Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Logomuz

beratika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Logomuz

Trabzonspor Logomuz...

Bu konuda bir başlık olmaması beni şaşırttı ama Trabzonspor logosu, bir mimar olarak baktığımda en başarılı spor kulübü logolarından.

Peki logoya ilk baktığımızda ne görüyoruz? T ve S harfleri. Dalgalı bir kompozisyonda birleştirilmiş harfler Karadeniz'e göndermede bulunuyor.

T ve S birleştiğinde ortada bir damla oluşturuyor. Bu damla da Trabzonun bitmeyen yağmurlarına atıf.

Bunun dışında ,Twitter'da "Trabzonspor Formaları" adlı sayfada görmüştüm. T'nin üst kısmı karadeniz bölgesi kıyısı şeklinde imiş. Hakikaten de bakınca öyle.

Bir de Snin kuğuya benzemesi Süleyman Rıza Kuğu'ya gönderme diyorlardı.

Başka ne var? Siz logomuzu nasıl buluyorsunuz?

logomuz.JPG
    Bordo Mavi bayrağım kanatlansın sonsuza.
    Genç, yaşlı, erkek, kadın; verdik omuz omuza.

Tuğrul Z. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı beratika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor Logomuz...
    Bu konuda bir başlık olmaması beni şaşırttı ama Trabzonspor logosu, bir mimar olarak baktığımda en başarılı spor kulübü logolarından.
    Peki logoya ilk baktığımızda ne görüyoruz? T ve S harfleri. Dalgalı bir kompozisyonda birleştirilmiş harfler Karadeniz'e göndermede bulunuyor.
    T ve S birleştiğinde ortada bir damla oluşturuyor. Bu damla da Trabzonun bitmeyen yağmurlarına atıf.
    Bunun dışında ,Twitter'da "Trabzonspor Formaları" adlı sayfada görmüştüm. T'nin üst kısmı karadeniz bölgesi kıyısı şeklinde imiş. Hakikaten de bakınca öyle.
    logomuz.JPG
    Sadece süper ligde değil uluslararası bir çok profesyonel spor kulübüne göre çok başarılı bir logomuz var.

Genel anlayış zaten yuvarlak çizip, içerisine anlam ifade eden bir simge koyup, alta tarih üste kulüp adıdır her zaman. Bunu yıkan sayılı takımlardan biri biz, biri güncellenen Juventus var aklımda şuan. Galatasaray'ın da güzel fakat tam olarak yıllardır oturtamamışlardı son haline gelmiştir herhalde artık.

Sadece spor kulübünü temsilen koyulan voleybol topu simgesi logonun bütününü bozuyor gibi düşünüyorum ben. Zaten tek yıldızımız var o oraya entegre edilebilirdi veya üst boşluk o şekilde aşağıya doğru daraltılabilirdi.
    venceremos!

nevzat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Renklerimizin nereden geldiğini çocukluğumda öğrenmiştim.. ancak diğer senin yazdıklarını daha önce duymadım.. Trabzon'da doğup büyüyen birisi olarak duymamış olmama da şaşırdım.. teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş
    Bu dünyadaki en mutsuz insanlar, başkalarının ne düşündüğünü takıntı haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

wakaeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

kusursuza yakın bir logo lakin renkleri hatalı. düzeltilir umarım

Nereden
    Almanya

Alıntı Tuğrul Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece süper ligde değil uluslararası bir çok profesyonel spor kulübüne göre çok başarılı bir logomuz var.

Genel anlayış zaten yuvarlak çizip, içerisine anlam ifade eden bir simge koyup, alta tarih üste kulüp adıdır her zaman. Bunu yıkan sayılı takımlardan biri biz, biri güncellenen Juventus var aklımda şuan. Galatasaray'ın da güzel fakat tam olarak yıllardır oturtamamışlardı son haline gelmiştir herhalde artık.

