Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 43 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EuroBasket 2022

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Genel olarak grup maçlarımızda beklediğimden pozitif bir görüntü verdik. Düzenli rotasyonumuz yok. Oyun liderimiz de belli değil. Bu koşullar altında gruptan ikinci çıkmak bence başarıdır.

Saha dışını konuşmak istemiyorum ancak değinmeden geçemeyeceğim. Az önce bir haber okudum: "Berlin'deki taraftarımız gelmesin diye maçı 12:00'ye koydular." demiş koç. Hocam, bir kere de basketbol konuş lütfen. Seyirci şöyle, FIBA böyle, hakemler öyle... İyi de takım nasıl? Bunu hep gözden kaçırıyoruz. Neden Brown'ı en zayıf / yavaş kısamız Melih'le savunduk? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Neden bu kadar ribaund verdik?

Çapraz gruptan hangisi gelse zordu, Fransa ile eşleştik. Hayırlısı olsun. Almanya ve Slovenya'ya yenilip üçüncü oldular. En iyi Fransa kadrosu değil ancak çok tecrübeliler.

Heurtel - Albicy - Maledon
    Fournier - Okobo
    Tarpey - Luwawu
    Yabusele - M'Baye
    Gobert - Poirier - Fall

Fizik avantajları var. Ribaundlara dikkat etmemiz gerekecek. Üç pivotu da boyalı alanı kapatıyor. Dışarıdan iyi atmamız lazım.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Larkin fransa maçında yok

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Madalya hedefiyle geldiğimiz turnuvada son 16'da eleneceğiz gibi görünüyor.

İspanya maçında ilk yarının sonunda topu yarı sahadan çıkaramayan Furkan oyun kurucu oynayacakmış koç ona benzer bir şeyler söylemiş.

Koskoca ülkede oyun kurucu yetişmiyor. İlginç gerçekten.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madalya hedefiyle geldiğimiz turnuvada son 16'da eleneceğiz gibi görünüyor.

İspanya maçında ilk yarının sonunda topu yarı sahadan çıkaramayan Furkan oyun kurucu oynayacakmış koç ona benzer bir şeyler söylemiş.

Koskoca ülkede oyun kurucu yetişmiyor. İlginç gerçekten.
    Avrupa ülkelerinin çoğunda oyun kurucu yetişmiyor, hemen her takımda Amerikalı oyuncular var.

Fena takım değiliz aslında ama Larkin'in sakat olması ve kaliteli bir çember savunucusuna sahip olmamamız bizi rakiplerden geriye düşürüyor.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Samsun

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel olarak grup maçlarımızda beklediğimden pozitif bir görüntü verdik. Düzenli rotasyonumuz yok. Oyun liderimiz de belli değil. Bu koşullar altında gruptan ikinci çıkmak bence başarıdır.

Saha dışını konuşmak istemiyorum ancak değinmeden geçemeyeceğim. Az önce bir haber okudum: "Berlin'deki taraftarımız gelmesin diye maçı 12:00'ye koydular." demiş koç. Hocam, bir kere de basketbol konuş lütfen. Seyirci şöyle, FIBA böyle, hakemler öyle... İyi de takım nasıl? Bunu hep gözden kaçırıyoruz. Neden Brown'ı en zayıf / yavaş kısamız Melih'le savunduk? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Neden bu kadar ribaund verdik?

Çapraz gruptan hangisi gelse zordu, Fransa ile eşleştik. Hayırlısı olsun. Almanya ve Slovenya'ya yenilip üçüncü oldular. En iyi Fransa kadrosu değil ancak çok tecrübeliler.

Heurtel - Albicy - Maledon
    Fournier - Okobo
    Tarpey - Luwawu
    Yabusele - M'Baye
    Gobert - Poirier - Fall

Fizik avantajları var. Ribaundlara dikkat etmemiz gerekecek. Üç pivotu da boyalı alanı kapatıyor. Dışarıdan iyi atmamız lazım.
    Slovenya'yı ve Doncic'i karşıma almayı tercih ederdim, yanlış düşünüyor olabilirim ama daha kolay eşleşeceğimiz bir rakip olarak görüyorum kendilerini.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kaçan fauller, topu potya atamadığımız final pozisyonu, verilen hücum ribaundları... Acı bir senaryo.

Bu tecrübeleri yaşayıp daha çok çalışmak lazım.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Son 12 saniyede 2 sayı öndeyiz 2 atış hakkımız var üstüne top bizde olacak. Buradan maç verdik. Bi tek biz yapardık herhalde bunu.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

MA291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Her ne olursa olsun Mac Yine dönüyordu. Furkanin son topta yaptigi Tam bir rezaletti.

acan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu hafta ne oldu böyle ya. Her izlediğim maçta batırdık.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hak etmeyen bir şekilde kaybediyor yine aynı şeyler devam etmiş ders çıkaran yapı yok maalesef
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ülkede "gerçekçi olamama" problemi var. Kopenhag'a eleniyoruz. "Olsun, UEFA'yı kazanırız" diyorlar. Ferencvaros'a yeniliyoruz, "Konferans Kupası'nı alırız" diyorlar. Süreç işletelim, sabredelim, kademe kademe gidelim, projeye sadık kalalım diyen yok.

