Hesaplipazar
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: talya'da Trabzonlu rencilere Saldr

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Standart talya'da Trabzonlu rencilere Saldr

talya'da Trabzonlu renciler tartakland

talya’nn gneyinde Calabria blgesindeki Cosenza’da staj iin bulunan Trabzonlu bir grup lise rencisinin geen pazartesi akam talyan genlerin tartaklamasna maruz kaldklar renildi.

Trabzon Anadolu letiim Meslek Lisesi Mdr Suat Karaka, AA muhabirine Cosenza’dan telefonla yapt aklamada, tartaklama hadisesinden bu yana beraberindeki renci grubunun kentte meydanlara ve sokaklara kmama zen gstermek durumunda kaldn belirtti.

Karaka’n verdii bilgilere gre, olay, 19 ubat Pazartesi akam Cosenza’daki Martin Luther Meydan’ndaki karnaval etkinlikleri srasnda meydana geldi. Trabzon Anadolu letiim Meslek Lisesi rencilerinden oluan gruptaki 4 kz, nce yaklak otuz kiilik bir talyan grubunun szl saldrlarna ve hakaretlerine maruz kaldlar. Trk grubundaki 6 erkek rencinin kz arkadalarn korumaya kalkmalarna ise talyan genler fiziki saldryla karlk verdiler.

Karaka, festival srasndaki kavgay u cmlelerle zetledi:
    "Olay, talyanlarn naho el kol hareketleriyle kz rencilerimize satamalaryla balad. Bize talyanca olarak bir eyler de sylyorlard ama sylediklerinden ’Trk’ kelimesi haricinde bir ey anlamyorduk. Gruptaki erkek arkadalar, talyanlarn tacizlerini engellemeye kalknca kar taraf fiziki saldrya geti. Olayn bymesi, benim de mdahalemle, rencilerin yaka paa birbirlerine girmeleri srasnda, tekme tokat aamasndayken engellendi." Karaka, "Olay durunca, rencileri de alp derhal meydan yaknlarndaki bir restorana sndk. Daha sonra da, staj projemiz erevesinde beraber altmz talyanlar, restorana gelerek bizi zel arala kaldmz daireye gtrd. Ama o olaydan beri, rencilerimiz meydanlara ve sokaklara kmamaya zen gsteriyor" diye konutu.
    Karaka, kan kavgada ciddi bir yaralanma olmadn, kendilerine yardmc olan talyanlarn telkinleriyle olay polise intikal ettirmediklerini de kaydetti.
    Trabzon Anadolu letiim Meslek Lisesi Mdr Karaka, 4 ubat’tan bu yana, AB’nin finanse ettii bir proje erevesinde staj amacyla bulunduklar Cosenza’da bulunduklarn belirtti.

Mdr Karaka bakanlndaki renci grubu, 3 haftalk staj srelerini tamamlamalarnn ardndan, bu hafta sonunda yurda dnecek.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Hayret birey , benim de halamn kz italyada ama o niversiteli kuzeyde. neden yapm olabilirler? salt trk dmanl m?

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Trk dmanlna dayal, lmpen milliyeti italyanlarn afaki satmalar. Terbiyesiz adamlar

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

provokasyon vardr o ite.nerden anlamlar trabzonlu olduklarn.srtlarnda trabzonspor formasylam dolayolard.
    Recep Onur KIVRAK

Trabzonspor Kongre yesi
    TSelif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

Sabah ben de okudum bu haberi. Bence fakl durumlar vardr. Basit bir Trk dmanlndan te biey
    "-Ben ALLAH'n adaletine inanyorum.." Onur Recep Kvrak!

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Trabzon'un ad getii yerde ilgin eyler oluyor.talya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon ma ncesi bir grup gsteri dzenliyor. Bakn u tesadfe ki tamda man oynanaca ilde ve maa saatler kala...TV'de Bordomavili atkllar niye o slogan attklarn da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye barrken alt kede "Trabzonlulardan ar tahrik" diye yaz geiyor. Bu lkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek ar tahrik oldu onu da anlamak mmkn deil tabi..

Nerde olursa olsun Trabzon'nun adnn getii her yerde bir eyler oluyor.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

millete lazlara gck kaptrmaya alyolar.Bu adiler recep yazcolunu adnan kahveci gibi insanlar katledenlerin azmetttiiricileridir hi phem yok.Manisal bi arkadam diyor;
    Karadenizlilerde olmasa manisa diyarbakr gibi bi yer olurdu diye.
    Recep Onur KIVRAK

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

biz sonuna kadar varz bizi dindiremezler bu lkeyi biz karlksz sevdik onlar trabzonlularla uraacaklarna vatan hainlerinle urasnlar
    Konu macka61 tarafndan (23.02.2007 Saat 16:38 ) deitirilmitir. Sebep: hatal

zsu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2006

Alnt Klnkolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trabzon'un ad getii yerde ilgin eyler oluyor.talya'daki olay sontoro ile ilgili olabilir. Ama gariplikler bununla da bitmiyor ki Denizli Trabzon ma ncesi bir grup gsteri dzenliyor. Bakn u tesadfe ki tamda man oynanaca ilde ve maa saatler kala...TV'de Bordomavili atkllar niye o slogan attklarn da bilmiyorum ama "kahrolsun pkk" diye barrken alt kede "Trabzonlulardan ar tahrik" diye yaz geiyor. Bu lkede ne zamandan beri kahrolsun pkk demek ar tahrik oldu onu da anlamak mmkn deil tabi..

