Sonuç: Maçın Yıldızı?

Katılımcı sayısı
177. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Uğurcan Çakır

1 0.56%
  • Eren Elmalı

0 0%
  • Jens Larsen

0 0%
  • Vitor Hugo

20 11.30%
  • Marc Bartra

9 5.08%
  • Emmanuil "Manolis" Siopis

46 25.99%
  • Anastasios Bakasetas

30 16.95%
  • Marek Hamsik

0 0%
  • Abdulkadir Ömür

16 9.04%
  • Enis Bardhi

0 0%
  • Jean-Philippe Gbamin

0 0%
  • Edin Višća

0 0%
  • Trezeguet

32 18.08%
  • Maxi Gómez

21 11.86%
  • Djaniny

2 1.13%
Sayfa 4 Toplam 53 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 14 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1309 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 15.Hafta | Trabzonspor 2 - 0 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kopenhag ve Frenchvaros maçlarını aklınıza getirin...
    Ben adamların çalım attığını neredeyse hiç hatırlamıyorum.
    Ama hepsi fizik kalitesi yüksek oyunculardı.

3 şeyi iyi yaptılar,
    1- Yüksek tempolu pres,
    2- Topu kaptıkları anda seri paslaşma ve koşularla ani ve hızlı hücuma çıkış,
    3- Topu kaptırdığın anda alanı daraltıp topun arkasına geçiş.

Biz sene başında Visca da, Dorukhan da varken maçlar oynadık.
    Buna benzer bir performans hatırlıyor musunuz?

Oyun formatını buna ayarlamak Hoca'nın aklında yok gördüğüm kadarı ile.
    Olsa ona uygun oyuncular aldırırdı.
    Bu kadar fizik kapasites düşük, ama teknik kapasitesi yüksek adamı Hoca onayı almadan yönetim alamaz. Onu bir geçelim hele!

Ben gene iddia ediyorum, bizim yukarıda örneğini verdiğim takımların oynadığı, hani bizim de beklediğimiz türden bir oyun amacımız olduğuna inanmıyorum.
    Planlama buna göre yapılmamış.
    Bu planlamayı da ben yapmadım.
    Visca ve Dorukhan'ı geri koyalım, bu oyunu gene oynayacağımıza da inanmıyorum.

Çünkü kafalardaki temel oyun şekli o değil.

Mıymıntıya devam...
    Avcının oyun planının değişeceğini bende düşünmüyorum.Problem geçen sezonki bireysel kapasitenin düşmesinden kaynaklanıyor.Avcının takımı 50 dk yatar,20 dk tempo yapar ve gol arar.Sorun şu ki tempo yapılan anlarda bireysel beceri ve yaratıcılık sorunu başlıyor.Larsen düz adam.Önünde Ömür etkisiz eleman.Waka gibi dar alanda etkili işler yapan dribblingle rakibinin üzerine giden özel bir oyuncuda yok.Dolayısıyla başarılı olamıyoruz.

Elimizde Trezeguet ve Bakasetas var sadece.Onların eksikliğinde Ankaragücü maçında 2.lig takımına döndük resmen.Başımız döndü sahada.

Bardhi ve Yazıcı çok da ihtiyaç olan tarzda isimler değildi bana göre.Ömür zaten hem 10 yu hem de sağ kanadı yedekliyordu.Djaniny ise gerektiğinde her iki kanatta oynuyordu.

Bizim Hamsik muadili bir ortasaha,Visca yerine bir sağ kanat ve komple bir santrafora ihtiyacımız vardı.Hamsikin pili erken bitiyor onun yerine adam alamadık.Sağ kanatta Viscanın oyun aklı ve şutuna sahip 2.bir oyuncu yok.Ömür orada olmuyor.Santrafor desen Maxi Gomez genel olarak düz bir adam,cezasahası golcüsü.

Hugonun yanına Edgar tarzında hızlı ve teknik bir stoper almalıydık.Bartra teknik bir stoper ama Hugoyla birlikte ağır bir ikili oluyorlar.Çok da hata yapıyor malaasef.

