Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýtalya'da Trabzonlu Öðrencilere Saldýrý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Standart Ýtalya'da Trabzonlu Öðrencilere Saldýrý

Ýtalya'da Trabzonlu öðrenciler tartaklandý

Ýtalya’nýn güneyinde Calabria bölgesindeki Cosenza’da staj için bulunan Trabzonlu bir grup lise öðrencisinin geçen pazartesi akþamý Ýtalyan gençlerin tartaklamasýna maruz kaldýklarý öðrenildi.

Trabzon Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi Müdürü Suat Karakaþ, AA muhabirine Cosenza’dan telefonla yaptýðý açýklamada, tartaklama hadisesinden bu yana beraberindeki öðrenci grubunun kentte meydanlara ve sokaklara çýkmama özen göstermek durumunda kaldýðýný belirtti.

Karakaþ’ýn verdiði bilgilere göre, olay, 19 Þubat Pazartesi akþamý Cosenza’daki Martin Luther Meydaný’ndaki karnaval etkinlikleri sýrasýnda meydana geldi. Trabzon Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi öðrencilerinden oluþan gruptaki 4 kýz, önce yaklaþýk otuz kiþilik bir Ýtalyan grubunun sözlü saldýrýlarýna ve hakaretlerine maruz kaldýlar. Türk grubundaki 6 erkek öðrencinin kýz arkadaþlarýný korumaya kalkýþmalarýna ise Ýtalyan gençler fiziki saldýrýyla karþýlýk verdiler.

Karakaþ, festival sýrasýndaki kavgayý þu cümlelerle özetledi:
    "Olay, Ýtalyanlarýn nahoþ el kol hareketleriyle kýz öðrencilerimize sataþmalarýyla baþladý. Bize Ýtalyanca olarak bir þeyler de söylüyorlardý ama söylediklerinden ’Türk’ kelimesi haricinde bir þey anlamýyorduk. Gruptaki erkek arkadaþlar, Ýtalyanlarýn tacizlerini engellemeye kalkýþýnca karþý taraf fiziki saldýrýya geçti. Olayýn büyümesi, benim de müdahalemle, öðrencilerin yaka paça birbirlerine girmeleri sýrasýnda, tekme tokat aþamasýndayken engellendi." Karakaþ, "Olay durunca, öðrencileri de alýp derhal meydan yakýnlarýndaki bir restorana sýðýndýk. Daha sonra da, staj projemiz çerçevesinde beraber çalýþtýðýmýz Ýtalyanlar, restorana gelerek bizi özel araçla kaldýðýmýz daireye götürdü. Ama o olaydan beri, öðrencilerimiz meydanlara ve sokaklara çýkmamaya özen gösteriyor" diye konuþtu.
    Karakaþ, çýkan kavgada ciddi bir yaralanma olmadýðýný, kendilerine yardýmcý olan Ýtalyanlarýn telkinleriyle olayý polise intikal ettirmediklerini de kaydetti.
    Trabzon Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi Müdürü Karakaþ, 4 Þubat’tan bu yana, AB’nin finanse ettiði bir proje çerçevesinde staj amacýyla bulunduklarý Cosenza’da bulunduklarýný belirtti.

Müdür Karakaþ baþkanlýðýndaki öðrenci grubu, 3 haftalýk staj sürelerini tamamlamalarýnýn ardýndan, bu hafta sonunda yurda dönecek.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Hayret birþey , benim de halamýn kýzý italyada ama o üniversiteli kuzeyde. neden yapmýþ olabilirler? salt türk düþmanlýðý mý?

Nereden
    Hakkari

Türk düþmanlýðýna dayalý, lümpen milliyetçi italyanlarýn afaki satýþmalarý. Terbiyesiz adamlar

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

provokasyon vardýr o iþte.nerden anlamýþlar trabzonlu olduklarýný.sýrtlarýnda trabzonspor formasýylamý dolaþýyolardý.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sabah ben de okudum bu haberi. Bence faklý durumlar vardýr. Basit bir Türk düþmanlýðýndan öte biþey
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Trabzon'un adý geçtiði yerde ilginç þeyler oluyor.Ýtalya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon maçý öncesi bir grup gösteri düzenliyor. Bakýn þu tesadüfe ki tamda maçýn oynanacaðý ilde ve maça saatler kala...TV'de Bordomavili atkýlýlar niye o sloganý attýklarýný da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye baðýrýrken alt köþede "Trabzonlulardan aðýr tahrik" diye yazý geçiyor. Bu ülkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek aðýr tahrik oldu onu da anlamak mümkün deðil tabi..

Nerde olursa olsun Trabzon'nun adýnýn geçtiði her yerde bir þeyler oluyor.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

millete lazlara gýcýk kaptýrmaya çalýþýyolar.Bu adiler recep yazýcýoðlunu adnan kahveci gibi insanlarý katledenlerin azmetttiiricileridir hiç þüphem yok.Manisalý bi arkadaþým diyor;
    Karadenizlilerde olmasa manisa diyarbakýr gibi bi yer olurdu diye.
    Özkan SÜMER

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

biz sonuna kadar varýz bizi dindiremezler bu ülkeyi biz karþýlýksýz sevdik onlar trabzonlularla uðraþacaklarýna vatan hainlerinle uðraþsýnlar
    Konu macka61 tarafýndan (23.02.2007 Saat 15:38 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: hatalý

Özsu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzon'un adý geçtiði yerde ilginç þeyler oluyor.Ýtalya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon maçý öncesi bir grup gösteri düzenliyor. Bakýn þu tesadüfe ki tamda maçýn oynanacaðý ilde ve maça saatler kala...TV'de Bordomavili atkýlýlar niye o sloganý attýklarýný da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye baðýrýrken alt köþede "Trabzonlulardan aðýr tahrik" diye yazý geçiyor. Bu ülkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek aðýr tahrik oldu onu da anlamak mümkün deðil tabi..

