kim oynadi saka gibi. Taktik neyse artik futbolcular bikti.

theo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslında transferler değil oynanan oyun hayal kırıklığı.

alınan futbolcular bu sisteme uymuyor hiç bir şekilde. aslına bakarsan trezeguet de uymuyor ama o sol kanatta kendine bir sistem oluşturdu.

tüm suç hocada da diyemeyiz ama sakatlıklar bizi oynatılmak istenen sistemden çok uzaklaştırdı. ekonomik sebeplerden dolayı asıl alınmak istenen isimler alınamadı. 3. alternatiflerle ilerledik genelde.

sıkıntılardan biri de takımın boyunun çok kısalması. hücum hattı hava topu alamayacak seviyeye geldi ve biz sürekli soldan erenle orta kesiyoruz ki birisi kafa vursun diye. kim vurdurur ki sana o kafayı.

orta yapılacaksa maxi gomez'in ankaragücü maçındaki ortası gibi sert ve yerden olacak ama onu yapacak sistem yok sahada. çünkü sürekli hızlı atağa çıkabilecek bir sistem ve oyun yok.

Alıntı HOPA'LI TS'Lİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu maça 25 veya 27 puanla çıkabilirdik.

Yine de yenersek ligin seyrini değiştiririz. Ancak oynanan oyun ve transferler hayal kırıklığı (Trezege hariç)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı theo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında transferler değil oynanan oyun hayal kırıklığı.

alınan futbolcular bu sisteme uymuyor hiç bir şekilde. aslına bakarsan trezeguet de uymuyor ama o sol kanatta kendine bir sistem oluşturdu.

tüm suç hocada da diyemeyiz ama sakatlıklar bizi oynatılmak istenen sistemden çok uzaklaştırdı. ekonomik sebeplerden dolayı asıl alınmak istenen isimler alınamadı. 3. alternatiflerle ilerledik genelde.

sıkıntılardan biri de takımın boyunun çok kısalması. hücum hattı hava topu alamayacak seviyeye geldi ve biz sürekli soldan erenle orta kesiyoruz ki birisi kafa vursun diye. kim vurdurur ki sana o kafayı.

orta yapılacaksa maxi gomez'in ankaragücü maçındaki ortası gibi sert ve yerden olacak ama onu yapacak sistem yok sahada. çünkü sürekli hızlı atağa çıkabilecek bir sistem ve oyun yok.
    Eğer 3. alternatiflerimiz 35-40 milyon euro bandında bir maaş yüküne sebep oluyorsa ve sistem bu şekilde yürümüyorsa buradan 2 sonuç çıkarılır.

1- 1. alternatifleri alıp maaş bütçesini 50 milyon eurolara çıkarmak. (Mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yapana da ağır laflar ederim.)

2- Bu sistemi oluşturmak için gereken bütçe bizim takımımızda olmadığından sistem değiştirilir. Hoca değişimi kabul ederse, hoca devam eder.

3. alternatifler, 35-40 milyon euro maaş bütçesi.
    Şaka mı bu yahu?

Kimse hiç kusura bakmasın.
    Böyle bir bütçeyi Trabzonspor'dan kimse talep edemez, bu bütçeyi gerektiren sistemi de bana dayatamaz.
    35 milyon euro maaş dağıtıp öğreniyoruz ki bu aslında 3. seçeneklerimiz.
    Talep edilen maliyete bak yahu!

Nereden
    Zonguldak

Alıntı lazminator61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankaragücü macini izlemedim Cünkü gecen hafta Konya macinda telefonumu sinirden kirmisdim. Simdi özeti izledim. Dk 88 Gomezin defansda ne isi var ? Forvet kim oynadi saka gibi. Taktik neyse artik futbolcular bikti.
    Son dakikada tıpkı Adana deplasmanında olduğu gibi golü yiyorduk ki Uğurcan çıkardı.

İyi ki izlemedin. Sinir krizi ve mide ağrısı yaşardın.

Ne güzel 70'de öne geçmişsin. Biraz skoru tutsan belki 2-0 yapacaktın.

Adamlar maç başladığında 11 kamyon kurdular geriye

Sanki alın size 1 puanı gidin desen razı geleceklerdi.

25 puanla araya girmeyi umuyordum.

Konya ve A.Gücü maçları umudumu iyice kırdı.