Eren solda idare ediyor ona birşey diyemem.Peres ve Viscanında bir an önce dönmesi lazım.

Bütçe sorunu var biliyorum ama ben Maxi Gomezin aynı paraya satılması ve daha üst bir santrafor alınması taraftarıyım.

mancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Trabzonspor 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu takım içeride yenilmiyor arkadaşlar. Şikebahçe kim köpek ki gelip burada kazanacak? Kendileri bile Trabzonspor’dan puan alacağına inanmıyor, bir de şurada yazılanlara bak.
    Burda mevzu fb degil mevzu bizim oyunumuz kimse takimi koru korune gitmesini istemiyor sistemde sorun var hocadan beklenti bunun cozulmesi artik ezber hucumlar ezber savunlar farkli setler gormek istiyorlar...

theo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dediklerine özellikle geçen sezon örneğine sonuna kadar katılıyorum. orada da sistem bir kaç oyuncunun ayağına bakmaktı haklısın.

bazen takımlarda bir oyuncunun eksikliği bütün sistemi bozabiliyor özellikle bizim gibi alternatif oyuncusu olmayan takımlarda. buna benzer bir çok örnek var aslında geçmiş trabzonspor kadrolarında da.

45 günlük bir ara var ve bunu iyi değerlendirme potansiyelimiz fazla. bence çok farklı bir oyun görebiliriz fener maçıyla birlikte.

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Abdullah Avcı'dan beklentim, bir sistem takımı oluşturmasıdır. İstanbul takımları ile bütçe yarıştıramayacağımızı zaten bilmiyor muyuz?
    Frenchvaros örneğindeki gibi.

Biraz yukarı çıkarsanız Ajax örneğindeki gibi. (Bize göre yüksek bütçeli, fakat rekabet ettiği takımların çok altında bütçelerle yarışıyorlar.)
    İstanbul takımları gibi para harcamamız beklenecek ise o zaman çok yanlış anlamışız Hoca'yı biz.

Ben Visca dönünce çok şeyin düzeleceğini de düşünmüyorum.
    Oyun içi kurguda değişiklik yapılmadığı sürece Visca neyi kurtarabilir ki?
    Biz geçen senenin ilk yarısını Visca olmadan oynadık. O bölgede sık sık Abdülkadir oynuyordu.
    Böyle düşük profilli bir oyun oynamadık.

Avcı ilk geldiğinde erken şampiyonluk beklentisi ile kişilere bağlı oyuna itiraz etmedik.
    Şampiyonluğu garantilediğimizden beri birşey üretmiyoruz. Oyuncu bazlı oyun en azından bir oyundu.
    Ondan vazgeçeceğimizi söyledik, takım oyununa döneceğiz dedik, bugün 1 oyuncu eksilince ki o Visca, herşeyin tarumar olmasını normal mi karşılayacağız?

Umarım Visca dönünce, ki döndü Dünya Kupası sonra oynayacak, beklendiği gibi saha içinde herşey düzelir.

Lakin hiçbir umudum yok.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mac basligina mac tarihi olarak "25.12.2022 Pazar 19.00" yazilmis ama kesin olarak mac tarihi/zamani ne zaman aciklaniyor?
    Yahsi Bati 51:28

doc holliday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika

Çoğu maçta topu savunmadan hücuma taşımamız sırasında aradan 3 mevsim geçiyor,yine böyle oynarsak muhtemel kazanamayız.Ben dünya kupasından sonra daha farklı ve hızlı bir futbol bekliyorum, umarım iyi bir oyunla galibiyetle ayrılırız sahadan.
    THE NORTH REMEMBERS

Kaan Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Visca sakatlanmasa şu an en az 5-6 puan fazlamız olurdu.

Kötü oyun skor da gelmeyince iyice göze batmaya başladı.