İlk mesajda şunu yazmıştım:

Mevcut kadro "hemen kazan" beklentisi yaratmamalı. Bence sonraki turnuvalara sabrettirecek bir yapımız var. Gerçi Ataman madalyadan bahsediyor. Takıma güveniyor. Çocukların sorumluluk almasını da istiyor. Yönteme saygım var ancak çok gerçekçi gelmiyor.
    Yani bu kadroyla madalya almasan kimse sana "Niye almadın" demez. İlla yüksek iddialar... Kaybedince saha dışı bahaneler, nem, maç saati... Hiç şaşmıyor değil mi?

Şimdi millet Cedi'ye, Furkan'a sövüyor. Bu çocukların kapasitesi buydu. Fazlasını yapmaya ramak kalmıştı. Zaten o detayları beceremedik.

Cedi'yi, Furkan'ı, Şehmus'u, Alperen'i sonraki şampiyonalara geliştirip hazırlayabiliyor musun? Mesele bu.

Eda Ece, Ebru Şahin, İrem Sak... Bunlar kim? Sabah sabah gazetede maç analizi yerine bu kişilerin bol imlâ hatalı sosyal medya mesajlarını okuyorum.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (11.09.2022 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Cedi’nin bir yere hazırlanacak hali kalamdı bence, eşi tweet atıp millete cevap veriyor (ben takip etmedim de öyle söylediler).
    Kendi takımında yan rol yan parça oyunculara biz saha içi liderliğini veriyoruz ama bu oyuncular yıllardır milli takım hariç böyle oynamıyor. Larkin’in sakatlığı bu açıdan çok kötü oldu, sağlıklı bir larkin olsaydı zaten oyun ezberini milli takımda da oynayacaktı, çok sorun olmazdı.
    Furkan ve Cedi NBA’de topu ne kadar elinde tutuyor ya da 1’e 1 hücum ediyor ki? Milli takımda birden böyle sorumluluklar verilmek zorunda kalıyor. Onlarda bazen yapabiliyor bazen yapamıyor.

Alperen için durum öyle değil, daha genç ve tecrübesiz olsada zaten kendi oyunu bu ve kendi ezberini turnuvaya çok iyi yansıttı. Bu sene Houston’ın yapılanması da onun gelişimi için çok uygun. Alperen’den zaman zaman Anthony Davis esintileri gördüm.

Bu maçın bu kadar dramatik olması üzücü yinede. 2 atış ve kenardan topun bizde olacağı sadece 12 saniyenin kaldığı yerde öndeyken maçı kaybetmek için gerçekten mucizler lazım. Hadi atışlae kaçtı (2’de 0 da olmamalı ama velevki kaçtı), kenardan topu oyuna da soktuk. Yok birisi düdük çalmış felan filan, tekrarlattılar. Olacak iş değil işte şansızlık bu. Resmen karma. Tekrarında bu sefer sokamadık ve molamız varken orda mola da almadık.

Ergin hoca’nın sportmenlik dışı faul çalındığında 2 atış + kenar kesinleşince, Sırbistan maçını düşünmeye başladığına eminim, bu yüzden kariyerimin en ağır yenilgisi oldu diyor. O an tesadüfen çekim Ataman’a yapıldı ve maçı kazandığına emindi, 12 saniye bitsin ve önümüze bakalım görüntüsündeydi. Tabi bunlar benim hocayı yıllarca takip edip, yüzünden halinden tavrından kendi çıkarımlarım.

Hoca’ya kızıyorlar işte bu maça kadar Buğrahan’a niye böyle şans vermedin diye, valla elinde Larkin varken Buğrahan’ı oynatsan ve 5’de 0 atsa hoca linci o zaman yerdi. Ayrıca bildiği güvendiği oyuncu, Eurolig şampiyonluklarının baş mimarlarından. Ona güvenmesi kadar doğal bir şey yok.

Son pozisyonda topu potaya atamamak da büyük ölçüde yorgunluk ve tecrübesizlikten gözüktü.
    Yapacak bir şey yok ama bu kadro sağlıklı bir Larkin ile madalya mücadelesi verebilirdi. Hoca’nın madalya açıklamaları da, Larkin’in böyle olacağını düşünmeden yapıldığını düşünüyorum.

Fransa belkide yakalayabileceğimiz en zayıf fransaydı, ispanya keza öyle. Formsuz bir litvanya. Bakınca sırbistan slovenya ve yunanistan hariç kafadan yeniliriz diyebileceğim bir takım ben göremiyordum. Böyle tek maçlık turnuvalarda da hiçbir şey belli olmaz, 16 sayıdan geri gelebildik. Onlarla da oynasaydık maça girebileceğimiz fırsatlar çıkabilirdi.