Sadece spor kulübünü temsilen koyulan voleybol topu simgesi logonun bütününü bozuyor gibi düşünüyorum ben. Zaten tek yıldızımız var o oraya entegre edilebilirdi veya üst boşluk o şekilde aşağıya doğru daraltılabilirdi.
    Eski Futbol Topu tipi, bugün ki voleybol toplarina benziyordu.

Nereden
    Rize

Trabzonspor Logomuz...

logomuz.JPG
    Ben o T ve S harflerinin arasında "akan kanın damlasını" görüyorum. Mesela bahsettiğim yere Türk bayrağını minimize ettirirsek bu dediğim ancak anlamlı olur.

Ek: Yalnız armanın başındaki yıldız armanın şeklini bozuyor gibi geldi. Bu 5 Şampiyonluğa bir yıldız olayı İstanbul Takımlarının öne geçme planları oyunu olduğunu düşündürüyor. Çok saçma.
    Konu Okan Telci tarafından (01.06.2022 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.
    Amatör web site kodlama...

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Trabzonspor Logomuz...

logomuz.JPG
    Benim en çok hoşuma giden detay bu karadeniz bölgesi temsili.

Bu logo sanırım yarışma ile belirlenmiş zamanında. Keşke mucidinin adını da yaşatsak.

Futbol topunu kaldırsak mı diye düşünmüyor değilim. Belki bu işlerden anlayanlar topu kaldırıp ufak bir modifiye yaparsa nasıl duracağını görebilirdik.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Emre Çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kurumsal kimlik yenilenirken gözden kaçanlar olmuş.

Parçalıda kullanım doğru iken mavi zeminde sarı kontur yerine şu an profil resimlerinde kullanıldığı gibi mavi olmalı. Aynı şekilde bordo zeminde kontur kullanıldığı gibi siyah zeminde de altın çerçeve kullanılmalı

Konu a f s tarafından (08.12.2022 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

cerasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ben 2012'de bunun icin bir dosya hazirlamistim bu problem icin ama hic sunmadim. Logoyu tekrardan cizmistim düzelterek. Bu 2012'de benim hazirladigim logo. Kivrimlarini dogrultarak, renklerini düzelterek hazirladigim. Ayrica ben 2 kontür kullanmistim, öyle daha hos bence.

Yeni logomuzdaki bordoyu begendim, tam benim istedigim olmasa bile, sonunda rengimizin kirmizi olmadigini anlamislar. Dogru secim diyelim eskisine nazaran. Maviyi ise ben daha parlak bir maviyi tercih etmistim, bence sönük kaliyor yoksa. Olsun, buna da sükür.

Konu Yiğit SARI tarafından (08.12.2022 Saat 07:34 ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı cerasus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2012'de bunun icin bir dosya hazirlamistim bu problem icin ama hic sunmadim. Logoyu tekrardan cizmistim düzelterek. Bu 2012'de benim hazirladigim logo. Kivrimlarini dogrultarak, renklerini düzelterek hazirladigim. Ayrica ben 2 kontür kullanmistim, öyle daha hos bence.

Yeni logomuzdaki bordoyu begendim, tam benim istedigim olmasa bile, sonunda rengimizin kirmizi olmadigini anlamislar. Dogru secim diyelim eskisine nazaran. Maviyi ise ben daha parlak bir maviyi tercih etmistim, bence sönük kaliyor yoksa. Olsun, buna da sükür.

Görsellerde hata var görünmüyorlar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Güncellenen kurumsal kimlikteki hataları ne zaman düzeltecekler bakalım.

Mavi zeminde armanın kullanımı beyaz yıldız ve beyaz çerçeve ile olmalı. Bu güzelliği bozmaya gerek yok. Hazır simetri ve renk sorunları giderilmişken 1967 yazısı da burada olduğu gibi daha ince yazılmalı. Amaç tutarlılık olmalı. Her yerde farklı logo ve kullanım kaosa yol açar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Aynı tasarım sorunu bayrak tasarımlarında da var. Kulübün baskı, ekran ve tekstil kodları ayrı ayrı olmalı.

crixus_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)