Evet abi haklýsýn. Buna nasýl tahrik derler anlamak mümkün deðil...
    Konu Özsu tarafýndan (23.02.2007 Saat 20:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Þampiyonluk için bekliyoruz..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Maçtan sonra ki sataþmalarýnda bundan kaynaklandýðýný söyledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doðru bilmiyorum.Ordaki olayý öðrendiðimde iki kez aradým Çýnar Polis Karakolunu.Ýkinci görüþmemde telefonda anlatýlmayacak þeylerden kaynaklanan sebepten ötürü bir cümle nakþetti görevli kardeþimiz.Doðruluk payý varmýþ demek ki!
    Kahrolsun demek aslýnda tahrik deðil(di) , ama diken üstünde tutulan bi bölgenin bi þehrin insaný olunca tahrik oluyor.Geçmiþ olsun kardeþlerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Türk'ün büyüklüðünü yazacak!
    Konu Lapina tarafýndan (23.02.2007 Saat 19:48 ) deðiþtirilmiþtir.

atabaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

bu kadar vatan hainý vargen kurtlar vadýsýný yayýndan kaldýrýp trabzonla ýlgýlý alt yazý gecer...ýtalyada yaþanan rezýllýkten baþka býrsey degýl gunucuz yeterse gelýr burda sataþýn
    umutlarým ve ben vazgeçilmez intahar eylemlerinde....

Özsu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Bugün televizyona bakarken , roj tv de Trabzon konusu geçiyordu oraya takýldým (Gerçi o kanalý ciddiye almamak lazým, ancak konu Trabzon olunca kanalda kaldým)..
    Trabzondaki pkklýlara linç giriþiminden bahsediliyordu ve destekledikleri konu : ''Trabzon'un %75i Türk olmamasýna raðmen (Rum ve lazlarý kastediyorlar akýllarýsýra) , neden normal Türklerden çok Türklüðü savunuyorlar'' demeleriydi. Nerede bi ayrý topluluk çýksa , oranýn yalakalýðýný yapan bu insanlar (örneðin hepimiz ermeniyiz diyen birileri çýkýnca , hem onlarý destekleyip hemde hepimiz kürdüz demeyi gelenek haline getiren bu insanlar.) Ne zaman ''Hepimiz Türk'üz'' demeyi öðrenecekler , çok merak ediyorum.. Bu da yetmezmiþ gibi bizi , Türklüðümüzle övünmemizi eleþtiren bu ve bu gibi insanlarý görünce tiksiniyorum..
    Bu konudada Trabzonumuz'a yapýlan bir saygýsýzlýk vardýr , týpki Ýtalya'da Trabzonlu Öðrencilere yapýlan saldýrý gibi. Bu yüzden bu anlatým hakkýnda farklý bir konu açmadan, bu baþlýk altýnda düþüncelerimi dile getirmek istedim..
    Þampiyonluk için bekliyoruz..

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

italyadaki olayda birilerinin yönlendirdiði çok belli . böyle þeylerle bizi yýpratmaya çalýþýyorlar . her zaman dimdik ayakda olacaðýz . böyle þeyler bizi daha çok ateþliyor ve birbirimize kenetliyor ...

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

http://www.youtube.com/watch?v=dySaL...elated&search=

Trabzonlu bir kardeþimiz,Trabzon üstüne oynanan oyunlara cevap mahiyetinde yapmýþ..Ýzlemenizi tavsiye ederim..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Öztekin Bayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçtan sonra ki sataþmalarýnda bundan kaynaklandýðýný söyledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doðru bilmiyorum.Ordaki olayý öðrendiðimde iki kez aradým Çýnar Polis Karakolunu.Ýkinci görüþmemde telefonda anlatýlmayacak þeylerden kaynaklanan sebepten ötürü bir cümle nakþetti görevli kardeþimiz.Doðruluk payý varmýþ demek ki!
    Kahrolsun demek aslýnda tahrik deðil(di) , ama diken üstünde tutulan bi bölgenin bi þehrin insaný olunca tahrik oluyor.Geçmiþ olsun kardeþlerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Türk'ün büyüklüðünü yazacak!
    Öztekin, bu olaylarýn içinde olan bir büyüðümüzden aldýðýmýz haberlere göre, olan bitenin arkasýnda baþka iþler olduðu yönündedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarlarý çatýþtý gözü ile bakmasýn.Çünkü bu iþin aslý öyle deðil!Maðdur olan bizim taraftarlarýmýzdýr ama ne hikmetse karakola götürülen ve joplananda gene bizim taraftarýmýzdýr.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

ben pek kýnamadým.italyada bir imam öldürülse Trabzonda gezen italyan bir gruba saldýrýlmasýndan daha normal biþey olamaz.
    Runjeeee Runjeee Runjeeeeeeeee

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öztekin, bu olaylarýn içinde olan bir büyüðümüzden aldýðýmýz haberlere göre, olan bitenin arkasýnda baþka iþler olduðu yönündedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarlarý çatýþtý gözü ile bakmasýn.Çünkü bu iþin aslý öyle deðil!Maðdur olan bizim taraftarlarýmýzdýr ama ne hikmetse karakola götürülen ve joplananda gene bizim taraftarýmýzdýr.
    Onda hem fikiriz abi.O sabah karakolu aradýðýmda da ayný þeyler söylendi.Ama malum sebeplerden dolayý çocuk herþeyi anlatmadý.Götürülmek istendiðimiz yere Trabzonspor üzerinden çekilmek daha kötü.
    Konu Lapina tarafýndan (24.02.2007 Saat 16:41 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)