Araya iki beraberlikle girmek belki can sıkıcı ama işi daha sıkı tutar hoca.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

25 Aralık 2018
    uğurcanın ve hüseyinin ilk defa 11 başladığı maç
    sağ bek pereira
    sol bek novak
    ortada sosa
    yazıcı ve ömürlü
    (bu maçta harika oynamışlardı)
    rodeyaga nın penaltı kaçırmasına rağmen
    2-1
    fb yi yendiğimiz maç

imkanı olan özetini bir izlesin.

yazıcının ve ömürün harikalar yarattığı maç
    novak 1 gol atmıştı, 4-5 tanede kaçırmıştı

sosanın ceza sahası dışından attığı gol üst düzeydi...

ne olur yazıcı ve ömür bu maçta oynadığınız topun
    yarısını önümüzdeki ayın ilk maçı olan fb maçında
    oynayın.

Nereden
    Sivas

Alıntı UĞUR DURTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 Aralık 2018
    uğurcanın ve hüseyinin ilk defa 11 başladığı maç
    sağ bek pereira
    sol bek novak
    ortada sosa
    yazıcı ve ömürlü
    (bu maçta harika oynamışlardı)
    rodeyaga nın penaltı kaçırmasına rağmen
    2-1
    fb yi yendiğimiz maç

imkanı olan özetini bir izlesin.

yazıcının ve ömürün harikalar yarattığı maç
    novak 1 gol atmıştı, 4-5 tanede kaçırmıştı

sosanın ceza sahası dışından attığı gol üst düzeydi...

ne olur yazıcı ve ömür bu maçta oynadığınız topun
    yarısını önümüzdeki ayın ilk maçı olan fb maçında
    oynayın.
    Yazıcı ölmüş boşuna medet ummayın. Ömür'ünde kodlarına dahi hocam geri pası işlemiş.

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mac basligina mac tarihi olarak "25.12.2022 Pazar 19.00" yazilmis ama kesin olarak mac tarihi/zamani ne zaman aciklaniyor?
    bunun cevabi banada lazim acilen. ona göre ucak biletimi alacagim.
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

vip silver yada doğu alt tribününde 3 tane bilet lazım gidemeyecek olanlar biletler satışa çıktığı zaman yazsın uygun fiyata alırım.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada takımımızın yapacağı hazırlık kampının programı belli oldu.
    21 Kasım Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak olan takımımız ilk çalışmasını da aynı gün 19.00’da gerçekleştirecek.
    Bir hafta süreyle Trabzon’da hazırlıklarını sürdürecek olan takımımız 29 Kasım Salı günü Antalya’ya giderek çalışmalarına Belek’te devam edecek.
    Takımımızın kampı 9 Aralık Cuma günü sona erecek.

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/ha...ldu-16-11-2022

Maç 25 Aralıkta. 9 Aralıktan sonra 16 gün ne yapacak takım. İzin? Hazırlık maç felan niye yok?
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

9 Aralık sonrası maça daha 16 gün kalıyor. O arayı açıklamamışlar.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Tahir61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada takımımızın yapacağı hazırlık kampının programı belli oldu.
    21 Kasım Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanacak olan takımımız ilk çalışmasını da aynı gün 19.00’da gerçekleştirecek.
    Bir hafta süreyle Trabzon’da hazırlıklarını sürdürecek olan takımımız 29 Kasım Salı günü Antalya’ya giderek çalışmalarına Belek’te devam edecek.
    Takımımızın kampı 9 Aralık Cuma günü sona erecek.

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/ha...ldu-16-11-2022

Maç 25 Aralıkta. 9 Aralıktan sonra 16 gün ne yapacak takım. İzin? Hazırlık maç felan niye yok?
    21 aralıkta samsunspor la türkiye kupası maçımız var fener maçından önce

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

umarim samsun maci 20.12., fb macida 24.12. de oynanir
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Alıntı kayl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 aralıkta samsunspor la türkiye kupası maçımız var fener maçından önce
    evet samsun maçını unutmuşum.
    4-5 gün izin verilir, bir hafta öncesinden samsun maçı hazırlıklarına Trabzon'da başlanır o zaman.
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Nereden
    Almanya

Konya ve Ankaragücü macini yenseydik, sb ile 2 puan fark olucakti. Kazanip yine lider olucaktik. Ach ach nasil 2:0lik maci 2:2ye verdik. nasil gücsüz ankarayi yenemedik ach ach.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Tatile çıkarlar o sürede.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Nereden
    İstanbul

Bu maçla ve ligin ikinci yarısı ile ilgili umutlu olmamı sağlayan en önemli şey bu kadar vasat, hatta bazı maçlarda vasat altı olmamıza rağmen liderle aramızda sadece 2 maç fark olması.