Evet abi haklsn. Buna nasl tahrik derler anlamak mmkn deil...
    Konu zsu tarafndan (23.02.2007 Saat 21:56 ) deitirilmitir.
    ampiyonluk iin bekliyoruz..

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Alnt Klnkolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Matan sonra ki satamalarnda bundan kaynaklandn syledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doru bilmiyorum.Ordaki olay rendiimde iki kez aradm nar Polis Karakolunu.kinci grmemde telefonda anlatlmayacak eylerden kaynaklanan sebepten tr bir cmle naketti grevli kardeimiz.Doruluk pay varm demek ki!
    Kahrolsun demek aslnda tahrik deil(di) , ama diken stnde tutulan bi blgenin bi ehrin insan olunca tahrik oluyor.Gemi olsun kardelerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Trk'n bykln yazacak!
    Konu Lapina tarafndan (23.02.2007 Saat 20:48 ) deitirilmitir.

ataba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.02.2007

bu kadar vatan hain vargen kurtlar vadsn yayndan kaldrp trabzonla lgl alt yaz gecer...talyada yaanan rezllkten baka brsey degl gunucuz yeterse gelr burda satan
    umutlarm ve ben vazgeilmez intahar eylemlerinde....

zsu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2006

Bugn televizyona bakarken , roj tv de Trabzon konusu geiyordu oraya takldm (Geri o kanal ciddiye almamak lazm, ancak konu Trabzon olunca kanalda kaldm)..
    Trabzondaki pkkllara lin giriiminden bahsediliyordu ve destekledikleri konu : ''Trabzon'un %75i Trk olmamasna ramen (Rum ve lazlar kastediyorlar akllarsra) , neden normal Trklerden ok Trkl savunuyorlar'' demeleriydi. Nerede bi ayr topluluk ksa , orann yalakaln yapan bu insanlar (rnein hepimiz ermeniyiz diyen birileri knca , hem onlar destekleyip hemde hepimiz krdz demeyi gelenek haline getiren bu insanlar.) Ne zaman ''Hepimiz Trk'z'' demeyi renecekler , ok merak ediyorum.. Bu da yetmezmi gibi bizi , Trklmzle vnmemizi eletiren bu ve bu gibi insanlar grnce tiksiniyorum..
    Bu konudada Trabzonumuz'a yaplan bir saygszlk vardr , tpki talya'da Trabzonlu rencilere yaplan saldr gibi. Bu yzden bu anlatm hakknda farkl bir konu amadan, bu balk altnda dncelerimi dile getirmek istedim..
    ampiyonluk iin bekliyoruz..

Ozan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

italyadaki olayda birilerinin ynlendirdii ok belli . byle eylerle bizi ypratmaya alyorlar . her zaman dimdik ayakda olacaz . byle eyler bizi daha ok ateliyor ve birbirimize kenetliyor ...

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

http://www.youtube.com/watch?v=dySaL...elated&search=

Trabzonlu bir kardeimiz,Trabzon stne oynanan oyunlara cevap mahiyetinde yapm..zlemenizi tavsiye ederim..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarna aykr bir mesaj veya kullanc grdnzde, Kullanc Panelinde bulunan sekmesine tklayarak ilgili mesaj raporlamanz sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt ztekin Bayrak Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Matan sonra ki satamalarnda bundan kaynaklandn syledi Denizli'de ki devrem.Ne kadar doru bilmiyorum.Ordaki olay rendiimde iki kez aradm nar Polis Karakolunu.kinci grmemde telefonda anlatlmayacak eylerden kaynaklanan sebepten tr bir cmle naketti grevli kardeimiz.Doruluk pay varm demek ki!
    Kahrolsun demek aslnda tahrik deil(di) , ama diken stnde tutulan bi blgenin bi ehrin insan olunca tahrik oluyor.Gemi olsun kardelerimize.Ne olursa olsun tarih her zaman Trk'n bykln yazacak!
    ztekin, bu olaylarn iinde olan bir bymzden aldmz haberlere gre, olan bitenin arkasnda baka iler olduu ynndedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarlar att gz ile bakmasn.nk bu iin asl yle deil!Madur olan bizim taraftarlarmzdr ama ne hikmetse karakola gtrlen ve joplananda gene bizim taraftarmzdr.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERR!...

yelik tarihi
    04.11.2006

ben pek knamadm.italyada bir imam ldrlse Trabzonda gezen italyan bir gruba saldrlmasndan daha normal biey olamaz.
    Runjeeee Runjeee Runjeeeeeeeee

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Alnt Badalolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ztekin, bu olaylarn iinde olan bir bymzden aldmz haberlere gre, olan bitenin arkasnda baka iler olduu ynndedir.

Kimse olaya Trabzonsporve Denizlispor taraftarlar att gz ile bakmasn.nk bu iin asl yle deil!Madur olan bizim taraftarlarmzdr ama ne hikmetse karakola gtrlen ve joplananda gene bizim taraftarmzdr.
    Onda hem fikiriz abi.O sabah karakolu aradmda da ayn eyler sylendi.Ama malum sebeplerden dolay ocuk hereyi anlatmad.Gtrlmek istendiimiz yere Trabzonspor zerinden ekilmek daha kt.
    Konu Lapina tarafndan (24.02.2007 Saat 17:41 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)