1 konu var sadece canımı sıkan. Bu kadar rebound problemi çekip, ikinci şans sayısı verirken. (Uzatmayı bile gobert aldı götürüyordu.) 4 faullü gobert’in üstüne sürekli ama sürekli neden oynamadık? Bir ara 6-7 sayı da öne geçtik. O bölümde dahi dışardan şutla geçtik 3-4 hücumu. Hepsine gobert’i attırmaya oynamalıydık. Alperen oyuna girmeliydi, 2-3 kez Gobet’e yüklense zaten birinde atılırdı. En üzüldüğüm ve canımı sıkan bu, rebo çekemiyoz ve rakibin en iyi rebocusunu attırcak altın fırsat elimizde ve biz bunu yapmadık. Hoca’nın bunu atlamış olması inanılmaz.

Sağlık olsun ama Ömer bundan sonra milli takıma artık çağrılır mı onu da düşünürsek, Sertaç sonrası bize kalın bir uzun lazım. Larkin iyileşince zaten guard sorunu kalmaz. En azından yakın dönem için. Cedi de böyle topun ağzına gelmez iki de bir. Cedi’nin oyununu ve kendisini gözden geçirmesi şart. Buğra’nın açıklamaları şahsına yönelik değildi, aynı durumun 2. Kez yaşanmasının dramatikliğine vurgu yaptı.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Nereden
    Samsun

Bugün oynanan üç maçın skoru aynı, 94-86

Daha ilginç olan ise Sırpların elenmesi.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Finalde Bo Cruz coştu.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eski asistan koçumuz Shakulin'in Eurohoops'a yaptığı açıklamalar hoşuma gitti. Özellikle Jokic'den bahsederken ki 3-2 zone önerisini burada tartıştık diye hatırlıyorum.

https://www.eurohoops.net/tr/eurobas...kanitlayamadi/

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

D.K elemeleri basligi yok sanirim, buradan yazayim

Yine zor rakip yine yenilgi, valla sinir bozucu

Su son topu penetreyle içeri sizmayla kullanan mantigin içine edeyim, böyle bir saçmalik yok sokarim basketbolun ezberlerine yeter be yaa
    Belçika Yunanistan maçinda da Belçika ayni fuskiyi yedi, içeri sizdi hop hücum faul ve bitti yenildiler

3lük atin gitsin daa, tahtada çizdigin fuzuli son top hücumuna edeyim Ergin hoca
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aynen ayar oldum o pozisyonda. Son topta 12 saniye süre var ve biz tamamını birebir üzerinden zorlama bir şuta kullandık. Öncesinde bir de Kenan'ın saçma bir zorlaması vardı, o pozisyon da çok benziyordu.

Ama her ne olursa olsun, NBA'dan gelecek oyuncuların oynamasındansa akşamki takımı izlemeyi tercih ederim. Genç ve yüreklerini koyarak oynayan bir takım. Üstüne Alperen ilave edilebilir belki ama Furkan ve Cedi'yi bir daha asla görmeyiz inşallah milli takımda.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen ayar oldum o pozisyonda. Son topta 12 saniye süre var ve biz tamamını birebir üzerinden zorlama bir şuta kullandık. Öncesinde bir de Kenan'ın saçma bir zorlaması vardı, o pozisyon da çok benziyordu.

Ama her ne olursa olsun, NBA'dan gelecek oyuncuların oynamasındansa akşamki takımı izlemeyi tercih ederim. Genç ve yüreklerini koyarak oynayan bir takım. Üstüne Alperen ilave edilebilir belki ama Furkan ve Cedi'yi bir daha asla görmeyiz inşallah milli takımda.
    Kenan Sipahi maça ilginç bir sekilde iyi baslamisti ama 4 çeyrege yayamayacagini da herkes biliyordu
    Orada saçma zorlamaya yeltendigi an yapmaa diye bagirdim, bâriz belliydi saçmalayacagi, ben bile basketboldan çok fazla anlamayan biri olarak bunu görüyorum yâhu
    Ztn çok da anlamaya gerek yok, bu hocalarin alayi ezberci, son topta zorlama bir 2 sayilik atma fikrini kim soktu bunlarin aklina anlamiyorum
    Bitime 4 5sn kala 3lük at, kaçarsa ribaundu zorla, bin kat daha iyi
    Hem zorla siziyorsun hem de ortadan degil kenardan, tam amatörlük

Bir de basketbolda en ifrit oldugum seylerden biri de orta mesâfeli 2 sayilik atislar
    Genelde daha da yaklasabilecekken bunu yapiyorlar, o zaman geri 2 adim at da 3lük olsun be gerizekâli
    Bu orta mesâfeli 2likleri de çogu zaman kaçiriyor basketbolcular, hele bizim Türkler paso kaçiriyor, birakin su inadi daa

Bir de pivotlari kiçini rakibe dayayip sonra bi anda dönüp tek elle birakmalari yok mu, iggrreennççç
    Eskiden Ermak ve KeremGönlüm yapardi bunlari, 10 denemeden 6 7'sini kaçirirdi rezil herifler, disarida bombos biri olsa da inatla devâm ederlerdi
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)