Baka ve Peres döndüğünde biraz daha iyi oluruz da şu Yusuf Yazıcı'nın ilk yarının sonunda attığı pas neydi öyle? Hem hızı hem yönü yanlıştı. Kendine güveni olsa o vurur, golü atardı.

Erman Hoca, Yazıcı için Lille'de 8'lik oynadıysa buraya geldi en fazla 2'lik oynuyor. Bir oyuncu bu kadar düşmez, adeta bitmiş dedi.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

mac tarihi ve saatini nereden aldiniz??? kesin bilgi mi? ona göre ucak biletini ayarlamam lazim
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

theo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Haklısın ama bugün istanbul takımlarının verdikleri maaşlara bakınca bizim rakamlar çok uygun kalıyor.

bugün başakşehir bile bizden fazla maaş verebildiği için bizim yanaşamadığımız adamları kadrosuna kattı.

1. alternatiflere gelirsek bir tane kanat oyuncusu bizden 3 milyon istedi. bir tane orta saha bizden 3 istedi. bir tane defans bizden 2.450 istedi.

bizim maaşlar 2 civarı en yüksek. maxi gomez 1.750ye oynuyor. bardhi 1.3e. bartra 1.5 milyon eur. trezeguet 1.550.

bu adamlar kiralık değil bizim oyuncumuz aynı zamanda. bence bütçe olarak çok açılmıyoruz.

sorun sadece sistemin bir şekilde oturmaması. eğer arada hoca sistemini kurabilirse kurduğumuz cümleler çok farklı olur inancındayım.

hoca her iki kanadı da etkin kullandığı bir sistem düşünüyordu ama viscanın sakatlığı bunu bozdu. hızlı ileri çıkışlar yapacaktı. visca ayarında bir kanat alternatifi olmayınca larsen de ileri çıkışlarda aksama yaşadı ve hayal edilen olmadı.

istanbul takımlarının maaşlarına bakarsak bizim aslında son derece uyguna işler yaptığımızı sadece hesapta olmayan sakatlıklar sebebi ile planlarımızın çok gerisinde kaldığımızı görürüz.

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer 3. alternatiflerimiz 35-40 milyon euro bandında bir maaş yüküne sebep oluyorsa ve sistem bu şekilde yürümüyorsa buradan 2 sonuç çıkarılır.

1- 1. alternatifleri alıp maaş bütçesini 50 milyon eurolara çıkarmak. (Mümkün olduğunu düşünmüyorum. Yapana da ağır laflar ederim.)

2- Bu sistemi oluşturmak için gereken bütçe bizim takımımızda olmadığından sistem değiştirilir. Hoca değişimi kabul ederse, hoca devam eder.

3. alternatifler, 35-40 milyon euro maaş bütçesi.
    Şaka mı bu yahu?

Kimse hiç kusura bakmasın.
    Böyle bir bütçeyi Trabzonspor'dan kimse talep edemez, bu bütçeyi gerektiren sistemi de bana dayatamaz.
    35 milyon euro maaş dağıtıp öğreniyoruz ki bu aslında 3. seçeneklerimiz.
    Talep edilen maliyete bak yahu!

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

En iyi ihtimalle beraberlik alırız boşa iyimser tablo çizmesin kimse. Bu sene bitiğiz.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı theo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama bugün istanbul takımlarının verdikleri maaşlara bakınca bizim rakamlar çok uygun kalıyor.

bugün başakşehir bile bizden fazla maaş verebildiği için bizim yanaşamadığımız adamları kadrosuna kattı.

1. alternatiflere gelirsek bir tane kanat oyuncusu bizden 3 milyon istedi. bir tane orta saha bizden 3 istedi. bir tane defans bizden 2.450 istedi.

bizim maaşlar 2 civarı en yüksek. maxi gomez 1.750ye oynuyor. bardhi 1.3e. bartra 1.5 milyon eur. trezeguet 1.550.

bu adamlar kiralık değil bizim oyuncumuz aynı zamanda. bence bütçe olarak çok açılmıyoruz.

sorun sadece sistemin bir şekilde oturmaması. eğer arada hoca sistemini kurabilirse kurduğumuz cümleler çok farklı olur inancındayım.