Jesus dahi ilan edilmişken,fb Avrupa takımlarıyla kıyaslanırken,13 maçın 11'ini kendi şehrinde oynamışken ve Trabzonspor hocasından oyuncusuna hatta yönetiminden taraftarına kadar yerden yere vuruluyorken,Visca ve Dorukhan gibi takımın en önemli oyuncularından ikisini kaybetmişken bu kadar küçük bir farkla araya girmek biraz mucize oldu.Elimizdeki Konya maçında puan kaybetmesek fark daha da az olacaktı.

Aradan sonra herkes için her şey değişebilir. İyi giden için de kötü giden için de. fb maçıyla başlamamız büyük avantaj.Nisan ayındaki milli araya kadar 15 maç oynayacağız 9'u içeride.Fikstürümüz gayet iyi.Taraftarın da desteği ile geçen sezondaki iç saha performansına dönersek yine 8-9 maçlık bir seri yakalayabiliriz. gs'nin de fikstürü iyi.Ocak-Şubat ayını kim iyi geçirirse o şampiyon olacak. Yarışın içinde kalmak önemli.Hem puansal hem mental. Her an her şey olabilir. fb geçen sezon 20 puan farktan gelmeye çalışıyordu.İş Avcı'ya düşüyor.Elinde güçlü bir oyun oynatacağı kadro var.Bu arada o da kafasını toparlayacaktır.
    Konu Larking tarafından (17.11.2022 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Enes Ünal Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçı kazanırsak devre arasına kadar şikeciler içinde bizim içinde her şey değişir.
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Şampiyonluğa...

Onur Recep Kıvrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çıkınca Sahaya

Nereden
    İstanbul

aman ha beyler 10-15 gün izin az gelir size bu kadar az dinlenmeyin.

falcon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hazırlık maçı oynayacak mıyız acaba yoksa full yatış mı yine?

G510 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilginsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Deplasmanda rezalet gidiyoruz, bunu toparlamamız gerekiyor. Önümüzdeki 4 maçı ne yapıp edip kazanmalıyız. 4 maç sonunda geçen seneki rüzgarı alırız arkamıza. İçerdeki Başak maçına bu 4 te 4 ile gelirsek başağın içinden geçeriz
    "Doğru bir azınlık, yanlış bir çoğunluktan fazladır."
    Özkan Sümer

memmedaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Zor dostum zor bu sene ümitlenmek için bir sebep göremiyorum.

Hocanın konsantrasyon eksikliği inadı sıkıntı, Egemen büyük bir kayıp demişti, peki yerini niye doldurmaya çalışmadın hocam?

Şampiyonlar ligi ve son lig maçları öncesi iddialı açıklamaları ile maç sonu açıklamaları ayrı bir dert.

Kadro yapılanması mühendisliği v.s ne derseniz deyin tutarsız bir transfer dönemi.

Yusuf Yazıcı mesela, ne düşünüldü?, hoca seviyor bu tarz pozisyonu muallak oyuncuları Yunus Mallı misali.

Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan ve Avcı şampiyonluktan sonra vizyonu planı oturtamadılar patladılar resmen.

Nwakeme'nin yanına Trezeguet'i eklemesi gerekirken Visca'nın yanına onunla rekabete girebilecek bir kanat gerekirken ,beklerde rekabeti artıracak oyuncu gerekirken geldiğimiz noktaya bakın. Neden elinde kanatlarda sırıtan 10 numara genç yetenek varken onun bir değişik versiyonu Bardhi geldi mesela ,belki de tek tutarlı transferimiz Gbaminin yanına neden Hamsik'i yedekleyebilecek bir oyuncu alınmadı mesela.
    Cornelius tarzı bir adamın yanına Umut yada Maxi alınmalıydı peki neden onu gönderip birbirini tamamlamayan iki forvet alındı.