hoca her iki kanadı da etkin kullandığı bir sistem düşünüyordu ama viscanın sakatlığı bunu bozdu. hızlı ileri çıkışlar yapacaktı. visca ayarında bir kanat alternatifi olmayınca larsen de ileri çıkışlarda aksama yaşadı ve hayal edilen olmadı.

istanbul takımlarının maaşlarına bakarsak bizim aslında son derece uyguna işler yaptığımızı sadece hesapta olmayan sakatlıklar sebebi ile planlarımızın çok gerisinde kaldığımızı görürüz.
    Benim Abdullah Avcı'dan beklentim, bir sistem takımı oluşturmasıdır. İstanbul takımları ile bütçe yarıştıramayacağımızı zaten bilmiyor muyuz?
    Frenchvaros örneğindeki gibi.

Biraz yukarı çıkarsanız Ajax örneğindeki gibi. (Bize göre yüksek bütçeli, fakat rekabet ettiği takımların çok altında bütçelerle yarışıyorlar.)
    İstanbul takımları gibi para harcamamız beklenecek ise o zaman çok yanlış anlamışız Hoca'yı biz.

Ben Visca dönünce çok şeyin düzeleceğini de düşünmüyorum.
    Oyun içi kurguda değişiklik yapılmadığı sürece Visca neyi kurtarabilir ki?
    Biz geçen senenin ilk yarısını Visca olmadan oynadık. O bölgede sık sık Abdülkadir oynuyordu.
    Böyle düşük profilli bir oyun oynamadık.

Avcı ilk geldiğinde erken şampiyonluk beklentisi ile kişilere bağlı oyuna itiraz etmedik.
    Şampiyonluğu garantilediğimizden beri birşey üretmiyoruz. Oyuncu bazlı oyun en azından bir oyundu.
    Ondan vazgeçeceğimizi söyledik, takım oyununa döneceğiz dedik, bugün 1 oyuncu eksilince ki o Visca, herşeyin tarumar olmasını normal mi karşılayacağız?

Umarım Visca dönünce, ki döndü Dünya Kupası sonra oynayacak, beklendiği gibi saha içinde herşey düzelir.

Lakin hiçbir umudum yok.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Benim Abdullah Avcı'dan beklentim, bir sistem takımı oluşturmasıdır. İstanbul takımları ile bütçe yarıştıramayacağımızı zaten bilmiyor muyuz?

Biraz yukarı çıkarsanız Ajax örneğindeki gibi. (Bize göre yüksek bütçeli, fakat rekabet ettiği takımların çok altında bütçelerle yarışıyorlar.)
    İstanbul takımları gibi para harcamamız beklenecek ise o zaman çok yanlış anlamışız Hoca'yı biz.

Biz geçen senenin ilk yarısını Visca olmadan oynadık. O bölgede sık sık Abdülkadir oynuyordu.

Avcı ilk geldiğinde erken şampiyonluk beklentisi ile kişilere bağlı oyuna itiraz etmedik.
    Şampiyonluğu garantilediğimizden beri birşey üretmiyoruz. Oyuncu bazlı oyun en azından bir oyundu.
    Ondan vazgeçeceğimizi söyledik, takım oyununa döneceğiz dedik, bugün 1 oyuncu eksilince ki o Visca, herşeyin tarumar olmasını normal mi karşılayacağız?

Umarım Visca dönünce, ki döndü Dünya Kupası sonra oynayacak, beklendiği gibi saha içinde herşey düzelir.

Lakin hiçbir umudum yok.
    Mehmet abi Kısacası sistem düzenlmedikçe benim de hiç bir umudum yok.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi Kısacası sistem düzenlmedikçe benim de hiç bir umudum yok.
    Mehmet e bu konuda katılıyorum... hoca maçlara iyi baslasada rakip beraberliği yakaladığında kontrolü kaybediyor.. konya maci 4 stoper le baskıyı kurduk 2 gol attık rakip çıkamıyor birden takımı geri çekiyor mac 2. 2 ye geldi daha henüz dakika 60 hocada hemen bir panik hali başlıyor... bakasetas i 6 ya çekti gbamini forvete attı trezege yi sağa attı bardhi solda takım çorbaya döndü.. oynat 2. 0 i nasıl yakaladiysan devam et illa hamle yapmak zorunda değilsin işleyen bir düzen var.. geçtik ankaragucu maci takım ilerde statik berbat bir ilk yarı.. ikinci yarı djanini girdi dönemleri alıyoruz baskıyı kurmusuz bardhi 10 numarada çok iyi golü de bulduk o ara siopis i ay ucak oyuna ona ok im.. golü yedik devam et oynadığın sistemde hamsik i çıkarsam dahi at siopis i 6 ya bardhi 10 da kalsin.. ama bir bakıyoruz 6 da siopis 8 de bardhi 10 da kimse yok bütün etkinliğinin bitti... hocanin golü yedikten sonra oaniklemesine gerek yok takım iyiyse bırak dokunma golü yesende atarsin 10 numara başlayan bakasetas her golü yedigimizde 6 numarada kendini buluyor... bardhi bartra naci lahtimi sonradan geldiler umarım bu dönem visca nin da dönüşü yusuf umut ve abdulkadirin form tutması ile yeniden diriliş olur...

makbernatsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şu ölüm kalım maçında ölmeyelim be...

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Lakin hiçbir umudum yok.
    Geçen sezonun ilk yarısında Edgar vardı,Hamsik vardı,Dorukhan vardı,Peres vardı,Nwakeame vardı.Bu beşliden şimdi sadece Hamsik var.

Edgarın geriden topla harika çıkışları ve hızıyla savunma arkasına atılan topları süpürmesi çok işimize yarıyordu.

Dorukhanın ortasaha ve sağ bekteki müthiş mücadelesi ve fena olmayan tekniği bize ciddi güç katıyordu.

Peres yine ara sıra tartışılsa da takımdaki en teknik oyunculardan biriydi,baskı altında topu tutabilen biriydi.

Nwakeame zaten takımın en kilit ismiydi.Tüm toplar onla buluşuyordu sol kanatta.Aldığı her topta birşeyler yapmaya çalışıyordu.Zekası,tekniği,orta kalitesi,dribbling becerisi,şut becerisi vs. takıma büyük katkı sağlıyordu.Her yıl 10 gol 10 asistin üzerine çıkıyordu adam.

Hamsikin ilk yarı orta alanda verdiği katkı zaten olağanüstüydü.

Viscada ikinci yarı çok kritik maçlarda çok önemli goller attı.Şampiyonlukta payı var.

Neticede düşük tempolu garanti pas oyunundan daha yüksek tempolu daha ofansif daha kompakt oyuna geçeceğimiz söylense de tam aksine geçen sezonki oyunun aynısını oynuyoruz.Geçen sezonun aynısını oynuyorsan becerikli adamlara ihtiyacın var.Takımda kaliteli adam sayısı çok az.Solda Trezeguet tek başına deli danalar gibi gitmeye çalışıyor.Sağda zaten adam yok.Pas oyunu için ortasaha,bekler,kanatlar dahil her bölge iyi işlemeli.

Rakibinin üzerine gidip çalım atabilen Trezeguet dışında tek bir oyuncu bile yok.Nwakeameden sonra hücum hattında ciddi bir özel beceri ve yaratıcılık problemi yaşıyoruz.Buna Peres,Dorukhan ve Visca gibi saha içerisinde fark yaratan adamların eksikliğide eklenince iyice iptal olduk.Sağ kanadı kullanamıyoruz.Santraforlarımız top taşıyabilen tipte adamlar değiller,adamlara top da getiremiyoruz.

Neticede bu sistemde pas oyunu oynayamazsın.Eldeki adamlarla çok fazla hücum denemen lazım.2-3 tane adamla hücuma çıkıyoruz.Trezeguet ve Bakasetas dışında hücum hattı kocaman bir sıfır.Ofansif ve presli oynamazsak hiçbir şey yapamayız.Avrupa liginde iç sahada oynadığımız tempolu,baskılı ve ofansif oyunu ligde de oynamak zorundayız.Futbolcular kaldıramıyorsa o zaman alternatif bek,kanat şu bu transfer edeceksin.Taraftar bu kadar boktan futbol izlemek zorunda değil.
    Konu Onur Erçetin tarafından (14.11.2022 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu takım içeride yenilmiyor arkadaşlar. Şikebahçe kim köpek ki gelip burada kazanacak? Kendileri bile Trabzonspor’dan puan alacağına inanmıyor, bir de şurada yazılanlara bak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sezonun ilk yarısında Edgar vardı,Hamsik vardı,Dorukhan vardı,Peres vardı,Nwakeame vardı.Bu beşliden şimdi sadece Hamsik var.