Sıkıştığımız oyunlarda Cornelius'un top indirdiği yerde yanında Umut'u veya Gomez'i hayal edin...

Transferi geçtim takım ve bireysel oyuncu konsantrasyonları, motivasyonları, performansları, oyuncu gelişimleri neden yerlerde ?

Djaniny, Ömür , Hamsik gibi oyuncuların performansları geriye gidiyor, yeni transferler hakeza düşüşte, oyununu geliştiren bir oyuncu var mı?

Eren Elmalı mesela...
    Yusuf Yazıcının tavır ve halleri mesela tam sıkıntı...

İki lafından biri organizasyon olan Hocamın bu seneki organizasyonsuzluğu pes denecek seviyede.

Buradaki bazıları gibi hocaya kovulsun, defolsun gibi yakışıksız vefasız sözler asla sarf etmeyeceğim.

Avcı Trabzonspor tarihine altın harflerle adını yazdırmıştır, geçen sezon uğraştığı sakatlıklara şansızlıklara rağmen ulaştığı şampiyonluk eşsiz bir değerde.

Geçen sezon özellikle son haftalarda oynattığı futbola eksikliklerinden dolayı ben razıydım, geçen sezon pragmatik davrandı kazandı, yoksa geçen sezon başı ve zaman zaman çok farklı bir futbol oynatabileceğinin sinyalini vermişti ama tecrübe ile gelen pragmatizm kazandı.

İstanbul Medyası bu pragmatizm uğruna oynatılan futbola karşı fena algı yaptı, iş öyle bir boyuta ulaştı ki bizim camia dahil herkes bu algıdan nasibini aldı.

İşte benim asık kızdığım nokta bu sevgili hocam ve sevgili Ağaoğlu&Doğan, bu algıya öyle bir yardımcı oldunuz ki neredeyse haklı çıkarıyorsunuz algıcıları.

Yapılması gereken 1.nci şey

Acil Egemen tarzında bir yardımcı, hocayı pozitif manada zorlayacak bir yardımcı,(Guordila örneği klişe ama güzel bir örnek)

Transfer planlamasında benimde yukarıda belirttiğim üç aşağı beş yukarı herkesin gördüğünü görüp asgari 3 transfer yapılmalı.

Trabzonspor ortaya bir oyun koymalı ,hatta bu oyun o sıkıcı futbolun bir versiyonu olabilir; daha fazla topu ayağında tutan, daha fazla atak sonlandıran...

Nihayetinde ben bunların gerçekleşeceğine dair bir emare göremiyorum. Önce sorunu hatayı tespit edip kabullenip, özeleştirme yapmak lazım, bunların gram emaresi yok.

Sevgili hocamı mümkün olan en üst seviyede onurlandırıp, Jesus gibi bir hoca bulmak radikal bir karar değil kulübün geleceği adına bir seçenektir.

Her şeye rağmen , seve seve ileride yanılmış olmayı isterim....
    Konu memmedaga tarafından (17.11.2022 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    sakin olun...

mekatronik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bartra olmadı, olmayacak gibi, sağ bek yok, sol bek çok hata yapıyor, Hugo formsuz, elle tutulur tek stoperin Denswill oynamıyor.

4 tane 10 numaramız var ama biz hepsinin 8 gibi ya da kanatta oynamasını istiyoruz.

En iyi sağ bekin de aslında 8 numara ama sezonu kapatıyor.

Tek sağ kanat oyuncun saçma bir pozisyonda kolunu kırıyor.

Yavaş diye sattığın forvetin yerine 2 tane yavaş forvet alıyorsun.

Kalecin sürekli 1.60 adama uzun top atıyor.

İlk defa pesimist bir yorum yazıyorum buraya, ilk kez böyle hissediyorum.
    Cehalet ne güzel şey, her şeyi biliyorsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)