Edgarın geriden topla harika çıkışları ve hızıyla savunma arkasına atılan topları süpürmesi çok işimize yarıyordu.

Dorukhanın ortasaha ve sağ bekteki müthiş mücadelesi ve fena olmayan tekniği bize ciddi güç katıyordu.

Peres yine ara sıra tartışılsa da takımdaki en teknik oyunculardan biriydi,baskı altında topu tutabilen biriydi.

Nwakeame zaten takımın en kilit ismiydi.Tüm toplar onla buluşuyordu sol kanatta.Aldığı her topta birşeyler yapmaya çalışıyordu.Zekası,tekniği,orta kalitesi,dribbling becerisi,şut becerisi vs. takıma büyük katkı sağlıyordu.Her yıl 10 gol 10 asistin üzerine çıkıyordu adam.

Hamsikin ilk yarı orta alanda verdiği katkı zaten olağanüstüydü.

Viscada ikinci yarı çok kritik maçlarda çok önemli goller attı.Şampiyonlukta payı var.

Neticede düşük tempolu garanti pas oyunundan daha yüksek tempolu daha ofansif daha kompakt oyuna geçeceğimiz söylense de tam aksine geçen sezonki oyunun aynısını oynuyoruz.Geçen sezonun aynısını oynuyorsan becerikli adamlara ihtiyacın var.Takımda kaliteli adam sayısı çok az.Solda Trezeguet tek başına deli danalar gibi gitmeye çalışıyor.Sağda zaten adam yok.Pas oyunu için ortasaha,bekler,kanatlar dahil her bölge iyi işlemeli.

Rakibinin üzerine gidip çalım atabilen Trezeguet dışında tek bir oyuncu bile yok.Nwakeameden sonra hücum hattında ciddi bir özel beceri ve yaratıcılık problemi yaşıyoruz.Buna Peres,Dorukhan ve Visca gibi saha içerisinde fark yaratan adamların eksikliğide eklenince iyice iptal olduk.Sağ kanadı kullanamıyoruz.Santraforlarımız top taşıyabilen tipte adamlar değiller,adamlara top da getiremiyoruz.

Neticede bu sistemde pas oyunu oynayamazsın.Eldeki adamlarla çok fazla hücum denemen lazım.2-3 tane adamla hücuma çıkıyoruz.Trezeguet ve Bakasetas dışında hücum hattı kocaman bir sıfır.Ofansif ve presli oynamazsak hiçbir şey yapamayız.Avrupa liginde iç sahada oynadığımız tempolu,baskılı ve ofansif oyunu ligde de oynamak zorundayız.Futbolcular kaldıramıyorsa o zaman alternatif bek,kanat şu bu transfer edeceksin.Taraftar bu kadar boktan futbol izlemek zorunda değil.
    Kopenhag ve Frenchvaros maçlarını aklınıza getirin...
    Ben adamların çalım attığını neredeyse hiç hatırlamıyorum.
    Ama hepsi fizik kalitesi yüksek oyunculardı.

3 şeyi iyi yaptılar,
    1- Yüksek tempolu pres,
    2- Topu kaptıkları anda seri paslaşma ve koşularla ani ve hızlı hücuma çıkış,
    3- Topu kaptırdığın anda alanı daraltıp topun arkasına geçiş.

Biz sene başında Visca da, Dorukhan da varken maçlar oynadık.
    Buna benzer bir performans hatırlıyor musunuz?

Oyun formatını buna ayarlamak Hoca'nın aklında yok gördüğüm kadarı ile.
    Olsa ona uygun oyuncular aldırırdı.
    Bu kadar fizik kapasites düşük, ama teknik kapasitesi yüksek adamı Hoca onayı almadan yönetim alamaz. Onu bir geçelim hele!

Ben gene iddia ediyorum, bizim yukarıda örneğini verdiğim takımların oynadığı, hani bizim de beklediğimiz türden bir oyun amacımız olduğuna inanmıyorum.
    Planlama buna göre yapılmamış.
    Bu planlamayı da ben yapmadım.
    Visca ve Dorukhan'ı geri koyalım, bu oyunu gene oynayacağımıza da inanmıyorum.

Çünkü kafalardaki temel oyun şekli o değil.

Mıymıntıya devam...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)